plakát seriálu

Misfits: Zmetci

(Misfits)

Názory uživatelů

"I'm a fucking rocket scientist!"

Takhle to vypadá, když se do superhrdinů se superschopnostmi opřou místo Američanů Britové. Superhrdinové vlastně ani superhrdiny nejsou, a ty schopnosti... škoda slov. Možná právě proto je to jediné dílko s touto tematikou, které jsem schopná nejen pozřít, ale dokonce si zamilovat.

Seriál osciluje mezi napětím a komedií, dotaženou ad absurdum - ovšem nejlepší scény vznikají, když se oba přístupy promíchají (neustálé zabíjení probation workerů, skvělá epizoda o zombiích). Dokonce mi ani tolik nevadil odchod Nathana na konci druhé série - Rudy mi sice opravdu sympatický není, ale ostatní postavy a především skvělé scénáře třetí série mi nedovolily se přestat koukat. Nicméně po odchodu mé nejoblíbenější postavy (Simon) se poněkud děsím dalšího vývoje - každopádně se ale už nemůžu dočkat podzimu, jestli Misfits dokážou ustát odchod tří hlavních postav z pěti :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Chybí mi Simon...

Misfits jsou jedním z těch seriálů, na který určitě hodně dlouho nezapomenu. Ať už jde o originální premisu, nebo aspoň o originální pojetí celého superhrdinství, které je po tunách MCU a DCU filmů a seriálů osvěžující, nebo třeba o jedinečný... slovník postav. :)

Poprvé jsem seriál viděla před několika lety, tuším že ani nebyly odvysílané všechny série, a zabalila jsem to po druhé sezóně s tím, že bez Nathana to nebude ono. Nyní na podruhé jsem shlédla komplet seriál (hlavně teda kvůli Gilgunovi, kterého jsem v roli upíra Cassidyho v Preacherovi naprosto zbožňovala :D).

Co můžu jednoznačně říct je, že první tři série jsou perfektní. Originální postavy, dobrý děj, sci-fi, to je můj šálek čaje. Hodně velkým plus je, že i samotné schopnosti postav nejsou nějak náhodně rozdávané, ale jejich podstata vychází z mentality jejich uživatelů, čímž nám dává nahlédnout hluboko do duše a postavy dostávají nový rozměr.

Jak už jsem psala, nestává se z toho automaticky superhrdinský seriál plný zachraňování měst/států/světů, ale Misfits se stále drží v komunitním centru a děj se točí okolo hlavních hrdinů a dalších lidí, kteří vstupují do jejich životů. Zní to jako nuda? Nicméně právě díky všelijakým až nepředstavitelným superschopnostem se z toho stává parádní podívaná.

Postavy jsou to, na čem celý seriál stojí. A v našem případě na hlavní pětici, která skoro celá vydržela do konce třetí série. Nejvýraznější byl asi Nathan, kterému jsem sice měla chuť pokaždé když otevřel tlamu jednu vrazit, ale stejně si nešlo ho neoblíbit. Další skvělou postavou je Simon. A hlavně to, jak se za celou dobu změnil. Za to tvůrcům tleskám (a představiteli Iwanu Rheonovi taky, tady jsem se do něj zamilovala tak, jak jsem ho jako Ramseyho v GoT nesnášela :D).

Misfits jsou povětšinou komedie, kolikrát mě od smíchu bolela bránice, ale taky umí zvážnět. Obzvláště při zabíjení postav. A to hlavně hlavních. Finále třetí série pro mě bylo jedno z těch nejdepresivnějších, které v seriálech znám. Celá třetí série byla laděná trošku depresivněji, hlavně ze strany Alishy a Simona a jejich vztahu. (Není nic horšího, když víte, že to skončí špatně, ale stejně koukáte dál...)

Pak přišla čtvrtá série a hromada nových postav. Po původních Misfits zbyl Curtis, později ani ten ne, a místo toho dostáváme novou bandu zmetků, nového probačního a nové schopnosti. Bohužel už se nedaří udržet tu skvělou atmosféru jakou měly první tři série, postavy mezi sebou nemají žádnou chemii a později si uvědomuju, že už koukám jen abych to celé dojela. A doufám, že Misfits neklesnou ještě níž.

Na druhou stranu pátá série začínala docela slibně. Tady konkrétně se mi líbilo postupné rozdělení dějových linek a nápad podpůrné skupiny pro lidi se schopnostmi a říkala jsem si, že seriál neskončí úplně hrozně... Ale finále to zazdilo. Ať už to měl na starosti kdokoliv, totálně projel možnost kvalitního zakončení seriálu. Atmosféra tatam, míso originálního přístupu k postavám a situacím zbyl akorát tak trapný děj, trapné všechno, slabý závěr, prostě takové nic, na co chcete co nejrychleji zapomenout. Achjo.

Shrnuto podtrženo, první tři série určitě povinnost (pokud jste ochotni skousnout mluvu a nestydatost postav), ve čtvrté a páté sérii by měli pokračovat jen ti, kterým se seriál líbí sám o sobě a ne jen kvůli postavám, a pokud budete pokračovat, možná úplně přeskočte finále páté série.

Nakonec ale dávám 80%, i když za to finále bych nejradši někoho nakopala do zadku, a asi si znova sjedu první tři řady pro napravení nálady...

PS. Úvodní znělka je úžasná :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

1, 2, 3 a konec!

Pro začátek musím upozornit, že hodnotím pouze první tři série, v opačném případě bych musela sjet dost dolů. Tohle je jeden ze seriálů, který měl s úctou skončit po uzavření smyčky a opuštění seriálu většinou hlavních postav. Rozhodl se ale těžit ze své slávy.

Každopádně pokud čekáte něco typu Heroes, s postavami jak z plakátu, s honosnými myšlenkami na záchranu světa, ani to nezapínejte.
Pokud se chcete pobavit, obohatit slovník vulgarismů a celé sezóny kroutit hlavou nad tím, že Kelly její kolegové výtržníci rozumí byť jediné slovo (klaním se titulkářům), jděte do toho.

Misfits je neotřelá, mladá, drsná a komediální podívaná. Má své mouchy, ale nehraje si na pohádku, kde parta puberťáků nesobecky zachrání svět. Ruku na srdce kdo by se s tak parádními schopnostmi staral o ostatní ;)

Simon a Alisha jsou kapitolou sami pro sebe, faktem zůstává, že jejich dějová linka byla rozvíjena celé tři sezóny a z mého pohledu vcelku dobře zakončena. A s nimi dle mého názoru měl seriál skočit, pak bych možná přemýšlela o tom dát plnou, takhle dávám 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Škola sprostých slov

Ačkoliv černý humor není pro mě úplně vyhledávaný žánr, tak tento seriál mě opravdu uchvátil. Pro zajímavost mě uchvátil na tolik, že při návštěvě Londýna jsem navštívila i místo, kde se seriál natáčel - komunitní centrum u jezera. Opravdu zážitek, jen mě překvapila pustota místa a spousta odpadků, jde vidět že po konci seriálu, už tam nemá kdo vykonávat veřejně prospěšné práce :D.

K samotnému hodnocení seriálu. Skvělý nápad, skvělý příběh a ty schopnosti, které hrdinové získávají jsou opravdu neotřelé. Bohužel jak se to stává tak s narůstající sérií klesá i kvalita, což je zapříčiněno především změnou obsazení.

Nathan je vtipný, Kelly je holka od rány a milostná zápletka v seriálu má taky své kouzlo. Viděno už asi třikrát a stejně si jej zase někdy pustím znova.

1. série .... 100%
2. série .... 100%
3. série .... 95%
4. série .... 80 %
5. série .... 70 %

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zabili jsme probačního. A kdyby jen jednoho.

Misfits som si zamilovala hneď z viacero dôvodov:
1/ Vyjadrovanie. Jasné, niekedy to možno bolo prehnané, ale roly boli obsadené mladými ľuďmi, ktorí sú fakt dosť vulgárni a v takých situáciach aké sa odohrávali, to obzvlášť.
2/ Využitie superschopností. Seriály, kde človek získa nejakú schopnosť a začne tak pomáhať ľuďom - pozná ich každý a hoci ich sama obľubujem, príjemná zmena. Nechali si ich pre seba a využívali len pre nich. Páčil sa mi nápad s ďalšou partou, ktorá chcela pomáhať a skončilo to tým, že ľudí proste zabíjali :D
3/ Nápadité postavy. K tomu snáď ani nemám čo bližšie povedať.
4/ Kelly. Najprv mi liezla na nervy, a ten prízvuk. Nemohla som to počuť. Ale nakoniec som si ju fakt obľúbila, asi aj najviac zo všetkých.

Dajte tomu šancu, vážne. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I'm going to kill Jesus.

Mé modlitby byly vyslyšeny.

Konečně tu máme seriál, ktery si dělá prdel ze všech superhrdinských klišé. Vizuálně se zpočátku zdá sice laciný, ale po prozkoumání to fakt stojí za to. Je pravda, že zápletky a zvraty bůhvíjak originální nejsou, ale pointa příběhu a postavy, ty originalní vskutku jsou.
Kvalita ta stojí především na propracovaným scénáři, hlavních postavách a hereckých výkonech.
Parta delikventů na veřejně prospěšních pracích, co náhodou získaji superschopnosti. Ovšem žádné navlékání kostýmů a zachraňovaní občanů se nekoná. Zmetci využívaji schopnosti jen pro své sobecké účely. Záporáci se tu střídají jako na běžícím pásu, je zázrak, když vydrží 2 epizody.

Je vidět, že seriál nemá ani ždibet z americké produkce. Je uvolněnější, vážnější jen místy a v především zábavný.


Co se mi líbí
# Originální schopnosti, jako "vyvolávání nadrženosti", lactokineze.
# Úvodni znělka taky na jedničku s hvězdičkou.
# Každý díl je nápaditý.


Co se mi nelíbí.
# Serial má díky své krátkosti hodně rychlé tempo, pročez se to někdy může zdát s vývoji trochu nereálné a příchody postav jsou trochu laciné, stejně tak jejich odchody.
# Zaměňování schopností. Chápu, že to chtělo změnu, ale proč postavám nedali schopnosti, co by lépe využili? Většinou byl každy záporák silnější než oni. Jediný, kdo si polepšil byla Alisha.
# Plno jiných nelogických bot.


Postavy.
Herci ze sebe dostavali to nejlepší a potlačili veškerý stud. Což je důvod navíc oblíbit si postavy, co hráli.

Nathan, což je týpek, kterému by jste dali normálné přes hubu, ovšem sledovat ty jeho hlášky, to posiluje břišáky víc jak sklapovačky:-D. Jeho úmění urážet každeho, kdykoliv a kdekoliv svým bezstudným přístupem je jedna z nejlepších věcí v seriálu.
Kelly, to je bezkonkureční perla. Konečně žádná superhrdinka s mega ceckama, co váží 40kg i s postelí, přesto válcuje 100 kg mužský bez větší námahy, ale pořádná mašina, která svojí stavbou těla odpovídá nějaké mlátičce. Nemyslím tlustá, ale robustní, takže když někoho prašti, tak se jí da věřit, jakou má páru. Líbí se mi její logika dát někomu přes hubu a pak přemýšlet. Sprostá, ale pro mě sympatická osoba.
Alisha, ta měla jakýsi potenciál, když seriál začínal, ale pak už z ní byla postava doplňková, které tam nebyla potřeba.
Simon je perfektně zahraná postava se svým výrazem Normana Batese, stydlivý, tichý a roztomilý. Opravdu jsem ho měla ráda, ale pak jaksi ztratil to své ťulpacovské kouzlo, nebudu spoilerovat jak. Nicméně je to jediná postava, co je od začatku do konce sympaťák, i když se proměnil v kýčovitou postavu.
Curtis, který mezi zmetky ani nepatřil. Nedá se říct, že bych ho nesnášela, ale ta jeho sebelítost a snobství mi občas lezlo docela na nervy.To co jsem u něj docela nechápala, byla ta snaha tvůrců z něj dělat nějakého Donjuana...to jsem jim opravdu nežrala. Ale krom tohoto mi na něm nic nevadilo.

Pak už znám jen Rudyho, který mi zpočátku přišel, jako snaha o kopii Nathana, ale nakonec jsem poznala, že ta postava má svůj vlastní styl.
Zbytek, co se přidal pak moc neznám. Bylo mi doporučeno, abych to po 3.sérii přestala sledovat. No, možná si nakonec udělám vlastní názor, ale zatím to nechám ležet.

Vedlejší postavy toho moc nevydrží, přesto mi padl do oka "nejdéle žijící probační".:-)

Vřele doporučuji to zhlédnout s českým dabingem, protože to fakt stojí za to. V originále to podle mě nevyzní tak libově.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Surprise..

Se sledováním Misfits jsem začala díky zde zveřejněnému članku. Nejprve jsem si říkala, že je to na můj vkus příliš vulgární a stupidní, ale dala jsem tomu šanci. Dobře jsem udělala a Zmetci se mi opravdu dostali pod kůži. První série byla v porovnání s ostatními řekněme slušná, druhá série trochu klopýtala, ale třetí... dokonalost sama. Samozřejmě, že odjezd Nathana do Las Vegas byl opravdu šok a o příchodu Rudyho se rozhodně nedá mluvit jako o dobré náhradě za Nathana. Jeho hlášky nemají takovou šťávu jako měly ty Nathanovy, ale v celku to seriálu na kvalitě neubralo. Sledování proměny Simona bylo opravdu záživné a bylo zde mnoho k vidění. Jak jsem již řekla, tento seriál si mne získal a věřím, že 4. série nebude zklamáním.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Superhrdinové nebo superpadouši?

Když jsem poprvé viděla ukázku k Misfits na COOLu, nijak mě to neoslovilo. Neoslovilo mě to ani, když jsem četla, o čem to je. Ale pak přišel den, kdy jsem se neuvěřitelně nudila a mě napadlo, že se mrknout můžu - přecijen, jsem už věděla, že tam budou čachry se superschopnostma a to je něco pro mě.
A chytl mě hned první díl. Hlášky Nathana jsem prostě milovala a nestačila jsem se divit, kolik sprostých-nesrozumitelných slov zvládá říkat Kelly... Každý díl navíc rychle "odsýpá" a nenudila jsem se snad ani minutu.
Nejvíce jsem však oceňovala jiné pojetí superschopností - nemusí přece vždy sloužit k dobrým účelům. A to je pro mě příjemné rozčeření stojatých vod.
První serii jsem tedy shlédla "na jeden zátah", podobně to bylo i serií druhou. U třetí však nastal zlom - vše, na co jsem byla u tohoto seriálu zvyklá se překopalo a pro mě pak ztratil kouzlo. Přesto Misfits všude doporučuji a těším se na čvrtou serii.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Misfits

K Misfits jsem se dostala víceméně náhodou, už nevím přesně jak, ale jsem zatraceně ráda, že se tak stalo a já mohla tohle mistrovské dílo přidat ke svému pomyslnému žebříčku nejoblíbenějších seriálů. Většinou nejsem zastánce fekálního a vulgárního humoru, takže mi zezačátku neseděl hlavně Nathan, ale postupem času si ho člověk musel prostě zamilovat a málem ronit slzy při jeho odchodu. Kellyin přízvuk je něco naprosto dokonalého a i s mojí celkem slušnou úrovní angličtiny mám občas problém rozumět se se kruci snaží říct. Simon a jeho vývoj je zachycen naprosto úžasně od neviditelnosti k superhrdinství. Alisha a Curtis pro mě asi nejméně výrazné postavy, ale neméně oblíbené. Rudyho, který nastoupil ve třetí sérii nemůžu srovnávat s Nathanem, protože by to jednoduše nebylo fér, nicméně se mi jeho postava vůbec nelíbila vlastně jako celá třetí řada. Seriál pro mě ztratil to "něco", ale rozhodla jsem se ho nezatracovat a dobře jsem udělala. Ve čtvrté řadě se totiž z nepříjemného Rudyho stává jedna z nejlepších postav a chvílemi si říkám, že je čtvrtá řada snad nejlepší ze všech. Výměna všech postav rozhodně seriálu jen prospěla a krásně by se vrací do starých kolejí. Finn, Jess a nový probation worker a další vytváří perfektní skupinu podivínů a já se královsky bavila :)
Všechny možné superschopnosti jsou pro mě pouze třešničkou na dortu, protože pro mě hrají hlavní roli i okolní epizodky ze života mladých kriminálníků
Rozhodně doporučuju dát Misfits šanci!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nečakané, neotrelé, návykové

Britský, uletený, návykový, wtf seriál. Geniálny, stupídny, otravný, dokonalý!

Len Briti môžu prísť so seriálom, kde decká na verejneprospešných prácach dostanú superschopnosti pri búrke. A tieto decká nejdú zachraňovať svet. Oni si ďalej idú to svoje, snažia sa zabiť čo najmenej probačných (nedarí sa), snažia sa vyhýbať problémom.

Lenže "problém" je druhé meno tejto bandy. Bandy, ktorú tvorí nespojiteľná, originálna zmesica ľudí, z ktorých každý charakter dýcha životom.

Prvé, čo ma na seriály zaujalo, je to, že nepôsobí na oko diváka. Do popredia necpe krásne tváre ani lahodné prostredie. A tým vyhráva.
Druhá úžasná vec, ktorá si ale vyžaduje viac dielov, je scenár. Tým myslím obrovské WTF?! v každej epizóde. Seriál si neberie servítky, experimentuje, chrlí nápad za nápadom. Po zombiekoch, gorile a týpkovi ovládajúcom mlieko ste už nič nezmyselnejšie nečakali? Dobre, v tom prípade na radu príde Hitler, králik vraždiaci golfovou palicou a barman, ktorému ukradli vtáka. A holka, ktorá ide na veľkú a zo záchoda sa vráti tehotná.

Pretože o tom je Misfits. A i keď seriál po dvoch sezónach výrazne stratil tempo a hlavne postavy, do ktorých sa divák zamiloval, prišli postavy nové a Misfits pokračuje. Tretiu sériu je treba predýchať, ale štvrtá sa opäť chytila kormidla a pokračuje v plavbe. V plavbe do neznáma, kde si môžte byť istí len jednou vecou- nová posádka (s kraľujúcim Rudym) narobí minimálne toľko bordelu, čo tá prvá.

EDIT: V polovici piatej série je jasné, že posledná séria je poslednou zbytočne. Misfits ešte dych rozhodne nedochádza, priam je neskutočná škoda, že nám tvorcovia nedoprajú viac času s novou partou.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Wot da fok is brunch?

Bomba! Seriál, který prostě nemá obdoby ani zábrany. Kombinace fantasy, komedie a thrilleru je v případě britského seriálu geniální. Delikventi a vyvrženci společnosti získají superschopnosti a dle amerického scénáře by se z nich automaticky stali hrdinové, kteří v utajení zachraňují svět. Ovšem to by to nesměli být Zmetci. Ti zůstávají stále vyvrženci a to je na nich to největší plus. Pokud ale schopnosti vynechám, jsou to v podstatě běžní mladí lidé s problémy a mluvou, za kterou už by se mohl stydět i dlaždič.
Přízvuk Kelly je zkrátka bezkonkurenční a její český dabing v podobně ostravštiny je naprosto brilantní. V celé České republice se přece nemluví jen s koncovkami - ej a protáhlými samohláskami, tak proč toho nevyužít v dabingu?
Jediné, co mě na seriálu mrzí, je mizení původních hlavních hrdinů. V třetí sérii to byl Nathan (moje nejoblíbenější postava 1. a 2. série) a čtvrtá bude už i bez Alishy a Simona, ještě že zůstává svérázná Kelly...
I tak ale mé hodnocení bude nejvyšší, protože si ho Zmetci zkrátka zaslouží...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

2...3?

Seriál je naozaj dobre spracovaný, na to v akej dobe bol natáčaný...
K Misfits som se dostala z nudy na doporučenie svojej kamarátky. Spočiatku pre mňa bolo celkom ťažké si zvyknut na všadeprítomnú vulgaritu a třeba takového Nathana jsem dokonce nemohla vystát. Genialitou Misfits ale bylo, že si mě během čtyř epizod úplně získali a ty dvě tehdy odvysílané série jsem zkoukla během velmi krátké doby.

Ohodnotila by som to asi takto:
1.Séria-100%
2.Séria-100%
3.Séria-90%
4.Séria-70-80%
5.Séria-50%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nejoriginálnější seriál

Zpočátku mě asi logicky napadlo, že jde o nějakou zvláštní kombinaci Heroes a Skins. Již během druhého dílu jsem pochopil, že Misfits se nedávají srovnávat vůbec s ničím, jsou samostatným počinem, naprosto originálním a scénaristicky propracovaným. Hlasitě tleskám nápadu stvořit příběh pěti mladistvých delikventů, zasadit jej do nějaké hnusné čtvrti a dokázat udržet diváka v napětí a ještě u něj vzbudit dojem, že té pětce fandí. Zatím jsem viděl pouze 1. sérii, proto si zatím nechávám ještě rezervu pro zvednutí na nejvyšší hodnocení. Druhá a třetí série mě přiměla jednoznačně hodnocení zvýšit. Svoje oslavné ódy ještě zesiluji, je to jednoznačně nejoriginálnější seriál vůbec. Zvláště třetí série byla plná překvapení a vyvolávala ve mně zvědavost, s čím ještě scénaristé vyrukují. Nacisti, zombíci, změny schopností, oživlý komiks. Jeden skvělý nápad střídá další a další. I když jsem se už doslechl, že došlo ve čtvrté a páté sérii k obměně osazenstva, nehroutím se z toho. Fanoušci Skins jsou u britských seriálů zvyklí na změnu sestavy a přináší to čerstvý vítr.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zmetci

Hned musím varovat, že seriál hodnotím jen za první tři série. Naprosto nový koncept zpracování "hrdinů" se schopnostmi. Postavy, které je získaly, nejsou typickými představiteli klaďasů, což mě právě na tomto ohromně bavilo, tudíž žádná klišé o záchraně světa či pojetí dobro vs. zlo. Misfits nabízí spád, akci, černý humor i napětí, což Vás donutí pustit si další díly. Herci ztvárnili své role bravurně a věřitelně. Dalším kladem je střídání probačních (bacha, dělat toto povolání je značně rizikové). Z 4. série jsem viděl jeden díl a bohužel jsem nezkousl výměnu skoro celé party.
Nejoblíbenější postavy: Alisha, Kelly a Simon.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zmetci!

Když získáš super hrdinské schopnosti a jsi totální blb....jsi pořád blb. Téhle partě to teda nepomohlo. Mrtvoly se hromadí, dochází probační a téměř každou sezónu se mění parta. Nathan je neotravnější postava všech dob. Po jeho odchodu to ještě zvládli, ale postupně se zbavit všech hlavních postav je už i na mě moc.
Seriál je plný drsných hlášek, drsných činů,drsných situací a je to strašná sranda. Ještě jsem neviděla poslední řadu, ale brzy to napravím.
Seriál který opravdu doporučuji
Scéna s Nathanem a opalovacím krémem mě bude strašit do konce života

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Takhle měli vypadat Heroes!

Hodnoceno po 1. sérii (18/12/2009): Přes počáteční nejistotu a odpudivost promo-obrázků jsem se přecijen rozhodl dát tomuhle naprosto nevýrazně působícímu dílku šanci. Všechno ostatní už vám je určitě jasné z mého hodnocení. Braková zápletkou (lidi a superschopnosti, takový klišé) seriálu neubírá vůbec nic na jeho půvabu, ba naopak. Misfits si totiž berou na paškál všechny variace na superhrdinství a těží právě z oné klišovitosti. Svěží, vtipné, ale i dramatické a plné zvratů. Brilantně natočené, parádně napsané, perfektně odehrané a s vynikajícím soundtrackem čerpajícím ze současné britské hudební scény. Pro mě osobně nejlepší nový seriál letošní sezóny, na který se nechytá ani americká produkce s fláky typu FlashForward, V, Trauma,... (jejichž rozpočet mnohonásobně převyšuje rozpočet zdejší) 95% a oba palce (zaokrouhlené) nahoru.

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

No way!:D

Když jsem se do seriálu pouštěla, byla kolem něj obrovská bublina, která slibovala neskutečnou zábavu, které nedokáže odolat snad nikdo. Moje pocity ze seriálu jsou trošku jinačí, nicméně neříkám, že není skvělý. Každá série na mě udělala trošku jinačí dojem, takže asi rozepíšu zvlášť.

1. Série - z počátku jsem tomu nemohla přijít na chuť. Nevěděla jsem, jak to mám uchopit - zda je to šíleně přehnané drama. Nebo hodně ujetá komedie. Nakonec jsem si to tak nějak zaškatulkovala do obou oddělení. Specifikovala bych to jako celkem drsné neortodoxní drama, které si nebere servítky, sprostých slov je tu v jednom díle víc, než řeknu za celý život, a občas, občas je tu takový brutální vtip, že jen člověk minutu zírá a pak se začne neskutečně smát (viz díl s ojetím "staré babky")

2. Série - Naprostá genialita. Tu bych ohodnotila na 100%. Příběh už je solidně rozjetý, charaktery ukazují i jiné tváře, než představovali v první řadě a jeden díl je tu lepší než druhý. Je to vtipné, je to řízné a je to zatraceně neokoukané. Jako top díl bych označila ten, kdy se na diskotéce sjedou koksem a jejich schopnosti se naprosto otočí - boží, boží,boží.

3. série - ze všech asi nejslabší. Na můj vkus je tu už moc vyvražďovacích scén a hlavě zde přibyla pro mě naprosto šílená postava - Rudy (nesympatický, trapný až to bolí). Některé vtipy už se tu opakují a děj je docela překombinovaný. Smutný konec. No nevím, jsem zvědavá na 4. řadu, ale moc nadějí si nedávám.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

"Save me, Barry!"

Tedy, řeknu vám, že jsem nikdy nechápala tu seriálovou hysterii, kdy lidi každý týden tak nedočkavě vyhlížejí nový díl toho svého oblíbeného. Ne, fakt nikdy u žádného seriálu se mi to nestalo... až do teď :D Jenom děkuju osudu, že jsem se do sledování tohodle pustila teprve nedávno (10/2011), tudíž jsem nemusela trpět tu roční pauzu mezi 2. a 3. sérií, uff!

Co napsat k seriálu samotnému... no, v podstatě už bylo všechno řečeno u ostatních, akorát nechápu, proč je to tolik srovnávané s H****S, mně to přijde jako srovnávat jablka a hrušky nebo jak to říct...

Jen ještě vypíchnu:
1. hrozně moc se mi líbí, jak tvůrci v podstatě z minima těží jako blázen a pořád mě to nenudí (prostředí, kostýmy a takové blbiny);
2. Obsazení - neokoukaní, talentovaní, tak různorodí, a přece skvěle ladí.
3. Postavy - já ty lidi miluju; každý je hrozně jiný, ale hlavně v S2 mi strašně přirostli k srdci (snad jedině Curtis zatím moc ne)
4. Příběh - po první řadě jsem se bála, co chtějí pořád dělat, ale druhá byla ještě nadupanější.
5. Soundtrack & jazyk - žeru Anglii :D

Nezbývá, než se těšit, co bude dál... hodnotím zatím 90%. Uvidíme, uvidíme...

Speciální dík ode mě patří překladatelskému týmu bakeLit & xxENDxx & tomu, co překládá Kelly, omlouvám se, že si navybavuju jméno... to, jak jste "pořešili" Kelly, to je prostě... majstrštyk! Skvělá práce.

EDIT po S3: Nathan mě zamrzel a bála jsem se, co se z nové postavy vyklube. Chápu, že se člověk prostě neubrání srovnání Nathan/Rudy, ale přijde mi to vůči Rudymu (respektive jeho představiteli) nefér :) Mně osobně vůbec nevadí a baví mě. Dějově tedy 3.sezóna pokulhávala, ale za sebe musím říct, že mi to vynahradil poslední díl... A u něj to mělo skončit definitivně. Nádherná linka kolem postavy Simona a vůbec Simon samotný - paráda <3
Jak se dozvídám, kdo všechno nenastoupí do té 4.sezóny, skoro nemám chuť se ani dívat, ale samozřejmě zvědavost mi nedá, takže na viděnou na podzim;) S3: 75%

EDIT po S4: Obměna postav vyšla podle mě dost dobře, horší už to bylo s dějem. Žádná hlavní linka, pouze epizodní zápletky a to kolikrát dost chabé. Závěr série úplně o ničem.
Plusy: Curtis konečně z kola venku, jupí, naopak nová postava Abby fajn. A hudba tradičně super.
Mínusy: nijaký děj a téměř nulové používání schopností... hodně špatná kombinace u seriálu, kde právě tohle na začátku lákalo... S4: 65%

EDIT po S5: Po nemastné neslané S4 docela zlepšení. Parta "zelenáčů" už je skvěle sehraná a sedí jim to. Na původní partu jsem si ani nevzpomněla. Pořád ale nevím, co si myslet o Alexovi... jestli mě tahle postava (a především pak schopnost) víc odpuzuje nebo baví :D Líbila se mi podpůrná skupina a Rudy 2. Někdy v polovině začaly přibývat další potenciální postavičky, ze kterých se ovšem vyklubala trojka na pěst, hlavně elektrikářka mi lezla krkem. No a to slibované velké finále? Mě osobně hodně, ale HODNĚ zklamalo. S5: 70%

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Co když je víc lidí se schopnostmi jako my? Ne, tady nejsme v Americe.

Tak na tenhle skvost jsem narazila úplnou náhodou, spletla jsem si ho totiž s jiným seriálem, který jsem chtěla sledovat. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem si seriál oblíbila od prvního dílu, ale je pravda, že pro mě bylo zajímavé sledovat různorodou partičku mladých delikventů, kterou spojuje společné tajemství. Každá postava je jiná, ale hlavně uvěřitelná, i když takového Nathana jsem moc nemusela, sebestředný prevít, co každýho uráží a někdy mě opravdu vadilo jeho sprosté vyjádřování, hlavně pokud bylo zbytečně prodlužováno. Postupně mi to ale přestávalo vadit, protože děj byl akční, nechybělo napětí a humor. Žádné natahování, vše pěkně odsýpá, to opravdu oceňuju a pak mi tolik nevadí, že jedna řada má pouhých 6 dílů, když je upřednostňována kvalita nad kvantitou. Charaktery postav se rozumně vyvíjejí, osobně mám asi nejradši Simona, bylo mi ho celkem líto, ale především ve 2.řadě Iwan Rheon podává suprový herecký výkon, i ostatní nezůstávají pozadu, ale on mě prostě překvapil. Hlavně nesmím nezdůraznit, jak se mi líbí, že postavy po získání schopností si nezačnou hrát na "bohy" a nejdou zachraňovat svět. Dál se prostě snaží proplout životem a schopnosti spíše berou jako přítěž. A taky velkým plusem je naprosto skvělý soundtrack.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

O schopnostech bez schopností

Když jsem začala sledovat seriál Misfits, hned si mě získal. První série i druhá byly zkrátka geniální. U jednoho dílu se smíchy popadáte za břicho a v zápětí u druhého dílu se strachy díváte skrz prsty. Nápad se schopnostmi, které de facto prohlubují lidské nejsilnější vlastnosti nebo přání je originální. Neustálé zabíjení "probation workers" je prostě už k smíchu a ty schopnosti, krása. =) Hlavně Nathan než přijde na to, co je jeho schopnost. Po skončení druhé séria a oznámení odchodu Nathana, jsem se obávala, co se stane se seriálem. A obávala jsem se oprávněně. Nahrazení Rudym, který je trapný, odporný, odpudivý, nesympatický a především nevtipný, je velká tragedie. Co je to s prodejem schopností? Vůbec jsem nepochopila, jak k tomu došlo a ty schopnosti, co si koupily...trapnější na skladě asi nebyly. Za celou sérii je každý použil maximálně dvakrát a to je možná i moc. Celá třetí série byla katastrofa. Koukala jsem na ní spíš už z nostalgie. Teď si říkám, jestli to má vůbec cenu sledovat sérii čtvrtou, když v ní nebude Nathan, ani Alisha a Simon. Curtis a Kelly mi úpřímně moc k srdci nepřirostli a Rudy, no škoda slov.

Proto hodnocení 60% (100% za první a druhou sérii a i za nultý díl k sérii třetí, 20% za třetí sérii). Ale chtělo by se mi dát za tu katastrofickou sérii míň...

60 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Ach ta 3. sezóna

Tak 3. sezóna byla opravdu slabší, tedy v porovnání s předcházejícími. Díky ní jsem musel své hodnocení snížit ze 100 na 90 procent, i když trochu váhám nad 80%. Nejvíc jsem se bál odchodu Nathana, ale Rudy ho zastoupil více než dobře. Vlastně celá třetí série mi přišla nejvíce nabitá hláškami a nejvíc jsem se u ní nasmál. A v tomhle asi bude problém. Vytratila se totiž mystika a tajemno, které byly devizou první série a nedostavila se ani epičnost série druhé :( Celkově to tak nějak nepasovalo dohromady a kolikrát mi to spíše přišlo jako chuml na sebe navzájem nenavazujících nebo špatně propojených mini-příběhů v rámci jedné epizody. Taky to propojení celé party dohromady tu nějak vázlo a tak se pro mě stal nejlepším předposlední díl se zombie nákazou, ze kterého jsem měl poprvé pocit jako u předcházejících sezón, včetně narážek na sebe sama ("...bojíte se zabít kočku, ale zabíjení vedoucích vám nevadí?" :). A to je na jednu sezónu málo. Uvidíme u čtvrté, snad se zadaří lépe, každopádně Misfits zatím stále zůstávají v mé "topce" ;)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

1.+2.= ♥ 3.= to myslíte vážně?

Začnu tím, že se vždycky musím smát když omylem zabijou někoho dalšího (zvlášť probační vedoucí :D ). Nejlepší je jednoznačně první a druhá série, díky Nathanovým hláškám a vtipům. Třetí s Rudym už značně poklesá- jestli jako měl být Rudy náhrada za Nathana tak je to teda sakra nepovedená náhrada. :/ A proč tam pořád proměňují a prodávají schopnosti mi nějak neleze do hlavy... Ty původní jsou podle mě skvělý (až na tu Alishinu), takže ty "I´m fucking rocket scientist" ad. schopnosti mě nijak nechytli :/
Každopádně, každý seriál má své chyby a u Misfits zase nejsou tak strašný, abych se přestala dívat a jsem ráda že jsem se vůbec dívat začala :)) Takže když nepoklesnou ještě níž (panebože prosím ne... :D ) určitě budou mít úspěch (nebo v to aspoň doufám) ;)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I´m immortal!

První díl jsem viděla na COOLu ale nedalo mi to a musela jsem se začít dívat v originále protože i když se dost snaží dabing prostě neni nic pro mě :)
Hned v prvním díle jsem se zamilovala do Nathana který je opravdu zmetek a je až odporně upřímný. Z ostatních jsem si pak ještě oblíbila Kelly. Simon s Alishou mi začali být sympatičtí až když spolu začali chodit. Curtise nemůžu vystát, nelíbí se mi ani vzhledově ani chováním. Velkým zklamáním pro mě byl konec Druhé řady když odešel Nathan a říkala jsem si že od teď půjde kvalita seriálu dolů. Jenže pak přišel Rudy a já se zase zamilovala. Je sice jiný než Nathan, ale i tak se mi k seriálu hodí a možná že mě baví ještě víc než Nathan.
4. řada teprve začala ale první tři díly nebyly zase tak moc špatné tak uvidíme jak budou zmetci pokračovat v zabíjení probačních :)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

GB - KOLÉBKA SKVĚLÝCH SERIÁLOVÝCH POČINŮ

Ano, GB je skutečně hodna označení v nadpisu. V duchu britské tradice přichází nová vlna pojetí seriálů, ve kterých jsou kombinované komické, misteriosní, sci-fi a dramatické prvky. Seriál je důstojným následovníkem Hitch Hikers Guide to the Galaxy a Red Dwarf.

Tvůrci pochopili, že jsme ve 21. století a že padla mnohá tabu - vulgarismy, drogy, násilí, nihilismus a zejména černý (velmi) humor se staly součástí reálného života. Superschopnosti jako z Heroes, zasazené do up to date koloritu, časové smyčky (a další sci-fi atributy), absence hrdinsko-světzachraňujících motivů a zbytečné (literární) morálky, neklesající (jak neobvyklé) dynamika trvale progradujícího děje, kontinuita a provázanost dílů...

Jistě, daly by se najít chyby, ale divák musí dlouho (cíleně) hledat, protože je děk natolik přitažlivý, že to nebije do očí (takže se vlastně chyby nekonají).

Jeden z mála seriálů, který mě přinutil, abych se opakovaně a nahlas smál při jeho sledování (podotýkám, že se ani náhodou nejedná o nablblý sitcom) - humor je všudypřítomný a přitom tak nějak by the way - nenásilný, nerušící, neodvádějící pozornost, nedegradující děj. Zkrátka skvělý žánrový mix.

S napsáním názoru jsem počkal až na konec druhé sesony, která byla kvalitativně srovnatelná (spíše lepší) než první. Vyvrcholením je Christmas Special, ve kterém (spoiler!): Nathan rozdupe po porodu placentu, kterou považuje za mzáka - aliena.

Jedná se o výjimečný seriál, jehož sledování je jednoznačně povinností každého milovníka kvalitních seriálů.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nathane, jsi idiot, ale bez tebe to není ono

Tenhle seriál má něco do sebe. Vemte partu grázlů, obdarujte je nadpřirozenýma schopnostma a čekejte, co se stane. Když jsem viděla prvních pár dílů, říkala jsem si, že to je hrozná kravina. Ale vytrvala jsem a pak mě najednou seriál pohltil a já viděla všechny tři série v rekordní době. Nevím, která série mi připadala nejlepší, každopádně ve třetí sérii mi hodně vadila nepřítomnost Nathana, jehož humor byl naprosto luxusní, i když to byl vůl největšího kalibru a náhrada v podobě Rudyho byla naprosto... nedostatečná. Vlastně se Rudy stal osobou, která mi nejvíc vadila. Na druhou stranu se mi celkem líbil vývoj děje v podobě cestování časem, aneb Simon superman a Simon outsider. Čtvrtá série zaostává daleko za ostatními, pořád se na to dá dívat, ale už to není ono. Na pátou zatím ještě nedošlo, nějak už mě neláká.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Takhle to má vypadat

Další ze seriálů, o kterých jsem si myslel, že je nikdy nezapnu. Avšak opak se stal pravdou a Misfits mě totálně dostali. Každá originální postava, schopnost i dějová linie je propracovaná do posledního puntíku. Scénaristé nešetří humorem ani drsnějšími formami dialogů. Tenhle seriál je momentální jednička mezi seriály, které vypráví o lidech s nějakými schopnostmi. Je pravdou, že může být na škodu menší počet epizod v sérii, ale tak to u kvalitních a zejména kvalitních britských seriálů prostě je.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak to vidím já...

Seriál Misfits je všechno, jen ne originální. Je to další příběh o bandě lidí, kteří získali superschopnosti. A jakékoliv "vymezování" je jen povrchní - koncept ve skutečnosti z řady nijak nevyčuhuje.

Misfits vsadili na atmosféru a hrdiny, kteří mají být sympatičtí. Po pár prvních dílech je těžké posoudit, jestli se jim to i povedlo, ale zatím tomu lecco napovídá.

Ne že by byly postavy nějak propracované nebo uvěřitelné. Je to jen další klišé skupinka, kde je cool týpek (který jistě dojde k poučení), podivín (jenž pravděpodobně najde sebevědomí), kočka (která bude prostě na všechny pomrkávat)... prostě dobře zavedený princip využitý docela rozumně.

Trochu mi vadí jednoduchost a hloupost některých zápletek. Hrdinové zabijí a zakopou svého nadřízeného, policie ho zřejmě nehledá, ale oni se neostýchají o zakopaném těle mluvit v místnosti, kde jsou i cizí lidé nebo o tom pokřikují na balkóně, ale náhodou je nikdy nikdo neslyší. A tak dále...

Pokud se seriál tváří tak nad věcí a tak popkulturně, měl by alespoň fungovat podle selského rozumu...

Plus hlavní hrdina Nathan je úplný idiot. Nesnáším takové lidi... O to víc, když je jejich chování prezentováno jako vtipné nebo dokonce správné...

Celkem 70% s velmi odřenýma ušima za sympatický, ale nijak nerozvinutý koncept.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Misfits

Perfektní, nic tomu nechybí, srandy je tam až moc, příběh, zvraty, všechno to má. První 3 série perfektní, ve 4. sérii mi chyběli některé postavy, ale jinak byla taky skvělá.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

This could be the start of something huge, I feel it in my nutshack.

Je těžké psát názor na seriál, který uprostřed svého vysílání tolik proměnil svou podstatu. Stačil mu k tomu odchod původních herců a nástup delikventních nováčků, se kterými pro mnohé seriál upadl, nebo dokonce úplně skončil. Pro mě se tak nestalo, i když je pravda, že první tři série byly dle mého měřítka o stupínek lepší.

Misfits vypráví příběh skupinky outsiderů, kteří jsou nuceni vykonávat veřejně prospěšné práce. Hned jejich první den však propukne tajemná bouřka a blesk naši skupinku zasáhne. Hrdinové brzy začnou zjišťovat, že disponují nadpřirozenými schopnostmi. Jelikož ovšem nejsme v Americe, kde každý hlavní hrdina, především hrdina se schopnostmi, musí konat dobro, máme možnost sledovat tyto týpky, jak své schopnosti využívají především pro záchranu své kůže a pro své dobro. S přibývajícími epizodami se začne příběh dále vyvíjet, postavy se začnou krystalizovat a formovat. Posun je patrný především u páru Alisha/Simon, kteří své osobnosti změní v rámci tří sezón téměř polárně. Jsme svědky toho, jak Simon nabývá na sebevědomí, jak si začne věřit. K tomu mu ve značné míře pomůže právě Alisha, která se seznámí se Simonovou verzí z budoucnosti a zjistí, že láska není pouze o sexu.

Závěr třetí řady by se dal chápat jako závěr jedné kapitoly, mohl by stát samostatně i jako finále celého seriálu. Misfits však pokračovali dál zajímavou čtvrtou řadou, která přináší spoustu nových postav. Chvíli mi trvalo, než jsem si na Jess a na Finna zvykla, ale když se tak stalo, začala jsem si seriál opět užívat. Příběh byl čím dál tím víc šílenější, vrcholem byla Alexova absence penisu a následné znásilnění Finna... Nevěděla jsem, jestli být ztuhlá šokem, brečet, nebo se smát (nakonec došlo na třetí možnost). Pátá série se částečně vrátila k původní esenci seriálu, byla mnohem zajímavější a zábavnější, a především vás opět nutila pouštět si další a další díly hned po sobě.

Herecké obsazení seriálu bylo vybráno na výbornou; hercům se podařilo vcítit se do svých postav a věrohodně je ztvárnit tak, že jsem je opravdu nesnášela. Jindy bych neřekla, že nesympatické postavy jsou výhodou, ovšem u Mifsits, kde jsou vyvrhelové hlavním tématem, to jinak nejde. Bylo by tedy horší, kdybych si je oblíbila. Dobře, není to tak úplně pravda, já mám vždycky slabost pro ty tiché nevinné hodné kluky, kterým zde je Simon. Poté, co jsme se dozvěděli, že tajemný muž s kuklou je právě Simon, moje geekovské srdíčko zaplesalo. Naprosto rozumím Alishe, která se od jeho odhaleného těla nemohla odtrhnout zrak. Každopádně zpět k těm nesympatickým... Nathan byl naprosté hovado, kterému jsem při sledování poslala pěkných pár nadávek. Neměla jsem ho ráda a asi jsem byla jedna z mála, kterým jeho odchod ze seriálu vůbec nevadil. Hůře jsem snášela právě absenci Simona, Alishy a Kelly, i když o holky jsem se taky moc nestarala, pouze Kellyiny hlášky mi přišly geniální, ani Rudy ji nedokázal nahradit.

Samostatnou kapitolou jsou probační. Ten jemný detail, drobnost, kterou možná na první pohled fanoušek nezaznamená, to je právě to, čím u mě seriál stoupnul na tu další úroveň. Probační je profese, která znamená dříve či později smutnou, násilnou a náhlou smrt. Mým nejoblíbenějším probačním se na plné čáře stal poslední z nich, Grag. Jeho zvrácený smysl pro humor a nezvladatelný vztek mě vždycky dokázaly pobavit. Geniální postava, geniálně vybraný herec a fakt, že Greg přežil navzdory svému jasnému osudu, už jen kvůli tomu hodnotím celý seriál hodně vysoko.

Finále Misfits mě trošku zklamalo. Čekala jsem epický závěr, něco, co budu celý den po zhlédnutí rozdýchávat. Nakonec jsem však dostala pouze průměrnou epizodu s velkým množstvím krve a násilí. Závěrečná scéna sice byla paralelou ke konci pilotní epizody, ovšem s novými postavami to prostě nefungovalo tak dobře a nenásilně, jak tenkrát před pěti lety. Neříkám, že byl tento díl špatný, to vůbec ne. Nápad byl zajímavý a epizoda si dokázala udržet mou pozornost. Jen jsem čekala něco jiného, i když přesně nedokážu popsat co.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak takto ano!

Po první sérii bych seriál ohodnotila jako "objev roku". Vedle všech TV počinů s podobnou tematikou teprve těmto postavám věřím, že opravdu netuší, která bije a sláva scénáristům, kteří je ihned neposlali zachraňovat svět. "Svěřit" supervlastnosti bandě mladistvých delikventů je originální nápad a jenom doufám, že seriál neskončí s pěticí polosvatých supermanů. Možná se někomu budou Misfits zdát příliš vulgární, ale od lidí jejich věku a jejich "založení" se to dá čekat - je skvělé, že tento seriál vznikl v Británii, kde na nějakou věkovou přístupnost zjevně nehledí.
P.S.: Jednu chybu to přece jen má: Co sakra furt mají Angličani s těma šestidílnýma sériema?!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Chytře vtipné...

Takhle už jsem se dlouho nenasmál. Misfits mě dostali svým hodně suchým a v nemálo případech až černým humorem. Herecké výkony hlavní pětice jsou takzavně "britské", takže tady je vše v pořádku. Lokace ukazují Velkou Británii jinak, než jako úzkoprsou zemi s čaji o páté, ale jako reálné a temné megasídliště. Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to natáčeli na Barrandově... Zápletka je sice prostá, ale chytře rozvedená. Scénář je odměřený a správně podávaný. A humor je dokonalost sama...

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Das Zmetek? Nein!

Sliboval jsem si, že názor napíšu až tehdy, co uvidím celý seriál. Nejde to. Musím to napsat.

Ten seriál je boží! Ne snad námětem, ale tím, že si dovoluje to, co většina jiných seriálů ne. Je to sonda do života mladých, ale ne těch Mirků Dušínů, ale normálních (i když pravda trochu ostřejších) náctiletých.

A do cesty se jim plete až moc probačních úředníků.

Mně osobně se nelíbil proces získávání nadpřirozených schopností. Tajemná bouřka byla prostě až moc tajemná. Na druhou stranu, dala tvůrcům možnost k daleko širšímu spektru příběhů, než jaké by vymysleli jen s těmito pěti postavami. A nápad schopností typu "dostanu to, po čem v srdci nejvíc toužím" není až zas tak od věci. Není to pak unifomně stejné jako jejich u jejich amerických kolegů.

Rozhodně se těším na další řady. Doufám, že seriálu nádech tajemna zůstane. I když to tak ostatním nemusí přijít, mně osobně je nejsympatičtější postava Simona. Možná proto, že je z nich nejslušnější.

edit: Tak, mám za sebou tři řady. A po season finale můžu říct jen jediné. Ten seriál vyrostl. Už to není to ztřeštěné dítko jako na začátku.
Pro mě osobně jde o jeden z nejgeniálnějších seriálů, jaké jsem kdy viděl. Pokud se přenesu přes vyexpedování Nathana, vidím skvělý příběh, kde do sebe všechno napřesno zapadá, velké love story, jejíž citové rozměry snad ani nemají jinde obdoby. Postavy vyrostly, dospěly, a vymodelovaly dílo, které zůstane v mé seriálotéce snad navždy.
Jen mne trochu zamrazilo, když jsem se dozvěděl o čtvrté řadě. Tři řady jsou úžasné, uzavřené, nevím, čím dalším by tvůrci mohli navázat. Myslím, že by seriál měl se svými třemi řadami zůstat, jak je, a nesnažit se jej nějak vylepšovat.

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Misfits

První dvě série jsou výborný! Každá má jen 6 epizod, takže je sjedete za chvilku. Musím říct, že cestování budoucnost x současnost je někdy trochu obtížnější na pochopení (alespoň pro mě), ale časem to do sebe zapadne.
Třetí série o něco horší, z mého pohledu na to má vliv jak změna schopností tak i postavy. Ale pořád dobrá, myslela jsem, že si nezvyknu, ale šlo to docela rychle :)
Bohužel třetí sérií pro mě seriál skončil a čtvrtou už určitě sledovat nebudu... koho taky...?
Nejoblíbenější postavy: Simon a Alisha!

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Neabsurdní

Tak tohle je parádní. Prvně u nějakého seriálu vidím, že ačkoli se tam objevují superschopnosti, ani na chvilku seriál nezkouzne k trapné absurditě (viz Ztraceni) a nemožnosti představit si toto všechno v reálném životě. Připustíme-li existenci schopností, všechno ostatní je tak drsný, vtipný, zajímavý a přitom "nehrdinský", že to snad nikoho nemůže nebavit. První série byla fajn, i když u hodnocení jsem jaksi váhala, ale druhá série to rozštípla. :) Uplně geniální postavy, které mají propracované charaktery u mě vedou na plné čáře. Nejvíc mě dostává, zezačátku pro mě velmi neoblíbený Simon. Jak se může pouhou změnou pohledu na svět a sebevědomí, změnit kompletní pohlížení na celého člověka? Koukám jak blázen... :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jedna z nejlepších seriálových novinek letošní sezóny!

Po dvou dílech musím dát 9,5/10. Perfektně natočený britský seriál. Postavy jsem si rychle oblíbil, nechybí správně ulítlej humor a líbí se mi, že to není v duchu Heroes, kdy se všichni snaží zachránit svět. Tady si chce parta mladých delikventů spíš zachránit p*del po tom, co udělali v prvním díle... Výborná kamera a střih, atmosféra, co by se dala krájet, originální nápady a především skvělý soundtrack! Nezbývá než všem doporučit. Snad jen pokud nesnášíte sprostou mluvu, tak vám ten seriál nemusí padnout do oka, ale i tak se aspoň na první díl zkuste podívat, protože tuhle podívanou byste si rozhodně neměli nechat ujít! Snad tvůrci tempo i nadále udrží...

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Bez Nathana to opravdu nepůjde....

Když jsem viděla první díl Misfits, trochu mě to zarazilo, říkala jsem si: Co to má být?. Ale po chvilce jsem si je všechny zamilovala. První dvě série byly opravdu super,mohla jsem na ně koukat stále dokola, těm bych dala 100% i víc. Jenže pak přišla 3.série a s ní Rudy. Nikoho horšího, jako náhradu za Nathana najít nemohli. Jeho chování a vůbec všechno mi to docela znelíbilo. Nathan tam vážně chybí, bez něj to už není tak zábavný, jak to bývalo. Rudyho hlášky, mi přijdou naprosto trapný. I ty nové schopnosti mě trochu zaráží. Alisha si rozhodně pomohla, ale k čemu je Kelly raketový inženýr, když jí to nikdo nevěří? Zkrátka, 3.série stáhla Misfits dolů...Jsem opravdu zvědavá, jestli se 4. alespoň trochu zvedne....

50 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

"Can we please stop killing our probation workers?"

Upozornění: Hodnocení platí pro první dvě série, pak za nic neručím!
Partička zmetků dostane superschopnosti a co s nimi udělají? Zachrání svět?
Díky bohu NE! Budou si užívat, krást, zabíjet, podvádět, lhát, manipulovat ...
Misfits je prosté, geniální, perverzní, napínavé, romantické, akční, zábavné, chytlavé a určitě bych přišla na 106 dalších přídavných jmen, ale komu by se to chtělo číst, že? :)
Postavy jsou vykresleny tak brutálně realisticky, že to asi nejednoho diváka zaskočí.
EDIT: Pár bodů dolů za to, že tvůrci neví, že se má končit v nejlepším. 4 série už je opravdu peklo :(

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jen tak na okraj :)

Viděl jsem zatím jenom pár dílů , ale už mohu s radostí uznat že tento seriál je zcela výjmečný :) líbí se mi zpracování a prostředí ve kterém se to odehrává ( a také herečky) .
je to zatím jediný seriál tohoto typu co jsm kdy sledoval a mohu říct " Ano je super"

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sekec mazec

Hahaha baví mě to, fakt šíleně moc. Zhlédnuto všech pět řad a pořád baví. Výběr hudby, svělé dialogy a zápletky :)

Série 1 určitě 100 nevěřil jsem vlasním očím a hlavně uším, dopravdy takovou kulometnou nálož sprostých slov a hlašek jsem pobíral dlouho. Zároveň chválím tv prima překlad super, nejdřív teda mi rval bubínky ostravky prizvuk Kelly, postupem jsem si ho oblíbil :)
Série 2 pořád 100 příběh je ucelenější a vše jakoby začalo dávat smysl
Série 3 tady dávám 80 nové schopnosti, málo používané. Vztah Alishy a Simona nuda. Zato příchod Rudyho, pecka.
Serie 4 opět 100 skoro všichni jsou pryč a nová parta dříčů mě zase rozesmála, postava Jess super.
Serie 5 nojo 90 :-)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

zmetci

po prvním dilu jsem si rikala no to snad ne,kdo tohle muze sledovat,ale dala jsem si ještě jednu sanci a hledme hledme,zalibilo se a každý dil mi byl tento seriál milejsi a milejsi

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Misfits

Dlouho jsem se zdráhala na Misfits podívat, žánr sci-fi není můj kdovíjaký oblíbenec, ale jelikož skoro každý vychvaloval postavu Nathana a protože Robert Sheehan je fakt fešák, dala jsem Misfits šanci. A hned po prvním díle jsem seriálu propadla! Drsný humor, násilí, sex, svěží, akční děj a k tomu všemu ještě nepřekonatelná postava Nathana, která dělá z Misfits téměř kultovní záležitost. Takže 1. a 2. série je bombastická. 3. a 4. sérii pořád řadím k nadprůměru, protože seriál je sám o sobě výborně napsán a skvěle zpracován, ale bohužel postava Nathana citelně chybí a i přes sebevětší snahu ho nic nenahradí, on byl opravdu velký tahoun. To, že odešel je to samé jako kdyby odešel Sheldon z TBBT - seriál pořád bude dobrý, ale už to nikdy nebude ono.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Do I look like some kind of f-ing knob? Do I?

Misfits podle mě byli skvělí. Alespoň v 1. a 2. sérii.
Všude jsem četla komentáře, jak je Nathan úplně úžasný, nejvtipnější atd..nejdřív jsem nechápala proč, ale postupem času si mě získal (scéna s opalovacím krémem..ehmm :D). Pravdou ale je, že nejsympatičtější mi byl stejně Simon, mam slabost pro outsidery.
Zamrzelo mě ale, když v 2. sérii přišla dost základní logická chyba v ději, kterou se pak ani nesnažili nijak vysvětlit.
Z 3. série jsem dala půlku dílu, nebavilo mě to, nechápala jsem, kdo má jaké schopnosti..prostě jsem to nechala být.

Tak jsem nakonec dokoukala i 3. sérii, ten Rudy se nakonec dal vydržet, ale moc jsem ho nemusela.
Vážně mě mrzí, že ve 4. sérii má být z původní party jen Curtis, protože zápletky některých nových dílů zní fajn (vraždící králík?), ale už se mi nechce znovu zvykat na jiné postavy..podle mě už to vážně nemůže být ono.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ze začátku paráda

Jelikož jsem neviděla Heroes, doporučení "Misfits rozhodně není druhé Heroes" pro mě nebylo signifikantní.
Ale věta "málem se po**** smíchy" už je něco jiného!
Byla to pravda, v některých chvílích jsem se válela smíchy a myslím, že nadosmrti nezapomenu na Nathana, který si na střeše osahává hýžďovou část těla a u toho tančí :-D
První dvě série byly skvělé, ale ta třetí, no, řekněme, že to šlo do kytek. Vrcholně nezajímavé..

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Misfits

Vyjímečný seriál. Možná proto že své super schopnosti nevyužívají pro záchranu světa jako jiní, ale většinou ve svůj prospěch. První a druhá serie jsou excelentní, největší "tahoun" přes vtípky je tu Nathan, který opravdu musí okouzlit každého:) Třetí je o něco slabší, ale i přesto, právě pro tu jedinečnost dávám 100%. Každá z postav má svůj půvab a vtip, takže pokud chcete zažít něco vyjímečného, vtipného a neobyčejného, tak právě tento seriál! :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

1.2.3.

Misfits..Dlouho jsem přemýšlela jaký serial si pustit a, tak mě napadlo Misfict. Po prvním dílu ,jsem věděla že Misfict je super serial. Vždy to tam zdokonalil Nathan svými perverzními hláškami nebo Kelly, svýma pěstma. Misfict mi příjde jako špatná stránka superhrdinů,líbí se mi jak to udělali. Žádný superhrdinové kteří budou zachraňovat svět, prostě jen mladí lidi kteří získají superschopnost a přemýšlel jak je využít ve svůj prospěch. Upřímně první a druhá serie byly bombový , ale trošku mě zklamalo že Nathan a Kelly nebyly spolu(doufala jsem v to. Moc se mi líbíl Simon, byl to takový tichý,roztomilí a hodný člověk.U Alishy mi přišlo že tam nemá co dělat, a Curtis byl to takovej kluk kteréj se snažil páchat dobro. A čkoliv mi přišlo že tam taky neměl nic moc co dělat ale s jeho superschopností... Hodně mě zklamala 3.serie, Kvuli Nathanovy a příchodu Rudyho. Hlavně schopnosti jiných? Totalní debilita, přišli mi k ničemu.. Misfict už nebyly Misfict.. Take že první a druhá serie!! WOW SUPER! <3 :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál přesně podle mých představ

Já ani nevím, jak mám doposud existujícími slovy popsat, jak moc jsem se do Misfits zažral! Pokud je na světě nějakej seriál, kterej byl natočenej přesně podle mýho vkusu a přesně se ztotožňuje s mými představami dokonalého seriálu, je to právě Misfits! Můžu bejt fakt největší rejpal a šťoural, ale žádnou chybu v něm nikdy nenajdu! Od nejvíc boží úvodní znělky, přes výborný a výrazný charaktery všech postav, až po skvělou atmosféru celýho prostředí, je to nejpropracovanější dílo, které se dá v seriálovém světě zkouknout. Jsem sice trochu konzervativní, co se týče hlavních hrdinů a jejich neustálá výměna se nejdřív zdála spíše na obtíž, ale ukázalo se, že i to byl správný krok, především z důvodu, aby se děj taky nějak posouval dopředu. A tim navážu na další unikátní věc. V celejch pěti sériích není ani jedna jediná nudná nebo zdlouhavá scéna! Všechno je zpestřeno napětím a unikátním humorem a tuhle kombinaci prostě musí milovat každý! S výčtem pozitiv by se samozřejmě dalo pokračovat, ale to bychom tu všichni strávili celý mládí. Můžu jenom dodat, že jsem si naprosto jistej, že jsem Misfits neviděl naposledy.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Heroes po anglicku

První tři série - naprosto boží, nemohla jsem se odtrhnout od počítače....Bylo to vtipné, napínavé, tajemné. Čtvrtá a pátá série ale nic moc. Nějak jsem si nemohla najít vztah k žádnému z nových hrdinů....V seriálu je hodně sprostých slov, což mi nevadilo, ale některé scény byly i na mě moc, prostě nechutné. Divím se, že v konzervativní Anglii něco takového vůbec skousli.....

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bláznivě geniální

Ačkoli se zdá, že téma hrdinů nemůže překvapit, Misfits jsou nápadití!
První a druhá série byly bezkonkurenční, třetí byla taky dobrá. Na čtyřku se nedalo koukat (ani ji nehodnotím). Postavy jsem hltala od začátku do konce. Nathan to vždycky rozsekal. Kelly a její cyp.. ,,Pár'' Alisha a Curtis.. K Simonovi jsem se propracovávala, ale jeho příběh byl úplně nejlepší..
Hlášky přímo nezapomenutelný (Měl jsi sex s ovocem? Byl to meloun?)! Na tenhle seriál budu koukat ještě několikrát! Doporučuju!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nathan - toho zmetka prostě miluju!

Tenhle seriál byl pro mě absolutním překvapením! Díky tomu, že ze stránek, kde se daly koukat seriály online většina seriálů zmizela, dostala jsem se náhodou na tenhle seriál a po prvním díle jsem řekla jen: "WTF" :)
První díl jsem teda viděla nadabovaný - a pro ty, co kritizujou dabing, tak musím říct, že zrovna u tohodle seriálu mi to nepřišlo tak hrozný! (další díly už jsem samozřejmě stahla v originále)
Takže: takhle dobře promyšlený a natočený seriál jsem snad ještě neviděla a jelikož mě nějaké to sprosté slovo nevadí :) tak jsem si každý díl moc užívala a neskutečně se bavila.
Všechny hlavní postavy jsou vybraný naprosto perfektně (snad je Curtis mě za celou dobu nějak extremně nepřirostl k srdci).
Rozhodně nejlepší postava je Nathan! Ty jeho hlášky a pohyby a vůbec všechno co tam předvádí mě absolutně dostalo a samozřejmě i jeho představitel Robert Sheehan je moc hezkej chlápek s krásnýma očima a úsměvem!
Děj seriálu je taky super, ty jejich schopnosti, co získali po bouřce jsou k neuvěření a u některých schopností ostatních lidí jsem se musela i smát. A co díl, to další a další překvapení...
První dvě série jsem zkoukla prakticky všechny díly hned po sobě a pak to přišlo - extra díl "Vegas, baby" a konec Nathana v Misfits! :(
Zkusila jsem koukat i na třetí sérii, kde je místo něj Rudy, kterej ho teda ani náhodou nemůže nikdy nahradit - přišel mi trapnej a vůbec nebyl vtipnej! Takže jsem viděla tři díly ze třetí série a bohužel jsem se na seriál přestala koukat a to nejen kvůli tomu, že mi tam neskutečně chyběl Nathan, ale i kvůli tomu, že všichni si koupili nový schopnosti a už to prostě nebylo ono, škoda!
Dala bych hodnocení 100%, ale kvůli třetí (a dalším sériím) bohužel nemůžu! Nic to ale nemění na tom, že Misfits zůstávají mezi mými oblíbenými seriály! :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Misfits

Oh, ano. První dvě série bezkonkurenčně zatím nejlepší, ale i po dalších dvou se u něj zasměji a ráda se na něj podívám. Bezvadný nápad na příběh a hlavně výběr herců bylo snad to hlavní, co mě k tomuhle seriálu tak táhne. Postavy jako je Kelly, Nathan, Simon a Rudy se zařadili okamžitě mezi mé oblíbence a herecké výkony představitelů jsou něčím, co se musí ocenit. Seriál byl pro mě něčím naprosto novým a věc, co mě dokáže naprosto naštvat je jeho srovnávání z také britskými Skins, jež mají naprosto odlišný koncept a ničím mi Misfits nepřipomínají.
Robert Sheehan a Lauren Socha jsou pro mě dva nejvíce vyčnívající články z celého seriálu a na postavy Nathana s Kelly nedám dopustit. Smrt některých z hlavních postav jsem sice silně obrečela, ale přišlo mi, že tvůrci jsou v tomhle směru velice rozumní a přitom se nebojí zariskovat. Děj je srozumitelný, nepřijde mi, že by toho někde bylo až moc. Rozhodně doporučuji shlédnout.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

superschopnosti pro grázly

Prvně jsem seriál viděl v ukázce na coolu a nejak moc mě to nenadchlo, ale po shlédnutí několika dílů mě to docela oslovilo.
Konečně je tu něco nového a neotřelého. Autor si nejspíš řekl, co takhle dát superschopnosti pár mladistvím delikventům, koho to kdy napadlo? Podle mě to byl výborný nápad.
Bohužel je škoda že se poslední dobou často střídají herci, ale jsem třeba rád za Josepha Gilguna který mě pobaví více než Nathan Young.
podle mě je to tedy povedený seriál, rád čekám na vydání a díl shlédnu i bez titulků, neni čas na ně čekat, když vim, že už ten díl je

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

misfits :D

K tomuto seriálu som sa dostala vďaka COOLu a odporúčaciemu članku na tomto portály :D 1. séria bola skvelá, hneď som si zamilovala Nathana :D Po skončení tejto série som myslela, že kvalita seriálu (ako vždy)bude už len klesať...... ale opak sa stal pravdou :D Prišlo niečo skvelé v podobe druhej série, ktorá jednoznačne prekonala 1. sériu..... Nathan, ako vždy nesklamal, ale zaujímavejšie dejovké linky prislúchali Simonovi 2.0, ktorý bol jednoducho na zožratie :DDD Preto 2. séria je podľa o niečo kvalitnejšia a dejovo zaujímavejšia :D Čo sa týka 3. série, trošku nuda, ale zase sa skvelo pobavím na Rudym.... ten psychoš vážne nemá chybu....

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zvláštní

Takže : hhodnotit tendle seriál , bylo pro mně dost složité.

Hlavní téma je určitě zvláštní - dát partičce delikvektů k dispzici schopnosti , vypadala ze začátku zajímavě , ale bylo pro mně dost zklamáním že se toho tvůrci chopily takovým , pro mně zvláštním způsobem. Čekala sem že se výrostci trochu napraví a začnou " svým " způsobem konat něco jak pro sebe ( sou to přece jen delikventi ) tak pro ostatní lidi , v podobném duchu jako " dokonalý podraz " kdy by určitě pomáhaly jak sobě ( krádeže ) tak i někomu dalšímu ( záchrana před znásilněním , náhle oběvené peníze u člověka kterému hrozí vystěhování z bytu atd. )
Bohužel seriál zaujal postoj takový , že se mi moc nezalíbil - postavy sou sice zajímavé , ale bohužel takový typ seriálu mi nejde pod nos - neustálé nadávky , děj je jakoby zaseklý v kolotoči neustálých napadání jednoho druhým , neexistuje tu něco jako vývoj postav.

Seriál sem zkoukla celkem 2x , jestli mi náhodou neunikla nějaká skrytá informace , ale nemůžu si pomoct - nenašla sem nic co by stálo za to , abych na to koukala znovu.
Co je pro mně např. nepochopitelné , je 6 a 7 díl 2 série. Tvůrci evidentně chtěly seriál ukončit , ale na poslední chvíly si to rozmyslely - nemám tušení , proč se tadle partička chtěla zbavi svých schopností , a pominu fakt že za to dostaly prachy.

Celkově bych to napsala asi tak : seriál mněl dobrej nápad , zajímavé zauzlezlení a rozkrytí schopností i u dalších lidí , ale nedosahuje takových kvalit abych z něj byla nadšená. ( hlavně mi vadí sprostost celého seriálu )
Nápad byl dobrý , postavy se celkem taky povedly , ale to je tak vše - chybý náboj , ekce , napětí , prostě NĚCO .

Dala bych jako hodnocení 60 % ale za originalitu a za přeci jen místy zajímavý děj dávám 70 %

( mám rači seriály , kde se něco děje - tady se jen uráží , mluví , křičí , a nic se vlastně neděje )

70 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

„Can we please stop killing our probation workers!“

Misfits jsou jedním z mích nejoblíbenějších seriálu. Dostala jsem se k němu velice zvláštně a to přes mého oblíbeného učitele zeměpisu, který nám o seriálu řekl. Začala jsem se koukat a zamilovala se. Díl po dílu. Seriál měl všechno. Britský humor, příběh, dokonalé postavy, které můžete i nemusíte mít rádi. Ale pojďme popořádku.

1. série je předehra podle mě vrcholu seriálu a o 2. řady. Nicméně, 1. řada je skvělá. Zavede nás do děje, představí postavy a začne fenomén jepičího života probačního. Schopnosti byli dány podle vlastností, přání, předností či způsobu života dané osoby, což mi přijde jako skvělý nápad. Postavy mluví a chovají se podle věku. Když už jsme u postav, tak tento seriál předvedl v průběhu sérií skvělou práci s růstem charakteru postav. Jednoduše v průběhu času to už nejsou takový „zmetci“ jako na začátku.

2. série je jednoduše vrchol. Má všechno. Tajemného cápka v černém, milostný příběh, porod mimozemšťana... Pokud byl Nate vtipný minulou sérii, v téhle doslova září. Vtip za vtipem. Moji shiperské dušičce samozřejmě neušli Simon s Alishou, které jsem si zamilovala. Překvapení cápka v černém a první zamotávání s cestováním časem a celkově se celý příběh komplikuje. Druhá série je jednoduše nejlepší a seriál nikdy nebude mít sérii téhle kvality a to jednoduše tím, že...

Tam není Nate. Každý seriál staví na nějaké postavě, či páru. Co by bylo HIMYM bez Barneyho? TBBT bez Sheldona? Nic. Další průměr. Tím, že odstřihli tahouna seriálu, podepsali rovnou úmrtní list Misfits. Nate je Nate, a i když se Rudy snaží, nikdy to nebude on. Přála bych si ho v další řadě. Klidně s Rudym, jak by snášel konkurujícího šaška skupiny? To už se nedozvíme... Seriál ale pokračuje dále, jenže už to není ono. Podivné nové schopnosti jsou vcelku k ničemu, koncem série škrtnutí Simona s Alishou, kteří to pro mě celou dobu tahali, pak i Kely...To nemohlo dobře dopadnout.

A taky ne. Další řadu netřeba komentovat. Jen to, že každý věrný fanda musel dostat z nového obsazení kopřivku.

Koncem jen chci říct, že kdybych hodnotila pouze 1. a 2. řadu je to jasných 100%, s 3. serií takových 80% no a s tou další stěží 70%.

Postavy podle oblíbenosti:
Nathan
Simon
Alisha, Kely
Rudy
Nováčci

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Luxusni!

Jak jiz zaznelo vsude jinde, vse tu uz jednou bylo. Ovsem zdejsi zpracovani jiz pouziteho jiste originalni je. Misfits je opravdu poutava zalezitost, osobne jsem to sjel za odpoledne a jsem docela rad, ze ej to tak kratke - ani jedna znamka natahovanosti.
9/10 a musim pochvalit skvely soundtrack (moderni drum'n'bass + The Prodigy!).

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Misfits

Další zajímavý seriál. Superhrnové, co zachraňují svět? Omyl, skupinka delikventů, kteří svoje schopnosti jenom snáší. První a druhá série u mě sklidily velký úspěch (největší podíl na tom asi měl Nathan a jeho hlášky, které mě vždycky dostaly :D). S třetí sérií je to už o něco horší, zmizela většina z původních postav a zápletky jsou občas slabší. Ale pořád se držím naděje, že se tam vrátí Nathan a oživí upadající atmosféru posledních dílů.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

V nejlepším se má přestat!

Plno skvělých scén, plno zajímavých herců, plno hlášek a plno.. ehm, blbostí. Někdy vážně nevím, jestli mě ten seriál víc štve nebo baví. V nejlepším se má přestat, a to už mělo skončit druhou sérií. A teď? Dneska bude 4. série mít premiéru a já se nemůžu rozhodnout, jestli má cenu se dívat. Podle mě je to kvalitní seriál, ale někdy mám chuť to vypnout a víckrát nepustit..

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Maraton Misfits

Tři série za tři dny, tak takhle jsem si ho oblíbil já. Je to další seriál, kde je zabíjení i když ho není tolik zábavné.
Líbí se mi na něm provedení, reálnost, soundtrack, zábava, hlášky.

Co se mi nelíbilo bylo třeba: obrana burákama, zpívání koledy a díl o seschlém ptákovi.. WTF? Ale to je jedno, protože i u toho všeho se člověk pobaví.

Nejoblíbenější postavy Simon, hláškující Nathan a Rudy.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zmena obsadenia priniesla zmenu atmosféry...

Tento seriál ma dostal. Dostal ma Nathan. Dostal ma Kellyn prízvuk. Dostali ma tie príbehy. Nikdy som sa nebavila viac ako pri hláškach, ktoré Nathan púšťal.

Zhrnúc to. Prvej a druhej sérii by som dala 100%. Zato ako sa spoznávali, za humorné hlášky, ktoré tam lietali a za celkovú atmosféru. V tom čase to bolo konečne niečo iné, tak primerane čierne a strelené. Povahy, ktoré boli daným postavám pridelené a ich schopnosti im všetkým sadli úplne perfektne.

Potom to však začalo ísť dolu vodou. Dala som tomu šancu? Áno. Nestotožnila som sa s humorom, nestotožnila som sa s dejom, nestotožnila som sa s novými postavami a jednoducho som sa k tomu už nedokázala vrátiť. Patrím k tým ľuďom, ktorí tento seriál nedopozerali a ktorí boli s výmenou castu nespokojný.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Absolutně nekorektní a neskutečně vulgární seriál

Tenhle seriál musíte buď milovat, nebo nenávidět.Bohužel jek je zde napsáno má poněkud sestupnou tendenci :-( Ale nic nemění na faktu že se budute bavit, teda pokud si jej zamilujete. I přes klesající kvalitu nechávám hodnocení na 90% zaslouží si to .

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Noví Heroes? Nikoli, seriál stojí na jiném základu

Netuším, kdo tohle může srovnávat s Heroes. Je sice pravda, že Heroes jsou kultovní, ale tohle je pro mě o dost lepší než oni. Nejoblíbenější postava - Nathan a Simon. Jsem zvědav na čtvrtou sérii. Bojím se však, že to ztratí na kvalitě.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

What the fuck is brunch?

Misfits jsem zkoukla teprve nedávno, ale od prvního dílu mě tihle zmetci zaujali :-). Skvělý nápad + skvělé výkony herců = tento seriál rozhodně stojí za shlédnutí. Všechny postavy mají něco do sebe, ale u mě rozhodně vede Kelly. Její hlášky a výslovnost nemají chybu.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zmetci

Tak tohle se velmi povedlo, další seriálová hitovka britských filmařů. Už po prvních dvouch dílech musím dát plné hodnocení, protože mě tam nechybělo naprosto nic. Seriál je naprosto výborně obsazen, má zajímavý námět a je skvěle natočen. Nejen, že je tu napětí a akce, ale dočkáme se i klasického britského humoru. Jsou tu i moc sympatičtí hlavní hrdinové a třeba Iwan Rheon to hraje dobře... Vím jedno: seriál mě absolutně chytil a hodlám se dívat dál. 90%

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Srdcovka

Tento seriál je pro mě naprostá srdcovka. Tedy hlavně postavy 1. a 2. serie a především Nathan. Seriál je pojat velmi odvážně a pomalu bez cenzury. Sprostá slova a často i krev tam lítají bez varování. Některé scény nejsou pro slabé povahy. Každopádně na tento seriál nedám dopustit. Jen se trošku chytám za hlavu a čekám, kudy povede další série, jelikož ta 3. se moc nepovedla. Ale i tak, je to seriál jeden z mála.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dobré, víc než to

Všichni co tady píšou o tom že to je jen další seriál o lidech se schopnostmi jsou zjevně pěkně mimo a neviděli nic než trapné a nic neříkající promo a možná tak četli popis!!!
Tohle je něco co tady ještě nebylo. Seriály o hrdinech, všichni superschopní a strašlivě charakterní a uvědomělí, zachraňují svět a koťátka ze stromů .. potom přišli hrdinové, kteří konečně ukázali i nějaké šedivé charaktery procházející vývojem a krizemi, se spoustou vad a charakterových nerovností ... no a nakonec tohle. Misfits. Bomba ... a navíc britská (miluju britskou angličtinu).
Než napíšete názor na TENHLE seriál tak se na něj podívejte. A ne jen na první epizodu, sjeďte to celé ... a s titulkama !!! Doporučuju!!!

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

super

seriál jsem sjela na jeden zátah,tak mě chytil.v televizi jsem ho prošvihla a tak jsem musela stahovat,ale nelituji,stál za to.opravdu jeden z mála dobrých seriálu

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zmetci...

Tento seriál jsem objevila náhodou a hned jsem se do něj zamilovala. Děj a herci jsou skvělý. Jen škoda, že Nathan už po druhé sérii odešel. Ale i tak seriál nestratil na kvalitě a pořád se bylo na co dívat. Vždycky se ráda podívám na nějaký díl. Hlavně z první série, protože ta je prostě nejlepší :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bezkonkurenční první série a rychlý spád dolů

Na radu kámaráda jsem si pustila první díl a už jsem se od toho nemohla odtrhnout. Skupina lidí se superschopnostmi jak okoukané že,ale to jak s tímto tématem producenti naložili to jsem opravdu nečekala. Velké plus: neokoukané postavy,nové příbehy,originalita,hudba.
První série Vás naprosto dostane ,druhá série už je o něco horší ,hrozně mi tu chybí Nathan ,který je poté nahrazen Rudym na ,kterého si zpočátku nemůžu zvyknout ,ale po čase mě stejně dostane jako každá z postav. Ale to jak najednou vezmou všechny ty úžasné postavy a nahradí je ,no tím čím je nahradily ,to mě naprosto zklamalo a možná to byl záměr aby se nám postavy neokoukali ,ale myslím si že taková Kelly a Simon by se nám neokoukali snad nikdy. Tak nevím,nevím ,ale ptám se bude další série stát ještě za to?

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prospěšné práce

Může obsahovat spoilery:
Po první sérii se dá prohlásit, že to upoutalo mojí zvědavost. Když už se to porovnává s Heroes, není to tak návykový, ale i tak to upoutá. Postavy jsou zajímavý, schopnosti taky. Nejvíc si u mě šplhnul 4 díl, kdy se řešil Buttefly effect. Jen je to na můj vkus až moc sprostý, jediná výtka. Jenže k tomuhle to patří, přeci jen ta skupina nejsou úplný svatoušci. 75%

Druhá série se opět předvedla v dobrém světle, opět mě nejvíc bavil díl číslo 4, videoherní. A miluju ten přízvuk co má Kelly. S hodnocením jdu ještě o trochu výš - 80% a uvidíme co nabídne další série.

Tahle série je pro mě zatím to nejslabší co Misfits nabídlo. Ale rozhodně to není odchodem Nathana, protože myslím, že Rudy ho dokázal nahradit. Jde spíš o to, že ty díly ze začátku stojí za prd a navíc jim chybí už ty zajímavý schopnosti. Ty nový za nic nestojí. Najde se sice pár lepších dílů jako Naci, Zombie a Finále, ale většinou mě to nebavilo jako předtím. Na konci se nám kruh uzavřel a přijdeme o další dvě osoby. U Alishy bych to pochopil, protože stejně nedostávala moc prostoru. Škoda bude Simona, ale díky finále to vlastně jinak nešlo, aby to do sebe krásně zapadlo. 60%

Nezadržitelný pokles pokračuje a ani nového postavy ho nezpomalují. Ten novej kluk, kterýmu jsem za celou sérii nepřišel na jméno je absolutně tragickej. Nová holka Jess je sice o něco lepší, ale taky to není žádnej zázrak a když k tomu připočtu ještě Abby coby náhradu za Curtise, tak mi z toho ve finále nevychází nic extra zajímavého. Příběh umřel úplně, teda pokud jím neměla být ta příšerná linka s barmanem Alexem. Navíc značně vyměknul i Rudy. A co hlavně, hlavně už se vůbec nepoužívají schopnosti, i když je má každý a většina z nich stojí za prd. Tentokrát mi opět utkvěl 4 díl, ale hlavně protože mě naštval. Nemám rád, když někdo někdo ubližuje morčatům. Osobní problém :) A to finále, pro boha, co to bylo? 50% a obávám se, že tohle byla moje poslední série, i když nerad opouštím rozkoukané seriály.

Nakonec jsem se přeci jen přesvědčil k tomu, abych se na poslední sérii podíval. Sám sobě jsem poručil, že to nesmím brát jako "TY" Misfits, ale prostě jako něco jinýho a překvapivě to fungovalo. Poslední série pro mě tak určitě byla vylepšením oproti té předchozí. Překvapivě nejvíc mě bavil probační. Jinak je samozřejmě nejzajímavější Rudy, jak originál tak i Rudy 2. Úplné finále mi sice nepřišlo jako nějaký velký zázrak, ale jsem s ním docela spokojen. Takže mu nakonec udělím smířlivých 70 % A mimochodem Nathan byl fakt kokot a mě ani trochu nevadí, že ho nahradil Rudy, v tom problém nebyl.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Misfits

Je to naprosto parádní záležitost. Hudba, ztvárnění a nápady nejsou zase tak otřelé, aby působily fádně. Jen úroveň klesla, a to přesně natočením 3. série. Rudy je sice fajn, ale absence Nathana se značně projevila. Také se v této sérii objevuje celková zmatenost a divák nepobere původní záměr tvůrců.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Do trojky a pak už ne

Misfits mě bavilo nejen senzačním humorem a skoro neidentifikatelným přízvukem herců, ale i schopnostmi, které se tam objevovali. Jako maník přes tohle se mi moc líbilo, co všechno za schopnosti se tam objevily, i když už tak trošku vykrádaly seriál The 4400. Jakmile ale odešli hlavní tahouni seriálu, zkoušel jsem se překousat čtvrtou řadou, ale ne, nebaví mě to tolik, abych chtěl vědět, co bude v dalším díle. Čtyřka už byla zbytečná. Procentuální hodnocení se tak vztahuje na první tři řady.

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

I bez Nathana to bylo skvělé

Sice mi to trochu trvalo, ale zvykl jsem si. Misfits patří mezi moje nejoblíbenější seriály a těším se na 4. sérii. Jsem zvědav, co vymyslí...

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velmi bohatá slovní zásoba :-D

To první co mě na Misfits zaujalo, byla asi jejich slovní zásoba, mluvím tu samozřemě o těch všelijakých sprostých slovech. Rozhodně si myslím, že v případě Misfits to nebylo na škodu. K veřejně prospěšným pracím mi to celkem sedí.
Kladně hodnotím především děj, jak tohle mohl někdo vymyslet, to fakt nepochopím. Ano, děj byl někdy zvrácený až moc (s tím vražděním probačních), ale pojali to s humorem a mě to bavilo. Všechno se zdálo perfektní dokud neodešel Nathan. Říkala jsem si ,,To snad nemyslí vážně, taková chabá náhražka Nathana.", mluvila jsem o tom podivným týpkovi, který Nathana nahradil. Ty jeho hlášky (?) měly být asi vtipné, ale mě se teda nezdáli. Na Nathana neměl a tak jsem na to přestala koukat.
Nevím co se stalo, že takovou chyby mohli tvůrci udělat, ale mě to definitivně odradilo.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Cockney

Miluji britskou produkci a britský dialekt. Díky tomuhle a dalším věcem si mě seriál získal.

Celý nápad se musí brát s rezervou nebo by se z toho člověk zbláznil. Neberou si tam s ničím servítky, prostě jak to u "normálních" lidí chodí. Skvělé superschopnosti, které né každý umí využít nejlépe, ale o to to je ještě víc zábavné. Taky bych brala takovou bouřku a Iwana Rheona k tomu.

Další plus má u mě seriál za to, že to má jen pár epizod, alespoň se nic nenatahuje do monstrózních patlanin. Z představitelů mi nikdo nevadí, na každého se dá zvyknout a na koho ne, ten jistě brzy zemře. :)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zmetci Good

Myslím si,že tento seriál je dobrý až teda na to třetí serii,která se mi moc nelíbí přisla mi jako kdyby jim už nějak docházely nápady. Mě připadá tento seriál, že už je puštěný jenom kvůli tomu aby zarobili cash. Neříkám, že je úplně špatný já osobně bych nic takového nenatočil. Mě se to prostě už nelíbí od té 3 serie.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Já měla nejradeji Simona a Alishu, a měla jsem ráda i Kelly. 4. série nemá význam. Ale za 1.-3. serií ♥100%♥.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zklamaná

Vůbec mě nezaujal. Přijde mi takový "špinavý". Ohranost dalších nadpřirozených schopností už nepotřebuji vidět.

30 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Misfits

Dokud tam bude Rudy tak to budu sledovat

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zamiloval jsem se do Kelly :))

Tak i já už můžu přispět svojí troškou do mlýna.Misfits-seriál o kterém jsem se dozvěděl úplnou náhodou (heroes trosku jinak-jsem všude četl/slyšel)a nedával mu moc šancí .Jak jsem se spletl!Postavy,humor (ten mě dostal nejvíc) a hudba .Tenhle seriál je prostě "jinej" a mě dostal.Škoda jen že celá sérka má 6 dílů a čekání do listopadu bude dlouhé ;)
P.S. -Kelly je ten typ holky kterej miluju :)

90 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

We Were So Beautiful!

Tenhle seriál byl ve svých začátcích něčím úžasným, protože snad jako první v historii ukázal superhrdiny jako totální piece of garbage. A ne, nikdy to nebyla škoda, protože tohle bylo úžasné a fungovalo to. Schopnosti lidem na míru, které jsou často směšné, nefunkční nebo úplně padlé na hlavu. Kdyby měl svět takhle fungovat, klidně to beru, protože by to byla super jízda, kde by rozhodně nehrozilo něco jako Kingdom Come. Ovládání mléka, nymfomaniacký dotek nebo snad pletení budoucnosti do svetrů? Chuťovka.

Hodně mě mrzely proměny postav, protože původní parta byla úžasná, ale díky bohu si člověk vždy nějak zvykl a vždy si novou bandu zamiloval. Někdy bych to celé změnil, aby to dopadlo lépe, ale kouzlo bylo i v tom, že to nejde (třeba časová smyčka Simona).

Ač bylo Misfits prošpikováno sprosťárnami a nelogickými scénami, zůstane v mém srdci, protože svého druhu je to jediný seriál a fakt parádní, na který se nedá zapomenout. :)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí