16. 2. 2020

5×5: Top seriálové novinky ledna 2020

5×5: Top seriálové novinky ledna 2020

S novou verzí přichází i zbrusu nový obsah! Dnes vám představíme první novinku, která potěší především všechny milovníky statistik a žebříčků. V polovině každého měsíce vám shrneme čísla pro novinky předchozího měsíce, a na závěr přihodíme i nějaký ten malý bonus.

Ptáte se, proč až v půlce měsíce? Odpověď je jednoduchá. Seriály, které mají premiéru až v posledních dnech, by měly značnou nevýhodu, kdybychom statistiku vydávali hned první den nového měsíce. Aby všichni dostali férovou šanci předvést, co v nich je, a dostat se na vrcholy našich žebříčků, rozhodli jsme se jim dát dva týdny k dobru.

V dnešním článku se podíváme na čísla za leden 2020. Z prvního měsíce nové dekády jsme vám v Novince pod lupou podrobněji představili celkem 44 nových seriálů (některé stihly premiéru ještě na konci prosince), aby nehrozilo, že uniknou vaší pozornosti. Jak si těchto 44 kousků vedlo u vás?

nejčtenější NPL

Hodnocení na SerialZone.cz

Očekávané seriály mají samozřejmě navrch. Ovšem často stačí vidět v nadpisu Netflix, aby čtenáři zvědavě článek otevřeli a zjistili, co si tento streamovací gigant pro nás zase připravil. Celkově však články NPL patří k vašim oblíbeným, což nám neúnavně dokazujete i v samotné čtenosti. Zde máte novinky, o kterých si přečetlo nejvíce lidí.

1. The Stranger (Netflix)
2. Spinning Out (Netflix)
3. October Faction (Netflix)
4. The Outsider (HBO)
5. A Christmas Carol (BBC)

největší počet hodnocení pilotu

Hodnocení na SerialZone.cz

Přečíst si článek nebo navštívit profil seriálu je jedna věc, ale skutečně se na pilot podívat, to už je něco jiného. Délky epizod se liší, některé mají pár minut, jiné více než hodinu, což už rozhodně není nezanedbatelná část našeho dne. Přesto jste byli optimističtí a rozhodli jste se nějaké ty lednové piloty přece jenom vyzkoušet. Zde je pětice novinek, které jste si nejčastěji odškrtávali ve watchlistu.

1. Dracula
2. Spinning Out (Na tenkém ledě)
3. Star Trek: Picard
4. Slunečná
5. The Outsider (Outsider)

nejvíce přidání do watchlistu / chci vidět

Hodnocení na SerialZone.cz

První díl často dokáže buď zcela navnadit, nebo naopak naprosto odradit od dalšího sledování nového seriálu. Watchlisty máme narvané k prasknutí už tak, takže pokud už se rozhodneme, že si do nich přidáme další kousek, musí to být jó pecka. I v této kategorii se však našlo několik kousků, které vás zaujaly natolik, že jste se rozhodli dát jim šanci a zhlédnout buď ihned, nebo až v budoucnu i další díly.

1. Dracula
2. Star Trek: Picard
3. Spinning Out (Na tenkém ledě)
4. The Outsider (Outsider)
5. Avenue 5

nejčastější zástupci ve výzvě 2020

Hodnocení na SerialZone.cz

Výzva pro rok 2020 je velkou součástí našeho webu a rozhodně se dá říct, že neutekla vaší pozornosti. Jednotlivé kolonky vyplňujete jako o život, skoro by se zdálo, že je na vás těch dvacet záludných kategorií až příliš jednoduchých! Každopádně se dá očekávat, že se vracíte nejen ke starým kmetům, ale výzvu mnohdy doplňujete právě z novinek, které mají v daném roce premiéru. Zde jsou nejčastější novinky, které jste si v minulém měsíci do výzvy přidali, ať už jde o jakoukoliv kategorii.

1. Dracula
2. Slunečná
3. Spinning Out (Na tenkém ledě)
4. Poldové a nemluvně
5. Peče celá země

nejlepší hodnocení seriálu

Hodnocení na SerialZone.cz

Kvantita je určitě užitečný rádce, když hledáte seriály pro masy. Ovšem s kvalitou mnohdy nejde ruku v ruce. Proto jsme si pro vás připravili také speciální kategorii, ve které vám představíme nejlépe hodnocené novinky měsíce. Nejde o hodnocení pilotu, nýbrž o to, kolik procent serialzoňáčtí diváci nadělili seriálu jako celku. I když ne všechny seriály stihnou odvysílat celou řadu ihned a ne všichni uživatelé hodnotí až po zhlédnutí celé série, dá se předpokládat, že vysoké nadšené hodnocení seriálu nebude výstřel naslepo.

1. The New Pope (Nový papež)
2. Star Trek: Picard
3. Spinning Out (Na tenkém ledě)
4. The Outsider (Outsider)
5. The Stranger (Cizinec)

tip pro binge-watching

Hodnocení na SerialZone.cz

Anglický pojem binge-watching se začíná hojně používat i v našich končinách. Jde o způsob sledování seriálů, kdy během krátkého časového úseku sjedete více epizod najednou maratonem, např. celou sérii, ti odvážnější klidně i celý seriál o několika řadách. V naší poslední bonusové kategorii najdete pětici seriálů, u kterých si v průběhu ledna odškrtlo celkově nejvíce epizod celkově nejvíce lidí :-) Trošku komplikované, nicméně to dává poměrně jasnou představu nejen o tom, co se sleduje aktuálně, ale i o tom, co stojí za to vidět naráz ve větším množství. Je to takový mix nejen novinek, ale i vícesezónních stálic, které stále frčí. Pokud tedy hledáte inspiraci, co nového si dát během víkendového maratonu, následující pětice by vám mohla pomoct.

1. Sex Education (Sexuální výchova)
2. The Witcher (Zaklínač)
3. Legacies (Odkaz)
4. Young Sheldon (Malý Sheldon)
5. Arrow


Vyzkoušeli jste si některý ze zmíněných seriálů? Souhlasíte s jejich umístěním na předních příčkách jednotlivých žebříčkových kategorií? Kdo vám zde naopak chybí a své místo by si v seznamech jistě zasloužil? A jaké další měsíční žebříčky by vás zajímaly z těch, které jsme vám dnes neukázali?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Olivia Caroline Jones

Olivia Caroline Jones

k tomuhle se připojuju! každopádně super rubrika, díky :-)
před 7 týdny
ragelly

ragelly

Fruiko říká, že byste pak přišli o překvápko, když se bude vyhodnocovat výzva samostatně :D Ale...
před 7 týdny
Anduska

Anduska

Takovéto měsíční přehledy jsou hrozně fajn, člověk nikdy neví, kdy mu něco padne do oka. Díky za novou...
před 5 týdny
Další články k tématu