22. 5. 2022

Týden v obraze: Obi-Wan Kenobi, Stranger Things a další...

Týden v obraze: Obi-Wan Kenobi, Stranger Things a další...

Týden: 23. května – 29. května 2022

Pojďte se spolu s námi podívat přehledně na to, co nás v následujícím týdnu v seriálovém světě čeká a nemine.

Užitečné odkazy


Na které seriály se v tomto týdnu těšíte nejvíce vy?

Beat Shazam (Fox, 5. série)

Dvoučlenné týmy závodí v identifikaci písní podle melodie a doufají, že vyhrají až 1 milion dolarů. Ten, kdo vyhraje nejvíce dolarů, si zahraje finálové kolo proti Shazamu – počítači, který dokáže poznat opravdu skoro cokoliv.

Prehistoric Planet (Apple TV+, novinka)

Díky nejnovějším paleontologickým poznatkům a nejmodernějším technologiím odhaluje tento seriál velkolepé obyvatele dávné Země.

Silent Witness (BBC One, 25. série)

Tým soudních expertů cambridgeské univerzitní patologické laboratoře pomáhá odhalovat závažné kriminální činy.

Expedition X (Discovery Channel, 5. série)

Josh Gates vysílá vědce Phila Torrese a výzkumnici nadpřirozených jevů Jessicu Chobot, aby prozkoumali nadpřirozená setkání, tajemná stvoření a úžasné mimozemské jevy.

Masterchef (Fox, 12. série)

Americká verze kulinářské soutěže, ve které se utkává několik desítek nadějných amatérských kuchařů z celé Ameriky. Vyhrát hlavní cenu může však pouze jediný.

Jedním ze členů poroty je Gordon Ramsay, který je zároveň producentem pořadu.

Připravte se na pořádnou gastronomickou jízdu!

Somebody Feed Phil (Netflix, 5. série)

Phil Rosenthal je neuvěřitelně zábavný a milý chlapík, což už dokázal u spousty projektů, na kterých se podílel. Je například tvůrcem úspěšného sitcomu Ryamonda má každý rád. Tentokrát se Phil staví do hlavní role sám a vydává se na cestu kolem světa se svými přáteli, aby se věnoval svému zdaleka nejmilovanějšímu koníčku. Jídlu. V každé zemi a na každém místě tak ochutnává tradiční místní dobroty a se svým smyslem pro humor komentuje každý svůj zážitek, který na konci nezapomene popsat přes videohovor svým rodičům.

Accused: Guilty or Innocent? (A&E, 3. série)

Intimní vyprávění o tom, co se stane, když je někdo formálně obviněn z trestného činu a poslán k soudu, z pohledu obviněného, jeho právního týmu a rodinných příslušníků.

Who Do You Think You Are? (BBC One, 19. série)

Seriál jde po stopách rodokmenů nejoblíbenějších britských celebrit, aby odhalil překvapivé, mimořádné a často dojemné příběhy o jejich předcích. Kromě toho má však i obecnější účel: nabídnout alternativní pohled na historii moderní Británie prostřednictvím minulosti jejích obyvatel.

Kings of Pain (History, 2. série)

Dva nebojácní muži se nechali pobodat a pokousat nejnebezpečnějšími zvířaty na světě, aby vytvořili dokonalého průvodce měřením bolesti.

Alone (History, 9. série)

Deset mužů se pokusí přežít v divočině Vancouver Island tak dlouho, jak jen budou moct. Se sebou mají jenom to, co unesou jejich batohy, a kamery na zdokumentování jejich dobrodružství. Ocitnou se v drsném prostředí, kde musí lovit, stavět si přístřešky a bojovat s predátory, aby přežili.

That Damn Michael Che (HBO Max, 2. série)

Michael Che pomocí skečů a vinět ilustruje, jaké to je zažívat různé každodenní situace, včetně rasové diskriminace, nezaměstnanosti, zamilovanosti a dalších, z Michaelova pohledu.

Tig N' Seek (HBO Max, 4. série)

Osmiletý Tiggy a jeho kočka Gweeseek, která umí tvořit neuvěřitelné gadgety, hledají ztracené díly Wee Gee City. Duo řeší vtipně každodenní dilemata na oddělení ztrát a nálezů.

Helpsters (Apple TV+, 3. série)

Cody a jeho parta příšerek Helpsters milují řešení problému. Ať už je to plánování oslav, šplhání po horách, nebo nové kouzelnické triky. Helpsters vyřeší cokoliv – protože všechno začíná pořádným plánem.

Obi-Wan Kenobi (Disney+, novinka)

Spin-off z hlavní ságy Star Wars soustředící se na Obi Wan Kenobiho.

Tatooine – drsný pouštní svět, kde se farmáři trápí v žáru dvou sluncí a snaží se chránit sebe a své blízké před nájezdy Tuskenů. Zapadákov na okraji civilizovaného vesmíru. A nepravděpodobné místo, kde by se našel ukrytý mistr Jedi, nebo osiřelý chlapeček, na jehož maličkých ramenou spočívá budoucnost galaxie…

Stranger Things (Netflix, 4. série)

V městečku, kde každý zná každého, dojde k několika zvláštním událostem. Jejich výsledkem je zmizení místního školáka, který nedorazil domů. Do té doby klidná komunita se brzy musí vyrovnat s věcmi, které odporují zdravému rozumu. Ve hře je vládní spiknutí, nadpřirozené síly a snaha zakrýt chyby, které mohou končit tragédií. Přesto je tu několik lidí, kteří tuší, co se ve skutečnosti děje a hodlají s tím vším něco dělat.

Jedinou šancí zmizelého se tak stávají jeho přátelé, tajemná dívka, jeho rodina a šerif, kteří nemají v plánu se vzdát…

Lyckoviken (Viaplay, 4. série)

Když se policistka Johanna Strand vrací do svého rodného města Hammarvik, aby se zúčastnila pohřbu své matky, očekává, že tam zůstane jen několik nocí, ale najde se tělo mladé ženy a ona se rozhodne zůstat a vyšetřovat.

Drawers Off (Channel 4, 2. série)

Jenny Eclair pořádá soutěž, v níž amatérští umělci soutěží o peněžní odměnu tím, že vytvářejí vzájemné portréty, na nichž se střídají ve svlékání a pózování…

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Lord Edmund Blackadder

Lord Edmund Blackadder

Z novinek asi jenom sir Attenborough a Prehistoric Planet, jinak se chystám na Stranger Things, ale to se...
před 6 týdny
_-0-_

_-0-_

Stranger Things by zklamat neměly, jenom mě pěkně štve, že S04E01-E07 budou venku 27.5. najednou a poslední...
před 5 týdny
ufonka

ufonka

Nejvíc se těším na Stranger Things a dál zkusím Prehistoric Planet. Ostatní seriály mě nezaujaly.
před 5 týdny
Další články k tématu