3. 7. 2022

Týden v obraze: Moonhaven, Boo, Bitch a další...

Týden v obraze: Moonhaven, Boo, Bitch a další...

Týden: 3. července 2022 – 10. července

Pojďte se spolu s námi podívat přehledně na to, co nás v následujícím týdnu v seriálovém světě čeká a nemine.

Užitečné odkazy


Na které seriály se v tomto týdnu těšíte nejvíce vy?

America the Beautiful (National Geographic Channel, novinka)

Je to země, kterou milujeme a o které si myslíme, že ji známe. Úchvatnou americkou krajinu a divokou přírodu vnímáme jako nadčasovou, ale pravda je úplně jiná. Její jedinečná geografie žene přírodní síly do extrémů, utváří a přetváří zemi a vrhá na ni nové výzvy pro život.

Below Deck Mediterranean (Bravo, 7. série)

Posádka žije na superjachtě a stará se o bohaté hosty, kteří si loď charterově pronajímají pro plavbu po Středomoří.

Řecko (1. série), Chorvatsko (2. a 6. série), Itálie (3. série), Francie (4. série), Španělsko (5. série)

Malory Towers (CBBC, 3. série)

Seriálové zpracování stejnojmenné knižní série Enid Blytonové.

The Amazing Race Canada (CTV, 8. série)

Kanadská verze slavné americké televizní show The Amazing Race. Princip je stejný. Jediný rozdíl spočívá v tom, že se soutěž odehrává pouze na území Kanady.

Big Brother (CBS, 24. série)

Dlouholetá reality show, jejíž cílem je špehovat skupinku obyčejných lidí. V každém ročníku se přibližně patnáct soutěžících stane na pár měsíců spolubydlícími v jednom luxusním domě, jehož pokoje i exteriér snímají z různých úhlů desítky kamer. Během této doby jsou tito lidé izolováni od okolního světa a netuší, co se děje „v realitě“.

Každý týden se pořádá v domě soutěž, kde hráči soupeří o nadvládu nad domem. Vítěz soutěže má poté právo nominovat dva spoluhráče na vystěhování z domu. Během následujících dnů se pořádá soutěž o právo veto. Vítěz může zrušit některou ze zmíněných nominací.

Aby vyhráli a získali tak půl milionu dolarů, musí soutěžící přežít týdenní vyřazování a zůstat posledním obyvatelem ve zmíněném domě.

Control Z (Netflix, 3. série)

Když neznámý hacker začne postupně vypouštět tajemství studentů jedné střední školy, tak do té doby sociálně izolovaná Sofie začne pracovat na odhalení jeho či její identity.

King of Stonks (Netflix, novinka)

Seriál inspirovaný skutečnými událostmi ve světě financí se zaměřuje na narcismus, megalomanii a dvojí morálku.

Felix Armand chce být na vrcholu. Protože jakmile tam bude, může být konečně dobrým člověkem. Koneckonců je to on, ten geniání mozek, který stojí za nejúspěšnější FinTech společností všech dob a celého Německa: CableCash AG. Bohužel už během IPO Felixovi všechno bouchne do obličeje: Praní špinavých peněz, podvod na investory, internetová pornografie. Jako středně velká společnost si za používání takových metod rozhodně nezískáte potlesk německé veřejnosti. A poté, co Felix vysvobodil svého megalomanského a ezoterického šéfa Magnuse ze spárů sicilské mafie, ten ho okamžitě opustí a Felix se opět musí se vším vypořádat sám. Tisk, politika, podsvětí – a Magnus.

Ti všichni chtějí kus koláče a Felix nestíhá, když se je všechny snaží poštvat proti sobě. A tak se Felix z mizerného malého programátora stává největším podvodníkem v německých poválečných dějinách. A pak je tu ještě Sheila Williamsová, žena, do které by se Felix opravdu neměl zamilovat. Ale…

Maggie (Hulu, novinka)

Maggie mladá žena, která se snaží vypořádat se životem jakožto médium. Hrdinka často vidí osud svých přátel, rodičů, klientů i náhodných kolemjdoucích na ulici. Když ale náhodou zahlédne střípek vlastní budoucnosti, je nucena začít žít v přítomnosti.

Seriál je adaptací stejnojmenného krátkometrážní­ho filmu.

Mysteries Decoded (The CW, 2. série)

Dokumentární seriál zkoumá některé z největších nevyřešených amerických záhad.

Married at First Sight (fyi, 15. série)

Americká reality show inspirovaná slavným dánským předchůdcem. Sociologický experiment, na jehož začátku stojí tři svatby šesti naprostých cizinců, kteří se rozhodli vsadit svůj život místo seznamek a neúspěšných schůzek na vědu. Seriál následně sleduje jejich manželský život a zkoumá, zda je možné vybrat dokonalého partnera naslepo.

The Challenge: USA (CBS, novinka)

Soutěžící z reality show „Big Brother“, „Survivor“, „Love Island“ a „The Amazing Race“ soutěží ve hrách a misích o finanční odměnu.

Monster carp (ITV4, 7. série)

Odborník na rybolov se společně se svými dvěma kamarády vydává na dobrodružství po různých místech celého světa za jediným účelem, chytit kapří monstrum… Dobrodružný seriál Kapří monstra přináší nehynoucí vzrušení z celosvětového honu za záhadným a silným druhem ryby. Myslíte si, že znáte kapry? Tak to těžko! Fanatický rybář Ali Hamidi a jeho stejně zapálení kamarádi mají políčeno na monstra, o jakých se vám ani nesnilo. Takové macky jste neviděli ani o Vánocích ve vaně. Ali a spol. se za nimi vydávají do všech koutů světa od Rakouska, přes Maďarsko a Itálii až do Japonska – a cestou si užívají krajinu, lahůdky i pohostinnost místních obyvatel. Kapří monstra je jedinečná show o cestování a rybaření, která zaujme i ty diváky, které by ani nenapadlo vyrazit na ryby. Sledujte, jak si Ali a jeho kamarádi užívají, jak se u toho občas trápí, a bavte se s nimi.

Zdroj: TV Prima
 

Karma's World (Netflix, 3. série)

Příběh o dospívání mladé černošské dívky, která najde svůj hlas a použije ho ke změně světa.

Karma Grantová, začínající hudební umělkyně a rapperka s velkým talentem a ještě větším srdcem. Chytrá, houževnatá a hluboce empatická Karma vkládá svou duši do psaní písní a své pocity přenáší do chytrých rýmů s vášní, odvahou a osobitým humorem. Nechce se jen podělit o svou hudbu se světem… chce s ní změnit svět!

Moonhaven (AMC, novinka)

Příběh se odehrává 100 let v budoucnosti. Bella Sway je lunární pilotka a překupnice, která je obviněná ze zločinu a uprchne do utopické komunity na Moonhaven. Jedná se o 500 mil čtverečních Rajské zahrady postavené na měsíci. Zde hledá řešení problémů, které brzy vymažou lidskou civilizaci na Zemi. Skeptička v Ráji – Bella je vtažena do konspirace, aby získala kontrolu nad umělou inteligencí, jež má na svědomí zázraky na Moonhavenu. Spojí se s místním detektivem, aby společně zastavili síly, které chtějí zničit Zemi a její poslední naději, než tato naděje zničí je.

Black Bird (Apple TV+, novinka)

Minisérie podle memoáru od Jamese Keenea.

Hlavním hrdinou je James, talentovaný fotbalista, který má nasměrováno k profesionální kariéře. Shoda nešťastných okolností ho však dostane do vězení, kde si odpykává desetiletý trest bez možnosti předčasného propuštění. Syn chicagského policisty dostane šanci na dřívější svobodu a vykoupení, nicméně nebezpečí je hodně velké. Larry Hall byl usvědčen z únosu a zabití patnáctileté dívky, jedné z asi 19, které zabil. Nyní hrozí, že se dostane na svobodu. James se ve vězení musí s vrahem spřátelit a donutit ho, aby se přiznal k dalším dvěma vraždám.

Boo, Bitch (Netflix, novinka)

Středoškolská maturantka se úspěšně vyhýbá pozornosti ostatních. Nyní se konečně rozhodne využít příležitosti a začne žít epický život, jen aby následující ráno zjistila, že je duch.

La noche más larga (Netflix, novinka)

24. prosince: skupina ozbrojených mužů obklíčí psychiatrickou věznici Monte Baruca a přeruší spojení s okolím. Jejich cílem je získat Simóna Laga, nebezpečného sériového vraha. Pokud ho dozorci vydají, útok skončí během několika minut. Hugo, ředitel věznice, však odmítá poslušnost a připravuje se útoku postavit na odpor.
 

Flowers in the Attic: The Origin (Lifetime, novinka)

Minisérie bude zkoumat složité důvody, které vedly Olivii Winfieldovou k tomu, aby nakonec zavřela svá vnoučata na půdě

Steal This House (HGTV, novinka)

Cristy Lee, známá svými odbornými znalostmi v oblasti oprav osobních a nákladních automobilů a motocyklů, se snaží klientům dokázat, že se vyplatí riskovat a nakupovat levně a prodávat draze. Vyhledává ty nejnečekanější a nejlevnější nemovitosti a snaží se je proměnit v úžasné domovy.

Say Yes to the Dress (TLC, 21. série)

Co nevěsta, to unikát. Takovým heslem se řídí tým specialistů Kleinfeld Bridal, uznávaného newyorského svatebního salonu. Tato reality show nám ukáže, že výběr dokonalých svatebních šatů není jen o prohlížení katalogů. Je to složitý proces výběru, upravování, zkoušení a dolaďování detailů, a to vše pod tlakem blížícího se termínu svatby. Nechá nás nahlédnou i do života budoucích nevěst a jejich rodin. Můžeme se tedy těšit nejen na krásné šaty, ale také na spoustu emotivních momentů a vypjatých situací.

Who Do You Think You Are? (TLC, 11. série)

Staňte se svědky pátrání po rodinné historii několika z nejvíce oblíbených a ikonických celebrit.

Show vtahuje diváky na objektivní a velmi emotivní cestu do hlubin rodinné historie známých osobností a odhaluje příběhy plné odvahy, lásky, ale také tragédie a zrady uvnitř jejich minulosti.

Jejich cesty odhalující životy předků nás vezmou zpět v čase a po cestě kolem světa, abychom viděli, jak skutky našich předchůdců tvarovaly náš svět, jak jej známe nyní.

Tento podmanivý seriál představuje skutečné osobnosti, které čelí otázce po vlastní identitě a zobrazuje je jako běžného člověka mimo aureolu celebrity, jak ji známe my.
Každá epizoda odhaluje překvapující fakta, která spouštějí vlnu emocí a dokazují, jakým způsobem jsme propojeni nejen se svými předky, ale rovněž mezi svými přáteli.

Seriál Kdo myslíte, že jste? Je unikátní souhrou cesty do soukromého života slavných osobností a současně cesty to historie, která ovlivňuje nás každého. Vznikla na motivy oceněného dokumentárního seriálu BBC, který produkovala Lisa Kudrow a Dan Bucatinsky.

(text: Universal Channel)

Skymed (Paramount+, novinka)

V seriálu se prolínají životní cesty postav a riskantní lékařské záchranné akce, při nichž sledujeme triumfy, zlomená srdce a strasti začínajících zdravotních sester a pilotů, kteří létají s leteckou záchrannou službou v odlehlé severní Kanadě. Všichni jsou v tom až po uši a jsou na to sami, nemají nikoho jiného, na koho by se mohli spolehnout, než jeden druhého.

Bridge and Tunnel (Epix, 2. série)

Příběh se odehrává v roce 1980 a sleduje skupinku čerstvě vystudovaných mladých lidí, kteří si jdou za svými sny na Manhattanu, ale zároveň se nevzdávají pouta svého domova v rodném městečku na Long Islandu.

Tuca & Bertie (Adult Swim, 3. série)

Tuca a Bertie jsou dvě třicetileté ptačí ženy, které žijí ve stejné budově a přátelí se. Zatímco Tuca je nafoukaný, bezstarostný tukan, Bertie je nervózní, věčně snící zpěvný pták.

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
_-0-_

_-0-_

Moonhaven (s naivní nadějí na co nejmenší progresivistickou zátěž :-)
před 6 týdny
Anyk

Anyk

Já se těším na Black Bird, tak mi malinko zatrnulo, jestli opravdu vyjde tento týden, jelikož je u něj...
před 6 týdny
Další články k tématu