5. 6. 2022

Týden v obraze: Irma Vep, For All Mankind, Ms. Marvel a další...

Týden v obraze: Irma Vep, For All Mankind, Ms. Marvel a další...

Týden: 6. června – 12. června 2022

Pojďte se spolu s námi podívat přehledně na to, co nás v následujícím týdnu v seriálovém světě čeká a nemine.

Užitečné odkazy


Na které seriály se v tomto týdnu těšíte nejvíce vy?

In the Dark (The CW, 4. série)

Hlavní hrdinkou je slepá žena, která se stane jedinou svědkyní vraždy svého kamaráda, který se živil jako drogový dealer. Policie její verzi rychle smete se stolu, hrdinka se proto s pomocí svého psa Pretzela vydává hledat vraha sama. K tomu ale stíhá i bohatý randící život a práci, kterou nesnáší. Pracuje v Guiding Hope, škole pro cvičící psy, kterou vlastní její přehnaně starostliví rodiče.

Irma Vep (HBO, novinka)

Mira je americká filmová hvězda, která je rozhozená z čerstvého rozchodu. Hrdinka přichází do Francie, kde má natáčet remake francouzské filmové klasiky Les Vampires s názvem Irma Vep. Mira čím dál hůře dokáže stanovit hranice mezi svou osobností a postavou, kterou hraje. Sledujeme nejistou půdu na pomezí fikce a reality, umělosti a autentičnosti, umění a života.

Seriál volně vychází ze stejnojmenného filmu z roku 1996.

London Kills (Acorn TV, 3. série)

Každá epizoda vypráví o vyšetřování jedné vraždy elitní skupinou detektivů v Londýně.

Love Island (ITV, 8. série)

Britská reality show, kde single lidé soutěží v luxusní vile o to najít lásku a vyhrát hlavní cenu. Jsou obklopeni kamerami 24 hodin po dobu šesti týdnů. Nejoblíbenější pár vyhrává cenu 50.000 liber.

American Ninja Warrior (NBC, 14. série)

Americké verze japonského formátu Sasuke.

Stovky soutěžících si vyzkouší různé úkoly na hranici lidských možností. Jediná chyba může znamenat vyřazení.

Dokážete překonat jedny z nejtěžších překážkových drah na světě? Máte sílu, obratnost, vytrvalost a houževnatost? Tak to ukažte!

Roswell, New Mexico (The CW, 4. série)

Hrdinka – dcera ilegálních imigrantů, se vrací do svého rodného městečka Roswellu v Novém Mexiku. Zde objeví šokující pravdu o své lásce z dětství, který nyní pracuje jako policista: ve skutečnosti je to mimozemšťan, který celý život skrýval své schopnosti. Hrdinka chrání jeho tajemství, oba se opět sblíží a společně se snaží odhalit jeho původ. Pak však dojde k násilnému útoku a vládní akce skončí odhalením větší mimozemské přítomnosti na Zemi. Začíná politika strachu a nenávisti, která hrozí odhalením i hrdiny a tohoto prohlubujícího se romantického vztahu.

All Rise (CBS, 3. série)

Seriál sleduje oddané, chaotické, nadějeplné a občas absurdní životy soudců, žalobců a obhájců, kteří spolupracují s úředníky, ochrankou a policisty ve snaze docílit spravedlnosti pro lidi z Los Angeles, a to vše navzdory chybami naplněnému právnímu systému.

Everything I Know About Love (BBC One, novinka)

Příběh sleduje dvě nejlepší kamarádky z dětství – Maggie a Birdy. Děj je zasazen do Londýna v roce 2012 a pomocí flashbacků se vrací do dětství hrdinek, kdy sledujeme jejich radosti, strasti, nepovedená rande, zlomená srdce i ponížení.

Skruk (Netflix, novinka)

Specialistka na léčbu neplodnosti Nana se v podnapilém stavu oplodní opravdu speciální dávkou spermatu – konkrétně spermatem svého bývalého přítele. To spustí řetězovou reakci velkých i malých katastrof. Tento neuvážený krok vede k těhotenství a Nana teď musí přijít na to, jak vysvětlit svůj stav – který nelze skrývat věčně – a získat zpět svého bývalého přítele a dávno ztracenou lásku. Problém je jen v tom, že on o návrat k Naně nijak zvlášť nestojí.

Utajované těhotenství umožňuje Naně vidět své klienty v jiném světle, ale s přibývající pavučinou lží je pro ni stále těžší se v nich orientovat a poprvé v životě musí Nana říct pravdu – a možná odhalit tajemství, které by ji nakonec mohlo stát všechno.

Keep Sweet: Pray and Obey (Netflix, novinka)

Dokumentární seriál o vzestupu Warrena Jeffse v církvi známé pod zkratkou FLDS a jeho neuvěřitelných zločinech.

Ms. Marvel (Disney+, novinka)

Připravovaný seriál streamovací služby Disney+ o Ms. Marvel, postavě vycházející z Marvel Comics.

Queer As Folk (Peacock, novinka)

Příběh je zasazen do New Orleans. Sledujeme různorodou skupinku přátel, jejich životy se navždy změní po prožité tragédii.

Seriál je novou adaptací stejnojmenného britského dramatu, ze kterého vychází také americká verze z roku 2000.

Rhythm + Flow France (Netflix, novinka)

Freestyle, battle nebo psaní textů? To jsou kategorie hudební soutěže, ve které se francouzští rappeři utkají o 100 tisíc eur. V porotě zasednou Niska, Shay a SCH.

Intimidad (Netflix, novinka)

V politice má před sebou slibnou budoucnost. Když se ale na veřejnost dostane video, které ji zachycuje při erotických hrátkách, může jí to zničit celou kariéru.

Fairfax (Amazon, 2. série)

Animovaný seriál o čtyřech kamarádech ze střední školy, kteří se snaží získat slávu na losangeleské Fairfax Avenue.

For All Mankind (Apple TV+, 3. série)

Pohled na alternativní historii vesmírných závodů mezi Spojenými státy a Sovětským svazem poté, kdy jako první přistanou na měsíci Rusové.

Jitřní záře – Dá se žít mimo systém? (Voyo, novinka)

Minisérie sleduje příběh rodiny Junkových, kterým sociálka odebere osmiměsíční dceru, protože alternativní život vyznávající rodina jí dala „nepovolené” jméno Jitřní záře. Po zásahu ombudsmanky se holčička rodině vrátila, ale kauza už si žije vlastním životem. Média situaci interpretují jako střet maloměšťáctví úředníků využívajících byrokratického formalismu ke zkomplikování života těm, kteří se jim prostě nelíbí. Alternativní životní styl Junkových zkrátka provokuje. Jitřní záře se tak záhy stává symbolem zvůle státního aparátu vůči nonkonformním postojům, a zároveň symbolem občanského vzdoru. Kde jsou hranice mezi normálním a alternativním? Kde začíná a končí svoboda jedince rozhodovat o tom, jaký život a podle jakých pravidel povede? Jak má, nebo musí stát zasahovat do rodičovských práv?

First Kill (Netflix, novinka)

Dospívající upírka Juliette se chystá na své první zabíjení, rituál, pomocí kterého se zařadí k mocné upírské rodině. Oko jí padne na novou dívku ve městě Calliope. Juliette netuší, že Calliope je lovkyně upírů a pochází z rodiny slavných přemožitelů. Obě dvě brzy zjistí, že nebude tak snadné tu druhou zabít, a navíc, k jejich překvapení, bude až příliš snadné se do sebe zamilovat.

BUNK'D (Disney Channel, 6. série)

Spin-off seriálu Jessie v čele s Emmou, Ravim a Zuri.

Becoming Elizabeth (Starz, novinka)

Příběh se točí okolo mladé Alžběty Tudorovny, osiřelé dospívající dívky, která se při své cestě k trůnu zaplete do politických a sexuálních praktik na anglickém dvoře.

Dark Winds (AMC, novinka)

Seriál sleduje Leephorna a Cheeho, dva navažské policisty, kteří jsou v 70. letech minulého století na jihozápadě nuceni zpochybnit své vlastní duchovní přesvědčení, když pátrají po stopách v případu dvojnásobné vraždy.

Evil (Paramount+, 3. série)

Evil je psychologický mystery seriál, který proti sobě staví vědu a náboženství a zkoumá původ všeho zla. Hlavní hrdinkou je skeptická forenzní psycholožka, která se přidá ke knězi ve výcviku a k tesaři, aby společně vyšetřovali údajné zázraky, démonická posednutí a nevysvětlitelné fenomény v okolí kostela.

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
_-0-_

_-0-_

For All Mankind uvidím k mé lítosti až 12.8. (to bude venku S03E10), na Becoming Elizabeth jsem opatrně...
před 16 týdny
richardK

richardK

Potěšil návrat Evil, dobře vypadá Irma Vep s Alicií Vikander.
před 16 týdny
Další články k tématu