plakát seriálu

Grimm

(Grimm)

Názory uživatelů

Rozprávkovo realistický Grimm

Hoci je Grimm inšpirovaný rozprávkou, neostal v takých naivných a detských šľapajách. Stal sa reálnejším, aj keď stále fantastickým. Spojenie detektívky s fantasy mi príde ako celkom zaujímavý krok. Veľa ľudí ho na začiatku odsúdilo a nedalo mu ďalej šancu. Možno keby som ho aj ja videla najprv od prvej série, popremýšľam či pri ňom ostanem, no našťastie som ho raz v TV zachytila v druhej polovici 2.série, kedy už stihol nabrať na kvalite. Prvá séria bola vyslovene "rozkukávacia sa" a pomerne slabá, ale druhá a predovšetkým tretia séria sa ukázali v prvej paráde. Je síce pravda, že v 4.sérii sa mi príbeh nie vždy páčil, niekedy mi to trochu prišlo ako keby varili z vody, ale záver zatiaľ 4.série ukázal, že sa tvorcovia neboja radikálnych zmien že vedia seriál viesť ešte do temnejších vôd a veru mňa osobne navnadili na 5.sériu ktorá sa čoraz viac blíži. :) Som zvedavá ako si poradia s príbehom. Každopádne mňa osobne osud Juliette dosť potešil, pretože som tú postavu naozaj nemala rada. :)

Obľúbené postavy: Kapitán Renard, Monroe, Rosalee, Nick, občas Adalind

Neobľúbené postavy: Juliette, Wu, spočiatku Hank

Hodnotenia sérií:
1.séria - 60%
2.séria - 80%
3.séria - 100%
4.séria - 70%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Temný svět wesenů

Mezi námi žijí různé druhy wesenů z kultur celého světa, kteří se maskují jako lidé . . . celkově dozvídat se o druzích wesenů mě bavilo asi nejvíce. Nejvíce jsem si oblíbil Kelly a Rosalee a ze začátku jsem absolutně nesnášel Adalind, ale v páté sérii se kupodivu stala mou oblíbenou postavou. Docela mě také potěšilo, že se zmiňovali několikrát i České republice, hlavně v souvislosti s Grimmy.

Seriál mě zaujal také příběhem. Do intrik mocných wesenů se dostává Nick jako Grimm a úplně mění situace mezi weseny (v Portlandu) a také pohled na Grimma.

Seriál je ze začátku bez hlubšího příběhu, ale postupně se běh děje zrychluje a řešení policejních případů se rázem mění v boj o život. Mohu jen doporučit, určitě vás vtáhne do děje.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Portland, wesenů ráj.

Na Grimma jsem natrefila úplnou náhodou a zprvu jsem měla pocit, že to bude takový nehororový Supernatural, ale docela jsem se spletla, ale jakýsi náznak SPN tak je. V dnešní době už je originálních témat málo, proto se občas vyplatí čerpat i u sběratelů pohádek. Co mě mile překvapilo bylo to, jak to celé provedli. Takže bratři Grimmové byli prostě přemožitelé příšer schovaných za lidskou maskou a po pokolení se to dědí, až to dojde k našemu hlavnímu hrdinovi Nickovi. On zpočátku vede úplně normální život, v podstatě reklama na happy life. Pěkný dům, přítelkyně veterinářka, skvělí přátelé a nadějná kariéra. Vše se změní, když se u něj prvně projeví dědictví jeho předků...vidí weseny. Pak se začne odvíjet řetězec událostí spojené s jeho vrozeným instinktem. Svojí práci si spojí i se svým posláním. Takže Nick je v podstatě taková Buffy, co si ocitla ve světě Supernatural, co je smíchaný s kriminálkou a pohádkami.
Nepřijde mi, že by si seriál zakládal na nějakých lekačkách, ale někdy se jim dobře povede nějaký jumpscare, hlavně v pozdějších sériích. Seriál je podle mě jeden z těch vážnějších, nemá nějakou humorem odlehčenou atmosféru. Ovšem vytváří si celkem zajímavou atmosféru sám o sobě, nechybí psychologický podtext a zajímavé zvraty v příběhu, později se nebojí být o dost drsnější a temnější, každou sérii se hrdinům zvedají šance na to, že snadněji spadnou do nějaké nepříjemné situace, kolikrát jde přímo o život.
První nad čím se člověk při delším sledování tohoto seriálu zamyslí je to, že většina wesenů má jakousi základnu v samotném Portlandu, nebot za každou vraždou stojí wesen a vždycky se jedná o jiný druh. Upřímně to, že tam šéfuje nový grimm by měl být dost dobrý důvod, aby se všichni pakovali honem pryč, když z něj mají tak nahnáno, ale o čem by ten seriál jinak byl, že? Taky mi nikdy moc nedošlo, proč z grimmů mají weseni tak nahnáno, když ve většině případů jsou mnohem silnější než on. Nick je sice vidí, i když nechtěji, ale žádné superschopnosti se na něm neprojevily. Proč se weseni grimmů bojí mi nějak došlo v momentě, kdy se na scéně objevila Trubel, jakýsi ideál grimma, která nemá problém každému wesenovi na potkání useknout hlavu. Nesmím zapomenout Monroa, blutbada, který se s Nickem spřátelí a víceméně ho seznamuje se světem wesenů, tuto postavu si nešlo neoblíbit. Časem se k nám přidala i Rosalee, která ač je sympatická, tak mě osobně nikdy nesedly ty její přeafektované reakce "What's" a její mozek, který byl hotová encyklopedie všech wesenů. Nicméně nic proti ní nemám.

Série byly podle mě zajímavé, protože i když se jednotlivé epizody zabývaly různými kriminálními činy, primárně vraždami(způsobené nikým jiným, než weseny), tak tu byly i celosériiní záležitosti, které mě kolikrát zajímaly více. Na scéně se objevil Sean Renard, který umí intrikovat na všechny strany.

Zpočátku byl cítit hodně ten creepy styl bratrů Grimmů. Narovinu říkám, že jsem si od první vteřiny zamilovala Adalind Schade. Claire Coffee má prostě charisma a ten zlounský, mršký výraz jí neuvěřitelně sluší a jsem spokojená s jejím vývojem. Od zlé mrchy v celkem sympatickou ženu a fandím jí.
Nick, ač je grimm, tak je to především polda se svými morálními zásadami. Neprojevuje se jako grimm, každého kdo něco provede strká za mříže, tak to bral zpočátku. Ovšem v pozdějších sériích nabral více svalové hmoty a pořádně se rozjel. Jeho policajtský kodex ho už tolik nebrzdí, ale na to si divák musí počkat. Ze slušného, moralizující, mladého policisty se změnil v celkem drsného týpka, kterého bych i já respektovala. Je jen škoda, že nikdy pořádně nepoužil tu pestrou výbavu zbraní, kterou měl v karavanu. A když už by se k tomu odhodlal, tak o to přišel.

Co na seriálu chválím je to, že setkáváme s různými druhy wesenů. Nejde jen o pohádky bratrů Grimmů, později se začnou zapojovat i východní a severní báje a mytologie, i když ve drtivě většině případů jen na jednu epizodu. Každý naše hlavní hrdiny potrápí jinačím stylem.
Krom toho se jako takový žolík dá počítat právě Adalind, protože od ní se odvíjí ty napínavé zápletky, ta holka umí nadělat řádný bordel.
Kdo mi nikdy neseděl byla Juliette. Je jedno, kolik má Bitsie Tulloch titulů z Harwardu, v herectví není jen špatná, ale vyloženě tragická. Každou sérii jsem se více a více modlila za to, aby tuto vcelku zbytečnou, nudnou a později rejpavou a hloupou postavu odklidili. Upřímně jsem se nesetkala s postavou, co by mě iritovala tolik, jako právě ona. A chemie mezi ní a Nickem se rovná zápornému číslu.
Další plus je u mě vztah Adalind a Nicka, který po určitých událostech nabral naprosto jiný směr a já doufám, že se splní má očekávání. NADALIND!

Grimm má za sebou již 5 sérií a stále mě přijemně baví, dokonce ještě více než na začátku a doufám, že s námi vydrží, co nejdéle to půjde. Jediné, co bych vytkla je to, že postupem odcházel ten pohádkový punc, protože ač je pohádek dost, tak jich není nekonečně mnoho, natož tolik, aby se to dalo v této tématice použít. Ovšem díky tomu se Grimm stal mnohem dramatičtějším a temnějším seriálem.


Nemůžu se dočkat další série a snad nebude poslední.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Wesen. To je nĕmecky, že nemá žádnou krev.

Grimm je skutečnĕ prazvláštní seriál. Už samotný nápad, že 45% lidské populace v sobĕ ukrývá monstra, je nanejvýš fantasmagorický. Pro mĕ ale tento seriál rozhodně funguje a hlavní zápletka o které jsem mluvil, je úžasná. Veškeré napĕtí, mytologii, přehlídku wesenů často až hororové prvky či tajemnou a velice zajímavou dĕjovou linku, si s velmi vychutnávám. Čím je však Grimm kuriózní, je styl jeho existence. Popsal bych to jako symbiózu kladů a záporů. Na jedné stranĕ jsou pozitiva a na té druhé negativa, například milionkrát ohrané a předvídatelné detektivní příbĕhy nebo dĕje které jsou v každém druhém filmu a seriálu. No a ti bystřejší diváci si uvĕdomí že vpodstatĕ nemůže jedna strana existovat bez druhé, protože by to byl maglajs s nízkou kvalitou. Velice tedy ocenuňuji že tvůrci Grimma ví co dĕlají a že balancují mezi kvalitou a nekvalitou, čímž vytvářejí mnohem lepší seriál než by z tak fantastického nápadu mohl při normálním postupu vzniknout. Obdivuji taktiku tvůrců a s Grimmem i jeho postavami mám více než dobrý vztah.

Mé oblíbené Postavy: Trubel, Bud, Adalind Shadeová, Eddie Monroe, Drew Wu, Rosaline Calvertová
Mé oblíbené Série: 3.série, 4.série, 2.série
Mé oblíbené Epizody: Mommy Dearest, Beginning of the End: Part 2, Organ Grinder, La Llorona

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dokonalý

Celý koncept postav i děje je na jedničku, žádný natahovaní děje jen tolik, kolik je potřeba. Seriál zakončen v pravý čas a nejlepším koncem v historii :-)

Nejoblíbenější postava? No přece Monroe :-) jeho hlášky :-D a pak i Wuovi hlášky... vše je akorát a já jsem vděčná, protože vidím, že stačí i jen zajímavý nápad, ne jen známé tv tváře.

Snad se někdy dočkám stejně promyšleného séroše jako tento.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Oddychovka

Perfektní. Zpočátku trochu rozčarování, ale seriál si mě postupně dostal. Líbí se mi námět, v každém díle jiná "příšerka", se svým originálním charakterem. Spojení humoru (vtipných dialogů), nadpřirozena, velmi pěkné dějové (romantické) linky, sympatičtí herci. Baví mě to čím dál víc a 4. řada vypadá zatím opravdu moc dobře. Pro mě nejsympatičtější dvojka Rosalee a Monroe, jednoznažně. (Mj. jejich vánočně vyzdobený dům mě dostal:D).. Doporučuji

90 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Lepší a lepší

Nějak mi tu v názorech chybí něco, co by odpovídalo alespoň průměrnému hodnocení seriálu. Takže pohled z druhé strany. Asi jsem neměla přehnaná očekávání, takže mě seriál zpočátku neodradil a vyčkala jsem, co se z něj vyvine. A od hodnocení 60% jsem se dostala u 19. dílu ke stovce a "zamilovanosti". Protože to je lepší a lepší. Ten "naivní hezounek" je čím dál tím míň naivní, zajímavých příšerek přibývá, zároveň je tu ale i nějaká hlavní linka která všechno spojuje, dozvídáme se nové Grimmí fígle ... a mně osobně je sympatické, že žádná z hlavních postav není "typický" krasavec/krasavice. Ze začátku mi Nick nijak zvlášť nepřirostl k srdci, jeho přítelkyně je pěkná, ale takovým svým způsobem. Druhý detektiv se mi vyloženě nelíbí... A tím je to pro mě uvěřitelnější. Nejde pak o to jen se rozplývat nad hlavní postavou ať už dělá co dělá, ale o to nořit se hlouběji do světa oživlých pohádek a objevovat jeho tajemství. Já se na to každý týden krutě těším. A to podlě mě je přesně to, za co náleží seriálu 100%.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Staré nové pohádky

Krásné pojetí klasické mytologie, pohádek bratří Grimmů a propojení se současností. Sem tam nějaká ta chybička, která však nikterak nezarazí a nekazí výsledný dojem Snad až na to, že po pár dílech už každé nové "monstrum" vypadá dost podobně jako to předchozí. Pro mě jako milovníka výše zmíněného je to však jasná volba.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Storytime is over

Ja vám neviem.Mám z tohto seriálu rozporuplné pocity. Námet seriálu je zaujímavý,aj keď by mohol byť o trošku prepracovanejší. Stvárnenie príšer nie je zlé,ale občas sa mi zdá akoby sa moc nelíšili od ostatných.
Rozbiehal sa celkom slušne ale po čase ma prešlo to počiatočné nadšenie.Seriál sa aspoň pre mňa dostal do zabehnutého stereotypu ala mame vraždu,za tým nejaká príšera,chytíme ju,snažíme sa aby nás neodhalili a niečo z hl.dejovej linky. Postavy mi tiež neprirástli bohvieako k srdci až na takého Monroa.

2.séria:
Do druhej série som išla s čo najmenšími očakávaniami,ktoré boli prekonané. Oproti prvej sérií nastal nejaký zlom/ zmena a to čo som na tej prvej nemala rada tak tu boli moje pocit opačné. Príbehy aj celková zápletka sa zlepšili. Zápletka nestála niekde v úzadí,aby sem tam vykukla,ale tiahla sa celou sériou. Zlepšila sa aj stvárnenie wessenom a aj epizódne príbehy,ktoré už neboli ako cez kopirák. Druhá séria znamená oproti tej prvej výrazne zlepšenie vo všetkých stránkach a jej koniec dokonale navnadil na tretiu sériu.


3.séria:
Po rozpačitých pocitoch z prvej série, zlepšenia v druhej sérií prišlo nadšenie z tej tretej. Grimm, ktorý spočiatku akoby sa len viezol na svojom potenciále, sa ho počas druhej chytil a v tretej sa ho držal najviac ako mohol. Postupom sérií sa Grimm zlepšuje a čoraz viacej využíva svojho potenciálu. Už to nie je len o epizódnom vyšetrovaní ale čoraz viacej zabŕda do mytológie Grimmov a Wessenov. Tiež poskytuje čoraz viacej odpovedí na dlhodobo kladené otázky. Síce majú časti skôr epizódny charakter, tak ako v druhej sérií aj tu je prítomné isté prepojenie, ktoré medzi sebou spája aj zdanlivo nepatrné udalosti.

Svojím vývojom si od prvej série prešli aj jednotlivé postavy, ktoré už nepôsobia plocho a zbytočne, Každá z nich určitým spôsobom zasahuje do deja a ovplyvňuje jednotlivé udalosti

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

70%

Grimm je takový mix průměrné kriminálky, Buffy, Supernatural a pohádek. Rozhodně to není špatné, ale nemůžu úplně nesouhlasit s lidmi, kteří to po pár dílech odepsali. Zápletka u každého dílu je příšerně průhledná a předvídatelná, bez jakékoli gradace nebo momentu překvapení a to je rozhodně největší zápor seriálu. Místy nelogičnost (proč Nick nejde po vrazích tety, proč se monstra Grimmů bojí, když nemají ani žádné nadpřirozené schopnosti...) a stvůry, které jsou většinou jen mutanti mezi zvířaty a člověkem tomu moc nepřidají. Každopádně pokud v Grimm nehledáte další guilty pleasure nebo něco víc, tak zklamaní nebudete. Já byla ohledně celého seriálu dost skeptická a nakonec jsem mile překvapená. Atmosféra super, hudba všechno krásně dokresluje a navíc se tu najdou sympatičtí záporáci (Hexenbeast Adalind připomínající Ruby ze Supernatural).

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pomaly rozbeh, skvely finis

Pilot a druhy dil me nadchl, videla jsem neco jineho, nez jsou obvykle serialy. Potom nastalo ustrnuti na dost dilu a ja uz se chystala poslat serial do kytek. Vlastne jsem se divala jen, protoze zrovna nic zajimaveho nedavali.
A pak prekvapeni, serial dostal grady a posledni dily byly skvele. A ja si uvedomila, ze bez tech dilu, ktere me nebavily, by nemohly byt ani ty, co me vylozene bavi. Jednalo se o dily, ktere nas mely presvedcit o "normalnosti a uveritelnosti"
Edit: Po ukonceni celeho serialu zvysuju hodnoceni na 100%, kazda serie byla lepsi a lepsi a tvurci dokazali skoncit vcas.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

1. série

Asi nejsem tak náročný divák, jak většina tady, nebo jsem neměla tak vysoký očekávání. Spíš jsem si myslela, že mě seriál nebude moct bavit. Ale byla jsem na něho zvědavá, co to vlastně bude. A tak jsem se dívala na první díl, druhý, třetí,... až si mě Grimm získal. Každý díl má co nabídnout, ať už jsou to jednotlivé příšery (Weseni), Monroe nebo odhalovaní hl. dějové linie.
Na další sérii se budu určitě dívat, už jen proto, že chci vědet co je kapitán zač a tak vůbec je toho ještě hodně co nebylo řečeno. =)

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Bude bavit i za dvacet let

Grimm je jeden ze seriálů, co nemají nijak ohraný nebo obyčejný námět. V každém díle je něco nového a jednotlivé případy se skvěle prolínají s vláknem příběhu. Skvěle zpracované pohádky (některé mi ani nebyly známy) v novém podání jsou snad to nejlepší co se mohlo v televizních obrazovkách vyskytnout. Bavil mě od začátku a s titulky je ještě lepší. Myslím, že patří mezi 20 nejkvalitnějších seriálů vůbec. A pokud budou i další série (a to si myslím, že budou) nemám si na co stěžovat. :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trochu temnější pohádka

Oproti Once Upon a Time tohle není taková pecka (Srovnání pouze prvních sérií - po nich se to rapidně obrací). Srovnávám hlavně kvůli pohádkovému motivu. Dá se na to dívat, ale nepřijde mi to úplně skvělý. Něco tomu prostě chybí. Dokonce jsem přemýšlel o tom, že se seriálem během vánoční pauzy rozloučím. O pauze jsem se ale nerozloučil a udělal jsem dobře, protože druhá polovina nabrala docela zajímavej rytmus a stala se poměrně atraktivní podívanou. K tomu se přidalo malé překvapení na konci a já jsem zvědav na druhou řadu a na pokračování. Vidím to zhruba na 70 %.

Kdo by to byl čekal, že Grimm půjde tolik nahoru. Baví mě jak epizodní zápletky, tak se hezky propadám i do kompletní mytologie a tím pádem mě baví i celistvý příběh táhnoucí se celou sérií. Série končí opravdu napínavě a já se velmi těšil na pokračování. 80 %

A ono to jde ještě líp. Polehku ubývá epizodních případů a příběh se zaměřuje na linku táhnoucí se napříč celou sérií. Nick nemá zrovna dobrej rok a všechno se mu komplikuje. V závěru začne být trochu přegrimmováno a dozvíme se opět něco víc z příběhu na pozadí. Jako bonus je zde jeden z nejpříjemnějších párů v seriálech vůbec (Monroe a Rosalee). Jsem zvědav jako všechny události ze závěru série dopadnou a nemůžu se dočkat podzimu, kdy odstartuje čtvrtá. Pokud udrží laťku, tak rád přihodím a celkové hodnocení zvednu... 90 %

Čtvrtá série opět pokračuje ve větším důrazu na hlavní seriálovou linku a epizodní příběhy ubývají. Celá série měla neskutečně našlápnuto a závěr přinesl tolik krve jako jen málokde. Rozhodně se těším na pokračování. Doufám, že příští ročník bude ještě o něco temnější a rozhodně se nebojím toho, že není co řešit. Je tady královská rodina, Verrat, Odpor, "Dítě", klíče a taky naštvaný Nick. Může to dopadnout opravdu skvěle. Možná to trvalo dvě, tři série, ale Grimm se našel, seriál je skvělý a snad mu to nějakou dobu vydrží... 90 %

Grimm se v páté sérii mohl obávat o to, že bude poslední. Ale právě to je možná vybičovalo k tomu, aby tohle byla nejspíš ta nejlepší série. Minimálně první polovina měla pořádnou šťávu, později to už sice trochu vychladlo, ale pořád se schylovalo k velkému finále. To mě sice trošku zklamalo, protože jsem čekal pár mrtvých, ale rozhodně ne natolik, abych na seriál zanevřel. Už teď se těším na šestou sérii a pokud by měla být poslední, tak doufám, že to bude pořádná jízda.

Závěrečná řada Grimma nezklamala, samotné finále sice vyznělo trošku překombinovaně, ale cesta k němu byla lemována zajímavými epizodami a nemohl jsem se dočkat toho, jak bude seriál zakončen. Podle mě se podařilo a Grimm mi zůstane v paměti jako povedený kousek.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Líbí se mi to...

Nemyslím si, že tento seriál je v něčem špatný nebo horší než ostatní seriálové novinky typu Terra Nova atd. Seriál mě baví a doufám že mě bavit ještě bude. Nyní jsem se dostal i k překladu, což mě vede k zamýšlení se o seriálu, a zachycuji věci, které bych "jen" při koukání nezachytl. Každý díl hádám, jaká nová "příšerka" se nám v seriálu objeví. Není to ani tak hlavní hrdina ale Monroe, který mi přirostl k srdci. Hlavní hrdina se čím dál tím víc stává Grimmem jací byli jeho předci. Určitě bude sranda sledovat, až objeví tajemství svého kapitána. Seriálu dávám 90%

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Prostě mě to baví.

Na tento seriál mě asi před měsícem nalákala kamarádka. Tak jsem to zkusila. Zpočátku to nebylo nic moc, musela jsem si zvyknout. Taky mě štvalo, že jsem nemohla stíhat, když ho dávali na Prima Cool. Ale setrvala jsem a postupně jsem se skrz nejrůznější osoby a weby doškrábala až do posledního dílu 3.série. Momentálně je to jeden z mých nejmilovanějších seriálu, už hlavně proto, že se mi líbí, jak tvůrci ztvárnili pohádky bratří Grimmů. Také postavy jsou super. Každá je výjimečná svým charakterem. Ať už to je náš hlavní hrdina Nick anebo policejní seržant Wu. Tomuto seriálu moc fandím a už se těším na 4. sérii, která by tu měla být co by dud. :D

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rozprávka z temnôt alebo menej prekombinované Supernatural

Grimma som prvýkrát zhliadla na Prime Cool pred pár dňami, niekde v prvej polovici 2.série. Natoľko ma tá časť dostala, že som sa rozhodla pozrieť si ho od začiatku. Je to jedna z tých fantasy, rozprávkových príbehov aplikovaná do reality. Trochu mi to pripomína Supernatural, možno z počiatkov toho seriálu, keďže ďaleko som sa nedostala, maximálne po 2.sériu, s tým, že Grimm mi príde menej prekombinovaný a vidím v ňom jasnejšiu dejovú líniu, tú podstatu okolo ktorej sa to točí. Niekomu môže Grimm pripomínať aj OUAT, predsa len oboje vychádza z rozprávok, mne osobne OUAT nesadol a po polovici prvej série som to vzdala, chýbalo mi tam asi to, čo v Grimmovi je. Akcia s logickejším podtónom, aspoň tak to vnímam ja. 1.séria Grimma je dobrá, ale sú tam diely, ktoré ma nudia, oproti 2.série je slabšia, zdá sa, že v 2.sérii sa vylepšili a som zvedavá aké to bude v 3.sérii. Mám síce rada hlavnú postavu Nicka, ale o niečo viac si moje srdce získal Monroe aj spolu s Rosalee. :) A najviac z koho mi padá sánka je kapitán Renard, je famózny a som zvedavá kedy odhalia jeho tajomstvá. Naopak Hank mi pomerne často, aspoň v 1.sérii liezol na nervy, ale nevadí mi v tom seriáli tak ako Juliette, neviem či je to tým, že je mi nesympatická tá herečka a k Nickovi sa vôbec nehodí (pomerne slabá chémia) alebo je to tou postavou, či možno kombináciou oboch. Oveľa viac sa mi tam páči Adalind, ktorá vždy keď sa tam objaví, spôsobí v seriáli víchor. Ešte ma vcelku potešilo, že som v niektorých epizódach videla hercov z iných seriálov, ako napr. z The Tomorrow People (Jedikiah), alebo z Dextera (Angel Batista) a ako pozerám, ešte sa mám na čo tešiť, napríklad v 3.sérii na Alexisa Denisofa. :) Greenwalt sa nezaprie, mohol by si tam pretiahnuť aj viac hercov z jeho predchádzajúcich seriálov. Zatiaľ dávam 100% za to, že ma to tak moc chytilo. :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Grimm

První díl byl hooodně zajímavej, pak to kleslo. Po pár dílech se začal utvářet souvislejší příběh, objevilo se pár zajímavých ras... a to bylo všechno. Ne že by byl Grimm špatný, Grimm není špatný, ale mohlo to bejt mnohem lepší a podle fotek a obsahů to také působilo líp. každopádně na odreagování je to skvělé a já se u toho dobře bavím. Ta Nickova kniha je parádní, je to vtipné, některé díly jsou lepší, jiné horší, vraždy zajímavé a Nickův "kolega" blutbad je asi nejlepší postava. Díl od dílu se to začíná zlepšovat a je tu víc náznaků "temnoty", takže sledovat zatím nepřestanu, protože moc takových seriálů se v dnešní době netočí a navíc je to inspirovaný pohádkama bratří Grimmů - ani v dětství jsem pohádky moc nemusel, ale tohle je přecejen trochu jiná liga. Zatím za 70%, uvidíme, jak to pude dál. EDIT 16.4.2014.: Jsem za polovinou druhé série a seriál je čím dál lepší. Je to více dramatické, možná dokonce i napínavější, je to originálnější a tím pádem to nepůsobí tak suše až neoriginálně, má to souvislý příběh, zajímavější zápletky, mezilidské vztahy a skvělou a originální znělku. Zvyšuji hodnocení: konec první řady a celá druhá za 80%, uvidíme, kam nás zavedou další díly.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pohádka? Ani náhodou!

Seriál mi doporučila kamarádka celkem dávno, ale já se k němu dostala až teď. Pohádky bratří Grimmů jsem nečetla (i to mám v plánu) a nějak jsem nevěděla, co od seriálu tedy čekat. Po přečtení pár hodnocení tady na serialzone jsem byla dost skeptická a přemýšlela, jestli si mám seriál vůbec pustit, když to není žádné velké terno. Každopádně jako vždycky jsem nakonec nedbala názoru ostatních a seriál si pustila a musím říct jen : Paráda!
Na moji slabou povahu je tohle skoro horor :D. Už v pilotu jsem se u několika scén skoro bála a v dalších dílech to bylo skoro stejné. Ale i tak jsem se rozhodla dívat se dál, seriál mě nějakým svým způsobem drží a nechce pustit pryč :). Možná je to sympatickým Davidem Giuntolim, na kterého se vážně pěkně dívá, nebo je to taky možná tím, že mi tohle zpracování lehce připomíná Upíří deníky. Upířixlidixčarodějnice, dobroxzlo... a tady mi to přijde podobné příšeryxgrimmovéxlidi, dobroxzlo.. Ale to v mých očích vůbec neubírá seriálu na kvalitě. V Upířích deníkách na mě bylo mnohdy až moc intrik, ale to jsem tu ještě neviděla.. :)
Můj dojem je po necelé první sérii skvělý, uvidíme jak si seriál povede dál :-)

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Spolubydlící...

Na Grimma jsem se chtěla strašně dlouho podívat, nakonec za to mohla moje spolubydlící, se kterou jsem se podívala na 1. díl třetí série... během 3-4 dnů jsem měla shlédnuty první dvě série, jak mě tento seriál nadchl :) Moc se mi libí, jak převedli tradiční pohádky do něčeho jiného než je to u OUAT. Že jsou více tajemnější a není zde "A žili šťastně až do konce" nebo "pravá láska". Prostě jiný pohled na všeobecně známé pohádky. Fandím Nickovi, aby se mu zlepšovaly schopnosti a klapalo mu to s Juliet a jsem velice zvědavá na tajemství sedmi klíčů :) Teď vždy čekám na nový díl, abych se na něj se spolubydlící mohla podívat :) Začaly jsme si tak dělat "seriálové večery" a vždy jsme nedočkavé na nové díly (nejen Grimma). Seriálu dávám 100 ;)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Liška, Vlk a Lovec.....

Nápad vzít si pohádky bratří Grimmů a na jejich základě udělat seriál mě zaujal na první přečtení. Ze začátku mi přišlo, že chemie mezi postavami skřípala. Nick byl takový nemastný neslaný a jediné co to zachraňovalo byl Monroe a podklad z pohádek bratří Grimmů. Jenže pak se herci otrkali a hned byla sehranost mnohem lepší. Naštěstí.

Máme tu jednoho Vlka, Lišku a Grimma. Co z toho dostaneme? Velmi dobře šlapající seriál. Chemie mezi postava je na jedničku. Z Nicka se vyvinul správný chlap, který se nebojí nakopat pár zadků. Všechno okořeňuje trocha znalostí Rossalee. Efekty jsou zdařilé a vraždy nenudí. Kladně hodnotím i zapojení němčiny.

Seriál má potenciál se ještě zlepšit a myslím že , když dostane šanci tak přiláká.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Detektivní pohádky bratří Grimmů

Ve změti víceméně stereotypních telenovel, sitcomů a jiných seriálů mě u Grimma potěšil originální námět. De facto další kriminálka, ale s prvky fantasy na motivy bratrů Grimmů. Skalní příznivci jejich pohádek budou muset brát seriál trochu s nadsázkou, ale pro ty co jsou schopní akceptovat, že byli Grimmové pouze inspirací pro charakter postavy a dějovou linku, která se už později odvíjí vlastní cestou, může být tento seriál příjemným vytržením ze seriálového stereotypu. Seriály jsou až na výjimky "to be continued" dílů v ucelených případech, které prolíná ještě dlouhodobější příběh související s vývojem postav a odhalování světa "wessenů".

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Netradiční "kriminálka"

Hodnocení ke konci první serie (80%):
Tak už jsem se dostala tak daleko, abych dospěla k závěru, že už si můžu dovolit hodnotit.
Každý den shlédnu před spaním CCA 2-3 díly. Seriál se mi opravdu líbí každým dílem víc a víc. Nejde pouze o řešení podivných případů, ale taky se mi zamlouvá, že se postavy dále rozvíjí a my můžeme sledovat jejich životy - tohle já prostě od seriálu potřebuju, pokud se na něj mám dodívat. Vraždy jsou většinou poměrně dost drastické, ale mě to moc nerozhází :-). Kdo mě fakt baví, je přítel hlavního hrdiny, Eddie. Má skvělý humor, vždycky pobaví a jeho osobnost dává seriálu fakt dobrou jiskru. Co mi připadá trochu vtipné je existence Hanka - což je kolega hlavního hrdiny. Hank je totiž obyčejný člověk, který nevidí "pohádkové" bytosti, jako hlavní hrdina Nick a tak mi připadá trochu zbytečný, protože všechno za něj vyřeší kolega se schopnostmi Grimma a ani to neví :-D. Nicméně, dávám zatím 80%, což mi připadá slušné na první serii a uvidíme, co bude dál :-).
Obnovené hodnocení po první polovině 2. serie.
Zvyšuji na 90%. Tento seriál si mě opravdu získal :-)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Grimm

Z prvních pár epizod jsem měla pocit, že půjde o něco jako je Supernatural. Naštěstí to tak ale není.
Hlavní dějová linie bohužel není tolik rozpracovaná, ale celý seriál je stále ve fázy, kdy by se s tím dalo něco dělat. Na postavy jsem si zvykla dlouho, ale většina z nich už mi přirostla k srdci (samozřejmě stejně jako většiny fanoušků, i mě přijde nejlepší postava Monroa).
Nevím nevím, jak dlouho ještě seriál vydrží, ale pro mě rozhodně není sklamáním a vždy se moc těším na nový díl

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Něco tomu chybí..

Na tento seriál jsem se těšil, doufal jsem, že přibude konkurence k seriálu Supernatural. Leč jak velká byla má očekávání, tak se s pilotem dílu dostavilo také neméně velké zklamání. Hlavní hrdina mi není vůbec sympatický, což je možná jeden z hlavních problémů. Zápletky jsou průměrné, rozhodně by se z nich dalo vytěžit ještě o něco víc. Scénář a hlavní zápletka seriálu je téměř nulová, prostě mě to zatím nebaví. Ale uvidíme, třeba se časem seriál zlepší.. Rozhodně budu koukat dál. Už jen kvůli tématu bratří Grimmů a jejich pohádek.

60 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Grimm

Během prvního dílu jsem si řekla panebože co je to za herce? Ale v dalších dílech jsem pochopila, že není až tak špatný. První sérii bych hodnotila spíše jako takovou, kde nám toho spoustu vysvětlí. Ale nelíbilo se mi, že děj s klíči, královskou rodinou a spory mezi Adalind a Nickem se tak natahoval, že bylo nudné se na to dívat. Řekla jsem si, že když už jsem se začala na to dívat zkusím to do konce. No až jsem to vydržela k páté sérii, kde děj začíná konečně překvapovat. Stejně jako u Arrow mě tady štve jedna postava. A to je herečka Bitsie Tulloch v roli Eve (dříve Juliette). Věřím, že 6 série mě překvapí, a že děj mě nezklame.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Celkom vydarené

Dlho som čakala na seriál, ktorý by sa zaoberal práve príbehmi bratov Grimmovcov, takže na tento seriál som sa veľmi tešila, o to viac, keď som sa dozvedela, že bude zasadený do súčasnosti.

Trochu ma zamrzelo, keď som po pár častiach zistila, že s ich tvorbou to má spoločné len úvodné motto v každej časti a charaktery oblúd.

Dejová línia ma v prvej sérii až tak nebavila, boli časti, keď som sa nevedela dočkať, čo bude ďalej, ale bolo ich veľmi málo na to, aby som si seriál zamilovala a nedočkavo sledovala premiéru nových častí.

Zlom prišiel až v poslednej časti prvej série a pokračovaním druhej. Zatiaľ ma držali všetky jej diely v pozore a vždy som bola v očakávaní, ako sa dej bude ďalej vyvíjať.
Dejová línia s kráľovskou rodinou je pre mňa najzaujímavejšia, tak sa teším, čo tvorcovia naservírujú v ďalšich častiach.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sweet dreams tadadadaaaaaaaaa

Celkom fajn hodnotenie, tak som si povedala, prečo nie? Séria už natočená celá, tak aspoň nebudem sedieť ako na ihlách, ak ma to náhodou chytí. Ok, stlačiť play a ideme :).

Prvá scéna patrí asi k tým najlepším úvodom, aké som kedy videla. Ešte dlho mi rezonovala pesnička Sweat dreams (a je jedno, od ktorého z tých dvoch predstavených interpretov) po konci. Krásne rozprávkové čaro, ktoré znásilnili hororové vsuvky. Pekné, umelecké. O niečo podobné sa tvorcovia snažia aj v úvodoch iných epizód, ale už nikdy s tým úspechom a niekedy je to skôr k úsmevu, inokedy až k plaču. Hlavný hrdina sa nám spočiatku ukazuje ako Sherlock Holmes, neviem ako ostatní, ale som radšej, že ho týmto smerom nerozvíjali ďalej. Postupne som si zvykla aj na jeho miernu nesympatickosť (nie všetci máme to šťastie, že?), ale na jeho správňáctvo asi nikdy. Naopak, vcelku sympatický je jeho buddy blutbad, avšak stále nechápem tú zamilovanosť niektorých divákov. Áno, je fajn, zo začiatku bol aj vtipný, keď to bol mrzút, ale to je tak všetko. Tak, keď to tak zhrniem, občas mám pocit, že Grimmovci majú v sebe istú návykovú látku a aj keď to nemá nejaké extra čaro, pozeráte na to, kým je čo pozerať. Dá sa to brať ako veľké plus, no a tým ďalším je pán kapitán, pre mňa najväčšia záhada celého seriálu a neviem sa dočkať, kedy odhalia, čo sa v ňom skrýva (ale asi ako podaktorí, mám svoje tušenie). No a samozrejme k mínusom, nevyužitý potenciál a prílišná šablónovitosť niektorých epizód. Gratulujem, dočítali ste sa až do konca ;).

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kvalitně průměrné, ale prostě mě to baví

Grimm byl něco, čemu jsem se neúmyslně vyhýbal delší čas. Teď toho upřímně lituji.

Samotné téma seriálu mi přijde okouzlující. Grimm ukazuje pohádky, s tak trochu jiným koncem. Nic není jak se zdá. Seriál mi pak dost připomíná kombinaci Buffy, přemožitelky upírů a Supernatural. Někde jsem snad i dokonce četl, že jej vytvářeli stejní producenti jako Buffy, ale nejsem si jistý a nechci tu šířit bludy.

Každopádně Grimm jakožto takový, dokáže navnadit velmi solidním prvním a druhým dílem, první série. Pak už je to horší a seriál jakoby ztrácel tah na branku. Ovšem já doporučuji vydržet. S blížícím se koncem série Grimm opět popadá dech a lepší si i výsledné hodnocení. Seriál si mě tedy udržel a já jsem zvědavý, jak to bude dál.

Jakožto největší negativa seriálu bych zmínil hlavního hrdinu, který nemá pro mě charismatu, co by se za nehet vešlo. Také animace jednotlivých příšer vypadají značně odfláknutě. Ovšem i přes tyto nedostatky je Grimm solidním seriálem.

Hodnocení 1. série: 70%

Aktualizováno 9/4/2014

Po druhé a půlce třetí série beru všechnu svou kritiku zpět. Grimm od začátku druhé série zaznamenal neskutečný příběhový posun a je to dobře. Vtáhne vás do děje a nepustí. A nevím čím to, ale i hlavní hrdina je mi najednou víc sympatičtější. Jen tak dále.

Hodnocení 2. série: 90%

Aktualizováno 23/05/2014

Po shlédnutí třetí řady jsem se rozhodl navýšit hodnocení Grimma na plný počet bodů. Příběhové linky jsou mnohem barvitější. Viz. Adalind, která mě hodně baví. Příchod nové postavy vítám. Těším se na čtvrtou řadu.

Hodnocení 3. série: 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pohádky nebo skutečnost?

Už jako malá jsem milovala pohádky od bratří Grimmů a vždycky jsem si představovala jaké by to bylo ve skutečnosti a zdá se že jsem nebyla sama .Když jsem se o tomhle seriálu dozvěděla, byla jsem nadšená.Je pravda, že pro děti tento seriál není určený ale kdo by neznal pohádky od tak slavných bratrů.Kolikrát už byli filmově zpracované ale pořád mi tam něco chybělo ta temnota, co doprovázela každičkej příběh , a tady to dostalo ten správnej šmrnc , tím nechci říct že by se mi ty předešlé zpracování nelíbili to zas ne ale je to takový tajemný a to se mi na tom moc líbilo a líbí.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ajaj ajajaj...

Upoutávky mě celkem navnadily. "Temné fantastické drama" v popisku mě zaujalo. Ale...

Po prvním dílu nadšení začalo opadat a zaujetí chladnout. Po pár dalších dílech veškeré nadšení a zaujetí dopadlo na samé dno, zmrzlé (jak říkává moje bábi) jak sobolí hov* na Urale. :)

Potenciál to mělo a nejspíš ještě pořád má, ale to je tak vše.
Stará paní umře na rakovinu. Nic co by Vás zarazilo, nebýt toho, že by mělo jít o prastaré a "mocné" Grimmi.
No nic. Řemeslo předá poslednímu v linii Grimmů. A tady se to horší.
Hlavní postava je... Jak to jen říct a neurazit. Nemastná, neslaná, nudná a především nezapamatovatelná. Po prvních dvou dílech jsem si nedokázala vybavit jeho obličej a hlas (a upřímně - nebýt upoutávek Coolu, asi by to tak i zůstalo). Aby této castingové katastrofě nebylo smutno, dostala přídavek. Vlkodlaka Eddieho. Nechápejte mě špatně, on je perfektní. Má hlášky, je nezapomenutelný, má charakter a je to sympaťák. Jenže právě tohle všechno chybí hlavní postavě (eee, nepamatuju si jméno)- prostě tomu Grimmovi. Mno a když vedlejší postava předčí, přebije a totálně zabije tu hlavní, tak se někde rozhodně stala chyba.

Zápletky jsou nudné a napětí chybí. Pod pojmem napětí si představím mrazení a šimrání v břiše. Ten pocit, že nemůžete odlepit oči od obrazovky a chcete vědět, co se stane a jak to skončí. Ale to se tady nekoná. Je mi celkem jedno co se stane a po konci dychtím z úplně jiného důvodu.
Můj bratr se na první pár dílů díval se mnou. Když se poprvé objevila přeměna člověka v "něco", trochu nás to zarazilo. Potom už jsme nedokázali reagovat jinak, než výbuchy smíchu. Hlavně u prasopána a ovcopaní. :)

Ale na druhou stranu, občas nějaké efekty a scény překvapí. U tak odfláknutého seroše byste je nečekaly.

Celkově je seriál jako hlavní postava: nemastný a neslaný.

30 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Grimm Brothers se v hrobě obrací

Seriálu se nemůže upřít zajímavost tématu, do kterého se však s diletantským nadšením (aspoň doufám) pustili producenti a scénáristé (jestli za to může jenom jeden, pak žádám jeho jeho hlavu na stříbrném podnose). Jak již bylo řečeno v jiném názoru zde, potenciál se zde neprojevil ani v 7 díle, do kterého jsem postoupil.
Když všechna monstra vypadají podobně, podobně špatně ztvárněné a jedná se o zápletky, které vás možná někdy trochu vylekají, ale rozhodně nepřekvapí, pak místy nesmyslné jednání, mluvení a děj celkově už nikterak dojem nezhorší (ale ani nezlepší).
Škoda. Pohádky lze vyprávět i jinak (např. Once Upon a Time).

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Jedna dvě, Grimm už jde…

Tenhle seriál mi padl do oka už od první série. A vzhledem k tomu, že jsem ho doporučil kamarádům i známým a všichni se se mnou baví dál, tak se asi líbí i jim :o)
Nejoblíbenější postavou pro mě není Nick, ale jednoznačně Monroe, který tomuhle seriálu dává „šťávu“ . Jeho mimika i komentáře jsou prostě výborné. Další v řadě je seržant Wu, sice je to vedlejší role, nicméně k nepřehlédnutí.
Na konci druhé a začátku třetí řady tvůrci podle mě využili současnou „módu“ tématiky zombií, ale proč ne, zvládli to dobře.
Komu nevadí nadpřirozené bytosti „trošku“ jinak, musí se u tohohle seriálu prostě bavit. Jen tak dál…

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

vyčkávat vyčkávat aaaa...spokojenost :-)

Ze začátku jsem měla ke Grimmovi skeptický pohled, ale jelikož ráda zoobie, úpíry, vlky a jiná "strašidla" tak jsem si řekla proč ne. Čím víc jsem na Grimma koukala tím víc se mi libí a čekám co z dalšího dílu vyleze.
Každým novým díle se dostáváme blíž a blíž k tajemství, která poodhalují historii Grimmů. A navíc se do toho zaplétá i tajemný kapitán policistů - ochránce Grimma či zloduch? Kdo ví. Samozřejmě jednou z nejlepších postav je Monroe a jeho hlášky. :)
Seriál jsem nejdříve hodnotila 70% ale teď jsem to změnila na 100%. Spokojenost - a jak jsem napsala díl od dílů větší.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Grimm

Hodnoceno po 3. dílu: V dnešní záplavě relativně kvalitních (pomineme-li nepříliš povedené premiéry podzimu 2011) seriálů tento zapadne. I když slovo mystery ve mě vyvolává dychtivé očekávání, seriál sám nemůže být dobrý jen proto, že jsou tam "pohádková" monstra. Hlavní hrdina by měl být něčím zajímavý a sympatický, ne takovej unylej naivní hezounek, kterej neumí říct pořádnou hlášku (chyba castingu i scénáře). Děj musí být aspoň trochu logický a uvěřitelný, ale tady je tolik divně působících elementů, které působí vykonstruovaně a trapně (stará teta je Grimm zabíjející monstra a umírá na rakovinu?? wtf?), že se člověku chce blít (a začíná chápat otřepanou frázi "americká kravina"). Že jsem vydžel celé tři díly považuju za velké sebezapření, bohužel třetí díl šel kvalitou ještě níž než předchozí dva, takže tohle mystery bomba teda nebude. Spatřuju jediné 2 klady - je tu občas výtvarně a zvukově velmi povedená pohádková/horrorová scéna, která mi do jinak na první pohled nepříliš kvalitního seriálu nezapadá. Druhým kladem je vedlejší postava vlkodlaka (či co to je) Eddieho ztvárněná Silas Weir Mitchellem (Prison Break) - teda ani ne tak ta postava, jako tenhle herec a jeho sympaticky psychotickej vzhled.

30 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
37 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

novinka

mezi seriály. Nezvyklé propojení pohádek bratří Grimmů s dnešním světem se opravdu povedlo. Každý díl je napínavý a rozhodně se nudit nebudete. Sympatičtí a uvěřitelní hrdinové kladní i záporáci. Podobné seriály opravdu můžu. Doporučuji.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pomalší rozjazd, ale potom...

Na tomto serialy je dobré to, že jednotlivé časti sú ukončené a v pozadí sa rozvíja ucelená dejová linka, ktorá postupne zoznamuje diváka so svetom Grimmov.
Povinný seriál pre fanúšikov fantasy.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

80%

Tak tenhle seriál má hodně velký potenciál... Nové neokoukané téma uvidíme co z toho bude. Vidím to na jeden z těch lepších letošního podzimu. 80%

Hodnoceno po pilotu

Tak potenciál šel asi prozatím na procházku a díly jsou od začátku jasně předvídatelné žádné nečekané situace tu člověk neuvidí. K tomu lepšímu z letoška to začíná mít daleko... Snížení hodnocení na 60%...

Po konci první série se musím scénáristům omluvit za předchozí unáhlené odsouzení seriálu do propadliště dějin. Děj se začal stupňovat má to grády a je to čímdál lepší. Snad 2. série udrží nastavený trend růstu. Hodnocení zpět na 80%

80 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Grimm: Pět diskutabilních zajímavostí z pohádkového světa

Úsměvný, ale zároveň řádně dobrodružný fantasy seriál Grimm si postupně podmanil i tuzemské publikum. Aby ne, vždyť v něm ožívají klasické pohádky! Jen tedy trochu jinak.

1. Proč zrovna Portland

Kulisy zdánlivě maloměstského Portlandu, největšího sídla ve státě Oregon, jsou od samého počátku samozřejmou součástí seriálového ducha. Mimochodem právě v Portlandu také dnes žijí přímí potomci bratří Grimmů, nicméně to tvůrci seriálu předem nevěděli. Věděli však, že co do tvorby seriálů je dané město využívané jen zřídka a že v posledních letech se zde odehrávaly - z těch významnějších - pouze Dokonalý podraz a Knihovníci. Přesto si však filmaři vybrali toto město ještě z trochu jiného, mnohem pragmatičtějšího důvodu. Jednou z velkých okras Portlandu jsou jeho velké městské parky Washingtonův a Forest Park a ty štábům náramně hrají do karet. Jak se na pohádky sluší, hodně z Grimmovic příběhů se totiž odehrává v lese, a právě hvozdy před kamerami simulují výše uvedená místa zeleného odpočinku a oddechu.

2. Každý je wesen

Slůvko "wesen", označující v seriálu veškerá pohádková či jinak nadpřirozená stvoření, zní díky svému německému původu v americkém seriállu poměrně exoticky. Pravdou ovšem je, že v originálním jazyce se jedná o relativně neutrální označení "bytosti".

3. Tuze povedené obsazení

Jedním z velkých es v rukávu seriálu je bezesporu jeho herecké obsazení. Natolik sympatická, byť mnohočlenná parta lidí se hned tak nesejde. A celkově nejde o žádná béčka. David Giuntoli (Nick) vystudoval mezinárodní obchod v Indianě, zatímco Bitsie Tulloch (Juliette) má dva tituly rovnou z Harvardovy univerzity. Nevyrůstala přitom ve Státech, nýbrž ve Španělsku, Uruguayi a v Argentině. A Bree Turner (Rosalee) je zase elitní tanečnice. Sasha Roiz (Sean Renard) se oproti tomu domluví třemi jazyky, anglicky, francouzsky a rusky. A mimochodem Giuntoli se dostal do světa kamer dosti neobvyklým způsobem. Herce z něj udělala účast v reality show MTV Road Rules.

4. Staré i nové pohádky

Seriálový koncept vycházet při tvorbě jednotlivých příběhů přímo z grimmovských pohádek a ty pak svazovat vedlejším dějem napříč celou sezónou se osvědčil. Jelikož má ale Grimm po pěti sériích už sto sedm epizod, je dosti pochopitelné, že se tvůrci brzy začali od původního nápadu odchylovat. Momentálně jsou v seriálu k vidění postavičky ze všech možných i nemožných národních mytologií a především pak scénáristé slučováním různých pohádkových prvků čile tvoří nové pohádkové hrdiny. A mimochodem s jejich německými jmény si tvůrci už vůbec nelámou hlavu - většina názvů typu Bauerschwein je v rozporu s německou gramatikou.

5. Láska před kamerou

Podobně jako v případě Hry o trůny jsme se i v Grimmech nakonec dočkali milostného vzplanutí. David Giuntoli a Bitsie Tulloch tak dlouho tvořili ústřední seriálovou partnerskou dvojici, až se ve skutečnosti stali opravdovým párem. A nic na tom nezměnil ani velký dějový zvrat, který vám nemůžu vyzvonit. Každopádně oba herci spolu žijí v Portlandu, společně sledují zápasy místního basketbalového klubu Portland Trail Blazers a přes Twitter si posílají zamilované vzkazy a obrázky.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pohádka

Na tenhle seriál jsem často viděla reklamy a říkala jsem si že by to mohlo být celkem dobrý ale nemohla jsem se dokopat k tomu abych si to pustila, jeden večer jsem hledala nějaký seriál na zabavení..našla jsem Grimm. Řekla jsem si že to můžu zkusit, nic moc jsem od toho nečekala. Když jsem si to pustila začalo to být zajímavé. Chytlo mě to tak že jsem byla asi do 3 hodin do rána vzhůru a pořád na to nadšeně koukala. Každá epizoda (skoro) je jiná, má jiný příběh a jiného Wesena. A ještě k tomu je to inspirované pohádkami bratří Grimmů, když mi došlo že první díl (pilot) je vlastně inspirovaný pohádkou Červená Karkulka nemohla jsem tomu uvěřit. Takže tenhle seriál je jeden z nejlepší "hororových" co jsem viděla. Hororový pohádky jsou super, dávám jim 100%!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Povedená fantasy krimi

Povedený seriál na pomezí kriminálky a fantasy se slušně propracovanou mytologií. Triky asi nepatří mezi úplnou špičku, ale koukat se na ně dá. Velkým plusem jsou skvěle napsané postavy ke kterým si dokážete dobře vybudovat vztah. Potěší, že se nezapomíná na starší zápletky, které někdy sice pokračují po dlouhé době, ale nezapomene se na ně. A navíc se seriál každou sérii zlepšuje. Edit. Alespoň během prvních čtyř sérií, ale i pátá pořád stojí za to. Série 1 - 75 % Série 2 - 80% Série 3 - 90% Série 4 - 95 % Série 5 - 90 %

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pohádka

Vždycky jsem se rada divala na nějakou tu kriminálku ale tohle mě naprosto dostalo. Není to jen obyčejný serial ale i pohádka. A pohádky od bratří Grimmů jsem nejlepší v originále kde je vždycky nějaké to násili a krveprolití stejně jako tady:).

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lepší a lepší

Musím říct, že se mi do Grimma nikdy moc nechtělo. Ale vzhledem čekání na nové díly mých oblíbených seriálů, zkusila jsem. Ty první díly,žádný odvaz, ale jsem holka zvědavá a tak jsem chtěla vědět kdy to zjistí Juliet, kdy jeho parťák Hank, co je zač kapitán a jak může fungovat přátelství Grimma a nevím jak seto píše:-), Bludbada ... takže mě to nutilo pokračovat dál a dál ... Drama se s každou řadou stupňovalo a je to čím dál lepší. Juliet čarodějkou, Nick dítě s bývalou čarodějkou a velkým nepřítelem, Juliet umírá a podle posledního viděného dílu Juliet je živá a stále čarodějka, ale zřejmě ne už zlá ... nemůžu se dočkat co s tím dál provedou ...
Nebudu hodnotit každou řadu zvlášť, ale celkový dojem a měním své předchozí stanovisko a zvedám na 90%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

GRIMM

Seriál mě moc baví,líbí se mi na něm,že je vždy každá epizoda uzavřena, a v každé další se vždy dozvíme něco nového o Grimmech a Wesenech.Nick a Monroe nám dokazují,že vlastně i nepřátelé ,mohou spolu dobře vycházet a vzájemně si být nápomocní.Je to pro mě dobrá oddechovka.Těším se vždycky na nový díl. No a Monroe, ten je prostě úžasný .

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Grimmové...

Seriál Grimm mě zaujal už při první ukázce v televizi. Jakmile jsem uslyšela, o čem má být, okamžitě mě to začalo zajímat. A když jsem shlédla první díl, bylo mi jasné, že tenhle seroš bude můj oblíbený. Je sice pravda, že druhá serie je podle mě trošku slabší, zvlášť když dojde k tomu, k čemu dojde (nemůžu to prozrazovat, pokud to někdo ještě neviděl). Každopádně souhlasím s názorem, co tu někde padl, že výběr herců je skvělý. Žádní sexy borci, kvůli kterým celý díl provzdycháte, ale normální chlapi (a ženy :) Mojí oblíbenou postavou je samozřejmě Monroe, který je naprosto skvělý. Co se týče pohádkových postav a nestvůr, tak ty jsou také skvěle provedené a vymyšlené. Jen mě mrzí, že je teď taková velká přestávka, zrovna když poslední díl skončil tak napínavě. Ale jinak je to dobrý nápad, natočit seriál s tímto tématem. Doufám, že s dalšími díly neklesne kvalita.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

zaujimavy

me se moc kriminalky nelibi, ale v podani serialu GRIMM se mi to libi, pouziti fantasy a pohadky bratri Grimmu me dost zaujalo a tesil sem se na kadzy dil. Nejvic me zaujali 3 a 4 serie. Priserky od dilu k dilu se prepracovanejsi dokonce nektery nechutny. Dejem a zpracovanim mi to pripomina Supernatural

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bratři Grimmové ...

Velmi zajímavé pojetí pohádek bratří Grimmů. Byla jsem dost překvapená už prvním dílem. Získalo si mě to, a koukala jsem na to velmi dlouho. V každém díle někdo nový a to je na tom to nejlepší :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pro mě takový fantasy krimi seriál, ale námět je prostě super.

U mě je Grimm jako fantasy krimi seriál. A s krimi seriály mám jediný problém - díky tomu, že se každý díl věnuje něčemu jinému, co se musí vyřešit a zasahuje do toho jen dějová linka, která celý ten příběh spojuje mě prostě baví jak který díl. Některé díly jsou super, u některých padám nudou a čekám, kdy se děj zase vrátí třeba k Juliette nebo k Seanovi a jeho královské krvi. Ale ten námět mě dost baví, takže pro mě pořád devadesát procent. 1. série - 100%, 2. série - 80%,tady těch nudících se dílů bylo až kriticky moc a 3. série - 90%, zase mě to začíná pekelně bavit, tak uvídíme, jak to pojede dál. :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trochu jiná pohádka...

Velmi hezky zpracované pohádky od bratří Grimmů. Skvěle pojaté a temnější styl se mi líbí. V 1. sérii patřili weseni (příšery, monstra) mezi hlavní lákadlo, ve 2. a 3. se autoři zaměřili spíše na příběh. Takže weseni už se dost podobají a není na ně kladen takový důraz. Samozřejmě není to bezchybný seriál, ale dokaže zabavit a to je hlavní. Plus skvěly Silas Weir Mitchell alias Monroe dodává seriálu humor.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Grimm

U tohoto seriálu jsem trochu doplatila na přehnané očekávání. Podle názvu, popisu a plakátů jsem čekala pohádkovou, mysteriózní atmosféru, něco ve stylu Tima Burtona, ale bohužel jsem se nedočkala. Přesto mám Grimm ráda a baví mě, jen bych ocenila, kdybychom se dozvídali více o celkovém příběhu, protože mi přijde takový moc jednoduchý a odbytý. Chtělo by to nějakou pořádnou zápletku a víc informací o Grimmech a historii. Mám ráda postavy Nicka a hlavně Monroea. Přestávám mít ráda Juliette, která mi připadá celá chladná, nepříjemná a lhostejná. Za zajímavý námět a některé povedené Weseny dávám 80%

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Grimm

Po prvním díle jsem byla nadšená, že jsem objevila tak dobrý fantasy seriál. Po několika dalších dílech mé nadšení trochu zchladlo, ale nakonec si mě seriál znovu získal, protože měl pro mě všechno , co jsem očekávala. Jednoho sladkého a naivního hrdinu, pár příšerek a docela dobrou akci skoro v každém díle. Někdy v polovině první série postoupil seriál od oblíbenosti do zamilovanosti :).

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Není špatný, ale...

známe i lepší seriály. Tím, chci říct, seriál mě příliš nechytil, ze začátku jsem zde dala vysoké hodnocení a říkala si, kdy se to kruci rozjede. Pak už mě nebavilo čekat, pomalé tempo, vtip tam sice nějaký je, ale dám přednost jiným dílkům. Samozřejmě když bych se opravdu moc nudila, tak bych si z něj i něco pustila.
Námět je dobrý, hl. hrdina mi není moc sympatický, ale i na to by se snad dalo zvyknout. U mě je to prostě půl na půl.

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

:)

První díl jsem si musela pustit dvakrát,abych tomuto seriálu přišla na chut a ted se od něj nemůžu odtrhnout,Grimm,Wesseni a podobní příšerky se mi moc líbí,děj je každým dílem lepší a lepší,takže dávám palec nahoru

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Skvělý projekt

Hezky propracované díly. Líbí se mi ty krátké verše vždy na začátku, které skrytě přibližují budoucí odehrávající příběh.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Grimm

Nejdříve jsem se koukala jen z nudy, ale pak mě to chytlo a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Nikův život začíná nabírat obrátky, nachází nové přátele a spousty nepřátel. Skvělé postavy, které se mění v monstra a to doslovně. :) Noříme se stále hlouběji pod povrch a hlavní dějová linka se rozjíždí. Další pus dávám za verše na začátku. Celkem 90%

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Strašidláci

Seriálový propletenec žánrů od krimi přes mystery až po sitcom který si dal za cíl seznámit diváky s různými legendami,mýty nebo rovnou báchorkami.Nosným tématem je zjištění , že na naší planetě žijí různé přízraky a tvorové kteří mají lidskou podobu která však fakticky slouží jenom jako maska či kamufláž (Wesseni/Hexenbist/atd) a pak je zde skupina lidí se schopnostmi je vidět v jejich pravé podobě a hubit je (Grimmové).Když k této rozličné partě podivných tvorů přidají tvůrci i téma spikleneckých teorií, naroubují na to svobodné zednáře, Templáře se snahou to proložit New World Order vyjde z toho zvláštní "mišmaš" kdy mnohé minority nejen v USA asi netuší (divák rovněž) oč vlastně jde. Očekávat tedy nějaké logické rešení nebo jednání postav je sci-fi do které seriál ,možná nechtěně, taky nakoukne.Samotné zpracování jednotlivých epizod je rozdílné ,jedny jsou koukatelné i zajímavé ty jiné už méně a pak je tady naprostý brak nejen technickým provedením masek ale i dějem. Seriál svou rozsáhlostí nakonec dojíždí na tradiční bolest těchto dlouhodobých projektů což je syndrom telenovely, kdy herci mají smlouvy a tak se neustále vracejí i když už byli na onom světě , různě si mění identitu a hlavně žvaní.Bez zajímavosti není ani fakt, že Portland ve státě Oregon nezná sníh i když řada dílů se odehrává v zimním období nebo rovnou o Vánocích,ale zase je centrem všech bubáků z celého multikulturního světa...Na jedno kouknutí budiž , jsou i horší projekty.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Škoda, že tento seriál končí

Je to jeden z mála, na který se dalo dívat i v šesté řadě.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bratři Grimmové? Proč ne.

Pohádky bratří Grimmů jsou do dnes velmi populární tak proč toho nevyužít. Skvělý děj, zápletka a postavy.
Ti kdo se mohou zdá-ti být zlí se mohou státi se hodnými, a ti kdo se zdají býti hodnými se mohou stát zlými.
Je to jeden z mých velmi oblíbených seriálů.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Žádný zázrak, ale........

Jsem asi méně náročný divák a tak popravdě po prvním dílu/i když je to asi moc brzo/,ale podle jaký na mne udělal dojem.. mne to docela chytlo.I jsem se párkrát kůůrnik lekl :-)Takže jsem zvědav, jak dlouho mne to bude bavit.I jako méně náročný bych přesto pár výhrad sice měl,jako Grimma - policistu mohl hrád asi někdo zajímavější.Ten kluk mne na toho Grimma-poliše nějak nesedí.Dále mne nesedí, nebo nezapůsobilo vyšetřování případu, které je na mne moc rychlé a bez nějakého hlubšího zážitku.I si ani nedovedu představit, že by bez bouchačky bojoval s nějakým přízrakem....No, ale může překvapit,nebo i já budu možná po dalších dílech přehodnocovat...zatím je to ode mne za ...

50 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Bratři Grimmové

Po prvním díle jsem měla smíšené pocity, ale pak mě to dost chytlo. Úžasně zachycené "fantasy" postavy. Postava Monroea je děsivá, ale líbí se mi. Nick je ze všeho nejdřív dost vykulený, ale pak se celkem chytil. Jen kapitánovi bych v každém díle šlápla na krk, protože pořád nějak nechápu jeho pozici.
Každopádně se těším na třetí řadu.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Další zapomněníhodný seriál...

Totožný případ jako letošní Person of Interest, tudíž píšu totožná slova: Po 6. dílu to vzdávám a snižuji hodnocení. Pořád to samé a postupně čím dál více nudící!

40 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Super

Takove trosku sci-fi ale to je praveze dobre . Dily se jmenuju podle pohadek , a tak je to vzdy jeste vice zajimavejsi :) Moc me tento serial zaujmul :))

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zklamání

Od tohoto seriálu jsem čekala víc. Myslela jsem si, že to bude víc o pohádkách, že to bude víc tajemnější a že tam právě bude větší spojitost s pohádkami. Ale na druhou stranu, mě to baví, líbí se mi hlavní postava, má to děj,je to napínavé. Jen jsem myslela, že to bude o něčem jiném.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ať žijí pohádky

Tento žánr mi byl blízky vždycky. Ať už v knížkách či filmech. Takže je samozřejmé, že tady sem byla nadšená už od prvního dílu. Dobře se na to čučí, děj pěkně běží, prostě žádné zbytečné složitosti a ty pohádkové úvody zbožňuji :). Doporučuji všem, takže vzhůru za dobrodružstvím.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Max Payne

Hlavní hrdina mi celou dobu připomíná Maxe Payna ze stejnojmené počitáčové hry jak podle vzhledu tak podle chování :D ale příběh je vcelku o ničem.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Grimm

Je to divočina. Každý díl bych potřebovala vidět dvakrát. Je toho tam nějak až moc. Ale když to neberete až příliš vážně, je to psina. Takže jsem se přenesla přes to, že tomu tak trošku nerozumím a jen se kochám. Ať si vraždí a zatýká příšerky, dokud tam bude Monroe, budu se dívat :) Protože on tomu vždy nasadí korunu.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jen tak dál...

Začátek se rozjížděl pomalu a těžkopádně, ale asi od třetiny nasadil seriál skvělé tempo a toho se drží. Když vydržíte prvních pár dílů, pak vás to chytne ;)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Lepší než myslíš

Grimm je serial který rozhodně má svá pro i proti ale každopádně ten kdo se na nej nepodívá prohloupí tak doporučuji.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

má to pět z pěti hvězd

tato serie mně přirostla k srdci sice sem neměl rad zadne detetivky ale grimm mi ukazal jak to muze byt zabavny urcite chci aby grimma natačeli dal

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

NAJ LEPší SERRIAL NA SVETE

Grimm podla mňa je super seria:-D

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Grimm

Grimm je super seriál,i když tam je pár chyb. Wesenové jsou zajímaví, pořád jsou jiní. Zajímavé napad. 9 z 10.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

konec 5. serie

...výborný, sem zvědavej na další, ač velkej fanda, po zrychlený akci s klíčema sem byl na vážkách, nicméně konec pátý serie mě na šestou rozhodně navnadil :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé