plakát seriálu

Živí mrtví

(The Walking Dead)

Názory uživatelů

Poprvé se zombie

Sama nechápu proč, ale dlouho jsem se zombíkům vyhýbala. Nějak mě zombie-apokalypsa nebrala. Jsem ráda, že jsem se k nim konečně dokopala, jelikož osudy postav mě naprosto pohltily.
Začátek byl naprostý luxus, zombíci byli nemilosrdní a opravdová hrozba, která sežrala vše. Velmi mile mě překvapilo, že se tvůrci nebáli zlikvidovat i mladší generaci, situaci to nehorázně vygradovalo a já jen se zadrženým dechem čekala, kdo bude další. Zdá se mi ale, že na to v některých sériích přestali brát ohled a odsunuli zombíky na druhou kolej. Škoda. Celkem mě i mrzí některé nesrovnalosti, třeba že v první sérii byli zombíci přes den v celku apatičtí, kdežto v noci ožijí. Dnes jsou čilí celý den.
V tomto seriálu jsem čekala více smrtí, hlavně teda hlavních postav, ne jen nasazených na jeden či dva díly, aby měli koho zabít. Zdá se mi, že z naší původní party se stala super-parta, která přežije vše.
Každopádně po pro mě nudné 5. sérií přichází 6., která začíná stejně luxusně, jako byly právě první díly.
Doufám, že vysoko nasazenou laťku ještě navýší a skončí éra nesmrtelných postav.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Konečně?

Jsem milovník komiksů - všech, DC, Marvel...to je jedno. Jsem milovník hororů - ale těch dobrých. Problém vidím ve dvou rovinách:

1. Napsat dnes dobrý komiksový příběh je daleko důležitější, než hezky vypadající kresba a reálně působící barvy. Ono totiž když člověka nebaví příběh, tak se ani na ty obrázky nechce dívat, že.
2. Najít v dnešní době kvalitní horor, u kterého opravdu přivíráte oči, u kterého občas máte potřebu se podívat bokem obrazovky, aby vám lekací scéna nezařvala přímo do xichtu, to je taky kumšt, čím dál tím těžší.

Z toho vyplývá (pro mne) následující:

The Walking Dead je ve světě komiksu obrovský fenomén, podobně jako například Sin City, nebo (pokud někdo zná) From Hell. Jde tu totiž o to, že u tohoto komiksu je všechno perfektně vyvážené: syrový příběh, brutální atmosféra s těmi nejprimitivnějšími (nechápat špatně, myslím to pozitivně) noirovými prvky, na jedné straně jakoby ledabylá kresba, která však po pečlivějším prozkoumání oslní svojí precizností...
Nejdůležitější je ten příběh, není to klasická power violence brutal vyvražďovačka, která se snaží ohromit svojí nechutností dnes již otrlé čtenáře. The Walking Dead je daleko civilnější, píše skutečný příběh skutečných lidí, kde se vyskytují rodinné vztahy, vazby mezi lidmi, kteří se navzájem "znají"...a o to je to horší. U těch gore masakrů očekáváte hromady mrtvol nejlépe rozkousaných a rozsekaných na co nejjemnější hašé. Zde se hraje na city. Je těžké se rozloučit s postavou, kterou sledujete tak dlouho a která vám přirostla k srdci.

Mě osobně tento seriál přirostl k srdci a nechci ho srovnávat s komiksovou předlohou, protože to je jiná liga, jiný žánr...

The Walking Dead je syrový, omračující, napínavý, pohoršující. Má vše, co od seriálu tohoto žánru (děkujme za něj, je ojedinělý) očekávám.

Snad jen pár doporučení:

Nekoukat na tento seriál takovým tím prokrastinátorským stylem ve smyslu: "hele, musím napsat esej nebo cokoliv jiného, mám nějakou povinnost, tak si sjedu dve první série The Walking Dead, kámoš říkal, že je to brutal.
Nene, já si to pěkně užíval a užíval, každému dílu jsem dal svůj čas a prostor na vstřebání, čas na to, aby se rozvinulo naplno to natěšení na další díl - pak to stojí opravdu za to a člověk ani nevnímá, že některé díly nejsou tak dokonalé jako jiné.

Mohl bych psát dlouho, raději skončím, takhle jednoznačně hodnotím stovečkou. Jen tak dál :)

100 %
93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Názor od antipostapokaliptičky

Rozumějte tak, že jsem člověk, který zombíky nezvládal ani v béčkovém, ne-li céčkovém filmu. A pak přišel TWD... Seriál, který jsem zhltla tak rychle, že jsem se aktivně probouzela ze snů, za který jsem byla ráda, že jsou jenom sny. Zarylo se mi to fanaticky do mozku. Herci, příběh, akce a naprosto geniální práce maskérů na zombících.
Měla jsem však ze začátku hned jasno. Koho nebudu mít nikdy ráda, to je Rick. Hrdinský polda co vždy správně jedná, vždy se správně chová a rozhoduje za všechny kolem sebe. Jasno jsem měla, ale musím říct, že v páté sérii mi asi nějak přestal vadit. Možná to je tím, co se z něj stalo. Rick nuda-dobrák je Rick hodně-jsem-si-toho-prožil-ale-už-nejsem-tolik-otravnej. Pro absolutně nedotčené ani jedním dílem - Je to skvělé! Fakt... jen se bojím, že to už moc dlouho nevydrží. Přeci jen se příběh vlastně neustále točí v tom samém kruhu. "Jsme nešťastní, bojujeme o život, koho šokujícně nezabijou ten ztratí končetinu a když to vypadá, že jako vážně budeme v bezpečí a všechno dobře dopadne, ukáže se, že se šeredně pleteme". Ale jo! Jděte fakt do toho vy, kteří zvládáte pohled na ukusování lidského masa za živa :-) (Vy co ne, fakt si brzo zvyknete a ani to s váma nehne)

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Seriál nebo komiks??

Rozhodně seriál! Obdivuji vše se zombie tématikou, komiks jsem znala již dříve a to byl ten problém. V komiksu mi přišli postavy naprosto nesympatické a mnohdy stupidní.
Když jsem se jednou překonala a pustila si první dvě epizody. Byla jsem nadšená.
Psychologie postav promyšlená i tak, aby si prostě divák našel oblíbence, fungující dialogy, krve... Tak akorát, v druhé řadě ji pravda mohli přidat. Dějová linka? Spojitá, logická a samozřejmě sem tam překvapivá.
Další radost udělá mnoho fanouškům, že nějaká ta postava přibude nebo naopak, jinak by to byl přece stereotyp, který by nás nebavil.
Hodnotím na plný počet a doufám, že budou tvůrci pokračovat ve stejném duchu a rozhodně se nedržet komiksu ;-)

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

S GoT největší srdcovka

Díky tomuto seriálu jsem se začala zajímat o komiksy. Dlouho jsem sledovala upoutávky v TV a říkala si: "fuj, takový hnus, na to se dívat fakt nebudu"...
A po operaci obou kolen bylo rozhodnuto. Stal se ze mě přímo závislák.
Zombie téma jsem vždy brala s nadhledem a ani mě to nijak neděsilo (...starší ročníky si jistě vzpomenou na "více ambulantů"...)...ale

Tento neskutečně poutavý příběh mě opravdu dostal. Nebudu se rozepisovat o obsahu. Myslím si, že již název je jasný a vypovídající sám o sobě. Ty slizké, nechutné a krvelačné bestie jsem přestala vnímat hned během první série, protože příběh Vás tak pohltí, že zombíky vnímáte akorát, když ohrozí někoho z "rodiny".
Musím přiznat, že v posledních dvou letech je to můj TOP... Osudy každého z "rodiny přeživších" si beru velmi osobně a prožívám je tak intenzivně, že se mi dostávají i do snů a to se mi běžně fakt nestává. Každou sérii jsem viděla minimálně dvakrát. Vždy si děj opakuji před další premiérou.
Komiks neznám a to je moc dobře. Nemám tudíž na co nadávat a vytýkat nedostatky. Nemohu se dočkat další série a mám úplně hrůzu, kdo to nepřežije tentokrát. Trochu mě mrzí, že dlouho očekávaného Negana hraje můj velký oblíbenec Jeffrey Dean Morgan. Nechci ho mít spojeného se smrtí mých milovaných.... ale věřím, že v roli bude naprosto noblesní, jako ostatně vždy.
Kouzelné je propracování charakterů každé osoby. Vývoj všech postav je neuvěřitelný a co vše je člověk schopen udělat pro svou záchranu a přežití je nepopsatelné. Z kladného hrdiny se rázem stane ten nejhorší záporák a obráceně.
Miluji Carol, která mě neustále svým vývojem překvapuje a fascinuje. Neohroženou Michonne se svou věčně krvavou katanou. Ricka, který je pro své lidi schopen i nemožného a především nebojácného Daryla s drsnou, upřímnou slupkou, s laskavou duší a vždy přesnou kuší.... snad o nikoho z nich zatím ještě nepřijdu :-(
Co se scén týče, všechny jsou úžasně natočené a pro mě ze všech zatím nejhorších byly scény, kdy guvernér sťal hlavu (nebudu spoilerovat). Carol, Tyreese a holčičky..... a když Rick, Glenn, Daryl a Bob klečí u plechového koryta + to vědomí, proč se tak dělo, je pro mě nekousnutelné dodnes......brrr
Miluji Živí,mrtví..., ale doporučuji je jen otrlým náturám a dávám 200%...:-)
Sedmá série je neuvěřitelně napínavá, chvílemi skoro ani nedýchám. A to jsem myslela, že už to nemuže být horší...Snad to nebude bráno jako spoiler, ale už se moc těším až se zaktivuje Carol, děsně mi tam chybí......Osmá série mě nezklame, doufám..

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Překvapivě bomba

Ne že bych se celý život vyloženě vyhýbala zombíkům, ale spíš mě nikdy jejich tématika nebavila. A pak jsme s manželem jedno nudné odpoledne vymýšleli, co vyzkoušet za nový seriál, a napadlo nás TWD...A rázem jsme zvládli tři série za týden, jelo to každý den hned co přijel z práce až do noci, a celý víkend...Dneska jsme dokoukali poslední díl 5. série a budeme netrpělivě čekat na dabing šesté (já titulky ráda, ale manžel ne). Ale dost k řečem mimo...
Jak už asi všichni pochopili, totálně nás to chytlo. Příběh je absolutní bomba, a kromě úplně prvního dílu, kdy zombíci sežrali koně a já to těžce obrečela, jsem byla naprosto nadšená. Kromě pár nudných dílů, kdy jen půlka postav truchlí a chce se zabít nebo vyvádí nesmysly (což mě vždycky zvedá z gauče), se člověk absolutně nemá šanci nudit, nikdy neví, kdo zrovna zase umře, a tím jsme prakticky přikovaní k obrazovce. Kostýmy a masky jsou perfektní, není co vytknout - možná bych jen zombíkům občas dala nějaké pestrobarevnější oblečení, než nudná šedivá trika a džíny nebo plátěnky.
Možná jsem jediná, ale neustále dokola přemýšlím o tom, jak to asi postavy dělají se záchodem (a teď myslím především ženský) :-)
Jediné, co bych vytkla, je nesmrtelnost Ricka a Glenna. U nich jsem absolutně v klidu, ať už jsou v jakékoli kaši, protože vždycky přežijí. Rick budiž, je to hlavní postava, ale ten Glenn už mě osobně dost vytáčí a nevadilo by mi, kdyby zmizel. Taky mě štve, že Rick vždycky všechno zkomplikuje. Ale jak říkám, příběh je bomba. Jen doufám, že se konečně někdy dočkám vysvětlení, na které čekám už od prvního dílu první série - JAK vlastně ta zombie apokalypsa vznikla?
Za mě určitě 100%, jelikož mě ještě ani jedna série nezklamala (narozdíl od jiných seriálů, kdy jde příběh po 3. série do kopru).

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Season 5

Pátá sezóna byla prozatím tím nejbrutálnější, co nám tvůrci Walking Dead přichystali. Nebáli se experimentovat při natáčení některých epizod a myslím, že se to vyplatilo. Od začátku nás čekalo pěkně divoké tempo. Nikdo se s ničím nepáral a problémy se řešily rázně a jak se patří krvavě. Pak přišlo midseason finále a tvůrci se utrhli z řetězu. Přišla nečekaná smrt jedné z hlavních postav, kterou málo diváku čekalo. Pro skupinu naších přeživších to bylo velké trauma a čekalo se, jak se s tím budou vyrovnávat. Hned na to přišla další rána a začala to vypadat na velké vymírání, což seriálu jenom prospělo. Nález Alexandrií znamenal pro seriál velký zlom, podobný tomu s nálezem věznice. Místo, které se může stát domovem, místo jenž nabízí ochranu. Všechno vypadalo perfektně. Ale jak je dobrým zvykem WD, žádné štěstí netrvá věčně. Přišli problémy, brutální a velmi detailní úmrtí (roztrhání hlavy v přiblíženém záběru byla krvavá chuťovka) a všichni se opět pomalu začali obávat o své životy. V tom přichází konec sezóny a my si musíme odpočinout a nabrat síly na Season 6. Pátý rok seriálu byl velmi podařený, sice opět přišli chvíle, kdy se až příliš přešlapovalo na místě, ale oproti loňsku došlo ke zlepšení. Radost mi dělali i scény, které se ve velkém inspirovali komiksem. Pro fanoušky statických obrázku to bylo velmi potěšující. Páté sezóně dávám 80% a těším na podzim 2015, na příchod Negana!

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zombie, není mrtvý

Jeden čas jsem opravdu přestával doufat, že ještě může vzniknout něco, co člověka překvapí. No, překvapí. Walking Dead v podstatě nepřichází s ničím novým, ale stará, osvědčená klasika, je zde servírovaná s naprostou precizností. Divák má dokonalou příležitost vychutnat si všechno v pravých barvách a klišé se střídá s hnusem, tak rychle, že není mnoho času se smát. Emoce by se dali v husté atmosféře krájet a nikdy nemusí něco být, tak jak to na první pohled vypadá.
Měl jsem trochu, o seriál, po první řadě obavy, protože mi přišlo, že skončil, no řekněme, až příliš zbrkle, ale druhá série do toho skočila rovnýma nohama a její tempo, mě jen utvrdilo, že se bude na co koukat.
Jen doufám, že nedojde k nějakému většímu úpadku a seriál si udrží dlouho své kvality. Laťka, je nastavena hodně vysoko.

100 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Konečně!..

..Dalo by se zvolat.. Po letech usilovného modlení a proseb k pánubohu, alláhovi a k producentům televizních stanic byli konečně mé prosby vyslyšeny! Léta jsem doufal v seriál o zombies, až jsem ho nakonec dostal, a nutno říci, že výsledek předčil mé očekávání. To, že je seriál na motivy comixu, který jsem doposud neznal, mě přinutilo sehnat si o comixu co nejvíce informací, ale ne zas tolik, abych si vyspoileroval příběh seriálu. Ten se nakonec oproti comixu v pár aspektech liší, občas mírně, jindy o pořádný kus utržené nohy. Masky jsou geniální, výkony herců skvělé, příběh až na pár nudných momentů výborný (ač tohle není zas tak plus scénáristů, jako spíš tvůrců comixu :) ). Takže - první sezóna byla vynikající, a už se nemůžu dočkat té další..

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Zombies incoming !!!

V prvé řadě asi musím říct, že jsem seriáový závislák, ale "můj obor" je především historie. Dále mám ráda hororový žánr (samozřejmně i mnohem více,ale toto jako poznávácí prvky stačí :D )

Na seriál jsem narazila, omylem. Na seriálových portálech jsem potkávala nespočet článků denně o tomto seriálu. Nějak mě to nezajímalo, v té době mou vášní byly tudorovci a k tvorbě ohledně zombíků jsem byla vždycky skeptická a´t už v seriálu nebo ve filmu. Tudorovci skončily a tak jsem si řekla že to zkusím. Už od prvního dílu jsem věděla že to bude moje srdcovka. Věděla jsem že je to něco jinýho,něco co po stereotypním týdnu v práci potřebujete a co vás zavede trochu mimorealitu a dodá značnou dávku akce ale zároveň emocí. Líbí se mi že s každou sérií je viditelná změna, akce brutálnější a vypracované do každého detailu.

Co se týče práce maskérů, musím smekat fakt dolů, protože nejde jinak než obdivovat takovou precizní práci !

U herců jsem hned věděla koho si oblíbím koho ne. Ricka jsem měla ráda od začátku až na to že je polda (ale to se dalo čekat, jak jinak vymyslet viz první díl kde sebrat jednodušše plnou tašku zbraní), trochu mě štval ve 3 serii kdy byl za farmáře, ale dal se naštěstí do kupy. :)Daryll je ale má nejoblibenější postava. hrozně se mi líbí jeho povaha, to jak z "drsnýho flákače" se stává hodný , citlivý chlap s kapkou drsnosti. Jeho vývoj mě fascinuje a zároveň naplňuje. Pořád čekám na vývoj jeho vztahu s Carol.

Jako zatím nejlepšího záporňáka vybírám SHANA, jeho postava byla špičková a doteď se k epizodám s ním ráda vracím.Scény byly d detailu vymyšlené a vše zapadlo bravůrně.

Jako nejlepší scénu která mě šokovala vybírám známou scénu v Terminusu kdy se zabíjelo "čerstvé maso" .

Nejdojemnější scéna byla rozhodně ta kde Carol zastřelila malou slečnu (teď si nevzpomínám na jméno) která nechala proměnit svou sestřičku v domění že se jedná o hodné "tvory"

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A tak to přišlo.

Rok 2010 byl pro mě docela dosti pochmurný z několika důvodů. V předešlé sezóně mi skončili Hrdinové, Odložené případy, Plastická chirurgie s.r.o., Ztraceni a Tudorovci. Všechny zmíněné jsem velice miloval, a tak jsem potřeboval "vyplnit" tuhle nemalou mezeru jiným, ale doufejme stejně kvalitním seriálem či samozřejmě vícero tituly. To se pro mě změnilo v době, kdy jsem viděl pilotní epizodu TWD. Byl jsem z toho velice nadšenej, protože mam nějak v krvi koukat v nejvyšší míře převážně na hororovej žánr, a tak když přišel konečně i takto laděný seriál, nemohl jsem být radši. Nemluvě tedy o tom, že další mé přání se vyplnilo o rok později s AHS, ale o tom třeba jindy.
Na TWD mě nalákala převážně tématika a hlavní producentské mega jméno Franka Darabonta. Žádný z herců mi nic neříkal, ale to mi v ten moment nevadilo, ačkoli je to pro mě v současné době přemíry novinek už priorita. Byl jsem zvyklý na to, že klasická sezóna seriálu má zhruba těch 22 epizod, a tak když jsem viděl, že mě jich čeká pouhých 6, tak to docela zamrzelo. Nicméně druhá řada se přeci jen o trochu natáhla a její závěr mě nabudil snad nejvíc ze všech finálí. Další sezóny se už pro mě nesly v duchu, že nečekám na nic jiného než na známou frázi: Previously on AMC´s The Walking Dead.

Tak nějak doufám, že tu tento kýžený projekt vydrží ještě moře let, na kvalitě dle mého neklesá a moje nejvíce milovaná cookies lady mě ještě nezklamala, což snad ani nejde. Melissa je top herečka.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zasměju se, zabrečím.....

Viděla jsem jak jeden youtuber zmiňuje ve svém videu název tohoto seriálu. Neměla jsem co dělat, tak jsem si řekla, že bych se na tenhle seriál měla mrknout. Jakmile jsem viděla ( to šlo poznat podle prvního obrázku), že je se ,,zombí'' tématikou, okamžitě jsem se koukla na 1. díl. Hned na začátku se seriál zdál nudný, ale když jsem zhlédla 2. díl měla jsem jasno. Krev, ale hlavně chování lidí v seriálu mě dostalo. Tenhle seriál mě hned začal bavit a protože je dobře graficky udělaný velmi jsem si ho užila. Mé očekávání totiž mnohonásobně předčil. U tohoto seriálu brečím, směju se a velmi si ho užívám. A i když je poslední a to 5. řada velmi depresivní, můj názor se nezměnil. Teď už netrpělivě čekám na další díl 5. série.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

EX-najobľúbenejšia srdcovka

Naozaj som milovala TWD. Prvá séria bola super, druhá tiež. Niektoré postavy som milovala, iné neznášala. Väčšinou som záporákov neznášala. Ešte sa mi nestal,o žeby som niekoho, kto šiel po Rickovej skupine, mala rada. Až do siedmej série, kedy som Negana nenávidela aj milovala. Možno to bol ten problém, naozaj neviem. Pozrela som si deväť častí a potom ma to po prestávke, vôbec nechytilo. Videla som trailery, ale vôbec. Úplná nuda a to už sa mi to tak, ťahalo dlhšie. Boli dobré častí, ale tých bolo teda oveľa menej. Už sa ani o väčšinu postáv nezaujímam, jediné čo by som chcela je koniec, aby som sa nenamáhala tých 7. sérii vôbec pozerať. Nevravím že to nebola sakra dobrá jazda, len ma mrzí, že ju asi už nedokončím. Úprimne sú tu už len tri postavy na ktoré sa teším Daryl, Carol a Maggie. Ostatných mám tak povediac na háku. Trochu ma ešte drží Carl, ktorý by mohol mať celkom zaujímavú dejovú linku a Ježiš, ktorý tam je nový a je sa tam konečne, na koho pozerať (ak nerátam Daryla). Mám taký pocit, že všetky dobré postavy sú preč. Niekedy som mala rada aj Michonne, ale teraz keď je s Rickom je nudná a šialenejšia, v tom horšom slova zmysle. A Ricka, nemôžem zniesť. Už dlho čakám kedy mi doprajú, aj keď to je viac než nemožné, jeho smrť. Keď budem ešte raz počuť "Corl", asi sa mi niečo stane. Boli slabšie série, napríklad keď sa skupina rozdelila, boli lepšie série, kedy som sa na to nenormálne tešila. Teraz sa nemôžem premôcť pustiť si ďalšiu časť. Čo sa týka mňa, u mňa TWD oficiálne padlo za obeť tohto roku. Nikdy som nechcela ukončiť seriál v polovici série alebo po toľkých rokoch, ho len tak ukončiť. Bohužiaľ, muselo to prísť. Jediné čo má mrzí je, že neuvidím jeho oficiálny koniec.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

"We are the walking dead."

Dlho mi trvalo kým som sa odhodlala zapnúť tento seriál. Cez všetky tie vysoké hodnotenia som sa obávala že sa mi predsa len nebude páčiť. Našťastie som sa mýlila. Prvá séria bola pre mňa iba taká zahrievacia, veď aj mala len 6 dielov, no od druhej série to nabralo také tempo, že som sa nevedela odrhnúť. Postavy sa neskutočne vyvíjajú a herci to zvládajú zahrať naozaj skvelo. Vyzdvihnúť treba výkon Andrewa Lincolna, ktorý hrá Ricka naozaj bravúrne. Dej ma baví a aj keď je tempo niekedy pomalšie, viem, že o to väčšia bomba nastane v ďalšej epizode. Koniec 6 série bol pre mňa zatiaľ bezkonkurenčný rovnako ako začiatok siedmej, preto som zvedavá ako sa to s Neganom bude ďalej vyvíjať. A aj keď nás ešte asi o pár postáv oberie, maximálne som si ho obľúbila.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší seriál?

V oblasti sci-fi, zombie a katastrofický seriálu je určitě nejlepší. Ať už to potvrzuje sledovanost (přeci jen porazil Super Bowl) nebo kvalita seriálu. Ano, je tam pár věcí, které bych klidně vymazal: Ufňukanýho Carla, rodinné emoce a neustálé řešení toho, jak někdo něco provedl a všichni mu to vyčítají. Do háje, jso v apokalyptické době plné zombíků a oni řeší s prominutím hovadiny. Mají bojovat o život a ne o city. Líbila se mi část honby za záchranou s "doktorem" a čekal jsem, že to se rozvine až do samotného finále celého seriálu. Bohužel, stopnuto ještě v té sérii. Jinak si seriál samozřejmě drží kvalitu a zombíky všichni rádi sledujeme :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zážitek na jedničku!

Trvalo mi hodně dlouho než jsem se odhodlala k tomuhle seriálu. Kamarádi říkali, jak je to boží a já si nedokázala představit, jak může být zombie apokalypsa boží.. A ona je! :D
První čtyři série jsem zhltla v průběhu letních prázdnin, teď koukám na pátou a nemohu říct, že by mě bavila méně, než ta první.
A teď k ději : Očekávala jsem, že se budu bát koho zombík kousne, a že právě monstra budou hlavním elementem strachu. Jenže v tomhle seriálu jde zcela o něco jiného. A největší monstra jsou vlastně přeživší..
A samozřejmě mám několik oblíbenců, za které se vždycky modlím, aby nezemřeli (:D)- ale ikdyby zemřeli, zůstala bych seriálu věrná.
Doporučuji všem!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Až moc...

Seriálu nemůžu vytknout asi skoro nic - perfektní téma, kde na nás zombíci čekají všude, je i velmi dobře zpracované. Temná atmosféra, perfektní kamera, a velmi často dechberoucí výkony hlavních protagonistů. Tam , kde je násilí, krev, humus, kde by spousta seriálů stáhla kameru jde TWD ještě dál a snímá nám věci naturalisticky z detailu.
A právě díky této syrovosti já osobně na seriál nevydržím hledět. Takže ti z vás, co mají slabé žaludky jako já, asi to vzdejte. Zbytek populace tohle musí milovat:)

80 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Po 4. serii

Po extra blbé druhé sérii a po naopak velice povedené třetí přichází čtvrtá, která je... tak nějak mezi... No nevím, komiks mě tedy bavil mnohem víc a to je teď pěkně stereotypní. Jediný, kdo za něco stojí, je brácha z Boondock Saints ;)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Až potkáte nemrtvé, střílejte do hlavy

AMC opět potvrdila, že dělá kvalitní seriály. Adaptace komiksu do seriálu se mnohdy nepodaří, ale Walking dead je příkladem toho, že když se do hry pustí autor sám a oskarový režisér – vzniká zlatá kvalita. Po přečtení dosavadních 80ti komiksů bych si dovolil poznámku – v seriálu není plně využit potenciál, který komiks skrývá. Přesto mě spoustu scén opravdu dostalo a některé i sebraly dech.
Série má pořádnou energii, masky nejlepší ve své kategorii a obsazení ušité na míru dle komiksové předlohy. Díky skvělé režii se člověk doslova vžije do situace a parádně si všech 6 dosavadních dílů užívá. Pokud další vývoj bude pokračovat dle první série – Walking dead prostě z disku nesmažete.
Vzhledem k srovnání s komiksovou předlohou si přesto myslím a doufám, že z této perličky Frank Darabount ještě něco pořádného vymáčkne.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Fight the Dead , Fear the Living

...alebo zombie nepredstavujú najväčší problém pre hrdinov tohoto seriálu. Priznám sa , k tomuto seriálu som pristupoval spočiatku trochu skepticky. Zombie filmy ma nikdy nejak extra nebrali , pozrel som si ich rád no len ako oddychovku. Bál som sa , že pôjde o obyčajné zabíjanie zombie (walkerov) poslednými preživšími na Zemi. Som rád , že som sa mýlil. Seriál mal na môj vkus jdenz tých pomalších rozjazdov, no veľmi rýchlo sa to dalo do pohybu a postupne spoznávame okrem Ricka aj iné postavy v campe , z ktorých niektoré to prežili dodnes ! V priebehu všetkých tých sérií môžeme vidieť , ako sa postavy menia a prispôsobujú sa životu v "novom svete". Pre mňa najvýraznejšie a najlepšie zmeny je vidieť u Carol , Beth , ale i Carla či samotného Ricka. Po veľmi dobrých 2 sériách prichádza tretia a s ňou aj zápletka s Guvernérom. To vo mne vyvolalo ešte väčší záujem o tento seriál, keď sa ukázalo , že zombie ani zďaleka nemusia byť najväčším problémom v otázke prežitia v postapokalyptickom svete. Guvernér je ten pravý záporák , ktorého človek môže nanávidieť bez výčitiek svedomia, prípadne si aj naňho zanadávať ! :D Pravdou je , že niektoré postavy (Andrea) mi začali liezť poriadne na nervy, no dočkal som sa satisfakcie ! :D 4. séria mala dosť veľa hluchých miest, niektoré časti mi prišli ako zbytočné naťahovačky kde sa skoro nič nedialo , no o to lepšie som sa vžil do kože postáv (rozumej: nudil som sa ako sa oni občas nudia keď práve nie sú pod útokom stáda walkerov :D) 5. séria ešte len odpremiérovala , no pre mňa to bola jedna z najlepších epizód vôbec a zápletka s TERMINUSOM je nakoniec zaujímavejšia , ako sa v polke 4. série zdalo.
Okrem tých hluchých miest v niektorých častiach považujem za negatívum občasné nelogické správanie sa postáv (Carl zbytočne vystavujúci sa nebezpečenstvu v 2. a 4. sérii...z aktuálnej 5x01 obyvatelia terminusu , ktorí mali podrezať hrdlá Rickovi a spol. - aj keď tu to bolo tak trochu násilne prerušené v poslednej chvíli a to mi prišlo trochu klišé no ale prežijem to.) V celku veľká spokojnosť 90% (prvých 5 sérií)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mrtváci

Jako fanoušek filmových zpracování komiksů jsem si TWD nenechala ujít.
První dvě série jsem hltala. Ta představa, že by se toto někdy stalo a člověk by bojoval o vlastní život s bandou nemrtvých mrtvých, bojoval o každé sousto a bál se pomalu usnout, aby ho nesežral zombík nebo nezapích jiný člověk pro kus žvance, bát se každou minutu o své bližní a případně po přeměně mít sílu je zabít... no hrozná představa.
Nicméně masky jsou teda neuvěřitelně dobré. Já něco takovýho potkat v noci, tak budu mít asi hodně prádla na praní :-D
Dějová linie s guvernérem nebyla pro mě to pravé ořechové. Už to byl spíš boj "dobra se zlem" šmrnclej tématem zombie. I když připomenutí toho, že i to na pohled nejkrásnější jablíčko může být pěkně červivé, není čas od času na škodu.
Co se týče postav, tak Rick je podle mě taky dobrej magor. Ono se teda není čemu divit, probudit se do světa plných zombie, dojít o ženu, přátele, to by houklo asi každýmu, ale tak nějak nezískal plně mé sympatie. Zato drsňák Daryl je fakt frajer a svým způsobem i sympaťák.
Já teda sleduji seroš v originále, ale zahlédla jsem v TV kousek s dabingem a překlad "walkers" jako "mrtváci" mě fakt pobavil. To je prostě boží slovo :-D

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Živí mrtví

Seriál jsem viděl dříve, než jsem se dostal ke komiksu, takže mi je k srdci blíž... Mám rád jakékoliv příběhy, kde se vyskytují zombíci. Seriál je povedený, i když občas se objeví epizoda, která je trochu nudnější, ale jako celek je to super!

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Walking Dead

Miluju práci filmových maskérů, takže se v tomhle seriálu neskutečně vyžívám. Každý mrtvák má jedinečný vzhled a vypadá velmi skutečně.
I když je tam na mě někdy moc krve, tak se to dá překousnout. A to hlavně díky skvělému dechberoucímu příběhu. Každá epizoda mě nutila koukat dál a dál. Líbí se mi ty neočekávané zvraty, i když při některých jsem i uronila slzu.
Trochu mě mrzí to čekání na další díly, ale alespoň se mám na co těšit.

Skvělý seriál, který mě nikdy neomrzí :)

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zombie, chodci nebo snad kousáci

Už od mala mě fascinovaly horory s tímto námětem. A ani jeden mě neuchvátil tak moc jako právě tento seriál. Atmosféra tohoto seriálu byla neuvěřitelná. Na převážnou většinu celkové stopáže mě pohltil tak úzkostlivý pocit napětí a strachu, že jsem v několika scénách zapomínala dýchat. Nepřeháním. Opravdu jsem zvědavá, jak se seriál bude vyvíjet dál a jenom doufám, že to jeho konec nepokazí ten celý dojem seriálu.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The Walking Dead

Podle mého názoru je to jeden z nejlepších seriálů vůbec. Hodně napětí, akce a vztahů mezi lidmi v přeživší skupině. První řada mě hodně bavila. Hodně mě překvapilo, jak nakonec skončila a později jsem se nemohla dočkat, až konečně začnou vysílat druhou řadu... Musím přiznat, že druhá řada mě trochu zklamala. Bylo tam méně akce, ale i tak se na to dalo koukat. Nakonec se poslední dva díly začalo něco pořádného dít a já tenhle seriál začala hltat stejně, jako ze začátku. Už se moc těším, až v říjnu začnou vysílat 3. řadu.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Walking Dead

Z Walking Dead mám ten pocit zklamání z nevyužitého potenciálu. Seriál mohl překypovat akčními scénami, vyhrocenými momenty, mega hustou atmosférou, hádkami mezi hlavními postavami, dále bych pak očekávala - vzhledem k situaci, ve které všichni jsou - lépe vyjádřený pocit naprosté beznaděje, deprese, zoufalství. Ale bohužel toto vše dá se říci naléhavě postrádám. Walking Dead sestává pouze z přemisťování se hlavních hrdinů z místa na místo a z nudné, občas nesmyslné komunikace mezi nimi. A že je to teda všechno o zombie, tak čas od času s nimi dojde ke konfrontaci. Ale vzhledem k tomu,že už jsme ubitá předešlými cca 20 minutami, kdy se nic neděje, tak mě těch pár zombíků nevytrhne. Dalším problémem, který se seriálem mám a vidím ho jako zásadní, tak jsou šíleně nesympatické postavy - a to jak scénáristicky, tak i herecky. Žádná postava není napsána tak, aby si k ní divák mohl vytvořit vztah, po 2 sezónách o nikom nic nevíme - kromě toho, že všichni jako zázrakem umí bojovat jak ninjové - jejich chování je mnohdy nelogické, jejich problémy hloupé a divácky neatraktivní. Herecké obsazení je stejně tak nesympatické, jako jejich postavy. Pro mě postrádají jakékoliv charisma, chybí výrazná postava, je tam pár týpků, kteří se o vůdcovství snaží, ale mě to připadá umělé a nucené. A abych našla i nějaké klady, tak jsou to rozhodně masky zombíků, které působí nesmírně reálně a jde o skutečně poctivě odvedenou práci. Co říci závěrem - z Walking Dead jsem byla po prvních dílech nadšená, ale nadšení s každým dalším dílem opadalo. Každopádně neházím flintu do žita a ještě dám seriálu šanci a budu doufat, že už se tam konečně něco zásadního změní a hlavně stane.

60 %
68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Zombie s příběhem

Vždy jsem měl velmi rád filmy se zombie tématikou, Romero je můj oblíbený režisér. Pokud to vidíte obdobně, nenechte si tento seriál ujít. Určitě nebudete zklamáni. V poslední době jsem se začal navíc více soustředit i na hudbu, která doprovází stěžejní pasáže některých dílů a musím smeknout před těmi, kdo soundtracky sestavují. Podle mého názoru jde o nejlepší seriál, který je v poslední době k vidění.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Úžas

Pořád se o seriálu všude psalo a mluvilo a tak jsem se podívala na první díl, proč jsou z toho všichni tak unesení a pochopila jsem. Báječná akce, postavy a práce maskérů na zombících a zápletky mezi našimi hrdiny. Zajímá mě, jak to vlastně celé dopadne a doufám, že Rick bude se svou skupinkou putovat tímto světem ještě hodně dlouho. :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Živí či mŕtvi ?

Všetci vieme o čo ide , chodiace mrtvoly požierajú ľudí - množia sa .. a skupina ľudí bojuje o prežitie.Tu nieje čo rozoberať.Ide skôr o to spracovanie , príbeh , postavy a vývoj.Komentár píšem po 4x08 (nasledujú dve vety z mini spoilerom).. Mám veľmi rád keď vám dej dovolí si niekoho obľúbiť a cítiť s ním.Niečo podobné ako v game of thrones a rovnako , umrie-Čo ma dokáže naštvať...brr.
Pri tomto žánri je nutné aby príbeh nebol len o zabíjaní , ale aby niekam smeroval , aby si divák vytvoril svoj obraz , obľúbil postavy a prežíval to s nimi. Nájdeme tu množstvo akcie , napätia , boj o posledné jedlo .. ale aj romantiky , sklamania či emotívnych chvíľ a ako býva zvykom , zlých ľudí.A čo je dôležité , nepredvídateľných prekvapení :) Ak si pozrieme popularitu tohto seriálu , myslím že sa autorom podarilo vytvoriť dokonalý seriál - ako prežiť apokalypsu a nezošalieť.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vývoj postav

Bezpochyby napínavý příběh, kde vidíte jak o sobě začínají hlavní aktéři řadu za řadou čím dál víc pochybovat a jak se vyvíjí masochystičtí přeživší. No jo no, holt psychika pracuje na plné obrátky a vše taky nejde vydržet. To se pak nemůžeme divit když Rick začne dostávat telefonáty od své mrtvé manželky nebo když si malá holka začne myslet že oni nejsou mrtví ale jen jiní, a tak zabije svoji sestru aby to všem okolo ukázala. Ovšem i když psychika jde značně do hajzlu, tak osobnost se vyvíjí docela úctyhodným směrem (aspoň u většiny). Zkrátka čím jsou na tom hůř, tím jsou blíže jakémusi porozumění a objevení sama sebe. Hororoví nadšenci jistě tvůrce pochválí za to, že hlavní hrdiny, co tam vystupují už od začátku, nechali pořádně sejít vzhledem...ne jako v zombie filmech, kde to vypadá, že u sebe hlavní hrdina neustále nosí holení. Zatímco Chandler Riggs vyrůstá před kamerou, stává se mým oblíbencem. A kdo vůbec nečekal že to bude hit? Vždyť se podívejte jaký ohlas má původní komiks.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Žeriem "kousákov".

Z recenziou, mojim názorom som čakal až do zhliadnutia poslednej časti štvrtej série. Dnes sto bolo. PN-ka mi zase umožnila pozrieť komplet seriál za necelý týždeň. Priznám sa, že ma až rozčulovalo, keď sa mi večer chcelo spať, alebo boli doma deti a nemohol som pozerať. Takúto seriálovú mániu som zažil naposledy pri seriály "24" či "LOST". Fakt som to žral a žeriem, do septembra ma asi klepne. Páčila sa mi gradácia deja, dospievanie postáv, aj keď mali občas nelogické správanie, no na správanie žiadne šablóny nie sú. Páčilo sa mi, že v tretej sérií idú do popredia medziľudské vzťahy a "kousáci" idú na sekundárnu dejovú líniu. Je naozaj zarážajúce čo je človek ochotný a schopný urobiť pre svoje prežitie či skupiny. Boli by sme aj schopní zájsť do takýchto extrémov?

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Chodící smrt

Nikdy jsem netíhla k téhle tématice, ale tihle walkers jsou moje srdcovka. Stále dobrý děj, postavy se vyvíjejí a chodci a jejich zabíjení jsou prostě brutální. :))) Myslím si, že tenhle seriál se stává kultem jako třeba v oblasti komedíí Přátelé nebo TBBT. Takže pokud někdo ještě neviděl a váhá kvůli tématice, nebojte se toho. Pokud vidíte přejetou žábu na silnici a musí vás odvážet rychlá, tak to asi taky nebude váš šálek kávy... Za mě víc takhle povedených seriálů.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Až po FTWD?

V TV jsem to viděla nejméně 100x ale vždy jsem to prostě hned přepnula bez toho aniž bych tomu vůbec dala šanci. Vůbec nevím proč. Mám ráda filmy/seriály se survival žánrem ale zombie mě nějak nebrali... Vše se změnilo až po tom co jsem se dokopala k FTWD kvůli jedné z hereček. TWD svět, kde nikdy nevíte co se stane. Svět, kde v každém díle můžete čekat ztrátu své oblíbené postavy, kde hloupost nějakých postav je až do nebe volající a svět kde vlastně lidé jsou ty zrůdy. Nemůžete věřit nikomu. Nikdy nevitě zda člověk lže nebo ne. Každý nový přeživší může být ten "dobrý" ale také ne. Prostě vás může zabít ve spánku a odkráčet si. A proto je tenhle seriál tak skvělý. Je zde moment překvapení. Napíná vás tak dlouho jak jen to jde. A když prostě dokoukáte díl chcete vědět co bude dál. Zda vaše oblíbená postava se dožije nového dne a skupinka vedena sympaťákem Rickem Grimesem přežije další den, další výzvu kterou tenhle svět plný nechutností, překvapení a bolesti přináší.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zombie Nechuťárna.....

na seriál jsem se začala dívat poté, co mi doporučili přátelé. První sérii jsem zkoukla jedním dechem. Občas se mi obracel žaludek naruby, ale to jen znamení toho, že efekty byli velmi kvalitní. Na krvavé scény, kde všude létají hlavy a střeva si člověk časem zvykne. Seriál se pro mě stal drogou, tak do páté série. Od šesté mi připadá, že šel s kvalitou pěkně dolů a sedmá už mě vyloženě nudila. Budou doufat, že si twd napraví reputaci osmou sérií, ale čeho je moc, toho je moc.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Walking Dead

Seriál jsem shlédnul asi nejrychleji co to šlo. Jen pět sérii jsem shlédnul asi za měsíc a půl. Což je můj rekord. Postavy jsou vybrané dobře, akorát jejich chování mě někdy štvalo. Např. Lori, Rick nebo Glenn.
Zamiloval jsem si Michonne a Darila. Seriál má dorbou sledovanost a tak je jasné, že je hodně oblíbený a bude snad ještě další tři série prodloužené. Nic méně, čekal jsem na seriál o Zombiech, byli pořád filmy a konečně jsem se dočkal. Takže hodnotím jenom kladně, protože to má akci, nádech, filmaři se nebojí riskovat se zabitím důležitých nebo hlavních postav a hlavně krve je dost.
1. série - 85%
2. série - 100%
3. série - 95%
4. série - 95%
5. série - 80%
6. série - (prozatím nehodnotím)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Head Is Your Aim!

Nemám moc rád horory, zombie mě nikdy moc nezajímali, ale to vše se změnilo, když jsem narazil na tento seriál. Začínal jsem od druhé série, a i když jsem nevěděl, jak apokalypsa začala, nemohl jsem odolat a musel jsem zkouknout díly druhé série, co jsem prošvihl. Přesto, že jsem neviděl základ, jsem se v seriálu dokázal orientovat a hned jsem si ho zamiloval. Stal se jedním z mých nejoblíbenějších seriálů a to ne jen tak. Efekty, hudba, herci, zbraně, prostředí...to vše dává dohromady vražedně skvělou kombinaci. Skoro u žádného dílu jsem se nenudil, možná na pár výjímek s flashbacky. A dává nám ještě jednu věc, až jednou nastane apokalypsa, víme co máme dělat!

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zombie wow

Zombieeeeeee :)
Dlho som sa odhodlávala pozrieť si TWD lebo nikdy ma moc so zombie tématikou nelákalo. A teraz si vravím Eňa ty si ale blbá že si si to nepozrela už skôr. Všetky časti som zvládla skoro za týždeň tak ma to chytilo. Nikdy som si nemyslela že vytlačím slzu pri zombíkoch a hľa TWD čo sa nestalo :)
Chodci sú strašne rôznorodí a páči sa mi že nie sú všetci rovnaký ale za tie 4 série sa ich tam ukázalo veľmi veľa kadejakých tvarov :D
Herci dobrí, seriálové postavy premakané, a niekedy keď vidím tu krajinu tak si myslím že prečo nejdú natáčať na Slovensko tu je taký bordel stále a ani upravovať ho nemusia :)
Jediné čo mi na seriály vadí je Carl :O
každopádne, úplne som sa do TWD zamilovala a tak nič iné ako superlatívy písať nemôžem.
A ešte som zabudla Daryl. Toho chlapa proste milujem! :)To je psychopat úplný a pritom neskutočne geniálny. Normanovi bola rola Daryla súdená si myslím. Ako je pre mňa Carl negatívom Daryl je absolútnym opakom :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Walking Dead

První dvě série na hranici sledovatelnosti, třetí konečně slušná, takže by se zdálo, že se seriál povedl, protože jsem ho dokoukala s dobrým pocitem.
Dost dílů je ale naprosto tragických, nehledě ke katastrofální nelogičnosti a nesmyslnosti všeho, co se ve filmu děje. Pokud si chce člověk seriál užít, nesmí přemýšlet o jednotlivostech, tam to jde úplně do kopru. Je třeba přijmout hru a nechat se bavit příběhem a nebazírovat na detailech, příběh není propracovaný a postrádá logiku a soudržnost.

80 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Zabij

Pokud jste někdy při hraní vaší oblíbené počítačové hry, kde svět pomalu ovládají zombíci, přemýšleli, jak by to vypadalo, kdyby se to skutečně stalo, je tenhle seriál určen pro vás. Ale určitě vás bude bavit, i když máte rádi napínavá dramata s kapkou hororu. Seriál bych nedoporučila někomu, kdo se nerad dívá na krev, té je tu požehnaně. (No, co jiného čekat, když někomu vrazíte lopatu do hlavy.) Pro mě je Walking Dead velký překvapení, protože první díl jsem jen těžko dokoukala.
Tak vítejme ve světě, kde se všechna známa pravidla změnila na jedno: Zabij, neboj budeš zabit
(Přesněji - zabij mrtváka.)

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Fandím a dúfam.

Dovolím si napísať aj môj skromný názor po dlhej dobe od začiatku. Milujem všetko okolo zombie, tak aj tento seriál, naozaj ho milujem. Milujem ho pre to že stále verím v tom a dúfam že tvorcovia pochopia raz možno aký je rozdiel medzi mydlovou operou a zombie akciou. Veď kto by tento seriál pozeral pre to aby počúval nudné reči ktoré nikam nevedú a z cca 45 min zaberú 25... Keď seriál začal šalel som od radosti a cítil som sa v seriálovom nebi. Objavovanie nového sveta, hľadanie bezpečia a jedla, akcia, stret zo zombíkmi každú chvíľu. No áno aj trochu vzťahov, ale to nebola tá podstata. Jedného krásneho dňa však človek zistí že seriál už nie je o zombíkoch, ale o vzťahoch a boji medzi ľuďmi a zombíci sú už len vedľajší.. A zrazu už je celá séria venovaná len jednému problému, jednému problému na jeden, dva diely ktoré už z pôvodným seriálom majú len málo spoločného a sú natiahnuté na celé série. Nevadí, začína to vyzerať tak že v polovici 4 série konečne pochopili a všetko staré zlé vypálili no a azda sa dočkáme naozaj akčnej série ktorá ma bude baviť aj po pozretí 350 –ej epizódy.

100% za jedinečnosť, inak 70-80 %

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Walking Dead Ano

Jelikož mám strašně ráda komiksy, tak jsem si řekla, že Walking Dead rozhodně zkusím. Většinou u mě rozhodne pilot o tom jestli dám seriálu šanci nebo ne.. tady mi to ale trvalo trochu déle. Uplně moc právě nemusím krvavé scény s vnitřnostmi, kterých je tento seriál plný, přiznám se, že občas zavírám oči. Ale strašně mě baví děj plný emocí a husté atmosféry, člověk musí často přemýšlet jak by se asi zachoval on v dané situaci. Rozhodně vždy netrpělivě čekám co bude v dalším díle. Myslím, že ze yombíckých seriálů je tenhle TOP.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

kvalita a dobrý příběh

Jelikož jsem fanda hororů a strašidelných příběhu celkově, jsem shlédla snad všechny filmy co za shlédnutí stály a už jsem téměř nedoufala v zázrak v podobě kvalitního krváku se zombii. Ale i já jsem jenom člověk a velice jsem se spletla, po hledání na internetu jsem našla odkaz na tento seriál, jelikož se hodně lidem moc líbí hned jsem začala sledovat první sérii a po ní i druhou. Hned jsem si ho zamilovala také. Příběh je strhující a život lidí v postapokaliptickém světě mě naplňuje hrůzou a zároveň štěstím, že vidím konečně něco tak kvalitního jako je the walking dead. Už se nemůžu dočkat na 3 série. Jelikož u seriálu dokáži zůstat hodiny nezbívá mi než udělit seriálu než 100% :D

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zombie mě pronásledují i ve snech

Již dlouho se nenašel seriál, který by mě takovým způsobem vtáhl do děje, jako Walking Dead. Už při prvním díle mi tuhla krev v žilách. Myslel jsem si, že zombie téma je zcela vyčerpané, a nemá čím překvapit. Tento seriál mě zcela vyvedl z omylu.
Nevím jakým způsobem to dělá, a zda takto působí jen na mě, ale připadá mi šíleně uvěřitelný. Celé prostředí je tak skvěle vyvedeno a zombie děsiví, že když sleduji jednotlivé díly, připadá mi, jako bych byl mezi postavami a měl stejný strach.
Několikrát mě dokonce oživlí mrtví pronásledovali ve snech.

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

We Are The Walking Dead

Ve svém pubertálním věku jsem milovala horory všeho druhu. V posledních asi třech letech mě takhle tématika nějak přestala bavit, dokud se neobjevil seriál The Walking Dead, s tím jsem přišla na to, proč můj zájem opadl... v hororech mi většinou chyběly opravdu kvalitní, věrohodné, nejen hororové záběry, ale hlavně výkony herců. Emoce! To je oč v tomto bravurně zpracovaném seriálu běží a právě díky tomu jsem si seriál oblíbila na celých 100 %. Nejde tam jen o zabíjení, násilí a krev ale taky o spolupráci, vztahy ve skupině přeživších, lásku... :)Zkrátka o to, co občas můžeme zahlédnout i v reálném světě ;)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

První až třetí série jedním dechem!

1. Série
Nebyla moc dlouhá, ale docela vysvětlila začátek apokalipsy a to, odkud se nákaza vzala. Scénu s tankem jsem si naprosto zamiloval, a rád se na ní koukám i teď. V této sérii mě docela čtvala Rickova dobrosrdečnost, ale to se časem změní :). Již v této sérii od prvních dílů jsem si seriál zamiloval, a koukám na něj do teď :)

2. Série
Druhá série byla o poznání "stereotypní". Konec cestování a prozkoumávání mi nejvíce chyběl v této sérii. Mezilidské vztahy se tu řešili o poznání více než v první sérii, a ke konci se to vše vyostřilo. Tři věci se mi líbily v této sérii: Smrt Dala (Mnohým se to nebude líbit, ale demokracie nemá v apokaliptickém světě co dělat.), smrt Shana (Neměl jsem ho rád od první série. Sice to byl dobrý střelec, ale jeho výbuchy vzteku atd. nejsou pro skupinu přínosem ale spíše přítěží.), zjištění, že všichni jsou nakaženi. (Touto myšlenkou jsem se zabýval již od chvíle kdy Rick našel poškrábaná nakažená těla. Přišel na to sice až když zabil Shana, ale tuto myšlenku jsem konzultoval s mojí kamarádkou (tenkrát se mi vysmála), ale nakonec jsem měl pravdu ;))

3. Série
//1. Díl
Díl plný akce, prozkoumávání, boje o život jsem si naplno užil už 2x, a podíval bych se na něj klidně znovu. Podle mě je tento díl lepší než jakýkoliv díl z prvních dvou sérií

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zombies are everywhere.. and fear in all of us.

Walking Dead je jedna ze srdcovek .
Nechybí napětí a hlavně , co oceňuji je psychologický vývoj seriálu a celkově i postav . Je zajímavé sledovat hlavní postavy jako Ricka , který se nedá srovnávat s nebojácným Rickem z první série tím šíleným a ztraceným Rickem v poslední sérii . Spousta lid chce víc zombie , ale jsem ráda , že se seriál nedrží pouze té hororové fáze , protože nikdy vlastně nevíte , kdy se další objeví a nechává to diváka napjatého.

Dalším zajímavým momentem je uvědomění si , že místo aby si lidé pomáhali se vlastně ještě vybíjí , zůstává otázka , jak by jsme se asi zachovali my ?

Za mě 100 % jak za zpracování , tak za některé herecké výkony .

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

To by šlo.

Poprvé jsem si Walking Dead pustila loni a po deseti minutách jsem ho vypnula s tim že na zombie koukat..to snad ne! Ale po nějaké době jsem mu dala znovu šanci a klobouk dolu před zombie serialem! Už aby byla 6.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Co nás čeká dál ?

Tenhle seriál jsem si dost oblíbil, je to pro mě něco nového a zatím neokoukaného. 1. série: Pilotní díl, jedním slovem BOMBA, další díly se mi taky líbily, ale jak to tak bývá, první série je spíše taková, aby nás hlavně uvedla do děje a tím pádem se některým lidem může zdát nudná. Mě osobně ne a dávám ji (nezávisle na 3 serii) 95% 2. série: Akčnost dílů jde celou druhou sérií krásně nahoru, přítomnost Jona Bernthala (Shane) ve mě probouzela celodílové napětí i když třeba ani o nic moc nešlo. Ale s přibývajícími díly to šlo dos dolů. Z mého pohledu průměrně na 70% 3. série: Zatím nejlepší ze sérií, každý díl má perfektní tempo a napětí, které se vás drží od začátku až do konce. Je plná zvratů a událostí, které byste vážně nečekali. Takže 110%. A čtvrá??? No necháme se překvapit, neboť ukončení třetí slibuje rozšření skupiny a mám strach, aby 4 nebyla ohlédnutím zpět na příchozivší. Ale těším se. M.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Daryl Dixon 4ever!!,

Ak mám pravdu povedať, seriály s námetom zombie ma veľmi nezaujímali. Ale raz keď som v telke uvidel, že budú dávať walking dead, nakoniev som sa rozhodol že si ho pozriem.

A môj dojem? Zostal som milo prekvapený. Toto spracovanie bolo brilantne spravené, čo sa týka po hereckej, a hlavne po maskérskej (veľké plus za zombie ;-) ) . Skvele kombinovalo ľudskú tragédiu a nádej na prežitie v už úplne inom svete. Najmä záver 1. série stál za to. Potom prišla rovnako zaujímavá druhá séria, ale tam trochu sklamamaný. Vôbec sa nezmenilo prostredie, stále trčali na farme, ale aj o druhej sérii môžem povedať, že ubrala akcia a pridali sa hlavne emócie. Myslím, že tretia séria je zatiaľ suverénne najlepšia. Tvorcovia skvelo skĺbili prednosti prvej a druhej série. Kebyže mám zhodnotiť tretiu sériu, tak by som povedal, že najkvalitnejšie diely boli na začiatku a série a posledné dva na konci série. ,Myslím, že tretiu sériu oživilo hlavne Woodbury a Guvernér, od ktorého sme vždy mohli čakať niečo nové. Kebyže mám zhodnotiť záver série, ktorý bol celkom slušný, ale očakával som od neho niečo viac.

Na záver by som poznamenal, že Walking dead má pred sebou skvelú budúcnosť, ak tvorcovia budú pokračovať tak, ako doteraz a budú naďalej vykonávať kvalitnú prácu, tak sa máme rozhodne na čo tešiť.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

perfekt seriál

Začala jsem sledovat tento seriál v TV a nevěděla do čeho jsem se to dala.Komiks neznám a podobné seriály jsem nesledovala,ale vše se změnilo po 1 díle.Zamilovala jsem se.Je v tom vše krev,stílečky,napětí dokonce i láska.Chvílemi je sice trochu depresívní zvláště ve 4 řadě na začátku,ale konec to přebije.No a začátek 5 řady BOMBA.Fakt je,že se těším jak bude dál pokračovat.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Walking Dead...

Lidé jsou natolik různí, jak jsou jejich povahy a jak je hrůzný svět, v němž musí přežívat. Některé postavy si člověk oblíbí, některé mu tolik nesedí, jiné nesnáší, ale to je na každém, jaký způsob chování upřednostňuje a na tom, jak se s chováním jednotlivých postav ztotožní. Ale hercům, ani jejich výběru nemám v podstatě co vytknout. Baví mě se na ně dívat.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Čím déle tím hůř

Za první tři série absolutorim.Poté děj i akce začínají vadnout ale zřejmě si tam každý něco najde. To co nám však servírují v sedmé řadě ...Vem to hovno, rožvýkej to hovno , polkni to hovno.Žádná akce, žadné naháněčky o přestřelkách se ani nezmiňuji jen pseudo psychologické žvásty především týpka s bejzbolkou u kterého producent zřejmě podepsal dlouhodobou smlouvu a tak ho budeme vidět s jeho "Cecille" i dále. Občas ji bude mít sám , jindy mu ji podrží někdo jiný..Malou naději jsem vkládal do mladé generace ale i Kárl zklamal a tak místo kulky do palice zase psychožvatlanice.Po zkušenostech se zombíky asi nikdo nepochopil , že když padne hlava padne celé tělo...včetně toho psychotlachala. Uffff , lidé kteří si prošli takovým martýriem se nemohou chovat jako dobytek z chlíva který jde na porážku. Tady AMC přestřelila , respektive usnadnila si velice práci a do boje šel scénář žvanění,nudy a nelogického chování postav . V příštím díle zase určitě napřeskáčku navštívíme krále ze ZOO a ujistíme se , že černý chlapík s holí cvičí svého svěřence zdatně. Prasata žerou zombíky a ty pak Neganovi boys.Jistě, odplata Ricka a jeho ekipy je možná v plánu,někde na konci posledního dílu jen nevím jestli to až tam dokoukám...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zombíkov jede.

K tomuhle seriálu jsem se dostala jako slepý k houslím. Upřímně jsem moc neočekávala, ale jak jsme se se sestrou překousávaly první sérií, řekly jsme si, že nás to baví a už ho sledujeme pravidelně. Mnoho lidí si stěžuje poslední dobou, že seriál už není to, co býval. Mě to naopak víc baví, jasně někdy tam jsou hluchá místa, ale nemůže se to neustále točit jenom kolem zombíků. Vždyť je přece jasné, že tam nebudou sami a nenarazí na jiné skupiny lidí, konflikty vždycky budou, ať už s nemrtvými či živými. Jinak co na seriálu také oceňuji, jsou masky, ty jsou fantastický a děsivý :-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čekání.....

Poslední díl před přestávkou jsem očekávala plná napětí a bála se co se bude dít. Bála jsem se oprávněně.... Při sledování tohoto dílu nebylo místo, kde bych neměla husí kůži a chvílema mi bylo do pláče..... takže co teď? Čekat... ooou

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

děj

Tento seriál mě nejvíce zaujal první i druhou serii. Mám moc ráda zombie filmy a dokonce jsem neodolala a přečetla knihu (ne komiks) Vzestup Guvernéra ( http://www.knihcentrum.cz/the-walking-dead-vzestup-guvernera/d-116619/ ),
která se k tomu to seriálu (komiksu) váže. Mrzí mě jen,že co serie tím seriáloví děj upadá a začíná býti unavným místy nezajímavím. Každopádně se moc těším na další díly. Nezanevřu ani na další vydávanou knihu ( http://www.knihcentrum.cz/the-walking-dead-zivi-mrtvicesta-k-woodbury/d-129068/ )

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

TWD

Tohle je naprosto perfektní seriál, i když jsem dlouho váhala, jestli ho zkouknout. Moc se mi nechtělo dívat na zombíky, jak požírají vše živé, ale zkusila jsem to a teď je to můj nej seriál. Sice mi občas vadí jejich zdlouhavé rozhovory a dohadování se co dál... ale přece tam nemůžou pořád jen běhat a zabíjet walkery :)
Doufám, že je se na co těšit a další série bude stejně kvalitní

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

smrták

Musím přehodnotit svoje mínění,ted jsem načala třetí sérii a můžu vřele doporučit,hlavní hrdina pořád nic moc,alespon pro mě,ale kdo mě naprosto uchvátil je Daryl,ted porodili holčičku a to jak jí krmil,ptal se na jmého a nazval jí Malou mlátičkou....no nemůžu se dočkat večera,abych si mohla pustit alespoň tři díly za sebou...bezvadný!!!!!!!

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Walking Dead

Já osobně jsem se vždycky raději vyhýbala tématům se zombíky, ale nakonec mi to nedalo a seriál jsem vyzkoušela a nemá to chybu. Přece jenom takové téma je na spracování seriálu velmi dobré a vždycky jsem pořádně nervózní, když příjde na scény, kdy mají přežít. Podle mě by to měl vyzkoušet každý, kdo má rád kvalitnější seriály a doufám, že 2. série bude stejně dobrá, jako první, zatím to vypadá slibně :) A podoby zombíků jsou neuvěřitelně dobře udělané. Určitě vyzkoušejte, vřele doporučuju! :)

90 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Kvalita šla rapidně dolů

Zombíci jsou moje srdeční záležitost a seriál o nich byl jako dar z nebes. Ze začátku jsem byl nadšen, ale pak mé nadšení postupně opadávalo..

1. série: Geniální, úžasné, skvělé! Hned pilotní díl byl naprosto skvělým zážitkem. Zombie atmosférou byla první série prosáklá, ale ne až moc, takže to nepůsobilo tak depresivně jako série třetí. Šest dílů na sérii bylo tak akorát, takže se nerozvíjely zbytečné dějové linky, a vše se soustředilo na tu jednu jedinou. Což bylo rozhodně plus, jelikož každý díl byl něčím zajímavým a rozhodně jste se nenudili. ► 100 %

2. série: Opravdu jsem nečekal, že ptákoviny ohledně toho, že se ztratila jedna malá holka, rozvinou na sedm dílů. Druhá série byla naprostý pokles dolů oproti sérii první a naopak se zde nedělo téměř nic. Naše postavy se stáhli na farmu uprostřed ničeho a začali rozvíjet debilní romantické linky, přičemž ještě chodili po lese a hledali mrtvou holku a my jsme se samozřejmě museli poslouchat každou ptákovinu. Takže ze zombie seriálu, který měl tak skvělé našlápnuto se staly Velmi křehké vztahy. ► 10 %

3. série: Ne a ne a ne. Prostě vím, že tohle není nic pro mě. Nejspíš to bylo proto, že jsem od tohoto seriálu čekal mnoho a až na první sérii nabídl tak málo. Třetí série ale bylo snad to nejhroznější co jsem kdy viděl. Veškeré milostné linky byly vyřešeny a tak se děj mohl krásně soustředit na.. No vlastně na nic. Celou série jsem vlastně čuměl na to jak se lidi snaží přežít zombie apokalypsu, bez toho aby to bylo aspoň trošku zábavné. Myslím, že kdyby se počet dílů opět zredukoval na takových šest, tak by toho vůbec nebyla škoda.. A to, že věčně věků umíraj i hlavní postavy mě skutečně štve. ► 5 %

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Velmi dobrý seriál, který u mě upadá.

Tento seriál jsem měl velmi rád z důvodu zombie tématiky, která bohužel v poslední sérii velmi chybí a je to spíše o přestřelce mezi přeživšími, a zombie se v dílech vyskytují velmi ale velmi málo kromě pár epizod kde je to co bylo na začátku ( zombie, boj s nima a atd ) ale těchto dílů je bohužel málo a stává se z toho něco jiného, doufám že se tento seriál vrátí zpět a zombie tam nebudou chybět.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Dokonalost!

Tento seriál,který je i v komiksové verzi, kterou jsem (zatím) neměla možnost přečíst, je opravdu vydařený kousek. Základní skupina postav, ve které si každý najde své oblíbence, hledající útočiště před úplnou zkázou lidstva. Takový typ seriálů zbožňuju - je to krvavé, napínavé a má to dobrý příběh.

Nemůžu se dočkat nové série!
Oblíbená postava: Daryl, (Glenn)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí
ALF
12. listopadu 2010

Zatim dobry

Jako milovnik filmu se zombie tematikou jsem nemohl vynechat ten to serial. Po prvnich dvou dilech jsem docela dobre naladen k dalsimu sledovani. Libi se mi ze prozatim se resi jen preziti lidi a zombiku je tam vic nez dost, naco se uz netesim je az se zacnou resit vztahove zalezitosti a po uvodnich dilech je jasne ze se resit budou cimz by se mohl serial dostat na uroven 90210. Pokud bude pokracovani i nadale hlavne o prezivani a zachrane lidstva ( i kdyz s mnozstvim nemrtvych asi nebude dostatecny genofond :-)) ) tak budu pokracovat ve sledovani. Snad me reseni vztahu neodradi jako u jinych serialu kdy tvurci naposledni chvili vztahy vyresili tak jsme mohl pokracovat ve sledovani :-)). Tot zatim vse.
2. Ajajaj obavam se ze tusim jak budou pokracovat vztahy hlavnich postav :-)) spousta z vas to urcite tusi taky zeee ;-). Myslim si ze v pristich dilech se bude resit rozsireni lidske populace.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ide to s ním dole vodou...

Počas prvých troch sérií som bol stále v napätí a nedočkavo som čakal na ďalšiu časť, no pri štvrtej môj záujem mierne opadol a pri piatej sa to ešte viac prehĺbilo...stručne: pri sledovaní sa nudím a dúfam že sa to vytiahne na úroveň na akej to bolo kedysi, lebo inak sa môj záujem postupne a úplne vytratí.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Walking Dead

Předem říkám že jsem uprostřed třetí sezony, takže nevím jak se příběh bude vyvíjet dále.

1. První serie byla taková zahřívací, zajímavá, nenadtchla, naurazila. Popravdě jsem si myslela že nebudu koukat na další serii protože první mi nedala motivaci. (65%)
2. Ke druhé serii jsem se dostala asi po půl roce když jsem se nudila. Docela mě to chytlo a koukala jsem až do konce. Zajímavý děj. (80%)
3. Zatím asi jedna z nejzajímavějšíchh serii, nejsem ještě u konce a nevím co ještě hrdiny čeká. Ale prozatím je to zajímavé. (85%)

Seriálu dávám docela dost šancí, jedná se o jedno z mých oblíbených témat a taky jde o můj oblíbený žánr.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I love zombies

Prvá séria je len taký slabý odvar toho čo príde v druhej, ktorá je o triedu lepšia. Triviálna zápletka ideologického a zásadového šerifa, ktorému ženu klátil jeho najlepší kamarát už neznie ako klišé, postavy sa vyvinú a triviálne zápletky zanikajú, seriál dostane spád a tempo a ani zombíci už nevyzerajú tak umelo a tomu pribudnú zaujímavé postavy. A vyvrcholenie druhej série je strhujúce. Tretia séria sa mi páčila ešte viac, i keď záver bol trošku slabší a štvrtá sa javí tiež vo veľmi dobrom svetle a z Walking Dead sa stala moja obľúbená záležitosť, bez ktorej si za posledných pár mesiacov neviem predstaviť voľný večer.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zombie su cool.

Ako fanúšik postapokaliptických zombiekovskych príbehov sa mi tento seriál veľmi páči. Komiks som pred tym nečítal, takže nie som ničím ovplyvnený porovnávať príbeh a postavy v seriály a v komikse.
Samotný fakt že na zemi zostala len hŕstka ľudí ktorý musia každodenne bojovať o existenciu, zabezpečiť materiálne veci na prežitie, odrážať útoky chodcov a druhých skupín núti nad zamyslením ako by sa kto správal keby sa ocitol v takejto situácií.
Scenár ma spád ani na chvíľu som sa nenudil. Páči sa mi že sa z toho nesnažia urobiť cukríkový príbeh a stoj čo stoj udržať na žive všetky postavy, práve naopak.
Hodnotím plným počtom a aj 4. sériu si rád pozriem.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konec seriálu

7. série... Násilí a nenávist nezná mezí, součást tohoto seriálu, vracíme se ne do středověku, ale do doby naprostých brutálních způsobů lidoopů! Tento rozšířený seriál mění povahu milionů lidí... jen s nad tím zkuste zamyslet. Do této chvíle ještě snesitelný seriál se stal nechutným exkrementem, kyselými zvratky... toto budou požívat miliony lidí na této planetě? Pak se divíme, čím se inspiruje Islámský stát! Ano, i ten má internet světě div se!
Dosud spravedlivá zombie bitva byla prodána za vyšší sledovanost v jatka mezi lidskými jedinci! V prvních sériích jednoznačne 5 hvězd, dnes, 7. řada? Už jen uboze prodlužovaná nechutnost a sračenečky!

0 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Walking Dead

Walking Dead hodnotenie som neustále odkladal pretože každá časť a každá nová séria bola proste úžasná. Walking Dead vie byť aj vážny, ale vie taktiež aj dobre pobaviť. Po tretej serii som rozhodol udeliť seriálu plný počet percent.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The walking dead....

Co jen k tomu napsat.1. - 4. série Co díl, to akce. Co akce, to napětí. Tento seriál je zajímavý, jak obsazením, tak i akcí a nápady tvůrců.
Zaujal mě hned od 1. dílu a nemohla jsem se od něj odtrhnout, během několika dní jsem měla zhlédnuté všechny díly, co byly dostupné ke stažení a těším se na pokračování.
S obsazením jsem spokojená, občas se ukáže někdo, kdo mi nesedne, ale po chvíli změním názor, protože vidím, že ten člověk je jiný, než se zdá. To všechno jakým se zdá, z něj udělala ta situace, ve které se všichni nachází.
5.-6. série mě nějak zatím extra nenadchly. Je každého názor, jak dané série vidí. Můj je tento. Neříkám, že se přestanu ihned dívat, třeba seriálu ještě přijdu na chuť, jako v prvních čtyřech sériích. Uvidíme.
Každopádně, kdo má rád akci, drama, napětí, koukněte se.

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jak to všechno začalo...

To takhle jednou přišel můj drahý s nápadem, že se koukneme na nějaký super zombie seriál. Po chvilce občasného koukání prohlašuju, že je to blbost. Pak jednou čekám na coolu na Dextera a před tím beží ,,mrtváci" koukám na to a říkám si, že to zas taková blbost není, další pondělí se přistihuju u dalšího dílu, no a následující pondělky se nemůžu dočkat večera, až je zase uvidím.....

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The Walking Dead

První sezóna neměla konkurenci. Skvěle natočené, akční i vážné zároveň. Druhá sezóna bohužel trochu sklouzla k upovídaným pasážím, které i místy nudily, ale finále naštěstí vše vynahradilo. Jen doufám, že třetí série naváže kvalitou na tu první a konec druhé a nebude tápat jako letos po zimní přestávce.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

nema konkurenci ...

na poli serialove tematiky o zombii Valking Dead nema konkurenci . První řada bezkonkurenční . Mrzí mě že na to nenavázala takovou kvalitou druhá řada ale i tak hodnotim vysoko.

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

smrt je všude

No tento seriál pro mě byl asi tím největší překvapením. A to velice milým. Většinou mi tyto postapokalyptické zombie a co ja vím co dalšího nic neříká, ale tento počin to je úplně jiná...skvělý příběh,obsazení,úžasné detaily a propracování, zvraty prostě skvělé :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Walking head

Tak jsem spět v Praze, kde se žije draze. Konečně mám rychlí internet a svoje PC můžu tedy začít něco kritizovat. Chyběli sté mi milí čtenáři dost ale řečí a spět k psaní. Menší zopakování co se stalo za posledních 3 roky. 1 série byla povedena, střídalo se místy, jako na zavodní draze, přibylo par nových postav, par jich umřelo a obživlo a tak dokola. Takhle by se dala charakterizovat i ospalá 2 sezona, stejně smrtící. Kde člověk nevěděl, zda si má dojit pro kafe nebo pro deku a polštář. Ne neusínat! Máme tady 3 sezenu, která začala akčně a skončila v západu slunce. Konec se moc nepovedl ale co nic není dokonalé. I přes to všechno se jedná o zajímavý postapokalyptický počin, který nemá v seriálových vodách obdoby. Máto správnou temnou atmosféru a koule. Jak ale dopadl úvod 4. sezóny? Děj začíná o několik měsíců a minut později. Vidíme tady zázraky farmaření, nově postavy i mini prasátka, vězení se začíná rozpadat pod náporem zombíku zvenku i zevnitř a menší výlet do nakupaku a lesu. Je zde akce i klasické psychologické žvatlání o životě a smrti. Nic moc ale v celku povedené. Blízka se i na lepší časy. Vypadá to, že dřív nebo později vyprší naší skupině, nájemní smlouva, dojde tak ke stěhování a zběsilému útěku z věznice. Změni se snad prostředí a příběh se bude dále posouvat. Masky jsou opět velmi povedené, myslím, že jsem viděl dokonce svoji spolubydlící fuj. Maskérům tedy všechna čest. Zatím žádné dějové překvapko se nekoná, kromě poslední scény při které máte pocit, že všichni hrdinové v tomto seriálu skončí špatně. Naděje, která vám ještě zbyla od minula, tady doslova umírá před očima. S přáním děsivých nočních můr a lepších spolubydlících……

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Genialita zas a znova

No jedním slovem boží. Nikdo mi nevymluví, že tohle je nejlepší zombie dílo všech dob. Je to krvavý, je to napínavý, je to nečekaný a hlavně je to pořád zajímavý.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

100%

Dlouhou dobu jsem se snažila přinutit,podívat se na tenhle seriál.
Já na tyhle zombie věci moc nejsem.
Ale po pár dílech jsem zjistila,že zombie jsou vlastně jenom něco navíc.
Líbí se mi,že v seriálu jde spíše o to,jak se lidé začnou chovat v podobných situacích.
Má skvělý děj a také skvělé herecké výkony.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Walking Dead

Další seriál, který mám moc ráda. Zombie jsou skvěle vyvedeni a hrdinům to opravdu nezávidím. Už to bude nejspíš znít jako klišé, ale miluju Daryla. Naopak nějak nemůžu přijít na chuť Rickovi, přijde mi trochu labilní a nevypočitatelný na to, aby byl vůdce. Je dost zajímavé sledovat psychiku a vývoj postav, a to jak člověka takový život změní. Občas mi připadá, že na to v jaké jsou situaci, řeší postavy docela nepodstatné věci, např. zdá se mi poněkud nelogické, aby ve chvíli, kdy jde o přežití, někdo neustále řešil vztahy. Ale kdo ví, jak v takové chvíli člověk přemýšlí. Líbí se mi, že se seriál posunul a větší problém než chodci nyní představují spíš lidé. Dávám 90%

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Druhá série velké zklamání...

Uvažoval jsem nad tím, jestli dát 90% nebo 70% z těchto důvodů: Jsem věrný fanoušek komiksu a seriál se mi moc líbil. První série seriálu byla naprosto úžasná, pro mě těch 90%. Druhá série byla slabší, plná rodičovských keců a tak podobně. Proto těch 70%. Uvidíme, jak se tvůrci poperou s třetí sérií, která podle traileru z Comic-Conu vypadá více než dobře. I když, to ta druhá taky...:/
Ale pro mě pořád nejlepší seriál/film o zombíkách.

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Návrat na TV

Velice povedený seriál. Řadil bych ho mezi ty nejlepší.
A už se nemůžu dočkat další série.
The Walking Dead se k nám vrátí před Vánoci 2.12.2012

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bomba

Nejlepši hororovi serial za posledni dobu.Vyborny přiběh napinave každym dilem vic a vic.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nečekaně originální.

Nezáleží mi na tom, kde se vzal nápad na seriál, jestli za to může komiks, kniha nebo jestli to nějakého dobráka napadlo na záchodě.. The Walking Dead mě hodně nečekaně překvapilo, přesněji hodně pozitivně! Pěkný a poutavý příběh, provedení, včetně várky zajímavých postav. Vážně to stojí za to!

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Mrtváci

Zombie jsou v každém druhém "Béčkovém" filmu ale tenhle seriál je posunul o kus dál .
Příběh je propracovaný a netočí se pořád jen okolo zabíjení Mrtváků ale zabývá se hlavně příběhem a životem lidí co to musí vše prožívat.
Efekty jsou dotažené do dokonalosti a maskérům patří obrovská gratulace , nic tak realistického jsem ještě v žádném seriálu nevyděl .
Tenhle seriál jednoznačně udává noví trend v kategorii "Zombie apokalipsa".

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Výborné!!!

Musím říct, že mě tento serial dost hned od prvního dílu.
Seriál je skvěle zpracovaný, herecké výkonu skvělé a zoombici taktéž. Sem tam se sice objeví nudný okamžik,který je ale okamžitě vystřídán napětím. Troufám si říci, že je to ten tip seriálu, který si pustíte a budete koukat tak dlouho dokud to půjde. Já zkoukla první sérii za dva dny (i když je pravda, že to byla krátká série ale kdyby bylo víc dílu tak by to taky "odsípalo".Doufám, že seriál bude mít dlouhého trvání. Dávám mu plný počet a jen tak dál ;)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Konečně ho tady máme!

Pro mnohé očekávaný seriál vůbec. Myslím si a jako lajk hodnotím tento seriál velice kladně, neboť zombíky já můžu a tohleto se mi sakra líbí. Doufám, že jentak neskončí a bude pár sérií ještě natočeno.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Rozhodně stojí za to

Seriál jsem začala sledovat někdy před třemi lety, ale po zkouknutí první série jsem to vzdala, prostě mě to nechytlo. A před rokem jsem se k tomu znovu dostala a řekla si, že tomu dám druhou šanci a vrhla jsem se rovnou na sérii druhou, protože jsem nechtěla riskovat, že první zase odradí. Chvíli mi trvalo zorientovat se, co a jak, ale po uběhnutí pár epizod mě to konečně začalo bavit. A jak to tak bývá, netrvalo moc dlouho a ze seriálu se stala další moje závislost. Těch několik vyšlých sérií jsem měla shlédnutých za nějaký měsíc a nemohla jsem si na nic stěžovat. Teda na něco přeci jen… moc mě nebavily díly, kde se seriál zaměřoval jen na určité postavy zvlášť na ty, které mě absolutně nezajímaly, takže takové díly jsem ani nepouštěla, ale naštěstí jich bylo jenom pár. Nicméně zbytek vás prostě bavit musí a ti, co nevědí, zda tomu dát šanci, rozhodně ji tomu dejte, možná ze začátku taky nebudete moc nadšení, ale slibuju, že nakonec to opravdu bude stát za to :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Walking Dead

Sériálové zpracování The Walking Dead mi přijde mnohem lepší , než komiksové. Dobré je, že i když sledujete seriál, můžete císt komiks klidně napřed a nemusí vám to nic vyspoilerovat. Moc se mi líbí, jak je tu vyobrazeno, jaké na sebe lidé umějí být svině. Doufám, že seriál bude ještě pěknou řádku let pokračovat.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Walking Dead - trefa do černého

Super! Na podobný seriál jsem už dlouho čekal a můžu říct, že úvod splnil všechna má očekávání. Naprosto úžasně nabušený pilot plný zvratů tady už dlouho nebyl, super atmosféra i napětí, skvěle obsazení herci a báječné masky mi z pilotu udělali zážitek na hodně dlouho. Druhý díl o něco málo slabší, ale pořád majstrštyk. Pro mě jako fanouška hororů výborné dílo, doufám, že mě nějakou dobu bude ještě bavit. Opravdu skvěle nadupaná postapokalyptická série, která mě nenechala chladným. Ať žijí zombíci a ať válí. Zatím naprosto bez debat jasných 100%, Ať jde o p říběhy, masky, herce, hudbu, napětí. Pro mě jako fandu hororů jsou tihle seriáloví mrtváci naprostý ráj.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

sup sup s tretou seriou!

aj ked nerad pozeram horory, a filmy o zombikoch, tento serial ma dost zaujal...
hlavne ta myslienka prezitia skupiny ludi s roznymi nazormi a povahami, ktore sa aj vplyvom udalosti menia...
som zvedavy na tretiu seriu...
ale dovtedy si asi stiahnem komix a precitam :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

3 sezóna :).

Neviem koľko budem čakať, ale seriál ma zaujal aj po dramatickej stránke a aj po tej krvavej. Posledná časť bola vcelku dobrá až na scénu s autami, kde strieľali po zombie bola veľmi zle urobená. Dúfam, že keď došli náboje začne sa konečne pracovať aj s mečmi :))). Určite si počkám.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ale...

Na béčkové téma zombie apokalypsy je to velmi zdařilí seriál, ale...
potřeboval by být méně předvídatelný, aby to diváka u sledování udrželo, proto jen 60

60 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Pro mne

totalni zklamani. Po super komixu a vyborne hre.........skoda....

50 %
19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

TWD

Daryl fuckin Dixon

90 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

nej

je to muj nej serial ze vsech serialu.. hltam kazdy dil .. milujem typy serialu z akopalypsou a zombie... proste acn .. se tento kousek poved

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejlepší zombie seriál co jsem kdy viděla

Zombie serialy je jedna z témat který mě baví když jsem objevila tento seriál byla jsem strašně šťastná seriál se my líbí od úplného začátku samozřejmě jsem si několikrát zanadávala a pobrečla
V první sérii mě hlavně zamrzela smrt Sophie
To jsem fakt hodně brečela a samozřejmě postřelení Carla to bylo hrozný naštěstí přežil to jsem byla ráda
Pak smrt lori to bylo hrozný
Nejhorší pro mě byla smrt Ricka to se snad ani nemohlo stát
Bylo hodně smrtí , ale seriál pokračuje to jsem ráda a doufám že ještě dlouho bude no 10 série šeptači také napínavé nejhorší bylo vidět hlavu Henryho na kůlu ,ale samozřejmě i ostatních vůbec se nedivím Carol že jde po alfě já bych udělala to samí
Seriál se mi moc líbí a pro dám 100% a budu se těšit na další epizody

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Don't Say Zombie, That's Like Doing Walking Dead

Musím se přiznat, že mě seriál zase nijak extra nebral a hodně dlouho jsem se mu vyhýbal, nicméně si mě universum prostě našlo a asi jsem zombie survivalista, protože mě to baví a chci zažít zombie apokalypsu. :D

První série byly hodně zajímavé a překvapivé, velké množství postav a časté smrti seriálu svědčily. Nicméně obzvláště dobrá je pro mě série 9-10, i když už to trošku zavání fan servicem. Absolutně nesnáším to, že z Daryla udělali novou hlavní postavu, protože za tenhle post vůdce a top hrdiny jsem už předtím nesnášel Ricka. Naopak Michonne byla skvělá hlavní hrdinka, co se nikam necpala. Druhá má nemesis je Carol, prostě nenávidím, nesympatická, neptejte se víc, zkrátka pocity.

Seriálu dle mě hodně pomohl časový skok a pozdější výskyt Šeptačů, má vůbec nejoblíbenější zápletka vůbec. Z postav aktuálně můžu Negana, Aarona, mladého kováře a Jerryho, taky Lydii. Samozřejmě mě jako správného fanouška zničil pád Království, ale hlavně hranice a smrt obzvláště Henryho, Tary, Enid, později pak Siddiqa. Ale to je na tom to nejlepší, že každý může umřít... až na ty hlavní mazánky Carol a Daryla samozřejmě.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Něco jiného než dosud

Když jsem tento seriál objevila 3/2020, už se točila desátá řada. Opravdu mě překvapil, a to příjemně. Sice se to občas vyvíjí dosti, ale opravdu pro mne dosti drsně, ale dá se to skousnout. Komiksy nečtu, tak nedokážu zhodnotit jak je to věrné dle předlohy. Pro ty, kdo mají rádi drsnější filmy je to slušný seriál, který mě stále baví. Vývoj postav je očekávaný, ale zajímavý. Nejvíce jsem byla zvědavá na vývoj Carla. Z malého hošíka na drsného mladého muže a dál...
Po "odchodu" Ricka jsem doufala ve větší prostor pro Daryla, zatím čekám.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí