plakát seriálu

Ztraceni

(Lost)

Názory uživatelů

See you in another life

1. série – 90% - U seriálů, které mají status nezlomitelného kultu hned v úvodu, bývám většinou skeptický, jenže zkuste si nevěřit, když vás každá druhá postava neskutečně fascinuje (kralují Sawyer, Charlie a Pan záhada John Locke) a prostředí, jakým je Ostrov, tu ještě nikdy nebylo. Na robinsonovský začátek nás totiž nechá zapomenout už na konci prvního dílu a ustoupí osobním dramatům, snaze o vzájemnou důvěru a strachu z neznámého. Od epizody The Moth ze mě byl fanoušek, od legendárních Numbers pak Ztracenec. A teď už po žebříku dolů do nové králičí nory...

2. série – 85% - Mysteriózní struna zase zahrála správný tón, napověděla nám hluboké možnosti mytologie a ukázala, kdo všechno se může v útrobách džungle skrývat. Scénáře navíc pořádně přitvrdily muziku. Znovu se dočkáme šokujícího odchodu důležitého charakteru, ale i běžné vztahy mezi postavami se pořádně ostří, hlavně kvůli motivu sžití se s novými příchozími. Proti čemu mám výhrady, to je snad jen lehká rozvleklost. Zatímco v první sérii šel Sayid podél pláže doslova pár minut, druhá skupina putuje džunglí na pláž snad tři epizody. Poznáme sice blíže nováčky, ale silně tím trpí napětí a atmosféra, kterou jsme znali, když jsme poznávali o sezonu nazpět Jacka nebo Sawyera. Přesto bych ale druhou sérii neoznačil za výrazně slabou. Ve druhé polovině totiž atmosféra natolik zhoustne, že je každý díl pravým dramatickým klenotem a finále pak gradací doslova bezchybnou. Jen tu zůstal drobný rest vůči tempu úvodní sezóny.

3. série – 100% - S definitivní platností ustupuje mytologie a na prvním místě jsou vztahy a postavy. U mě tedy změna pozitivní a nejlepším důkazem je hned první šestice epizod. Zatímco nemalé množství diváckých názorů označuje toto období za vůbec nejslabší část seriálu, já nevydechl ani na minutu. A protože mě uchvátil i zbytek třetího roku vysílání, nezbylo mi než tleskat. V Desmondovi totiž získal seriál jeden z nových ústředních motivů, nová poloha Johna Locka se stává nejatraktivnější linkou vůbec a geniální finále nám dává tolik překvapení, že to chce skoro ještě jednu projekci. V době zhlédnutí jsem si myslel, že je epizoda Through the Looking Glass dokonce klíčem k samotnému konci seriálu, ale tvůrci měli plány ještě mnohem troufalejší.

4. série – 100% - Flashbacky + flashforwardy, loď s novými postavami a dosud nejlepší série. Hrátky s časovými rovinami a způsobem vyprávění se dostávají na novou úroveň a já můžu jen žasnout. Linou se nám první zásadní odpovědi, ale informace, které by nám daly rozhodující klíč ke komplexní pointě, jsou zatím stále v nedohlednu. Ale copak se můžu na tvůrce zlobit, když mytologii rozšiřují do takových rozměrů, že bez občasného soukromého zrekapitulování by hrozilo, že se v ději lehce zamotám? Epický a komplexní seriálový milník touhle sérií definitivně vstoupil do historie. A ukázal nám, že jakkoli jsou záhady Ostrova neodolatelné, vždy půjde hlavně o postavy. Dokazuje to i fakt, že tři série nevyzpytatelný a nemálo proklínaný Jack najednou patří k mým oblíbencům.

5. série – 100% - Když jsem u čtvrté série myslel, že jsou hrátky s časem a vyprávěním na nejvyšším možném stupni, netušil jsem, že mě tvůrci vezmou za slovo a dají mi – hrátky s časem. Vzpomínky hlavních postav se najednou zdají být schématem úplně jiného seriálu a jakkoli už dříve nešlo tušit, co se stane v příštích minutách, teď už nejde odhadnout, co a kdy na nás vykoukne v příští vteřině. A samozřejmě jsem udělal zase tu samou chybu. Na samém konci finálového dílu jsem měl pocit, že tuším, jak celý seriál skončí. Nemohl jsem být od pravdy dál.

6. série – 100% - Nastal Konec. Nedal nám odpovědi na to, kdo postavil čtyřprstou sochu, neprozradil nám, jak fungují mořské proudy kolem Ostrova, neprozradil nám i daleko důležitější věci. Ale byl to konec, jak má být. Absolutní, uzemňující, zakončující všechny milované postavy, kterým jsem šest sezón fandil. Dokážu pochopit všechny výtky: málo informací o Jacobovi a jeho souputníkovi, málo odpovědí na otázky o samotné podstatě ostrova a jeho nitru, konec měnící tvář celému seriálu. Já ale zůstávám nadšený. Nevědoucí, protože nevím o moc více než postavy, ale tak to snad mělo být. Víme jenom to, co hlavním postavám řekly postavy vedlejší a ti zase vědí jen to, co sami zažili. Nic navíc, žádná odpověď shůry, žádné vodítko, které by nás posunulo dál než osazenstvo Oceanic 815 a všechny, kteří se k nim časem přidali. A za to díky. Jen takhle totiž mohl být The End tak dechberoucím, osobním a dojemným zážitkem.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nezvestní

Existuje ešte nejaký seriál, ktorý má v sebe všetko? Samozrejme, že áno. Seriál Nezvestní patrí medzi moje TOP seriály. Čo seriálu chýba? Nič... Prečo nič? Celý seriál bol výborne premyslený od začiatku až po koniec. Nezažil som ešte aby som sa tešil na každú jednu časť ktorá bola vysielaná. Nezvestní majú všetko čo by mal správny seriál obsahovať. Výborné herecké výkony, výborný herci, výborné scenáre. Preto dávam seriálu plný počet hviezdičiek a ďakujem tvorcom seriálu za tak výborný seriál.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

If we can't live together, we'll die alone.

Obsahuje SPOILERY! Se ztroskotanci z letu Oceanic 815 jsem řešila záhady ostrova, pochovala spoustu milovaných, prožívala s nimi jejich srdceboly a vydávala se s nimi do minulosti, budoucnosti i posmrtného života - a to zhruba během osmi let. Zpočátku jsem tomuto originálnímu seriálu propadla na TV Nova, o něco později jsem jej začala sledovat v původním znění. První tři řady byly jednoduše bez chybičky, avšak ve čtvrté sérii přišla krize, kdy jsem se nemohla "hnout z místa" a u dějové linie se záchrannou (?) lodí uložila seriál na nějakou dobu k ledu. Zkrátka jsem byla opravdu ztracená ve všech příbězích. O pár let později jsem se rozhodla navázat tam, kde jsem skončila - a jsem za to opravdu ráda! Děj se po poněkud nudné a zmatené lince s lodí Charlese Widmora zase svižně rozběhne a již brzy se dostavuje zase ta stará, dobrá závislost. Pátá série je podle mého až na pár karambolů perfektní - pravdou je, že v poslední sérii to zase začne trochu drhnout a ztrácet dech. Ale přesto se jedná o nadprůměrný seriál s unikátním námětem, jaký tu dosud nebyl. A rozhodně bych jej neodsoudila jako to spousta lidí udělalo, protože si to zkrátka nezaslouží. Tolik zmatení, nepochopení a záhad zkrátka nikde jinde nenajdete. A na Jacka, Kate, Shannon, Charlieho a v určitých momentech i Julie a Sawyera nikdy nezapomenu. To, že jsou postavy nepromyšlené a bez vývoje je mimochodem nebetyčná hloupost i vzhledem k tomu, že jejich příběhy vymysleli psychologové. A navíc, nikde jsem neviděla tak promyšleného záporáka, jakým je Benjamin Linus..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Není tajemství, jako tajemství

Já tak trošku cítím motýlky v břiše. Teda ne trošku, spíš hodně hodně moc. Trnitou cestou jsem šel s tímhle seriálem. Nejprve jsem ho dokoukal do třetí řady a pak nějak vypustil. Pak jsem ho zase začal sledovat od začátku a dokoukal ho do půlky čtvrté. A nyní jsem ho před pár měsíci zase začal sledovat pravidelně po večerech a konečně došel na konec. Nevím proč jsem si takovou dobu odpíral tak solidní zážitek.

Ztraceni jsou seriál o dvou hlavních tématech. Jsou to tajemství zvláštního ostrova, které na nás chrlí seriál neustále. A odpovědí na záhady je jak šafránu na louce. Druhým tématem jsou lidé a jejich vztahy. Obě témata jsou vzájemně propojená a jeden bez druhého by seriálu neumožnilo fungovat.

První série je takové oťukávaní. Přicházejí první záhady, charaktery se ukazují na čem zhruba budou stát. Druhá série přináší víc záhad. Zjišťujeme, že na ostrově nejsme tak moc sami jak si myslíme. S třetí a čtvrtou sérií jsem měl pocit, že seriál tíhne víc k akční stránce věci. Obě hlavní témata u mě pocitově přešla do útlumu. Vrcholí boj s těmi druhými a přicházejí další lidé z "venku", kteří sledují zase svoje cíle. Pátá a šestá série je pro mě zas naopak návrat k záhadám a lidem, kolem kterých se točí.

Pro mě byli všechny série výborné. Přesto hodnotím čtvrtou sérii jako nejslabší, pokud vzájemně série porovnávám. Pátá + šestá pak byly suverénně nejlepší pochoutkou, co seriál nabídl. I když přiznávám, že na začátku páté jsem byl opravdu hodně zmatený. Ale nepochybuji o tom, že to byl tvůrčí záměr, jelikož i postavy seriálu museli být značně zmatené a přenést to takto na diváka považuji za úspěšný tah. Šestá série navíc přinesla trošku nečekaně odpovědi na nějaké pálivé otázky, i když jich nebylo mnoho. Nejvíc mě potěšil příchod, sice krátký, ale zato intenzivní, Jacoba. Škoda, že nedostal více prostoru.

Dalším výborným lepidlem všech dílů byli pohledy do minulosti jednotlivých postav, v budoucnu pak zas pohledy do jejich budoucnosti, atd. Všechno to má hlavu a patu + super nápad stejně jako jednotlivé postavy.

Velkou kapitolou pak jsou jednotlivé postavy, které teda co osoba to unikát + skvělý příběh. Jednoznačně miluji Jacka, fandil jsem mu od první chvíle a víc mě to potěšit nemohlo, jak to s ním nakonec dopadlo. Ale postavy byli opravdu skvělé takřka všechny. Nejvíc jsem neměl rád Locka, už jen z principu, že bojoval s Jackem. A Sawyera, který s ním zase soupeřil o Kate. Ale Sawyer byl prostě záporák, a já vždycky fandím těm klaďasům. Taky z principu. Paradoxně jsem pak Locka začal mít hodně rád až v páté sérii, protože jsem mu myslím konečně porozuměl. A Sawyer mi v posledních dvou řadách vadil také ze všeho nejméně. Ale každá postava měla to něco svého.

Mnozí seriálu vyčítají to jak se k záhadám postavil. To jak je chrlil jednu za druhou, ale otázky prakticky nezodpověděl žádné. Nemohu s tím s klidným svědomím souhlasit. Ostrov prostě je tajemné místo a opravdu se tam stávají zázraky. Tak by to mělo zůstat. Nezodpovězené. Tajemné. Stejně jako jsme v nevědomí přišli, stejně nevědomí odcházíme. Možná přece jen o trošku moudřejší. Ale nepochybuji o tom, že ostrov s námi ještě neskončil.

Další nejvíc rozporuplnou věcí je závěr seriálu. No a hádejte co. S tím negativním názorem na něj také nemohu s klidným svědomím souhlasit. Teď budu trošku spoilerovat tak hup na další odstavec a nečíst dál! Celou šestou sérii mi bylo podáváno to co se s postavami stalo po závěru seriálu. Kdy naposledy jsem dostal tak do hloubky rozebraný závěr pro každou postavu? Já myslím, že nikdy. Pro mě bylo opravdu všechno uzavřeno na jedničku. Nejsem si naopak zcela jist, jestli jsem ten poslední díl pochopil, tak jak jej tvůrci mysleli. Ale to u mě byla vždy silná strana seriálu. Nechápeš? Domysli si sám. Poslední minuty alias zavření Jackova oka jsou víc než poetické i po šesti sériích. A skončilo to dojákem. Prostě jeden z konců se kterými jsem byl já opravdu nadmíru spokojen. Jack + Kate <3

Ztraceným můžete vyčítat co chcete. Pravdou ale zůstává, že jsou opravdu unikátním počinem, který už nikdo s podobnou tématikou netrumfne. A který seriál může dneska říci, že po šesti sériích drží stále výbornou kvalitu, vyvíjí se, má spád a byl ukončen s grácií. Moc jich není. Takže jak bylo řečeno. Žij s námi, zemři sám. Já jsem ztracen. Jasná stovka. A tu stovku dávám já! Já co nesnáším tajemství. Hold není tajemství jako tajemství.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nikdo už nic takového nenatočí ....

1. série - 90%
2. série - 90%
3. série - 85%
4. série - 95%
5. série - 100%
6. série - 90%

První série: Nadšené ohlasy na seriál LOST (hlavně z USA) a následné celosvětové šílenství na tento projekt stanice ABC mě nalákali na pilotní díl. A opravdu jsem se nestačil divit. Trosky letadla,šílené monstrum v džungli vyrvávající stromy i s kořeny,plno přeživších trosečníků s jejich tajnou minulostí, kterou v dalších dílech postupně odhalujeme z flashbacků, s tímto snad žádný seriál předtím nepřišel a já byl z toho opravdu nadšený. Postupně se odhalují další záhady a hlavně přicházejí tajemní Druzí. Poslední trojdíl jen ukázal že Ztraceni patří k jedním z nejkvalitnějším seriálům.
Druhá série: Je pravda že druhá řada začíná poněkud pozvolna, ale potom přicházejí na řadu trosečníci z ocasní části, odhalujeme více o tajemných Druhých a tempo opět narůstá. Vrchol všeho je poslední dvojdíl, který považuji za nejlepší finální epizodu Ztracených.
Třetí série: Ačkoliv hodně lidí si stěžuje na první plovinu třetí série, mě se naopak poměrně líbí. Velké odhalení života těch Druhých se mi zamlouvalo. Už to sice není tak tajemné jako předchozí dvě řady, ale pořád se jedná o velic kvalitní sérii, jejíž kvality potom dokazuje finální epizoda.
Čtvrtá série: Čtvrtá řada je jiná než předchozí tři. Mysterióznost ostrova ustupuje před akcí a sci-fi prvkami. Ale to rozhodně není špatně - právě naopak. V této sérii není snad žádný slabý díl. Všechny díly jsou opravdu nabušené a strhující tempo je provází až do konce. Bohužel finální epizoda je zatím ze všech nejslabší. Za vrcholný díl této řady považuji The Constant.
Pátá série: Začátek je trochu pomalejší, ale potom se vše rozjede v neskutečném tempu. Tuto sérii považuji za naprosto nejlepší. Neustále si budete přát další a další díl, prostě paráda. A konečná epizoda The Incident je kapitola sama o sobě. Takový cliffhanger už tady v seriálu dlouho nebyl.
Šestá série: Někdo by mohl nadávat, stěžovat, či dokonce kolem sebe metat blesky. Ano některé záhady vysvětleny nebyli, ale mě to absolutně nevadí. Naopak vysvětlení původu Jacoba, Black Smokea nebo Richarda mi dokonale stačilo. Navíc musím opravdu pochválit Terry O'Quinna jak svoji druhou roli naprosto fenomenálně zahrál. Finální epizodu lze hodnotit jako rozlučkovou. Připoměli jsme si v ní že končíme se seriálem,který nás provázel dlouhých šest let a během této doby jsme se nepřestali se Ztracenými bavit, žádný stereotyp (který v seriálech běžících takovou dobu se často dostavuje) a jsem velice vděčý že jsem si jednoho dne pustil pilotní díl a od té doby jsem vydržel se Ztracenými až do konce.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

6 let s jasným cílem

Ztraceni, ach ty můj Bože. Pro začátek musím říct, že jestli něco nezapomenu, tak to je jednoznačně tento seriál. Jeden z prvních co jsem začal sledovat na naší Nově, a tak moc jsem se do toho zažral, že už jsem nechtěl čekat na to, až to u nás nadabují a začal jsem koukat na originál, to a Prison Break byly u mě první dva kandidáti na zkoušku mé angličtiny a schopnost číst titulky. Nicméně Ztraceni jsem v originálu viděl od 5. řady, PB od 3. sezóny.
Vadilo mi jak spoustu lidí nadávalo, že je to nečitelný, nedává to smysl a že to v podstatě nejde pochopit. Nevím kde se u těchto názorů stala chyba, nicméně, já nemám pocit, že bych něco z Lostů nepochopil.
První řada jasně nastínila problém toho co se stalo a v jakém prostředí se nejspíš budeme pohybovat, druhá přiblížila hlavně "Ty druhé" a následující sezóny prostě otevíraly dveře dalším příběhům, které se odvíjely od předešlých řad.

Nepříjemné momenty zažily všichni v roce, kdy stávkovali scénaristé, a to tak trochu ublížilo 4. řadě, díky které nejspíš i následující řady zůstaly ve zkrácené formě, každopádně i přes zrychlenější děj díky kratšímu formátu si nemyslím, že by něco někde nedávalo nějak moc smysl, naopak.

Já jsem rozhodně spokojený, důkazem byť i to, že Ztraceni co rok či dva sjedu znova, protože prostě vím, že je to kvalitní tvorba a dává mi to i určitý pocit pohody. Herci skvělí, děj prostě bezchybný a útočí přesně tam, kde nakonec všichni skončili.

U mě jediný problém, a to, že byli zrušeni.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sawyer

Ach jo, jak já to žrala a jak mi to chybí! Do teď při uvědomění si toho, že už nikdy neuvidím pokračování tohoto skvělého seriálu, se mi svírá žaludek! Byl jednoduše mou srdcovkou, kterou jsem byla schopna sledovat od rána do večera! Moc mu děkuji za to, jak mi dokázal za svých dob skvěle zpříjemnit život, opravdu seriál, který vzniknout musel!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Fenomén

První řada byla asi nejvíc zaměřená na jednotlivé postavy, které byly zajímavé a propracované. Já jsem si nejvíc oblíbil trio Sawyer (ten měl podle mě nejzajímavější flashbacky), Kate a Jack. Naopak nejmíň mě bavilo dění okolo Michaela a Walta. 90%

Druhá řada podle mě přinesla zajímavé oživení v podobě bunkru, kde se také děj často odehrával. Přibyla navíc další zajímavá postava - Desmond, nepřátelé v podobě "Druhých" a nechyběl skvělý závěr. 95%

Úvodní díly třetí série, které se točily okolo Jacka, Kate a Sawyera, patří podle mě mezi to nejnapínavější a zároveň mezi moje nejoblíbenější z celého seriálu. Možná bych řekl, že tahle řada se mi líbila nejvíc, ale stejně jako v těch předchozích byly i tady k vidění o trochu slabší díly. Navíc další výborný závěr. 95%

Čtvrtá byla už docela jiná než předchozí (trochu se odklonila od života lidí na ostrově), ale i tak zajímavá. Přibylo hodně nových postav a flashbacky se změnily na flashforwardy. I když přesun ostrova už bylo docela velké sci-fi. 90%

Začátek páté řady se mi ještě celkem líbil, ale po skoku do minulosti už šla podle mě kvalita dolů a seriál ztratil tu atmosféru, kterou měl. 80%

Šestá série jakoby už byla bez nápadů a byl to jiný seriál. Kdybych kromě poslední řady neviděl předchozí díly, řekl bych si, že jde o průměrný seriál. Taky alternativní realita místo flashbacků mi přišla zbytečná. Závěr byl ale podle mě ve srovnání s předchozími díly nadprůměrný a docela se mi líbil. 70%

Jako celek jsou ale Ztraceni fenomenálním seriálem a řadím je mezi to nejlepší, co jsem měl možnost vidět. Navíc musím zmínit skvělou hudbu, kterou složil Michael Giacchino. Ta provází a úžasně doplňuje všechny silné momenty.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Láska

Lost byla vždycky moje velká láska a jsem moc rád,že jsem si konečně udělal čas na to,abych to zkouknul vkuse a připomněl si jak to bylo a perfektně si to užil.Je to zkrátka jeden z nejlepších seriálů,i když nějaké chybičky taky byly a pár těch natahovaných dílů,jinak supr.A doufám,že si zas někdy udělám čas :-) 1 SÉRIE:95%,2 SÉRIE:85%,3 SÉRIE:90%,4 SÉRIE:95%,5 SÉRIE:100%,6 SÉRIE:100%

Nejoblíbenější postava:Jack

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Palec nahoru

Téhle legendě jsem se dlouho vyhýbala a musím říct, že to byla chyba! Jakmile jsem viděla první díl, hned sem věděla že mě to rozhodně bude bavit. Sice jsem ještě neviděla všechny série (po třetí sem si dala pauzu, protože pak už mě to tolik nebavilo), ale už zase zaujatě sleduju a jsem za to ráda :) Jsem ráda že mě kamarádky přemluvily a přesvědčily o úžasnoti Lost.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"Two players.Two sides.One is dark.One is light."

Tento seriál ma prvý krát zaujal ked som mala asi 10, aj napriek tomu že sa nejedná vôbec o seriál pre deti. Nevynechala som žiadny diel a dokonca ked ho v televízii presunuli na tretiu ráno, tak som si nadstavila budík aby som ho videla. Bola som doňho naozaj zbláznená, a aj po toľkých rokoch ma baví stále rovnako. Dovolím si povedať že je to najlepší a najprepracovanejší seriál aký som kedy videla a pre mňa nemá konkurenciu. Postavy sú skvelo napísané, pri každej môžeme vidieť jej svetlú aj temnú stránku a práve preto sú reálne. Zásluhu na tom majú aj perfektní herci. Treba spomenúť perfektné výkony Josha Hollowaya (Sawyer-ktorého hlášky nikdy nezabudnem) alebo Terry O'Quinna či Michaela Emersona a mnohých iných. Flashbacky nepovažujem vôbec za nudné, práve prostredníctvom nich dokážete spoznať postavy a čo je hlavné, vysvetľujú lepšie ich konanie na ostrove. Záhady možno nie sú na konci vysvetlené úplne všetky, ale všetko podstatné pre dej vysvetlené je. Mimo to, myslím, že pointa seriálu je úplne inde, ako v tom tajomne a záhadách. Je práve v jednotlivých postavách. Čo bolo v závere ukázané. Prvé dve série sú jednoznačne to najlepšie, čo som v seriáloch videla. Tretia im pekne konkuruje. Moje malé sklamanie prišlo v štvrtej, no v piatej sa to zlepšilo. Koniec bol možno zvláštny,ale presne v štýle LOST-úplne iný a geniálny, s pre mňa osobne úžasnou myšlienkou-koniec koncov, tích mal seriál v sebe množstvo.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lost

K Lost som hľadala cestu veľmi dlho, keď ho istá slovenská televízia pred pár rokmi začala vysielať ako jeden z najlepších súčasných seriálov, tak ma seriál nezaujal, jednak som nebola seriálový závislák ako dnes a pozerať reklamy prerušované seriálom ma nelákalo. Po cca 8 rokoch som narazila čistou náhodou ( alebo to bol osud ) na pilot, ktorý vysielala JOJka a seriál ma zaujal a dala som mu druhú šancu. Výsledok? Za mesiac som videla celý seriál, pred malou chvíľou sa Jack zvalil na zem, pozrel na oblohu videl lietadlo, usmial sa a zavrel oči...

Zaujal ma námet, stroskotanci, každý s vlastným príbehom, neznámy a tajomný ostrov.Okamžite som si obľúbila Kate, Sawyera a hlavne Charlieho a Claire.
Prvé tri série boli vynikajúce, prvej sa nič nevyrovná, tajomno sa na nás valilo z každej scény, napätie, akcia, spoznávanie postáv cez flashbacky. Postupne sa pridali nezmyselné čísla, poklop a postupné spoznávanie s The Others a Dharmou. Jednoducho prvé tri série mali vysokú kvalitu a úroveň.

Od štvrtej série to išlo dole kopcom, dej začal byť príliš komplikovaný, flashforwardy ma tak nebavili, aj keď postupne všetko dávalo zmysel. Nové postavy mi vadili hlavne Charlotte a Daniel. Pôvodná myšlienka bola zabudnutá.
Zrazu sa kvalita stratila a ja som mala pocit, že pozerám na úplne iný seriál, ale zvedavosť ma premohla a dopozerala som celý seriál a ku koncu som bola dojatá.

Záverečná epizóda bola pekná, záverečné okamihy trochu nepochopiteľné, ale vidieť všetkých spolu, usmievať sa bolo pekné. Najkrajší okamih záverečnej epizódy, okrem vyššie popísanej scény bolo precitnutie Claire a Charlieho. To bol môj naj pár, žiadny Jack a Kate, James a Kate, James a Juliet, ale Charlie a Claire s Aaronom. Charlie bol moja najobľúbenejšia postava, bolo pekné sledovať ako sa z feťáka stáva zodpovedný partner a otec. Jeho smrť ma zasiahla najviac.

Lost boli na svoju dobu geniálny seriál a zmenili televíznu tvorbu. Mal výborný námet, ktorý ale postupom prekombinovali a kvalita klesala. Skákanie časom bolo občas náročné na pochopenie a doteraz neviem či som koniec správne pochopila. Len verím v jedno, že Lost nechajú tvorcovia odpočívať v televíznych dejinách a nikoho nenapadne obnoviť ho.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

stratený v nezvestných

Tak takúto seriálovú nálož plnú tajomstiev, záhad a mystiky som ešte nezažil. Každou scénou a dialógom som bol fascinovaný fantáziou tvorcov. Nevedel som odtrhnúť od TV. Prvú a druhu sériu som zhltol, v tretej to však začalo nejako pribrzdievať v štvrtej som s tým sekol, nedokázal som rozbehnúť ten zbrzdený vlak.
Stále si však myslím, že seriál dal pomyselnú latku neskutočne vysoko a potrvá kým bude prekonaný.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

LOST

Po havárii letu se ocitne skupina lidí na neznámém ostrově.
Byla to normální havárie, ale až do té doby, než trosečníci přijdou na to, že je nikdo nehledá, že ostrov okupují ti druzí a že na ostrově zabíjí monstrum. Celý seriál je plný záhad a tajemství, a právě proto mě asi tak baví.
Výkon herců je také výborný (Evangeline Lilly a Matthew Fox).
Jsem zatím v půlce seriálu, ale těším se na to, až budu vědět, jak to všechno dopadne.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk
miki
12. listopadu 2012

You may talk trash...

Právě jsem dokončil rewatch tohoto seriálu (díky Revolution a dvě nejmenované kamarádky!) a musím říct, že tenhle seriál má furt, i po těch letech kouzlo.
Seriál už jsem viděl, jednou jsem přestal ve 3. sérii a podruhé už jsem se na to dokoukal až do konce, potřetí jsem na to koukal teď.
Poslední shlédnutí mě utvrdilo ve dvou věcech - pátá série je naprosto nejlepší a konec není tak hrozná jak jsem si pamatoval/jak všichni tvrdí.
Ano, v šesté sérii šel po úžasné páté příběh dolů, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. V tom je to kouzlo. Když se to rozdělilo na dvě linie, člověk by řekl, že jedna z nich musí skončit dobře, ale podle mě to i přes díry v příběhu scénáři ukončili poměrně dobře v obou. Ne každý seriál dopadne takhle hezky.

No, tak třeba zase za pár let.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

První série - 100% (Nejlepší.)
Druhá série - 90% (Drží se.)
Třetí série - 75% (Otřesná první polovina/perfektní druhá.)
Čtvrtá série - 100% (Restart, jaký žádný seriál nezažil.)
Páté série - 100% (Plno nových nápadů.)
Šestá série - 90% (Důstojný konec.)
4
Lost. Moje naprostá závislost a podle mě nejlepší z velkých seriálů. Získal si mě během pár dílů a až na krizi během třetí řady si mě nepřetržitě udržel. Osudy trosečníků na tajemném ostrově hýří nápaditostí a drží si kvalitu. Zatímco ostatní velké seriály (ano, myslím Heroes, Prison Break, House, Simpsony a další) šly po čase ke dnu, Lost se neztratili.
Každopádně nejsou seriálem pro každého. Ztraceni nejsou tak podbíziví a divákovi se přizpůsobují jen minimálně. Naopak pokud si chcete seriál užít, musíte se přizpůsobit jemu. Není proto divu, že je pro někoho nudný a nezáživný. Mě si ale jeho vesmír získal.
8
První série: Skvělý začátek a jeden z nejlepších seriálových zážitků. Tajemný děj, který jde docela pomalu dopředu, protkaný příběhy hlavních hrdinů. Nemá to konkurenci.
15
Druhá série: Pořád to je dobré. Pořád to je napínavé a tajemné, ale přesto už to na 100% nemá. Děj se pomalu rozvíjí a jede rychleji. Přesto je to někdy moc pomalé. Tempo někdy ale přece jenom nestíhá. Pořád jen porovnávám se skvěle dávkovanou první řadou - samo o sobě stále skvělé.
16
Třetí série: Děje se toho dvakrát víc než v předchozích řadách dohromady, přesto to zprvu nestačí. Naštěstí v druhé polovině série tvůrci opět pochopili.
23
Čtvrtá série: Dokonale nadupané díly plné akce a atmosféry. Lost se zase vrátili do původní formy. Možná i dál. Atmosféra je totiž už totálně jiná než v první řadě. Střídání minulosti a budoucnosti neubralo na atmosféře. Naopak. Svým způsobem je to ještě tajemnější než cokoli od první řady. Čtvrtá řada je odměnou těm, kdo po trojce vydrželi.
42
Pátá série: Nezačala tak dobře jako čtyřka, ale rozjela se neuvěřitelnou rychlostí. Bál jsem se, že cesta na ostrov bude vypadat nevěrohodně a že motivace hrdinů budou značně pochybné, ale vše je neuvěřitelně promyšlené. Například mi vadilo to okolo Locka (mrtvý má být mrtvý), ale tvůrci opět dokázali, že mají pod čepicí... To, jak to dokázali v posledním dílu obhájit, je chválihodné. Pátá řada se od první liší snad ve všem. Více akce (na Lost poměry), prakticky žádné flashbacky (v podobě, v jaké jsme je znali). To by mohlo někomu vadit. Mně se ale líbí, jak se Lost vyvíjejí a mění - neservíruje pořád to samé. Už se těším na závěrečnou sérii.
108
Šestá série - Odpovídání na otázky nebyla nikdy silná stránka Lostu a pokoušet se o to nemohlo uspokojit dokonale už z principu. Přesto se s tím tvůrci poprali a dali seriálu závěr, jaký si zaslouží. Málokterý seriál odchází se vztyčenou hlavou. Lost ano. Tvůrci to zahráli na emoce, což je mnohem lostovější, než kdyby se snažili o vykonstruované finále plné odpovědí. A závěrečná scéna posledního dílu byl velmi chytrý nápad.

PS: Ztraceni možná nebyli dokonalý seriál, ale krom první poloviny třetí série nabízeli slušnou, nebo spíš výbornou, zábavu. Děkuju jim za to a budu na ne vzpomínat, jako na mojí srdcovku, která mě nikdy nezklamala.

90 %
97 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 37 lidí

Live together, die alone

Přijde mi, že dneska je v módě se navážet do Lostu. Pokud pominu, že je to seriál, který nastartoval v Americe seriálovou renesanci a taky fakt, že to byl první seriál "nové vlny", který jsem začal sledovat a díky němu jsem se k seriálové scéně vlastně dostal, tak i přesto mi z Lostu vychází jeden z nejlepších seriálů současnosti.

Scénáristé odvádějí úžasnou práci a je vidět, že tvůrci mají jasnou představu odkud kam seriál vede. Jistě, několik dílů (hlavně v druhé sezóně) je trochu vatových, ale jinak je to neuvěřitelná a inteligentní jízda plná záhad, akce a geniálně napsaných postav.

Navíc, když už se ví, kdy přesně seriál skončí, můžou si tvůrci děj rozvrhnout mnohem lépe a efektivněji, z čehož budeme těžit hlavně my, diváci. Jen počkejte, budete pak všichni odvolávat svá kacířská slova ;)

90 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Everything Happens for a Reason

Na úvod bez obalu řeknu, že LOST je moje srdcovka, převážně díky němu jsem se dostal k sledování dalších seriálů.
Dnes si všímám, že je spíš v módě na seriál nadávat a vytýkat tu pádné, tu nesmyslné věci. Většinou padaly od příznivců konkurenčních seriálů Prison Break a později Heroes. Osobně v součanosti beru jako určité zadostiučinění fakt, že zatímco LOST je i teď v páté řadě neuvěřitelně nápaditý a napínavý seriál, který stále má, co nabídnout, zatímco Prison Break šel ke dnu už v průběhu druhé řady a Heroes se ve třetí utopily samy v sobě a přestože byl nedávno seriál obnoven pro řadu čtvrtou, nějak moc nepochybuju, že bude poslední.
Ale teď k seriálu samotnému: První řada je úžasná, neokoukaní výborní herci, skvělý scénář, nápadité flashbacky a parádní výprava. Opravdu si nevybavuji seriál, který by Vás tak nutil ke sledování dalšího dílu nebo ve Vás vzbuzoval takovou zvědavost. Pilot si mě tehdy ještě tolik nezískal, ale následné díly, kdy jsem se nemohl dočkat, která postava bude mít flashback příště, už ano. Navíc nabité finále Exodus první řadu božsky ukončuje.
Druhá řada se rozjížděla drobet pomaleji, ale zápletka zůstává stále napínavá a víceméně ještě jede z toho, co přichystala první řada. Nové postavy do děje zapadly velice dobře a finále je ještě úžasnější, než to předchozí.
Úvodní šestiepizodní blok třetí řady je celkově bohužel dost slabý a fakt, že 90% děje tvoří scény s Jackem, Kate a Sawyerem se mi moc nelíbilo. Ze seriálu se vytratil jistý prvek napětí a tenhle blok epizod je asi nejslabší z celého seriálu. Od sedmé epizody se to začne pomalu, ale jistě lepšit a dočkáváme se několika výborných epizod. Jak už je zvykem finále je opět ve velkém stylu a celá pointa je prostě úžasná a opět mi nezbývá, než konstatovat, že se jedná o nejlepší finále LOSTu.
Během třetí řady se tvůrcům LOSTu povedla prosadit návrh, že LOST bude mít ještě tři řady po 16 epizodách.
Ve čtvrté řadě se ukázalo, že se jednalo takřka o geniální krok.
Čtvrtá řada, měla kvůli stávce scénáristů nakonec jen 13 epizod. Jedná se o nejkompaktnější řadu téměř bez slabých epizod a vatových dílů. Jednotlivé postavy mají relativně stejně prostoru a těch několik nových postav ději opět prospělo. Finále čtvrté řady je sice nejslabší finále LOSTu, ale to neznamená, že je špatné, naopak je výborné.
Pátá řada začala dvěma díly, které se mi líbily, ale děj byl malinko chaotický. Naštěstí se všechno urovnalo a dostalo řád a dle mého soudu dostáváme ještě kvalitnější zábavu, než v předchozí řadě. LOST prostě zraje jako víno....

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Rozporuplné pocity

1.serie - 100%
Příběh trosečníků na ostrově mě naprosto pohltil. Příběh byl sice pomalejší, ale měl své kouzlo. S přibývajícími záhadami se děj navíc začal pěkně rozjíždět a byl ukončen opravdu skvělým season finale.

2.serie - 70%
Tady se už tvůrci začínají do záhad zamotávat a celé se jim to trochu vymyká z rukou. Některé díly jsou až nesnesitelná výplňovka, avšak stále by se napětí dalo krájet, a stále také Lost bodují co se týče charakterů postav. To v tomhle seriálu opravdu nemá chybu.

3.serie - 100%
V době kdy běžela 3.serie se k seriálu nejvíce lidí otočilo zády, ale mě to v té době začalo nejvíc bavit. Díly měly spád, perfektní atmosféru, začaly se už i vysvětlovat záhady a postupně začal seriál nabírat směr k zápletkám dalších 2.serií.

4.serie - 90%
Tady se Lost začalo ubírat úplně jinam. Více konspirací, více sci-fi prvků, více promyšlený děj, který byl potom dovysvětlen v 5.serii. A tato změna je velice dobře zvládnutá.

5.serie - 100%
Společně se serií 3. jednoznačně nejlepší řada. Každá episoda má strhující spád a už se tu vysvětluje opravdu hodně věcí. Celkově se jedná o jednu z nejlepších sezón televizní historie vůbec.

6.serie - 80%
Pro mě zklamání. I když vše směřuje k finální zápletce a jejímu rozuzlení, tak je tu znovu mnoho zbytečných výplňovek, záhady se vůbec nevysvětlují, naopak grandiózně přibývají (po planých slibech tvůrců že čas otázek je u konce) a i postavy se poprvé v historii začínají občas chovat opravdu divně a trapně (docela často si tu pobrečí, což je po 5 sezonách docela moc (beru to akorát ve finále)). Škoda, že dojem ze seriálu je tak pokažen tou poslední serií.

Nemůžu si pomoct, ale pro mě jsou Lost klenot. I když jsem neuvěřitelně zklamaný a naštvaný z toho, jak nás tvůrci na konci ošidili, stále nemůžu přestat myslet na to, jaký to byl perfektní seriál. Tolik rozporuplných pocitů ve mně opravdu žádný jiný seriál nevyvolal, aby patřil mezi mé nejoblíbenější a zároveń mě dokázal tak naštvat. Aspoň, že ten konec byl co se týče postav opravdu uzavřený.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jako na houpačce....

Stejně jako u podobných seriálů je úroveň sérií poněkud rozhoupaná. První série mě nijak zvlášt speciání nepřišla a na slogany o "revolučním" seriálu jsme se jen ušklíbal. Nicméně skvělé rozehraní hrdinové mě lhostejným nenechávali, to zase ne :-). Pak přišla série 2 a 3 a v ten okamžik to pro mne byl 100% seriál, kde jsem byl dokonce přinucen přemýšlet o různých záhadách a překvápcích. prolízal jsem fóra a diskutoval o významech různých detailů... prostě fanoušek ;-) Nevím, jestli někdy někdo nebi něco tuhle laťku (na poli seriálů) překoná. Ovšem 4 série bylo vystřízlivění a tahání diváků za fusekli. Pátá potom na leccos odpověděla a snad poprvé různé flashbacky začaly být zajímavější než dění na ostrově. Reputace seriálu je napravena, ovšem vrcholy již nebudou překonány. Nakonec převládá spokojenost a zklamání zároveň. V paměti mi totiž zůstaly sliby autorů, že všechny záhady mají racionální vysvětlení. A co vidíme? Časové posuny, nestárnoucí (nebo snad nesmrtelné) postavy, někdo ví úplně všechno, jiný vidí sám sebe v mladším provedení a kopa dalších nesmyslů... Bavíte se, oceňujete tu povedenou skládačku, ale říkáte si zároveň - škodá té promarněné šance :-(

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Darhma

Jelikož se o tomhle seriálu hodně mluvilo jako o nejlepším seriálu v USA tak jsem si řekla, to musím vidět. První série byla velmi zajímavá a tajuplná, jediné co mi vadilo čekat týden než se dozvím něco dalšího. Druhá serie byla taky dobrá, ale tak nějak jsem ztrácela zájem. Potom co jsem shlédla všechny díly pohromadě v maratonu rovnou s třetí serií se opět ve mě probudila zvědavost a s napětím očekávám co nám scénaristé navaří na další sérii a jak to vlastně dopadne. Ode mě má velkou pochvalu a obdiv si zaslouží scénáristi a herci rovněž.

90 %
84 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
68 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Lost

Než jsem se k tomuto seriálu dostala,v USA to byl fenomén.Tak jsem si pustila pilot a šlo to dál.

1 série : Jednoznačně 100 %.Pořád jsem byla v napětí,pořád se něco dělo.Tolik záhad a zajímavostí.Ostrov byl vykreslený dokonale.Moc mě bavila retra postav.Na každý nový díl jsem se moc těšila.

2 série : 90 %.Už to není taková pecka.Některé díly byli šíleně protáhlé a tak jsem se někdy jen tak válela na gauči.Ale rozhodně to je dobrý seriál.

3 série : To už je 80 %.Je to šíleně protáhlí.Už tam není taková akce.Občas zažiju něaké napětí ale jinak je to nic moc.Mám se dívat na 4?

4 série : 100 %.A to jednoznačných.Režiséři se zase probudily k životu.Už to má zase to napětí.Těším se strašně na další díl.

Celkově je Lost velmi dobrý seriál.Je pravda že 3 série je nic moc ale na tom nic nezmění slovíčko : SUPER.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

A kdo nežral první sérii

Velice zajimavej nápad, ale řekl bych ze s přibývajícími díly jsem se pořád více a více "ztrácel". Takze jsem z toho nakonec úplně ztracený, a rozhodně už bych ho takto vysoko nehodnotil. Po dokoukání jsem byl mírně zmatenej, nevim co přesně se stalo. Nedostal jsem co jsem chtěl, ale přesto mě ta parta bavila. První, druhá a pak pátá a šestá serie. A přiznejme si kdo nežral první sérii? Od dob první sériě Lostů a Prison Breaku jsem už nikdy nezažil takovou chuť koukat dál a dál

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lost

Námět seriálu mě zaujal už kdysi, no, konečně jsem se k němu dostal.
První série mě rozhodně zaujaly. To, jak se trosečníci snažili přežít a objevovali různá tajemství ostrova, záhady, zvraty, to všechno bylo příjemné sledovat. To mi vydrželo asi první 4 série, i když samozřejmě každá z nich měla své slabší chvilky, třeba flashbacky mě většinou nijak nebraly. A ani jsem si k postavám nedokázal vytvořit nějaký vztah, přestože nebyly nijak špatné.
Zlom nastal v 5. sérii, která se přehoupla do sci-fi a takového divného mystična. Chápu, že většina fanoušku byla asi stále nadšená, ale cestování časem prostě není můj styl. Navíc jsem měl pocit, že celé směřování seriálu se najednou stočilo úplně jinam.
6. série byla už taky o dost jiná. Už jsem u ní neměl ten správný "feeling" jako u prvních čtyř. Ale alespoň tam byly vysvětleny zásadní otázky a konec byl celkem obstojný. Jenom Jacob, Locke a flash sideways pro mě byly dost wtf.
Celkově mám dojem, že Lost měl ohromný potenciál, který byl v prvních čtyřech sériích dobře využíván, ale pak ho zabili. Alespoň podle mě, že jo, každej má jiné chutě.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

LOST

Seriál, který je už dnes fenoménem. Musím ho vidět. To jsem si říkala a začala se dívat. První řada mě nadchla. To napětí, vzrušení, záhady. Klidně mohli natočit celovečerní film. Na to, že se jedná o seriál, to má velice zdařilé efekty, exteriéry... Druhá řada se taky dala. Jenže ta třetí mě už docela nudí. Sem tam se v příběhu vynoří nějaká bomba, některé díly jsou ale docela o ničem a už se dopředu netěším na další díly tak, jako jsem se kdysi těšívala. Herci jsou dobří, o tom svědčí i ceny, které posbírali. Osobně mám nejradši postavu Locka a Sawyera, ale třeba opěvovaný Jack je mi protivný, opěvovanou Kate taky nemusím. No, uvidíme, s čím se tvůrci vytasí ve čtvrté řadě, každopádně se o osud seriálu docela obávám...

80 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Kouzelný ostrov

J. J. Abrams je hlava. Hlava na tom správném místě, s nápady plnými tajemna, konspirace a mysteriózních událostí. Je pravdou, že na Ztracených se podílel pouze ze začátku, zato jeho námět se seriálem vinul celou dobu. A, že to je nápad kvalitní, ví asi každý. Tento seriálový král nám valil naše mozkové závity a nepravidelní diváci mají problémy s chronogií a samotným smyslem seriálu. Jejich smůlou je fakt, že to rozhodně není chyba seriálu.

Lost je jeden z nejpovedenějších seriálů vůbec, s perfektně napsanými charaktery a neskutečně komplikovanou skladbou děje, a proto je jen dobré, že si tvůrci konečně uvědomili, že jednolitý příběh nelze natahovat do nekonečna a končí šestou sériou. Flashbacky a Flasforwardy mazaně odhalují děj, a šibalsky skládají mozaiku něčeho úžasného na vytouženém konci.

Po definitivním konci skládám klobouk, a už jen doporučuji těm co neviděli. Zavržení seriálu se nevyplatilo, i přesto, že na nás tvůrci zahráli pár nepěkných faulů. Konec je šitý na míru pro všechny, skončí šťastně i nešťastně, a ještě k tomu všemu nabídne jasnou a přitom několika vrstvou pointu. Co tam po tom, že se celá závěrečná myšlenka točí kolem posledních tří max. čtyř sezón, i tak na něj nikdy nezapomenu.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jedna výtka

Seriálový hit z Ameriky, to tu ještě nebylo. Není to zase tolik let, co na Nově běžely upoutávky na Ztracené. Začala jsem na ně koukat ze zvědavosti. A chytli mě. Dost. První řada je opravdu skvělá, postupně poznáváme jednotlivé postavy a část jejich minulosti, tvoří se přátelství a nepřátelství, začínají první záhady na ostrově, žádná nuda... Jediná drobná výtka - nevím, proč ze všech postav musela nejdřív umřít ta nejhezčí.. Druhá řada. Nové postavy, nové příběhy, nové záhady. Ale pořád je to dobré, přibývá úmrtí, fajn.. Třetí řada. Ach jo.. Děj se protahuje, některé záhady se sice objasní, ale stále přibývají nové zápletky, flashbacky jsou už celkem zbytečné. Největší problém je, že scénáristi už neví, jak by seriál natáhly a tak pořád něco vymýšlejí, bohužel na úkor kvality. Poslední díly třetí řady jsem ani neviděla všechny. Teď má začít na Nově čtvrtá řada. Určitě jí vyzkouším, ale tuším, že to bude zase stejné jako třetí řada. Natažené jako žvýkačka, která kdysi chutnala moc dobře

Takže skoukla jsem první díl čtvrté řady. Přesně to, co jsem čekala. Nové záhady a konec stále v nedohlehu. Když jsem se tak koukala na internet na vývoj dál, nic nového se neděje až do nějakého 10. dílu a i tak zůstavá ostrov stále skryt pořádnou vrstvou záhad.. Proč proboha?? Chci rozluštěný záhad, konec (nemusí být ani šťastný) a hlavně KONEC. pryč s tím žvýkačkovým efektem, prosím

80 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zázrak se nekoná

O tomhle seriálu jsem hodně slyšel krátce poté, co začal být v Americe vysílán. Opravdu jsem čekal nějakou bombu, ale nic tak bombastického se opravdu nekoná. Není to špatný seriál, ale každý díl je téměř samá vata a až na konci, když máme štěstí, se něco stane. Navíc si myslím, že podobnému typu seriálu škodí vysílání epizod po týdnu. Doporučuju shlédnou v co nejkratším čase, rozhodně zvýší vaše mínění, pokud o kvalitě pochybujete. Ale jinak docela oceňuji, že některé události, které vypadaly jako bláboly, se podařily zmateným scénáristům ve třetí sérii docela dobře objasnit (i když co si myslet o vraždících Těch druhých?). A poslední díl trojky, to je kapitola sama o sobě :0)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

LOST.

Z tohoto seriálu jsem měla (a vlastně pořád mám) hrozně moc rozporuplných pocitů. První díly mě přišly docela divný. "Tohle už tu bylo a nebylo to nic moc", říkala jsem si. Postupem času si mě LOST získávali a já sledovala každý díl a těšila jsem se na něj jako malé díté. :) Seriál jsem milovala.

Po čase jsem začala být v seriále LOST i já. Přišlo mi to hrozně zamotané a přestávalo mě to bavit.
Těším se na 4. řadu. Chystám se na ni kouknout.:)

4. řada: BOMBA. Už od 1. dílu. NEvím, co jinýho k tomu dodat. Každý už má "svoji" úlohu na ostrově a my si myslím, že postavy známe. Chyba! Snad v každým dílu je něco, co prostě dopadne jinak, než čekám.
Líbí se mi i pohledy do budoucnosti. Bála jsem se, že to bude ukazovat, jak posavy dopadnou a že nebude mít cenu sledovat LOST dál. DALŠÍ CHYBA :D. Těším se ještě víc, až se dozvím, proč zrovna ten umřel a ten se spolčil s tím. Jasná 100 za 4.:)

I přes všechny neduhy je tento seriál skvělý :)


Dodatek: Co mě přitáhlo pokaždé k televizi byl také sexy doktor Jack :)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Boží začátek, perfektní pokračování, pomalu ucházející prostředek, rozporuplný závěr ...

Musím uznat, že první série byly dokonalé, spousta zajímavých nápadů, pracování s ,,něčím,, tajemným v džungli, tajemní obyvatelé ostrova, atd atd.. Postupem času spousta věcí dostávala neznáky vysvětlení, osudy přeživších se rozplátaly. A musím říct, že míchání dvou realit - minulosti a přítomosti - bylo do seriálu zakomponované dokonale. Později ale přišly ozvěny z budoucnosti, což bylo zajímavé, ale už to pro mě nebylo ono. Děj na ostrově se začal zamotávat do Sci-Fi a fantasy a míchat tyto dva žánry do sebe. Poté přišlo cestování časem, americká armáda, A-bomba, tajemné energie, Egypťani, atd atd a už toho začalo být na malý ostrov celkem hodně a začalo se z toho stávat cosi, co připomínalo slavný dort Pejska a Kočičky. Na jednu stranu musím uznat, že tvůrci těchto několik desítek prvků dokázali celkem slušně zkombinovat a různě je na sebe napojit v zajímavých souvislostech, ale na druhou stranu mi to přijde postavený na hlavu a mám z toho pocit spíš takový, že se tvůrci snažili vytřískat ze seriálu co nejvíce peněz a uměle oddalovat seriál od pomyslné smrti.(proto rozporuplný závěr)
Celkově jsem toho názoru, že to je opravdu zajímavý seriál, u kterého jsem se nenudil a koukal na něj opravdu rád. Je tam perfektní psychologie postav a hrátky se vztahama jsou celkem slušně napsané + různé ovlivňování a potkávání lidí před letem bylo také fajn. Ale na druhou stranu jsem si říkal, že kdyby byl závěr dřív a nebylo tam zakomponováno tááák strašně moc žánrů, tak by si seriál nejen zaslooužil lepší hodnocení, ale také by měl i více fandů.
Toť můj názor.
p.s. - Postava Bena byla dokonalá do doby, než se zněj stal uťápnutej prcek, co je totálně mimo a vlastně neví nic o tom, co se děje a je za totálního blbce. Role totálního vládce, co všechno ví, všude byl a je nejmíň 5 kroků napřed mu slušela daleko víc.
p.s.2 - Nevím jestli jsem přehlédl nějaké souvislosti, ale přišlo mi, že tam v jednom pozdějším díle(myslím 5.*6. série) byla chyba s Jinem, tak dávejte na jeho roli pozor :-D

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

3. série a dost

První dvě série velmi dobrá podívaná. Třetí sérií to měli důstojně zakončit. Bohužel jsme se přehoupli do série čtvrté, kde nás po flashbacích krmí flashforwardy, kterými jen vyplňují a natahují děj. Je to škoda, protože začátek byl opravdu úžasný, ale teď už jsem se ztratil a asi i scénáristi. Už je to jen o tom, jak tohle vlastně dopadne. Hodnocení dávám za první 3 série, aby jí ta 4 nestáhla ke dnu.

90 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Lost-Ztraceni

První řada skvělá : Výborný začátek (pád letadla) dobře udělané flashbacky a skvělé postavy Prostě jedinečný začátek který měl Ztraceni katapultovat mezi nejlepší seriály všech dob,proto jsem se těšil na druhou řadu a ta nezklamala nové záhady, nové postavy (Pan Eko, Ana-Lucia). Dokonce bych řekl že 2. řada je ještě lepší než první. Po druhé řadě ale měli skončit, protože ta třetí naprosto kazí celý kult Ztraceni Druzí byli odhaleni,atmosféra nic moc a nudné flashbacky. Všechno nasvědčuje,že autorům došly nápady. Trochu se bojí aby 4 už chystaná řada ještě víc nezkazila tanhle seriál .

80 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Gr8!

No, totiž Losty jsem ze začátku sledovala proto, že jsem na ně četla jenom samou chválu, zkrátka měli dobrou kritiku, tak sem si automaticky řekla, že to budu sledovat. Od začátku si myslím, že ten seriál je na hlavu. :) Baví mě, ale někdy mi přijde, že z nás scénáristi dělaj pitomce. Přesto ale mě ten seriál baví, i když si o něm myslim že je hloupej. Je to zvláštní, že ikdyž to neni tak uplně originální námět (vzpoměňte si na Ztracený svět), tak to má ale hodně co do sebe, totiž kolikrát je to napínavý jako kšandy, ale vždycky (nebo aspoň většinou :)) když se to zdá průhledný jako počůranej toaleťák, tak se to stejně semele uplně jinak. TO je asi jedna z věcí, který se mi na tom líběj nejvíc.
Jinak, první série byla skvělá, druhá o něco míň skvělá, a třetí zatim vede. :) Myslíš, že je to tak skoro u všech seriálů, aspoň co jsem poslední dobou viděla, ikdyž u Lostů to není takovej skok, jako třeba u PB.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

4 8 15 16 23 42

Že mě to pohltilo a uchvátilo ani nemusím asi psát a zatím se mi nejvíc líbila 2.řada takže i proto je pro mě 3.řada velkým zklamáním a pokud uvážím, že je seriál teprve v polovině tak mám docela obavy co se bude dít dál. Některé zápletky jsou hodně přitažené za vlasy ale je o čem přemýšlet a diskutovat. To se zrovna každému seriálu nepovede.
Další věcí je naprosto dokanalá propagace mimo seriál pomocí různých her, kódů a "zaručených" zpráv jak to bude dál...
Čtvrtou řadu už mám skouknutou a pokud by se zdálo že budou flashforwardy tím správným krokem k odhalení tak je to velký omyl. Můj obdiv patří scénáristům, protože tak promyšlené dílko se jen tak nevidí. Dokázali udržet pozornost i mých rodičů kteří jinak k seriálům mají spíše záporný vztah. Myslím že seriál si slovo kultovní připíše ještě před svým koncem.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Zajímavoučké

Tento seriál , byl pro mně v 1. sérii doslova osvěžením zabředlých nesmyslů a dokola omýlaných stejně se tvářících počinů.

Série 1 : WOW .... letadlo na cucky , nikdo nic neví .... ostrov .... pořád nikdo nic neví .... poklop .... kouřová příšera .... pilota " něco " zabije .... ti " druzí " .... WOW
Celá první série se táhne v podobném duchu a vy se třesete a ani nevíte proč - všudypřítomné " něco " co nikdo nevidí ( kromně LOCKA ) a ti druzí o kterých nic nevíme.

Série 2 : WOW druhá půlka letadla , všechno je pořád zahalené tajemstvím - nikdo pořád nic neví.... představují se " druzí "
Husiny se ne a ne zbavit

Série 3 : tak a tady se to pokazilo - pořád nic nevíme ( už mi to začíná vadit ) břibývají postavy , které se tváří jako hlavní představitelé a o kterých si začnete dělat pěkný obrázek a bum - umře. Záhad přibývá , a nic nepřipomíná nějaké rozuzlení. Začínají mi vadit i stále více otravné flashbacky.

Tady sem se přestala na seriál dívat - moc natahované napětí mi nikdy nevadilo , ale tady už je to moc přehnané a určitě se oběví další otázky bez odpovědí ( je všeobecně profláknuto že režisér už předem ví že sérií bude 6 a ani o chlup víc a má vše do detailu naplánováno )

50 % dávám za to že si mně seriál neudržel. Až někdy budu mít víc jak 3 - 4 dny čas , pustím si nonstop všechny díly , a poté hodnocení popřípadě opravím a napíšu nový názor.
Co sem tak zaslechla od různých lidí , tak i ti se po čase přestaly na seriál dívat , právě kvůli natahování děje a místy až sci-fi zápletkami o nějakém přemisťování v prostoru a čase + flashbacky , nahradily flashforwardy ( to si ani neumím představit , a je to jedna z věcí proč sem se rozhodla dát seriálu za nějakou dobu ještě jednu šanci )

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zaujímavý dej

Keďže do jesene nemám čo pozerať, rozhodla som sa že si skúsim pozrieť nejaký starší seriál, ktorý by bol s dabingom. Neviem prečo, ale vybrala som si Lost. Začala som to pozerať v sobotu pred dvomi dňami a už som pri 15. diele. Všetko čo sa tam zatiaľ udialo, bolo aspoň pre mňa prekvapujúce...Seriál som si obľúbila najmä preto, lebo ma veľmi baví pozerať sa na mladšieho Iana. A som rada že ho môžem vidieť inde ako v TVD :D ... Palec nahore, fakt úžasný seriál :D :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Výborní

Ztracení tenhle seriál z Hawaii znamenal milník v televizní tvorbě. Odstartoval renesanci Americké televizní tvorby. Dobrý scénář, zajmavé nápady, výborní herci a tuna peněz. Co víc si přát. Žádný seriál nedokázal tolik vystrašit a navnadí divákovu zvědavost z pouhého tlačítka. A o čem to celé je? Tak to sakra zjistěte. Seriál staví na tajemství a já si je nechám kvůli vám raději pro sebe. S přáním ať zítra nemusíte do práce……

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

LOST

Musím říct, že na začátku mě seriál moc nenadchl a chtěla jsem se přestat dívat, ale je na něm něco, co mě udrželo... Ať už je to záhada ostrova, na kterou jsem chtěla přijít, nebo propletené osudy hlavních hrdinů.
Ztraceni jsou skvělý seriál plný napínavých zvratů a zápletek. Nakonec mě seriál nejen překvapil, ale i nadchnul! Něco takového tu ještě nebylo.

Čtvrtá řada opět oživila to, co se zdálo být už trochu nudné a bez nápadu.

Seriál má napětí, vtip (ať už v podobě Jamesových hlášek a přezdívek, Hurleyho "nechápavosti" nebo Charlieho vtipných průpovídek), záhady a tajemství, propleténé vztahy a sympatické postavy.

Velice oceňuji také všudypřítomné odkazy na knihy, umělce, vědce apod... (jména, názvy epizod, přezdívky, ...)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

napínavý koukání

Po dlouhý době seriál, co umí nadávkovat tajemsví a očekávání, promíchat s napětím a držet tak diváka v šachu poměrně dlouho. Sice se nepovedlo udržet napětí pžes všechny řady ale to by toho člověk chtěl moc.

Doporučuju sledovat v maratonu.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Lost

U tohoto seriálu přemýšlím, co napsat... Byl to první seriál z "nové vlny" (pro mě cca 2003 a dál) z Ameriky, který jsem začala pravidelně sledovat. Tím se rozjela moje závislost na dalších seriálech, díky Lostům jsem vlastně začala sledovat další a další záhadné a detektivní seriály. Proto budu mít vždycky k tomuto seriálu takový nostalgický vztah. S Losty to prostě všechno začalo.
První série se mi moc líbila, byla velmi originální, tajuplná; druhá byla obdobně kvalitní; třetí už začínala být mírně ujetá, přišlo mi, že trochu zaostávala za předchozími, ale pořád zajímavá; čtvrtá... měla jsem z ní smíšené pocity - rozhodně je zajímavá, na povrch vycházejí další nové poznatky, ale některé věci už mi tam přijdou postavené na hlavu; pátá pokrčovala v podobném duchu, ne všechno se mi líbilo, ale prostě jsem měla potřebu sledovat dál a dál, protože zápletka stále ne a ne se chýlit ke konci a já potřebuju uzavřít příběh :D. No a konečně šestá, která to vše zakončuje překvapivým způsobem, nicméně takovým, který by mě opravdu ani ve snu nenapadl, tím mě seriál překvapil a posunul se v mých očích zase o laťku výš.

Edit 2020: Možná by nebylo špatné pustit si seriál celý znovu, s odstupem, a sledovat ho dospělýma očima. Přecejen, když jsem ho začala sledovat, bylo mi asi 12 let, pohled o patnáct let později by mohl být zajímavý. :)

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Neznám lepší seriál (ani film)...

GENIÁLNÍ A BEZCHYBNÉ - naprosto nejlepší filmařina všech dob! Co opěvuji? Námět, scénář, kameru, režii, hudbu, herecké obsazení ... prostě vše! Dává to dohromady naprosto famózní seriál, který vyvolá opravdové EMOCE! ... Velké množství záhad vše umocňuje a při každém odhalení skutečnosti mi spadne dolní čelist! ... Většinu filmařských triků si už sice J.J.Abrams vyzkoušel v seriálu ALIAS, který se mi také líbil, ovšem zde to doladil k nevýslovné dokonalosti. ... Ale vše má svůj konec. Tolik emocí, že to ani člověk není schopný pojmout, vyvolal poslední díl a osud všech byl završen! 6 let nejlepšího seriálu všech dob uplynulo! :'-( A ač se záhady nevyřešily, byly to osudy postav, které celý seriál tvořily! Tudíž už stačí jen dodat to, čím celý komentář začal: GENIÁLNÍ!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fantasmagorie, kterou přesto miluju

Seriál, se kterým jsem strávila několik let svého života. První tři série se řadí mezi typické katastrofické drama o lidech, kteří spadli na ostrov. Postavy se snaží o přežití v extrémních podmínkách, bojují s "druhými", řeší i své osobní problémy. Každý díl je věnován jednomu z hrdinů, s jehož minulostí se seznamujeme v krátkých skocích (flashback), později dokonce přibývají skoky do budoucnosti (flashforward). Ačkoliv se seriál stal velkým hitem a získal si mnoho fanoušků včetně mě, je dobře že se tvůrci rozhodli ho ukončit. Od čtvrté série se totiž stává větší a větší fantasmagorií, kde z původního příběhu o trosečnících zbylo jen málo. Cestování časem, černý kouř, mrtví ožívají... Vše "vysvětleno" až v posledním díle šesté série těžko uvěřitelnou báchorkou o hlídání "pramene dobra" matkou se dvěma syny, z nichž jeden je zlo, které na ostrově musí být drženo. Celé vyprávění by nebylo možná tak bláhové, kdyby tvůrci přiznali, že příběh vytvářeli za chodu. Ale jejich tvrzení, že plán ke Ztraceným měli už od začátku, mě doslova pobouřilo. Šestá série zničila smysl toho, co předcházelo a udělila divákům pořádnou ránu. Shrnuto a podrženo: měli se na to vykašlat už dávno a nefantazírovat jen kvůli slušné sledovanosti. Tak by to byl kvalitní počin s uvěřitelnými vztahy mezi hlavními postavami a ne nějaké mystické drama s vyšším smyslem, který vlastně ani žádný nemá.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Největší seriálové zklamání všech dob...

...alespoň tedy pro mě... Snad nikdy mě nikdy žádný seriál tolik nefrustroval i rok a půl potom, co už skončil...

Je to totiž dáno tím, že Lost měl dobré předpoklady - dobré a oku přijatelné obsazení, formu (nápad s flashbacky výborný) i prostředí... Seriál se mohl ubírat několika směry a tvůrci zvolili zrovna ten nejhorší. Alespoň já to tak cítím...

Zdá se mi, že v poslední době se tvůrci snaží do každého seriálu "strkat" mystično, mysteriózno, tajemno... A u tohohle seriálu jim myslím hooodně ujela ruka (například lední medvěd na tropickym ostrově; nesmtelnej Jacob, kterej hlídal studánku, protože představovala všechno dobro na světě a kterému se povedlo zabít svého nesmrtelného bratříčka, kterej ale úplně tak nezemřel, ale přeměnil se na elektrizující obláček, kterej se mohl převtělovat, to jako mělo bejt co?).

Tvůrci kladli další a další otázky, vytvářeli nová tajemství a hlavolamy, děj pořád štěpili do dalších a dalších větví a přitom jen mizivé procento z nich vyřešili nebo alespoň nějak uzavřeli. Myslím, že i oni sami se v tom ke konci dost ztráceli. Já tedy rozhodně ano a to jsem prvních šest sérií (možná dokonce až do půlky sedmé) shlédla v kuse, takže si neumím představit, jakej bych v tom měla bordel, kdybych se na seriál dívala od začátku vysílání - jen po jedné epizodě týdně...

O finálním díle seriálu ani nemluvím, ten mě teda dost naštval. Když si někdo po sedmi letech uvědomí, že je vlastně mrtvej, tak to teda promiňte, to je moc... Na to, že scénáristé dopředu věděli, kdy seriál skončí, podle mého názoru finále nebylo vymyšleno dobře a pro mě uspokojivě... Scénáristy slibované "Všechno vysvětlíme!" vysvětlení, že vlastně všechno, co jsme viděli, se nikdy neodehrálo, jen v myslích a halucinacích umírajících hrdinů či nějakém podivném hromadném snu (alespoň tak si to vysvětluji já), to prostě není vysvětlení a je to očividné vyhýbání se odpovědím, které sami neznali. A jak je pak sakra máme znát my?!?

Někdy je dobře, když vás film nebo seriál trápí, snažíte se mu přijít na kloub, říkáte si: "Jak to asi mysleli?" - např. film Inception (i když ten jsem zrovna pochopila napoprvý), ale u LOSTu jsem už pak ztratila přehled kdo je kdo, kdo má s kým jakou souvislost, co je co, co se kdy stalo, proč se stalo, jak se stalo, v jakym pořadí se to stalo a prostě jednotlivý spojení už jsem ani nevnímala.

A teď, když už seriál cca rok a půl neběží a debatovala jsem se spolužáky, o čem seriál vlastně byl a jak šly hlavní události po sobě, už jsem vlastně ani nevěděla (a to jsem pozornej a pečlivej divák), a to myslím mluví samo za sebe...

Dle mého názoru měl seriál skončit někdy v době, POZOR SPOILER kdy se část trosečníků z ostrova dostala. To by pro mě byl dobrý, zajímavý a neočekávaný konec. Byl by hořko-sladký - ne úplně dobrý, ale ne ani úplně špatný. Prostě někteří by se zachránili a jiní by zůstali trčet na ostrově. To, jak se tam pak zas chtěli složitě vrátit (Což jsem úplně nepochopila, protože předtím někdo tvrdil, že se z ostrova nedá dostat a naopak ho nejde naleznout a pak ho nalezli díky nějakému mechanismu kyvadel, které střeží ženská, která je, aby byla sranda, s někým s hrdinů příbuzná - pozor, velké překápko! a pak se jim povedlo havarovat přesně na ostrově aniž by zemřeli nebo se zranili - a odůvodnění? Ostrov si je "zavolal" a ochránil. Achjo, tohle fakt popírá všechny zákony logiky...) mně přišlo divné a hlavně jsem si celou dobu říkala: "To si tvůrci dělají srandu? To se těm trosečníkům jenom zdá nebo se určitě jedná o nějaký pararelní vesmír či co..." KONEC SPOILERU

Osobně se mi flashforwardy nelíbily, popravdě mi chvíli trvalo, než jsem zjistila, že se jedná o pohledy do budoucnosti místo do minulosti, jak tomu bylo dřív. Podle mého FF seriál ještě víc zamotaly. Na druhou stranu musím souhlasit s jinými, že na "překvapivosti" seriálu neubraly, jak by člověk logicky řekl, protože to scénáristé udělali tak, že vám sice něco ukázali, ale když jste neznali další okolnosti, tak jste jen špatně usuzovali. Určitě body za to, že do těch FF scénáristé šli, ale jak říkám, ze židle mě nijak nezvedly a seriál pro mě ještě víc znepřehlednily...

Oblíbená postava - asi Desmond, jeho dějovou linku s Penny Widmorovou mám fakt ráda... A pak asi postavy, které se tam objevily spíš jen na skok...

Neoblíbené postavy: Jacob, jeho bratr (oba z výše uvedených důvodů), Richard (z podobných důvodů jako bratři - to jeho nestárnutí pro mě bylo dalším zbytečným tajemnem, vždyť toho vůbec nebyla třeba, Richard tam zase tak důležitou roli, kterou by po jeho smrti nemohl převzít nikdo jiný, nehrál), Ben Linus (můj osobní dojem z něho byl takový, že pro tuto roli špatně vybrali herce - moc jako vůdce nepůsobil a na ostrov se nehodil - to ovšem neznamená, že by Michael Emerson byl špatným hercem, to vůbec ne, to dokázal třeba v Person of Interest, kde je role, kterou hraje, mojí oblíbenou postavou) a občas mi pěkně na nervy lezl i Lock (hlavně tedy ve scénách z jeho života před havárií letadla a pak od té doby, co už to nebyl Lock)...

Škoda, potenciál byl velkej, ale pro mě ho do zlata nepřekovali...

40 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Lost

První série mě naprosto uchvátila. Při shlédnutí prvního dílu jsem musela vidět více a více a nešlo přestat. To bylo vlastně po dobu celé 1.série, která měla své kouzlo a nešlo mu odolat.
2.série pro mě už byla trochu slabší. I když také měla své "záhady" už kvůli kterých se stálo za to dívat.
3.série pro mě zatím nejslabší. Prodlužování zápletek, že se mi někdy zdá, že i tvůrci sami jsou v tom zamotaní až po uši.
Nic to nemění ale na tom, že i přesto je to jeden z nejlepších seriálů současnosti, proto 100% :)

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Ztraceni

Nevím co si o tom mám myslet. Nejdříve sem byla jedna z mála kdo tento seriál nesledovat. Pak sem ho teda sledovat začala a bavilo mě to. Možná mě to chytlo víc než sem čekala. Ale když byla další řada, byla sem opět nějak mimo. Dokonce mi ten seriál začal lézt na nervy. To nejdůležitější sem se stejně většinou dozvěděla z ukázek. A teď ještě třetí řada. Už je to moc dlouhé a nebaví mě to.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Můj názor ...

Dlouhou dobu , sem přemýšlel a spekuloval o tom , co napsat.

Tento seriál , je určitě výjimečný hlavně v tom , že to co předvedl , nemnělo ve světě do té doby žádnou konkurenci - v tom se jistě shodneme.

Bohužel sem se přestal dívat asi tak v půlce třetí série , protože mně začalo nudit neustálé tajemno , nic neříkající otázky a odpovědi.
Sem tam , se mi podařilo zahlídnout některý díl , ale určitě nelituju toho že sem se přestal dívat.

KDYBY : kdyby seriál nebyl tak strašně natahovaný , kdyby nám scénárista občas něco prozradil , kdyby ....
Od kamaráda , sem se později dozvěděl , že célé zástupy diváků houfně opouštěly obrazovky a seriálu tak zůstávalo jen velmi malé % příznivců.

Nechci tady házet špínu na něco co sem nevyděl celé , ale musím zcela upřímně říct , že seriál mněl dobrý rozjezd , ktrý pokazil pomalým ploužením k cíly.

1. seriál , který mně zaujal dost dlouhou dobu , ale poté hodně rychle zklamal.

( možná - opravdu možná , si udělám někdy čas , a zkusím se podívat nonstop na všechny díly - ale moc šancí mu nedávám )

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lost

Pamatuji si, jak jsem tenkrát koukala na první sérii v televizi se zatajeným dechem a hrozně jsem se těšila, až se dozvím víc o ostrově i o lidech na něm. Odpovědi na všechny otázky jsem sice nedostala, ale i tak jsem se na Lost dodívala s nadšením. Příběh byl sice dost komplikovaný a propletený (hlavně ke konci), ale dalo se v něm orientovat i se všemi těmi flashbacky a flashforwardy. S koncem jsem spokojená, vlastně si ani neumím představit, jak jinak by Lost mohli skončit. Jelikož to je jeden z prvních seriálů, který jsem sledovala opravdu pravidelně a všechny postavy mi přirostly k srdci, tak dávám 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Je těžké hodnotit

kultovní dílo a přitom nejít s proudem. O Ztracených jsem leccos přečetl a v časech vysílání první série se jen těžko šlo vyhnout některému z jejích hrdinů. Reklama na mě padala snad odevšad. Odolal jsem a až nyní jsem se vrhl shlédnout první sérii.
Herci příjemně překvapili a seriál mne poměrně bavil. Lhal bych ovšem, kdybych napsal že jsem nečekal více. Nicméně... mám za sebou první sérii a doufám, že se děj seriálu rozeběhne a především doufám, že tvůrci krom dalších hádanek čas od času předloží i nějaké to vysvětlení.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
Ivy
30. července 2015

Live together, die alone

Ach LOST, jedna z mých největších seriálových lásek. Vlastně se jedná o úplně první seriál, který jsem sledovala v originále a musela jsem čekat, až vyjdou nové díly.

1. série
Bombastická. Naprosto mě pohltila, zápletka a nápad na jedničku. Některé postavy byly zajímavější, jiné ne bylo to ale hezky vyvážené a každý si tam našel flashbacky, kterého bavili více a které méně. Nemám co vytknout.

2. série
Taky velmi vydařená. Kvalita se držela a o překvapivé zvraty tady vůbec nebyla nouze. Nebyla jsem sice příliš nadšená z přeživších na druhé straně ostrova, většina z nich byla strašně nesympatická. Ale i přesto se kvalita druhé řady vyrovnává té předchozí.

3. série
Tahle řada se rozbíhala pomaleji než ostatní, ale jakmile jsme si zvykli na tohle nové tempo, nebyl problém. Některé záhady se vyřešily, jiné se objevily. Kdyby se ve finále třetí řady nestalo něco, co jsem jim ještě neodpustila, ani tentokrát bych si nestěžovala.

4. série
Tady už to začalo jít malinko z kopce. Možná za to mohla stávka scénáristů, kdo ví, každopádně celý seriál už začal být malinko na hlavu. Otázek a záhad přibývalo a odpovědi nikde. Mě ale i přes to seriál bavit nepřestává.

5. série
A tady asi někdo upadnul na hlavu a poté si sedl a napsal pátou řadu. Seriál si úplně změnil žánr a celé to cestování v čase mi přišlo uhozené.
Musí se jim ale nechat, že díly byly svým způsobem pořád zajímavé a dechberoucí. Prvním řadám už se to ale nevyrovnalo ani omylem a to mě dost mrzelo.

6. série
A nastalo bombastické zklamání z poslední série. Nic se nevysvětlilo, všechno nechali na divácích, aby si to domysleli sami a to mě nehorázně zklamalo.

LOST byl ojedinělý a unikátní seriál. I přes moje výhrady na něj velmi ráda vzpomínám. Naučil mě dívat se na seriály a naučil mě, co znamená slovo "cliffhanger". Za to mu nepřestanu být vděčná.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ztracena

Ze začátku to byl skvělý seriál, který přinesl něco nového, akčního a tajemného. Potom se však děj začal komplikovat natolik, že jsem přestala chápat, co se dělo, děje a bude dít (a to mám z Doktora vycvičenou orientaci v různých časových liniích.
Podle mě se měli scénáristé v určité fázi zastavit a ukončit seriál, dokud byl čas.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Povedený příběh

Velice dobrý seriál a to z vícero pohledů. Hudba je naprosto úžasná. V žádném jiném seriálu jsem neviděl, že by hudbě daly tolik prostoru a udělali ji tak kvalitně. První 4 série jsou úžasné, ale poslední 2 trošičku pokulhávají s příběhem. Připadalo mi to, že se epizody trochu slévají do sebe a příběh není tak vyrýsovaný. Jinak hodnotím pozitivně. Jeden z nejlepších seriálů

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I já byla ztracená...

Ztraceni pamatuji si to šílenství kolem toho. Nedávno jsem začala koukat znovu od začátku. Ale tak co si pamatuji ještě z té starší doby. Moje nejoblíbenější postava Charlie umřel což bylo pro mě velice bolestné. Nejvíc mě ale fascinovalo, že tvůrci dokázali tak lidem zamotat různé situace, které na konci vypadali tak normálně. Občas z toho seriálu jde hlava kolem. Je to takové úplně nové ve svém oboru a věřím, že neexistuje člověk, který alespoň jeden díl neviděl.
Co se mi upřímně na tomto seriálu nelíbilo byla 4 série kdy jste byli najednou v daleké budoucnosti. Kdy se všichni dostali ven. A pak najednou zase na ostrově byl to pro mě zmatek. Každopádně tento seriál má ode mě 70 %. Protože se tam obětuje něco nového a bez nadpřirozených bytostí. A musím říct, že i samotný český dabing tomu přidává to co má dobrý seriál mít.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Od nejlepšího po nejhorší

Seriál, který jsem bedlivě s rodinou sledovala vždy, když byl jeho čas v televizi. Postupem času jsem měla přístup shlédnout konečně všechny dostupné díly, které u nás ještě ani neprošly dabingem a televizní sledování jednoho dílu týdně padlo. Hodnotím jako úžasný seriál s dobrou myšlenkou i nápadem, který mě ke konci přestal uplně bavit. Milovala jsem tu nevědomost a záhadu a s poodhalením faktu, kdo může za ty všechny věci, mě nadšení opadlo. Ke konci mi to připadalo, jako by tvůrci měli už po své kreativní můze, jen to "hlavně už nějak zakončit". Seriál jsem nedokoukala, už jsem na to neměla moc chuť, čas. Nicméně, ráda si ho rozkoukám znovu, třeba za těch pár let budu mít zase na něj jiný pohled.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prostě LOST

LOST je srdcovka, teda alespon pro mně, k tomu jak moc si mně získal se jemně přibližil jen Dexter, 1. 2. a 3. série Vampire Diaries a 1. a 2. série Prison Breaku, jinak nic.
A proč je LOST tak super a všichni ho milujou. Hlavně proto že to byl 1.seriál který se pokusil o menší revoluci, ůžasný tajemný a nádherný ostrov, na kterém se děje hromada divných a ze zečatku nepochopitelných věcí a událostí. Hromada herců, které jsem já osobně nikde předtím neviděl, tudíž neznámí herci a všichni to zahráli totálně ůžasně. Nej. postavy: Sawyer, Ben, Hugo, Jack, Lock. Možná jsem byl do toho seriálu tak zamilovanej, že mu ani nemám co vytknout, prostě já tam chyby nevidím, záhady mi přijdou celkem vysvětleny a skoro všechny, víme kdo je Černej kouř, víme kdo je Jacob, víme kdo jsou Dharma, Víme kdo jsou ti Druzí, i o každé postavě v seriálu víme něco z minulosti i budoucnosti, no a samozřejmě současnosti, víme i proč se ostrov přemistoval v čase, víme proč se lidi na ostrově uzdravili, víme proč spadlo letadlo, objasnili nám tvůrci skoro všechny záhady, nebo alespon mi to tak přijde. No abych to už ukončil, LOST je moje srdcovka, miluju to, viděl jsem ho od znova snad 3krát, prostě ho doporučuji všemi deseti.
Ještě menší doplnění už právě to tajemno, amosféra, chvílema i menší strach, např. odpálení poklopu a pohled dovnitř, vstup do Jacobovy chatky, zjevováni Yemmiho, Boona, atd... to je přesně to do čeho se dá zamilovat.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pre mňa to naj

Asi nikdy na mňa už seriál nezapôsobí tak, ako moje milovené LOST.

To, že autori ponúkli na výber z toľkých postáv, zabraňuje, aby sa seriál zvrhol do klišé, keď už sa nebude mať niektorá z nich kam "postaviť".
Tým pádom od začiatku do konca ponúka dynamickú zábavu i napätenie.

Úprimne, z konca som bola po prvýkrát dosť sklamaná, ale od druheho zhliadnutia naň nedám dopustiť.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lost

Myslím, že práve Lost odštartoval éru seriálov na pokračovanie, nekonečný, zapletený a perfektný. Ešte stále ma to neprestáva baviť, aj keď čakanie na nové diely je čiastočne neúnosné. Dej už je preobracaný naopak a naopak naopak ale verím, že to scenáristi nejako uhrajú.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Děs

Je to příšernost, fakt se divím lidem, co s tím ztrácej čas. Já osobně jsem na sebe naštvaná, že jsem zhlídla první čtyři epky 1.řady. Jsem tak ráda, že už to v telce skončilo, protože ty příšerný ukázky,to se nedalo vydržet. Furt dokola omílat ti druzí, nový postavy si tam přicházej, protože si prostě nějaký scénarista řekl, že tam prostě budou. A chcete vědět, kdy a jak se dostanou z ostrova? Tak si počkejte do roku 2010, ale když na to budete furt koukat, tak to prodlouží a možná se to dozvíte v roce 2015. Ale nebojte se, nudit se nebudete, scénaristé vás zahltí dalšíma nepochopitelnýma záhadama, na který možná nikdy nedostanete odpovědi, protože jich bude už tolik, že by na to papír nestačil.

0 %
41 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 29 lidí

Ztraťte se

Čím je seriál delší, tím více zabředává do současného "výkonostně kvalitního" průměru. Příliš mnoho záhad, příliš nesympatických postav, čím dál více stereotypní. Ano jednou za 8-10 dílů přijde jeden, který je bomba, ale sledovat těch deset průměrnějších předtím ?

70 %
41 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Lost

Tenhle serial se mi moc libi. Ale zacina se mi zdat, ze uz to trochu natahuji, protoze to vydelava a nerad bych aby se z toho stal serial o 10 seriich, ve kterych se to jenom zbytecne protahuje a prestava to bavit i skalni priznivce. Ale zatim se mi to zda jeste v mezich, uvidime co bude dal...

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Lost

Ostrov plný tajemství a paradoxů... První a druhá řada vynikající.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hit

Když to přišlo do Čech a byla to novinka, zachvátilo to dav a rozdělilo je to na dvě skupiny - ti co Ztraceni milují a ti co je nenávidí. A já patřila do skupiny fanoušků, kteří na to koukali pravidelně každý týden, i přesto, že už dávno měli spát. Ve škole jsem byla unavená, ale alespoň jsme měli co řešit o přestávkách. A i když všichni milovali Jacka, já zbožňovala Sawyera.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

kdo nevidel jako by neexistoval

kazdemu se to nemusi libit na 100% ale je pravdou že v začatcich LOST tu nic podobného nebylo. Nezapomenutelná atmosfera a tajemno ,ktere sem naopak nesnasel ,protože mě udržovalo v nevědomosti :D ...osobně nelituji ani jedne minuty ,kterou sem u tohoto serialu stravil

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Prostě ztraceni...

Tohle byl první seriál, který mi vzal dech. Vážně už hned od prvního dílu jsem do toho byla zažraná. Na každý díl jsem čekala jak na smilování. Bylo to a je něco jiného než ostatní seriály. Do rolích jsem se vžívala což se mi nikdy nestalo. Do 4 serie to byl dokonalej seriál aspoň pro mě. Ale ty poslední série už nebyli kvalitně takový trháky.. samozřejmě sem je viděla a né jednou, protože sem fanda jak má být, ale chápu kritiku už to nebylo ono. Ale i přesto musím hodnotit jedině 100%, protože je to jeden z mála seriálu co mě takhle dostal.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lost

První řadu jsem viděla ještě na AXN a seriál mě zaujal vsunutými vzpomínkami postav do hlavního děje. Jakmile jsem zjistila, že jej bude vysílat i Nova, neúnavně jsem každou neděli zapínala televizi, ale poslední dobou mě to už nebaví. Začínají to zbytečně natahovat a zamotávat. Úplně to ztratilo většinu věcí, co mě přitáhly k první řadě.

70 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

...

Asi takhle:
První serie :určtě 100% dobré scény, tajuplné a pod.
Druhá serie :by ještě šla, taky dobré scény a nějaké to vzrušo. 80%
a třetí serie: totální odvar první a druhé serie. už to není takové jak to bylo na začátku, už je to spíše seriál o ztroskotancích někde na ostrově s ledníma medvědama.
Závěr: první a druhá serie ještě seriál zachraňují proto tolik procent

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

I´m lost

Nepochybuji o tom, že je to zdařilý serial a navíc na téma, které tu bylo několikrát a přesto originálně. První serie byla takový rozjezd, ale aspon jsem věděla o co přesně jde. V druhé jsem se začla ztrácet:) ale myslela jsem, že záhady tvůrci postupně vysvětlí, ale místo toho přibývaly další a další, až to došlo k tomu, že ve třetí řadě už mě nic nepřekvapí. Někdo zmizí, umře a ja ani netuším, ne nevím, ale doslava netuším, proč! No a korunu tomu zatím nasadil uvod páté serie. Vypadá to, že tvůrcům už dochání a tak už vymyšlí i cestování časem:) Ale aspon vás něc nevyřeného nutí dívaat se na to pořád dál.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

KULT jménem LOST

LOST je podle mého názoru nejgeniálnějším seriálem, jaký se kdy vysílal. Je škoda, že poslední série nevysvětlila zdaleka všechno, co vysvětlit měla. My, fanoušci, jsme ale stejně celou dobu napjatě hltali každý díl a čekali, co se vysvětlí. Nedočkali jsme se, ale vzhledem k tomu, že jsme to víceméně až do posledního dílu nevěděli (že se to nevysvětlí), tak nás to "tolik" mrzet nemusí. LOST je pro mě doopravdy srdcová záležitost, seriál, jeho atmosféru a celkově věci kolem něj prostě miluju.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Konec

Podle mého názoru konec Lost je velmi slabý a to mi nepatrně změnilo názor. Ale samozřejmě je to luxusní seriál plný napětí a proto silně doporučuji. Ale jak říkám, ten konec.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Můj názor

První dvě série naprosto báječné. Napínavé, v některých pasážích i vtipné. Nikdo nevěděl co má očekávat a bylo tam spoustu záhad, ale bohužel další série byly horší a horší. Docela zklamání.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Proti proudu

Přesně tam se se svým hodnocením vydávám..

Ztraceni byl jeden z prvních seriálů na které jsem se dívala a byla jsem nadšená. Čekala jsem před televizí týden co týden na nový díl a pak.. ho přestali vysílat, což bylo zklamání.

Vrátila jsem se k němu až celkem nedávno, dala si opáčko prvních řad a byla stejně nadšená jako kdysi, u těch dalších mě ale nadšení rychle opustilo a seriál jsem dokoukala vlastně jenom proto, abych teda konečně věděla jak že to dopadlo..

Za mě teda první polovina skvělá a ta druhá absolutní zklamání → 50 %.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

LOST

Ne, ne a ne, všechno špatně! První dvě série pecka, pak to začalo smrdět. Polovinu věcí nevysvětlili, spousta toho zůstala nedokončená. Když něco začnu, tak to dokončím! Tady se tak nestalo. Nedotáhli to. Nepromysleli. Snažili se vymýšlet neustále nové bejkárny, divákům zamotali palice a mysleli si bůhví jak na nás nevyzráli! Lidé se bouřili, bylo jim to prd platné. Konečné teorie, že to byl sen, marťani a co já vím co ještě mi hodně hnuli žlučí. To jak nakonec konec zprasili mě šokovalo, nadzvedlo ze židle a nakonec tak rozesmálo, že dodnes, když se řekne Ztraceni, tak se směji :) Ale nenechte se mýlit mým komentářem a koukněte na hodnocení ;) Jsem sice znechucena, ale Lost miluju.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší seriál ze všech

Tak tady není co řešit - 100%. Ano, šestá série nebyla příliš povedená ( vzhledem k tomu, že tvůrci dlouho dopředu věděli, že bude poslední ), ale za prvních pět sérií prostě nemůžu dát jiné hodnocení.

Byl to první americký seriál, který jsem začal stahovat. První dvě série jsem sjel na Nově a pak už jsem nedokázal čekat a naučil jsem se stahovat ( pak následovali Heroes a Prison break a dnes jsem tak trochu seriálový maniak :) ). Lost má zajímavé postavy ( Locke, Ben, Eko ... všichni ostatní ), příběh, herecké výkony ...

Podle mě se zkrátka Lost řadí mezi trojku nejlepších seriálů, co jsem kdy sledoval ( další dva jsou 24 hodin a Game of thrones ).

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Let 815

Jeden z mála seriálů, které předčili mé veškeré naděje o jejjich kvalitě. I když po rozlomení letadla ee vzduchu, dopadnutí z části do moře a z části na ostrov by pravděpodobně nepřežilo 50 lidí, dobře. Je to hodně vychytané a zamotané. Mám ráda zamotané seriály...

90 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ztracen ve třetí řadě

První dvě řady sem hltal každý další díl, ale postupem času sem chtěl znát nějaké ty odpovědi. A ty nepřicházeli, spíš naopak. Další a další záhady se vršily a tak sem skončil někde u 13 dílů třetí řady. A zatím mi to nechybí, ale určitě se k tomu ještě někdy vrátím...

80 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí
TSZZ
16. listopadu 2007

I am definitely LOST

První dvě řady naprosto D O K O N A L É, o tom není sporu.Ve třetí už to šlo trošku dolů ale stále se jedná z mého pohledu o přelomový seriál,výborně napsané postavy a tak akorát "zamotaný" děj dávají seriálu stále šťávu.

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Jo jo...

Naprosto super seriál, kterej dokáže pohltit a nepustit. Troufám si říct, že sem takový ten skalní fanoušek, který bude sledovat až do konce. Ale na druhou stranu i chápu lidi, který viděly první dvě max. tři série a řekli si dost. Záhad stále přibývá a moc se jich nereší, ale tenhle seriál mě furt baví stejně jako na začátku.

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

LOST

Kdo by tento slavný seriál neznal a mnoho lidí tímto seriálem opovrhuje. Já však vím, že Lost patří nejlepší seriály, co jsem kdy viděla. Nikdy jsem ještě neviděla promyšlenější děj v seriálu, než právě Lost. Všechno do sebe krásně zapadá a dáva smysl. Začala jsem ho sice dřívě sledovat na Nově s dabingem (dnes už ho sleduji s titulkami v originálu ;) , ale do dneška můžu Nově děkovat za to, že tento seriál vůbec kdy odvysílala, protože bych ho jinak neznala a velmi by mě to mrzelo. Děkuju tvůrcům seriálu za skvělý seriál s úžasným tématem a dobrými sympatickými a milými herci :)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

LOST

J.J Abrams je prostě genius

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ztraceni

Kdysi to byl můj nejoblíbenější seriál. Lidi ztroskotali na exotickém ostrově, jen vzdáleně neobydleném, seriál byl výborně obsazen, ale hlavně byl plný záhad, skvělch zápletek, napětí a konspirací. Byl navíc dobře obsazen a hlavně postavy byly skvěle vymyšlené. Kdysi mě seriál naprosto srazil do kolen, hltal jsem každý díl, jméno Jerryho Bruckheimera ani tady nezklamalo. Seriálu si vážím, byl strašidelný a napínavý, ale někdy kolem třetí sezony jsem ho díky TV Nova přestal sledovat. Možná jsem o nic nepřišel, ale možná si na něj ještě někdy udělám čas. Ztraceni jsem tedy nikdy nedokoukal, ale asi ho začnu sledovat od začátku. Každopadně první tři série jsou perfektní.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

vyborne

autor tohoto serialu dostal vyborny napad...vsadil na katastrofu letadla,coz uz tu bylo mnohokrat predtim,jenze on tuto jednoduchou myslenku dokazal obohatit flashbacky a hlavne velkou davkou tajemna.Ikdyz v poslednich dilech si obcas pripadam taky "ztracena",hodnotim tento serial vysoko...

80 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Je to tááák dlouhééé...

První sérii jsem poctivě shlédl a dodnes nechápu, jak jsem to dokázal. Neuvěřitelně nudný a natahovaný seriál, kde převážnou část děje tvoří flashbacky všech postav (a že jich tam je jak máku). Flasbacky o ničem, které děj neposunou ani o palec, ale otázek položí asi deset na každý díl. Je to seriál, který o tajemnu nemá ani páru. Dávkování napětí, budování atmosféry jde zcela mimo mě (kde je tempo?)-nefungovalo to na mě od prvného dílu a celou sérii jsem čekal-co z toho tedy bude. Postavy mě nezaujaly a jejich konání - natož vzpomínky mě byly ukradené. Když už "děj" zodpoví otázku, tak odpověd je taková blbost, že člověk jen tupě zírá, co to má být. Jak jsem tak četl o konci celého seriálu a o odpovědích na tu tunu otázek, tak jsem štastný, že jsem zkusil jen první sérii a pak tento skvost zavrhl. Je to prostě přecenovaná blbost podle mě, ale to už vám asi došlo:-)). Těch 3o% je za relativně dobrý námět.

30 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Ten nejlepší

Moje srdcovka...Velmi kvalitní seriál,děj,výkony herců to napětí co při sledování seriálu zažijete vážně stojí za to.Každý seriál má postavu ,kterou si oblíbíte,zamilujete prostě Vás dostane a u mě to byla postava Johna Locka.Pro mě nejzáhadnější postava seriálu.
Ale jak to tak bývá u seriálu ,které mají více serií i tento seriál byl už ke konci trochu víc komlikovaný,zamotaný. Ale určitě se k němu zase vrátít a vím ,že mě bude pořád bavit. A chlavne ta atmosféra a pocit tajemna,překvapení a přemýšlení jak to vlastně všechno teda je to mě dostalo.Když už si myslíte ,že víte jak to všechno je tak se úkáže že je všechno úplně jinak. Doufám že objevím další takový seriál ,který mě takhle dostane.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

LOST

Od začátku první série až do konce šesté série=užasné.Možná to bude mnou že mám tak rád záhadné,mysteriózní,sci-fi apod ale Ztraceni jsou tak dobří jak bylo jejich natáčení drahé. pro ty co to nevědí Ztraceni se stali druhým nejdražším seriálem v historii.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

vrchol to ma za sebou

Prvni 2 serie jsem videl kazdy tyden hodinu po zverejneni na netu. Bez dabingu, titulku. Proste jsem to musel videt a byl sem do toho fakt zazranej. Byl to narez. Ted uz me to prestalo bavit. Uz to jenom natahujou. Zacina to bejt uz trapny.

70 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Už se to pomalu blíží

Tak Ztraceni,seriál který stále udržuje člověka v očekávání,co se bude dít dál a to jo to pravý ořechový.Je v něm všechno,napětí,láska,sranda,dojetí.Jsem hrozně zvědavá jak to ukončej.2.2.2010 začátek v Americe.Ještě že máme takovéto stránky a nemusíme čekat až to budou vysílat v TV.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

půl na půl

První série mě bavila, druhá a třetí už méně kvůli neustálým otravným flashbackům a dál už jsem se přestal dívat. Snad to někdy dokoukám a možná zvednu hodnocení, zatím 50%.

50 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

hm..

Ze začátku se mi líbil, ale postupem času už to bylo o ničem. Kdyby tam byl nějaký vtip, akce, ale nic.

50 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

no

ze začátku se mi seriál líbil,ale teď už mě to skoro vůbec nebaví,...přijde mi,že se do toho scénáristi už moc zamotávaj...asi jim nikdo neřekl,že v nejlepším by se mělo přestat...chudáci sami nevěděj jak to skončí

60 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Začátek OK,Potom 0

Ze začátku mě to fakt bavilo,ale postupem času je to vážně o ničem!!! :-(

40 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Lost

Tak tomuhle seriálu jsem dala 100 % a připsala jsem ho mezi své oblíbené. i přesto, že třetí serie a začátek čtvrté mě spíš večer uspával, dala jsem mu šanci a zůstala věrná a poslední díly čtvrté série jsou hodně zajímavý pohledy do budoucnosti a už se snad dozvíme jak to konečně všehno je!

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tajemné hlavně v první serii

První a druhou sérii jsem pořádně hltal, i začátek 3. nebyl špatný (tak po 12 díl), ale pak to všechno šlo pryč. Až poslední díl zase přinesl tolik nevysvětlených věcí, ale je vidět, že je to natahované ažaž, jenom kvůli penězům.

90 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ztraceni

tenhle serial je fakt suprovej :) i kdyz chvilema ho treba nechapu :D ale strasne se mi libej ty herci je to proste fakt mooc dobrej serial :)

90 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

...

Ze začátku mě to hrozně bavilo, ale teď... Začíná to být nudný. Neměli by to mít tak dlouhý nebo by tam měli mít lepší děj.

80 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

...

Viděla jsem cca 7 dílů někdy ze začátku. Pak to začalo být pěkně divný a hodně, ale hodně přitažený za vlasy. Teď když na to vidím reklamu v TV tak si říkám: Ještě že na to nekoukám.

20 %
4 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Lost

Dokoukala jsem tento seriál asi za 2 měsíce a znovu si pouštím jen vybrané díly,nejvíce se mi líbil Boone,Sawyer a Ben. ale už to nemiluji tolik jako když jsem začala,naopak se mi to zošklivilo. Podle mě moc přetahované

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jeden z mala serialu...

ktery jsem nedokoukal, nevim jak se z toho zkusili nakonec vymotat, ale na me to uz bylo od treti serie moc.
Zhruba v tu dobu jsem zacal mit pocit ze nemaj ani zadnej koncept jak to ma dopadnout, u dalsich dvou serii jsem vydrzel jen kvuli sporadicky se objevujici Evangeline, sestou serii jsem dokoukal plusminus do pulky protoze jsem si rikal ze nema cenu koukat na neco, co me vlastne rozciluje jeste pred spustenim.
Ani nemam chut to nikdy dokoukat...

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé