plakát seriálu

Prolhané krásky

(Pretty Little Liars)

Názory uživatelů

Co to s těma holkama je?

Na "Lhářky" jsem se začala dívat po tom, co už byla odvysílána první a myslím i druhá řada, takže jsem toho zhltla hodně najednou. Příběh je opravdu unikátní a poutavý. Zažít to, co ty holky je celkem traumatizující, navíc když s vámi cloumají hormony a máte si užívat s kamarádkami a ne se courat po nocích a kopat hroby.
Jenže čím víc dílů jsem viděla, tím víc jsem si říkala "to jsou ty holky vážně tak zabedněný, že nevidí, co je do toho dostalo??" Začalo to malými tajemstvími, která má každý, ale přerostlo to do takové míry, že z jejich zadržování se dostali na psychiatrii a mnohá z jejich tajemství jsou vlastně trestné činy. Za každým rohem vidí bubáka (ať v podobě "A" nebo kohokoliv jiného) a podle mě oprávněně.
Puberťáci lžou až se jim od pusy práší, ale tohle je už fakt moc. To nedokážou poznat, kde je ta hranice a mají vyjít s pravdou ven? Že to bude mít své následky, ale to není to nejhorší, co je potká?
Za to, co teď napíšu mě nejspíš většina fanoušků ukamenuje, ale já tak trochu "A" fandím :D. Neschvaluju co dělá, jak to dělá, ale souhlasím, že jisté věci mají vyjít na světlo světa a jestli ty praštěný holky nedokážou mluvit pravdu..
Jinak, co se týče holek, tak vážně nemusím Hannu. Je sobecká, zbrklá a její úsudek je vážně k politování. Naopak Emily se mi zamlouvá - hodná holka, která nemá na růžích ustláno, ale dokáže se o sebe postarat. Aria mi taky ani moc nevadí, je taková neutrální, ale celkem ušlápnutá a myslím si, že kdyby chtěla, mohla by se projevovat více. Spencer je mozkem celé skupinky, ale měla bych ji raději, kdyby nepůsobila jako nový vůdce po Ali. K Alison samotné se ani nevyjadřuju, protože tu není dovoleno mluvit sprostě. Pro ni je život jen hra a je jí jedno, jestli díky jejímu tahu někdo prohraje.

Takže když to shrnu, nehodnotila bych seriál jako celek, ale po částech:
nápad, poutavost 90%
přehnanost, neponaučitelné lhářky 10%
vztahy holek, jejich kamarádství a rodina 80%
vývoj "A" 70%

Což odpovídá mým smíšeným pocitům na 60%, ale díky různým zvratům se moje hodnocení průběžně mění - někdy 80, 90 jindy 20, 30. Ale myslí, že to není na škodu. Jiným divákům se líbí část, která mě ne a naopak. Každý si z toho odnese něco jiného.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí
Ivy
29. července 2015

Never trust a pretty girl with an ugly secret

Tak na tenhle seriál jsem se začala dívat hned potom co mi skončili Zoufalky, protože jsem slyšela, že je to na podobný způsob. Ano, v první sérii jsem tam podobnost viděla, teď už rozhodně ne, ale byl to jeden z mála seriálů, který mě vyloženě nadchnul.

1. série
Nápad výborný a originální. Chvíli trvalo zorientovat se v postavách a ve flashbacích, ale celkem rychle mě to vtáhlo. Zvědavost mi pomalu nedala spát, jak jsem hltala jeden díl za druhým. Hodně slušný začátek seriálu.

2. série
Opět velmi dobrá řada a moje osobně nejoblíbenější. Všechno se to začalo ještě víc zamotávat a mě to bavilo stále víc a víc. Závěr druhé série byl pak naprosto nejlepším dílem, který seriál doposud měl.

3. série
A tady už to začíná jít z kopce. Celý příběh se akorát víc a víc zamotává a záhada, která táhla první dvě řady už začíná být dost ohraná. Alison DiLaurentis toho to léto co zmizela, zvládla víc, než já za celý život. Přesto jsem se ale na nové díly pořád ještě těšila.

4. série
Všichni jsou A, aneb miluju, když Lhářky přijdou s novým suspektem, načež se ten herec pár dílů najednou začne tvářit děsně vážně a zle, jen aby se ukázalo, že to opět není on. Už to celé začíná být úplně absurdní a tak zamotané, že si snad už nikdo nemůže pamatovat co všechno se tam stalo. Já osobně jsem se rozhodně začala ztrácet a moje nadšení bohužel dost opadlo. Navíc ten nečekaný zvrat, který přišel v půlce série mi přišel naprosto uhozený a nejhorší nápad, se kterým tvůrci doposud přišli (a to už je co říct).

5. série
Tahle série je pro mě naprostá šeď. Skoro celá série se točila kolem úplně ničeho a já jsem tak většinu dílů naprosto vyblokovala a nejsem vám schopná říct, o čem byli. Druhá půlka ale přece jen byla o něco lepší než ta první a celé to vyvrcholilo s Welcome to the Dollhouse, i přes moje výhrady se jedná o bezkonkurenčně nejlepší díl celého seriálu.

Ať o tom přemýšlím jak chci, tak seriál jde od 3. série rozhodně skopce, ale ještě pořád se na něj docela ráda dívám a prostě chci vědět, jak to všechno dopadne. Doufám jen, že konec seriálu už je v dohlednu, protože už je to teda potřeba.
Snad se na něj jednou, až se to všechno vyřeší, podívám znovu a všechny nesmyslné odbočky v příběhu mi najednou začnou dávat smysl (pochybuju). I tak jsou ale Lhářky moje guilty pleasure.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ten seriál, kdy fandite hlavnímu zaporakovi ...

Z tohohle seriálu jsem docela zmatená. Začalo to jako napínavý teen triller, nalezené tělo ztracené holky, vydírání jejich kamarádek, podezřívavý policajt. První série byla dobrá a myslím, že by možná i ta jedna, dvě stačily.
Protože dál se příběh jen milionkrát omýva, v podstatě to stejný: někoho podezřívají, není to on/ona, A. je vydírá a ony furt jak trubky dělají, co jim řekne. Není náhodou heslo U.S., že s teroristy se nevyjednáva?
V druhé sérii se jediná rozumné zachová Mona (totální šok) a radši se přizná, než se nechat vydirat. Ten seriál měl být o ní. Pak by to mělo možná jen jednu sérii a stačilo by :)

Ze začátku jsem i chápala, proč to holky tutlají,ale v druhé sérii je A. vydírá reálné vypadající hrozbou zabití člověka. Tak to snad už i méně inteligenti jedinec jde s pravdou ven. Ne, to se bohužel nestane. Pro mě bod totální stupidity a sobeckosti.
A nejsou tam hloupé jen ty holky, ale i jejich rodiče. Dcer si téměř nevšímají, nechají se uchlácholit nakym okecavanim, neumí si dupnout a říct "Jsem tvoje matka/otec, výklop co se děje." Ne, jim ani nedochází, že se něco děje. A nejlepší řešení je nakázat dcerám, ať se spolu nebaví. WTF??!!

Po druhý sérii se nedivím, že A. zvládá vydírat kde koho, ono to není moc těžký :D

Když bych to teda shrnula... Start dobrý, mělo to potenciál. Postavy zajímavé, vyvíjí se. Jsou tam 4 děvčata, takže když vám naka vadí,, další vám zas sednou. Ale telenovelova zamotanost a stupidnost postav je opravdu neúnosná.
Ačkoliv jsem zvedava, kdo je A., nechám si zbytek série ujít...

PS: Trochu mi zavání pedofilii, že 14 léta Alison dovádí se staršíma klukama. 14 letou Spencer osahává přítel její sestry apod.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sedm let s PLL

Netušila jsem, že se někdy dočkám konce. Moje prvotní představa byla, že jestli umře A, přijde na řadu B. K mé smůle nepostupovali po písmenech, ale po A-Team, Red Coat, Black Widow, A.D. Samé slepé uličky, které mě měly udržet u obrazovky se zápisníkem. Chtěla bych hodnotit každou sérii zvlášť, ale já nedokážu nějak rozpoznat, co v které bylo. Mé nadšení trvalo tuším do začátku čtvrté série, kde jsem si uvědomila, že celé je to běhání v kruzích v kukuřičném poli. Tvůrkyně mohla volně vycházet z předlohy a na to celý seriál doplatil. Očividně sama nevěděla, kdo bude A. Předhazování jmen a motivů se stalo každodenním chlebem lhářek, které jako správné postavy slasheru neviděly a neslyšely (hlavně moje rady za obrazovkou).
Pozitivně hodnotím představitelku Spencer, kterou jsem si opravdu zamilovala.
Za to postava Emily mi pila krev od pilotu. Nemastná, neslaná s pěti výrazy. Modelka Shay Mitchell, která ji ztvárnila, dokáže i na fotkách předvést víc výrazů, než za 7 let hraní Emily. V čem je problém nevím.
Poslední díl jsem dokoukala s otevřenou pusou a tuctem otázek. To, že zopakují jako hlavní zápletku prvek co nestydatě využili dvakrát předtím. Hanba jim a nemluvím vůbec o tom, že Marlene King prostě využila fanouškovskou teorii a prostě ji tam vrazila. Neobtěžovala se vymyslet si vlastní, tak od čeho ji platí. Ne neberu to jako vyhovění fanouškovské komunity. Znovu spojení starých shipu a možnost nechávat si otevřená zadní vrátka pro možné pokračování nekomentuju.
Doporučila bych seriál někomu. Ne, ale budu na něj možná za pár let vzpomínat s láskou. Až odpadne po finálová naštvanost a vše přemůže nostalgie.

Rada: Jestli se někdo odvážíte, tak doporučuju notýsek, tužku a všímat si maličkostí.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Výborný nápad, zdlouhavé zpracování

Lhářky jsem začala sledovat po uvedení čtvrté série a velice mě zaujaly. PO krátké době jsem měla shlédlou celou čtvrtou sérii a čekala jsem na začátek páté. Seriál plný lží, tajemství a intrik mě moc bavil. Po nějaké době jsem se ale začala v ději ztrácet. Tvůrci často vytáhli kus starého příběhu z dřívějších epizod, které jsem si už pomalu ani nevybavila a to potom divák ztrácí ten správný zážitek z rozplétání děje, když polovinu už ani nevíte. A potom tu je Mona.. Nikdy si nejste jisti, zda je jenom mrcha, nebo definitivní záporák. Lhářky dělají čím dál tím víc nesmyslných věcí a všechno je šílenější, jak se resty nabalují na sebe.. Roli -A už si prostřídali také snad všichni.Shrnuto..Výborný námět, ale šíleně dlouhé a vyčerpávající zpracování.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Klamárky

sú proste tým druhom seriálu, pri ktorom neustále pendlujem s hodnotením hore a dolu. Pretože to nie je ani tak komplexne o seriáli celom ako skôr jednotlivých sériách, či častiach. Napríklad v 1.sérii ma bavili, druhá séria bola taká, že niekde ma bavili a niekde nie. 3.séria už ani neviem, asi ma to začalo otravovať viac menej, štvrtá séria ma totálne nudila najprv, a preto som si to odkladala stále a dopozerala som to až tesne predtým ako sa rozbehla 5.séria. A tá 5-ta spočiatku som mala pocit, že preboha, už ten seriál ukončite, teraz ma to zase viac baví. Ale i tak ostávam pri názore, že 5.séria by mala byť posledná. Je mi jasné, že nebude, ešte nás potrápia so 6.sériou, ale keď tou neukončia celý seriál, tak už neviem. Je to nekonečné, neustále pridávajú nové možnosti a zápletky. Som proste na vážkach, celý ten dej je už strašne otrepaný a nudný, ako to neustále umelo predlžujú, no na druhej strane to spracovanie vás dostane tak, že si poviete "wau, tak táto epizóda bola naozaj dobrá".

PLL vás môže naozaj chytiť, je tam často aj temnejšia atmosféra a to vôbec nie je položené na základe bu bu bu duchov ako bol Ravenswood. Niekedy mi síce príde myslenie hlavných postáv primítívne a následne hneď prekomplikované. Ale inak nemôžem na ne veľmi nadávať. Spočiatku som mala strašne rada Ariu aj spolu s Ezrom, teraz je to taký priemer, Ezra mi strašne liezol na nervy v 4.sérii, teraz sa to dá, no už ich nezbožňujem ako predtým. Emily mi príde už od začiatku nemastná a neslaná, lenže toto je len môj pohľad, asi mi jednoducho nesadla tá postava či herečka, síce spočiatku mi prišla dobrá a mala dobrý nábeh, kým bola s Mayou, ale to bolo jediné obdobie, kedy som ju mala rada. Hannah milujem od počiatku seriálu, aj s Calebom, síce sú momenty, kedy sa plieskam pri nej po čele, ale nie je ich tak veľa. No a na počudovanie, Spencer, ktorú som fakt v 1. a 2. sérii nemusela mám čoraz viac rada. Takže momentálne hrá u mňa najväčší prím práve Spencer a aj Toby sa mi k nej hodí. ;)

Teraz dávam 90% ale nie je isté, či ho udržím. Pravdepodobne časom ho zase znížim a potom zase zvýšim.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Honba za -A

Pretty Little Liars jsou jedním z prvních seriálů, na které jsem začala, jakože opravdu koukat. Ještě nedávno seriál patřil k mým nejoblíbenějším, ale časem jeho kvalita začala upadat. Nápad je stále výborný a neotřelý a od knižní předlohy se to ve spoustě místech (vlastně v 90% seriálu) liší, což už považuju ze menší krůček vedle. Přestože srovnávat seriál s knihou je téměř nemožné, musím uznat, že raději mám seriálové Lhářky, než ty knižní, co se postav týče. Líbí se mi, že se spolu tedy zase nějak začnou bavit a že jim to určitým způsobem vydrží. Co je nutné seriálu vytknout, že s každou další sérií na vrch se čím dál méně zaobírají hlavním problémem a to A, a je to více o tom, kdo s kým, proč a jak. To se děje hlavně v 5B, 5A byla ještě super.

Abych řekla ještě pravdu, už si vůbec nepamatuju, co se dělo ve čtvrté sérii, která mi přišla skoro zbytečná, naopak první tři byly to nejlepší, co seriál dokázal nabídnout, pak už je to až na pár dílů takový průměr, občas lehce nadprůměr. Je fakt, že některé díly jsou prostě nehorázně super, děsivé, napínavé a plné "wtf" momentů, ale pak jsou taky díly (kterých je v poslední sérii víc), kdy člověk pětačtyřicet minut kouká na něco, jenom, aby věděl, kdo řekl nebo udělal nějakou hovadinu.

1. série - 100%
2. série - 100%
3. série - 90%
4. série - 60%
5A série - 80%
5B série - 70%
6 série očekávání - 65 - 70%

[edit 26.3. 2015] Po dokoukání posledních dílů páté série si nejsem jistá, co si přesně mám myslet. Seriál nabídl další nepřeberné množství teorií o tom, jak by mohl pokračovat. Každopádně 5x25 byl hodně vydařený díl, i když jsem myslela, že scénáristovi ublížím. Jsem teď hodně zvědavá na šestou sérii a to, co nám deset epizod v ní nabídne? Bude to zase honba za stínem nebo už konečně půjdou po skutečné osobě, se skutečným životem a motivem? Fakt bych to ráda zjistila.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dokáže pohltit

Seriál je originální a napínavý. To je asi to hlavní, co by měl seriál mít.
Protože už probíhá pátá série, díky mnoha zvratům a zápletkám jsem to seriálu tak zamotaná, že u poloviny postav, co se tam neobjevují pravidelně, už nemám tušení, kdo to je.
Na druhou stranu, všechny ty zápletky nás drží v křesle, většinou s otevřenou pusou. Je jen málo seriálů, o kterých v páté sérii můžeme říct, že vlastně nevíme, o čem to je.
PLL si zakládá na komunikaci s diváky. Je tam více informací kdesi v pozadí, které čekají většinou jen na to, než je někdo odhalí. Přímo na to, abych sledovala tvary skvrn nejsem, ale věřím, že spoustu nadšenců může bavit to, že se díky seriálů stávají detektivy a dostanou se přímo do děje.
Docela se mi líbí oblečení postav, na kterém si očividně hodně zakládají. Nejprve sem tomu nemohla přijít na chuť, ale nakonec mě to oblékání baví.
Jak už bylo někde zmíněno, je to trochu přehnané, možná málo realistické, ale seriál člověka tak dokáže pohltit, že je vím to nakonec jedno.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

-A, Big A, A.D. ...

Konečně je konec. Po shlédnutí poslední epizody jsem byla ráda, že tento seriál končí. Musím ale uznat, že PLL je jeden z mála seriálu, co se mi opravdu líbil.
Poté, co vyšla první a druhá řada, jsem je shlédla najednou a od té doby jsem čekala každý týden na další díl (někdy i několik měsíců). To napětí, co se bude dít v dalších dílech bylo super. Většinou jsem se na to dívala i bez českých titulek, nemohla jsem čekat, byla jsem strašně zvědavá. Tento pocit ale opadl, když seriál měl už více než 5 sérii. Promítalo se tam strašně moc různých věcí, všemožné zápletky, spoustu otázek, a jen jednou za čas byly odpovědi. Když už jsme se ale něco dozvěděli (např. o -A), bylo těch informací tolik, že jsem si ten jeden určitý díl musela spustit několikrát, abych to všechno pobrala a pochopila.
Jedině bych vytkla právě zmíněné -A. Za tu celou dobu se to strašně moc zkomplikovalo a pořád natahovalo.
Na druhou stranu herecké výkony byly na jedničku. Všechny lhářky i ostatní herci se svými rolemi splynuli a celý děj hráli velmi přesvědčivě.
Klobouk dolů tvůrkyni, která dokázala seriál zpracovávat po celých sedm sérii a hlavně, že celý děj na sebe hezky navazoval. Udržet si diváky i po tolika sérii nebylo určitě jednoduché.

Hodnocení jednotlivých části:
- postavy 90%
- nápaditost 100 %
- děj 80%
- nekonečné -A 60%
- řeč, hlášky 100%
- celkový dojem 90%

Seriál bych doporučila těm, kteří mají rádi napětí a kterým nevadí čekat na samotné "vyvrcholení" až na konec seriálu.
Za sebe můžu říct, že mě seriál velmi zaujal a za pár let ho určitě shlédnu znova s vědomím, že už vím, kdo se ukrývá za -A.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vrtkavé, ale chytlavé

Tento seriál sleduji už tolik let, že je až těžké napsat objektivní názor. Seriál začal jako celkem nevinné teenage drama s mysteriózním a krimi podtextem a od té doby je to jízda.

Za posledních 7 serií se stalo tolik intrik a tolik neštěstí, že se zdá, že holky to vážně s karmou prohrály. V prvních sériích je celkem pochopitelné proč se holky neobrátí na policii (mladé a naivní), ale po jistých dramatických událostech dalších sérií se to kolikrát zdá, že si ty problémy dělají schválně.

Dějová linka je poněkud vrtkavá, příběh je za ta léta tak zamotaný, spousta věcí opomenuta, nemluvě o neustálé -A, která už byla odhalena tisíckrát a jen to první vysvětlení (ze 3 zatím?) mě uspokojilo.

Ono je to ale chytlavé. Postavy jsou fajn, příběh je poutavý, hezky se na všechno kouká a to celkem stačí. Kde pokulhává příběh, tam si to naženou dramaty a naopak. Poslední série mi přijdou poněkud zdlouhavé (dávám plus za posun o pár let kupředu), ale koukat na to pořád dá a o tom to asi je.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skončí to vůbec?

PLL je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dozvěděla jsem se o něm od kamarádky. Ze začátku jsem tomu nedávala moc šanci, ale hned jak jsem dokoukala první díl, musela jsem si pustit druhý, pak třetí atd. Prostě si mě tenhle seriál získal a já se nemohla pořád dočkat, až bude další díl.

Z lhářek mám asi nejradši Hannu, líbí se mi jak každému řekne co si o něm myslí, dokáže odlehčit situaci a prostě má nejlepší hlášky :D Také Spencer mi je sympatická, i když jsem jí ze začátku moc nemusela. Emily mi příjde taková tichá, moc se neprojevuje. I když Lucy Hale mám jako herečku ráda, tak Aria se mi nelíbí. Docela mě štvalo, že Ezra s Ariou se nejvíc řeší a mají nejvíc společných scén na úkor ostatních párů. Celkově mi příjde, že Aria je občas braná jako ta nejhlavnější z lhářek. Teď už jsem si zvykla :D

Bohužel mi PLL příjde trochu moc zdlouhavé, vlastně se tam děje pořád to samé:
Objeví se A, po nějaké době lhářky příjdou na to kdo to je a když už si myslí, že od A mají pokoj, tak se zase vrátí.
Co mě nepotěšilo je to, že bude nejen 6, ale i 7. série a to už je opravdu moc. Hlavně teď, když se zjistilo, jak to vlastně bylo s Alison, tak už zbývá zjistit, kdo je A a proč to dělá. Na to by podle mě bohatě stačila 5. série. Když už mi seriál příjde zdlouhavý teď, tak nevím jak to bude se 6. a 7. sérií. Bojím se, aby to neskončilo tak, že budu koukat jenom ze setrvačnosti, protože vážně chci zjistit kdo je A :D
Zajímalo by mě, jestli po odhalení A bude všechno na tu dotyčnou osobu sedět. Nevím, to už je snad nemožné. No nic, asi si budu muset víc jak ty 2 roky ještě počkat. :D

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Natahovali a natahovali, až neviděli, kde začali

Seriál se mi zpočátku hodně líbil. Trochu to vypadalo na novou Veronicu Mars. Ocenila jsem i to, že hlavní postavy jsou ženy, protože v té době v mých seriálech měli v hlavním obsazení muži jasnou převahu. Seriál byl vtipný, napínavý, postavy byly více či méně sympatické. Nikdy jsem se sice se svými oblíbenci neshodla s názorem většiny a hrdinky většinou udržovaly vztahy přesně s tím, s kým mě ty vztahy moc nebavily... Překousla jsem i to, že tam středoškolačku hrála herečka, která jednu hrála skoro o 20 let dřív. Přes všechny vady jsem se u seriálu bavila.
Jenže i to bylo jen dočasné. Seriál si neuměl poradit s tím neustálým natahováním a dokázal, že takový žánr je buď pro minisérie, nebo se záhady musí měnit, nemůžou řešit jednu 10 řad. Seriál pořád dokola opakoval jeden vzorec: hrdinky začaly někoho podezírat, že zabil Alison a/nebo je A, sbíraly stopy, někdo z nich třeba i váhal, způsobilo jim to problémy, zatímco podezřelá postava se chovala čím dál divněji, tak, jak se nevinný člověk nechová, načež už to vypadalo na rozuzlení, ale pak přišla nějaká bomba, která všechno vysvětlila, postava byla vlastně úplně normální. A tak zase začly tohle kolečko s jiným podezřelým. Vrchol už ovšem začal být, když se jim ti podezřelí v tom kolečku začli několikrát opakovat. Nehledě na to, že někdy jim A prováděla ohavnosti skutečného psychopata, až život ohrožující, a jindy to byly neskutečné pitomosti, které by řešily jen puberťačky.
A ani ty vztahové zápletky neustály to natahování. Scénáristi se nemohli rozhodnout, jestli hrdinky budou mít nějakou velkou lásku téměř celý seriál, nebo jestli budou pořád řešit vztahové drama, a tak se pořád rozcházely a dávaly dohromady s těmi samými postavami. Normální člověk by takový vztah dávno vzdal. A i když je mezi námi pár takových naivek, které to zkouší furt dokola jako v té známé definici šílenství, musela být taková každá hlavní postava?
No já to vzdala koncem třetí série a částečně obdivuju, částečně lituju ty, kteří vydrželi až do konce.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

-A-

Když tento seriál začali kdysi dávno vysílat od 1.serie na Primě ,každý víkend, doslova jsem hltala každý díl a nemohla jsem se dočkat dalšího týdne (a to vůbec takove ,,dívčí" serialy nemůžu vystát).
Takhle jsem došla k 2. serii, poté jsem si začla serial stahovat a koukat online postupně serial, ale ztratil své kouzlo a to pravé tajemno a napětí prostě zmizí. Pak už jsem to v polovině 3. nebo 4. série uplně zabalila a přestala sledovat, protože už mi to připadlo ,,prostě příliš" zamotané, zmatené, nudné a jaksi nijaké. Což mě hrozně mrzelo jelikož mě serial tak zprvu bral a myslim, že nápad na původní děj je skvělí, ale postupem času už se ,,to hlavní" ze serialu vytratí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Can you keep it

Úvodní znělka, na ní snad nikdy nezapomenu :-) dokáže mi v hlavě hrát hodiny.
Hlavně si pamatuji na první dvě série kdy jsem se zatajeným dechem seděla a těšila se jak malé děcko. Spekulovala kdo je -A.
Jelikož jsem PLL začala sledovat později první dvě serie jsem zhltla na posezení. A po první sérii naivně psala na net "nevíte kdo je -A?".
A poté, to šlo dále, stala jsem se skalní fanynkou a obhajovala seriál co to šlo.
Bohužel s dalšími sériemi šla kvalita do kytek.
Jediné co mě drželo u seriálu byli vztahy holek a to jedinečné pouto co měli mezi sebou.
PO velkém odhalení -A (což bylo mimochodem pro mě obrovským zklamáním), měl seriál dlouhou pauzu, opravdu si myslím že to je a byla chyba.
Každopádně po pěti letech holky přijedou zpátky. Pouto je pryč vztahy jsou pryč a objevil se nový padouch který zabije -A a pravoplatně nastoupí -B.
Nemyslím si že to bude úspěšné, ba naopak. Seriál určitě do dívám už jenom kvůli těm čtyřem rokům co jsem žila seriálem a odhalením -A.
Ale na konec je tento seriál pro mě docela velkým zklamáním. Takže tedy:
1serie: 100%
2serie: 100%
3serie: 70%
4serie: 50%
5serie: 50%
6serie: 30%?

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

“Two can keep a secret if one of them is dead.”

Často som na tento seriál počula chvály od rôznych ľudí, ale dlho som odolávala. Hlavný popis ma totiž nijak nezaujal. No raz som sa veľmi nudila a nemala som čo pozerať, tak som sa rozhodla dať mu šancu.

Dostal si ma veru už po prvom diele. Zápletka je naozaj... veď viete. Zápletka. A skutočne zamotaná a zamotáva sa stále viac. Stále ma núti rozmýšľať, kto je asi A a kto je Alin vrah? Je to tá istá osoba či dve rôzne? Alebo dokonca skupina ľudí?

Počas prvej série som bola kompletne zmätená, mohol to byť ktokoľvek, no keď som začínala mať istý obraz o tom, kto je za tým, celé sa to zamotalo ešte viac. Dej je rozhodne chytľavý a prepracovaný, záver nečakaný a šokujúci. Scény na konci, kde ukazujú, čo A robí ma vždy vystrašia. Vlastne často sa pri seriáli vystraším - ale ja už proste som taký strachopud, pri horore by som nevydržala :D Toto je pre mňa strach ešte vrámci normy hoci keď pozeráte celú sériu už po druhý raz, bojíte sa menej.

Druhá séria nesklamala, hoci sem-tam mi pripadali niektoré "indície", ktoré mali viesť k vrahovi Alison veľmi umelo vtlačené do príbehu a nijak zvlášť prepracované. Zato na scénu v tom desivom obchode s bábikami len tak nezabudnem. Vtedy som sa skutočne vydesila (hoci pre mnohých z vás to asi veľmi extra "scary" nebude). Záver...no môj taký naj typ na A mi vyšiel, najmä keď sa dotyčná osoba viac zblížila so všetkými. Sedelo to na ňu, ale mám trochu problém s tým, ako dotyčná osoba zahrala A. Žiadna sláva, no...

Tretia séria ma zatiaľ nenadchla. Zistili kto je A, podľa mňa mali ďalšiu zápletku rozvinúť okolo toho, že sa budú snažiť zistiť viac o Alisoninej vražde - je jasné, že sa na nej podieľalo viac ľudí. Miesto toho im zas niekto posiela správy... No uvidím, ako to bude ďalej, zatiaľ je moje hodnotenie 100%.

Plusy: úvodná znelka (tá pesnička ma snáď nikdy neomrzí), Ezra Fitz, predstaviteľka Spencer (tá baba je úžasná rada by som ju videla hrať aj niekde inde, aby som mohla byť objektívnejšia, ale zatiaľ si myslím, že hrá perfektne), Ariin štýl (zbožňujem ako sa Aria oblieka), zaujímavá zápletka (milujem seriály či filmy s detektívnou zápletkou)

Mínus: predstaviteľka Emily...postavu mám rada a tá baba je pekná, ale ako herečka ma teda nijak neuchvátila...vlastne ako herečka je dosť slabá.

EDIT 08/16/12 Tretia séria sa pre mňa stáva doslova utrpením. Vážne rozmýšľam, prečo to ešte pozerám, ale asi dúfam, že sa to snáď zlepší... A ešte kvôli Troian Bellisario, ktorá je definitívne najlepšia herečka z celého osadenstva PLL. Vzťah Arii a Ezra sa asi stal pre producentov prinudným, a tak sa snažili "dodať tomu šťavu" v podobe Ezrovej snobskej rodiny, ktorá ich na koniec určite rozdelí. Také do očí bijúce seriálové klišé som už dávno nevidela. Hanna a Caleb zase spolu. Och môj bože, prečo?! Tá ich scéna, kedy sa pobozkajú mala isté ambície byť vášnivá, ale vyšiel z toho maximálne trápny výstup, kedy som si pomyslela: "Ako som si mohla niekedy myslieť, že Ashley Benson vie hrať??" Emilyino vystúpenie sa ani nelepší, ani nehorší. V každom prípade faktom ostáva, že hrať nevie. A hlavná zápletka? Len stále pridávajú nové a nové dôkazy, už to nie je zaujímavé, už vás to nenúti premýšľať nad možným vrahom. Stále vymýšľajú nové hlúpe umelo nastrčené dôkazy a vôbec sa nevenujú tým, čo načrtli v predošlých dvoch sériách. Navyše hlavné hrdinky konajú totálne nepochopiteľne a hlúpo, napríklad čo mala byť tá hra na pravdu? Čo to bolo za kravinu? Čomu to akože prospelo?

Pravdu povediac, nečudovala by som sa, ak by táto séria bola ich posledná. Ani by ma to extra nemrzelo. Jediné, čo ma mrzí je, že prvé dve série mali veľký potenciál, ktorý v tejto poslednej úplne zabili.

Práve to ma donútilo tak rapídne znížiť hodnotenie - 70%.

70 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Pretty face,ugly secrets.

Tento seriál si má získal už po prvej časti. Či už to bolo jeho zápletkou, postavami, hudbou alebo dejom.
Po tom čom som mala zhliadnuté prvé dve série, sa mi podarilo požičať si z knižnice knihu, podľa ktorej má byť seriál napísaný. Neviem ako moc sa drží knižnej predlohy, no určite sa mi páči viacej to seriálové spracovanie.

Každá s postáv má niečo do seba. Jej stranou a úmyslami, si nemôžeme byť nikdy istý. Postava Spencer, ktorú som mala zo začiatku najmenej rada, sa stala mojou naj. Taktiež aj Hana, tá keď niečo povie tak to stojí zato. Asi najmenej rada mám Ariu. Je na nej proste niečo čo mi vadí. Či už je to niekedy jej správanie. Alebo to, že sa mi občas zdá, akoby ju a Ezru kládli do popredia a robili z nich hlavný pár seriálu, pričom by si to iný zaslúžili viacej

Celým seriálom sa tiahne záhada s -A-, čo robí zaujímavú zápletku. Nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá. V každej časti sa síce dozvieme nejakú tú odpoveď na otázku, no hneď na to sa objavia nové a nové a odpovede na tie predchádzajúce akoby nedávali zmysel a slúžili na zmetenie človeka. Je plný nečakaných zvratov. Všetko spolu súvisy, aj keď to spočiatku nemusí dávať zmysel. Vďaka tomu sa mu darí držať napätie po celý čas. Každý koniec perfektne navnadí na novú časť.

Určite u seriálu ostanem, až do konca, pretože chcem vedieť ako to dopadne a ako to všetko vlastne bolo.

50 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Lhářky ?

Od začátku jsem seriál hltala a nemohla se dočkat na další díl. Hádala jsem kdo je -A, proč to dělá ? Kdo Ali zabil ? ... všechny tyhle otázky mě bavily a nemohla se dočkat až na nějákou dostanu odpověď, ale tak od půlky 3 série se už necítím nedočkavá na další díl. Spíš už si říkám, kdy to skončí ? Kdo je teda -A, je to ona ? On ? Támhleta ? Támhleten ?
Ve všech těch tajemstvích se už spíš jen ztrácím.
Podle mě stojí za kouknutí a udělání si vlastního názoru, ale divák by měl být připraven, že po čase už to začne opravdu lézt na mozek :) Dávám 70% protože mě i přes to všechno zajímá kdo je sakra -A ! :)

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Liars

PLL som začala pozerať niekedy keď začínala moja seriálová mánia. Tento seriál bol pre mňa vtedy niečím novým, originálnym a dobrým. Popravde ani dnes nenájdeme tak ľahko seriál s dobrou zápletkou, stále sú to len nejaké kriminálky či komédie, a keď sa niečo nové a hlavne dobré objaví, tak sa na to vrhne asi každý.

No ale k seriálu. PLL si ma získalo. Hoci je to seriál určení skôr pre tínedžerov keďže aj hlavné postavy ešte chodia na strednú, ja by som ho odporúčila aj dospelým. Je to taký dobrý mysteriózny seriál, dievčatá sa celú dobu snažia odhaliť -A, ktoré nie a nie nechať ich konečne napokoji. Do toho príde nejaká akcia, keďže -A nevypisuje len smsky, ale sa aj hrá s dievčatami ako s bábikami. :) Stále sa objaví niekto nový podozrivý, seriál nás celý čas mätie o tom, kto môže byť -A, keďže vždy sa nájde niekto podozrivý, a vždy je to niekto iný, takže nemáme šancu to odhaliť úplne. No v seriáli sa nájdu aj detailné vodítka na to, len treba byť všímaví.

Postavy sú rozmanité takže si tiež určite nájdete nejakú obľúbenú, či už to bude Hanna, ktorá vždy zabije nejakú hlášku, alebo skôr tichšia Emily. A keď seriál budete sledovať, určite vám neunikne, ako sa postavy zmenili odkedy im začalo -A vypisovať.

Mínus seriálu je, že je občas príliš naťahovaný. -A celé dve série nie a nie odhaliť, ani Alina vražda sa nevyriešila, a kvôli tomu boli niektoré diely veľmi nudné.

Teraz postupne ako sa odhaľuje -A team je seriál zaujímavejší. A ak bude seriál pokračovať tak ako si ho predstavujem, nebudem mať problém dať mu 100%. Každopádne určite stojí za pozretie.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Výborný nápad, zbytečně složitý

Prolhané krásky jsem si oblíbila od první chvíle. Zakázaná láska učitele a studentky mne zaujala nejvíce. Všechno to pátrání kdo zabil Alison, kdo je -A a jak z toho ven. Později, především po zjištění, že Alison vlastně vůbec nezemřela už zápletek bylo podle mého názoru moc a já už se v ději moc neorientuji. Seriál sice dál sleduji, ale myslím, že už vše mělo být dávno vyřešeno a ukončeno čtvrtou, maximálně pátou sérií. Zbytečně to prodlužují a přes kvalitní začátek, každým dílem mne to začíná více a více nudit. Hodnocení kvůli zbytečným prodlužováním a zamotáváním děje snižuji hodnocení z 90% na 80% a myslím, že po další řadě půjdu ještě níž.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Did you miss me? -A

Pretty little liars. Jen název toho seriálu mě zaujal, a pak to bylo jako jedna velká dělová rána. Najednou jsem byla uvnitř toho děje, a nějak už jsem se nedokázala dostat ven. Zatím jsem viděla všechny odvisílané díly i speciály a jediné co můžu říct je WOW. Někdy je to trochu menší WOW, ale pořád tam je. A ještě jedno WOW. Já prostě miluju Ezru. On je jeden z největších důvodů, proč jsem u seriálu dokázala vydržet. Trochu mě mrzelo, jak to nakonec dopadlo s celým A týmem.
Z holek mám snad nejradši Hannu. Ty její hlášky dávají celému seriálu šťávu. Taky mám ráda Alison a Ariu. Spencer a Emily mě nijak nenadchly.
Z párů fandím samozřejmě Ezrii. To je moje srdcovka. Nevím jak to udělají, ale prostě musí skončit spolu. Jiný konec si pro seriál nedokážu představit.
Sledovala jsem i spin-off, celkem mě mrzí že ho zrušili tak brzo, ale aspoň nám to vrátilo Caleba.
Seriál má slušný hudební podklad, což se taky počítá.
Docela se těším jaký příběh nám přinese druhá půlka 6. série. Teď už víme, kdo je A, tak nevím co čekat.
Seriál doporučuju. Když jsem kamarádce pustila první díl, nedokázala se odpoutat stejně jako já, takže na tom asi něco bude.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

PLL

Chtěl jsem nějaký oddechový seriál se zápletkou na více dílů ( tedy neepizodní ) a bylo mi doporučeno Pretty little liars. A nešlápl jsem úplně vedle. Je to něco jako Desperate housewives, akorát s mladšími a hezčími hrdinkami ( velké plus :) ) ale bez humoru ( velké mínus ). Hlavní zápletka dost zajímavá, jen je škoda, že nezvolili stejný přístup jako u již zmíněných Desperate housewives - tedy nová zápletka každou sérii. Teď jsem skončil první sérii a doufám, že na konci druhé sérii už se dozvíme, kdo je A ( ale to asi doufám marně vzhledem k tomu, že bude i třetí série :) ). Každopádně seriál je to celkem kvalitní a fajn je, že i kdyby to v budoucnu šlo úplně do kopru, tak hlavní hrdinky jsou natolik hezké, že úplná ztráta času to nebude nikdy :-)

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

První 2 řady super...

... než se všechno zvrtne a už si jenom říkáte:
,,Kdy to skončí?"
Pll je něco úplně jiného. Čtveřice holek se dostala do situace, do které byste se normálně nedostali, a proto vás seriál hned zaujme.
Holky jsou dost odlišné a každá přidává seriálu něco skvělého navíc. Jde z nich vidět, že jsou bohaté (takže můžete tiše závidět oblečení).
První 2 řady jsou doopravdy super! Vše dává smysl, je to logické, ale jakmile začne 3. řada, tak už je to přehnané. 4. řada se pro mě stala utrpením.
Rozhodně ale Pretty little Liars zkuste :)

70 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Better lock it, in your pocket...

Na PLL jsem se začala dívat tak před dvěma měsíci na doporučení kamarádky. Ze začátku jsem váhala, zda-li si to vůbec stáhnout, protože jsem si myslela, že to bude o čtyřech pubertálních kamarádkách, které budou řešit zmizení té páté a ...V životě by mě nenapadlo, že to bude mít takový kriminální nádech, což já mám nejradši. První díl mě moc nezaujal, ale pak mě to naprosto pohltilo a drží se mě to do teď. Seriál mě hrozně ovlivňuje. Ze začátku jsem neměla moc ráda Hannu a Spencer, ale teď je tomu naopak. Nemusím moc Arii a Emily, dost mi vadí, jak je ufňukaná a naivní a Hanna se Spencer jsou mé nejoblíbenější postavy a dle mého názoru mají nejzajímavější dějovou linii v příběhu. Tobyho jsem nemohla vystát, přišel mi jako "úchylák od vedle", byl mi nesympatický, ale teď je to moje další nejoblíbenější postava. Celý příběh je zajímavý, i když sem tam jsou tam zbytečné momenty například textovky od A už mi přijdou ohrané, nebo je něco až moc přitažené za uši, a to, kdo je A už moc prodlužují, ale seriál mě baví a už se těším na další díly. Líbí se mi jaký má seriál strašidelný nádech a některé scény jsou opravdu dechberoucí...Viz. odhalení Mony a Tobyho, u něhož stále pevně věřím v nevinnu:)Dávám 90% za příběh, protože já detektivky prostě miluji, za sympatické herečky a herce (není tam snad ani jeden chlap, který by se mi nelíbil)a za to, že to je pokaždé do poslední minuty napínavé. No, každý si na seriálu najde to své :-)

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Never trust a pretty girl with an ugly secret

S tímhle seriálem jsem víc než spokojená. Zezačátku to prvních pár minut vypadalo, že se jedná jen o další pubertální seriál o bohatých, hloupých a rozmazlených Američankách, ale pak přišla hlavní zápletka a já musela svůj první dojem přehodnotit. Pretty little liars má všechno co od seriálu tohoto druhu očekávám – pořádnou a smysluplnou zápletku, napětí, přijatelné herecké obsazení a sem tam nějakou tu sarkastickou nebo vtipnou hlášku. Ale opravdu se jedná spíše o seriál pro dívky – Občas si nemůžu pomoct a žasnu nad tím, jak hlavní hrdinky i přes všechen ten stres a vydírání mohou vypadat, jako by právě sestoupily z přehlídkového mola...

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Nikdy nevěř hezké holce se strašlivým tajemstvím...

Skvělý seriál s úžasným nápadem a tomu odpovídajícím provedením. Děj plný nástrah, intrik a temných tajemství okořeněný vždy tou správnou atmosférou, tak přesně takhle to vypadá a je to dokonalé. Poměr s učitelem, zmatek ohledně své orientace, přebírání přítelů vlastní sestře nebo bulimie a drobné krádeže? Ano, tohle všechno se může stát. Tohle všechno znamená, že příběh každé z dívek a situace, ve které se ocitly je dost uvěřitelná, což je pro seriál další plus. Čím jsou díly novější, přibývá na akčnosti a děje se toho víc a víc, což je pro mě osobně další klad. Herecké obsazení je uspokojivé a výkony ještě lepší. Sem tam se zdá, že věci jsou až příliš nepravděpodobné, ale ani to mi nezabránilo ohodnotit tento seriál na 100%.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Postupná katastrofa

Jak napovídá nadpis tohoto názoru, tak vypadal celý seriál. Dle mého názoru by stačilo, aby seriál měl jen dvě série. Potom to bylo už jedno dlouhé natahování.
Postavy mně přišly hloupé, namyšlené, otravné, nudné. Ano, občas tam byla výjimka, ale ty špatné postavy převažovaly.
Děj se relativně pořád opakoval a vše se točilo kolem hlavní pětice. Mrzelo mě, že nedostaly prostor ostatní postavy, které určitě mely zajímavější příběh než hlavní hrdinky.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

PLL

Nepamatuji se, jestli jsem začala seriál sledovat od té chvíle, co začal běžet nebo až někdy déle, takže asi nemůžu říct "Páni, 7 let." Co s jistotou ale říct můžu je to, že mě seriál zpočátku vůbec, ani trochu nebavil. První díl (a pak i většinu první série) jsem si musela pustit několikrát, protože jsem nebyla schopná se tím vším prokousat. Nakonec to ale dopadlo a musím říct, že to nebylo úplně špatné.

Nechci hodnotit jednotlivé série, protože musím říct, že už si je dopodrobna moc nepamatuju, ale musím říct, že seriál mě bavil mnohem víc před tím, než se vrátila Alison. Její postavu jsem už od začátku neměla ráda (v reálném životě jsem na podobné typy lidí alergická) a jednoduše mě scény s ní moc nebavily - ve finále když už se trochu zklidnila, tak mi přišlo, že pořád jenom fňuká.

Jinak k ústřední čtveřici lhářek a jejím protějškům nemám asi moc co vytknout, bavili mě.

Původně jsem měla hodnocení na 90%, snížila jsem na 60, ale nakonec jsem se rozhodla pro konečných 70% (ve finále bych dala i třeba 75% ale jelikož tato možnost není) - snížila jsem kvůli protahování seriálu, nevysvětlitelnému mizení některých postav (např. v 7. sérii Holden nebo Marco - v jednom díle jsou, hrají tam určitou roli a pak jsou najednou fuč jak pára nad hrncem) a teda i ten konec. Ten mi přišel trochu moc.

10% hodnocení k dobru pro mě má seriál za to, že běžel o prázdninách a plus mínus v jarní pauze, takže mi vyplňoval dobu čekání na seriály jiné.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zklamání

Mám ráda záhady a tajemství a také "hraní na detektiva", takže tenhle seriál byl přesně pro mě. Ze začátku to opravdu funguje, hlavní hrdinky mi jsou sympatické a i příběh je zajímavý, počet podezřelých se zvyšuje a my zjišťujeme, že každý mohl mít motiv.

Tak první 4 série jsou perfektní a neváhala bych dát 100 procent, ale jelikož jsem viděla 5. a půlku 6. série, tak to nemůžu udělat. Poslední série opravdu všechno pokazily a já si začala všímat,jaká je to nepromyšlená hloupost. Postavy, které jsme si oblíbili mizí a naopak přichází postavy, které nikoho nezajímají a je jasné, že tam budou pouze na pár dílů a že slouží pouze jenom nějaká vata.

Odhalení -A z 6. série bylo opravdu příšerné, vůbec ten příběh nedával smysl, nebyl dojemný a promyšlený moc nebyl viz Tobby a jeho matka.

Klady: Líbí se mi přátelství holek i přátelství jiná (Emily/Toby, Caleb/Lucas, Lucas/Hanna) a také sarkastické hlášky, kterých je tam požehnaně.

Zápory: Hloupost holek, který se chovají nelogicky a pardon, nemůžu věřit, že Spencer je ta chytrá, když se chová úplně stejně hloupě jako holky. Přidávání záhad, který nedávají smysl a je na tom vidět, že tvůrci neví kam dál.

Možná jsem sama už z toho vyrostla, ale tenhle seriál je opravdu hodně velké zklamání, které se snad může líbit jen mladším holkám.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Who the hell is Charles?!

Do názoru na tenhle seriál se mi dlouho nechtělo, říkám rovnou, proto neočekávejte nějakou vysokou kvalitu, jen je to názor, který jsem konečně dneska napsala a sepsala..
Seriál jsem začala sledovat na popud kamarádky, která si o něm neměla s kým povídat, mohu říct, že jsem seriál sledovala s nadšením.. avšak jen do 3. série. Pak už jsem marně vyčkávala na to, kdo bude A a seriál jsem sledovala jen díky tomu. Poslední série, sama nevím čím, ale přece, mě nadchla a zase jsem ji sledovala s nadšením.
Většinu času si říkám, co s těmi holkami vlastně je. Jejich tajemství nemohou být až tak hrozná, aby se kvůli nim šlo - doslova a do písmene - přes mrtvoly. Vidím je pouze jako bandu holek, co řeší případy, co v životě řešit neměly a co se pletou do všeho, co se jim zrovna připlete pod nohy.
Seriál je naplněn detektivičností, což asi není úplně od věci.
Asi by se měli holky smířit s tím, že co je mrtvé nemusí zůstat vždy mrtvé. A co je živé nezůstane živě navěky.
Zůstává jen jediná otázka: Who the hell is Charles?!
xoxo.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

čeho je moc, toho je příliš...

Kdybych tenhle názor psala o rok, možná dva dříve určitě by to bylo něco ve stylu: "Naprosto totálně boží seriál, který mě chytl a nepustil.. každý týden se s napětím těším na další nový díl a stejně tak na další malé detaily, které mi budou odhaleny a tím se přiblížím k odhalení velkého a tajemného -A"

Nyní, už je můj názor trochu jiný... seriál měl dle mého názoru skončit 4. sérií (tedy v době, kdy byl na svém vrcholu). V 5. sérii je děj už totálně zamotaný, řekla bych, že ani samotní tvůrci už neví, kterým směrem příběh směřuje a já mám pocit, že -A je každý, včetně mě. Za dobu těchto 5. sérií se divákům odhalilo tolik tajemství a událostí, že už si ani nedokážeme uspořádat veškeré informace do jednoho uceleného příběhu. Mám pocit, že tu onu osudovou noc se toho stalo tolik, že by se to snad ani za jednu noc nedalo stihnout, tak jak je to vůbec možné?!
Navíc... je to jen můj názor, nebo jsou holky opravdu úplně pitomý?! Nikdy je nenapadne zavřít okna a dveře, když si spolu povídají, nikdy je nenapadne si povídat na bezpečnějším místě než je venku před hlavním vchodem do školy, v kavárně, kde se schází polovina města nebo právě u otevřeného okna nebo dveří. Kde jsou jejich rodiče po většinu času?! A jakto, že za poslední 3 série se čas jakoby zastavil?! A úplně nejhlavnější otázkou je, proč když někoho složí k zemi, tak se k němu následně otočí zády a pak se diví, že ten někdo utekl?!
No nemá smysl zde rozepisovat všechno co se mi zdá jako naprostý a totální nesmysl, který by se v životě odehrál úplně jinak, protože je to jen seriál, ale stejně je pro mě s každou přibývající sérií seriál o něco víc pitomější a pitomější..

Takže:
1. série - 100%
2. série - 100%
3. série - 100%
4. série - 90%
5. série - 60%
6. a 7. série - nechávám si ještě relativně vysoké hodnocení, ale už to vidím spíš tak na =<50%

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Secret,scary and lie...

Tento seriál nemá konkurenci.Nejprve jsem ho sledovala v televizi na Prima Love.Ovšem zaskočil mě český dabing.Proto mě to donutilo se na tento seriál dívat s titulkami a udělala jsem nejlépe jak jsem mohla.První série se mi zalíbila,tak jsem dala šanci i těm dalším nastávajícím.Podle mého názoru je to opravdu jeden z nejlepších seriálů a nejen co se týče kvality.Skvělé herecké obsazení,to klobouk dolu.Děj je jediněčný a neni okopírovaný od ostatních seriálů.Co mě,ale mrzí,tak je ta dlouhá pauza co před určitým časem nastala,ale nedá se nic jiného dělat, než jen počkat si.

Tajemství,obavy,strach a lži.O tom je tento seriál.Nejvíce se mi líbila čtvrtá série,která měla podle mě dost šokující závěr.Čekala jsem asi trošku naivně,že se dozvíme kdo je tedy A,ale dobře nevíme to :).Nicméně byla jsem velice příjemně překvapena,že konečně Alison začala mluvit, co se vlastně vše stalo.Někdy se mi zdá,že je kolem více otázek,než odpovědí.Ohodnotila bych to jen a jen kladně,nemám k tomu žádné připomínky.

Nejoblíbenější postavy: 1) Alison,2) Emily,3) Hanna 4) Cece Drake a uplně nejvíce smekám,před Monou.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kissed -A

Skvělí seriál, s nápadem tak nápaditým až to někdy bolí. Kde se v každém díly objeví nový kus skládačky, ale objeví se také nová otázka.:)
Čím novější díly, tím více otázek. V prvních třech sérií bylo více otázek než odpovědí, ale čtvrtá to změnila ... :P Snad se v pátý konečně dozvíme kdo je -A, i když tomu moc nevěřím. :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po třináctém díle druhé série...

Bývaly chvíle, kdy jsem z PLL nemohla spustit oči a klidně celý den jsem se dívala na jednotlivé díly. Poté se to ale celý zašmodrchalo a mě začalo být divný všechno to, co se kolem kolek dělo... Nastávaly chvíle až moc otázek, moc jasných věcích, po kterých holky skočili a ukázalo se, že je to jen falešná stopa.
Seriál je originální, ale není oddechový. Je složitý a lidé se musí koukat opravdu nepřetržitě, aby pochopili, co se děje.
Krom toho se tu vyskytuje příliš mnoho nevysvětlených věcí, ze kterých se člověk občas tak trochu zblázní. "Kdo je záhadný A a jak to že o hlavních postavách ví každé jejich tajemství?" Tahle otázka mě zabíjela a se mnou i můj čas.
Seriál je zajímavý, ale pro mě až moc zdlouhavý a zamotaný.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvapení

Většinou mívám averzi k různým mániím z čehokoliv. Pretty Little Liars nebyla vyjímka, proto jsem si je pustila poprvé až před měsícem. A světe div se - nedělala jsem nic jiného, než hltala další a další díly.
Nikdy jsem moc nemusela teenage seriály ze střední, ale tohle má šmrnc. Je v tom akce, tajemství, intriky, zakázaná láska, rodinné problémy, přátelství, bad bitches, od každého něco. Záporné postavy mám taky dost ráda. Oblíbila jsem si i podivnou Monu, ale mohla by se přestat tak blbě usmívat, když někomu ubližuje, to je na facku :D
Nicméně jsem teď četla, že tvůrci se rozhodli i pro pátou řadu. Nevím jak ostatní fanoušci, ale já radost nemám. Kdyby seriál skončil čtvrtou řadou, zachoval by si úroveň, která lehce klesá. Už je toho prostě moc.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

-A

Seriál mě absolutně pohltil. snad ještě nikdy se mi nestalo, že by mě seriál tak zaujal, že bych za den musela shlédlout třeba i 5 dílů.

Je to jedinečný nápad, který ještě jako jeden z mála nebyl natočet a myslím, že se jim to povedlo. Herecké obsazení je skvělé, dívky vypadají opravdu velice mladě. Zápletka je úžasná. Člověk si pořád musí lámat hlavu nad tím, kdo je A a to ho nutí se dívat dál a dál. Taky to vypadá, že je to pokaždé někdo jiný a jsem opravdu velice zvědavá, kdo to bude a jestli se to opravdu dozvíme. Jen doufám, že to nedopadne, jak u hodně seriálů, že se ani nedozvíme nakonec kdo opravdu zabil Alison a kdo jsou (je) A. Doufám že to bude mít šťastný konec, tady je to opravdu na místě.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

No one keeps a secret

Původně mě k PLL přivedl můj bratr, který měl v úmyslu se na něj dívat. Když si pouštěl první díl, nedalo mi to, a podívala jsem se s ním. Přiznávám, že ze začátku mě to moc nechytilo, ovšem jakmile přišel konec pilotního dílu, byla jsem ohromená.
Jsem moc spokojená s obsazením. Taktéž se mi líbí zpracování a zápletky. I když, někdy se stane, že se nahromadí příliš mnoho otázek a překvapení, že se v tom ztrácím a mnohé díly si pouštím dvakrát, protože mám pocit že mi něco uniklo.
Celkově je to jeden z mých "best" seriálů a každý díl sleduji napjatá a natěšená na další tajemství.

Stejně nadšená jsem i z knižního zpracování, které jsem četla s velkým zájmem. Nicméně, seriál je prostě seriál. ;)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ide to z kopca ...

Seriál som začala pozerať niekedy v polovici prvej sérii vďaka spolužiačke, ktorej sa to veľmi páčilo. Zo začiatku to dostalo aj mňa, bolo tam veľa ľudí, riešilo sa mnoho vecí, bolo to zaujímavé.

Druhá séria, pravdu povediac, si ani nespomínam, čo sa tam riešilo, lebo hlavný cieľ seriálu- zistiť, kto je -A, sa tam rieši prakticky od prvej časti prvej série stále, a to je vlastne to, čo sa mi už páčiť prestáva. Keď tomu seriálu odklepnú 4-5 sérii, tak určite prv než na konci sa to, kto je -A, nedozvieme, lebo by nemali o čom točiť seriál.

A preto som vlastne dala len 70%, lebo seriál pozerám už len zo zvyku, chcem vedieť, čo sa stane, ale nie je to také, ako prv, že som netrpezlivo čakala na každú novú epizódu. Ako negatívum hodnotím jednoznačne to, že jediná zápletka je riešiť, kto je -A a keby to vyriešili, producenti asi nemajú viac nápadov, ako udržať seriál.

Edit: V druhej polovici 4.série znižujem hodnotenie na 60% a dúfam, že budem mať silu čoskoro s týmto seriálom skončiť :D Lebo ako chcem vedieť, ako to skončí, ale veď tam sa nič nedeje (myslím tým nič dôležité, lebo deje sa tam každú chvíľu niečo, ale vôbec nemám dojem, že to posúva dej dopredu).

Edit 16/6/2014: Po oznámení, že bude 6 & 7 séria som konečne našla silu už nepozerať práve začínajúcu 5. sériu a dúfam, že pri tomto rozhodnutí zostanem.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

PLL

90% za první sérii, která byla neskutečně nabitá. Ta druhá byla z mého pohledu o něco málo horší, ale pořád zajímavá, napínavá a na finále jsem se vyloženě těšila. Následovalo maličko zklamání, ale stejně mě to neodradí a třetí sérii budu určitě sledovat. Hrozně mě zajímá, jak to všechno dopadne.
Jen tvůrce prosím, aby to jednou opravdu dořešili a ve čtvrté sérii (pokud bude) se zaměřili zas na další tajemství:)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Lhářky

Seriál jsem si od začátku moc oblíbila. Baví mě ho sledovat a přemýšlet, kdo je tím zloduchem.
Líbí se mi, že seriál není tuctový. Je to originál.
Po páté řadě jsem nechtěla, aby vše skončilo.
Oblíbila jsem si většinu postav a zbožňovala jsem jejich vztahy.
Dozvěděli jsme se, kdo je "A", ale 6. řada?
Holky se nenechají ničím ponaučit. Přesto že už jsou starší, všechno řeší úplně stejně jako dřív. Dělají stejné omyly a unáhlená rozhodnutí.
A vidíme pořád stejné zápletky.
Proto dávám 80%. Už je všechno jen a jen dokola.
Pořád mě Lhářky baví, ale občas si při sledování klepu na čelo.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kdo je A?

Jednu dobu jsem se na PLL koukala v jednom kuse a celé dny mi vrtala v hlavě jediná otázka. Kdo je A?
Před sledováním jsem četla i knížky. Poprvé můžu asi říct, že je něco lepší zfilmovaně než knižně. Jinak seriál mi od 3. série přišel už nucený. 4. sérii jsem neviděla, takže nevím jestli se stane nějaký výrazný obrat, ale jinak mi přišlo, že jste mohli vynechat klidně 20 dílů a nic vám neuteklo. První dvě série byly super a další jak už to tak bývá šly z kopce. Doufám, že 4.serie je už poslední, protože si nedokážu představit co by do těch dalších ještě dali. Lepší je určitě originál. U tohodle seriálu dabing trhá uši.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lhářky?

Rozhodně dobrý námět k povídání s kamarádkama.
Seriál se čtyřmi hlavními hrdinkami a spoustou dějových linek, které končí zase u nich. Seriál, který stojí za to zkouknout, protože každý si tam najde někoho komu fandí a někoho koho nesnáší. Seriál, kde se pokocháte šatníkem všech zúčastněných, alespoň většinou.
Lhářky mají potenciál zaujmout, protože ať už je -A. kdo chce, nakonec dychtivě čekáte, co jim zase vyvede. Mezi plusy seriálu nesmím zapomenout zmínit několik opravdu napínavých chvilek napříč sériemi, lepšící se herecké výkony holek, zasazení seriálu do bezchybně vyhlížejícího amerického městečka a jako plus beru i naivitu hlavních postav, přeci jen jsou to středoškolačky. Mínusy si poslužte najít sami, nerada bych někoho od shlédnutí lhářek odrazovala.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Got a secret, can U keep it?

PLL patří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale přeci mi tam něco chybí. Četla jsem i knížky od kterých se seriál odráží a nemohu si pomoci i přesto, že si mě seriál získal, to není ono. Ano, je přímo nabitý vším, čím by měl být - napětí, strach, emoce a podobně. Bohužel ale nastaly i chvíle, kdy jsem se nudila nebo chvíle, kdy se dalo předvídat a tím z mé strany seriál utrpěl menší ztrátu hodnocení. Moje začáteční nadšení dokonale strhlo vyvrcholení série druhé a začátek třetí. Co ještě dodat, hudba v seriálu je moje slabina, herce obdivuji, ale i zde se výjimky najdou. Ráda bych dala 100%, ale bohužel mě později seriál zklamal. Nicméně, každý si v tom najde to své co se mu zalíbí i to, co se mu zprotiví.. :)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kdy to přestane?

Nechci začít hned negativně. Tento seriál jsem začala sledovat někdy v roce 2012, mám ho spojený s příjemným létem a s večery, kdy u mě byla kamarádka a my se děsily toho, co na nás za rohem vybafne, protože ten seriál měl svoje děsivé chvilky. (A nebo je to tím, že nám bylo 15 let?) Každopádně vydržela jsem. Za 4 roky jsem došla k sérii (s většíma pauzama od toho seriálu), kdy najednou by mělo být všechno vyřešeno. A co dál? Konec? Kdepak. Oni přijdou s další sérií. A to už je dámy a pánové přehnanost. Dejte těm holkám voraz. Víte čím si prošly, všichni to víme, tak proč je nenechat žít svůj život dál bez dalších dramat.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pretty Little Liars

Seriál jsem začal sledovat jako první, téma znělo dobře, herečky byli hezké a uměli hrát takže se na mě dobře dívalo. Zvraty, úmrtí, tajemství - tohle bylo všechno na jedničku. V seriálu toho bylo hodně - plno postav se objevovalo a ztrácelo, protože byli součástí hry - takže bylo příjemné vidět staré tváře zpět. Tu zprávou šťávu seriálu dala Ashley Benson - role jí neuvěřitelně sedla, její vtipné komentáře a tak dále. Ale od páté série to šlo kapku dolů, ale i tak mě serial bavil. Šestá série je děs, hlavně odhalení, která nedává vůbec smysl. To uvidíme jak to dopadne. Jinak taky si myslím,. že se to moc natahuje.
1. Série - 70%
2. Série - 80%
3. Série - 75%
4. Série - 70%
5. Série - 65%
6. Série - 60%

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A

Ale jo ikdyž je to spíš teenage seriál, musím říct že mě baví. Přiznávám se ! Je to (nebo bylo) to něco nového. Seriál s prvky tajemna a to se mi na tom líbí. Ikdyž po 2 sérii jsem měla krizovku kdy jsem se přestala dívat, zase jsem se vrátila a začala ho neskutečně hltat

Moc se mi líbí různorodost děvčat, myslím, že každá holka se najde v jedné představitelce a na to právě vsadily tvůrci. A vyšlo to.

Co se seriálů týče mám na něj přesto všechno smíšený názor. Nevím co si o tom myslet. Pokaždé když má být odhalené "mega tajemství" navalí se další a tak to jde pořád dokola. Poslední 2 série si říkám, že se na to vykašlu, že je to furt stejné a člověk stejně ví tolik jako když začal první díl.

Na druhou stranu musím říct, že i přes ty negativa co mi vadí, mě to dokáže pořád šokovat a hltám každou epizodu a nikdy nevynechám. Možná je to účel tvůrců, možná ne. Každoádně PLL je jeden z nejdiskutovanější seriálů vůbec. Názory se liší. Nejlepší je si udělat názor sám/a.

Nejoblibenější postava: Hanna :)

Poslední série byla pro mě překvapením, rapidně PLL stoupl v hodnotě a za to díky ! ikdyž lhářky mohli být trochu déle "uvězněné" a tvůrci si mohli s touhle tématikou víc pohrát. Hodnotím zatím za jednu z nejlepších sérií.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Čeho je moc, toho je příliš

Na Lhářky se dívám už čtyři roky a teprve teď jsem se po "velkém" finále a odhalení A rozhodla napsat k tomuhle seriálu svůj názor (samozřejmě bez spoilerů).

Už po prvním díle mi bylo jasné že se dívám na Zoufalé manželky pro teenagery. Ale to mi nevadilo a seriál se mi i vcelku líbil. Bylo to pro zase něco jiného a líbilo se mi všechno to napětí kolem toho. Člověk musí jenom ignorovat fakt, že hlavně čtyři hlavně herečky neumí zrovna extra hrát (snad krom představitelky Spencer), ale hlavní záměr seriálu splňují a jsou alespoň hezké :D Za ty dvě série si na ně člověk zvykne a určitě si najde mezi nimi svojí oblíbenkyni.

Už od prvního dílu jsem byla- asi tak jako všichni- zvědavá, kdo je vlastně záhadný A. A právě tady kolem téhle anonymní postavy začíná největší problém. Od seriálu, který si "prý" zakládá na každém detailu bych čekala, že mají všechno skvěle promyšlené, a že když tvůrci už tuší, že se v tom budou akorát zamotávat, tak že seriál tak v té třetí sérii zabalí a odhalí nám kdo je A. Bohužel tohle právě tvůrci PLL na celé čáře projeli, protože když seriál hezky vydělává, tak proč by netočili dál i za podmínky, že nakonec se ze skvělého nápadu stane nereálná slátanina všeho možného...

Ať mi každý tvrdí co chce, tak vážně ne! Seriál prostě není vymakaný do poslední minuty, naopak mi připadá, že o identitě záhadného A se rozhodovalo snad každý díl podle toho, od koho by to fanoušci nečekali. Důkazem je i poslední díl 6x10, že?

S tímto posledním dílem jsem se definitivně rozhodla, že už vím kdo je A a se seriálem prostě končím a o opaku by mě muselo přesvědčit jenom hodně dobré pokračovaní, kterého se ale naneštěstí určitě nedočkáme. Škoda, jak říkám, PLL byl seriál s velkým potenciálem. Bavilo mě to neustálé teorizování fanoušků, se kterým jsem na netu strávila třeba celý den, jenže můj watchlist je už tak dost nabytý, abych ztrácela čas ještě s tímhle teď už průměrným seriálem.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hanna je nejlepší!

Pokud by mi někdo před tím, než jsem se na tento seriál vrhla, řekl, že dřív zešedivím, než zjistím, kdo je -A- asi bych si to hodně rychle rozmyslela... Ne vlastně nerozmyslela! Na to je tento seriál až moc úžasný, sice mi už začíná lézt krkem, jaká už v tom je motanice, ale zase na druhou stranu nebýt toho, byl by to jen další seriál z mnoha a to by si nezasloužil, toto je naopak seriál, který vyčnívá svou originalitou a někdy až napětím, které se dá krájet! Jen opravdu doufám, že -A- odhalí dřív, než půjdu do důchodu, k němuž mám ještě hodně daleko :-D

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Questions, but no answers....yet

Na tento seriál jsem koukala hned co vyšel a po druhé řadě jsem s tím sekla. Ale ještě než se tak stalo, jsem jej doporučila mé sestřenici, která za mnou každou chvíli chodila s dalšími a dalšími poznatky ze seriálu a moje touha vrátit se ke sledování starého přítele neustále narůstala, až to dopadlo tak, že jsem stihla shlédnout třetí, čtvrtou a pátou řadu asi během dvou týdnů. Od celého počátku seriálu se mi v hlavě kupí různá tajemství a otázky a ne a ne na ně dostat odpověď či se dobrat rozluštění záhady velkého -A, což je jeden z hlavních důvodů, které mě u tohoto seriálu drží - KDO JE -A A JAKÁ JE JEHO MOTIVACE? To jsou ale nejspíš otázky, které lámou hlavu kdejakému fanouškovi PLL. Ale bez dalších zbytečných řečí: tento seriál se mi moc líbí, hlavně ten originální nápad a jen si to holky přiznejme - nikdo v žádném jiném seriálů nemá tak boží oblečení. Opravdu kde to berou? A i když má seriál nějaké chybky, které ráda odpustím, tak mi to jeho originalita tak vynahradí, že není jiná možnost než odpustit a sledovat dál.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jde to ke dnu, pomalu ale jistě

Seriál mě chytil hned ze začátku. Čtyři krásné teenagerky, tajemný/á A, smsky, vtipy, intriky, lži a to všechno mě bavilo, ale čeho je moc, toho je příliš. Je to teď už celé domotané a tvůrci snad nevědí ani, co točí, už z toho nemám takový prožitek, jako dřív. Už se jen zamotáváme víc a víc do děje a jsme nervózní, kdo že je "A".. Je to celé strašně zdlouhavé a nepřehledné, některé záhady se objasní, některé stále visí ve vzduchu a producenti nám podstrkují falešná vodítka. Jsem zvědavá, jakou sledovanost bude mít šestá série.. Nápad úžasný, ale mělo to skončit 4. sérií, kde by se vše vyjasnilo. Kdybych dnes věděla, jaké to všechno bude, nezačala bych se dívat ani náhodou.. Je to ztráta života a pro mě to byla ztráta tří let..

40 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Liars, liars everywhere!

Seriál jsem začala sledovat přibližně po tom, co byli první dvě řady odvysílány. Abych se přiznala, tak celou první řadu jsem zkoukla za jeden jediný den a šla jsem (tenkrát ještě) do školy nevyspalá. S druhou řadou jsem na tom byla podobně. Třetí řada mě zklamala, ale pořád jsem chtěla vědět kdo je A. Po čtvrté řadě už si jenom řiká: "Utněte to než z toho uděláte největš blbost světa!"

Příběh skvělý, má to nápad a zaujme to. Je tam šileně moc lhaní, tajemství a člověk se v tom trochu ztrácí už.
Bylo oznámeno 7. řad, klidně už bych to tou 5. řadou utnula. Zbytečné prodlužování, už mi i přijde, že lhářky dělají naprosto nesmyslné věci a rozhodnutí. Seriál rozhodně dokonce dokoukám, ale jenom z čisté zvědavosti jak to všechno dopadne.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A ..taky PPL

Další z oblíbených seriálů, na který jsem narazila zcela náhodou.Od pohledu absolutně mimo moji věk. kategorii.Puberťačky ze střední.Pilot,už napovídal, že tam někde bude" mrtvola"kriminálka?, prostě Tomu dáte šanci a myslím,že každý si pustí druhý díl.Jeden z těch seriálů, kde by jste nečekali do jak moc složité krimin. zápletky To vyvrcholí.A jak moc velkým otrokem se tohoto seriálu, kterej se tváří přesně jako ten nevinnej výraz Hanny. , stanete na pár let. Možná vás chci, varovat, možná nalákat, na skvělý tajuplný dobrodružství prolhané pětice někdy hodně naivních děvčat, časem zjistíte, že seriál vás bude stále lákat na nejzásadnější otázku - Kdo je A-A-Aá-A.Bude Vás nutit, si myslet,že nejdůležitější je, zjistit kdo je vrah,kdo je pronásledovatel, kdo tolik zatápí pod kotle holkám,straší je, nahání je?Až zjistíte, že celé město, kde holky žijou je krutě prolhaný i s jejich boyfriendama, že už nelze nikomu věřit, že všechno je celý ouplně ale ouuplě jinak, jenžeTO zjistíte až o několik serii později.V tomto seriálu, lžou herci,lžou jejich herecké rodiny,učitelé ve škole i jejich nejlepší přátelé,ve finále i scénáristé. Je třeba vidět každý díl +mít superdobrej detektivní reflex.Knížku sem nečetla ani se nechystám,Jejich seriálové životy mě tolik neberou (pouze "Spencer" je vyborna herečka a režisérka tu sleduji)Už se neptám ani kdo je tajmený A-proto dávám seriálu 90% plus jeste nezkončil:-)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jeden z nejlepších seriálů

Ze začátku jsem váhala zda si to pustit, ale okamžitě co jsem viděla první díl, tak jsem si tento seriál zamilovala. Všechny postavy jsou úžasný a miluju záležitost s "A". Čím víc se vše zamotává tím víc jsem zvědavá jak vše dopadne. Vůbec mi nevadí, že budou ještě dvě série naopak jsem naprosto nadšená.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I´m back, bitches!

Tento seriál si naprosto užívám. Sleduji ho už nějakých těch pár let, a přesto, že počáteční husí kůže z pocitu - že vás někdo neustále sleduje, ví o každém vašem zajemství a každém vašem kroku, že vám někdo vyhrožuje a vaše kamarádka je nezvěstná - už zmizela, měla jsem ji dobré dvě série.Pak sice tento pocit odpadl a i kvalita seriálu šla maličko dolů, protože se v zásadě opakovaly ty samé principy pořád dokola, kupříkladu obvinění někoho, kdo je nevinný, pořád nám předhazovali nové a nové možnosti, ale přitom (nevím, jestli to tu máte někdo také tak) jsem už od okamžiků, kdy nám začali ukazovat vodítka k -A, tušila, kdo to nakonec bude a že Alison pořád žije. Přesto mě ale dokáže tento seriál přece jen překvapit a těším se na každý nový díl a užívám si tu tajemnou atmosféru, která naplňuje každý díl.
Za mě 100%

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Překvapení s velkým P

U většiny seriálu se dá rozlišit kvalita jednotlivých sérií, ale u PLL to dle mého názoru nejde. Všechny série jsou stejně napínavé a zároveň každý díl obsahuje ňákou tu vtipnou hlášku či scénku a romantický okamžik. Pamatuju si, když minulé léto mi kamarádka lhářky doporučila vůbec se mi do tohohle seriálu nechtělo, a to protože jsem si myslela, že se jedná o nějaké napodobení Zoufalých manželek, ale musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Asi tak měsíc mi furt říkala už sis to pustila ?! A já furt ještě ne, ještě ne a pak konečně už mi to nedalo a koukla sem se. Musím říct, že první díl na mě nepůsobil jako většina pilotu u ostatních seriálů např. Vampire diaries, Big Bang nebo Gossip girl, u kterých mě něco táhlo pustit si další a další díl, ale naopak mě to moc neokouzlilo, ale řekla sem si zkusím ještě jeden a ještě jeden a ještě jeden a najednou mi došlo, že sem zkoukla celou sérii :-D takže PLL má naprosto jiný kouzlo, než většina seriálu. V současné době je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálu. Nejoblíbenější postavy: Ezra, Aria a Spencer Nejoblíbenější díly: S01E01, S01E10, S02E10, S02E25, S03E01, S03E12

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Who is A

PLL se mi líbí i v průběhu třetí řady, samozřejmě, je to již mírně natahované a že je to pořád ve stejném duchu? Samozřejmě, o čem by to bylo než o A. Hlavní hrdinky sympatické, každá jiná, aby si každý mohl najít svoji oblíbenou postavu. Napětí v první a druhé řadě strhující, v třetí řadě stále dobré. Jediné co mi snad nesedí je nízký věk hlavních hrdinek, ale je to přece americké, takže jim to musím opět odpustit.
Určitě dokoukám do konce a kdo má rád holčičí seriály, které nejsou jen nataženou telenovelou, tak doporučuji, abyste dali holkám šanci. Mě už dostaly.

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

li-Ars

Ze začátku jsem seriál začal sledovat v TV a docela mě zaujal, tak jsem se rozhodl začít ho sledovat. Zkoukl jsem první sérii a seriál jsem si zalíbil. Od té doby trpělivě čekám na každý díl a nenechám si žádný ujít. Musím sice přiznat, že je seriál už hodně zamotaný a já už si ani některé věci nepamatuji, ale pořád mě baví. Baví mě ta nepředvídatelnost, kterou dává -A, lhářky a ostatní herci seriálu, problémy se kterými se lhářky potkávají a že jim jich způsobil/a -A hodně... A celkově dějovost a komunikativnost seriálu. Těším se na letní finále, kde budeme čelit F-ACE to FACE.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

lhářky

ze začátku jsem byla totálně nadšená, akce, napětí, první tři série měli nasazení, čtvrtá už mě až tak nebavila, i když se vrátil někdo, koho už skoro nikdo nečekal. Uvidíme, co přinese pátá série, každopádně bych ji asi brala jako poslední. Pro mne už je seriál akorát hodně natažený a když už si člověk myslí, že je záhada vyřešena, zase se to celé změní. Rozhodně tím nikoho neodrazuji od koukání, na pátou řadu se také podívám, jen už ne s takovým nadšením. Jen bych teda ráda zjistila, jak to celé vlastně bylo

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

překombinované

Pretty little liars není špatný seriál, ale mě to prostě nějak nechytlo. U prvních dílů jsem se nudila, hlavní hrdinky mi přišly vesměs nesympatické a nemohla jsem se zbavit dojmu, že sleduji mix Gossip girl se Zoufalými manželkami pro náctileté. Ale říkala jsem si, že když má seriál tak vysoké hodnocení, třeba se do toho dostanu. Ale nedostala.

Je pravda, že seriálu nechybí napětí, postupem času jsem si některé postavy i oblíbila a nápad to není úplně špatný, ale všechno je příliš přitažené za vlasy.
Rozhodně nechápu, proč kamarádit se slečnou, která se mnou jedná jako s kusem hadru, využívá mě a ze všech ve městě si ráda dělá rohožku. Hlavním hrdinkám to zjevně přišlo normální, mě úplně ne. Problémy jako vyrovnání se s odlišnou sexuální orientací, chození s učitelem, přehnaná očekávání a nátlak od rodičů, krádeže, bulimie, absence rodičů apod. … nevím, kolik vašich přátel se potýká s podobnými problémy, já takových moc nemám, takže pravděpodobnost, že by každá ze čtveřice nejlepších kamarádek měla alespoň jeden z nich… no nevím. To, že se naše středoškolačky chovají jako dospělé je u amerických seriálů normální, to neřeším. Ale ten šatník… občas jsem měla pocit, že kostymér/ka nepřišel do práce zcela střízlivý.
Myslím, že pokud by seriál skončil s druhou řadou, bylo by ale vše OK. Bohužel neskončil. Teď jsme v situaci, kdy obyvatele Rosewoodu, kteří nejsou podezřelí a nepatří do A týmu byste spočítali na prstech jedné ruky. Na mě je to prostě trochu překombinované.

Ale abych se vrátila k první větě, PLL není až tak špatný seriál. To, že jsem vydržela celé tři řady je toho důkazem. Tu čtvrtou už si ale asi nepustím a vrhnu se raději na něco pro mě trochu smysluplnějšího.

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pretty little liars

Tenhle seriál mě opravdu dostal. Opět mě k němu v uvozovkách dohnala moje kamarádka a já jsem jí za to moc vděčná.
Obsahově je vážně skvělý a každý díl vás navnadí na ten následující. Opravdu návykový seriál! Hlavní hrdinky jsou naprosto skvělé, možná jediná Emily mi až tak moc nesedí. Nejraději mám Spencer (a Tobyho). Ona má nejzajímavější osobní příběh a ještě k tomu chodí s nejkrásnějším klukem z celého PLL. Mám ráda její povahu. Nic nevzdává, stojí si za svým názorem a nenechá si od nikoho poroučet. Takové lidi mám ráda. Toby (Keegan Allen) je nejenom krásnej kluk, ale i úžasnej herec.
Hanna - moje druhá nejoblíbenější postava. Taky má zajímavý život (jak rodinný, tak milostný). S tou povahou už je to trochu o něčem jiném než u Spencer. Ale neříkám, že je to špatně. Nechápu jak se mohla kamarádit s Lucasem. Toho nenávidím. Caleb je naprosto o něčem jiným. Jsem odvařená z jeho "hackerských" schopností. Nějaké epizody na nich vyloženě stojí.
Aria - měla jsem ji nejraději, ale postupem času mě začala nudit. A právě Ezra ji udělal tou novou nudnější holkou, která ztratila svůj názor. Kde je stará dobrá Aria z pilotních dílů 1. serie? Ale co na ní miluju je její styl oblékání! Naprosto úžasný. Ezru ráda nemám. Je moc nudnej a už by se někdy mohl rozhodnout co vlastně chce. A vzhledově? - zklamání na mé straně
Emily - nuda. Měla jsem ji ráda, když randila s Tobym. Potom už byla (jak pořád dokola opakuje) "SAMA SEBOU" a ztratila šmrnc. Jediná z holek, která mi k ní seděla, byla Maya. Ale i ta se od návratu z tábora negativněji změnila.
"A" team - Prvního člena jsem v podstatě i čekala a nepřekvapuje mě. Druhý člen mi způsobil pocit zklamání a smutek. Nenapadlo by mě to a napadnout ani v životě nechtělo!

Nemám ráda Jennu (a tu vyloženě nenávidím), Jackie, Paige, Monu a Lucase

Ale i přes nějaké ty drobnější mínuska musím dát kvůli obsahu seriálu a tak nějak celkově 100%.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nápad dobrý...

Skvělý nápad. Prostě nápad na zápletku a to všechno dohromady dalo stvořit dobrý seriál, který uchvátil mnoho lidí. Ale podle mě to mělo skončit dokud se v tom člověk mohl ještě jakž takž vyznat. Nyní, ve čtvrté sérii, se stalo už tolik věcí a objevilo se tolik postav a spletitých tajemství, že už je to prostě příliš. Nejdřív si všichni myslí, že "A" je někdo, potom zase že ne, potom zase někdo jiný, potom zase ne, dál jsou to osoby 2 a najednou je celý "A Team". Kdo by se v tom potom neztratil, že?
Můj názor prostě je, že kdyby v třetí sérii, nebo možné ve čtvrté už odhalili kdo je "A" bylo by to nejlepší. Přijde mi, že seriál už postupně ztrácí úroveň, což je hrozná škoda.

60 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

K čemu mi byl přestup na jinou střední?

K tomu, abych tam v hodinách anglické konverzace objevila PLL! I když je mi jasné, že se děj potáhne dál a dál bez objevení A jen proto, aby to mohlo pokračovat, nutno říct, baív mě to :) Víc než bych čekala od partičky na první pohled hloupoučkých americých puberťaček :D Co se hlavních hrdinek týče:
Aria - Tak tuhle holku tam absolutně nemůžu vystát, připadá mi mezi všemi úplně nejtupější, taková ta přeslazená hodňoučká holka a nechápu, co na ní všichni mají, brr :X
Spencer - Někdy ji nemusím, jindy mi nevadí. Vzhledově hodně zvláštní herečka, povahou postava také.
Hanna - Takže, jsem na blondýnky, což jí u mě dává velké plus :D Ne, vážně, docela mě její postava baví, hlavně její problémy s krádežemi a záležitost s bulimií dodávají její postavě šťávu :)
Emily - Je hodně krásná, s Mayou úplně nádherný pár a připadá mi z těch čtyř i jako nejlepší postava, nejupřímnější a nejvíc svá :)
Další postavy které mám ráda jsou určitě Maya, taky Samara, Caleb a Toby (žeru jeho úsměv) :)

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Rýchly názor.

Veľmi zaujímavý, napínavý, šokujúci, vtipný, príjemný, trošku viac dievčenský ako by som chcel, ale napriek tomu slušný seriál. Videl som všetky epizódy (po halloweensku epizódu 4. série) a alebo je ten seriál neskutočne geniálny vďaka množstvu maličkých, sotva postrehnuteľných náznakov, alebo je úplne amatérsky s kopou chýb. No to sa dozvieme až na konci a ja pevne verím, že je to alternatíva číslo jedna, lebo doposiaľ ma seriál ničím nesklamal. Čiže 99% odo mňa(percento strhávam za už spomínanú halloweensku epizódu, ktorá to prehnala so "strašidelnosťou" a naháňaním určitej osoby).

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

She cannot hear you, she's blind!

Pretty little jsem objevila, když byla rozjetá druhá řada, takže to dohánění ze začátku se rovnalo takovýmu mírně šílenýmu maratonu.

Holky jsou celkem sympatický, což člověka neustále nutí k zamyšlení, co je vedlo k tomu kamarádit se s tak hroznou osobou jako byla Alison, ale budiž.

Pokusy uhodnout, kdo je A, byly ze začátku taky dost zábavné. Po finále 2. řady (které mě osobně neskutečně zklamalo) si ale začínám uvědomovat, že v těch dílech se vlastně nikdy nestane nic, co by nás k odhalení A aspoň trochu přiblížilo. Jen závěrečných pár sekund diváka navnadí a přinutí ho dívat se dál.

Jsem odhodlaná to dokoukat, přece jen chci vědět, kdo A nakonec bude, a opravdu doufám, že se nedočkám podobného zklamání jako na konci dvojky.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Liars? Allright then.

Téma dobre spracovaná, knihy som bohužial nemala možnosť prečítať, ale tak čo už..
A zasa tá móda! Ukradla by som tam na placi celý šatník.
Ono je to všetko super, je to originálne, možno aj tak trocha zo života (len tak trocha..alebo možno ani nie), ale je tam toho tajomna niekedy už na mňa moc.
Áno, zo začiatku to bolo super.. No asi nemám na výber len to pretrpeť a tešiť sa aspoň z tých normálnych vecí tam.
Oslovilo ma to, donútilo ma to pozerať to celé asi v jednom týždni, a je to super, keď som náhodou chorá a nemám čo iné pozerať.
Ale trocha moc pritiahnuté za vlasy..

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Seriál tři v jednom

Asi každého filmového a seriálového fanouška při sledování Pretty Little Liars musí napadnout kombinace Zoufalých manželek, Twin Peaks a nějakého seriálu ze střední nebo vysoké - Gossip girl, Beverly Hills apod. A já jsem měl všechny zmiňované seriály moc rád, takže jejich kombinaci nadšeně vítám. Obzvláště si libuji v tajemných příbězích, kdy se pátrá v minulosti, tahají kostlivci ze skříně a vhodně servírují dějové zvraty. Nad nějakým klišé jsem schopný přimhouřit oči. Hodnotím zatím po první sérii a prvním dílu druhé série.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

klamárky: strata času alebo jeden z top ABC seriálov?

co povedat na serial, ktorý každý ospevuje? iba to, ze je fakt dobrý. od prvej série až po tú poslednú. každú epizódu aspoň 2 neočakávané zvraty. nenechá vás si oddýchnuť, žiadna epizóda neskončí tak, aby ste napnutí ako struna nečakali do ďalšieho štvrtku a hoci po anglicky pozreli ďalší diel. a tie otázky, ktoré prenasledujú všetkých fnúšikov po celý seriál: kto je A? prečo to robí? ako je možné, že je vždy o 3 kroky vpredu? ako to vlastne bolo s Alison?
a ak si myslite, že niečo dá len tak odhadnúť po 3,4 epizódach veľmi sa mýlite. všetko je perfektne prepracované. od postáv, prostredia, tajomstiev, zvratov až po čierne tajomstvá, ktoré sa postupne v priebehu seriálu odhaľujú. páči sa mi, že seriál stíha sledovať všetko: charakter postáv, nadväznosť zvratov, atď.
Proste,ak váhate, či si ho máte pozrieť alebo je to len ďalšia ospevovaná strata času, môžem vás uistiť, že to tak nie je. :)

Možno jedinná maličkosť, ktorú by som seriálu vytkla je, že si naozaj neviem predstaviť ako sa niektoré "darčeky" alebo správy od A mohli dostať až k nim- ale to len robí ten seriál lepším.
užite si pozeranie !

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jenna can't hear us, she's blind.

PLL se stal pro mě srdeční záležitostí. Kombinace krásných hrdinek, zákeřných pletich, tajemstvích a napětí mě naprosto odrovanala. Co se týká hlavních i vedlejších postav, myslím si, že casting se povedl na sto procent, ať už se to týká čtyř prolhaných krásek (Ashley Benson jasně vede), tak třeba i rodičů (zvláště oceňuji návrat Holly M. Combs a Laury Leighton do seriálového světa). Každá dívka má svá vlastní tajemství a jejich charaktery se vzájemně doplňují. Nechybí ani humor, a to hlavně díky Hanně Marin a jejích hlášek viz. nadpis. Scénaristé si s divákem dobře pohrávají a při odhalení jednoho tajemství následuje pět dalších neodkrytých. Otázky kdo, jak, proč provází diváka každým dílem. Třešničkou na dortu jsou halloweenské epizody. Jediným mínusem je odklizení některých postav a pak jejich následný nevysvětlitelný návrat (např. bratr Arii).

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Klamú, klamú a ešte asi aj dlho budú...

Tomuto seriálu som sa rok statočne vyhýbal, no v lete 2011 som mu konečne dal šancu. A stal sa mojím najväčším seriálovým guilty pleasure. Toto tínedžerské mystery o štyroch dievčatách, ktoré sa po smrti svojej kamarátky stanú terčom anonymného stalkera, ma dostalo. Prvá séria a prvá polovica druhej ma neustále nútili premýšľať nad tým, kto je "A", prečo robí to, čo robí a či náhodou nestojí aj za smrťou rosewoodskej stredoškolskej hiezdy Alison. Postupne sa to však začalo komplikovať a komplikovať, a na konci tretej série vieme akurát to, že každá jedna osoba v Rosewoode má niečo spoločné s "A" a Alison. Seriál mal skôr skončiť druhou sériou, kde bola "A" konečne odhalená a bodka. Toto predlžovanie kvalite seriálu akurát škodí. A bude škodiť ešte minimálne dve série (piata už je tiež objednaná). Čo sa týka castu, tak je sympatický, aj keď niektoré herecké výkony nie sú na nejakej extra profesionálnej úrovni (predstaviteľka Emily, napríklad). Napriek tomu seriál stále pozerám, ale niekedy už pretáčam očami nad tou absurdnosťou, ktorej je v seriály stále viac a viac.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pretty little liars

Na tento seriál mě navedla kamarádka. Doporučovala mi ho asi dvakrát a já ho neustále odkládala. Nakonec jsem si řekla proč ne a začala se dívat. Seriál mě hned po prvním díle nadchl. Ze začátku byla nejvíc preferována prostava Arii a tím pádem jsem ji nejvíc preferovala i já. Později mě její linka dost unavila a proto jsem se zaměřila na Emily. Ta mi po pár dílech začala lézt krkem kvůli tomu, jak furt natahuje a dělá psí oči. Přesedlala jsem na Spencer, která mě sice dodnes neomrzela, ale začala jsem si mnohem více užívat scény s Hannou. Tím jsem chtěla ukázat, jak seriál dokáže díl po dílu diváka ovlivnit. Každým dílem máte radši někoho jiného a naopak. V druhé řadě už mě seriál přestal tak překvapovat. Hodně věcí jsem si tak nějak začala dávat dohromady a díly mě začaly nudit. Pak přišlo finále, které pro mě sice nebylo moc překvapivé, ale opravdu jsem si ho užila. Třetí řada je tak trochu unavující, dějová linka Arii se nikam neposunula, u ostatních postav se zuby nehty drží trochu zajímavější děj. Ovšem nemůžu tvrdit, že nikdy nenasatne scéna, při které mi netuhne krev v žilách a nehledím na ni s vyvalenýma očima. 90% dávám pro sympatické obsazení a za to, jak rychle si mě seriál dokázal získat. Věřím, že nám ještě má co nabídnout a doufám, že to s ním nepůjde rychle z kopce.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po třetí sérii katastrofa.

Já byla fakt nadšená. Dokonce jsem první dvě série viděla třikrát, protože jsem to vždycky chtěla někomu ukázat. Seriál jsem dohnala na konci třetí série, která měla fakt epesní konec a já se těšila jako děcko, co bude dál. Počítala jsem dny a kdybych hodnotila v tu dobu, dala bych 100 % bez váhání (jo, holky se chovaj jak blbky, ale to prostředí, nápad, všechno, fakt supr!)
A pak přišla ťafka v podobě čtvrté série. Pořád jsem doufala, že to je jenom zkrat. Nope. Dokoukala jsem to celý. Pak jsem si spočítala, kolik jsem mohla za tu dobu udělat jinejch věcí, zábavnějších, který by třeba i dávaly smysl. Třeba takový mytí nádobí...
No, těch 50 % dávám i přesto, že otřesnejch sérií bylo víc jak těch skvělejch. Pro ty, co to neviděli...po třetí sérii radím vypnout a radovat se.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

70%

Možná jsem nenáročná, možná tomu vůbec nerozumím, každopádně po prvních deseti dílech, které zatím bylo možné zhlédnout, musím konstatovat, že mají PLL něco do sebe. Dobře, ba velmi dobře stupňované napětí, odpovídající hudba, celkem přijatelné herecké výkony (holky ještě mají co pilovat) a vcelku slušná hlavní zápletka podle mě zajišťují příjemně strávených pětačtyřicet minut bez potřeby poposedávávat v křesle a sledovat hodinky. Vřele doporučuji (nutno ovšem podotknout, že je to seriál hodně pro holky). Edit - Po sérii a deseti dílech musím hodnocení srazit, protože už to opravdu za moc nestojí. Neustálé omílání jednoho a toho samého, plácání se stále v tom samém "nepořádku", hledání pořád toho samého. Napětí je někdy fajn, ale někdy je třeba přestat v pravou chvíli, aby to nebylo moc násilné a vynucené. U PLL zůstanu až do konce, protože chci vědět, kdo je -A, ale bude to pro mě asi celkem utrpení.

70 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

PLL

Už si ani nevzpomínám jak jsem na tento seriál narazila, ale absolutně mě pohltil do světa intrik, lží a nezodpovězených otázek. Nápad hodnotím zcela jistě na 100% a rozsáhlým příběhem si seriál získal mou pozornost.

První série mě oslnila. Jinak skvělý vstup do děje, zahrnovalo spoustu vedlejších postav, což může některé řádně zmást. Ovšem díl po díle se okruh vedlejších postav zužoval a zůstaly opravdu ty hlavní, na které se můžeme zaměřit, což seriálu chválím, protože tak ukončil moji počáteční zmatenost.

Nekonečné pátrání po vrahovi Alison a zjišťování, kdo je ve skutečnosti -A je však už celkem monotónní záležitost a tudíž už ve třetí sérii není nic moc překvapivého. Snad jenom to, že Spencer zjistila, že Tobby patří k -A.

Takže velmi doufám, že až bude čtvrtá série, bude se pomalu vše vyjasňovat a společně všichni přijdeme na nezodpovězené.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Najskôr TOP a potom rutina

Seriál, ktorý som pozerala od úplného začiatku.

Začiatky: bavilo ma to, bolo to pubertálne, bolo to napínavé, zaujímavé...fakt ma bavilo spájať si súvislosti, rozmýšľali sme so sestrou, kto môže byť A...a potom to išlo dole vodou...

Neviem, no mám pocit, že sama režisérka nevedela, kto, prečo, ako, s kým. Veď to bolo tak domotané, neskutočne prešpekulované ( škoda, že v zlom slova zmysle ). Sama sa z toho nevedela vymotať tak to aj skončilo ako skončilo.

Nebudem rozoberať postavy, lebo tam sa mi moje názory tak menili ako mením oblečenie v skrini, čo je dosť často.

Kedysi môj TOP seriál, teraz ? vážne to bola posledné minimálne 3 série len obyčajný zvyk, rutina, jednoducho, keď už som to pozerala toľko rokov, tak už to dopozerám.

Som sklamaná.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Začalo to dobre

...ale pokračovalo strašne pritiahnuté za vlasy.

Osobne si myslím, že keby seriál ukončili po druhej sérii, o nič neprídeme, len o pokazený dojem. Ale chápem, že istá demografická skupina môže tvoriť silnú fanúšikovskú základňu.

50 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

PLL

Mezi seriály, je Pretty Little Liars můj nejoblíbenější. Ještě si pamatuji, jak jsem chytla na Prima Love druhou sérii s dabingem, který se mi moc nelíbil. A abych věděla, jak to vůbec začalo, tak jsem si stáhla všechny řady jen s dabingem, abych byla v obraze.
Určitě jsem neudělala nic špatného, ale od té chvíle se stalo PLL mou závislostí a jen vyčkávám na další série. Jediné co mi vadí je, že to strašně natahují a mě to nutí čím dál více prokrastinovat :)
Rozhodně doporučuji a už se těším na ten den, kdy zjistím, kdo za tím vším byl :) Jednoznačně 100%

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

-A

Podle mě je PLL jeden z nejelpších seriálů všech dob! Nejprve jsem si říkala po první díle nic moc, ale postupem času se člověk zakouká a začně sám pátrat, kdo by asi mohl být -A. Seriál je nejen hodně napínavý, ale také akční a pokud se díváte delší dobu, tak už jen čekáte plní očekávání a nové díly, jestli náhodou nezjistíme, kdo vlastně -A je. Seriál má skvělý a originální příběh a kdo má ráda třeba detektivky, tak si přijde na své :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Slzy ke konci ...

Musím říct, že PLL je jediný seriál, který si mě takto získal. Opravdu. Mým zlozvykem je to, že když je seriálů hrozně moc na mě, tak je přestanu sledovat úplně, ale po nějaké době si jeden vyberu a pokračuji v něm. Když jsem se dozvěděla, že 7.série bude poslední, píchlo mě u srdce ...
Nechtěla jsem aby byl konec. Nechtěla jsem se na tu poslední serii vůbec koukat, protože jsem věděla co to znamená ...

Nikdy jsem nepatřila k té skupině lidí, co prohlašovali/prohlašují, že jde seriál skopce,nebo že je vše až moc natažené. Podle mě vše bylo rozvrženo tak jak mělo být, a dokonale uzavřeno. Jediné s čím souhlasím je, že kdyby pokračovali ještě dál, už by to opravdu bylo o ničem. Už se vysvětlilo snad vše, všechny otázky byly zodpovězeny, a kdyby se pokračovalo dál, tak už by se z toho stala slátanina. Leda, že by chtěli udělat novou generaci lhářek, jak se na konci seriálu přece jen ukázalo, hih :*

Takže i když mě neuvěřitelně mrzí, že je konec, jsem ráda, že to skončilo takto. A ano, jsem z toho celkem smutná, protože krásky byly po dlouhou dobu součástí mého života, je to jak část mě samotné. Omlouvám se za sentimentalismus, ale mám celkem nudný život, tak mě nesudte :D

Jediné co vím je, že si přečtu knižní předlohu, vlastně ji mám rozečtenou a hodlám pokračovat. Tak aspon si budu moct udělat takové repete.

Co říci nakonec? Vše jednou musí skončit a udělat tak místo novým věcem, takže sbohem A, budeš mi chybět ...

"Tick Tock, bitches"- A

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Got a secret can, you keep you?

Velmi zajímavý námět. Seriál mě zpočátku velmi bavil, možná až moc. Ale ve třetí řadě už to klesá. Nemyslím kvalitně, nevšimla jsem si nějakého výrazného zhoršení v tomto ohledu. Problémem tohoto seriálu je však dějová linie ohledně A, která ho celý táhne. Je to zbytečně prodlužované, až mi to přijde nudné a otravné. Navíc je podle mě velmi nešťastně zvolená věková kategorie hlavních postav, protože to, že jim je 16/17 nebo tak nějak, jim skutečně nevěřím.
A možná trochu nevhodná poznámka, ale velmi často kroutím hlavou nad tím, co holky nosí. Občas naprosto nevhodné pro danou příležitost, třeba do školy.

Vůbec nejsem nadšená, že bude i čtvrtá série. Dávám ale 70%, za to, jak mě to bavilo na začátku a za některé herce.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

''-A''

Vždycky jsem o tomhle seriálu akorát četla, s tím, že se na něj někdy podívám. Jak je asi jasné, to někdy by nejspíš nikdy nenastalo, kdyby mi ho nedoporučila i kamarádka, prý ať máme o čem diskutovat. A tak jsem začala koukat. A zjišťovala jsem, že jsem do toho čím dál víc zažraná a že dokážu koukat na díl za dílem klidně celý den. Člověk by ani nevěřil, že čtveřice takových holek (úspěšné, chytré, krásné) vůbec může něco skrývat. Zápletka je podle mě vážně dobrá a doufám, že se jednou dozvíme, kdo je ona osoba. Akorát se bojím, že právě natahování bude slabina seriál. Už třetí série se mi tak trochu jeví. I tak ho ale můžu doporučit, protože pokud přehlédnete americkou střední školu, (někdy až moc) romantické scény, dostanete vskutku pěkné pokoukání! A myslím, že za to, jak se někdy v budoucnu snad dozvíme pachatele všech těch špatností, to stojí... :)

PS: Jsem jediná, kdo jim závidí vlasy?

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Moc se mi to líbí!

Tento seriál doporučovali na webu o Upířich denících, pak jsem ho začala sledovat. Po pár dílech jsem jim byla pohlcena. Takový potenciál jsem u tohoto typu seriálu nečekala. Napětí, akce, nečekané zvraty a postavy na které se dobře kouká. Jsem holka tak mě baví i image jednotlivých postav. Připadá mi to trochu jako Zoufalé manželky zamlada až nato že to není tak vtipné.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pretty Little Liars

Není pochyb, že Lhářky patří mezi ty seriály, které zaujmou, a jejichž zápletku jen tak nezapomenete. Spletitým dějem diváky provází čtyři sympatické hlavní hrdinky, které sice vypadají (a jsou!) o dost starší než běžné středoškolačky, ale to už bývá u amerických seriálů nejspíš zvykem. Musím pochválit i vedlejší herecké obsazení, které za představitelkami hlavních rolí nijak nezaostává, například Janel Parrish v roli Mony a mnoho dalších. Oceňuji taky spád seriálu a napětí, které provází epizody napříč celou sérií, nenacházíme ho jenom na konci série nebo před dlouhou pauzou, jak to u některých jiných seriálů bohužel bývá.
Jedinou vadou, kterou PLL podle mého názoru má, je přílišné natahování. Po celou dobu, kterou seriál sleduji (právě teď jsem v polovině šesté série), si procházím obdobími, kdy mě Lhářky strašně baví a kdy jsem mírně znuděná, protože si vždycky uvědomím, že je to vlastně pořád dokola a na nic převratného se nepřišlo. Vím, že knižní předloha má taky mnoho dílů, ale u seriálu bych už prostě ocenila ukončení a ráda bych konečně zjistila, kdo je vlastně -A. Na druhou stranu se těším na propracovaný konec a ne na jednoduché nucené utnutí, to nám ale v případě Lhářek s jejich fanouškovskou základnou snad nehrozí.

80 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Čím delší, tím horší.

PLL sleduji od úplného začátku a shlédla jsem naprosto každý díl, některé i několikrát.
U 1., 2. ba i 3. série jsem byla naprosto nadšená. Spoustu zápletek a šokujících situací.
Pak přišla 4. série a byla jsem naprosto zklamaná. Děj tak trochu postrádal smysl a v určitých fázích byl v rozporu s předchozím jednáním postav.
Pokud chcete sledovat seriál, spíše raději skončete u 3. série a předstírejte, že žádná další neexistuje.

50 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

tajemství a nástrahy

Mám tento seriál ráda. Zloduch nebyl jasný od začátku, člověk si mohl vymýšlet své vlastní teze a mnohokrát se spálil :-)
I když je příběh o tajemném, pomstychtivém, vychytralém a lstivém "nepříteli" značně nereálný (co si budeme nalhávat, že?), tak právě to kouzlo tajemna a naprosté nepředvídatelnosti je velice přitažlivé.

Přemýšlíte, zda dát kráskám šanci? Za mě odpovídám určitě ANO.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skvělý první díl!

Seriál sleduju už nějakou chvíli, ale stejně musím říct ,že pilot Pretty little liars je jeden z nejpoutavějších jaký jsem doposud viděla. První serie si podle mého názoru drží stejně výbornou úroveň jako pilot. A opravdu se mi líbí jak se střídá romantika s tajemnem :).

S druhou serií trochu kleslo to tajemno a začíná to být spíš pořádně zamotané, ale líbí se mi vývoj jednotlivých postav a vztahů. Finále bylo naprosto epesní, ani ne tak rozuzlení jako atmosféra celého dílu a já prostě miluju scény z plesů a karneval je prosté dokonalý.

Třetí serie je zase o chlup slabší a vztahy pomalu začínají spíš odpuzovat, ale abych zas něco pochválila tak halloweenský speciál byl naprosto úžasný. Jsem ráda, že A se začíná zaměřovat na Ariu, Protože upřímně mě už s Ezrou dost lezou krkem :D

Tak to by bylo asi všechno a jenom doufám, že bude více těch temných dílů a začne se něco vyjasňovat a ne víc zamotávat :)

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pretty little liars

K PLL jsem se dostala náhodou díky svým kamarádkám, které seriál rozebíraly, znělo to docela zajímavě a tak jsem si řekla, že až nebudu mít co dělat, tak si to pustím. Ovšem nečekala jsem, že hned první díl mě vtáhne do děje a sledování první řady se změnilo na menší maraton, kdy jsem se od obrazovku nedokázala odlepit. Celá myšlenka seriálu/knihy mi přijde originální a zajímavá, většina dílů mě nutí přemýšlet o tom, kdo A. vlastně je a vždycky, když už mám nějakou stopu, tak se ukáže, že jsem naprosto mimo, už jen kvůli vyřešení záhady s A. seriál hodlám dokoukat až do konce. I když některé scény ve druhé a třetí sérii mi přijdou trochu nudné a zdlouhavé.
Co se týče postav, tak hlavní hrdinky jsou mi sympatické. Každá je jiná a v průběhu seriálu se u mě střídaly na postu nejoblíbenější holky.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

:-)

Když jsem viděla první díl, říkala jsem si "Bože, to zase bude blbost", ale asi po 20ti minutách jsem změnila názor a kupodivu na netu hledala další díly. Nebudu říkat, jak je ten seriál úžasný a dokonalý, jen podotknu, že určitý zvraty jsou dokonalý. Nikdy nikdo neví, jak ten určitý díl skončí. A co si budem povídat, já knihy nečetla, takže nemůžu posoudit, jestli to dopadne tak jak spousta lidí říká, ale- i já jsem napjatá, kdo je hlavní A.

Už jen proto, že nikdy nevím co se kdy stane a hlavní hrdinky jsou příjemný a kolikrát mi přijde, jak kdybych tam byla s nimi, dávám 100%.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

... mě to nechytlo, asi nikdy nenadchne ...

Je zvláštní, že já vlastně takovéto seriály naprosto žeru, ale tohle mi příjdu už moc. Zkrátka míchanina skvostné Gossip Girl a Tajemství loňského léta.
Co dál dodat.. podle mě nesympatické herecké obsazení, nemluvně o Arie, které jde vidět na tváři, že by se více hodila k těm Disney hvězdičkám. Nulové obsazení u chlapů, kteří by se do takového seriálu jako je PLL vůbec nehodilo.
Děj moc oplácaný, nic moc zajímavého, a vlastně to je všechno kolem té Alison, že se stratila.
Já bych to spíš viděla, že by bylo lepší, kdyby namísto PLL seriálu udělala PLL film, nebylo by to tak snadné, jednoduché a oplacané. Toť vše, můj názor.

60 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tak kdo je teda "A"

Tenhle seriál díl od dílu pracuje se stejným tématem, partu krásných vymóděných holek,obestřených nikdy pořádně nevysvětleným tajemstvím, terorizuje kdosi, jménem "A". -> Jo, vypadá to jako klišé a nuda. Nevím jak to scénáristé dělají,ale stejně mě vždy upoutají a ten stokrát opakovaný jev se mi ještě nezajedl. Vždy se těším na nový díl a vždy se bojím, s čím přijdou. A kdo je A? To se snad časem uvidí

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Lež má krátké nohy

Nevím proč,ale tento seriál mě prostě baví. Alespoň prozatím. Snad to s přibývajícími se díly nesklouzne k nudě, a nebude se to točit pořád do kola. Při některých dílech mě fakt mrazí , když vidím jak je ten zmetek/ta zmetkovka blízko nich a ony to ani neví. Je to zkrátka akční. Snad si seriál udrží svůj standart i nadále.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lhářky už jsou na mě trochu moc

Začátky? Super... První, druhá serie - zábava, napětí, a že to byl teen serial? Pro mě jedinečný právě tím, že přesto byl pro mě kvalitní. U toho seriálu jsem bohužel už u těch novějších dílů a vždycky jsem mezi dílama měla extrémní pauzy, než jsem se dokopala k tomu, shlédnout všechno, abych to už měla za sebou. Připadá mi líto, že se člověk dostane tak daleko a najednou se má přestat dívat, když obzvlášť tenhle seriál přinesl nespočet nezodpovězených otázek (fakt jsem nikdy nic podobného neviděla). Teď jsem si pustila jeden díl a po čtvrt hodině ho vypnula... už to asi dál nezvládám :-(. Já chápu, že se dotknu mnohých zarytých fanoušků (spíše tedy fanynek), ale můj názor je reálně takový, že se ze seriálu stala totální nereálná hovadina, která přináší jednu záhadu za druhou a celkově v posledních dílech seriál působí jako guláš se salátem, ve kterém se už vůbec nevyznám. Seriál si mažu z oblíbených :-/

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pretty little town with many girls and their secrets

Od seriálu jsem z počátku moc nečekala, poté jsem byla napjatější čím dál víc a zůstalo mi to ...
Vlastně pětice dívek (i s Alison) mají svá tajemství a všichni kolem jsou zahaleni dalšími záhadami. Posléze intrikaří část města proti sobě a nejvíce mě zaujalo a udrželo u seriálu to, že netuším, jak to bude pokračovat.

Velmi nepředvídatelné lhářky.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

PLL

Pretty Little Liars už sleduju od 1 dílu a víděla sem každej díl a musím říct že žadnej nemá chybu! Všechny jsou krásně zpracovany a je super že jsou helowenský díly protože ty jsou prostě úžasný! Hlavní postavy jsou krásný a talentovaný holky,lepší vybrat nemohli! Seriál je celý o tajemství a o dobrodružstv,tolik záhad kolik se v jednom díle skrývá je to prostě super! Takže kdo ještě neviděl tak doporučuju a určitě si ho zamilujete stejně jako já!♥ -A

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Who is A ??

Joo tak tuhle otázku si pokládám už třetí sérii a stále mě to baví stejně jako na začátku.. Zatím hodnotím velice pozitivně ale otázka je, kolik sérii ještě budu za odpověď čekat a hlavně jakou kvalitu ty série budou mít? Každopádně doposud mě baví akce, drama, láska, intriky, děj, hádání kdo je "A" a i humor hlavních představitelek. No a co si budu nalhávat jako holce i pohled na mužské herecké obsazení :P Opravdu jsem nadšená a stále budu sledovat a čekat na tu odpověď o tom, kdo je vlastně A !

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pretty Little Liars

Jsou mladé, bohaté, krásné, mají styl, jsou obletované, žádané, skoro ideální! Jenže, ony lžou a mají moře tajemství. Nedivím se, že je zde někdo, kdo se rozhodl je zničit. Takovouhle partičku holek bych ve svém okolí mít nechtěla. Jsou zlé a myslí si, že můžou všechno! Fandím A! Jen ať je zničí, vždyť si zaslouží, aby jim někdo trošku srazil hřebínky ;) A když se přitom mohu kochat těly jako jsou Toby, Caleb, Wren, Ezra, Darren, Jason, tak tím lépe :) Z děvčat Hanna a Aria. Těším se, co bude dál.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Krásky.

Seriál, který mě opravdu naprosto baví a vždycky se těším na další díl.

ALE, místy už mi to příjde jak dokola ohraná písníčka. Jsme už u páté série a stále nevíme kdo je -A a až do šesté série to ani vědět nebudeme. Po xxx dílů mi to příjde, že už to zbytečně protahují. Polovina lidí se už stejně na to dívá jenom z toho titulu, že chtějí vědět kdo je -A. Nic víc, nic míň.

A jestli to nakonec dopadne jako v knížce, tak musím říct, že pro mě to bude asi velkým zklámáním, ale tak nechme se překvapit.

I přesto dávám tomuhle seriálu 100%, protože mi v nemocnici příjemně zkrátil chvíle, mám ráda herecké obsazení a poslední dobou jsou díly celkém strašidelné, takže tomu dává zase úplně jiný efekt.

A HLAVNĚ: Pokud se zde najde ještě někdo, kdo neviděl ani jeden díl a chystá se na to dívat, doporučují rozhodně v aj a s titulky. Slyšela jsem český dabing na primě a to vás rozhodně od tohodle seriálu jenom odrádí!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I'm still here, bitches!

Tento seriál mě už zaujal, když mě o něm kamarádka vykládala... Hned, co jsem přišla domů, jsem si sedla k počítači a rychle se koukla na pilotní díl, který mě naprosto okouzlil, po skončení jsem ani neváhala a podívala jsem se na další díl... Nebudu tady vypisovat jaký klady tento seriál má a jak si ho musíte shlédnou, protože to tady napsal snad každý.

Bohužel, jak u ostatních seriálů, tak i u pll se najdou diváci, kteří mají připomínky typu "Už to moc natahují! Já to přestanu sledovat!", "Má být 6. a 7. série? Já to přestanu sledovat!", "Vždyť ani sami scénáristi neví kdo je -A! Já to přestanu sledovat!" a "Vždyť oni nám ani neřeknou, kdo je -A! Já to přestanu sledovat!"
Dámy a pánové, i sama Marlene (producentka nebo co to je...) řekla, že přesně ví, kdo je -A, a že ví, jak by se měl seriál vyvíjet, a že na to nestačí "pouze" 5 sérií. Já jsem za to, že to prodlouží nesmírně ráda.
Promiňte mi, ale musela jsem si vylít zlost.

Zpátky k hodnocení. Úplně všem tento seriál doporučuji, je to něco, co se na televizních obrazovkách ještě neukázalo. (Kvůli pll jsem se stala fanatikem seriálu.) STOPROCENTNÍCH 100% :D

Takže! Who is -A?!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

PPL

Čtyři série a pořád dál baví. CO více na tento serál říct. Když už to vypadá, že bude konec, že se vše vyjasní, tvůrci přijdou s něčím novým co přidá seriálu šťávu. Líbí se mi ta zápletka, ten kdo to sleduje od samého počátku, nemůže se v ději ztratit. Hanna, takhle postava v seriálu to je můj vzor, herečku v tomhle mám ráda, můžu se v ní vidět. Moc se mi líbí, že herci to napsali tak, že Ali je stále naživu. Myslím, že to požene seriál dopředu a doufám, že se ještě minimálně jedna řada ukáže.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak zložité tajomstvá, že sa zamotá aj divák :)

Prvý dojem zo seriálu bolo úplne nadšenie a zamilovanosť. Aria, bláznivé dievča s farebnými vlasmi, sa vráti do rodného mesta spolu s celou rodinou. Tu už čakajú jej kedysi skvelé kamarátky plavkyňa Emily, ktorá si nie je istá svojou orientáciou. Tiež tu máme rozumnú Spencer, ktorá musí byť vždy vo všetkom 100%. Hannu, kedysi tlstučkú, dnes bulimičku. Tá miluje módu, až tak, že občas niečo zabudne zaplatiť. Každá má svoje tajomstvá, ako napríklad čo sa stalo v tú noc pred rokom, keď zmizla hviezda ich partie Alison. Niekto však tieto tajomstvá pozná a rozhodol sa, že ich bude vydierať. Kto je tajomné - A?

Milujem na seriály dievčatá, módu, páry s dokonalou chémiou, veľa zápletiek, tajomný dej, neustále napätie. V prvých sériách ma to držalo ako prikovanú. Časom však začne byť tých zápletiek, tak veľa, že si polovicu ani nepamätám. Odstupy v sériach mi príliš nepomáhajú. Pozerám však ďalej, pretože perfektný ťah tvorcov bitch - A, ešte stále nikto neodhalil. A ja budem poslušne pozerať, až kým to nezistím :D

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pretty girls, with a very complicated secrets...

Seriál som začal sledovať až keď sa točila 3. série a bol som za to naozaj rád. Už od prvej epizódy som si ho zamiloval.

Zo začiatku som mal trochu problém si zapamätať mená všetkých postáv a dokonca- aj keď sa mi to teraz zdá úplne absurdne- som si myslel že Jenna a Melissa je jedna postava. Je to samozrejme blbosť, ale niečo sa mi pravdepodobne stratilo v preklade a k tomu sa mi tie dve zdali dosť podobné :D

PLL je skutočne originálny seriál- skupinka štyroch pekných dievčat ktoré majú svoje špinavé tajomstvá z minulosti ale aj prítomnosti a ktoré akýmsi spôsobom vždy (a keď poviem vždy, tak myslím NAOZAJ vždy) nadväzujú aj s ich piatou nezvestnou priateľkou Alison. Tá zasa jedného dňa zmizne a o rok neskôr ju nájdu mŕtvu na jej zadnom dvore. A aby toho nebolo málo, objaví sa protivná –A ktorá ničí životy štyroch zvyšných priateliek.

To je všetko super, ibaže postupne pribúdali aj ďalšie a ďalšie tajomstvá ale odpovede len málokedy a aj to nebolo isté či sú vôbec pravdivé, a mňa to prestávalo baviť. Síce seriál sledujem aj naďalej, pretože chcem jednoducho vedieť ako to všetko dopadne, ale už v tom nie je také nadšenie aké tam bolo kedysi.

Dúfam že po nejakom čase ma to opäť začne baviť, pretože by to inak bola škoda...

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I'm still here bitches

Tento seriál mě bavil už od prvního dílu. Začala jsem koukat v době, kdy se rozjížděla druhá série. První sérii jsem stihla shlédnout během pár dnů a pak mě neskutečně štvalo, že musím čekat celý týden na další díl :D. Knihy mě na druhou stranu vůbec nenadchly, po přečtení třetího dílu jsem to vzdala.
Občas mi ale připadá, že s rostoucím počtem sérií klesá kvalita seriálu. Události začínají být až moc přehnané. Doufám, že konečné řešení bude stát za tu spoustu času, co jsme všichni strávili sledováním epizod ;)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

No nevím

Se seriálem začínám teprve koketovat, příběh mi přijde zajímaví, záhada, tajemno, sem tam nějaké mrtvolka proč ne? Není to můj top seriál a ani jsem nedala celej v maratonu, ale v dlouhé chvíli se na nějaký díl ráda podívám. Prostředí je zajímavé takové městečko kde zná každý s každým, postavy jsou většinou sympatické a držíte jim palce, já mám asi nejradši Spencer a Hannu zato Aria mě neskutečně irituje. Nezbívá mi než čekat a myslím že po pauze budu třetí sledovat seriál íce méně pravidelně protože mě vážně zajímá proč jak to dopadne. Osmdesát dávám proto že to není něco čím bych byla posedlá, ale ani tím nepohrdnu, jen doufám že to nebudou moc natahovat.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

pretty little liars

Z prvních dvou sérek jsem byla nadšená. . Musela jsem jet díl a dílem, jak jsem byla zvědavá co bude dál. . .První dvě serie hodnotím velmi dobře. Nicméňe třetí sérka mě docela zklamala. Myslím si, že je to zbytečně natahované, chvílemi mi příjde že už neví za co by se v seriálu chytli, tak vymýšlí další a další věci, které se údajně stali. Na seriál se ale dodívám, jsem zvědavá jaký bude konec ;)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

PLL

Ze začátku jsem myslela ,že to bude nesmyslnej seriál ,ale stáhla jsem si první díl a už na začátku mě to začlo bavit .Každej den sem si stahovala další a další díly a bylo to čím dál víc napínavé.Tuten seriál se dosti povedl.Nebyl ani jeden díl ,kde by mě to nebavilo .I mamka mi začala nadávat na co se to furt koukam ,ale já nemohla přestat . Byla to jako moje závislost.Prostě mě tuten seriál dostal a oproti ostatním některým seiálum je tento jeden z mých nejlepších. 1)Dává smysl,2)Je zábavný a romatický,4)Napínavý,5)Skvěle vymyšlený děj :) prostě u mě je to na 100% :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pretty Little Liars

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak se to rozjelo do skvělého seriálu, který tu už dlouho nebyl. 10% za Lucy Hale musím přidat, HCBP :)
Jenom mě naštvalo, že když jsem byl v půlce první série, kámoška se přede mnou prokecla s tím, že mi řekla kdo je -A. Pak přestalo mít smysl se na to dlouho dívat. Odložil jsem to asi o půl roku a pak se dodíval. Třetí sérii zatím ponechám na jindy, uvidíme, jestli je -A opravdu někdo jiný, jak tomu bylo v diskuzích po celém světě.
5.9.2012 - upravuji svůj názor s tím, že seriálu přidávám 20%, tudíž nyní je to 90%, a to hlavně za konečně dokoukanou neskutečně skvělou druhou sérii. Uvidíme, jak je to nakonec s -A.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

PLL

Tenhle seriál je na dobré cestě už od první sérii , která přibrala na divácích a pořád přibývá .
I na pár malých nedostatků u třetí série je seriál pořád mezi nejsledovanějšími pořady .
já tenhle seriál sleduji již od prvního dílu a musím přiznat že se vždy nemůžu dočkat na další díl a jsem s ním velmi spokojená .
U třetí sérii mi vadí že je toho až příliš moc v jednom dílu , tím myslím víc zápletek než v první a druhé sérii a to ten seriál tak trochu změnilo , na druhou stranu mu to přidalo šťávu a seriál se mnohem víc rozjel .

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Malá tajemství,velké problémy...

Na seriál jsem začala koukat kvůli tehdy mé oblíbené herečce(která se tam vyskytla tak na 4 díly celého seriálu),ale jakmile jsem pustila 1.díl 1. sérii okamžitě jsem tomu propadla,nevydržela jsem se na to přestat koukat a každým dílem to byla stále větší a větší droga
Nejvíce se mi na tom líbila dá se říci malá a přesto velká tajemství(např. Aria a Ezra,Emily a její orientace atd.)
Od 6 série mi příde,že to natahovali pro sledovanost a
celkově se mi moc nelíbí,krom posledního dílu.
7. série dle mého názoru přehnané s dějem tam se mi také nejvíce líbí posledních cca 5 dílů...
Je to typ seriálu na který se mohu podívat xx a neomrzí.

Můj názor

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"A" musí být bůh

jinak to nevidím :-). Protože není v lidských silách takto všechno vědět - vidět, slyšet .. a i kdyby ano, pak by to chtělo tým lidí kteří by to měli na plný úvazek. Ovšem to je jen půlka, protože "A" všechno až příliš zázračně vycházelo.
Přes to všechno nemůžu jinak než doporučit, na seriál jsem se dívala průběžně když vznikal a pokaždé jsem si ho pustila od 1. série ( protože jinak bych se nezorientovala :-) ). Není to na škodu, člověk má i lepší náhled na situace a na postavy, všimne si více detailů. Z holek jsem si jednoznačně oblíbila Spencer, dobře napsaná postava a dobře zahraná, za ní hned Hannu, Emily mi nepadla do oka, podle mne Shay Mitchell neumí hrát, škoda. Dokonce i matky Spencer a Hanny byly fajn.... oproti tomu otcové všech by mohli soutěžit v "nejhorší a nejnesympatičtější" :-).
Každopádně, kdo ještě váhá a neviděl, doporučuji, seriál už byl ukončen, o důvod více si ho pustit.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

PLL

Když jsem byla mladší, tak to byl asi můj nejoblíbenější seriál. Ale teď, když v červnu seriál končil, už mi to přišlo jako opakování dokola toho samého. Vždycky dokola: Tohle je A, ne vlastně tohle je A, ne všichni jsou A... Podle mě měli seriál ukončit, po zjištění prvního A, bylo by to potom lepší. Tohle prodloužení spíše ubralo seriálu na kvalitě.

Jinak to ale bylo něco unikátního, nápad který nikde jinde není. Mělo to v sobě potenciál už od začátku i když za to vděčíme spíše Sáře Shepard a jejím knížkám. Ale jinak celkově velmi dobré zpracování. Také mě bavilo to, že do příběhu byli zapletení i rodiče hlavních postav a tak celkově bylo všichni a všechno propojené. Někdy sice trochu předvídatelné, ale i plné překvapení.

Je to takový seriál mého dětství, ale teď už to tolik neocením.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nevím proč mě to nebere,

ale fakt nebere. Nejspíš mi chybí rychlejší tah na branku a připadá mi to všechno strašně zdlouhavé. Ano, uznávám. Asi je potřeba rozjet děj, vyprofilovat postavy atd. Problém je asi v tom, že mě nebaví sledovat problémy dospívajících dívek a bouření jejich hormonů. A toho je tady na mě až nějak příliš. Na holky se hezky kouká. jsou přitažlivé, sexy, ale neskutečně naivní a hloupé. A to píšu dříve, než stíhám dokoukat první sérii. Opravdu nevím, zda chci dát šanci dalším sériím, ale je tady něco, co mě k seriálu přitahuje. A vzhledem k tomu, že počet sérií nedává ani nejmenší šanci že se po dokoukání první série dozvím kdo je "A" a získám alespoň část odpovědí, tak prostě musím zkusit další díly. Jen si na ně musím najít více času. Takže snad později. Za první sérii tedy mírně nadprůměr....

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Got a secret. Can you keep it?

Prostě Pretty Little Liars... Na ty holky se prostě lepí smůla.Tento seriál patří v mém osobním žebříčku na samotný vrchol. Po zhlédnutí 140ti epizod se mi líbila Charlotte. Byla trochu jako Alison. Mám jistý žebříček Lhářek který jsem po 7 sérií měnil.

1. Alison - její chování, jak vidí věci, její myšlení. Líbí se mi
2. Hanna - Tak trochu jako Alison akorát trochu víc rebel, sarkasmus jí nechybí
3.Aria - podle mě od samého začatku tak někde mezi... Mezi holkami. Nenápadná
4.Emily - V žebříčku tak nastejno s Ariou. Taky dost nevýrazná. Bez ní bych se obešel.
5.Spencer - Feťačka. Myslí si že je nejchytřejší. Vůdce týmu... Nemám jí moc v oblibě.

Celý seriál se mi líbí. Je v něm vše. Napětí, romantika, drama, trošku sranda ale ne komedie.

Tento seriál vidím celkově na 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pretty little babies

Jakmile jsem shlédla pilotní díl, měla jsem ze seriálu smíšené pocity. O co se vlastně postavy snaží svým nelogickým chováním? Hovořím o tom, že se jeden líbá a hned je z toho velké halo. Nespočetné množství předvídatelných scén, pro mě byla nejokatější scéna mezi učitelem a studentkou. Sledovala jsem další epizody hlavně kvůli sympatické Shay Mitchell a vcelku normálnější postavě, Toby. Časem mě tento divný seriál začal bavit, ve své podstatě převážně díky své mysteriózní složce. Vidím to tak, že tento seriál má v sobě potenciál, který by se mohl využít, kdyby hlavní protagonistky nebyla nezralá, naivní a hloupoučká šetnáctiletá děvčátka, tvářících se na 20 se zkušenostmi ne velmi bystrých třicítek. Hloupoučké školačky jsou amatérky neschopné vytvořit plán na obranu proti A.

60 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Krásné malé lhářky..

Čekala jsem,že druhá série konečně přinese něco nového,nějaký zásadní spád a ono nic.. děj je akorát natahovaný,až to přestává bavit.Neustále se točíme kolem toho samého a místo aby holky konečně ze svých problémů nějak vybruslily,zamotávají se do nich víc a víc a já se přestávám orientovat.Navíc si až podezřele často všímám strojených dialogů a špatného herectví (například u Emily).Třeba se k tomu později zase vrátím,ale protentokrát jsem musela PLL vypnout uprostřed dílu.. Obrovská škoda nevyužitého potenciálu.Radši si jdu pustit Zoufalky.

60 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Who is -A

Serial si mě dostal už po prvním díle, což se u mě většinou nestává, chtěla jsem prostě vědět víc. Možná trochu připomína Super drbnu ale v tomhle je víc nápětí, nástrach i nebezpečí. Nemůžete se na něj prostě přestat dívat. Zajímá vás kdo je A a co se stane. Je to jako u seriálu Jak jsem poznal vaši matku taky vás zajímá kdo je ta matka. Nejlepší je zatím 2. serie když ještě nevíte vůbec nic ale poslední scéna ze 3. serie je nejlepší a nemůžete se dočkat 4.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Strašidelná fantazie

Nečekala jsem, že budu na internetu nadšeně čekat na další zveřejněný díl!
Jsem překvapená provedením i příběhem postav, ať už 4 "lhářek" nebo lidí, kteří jim jsou blízcí.
Myslím, že nastávající díly budou napínavější a napínavější, vzhledem k přiostření situace viz. Ezra, který se objevil v doupěti -A či rozuzlení smrti maminky Tobyho.
V kostce - zajímavý seriál, který si bez přemýšlení zaslouží 100% hodnocení.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

To tu ještě nebylo .

Nejvíc se mi opravdu líbí ta originalita , námět ( dle knih ) výborný ! Herecké obsazení hlavní čtveřice děvčat je výborné , role jim padnou skvěle . Napětí , že by se dalo krájet roste s každou novou sérií a otázkou , kdo vlastně je - A. ?
Za každým dílem máte potřebu vidět další , protože konec Vás nikdy nenechá chladnými . Se seriálem se dá snadno vžít aniž by jste to vnímali už jen dumání nad otázkami odhalení toho největší tajemství , které provází celý seriál .

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I love it ! =)

Tenhle seriál jsem si zamilovala hned po několika prvních dílech, měla jsem to štěstí, že jsem na něj začla koukat pozdě tudíž jsem si mohla dopřát i menší maraton PLL :) a nemusela jsem dlouho čekat na třetí řadu :) Sice první půlka první řady vypadá trochu divoce, ale pak se to ustálí.. Mám ráda seriály s ,,pěknými lidmi'' , tudíž tady je na co koukat. Líbí se mi všudypřítomná -A . A ani o vtipný scény není nouze .

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

líbíxnelíbí

Já pořád nevím co si o tom seriálu mám myslet. Tak strašně moc věcí mi tam vadí. Od toho, že ty 15ti leté holky na 15 nevypadají, nechovají se tak, neoblékají se tak a hlavně nepřemýšlí jako 15ti leté, až po to, že vlastně nechápu, proč se to všechno kolem nich děje. Doufám, že to bude někdy vysvětleno. A ten závěr třetí série mě dost zklamal. Byl totiž dost očividný.
Ale na druhou stranu je to něco tak úplně jiného, že se na to musím koukat.
Nehledě na to, že nejlepší je ta móda. Ještě se z toho seriálu nestal až tak kult (kdoví jestli se u nás stane), ale já už se oblíkám "na Ariu" :D.

60 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Liar, liar, your tongue's on fire

Seriál, ktorý určite zaujal námetom. Prvé tri série boli obstojné, ale čím ďalej tým viac sa to zamotáva a skoro nič sa nevyriešilo. Podozrivý/á "A" už bol skoro každý, kto sa v seriáli objavil. Stále sa to dá pozerať, pretože postavy sú zaujímavé a človek ich má rád alebo nenávidí. Zbytočne to však naťahujú a posledné série nestoja za veľa.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

PLL

Jeden z najlepsich serialov ever. Odporucam. Super herci, famozne podanie! :)
100%

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Když nevíš na co se dívat!:DD

Serial je o mladých dívkách Spencer, Hanna, Aria, Emily. Umřela jim jejich kamarádka Alison D. jeden rok co se pohřešovala se spolu nebavily
, když se našlo její tělo svedlo je to znova dohromady!Ale nečekaly že jim někdo bude psát sms, dopisy, a další různé vzkazy s výhrůžkami pod podpisem "A". "A" zná jejich tajemství nic jiného nezbývá. Jestli teda můžu říct tak není jen jeden "A" jejich víc a říkají si "A"-team. Na konci 2 série zjistíme kdo to začal s "A", ale potom se k němu připojí více lidí, ale to už říkám až moc. Toto je spíš shrnutí než recenze, ale jestli ho mým zhodnotit tak si myslím že tenhle seriál je spíš pro mladší lidi spíše dívky neříkám že není i pro ostatní. Tenhle seriál je hodně záhadný každý díl odemkne další záhadu, ale zas nějakou otevře. Tak to je asi konec, pokusím se i u dalších seriálů napsat názor.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mona, Toby? who?

Asi každý, kdo na tenhle seriál kouká přemýšlí kdo je A? Pokaždé když jsou na cestě někomu, tak se to zvrtne, je to super, někdy mit o ažž depresivní příjde a bojím se, ale pokaždé se těším na nový díl. Hanna se nejlépe z nich obléká, ne že by to bylo důležité, ale to mám nani ráda. Aria se zase obléká nejhůře, ale mám jí zase nejradši za to jak se chová. Emily není moje nejoblíbenější postava, ale to že je lesba se mi líbí a Spencer ta je super už jen pro to, jak je chytrá, takový mozek celé operace. Tím jsem chtěla říct, že každá z holek má něco do sebe a každý si k nim najde cestu. Tenhle seriál mám ráda takže 80%

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Two can keep a secret only if one of them is dead

Seriál je úžasný, už od prvního dílu jsem se do něho zamilovala. Hlavní čtveřici prostě zbožňuji. Jediné minus je, že seriál se hodně vrství, a přeskakuje se tam od jednoho k druhému, což má za následek, že v současné době se ztrácím v nezodpovězených otázkách a potom také řada naprosto nelogických věcí, při kterých se mlátím do hlavy a říkám si, kdo to zase proboha vymyslel. Ale to mi nezabránilo dát 100%.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Super :)

Myslím že tento seriál má něco do sebe má plus i mínus. Mám většinou výbuchy smíchu některé hlášky jsou legendární. Nedokázala bych říct kterou z holek mám nejraději všechny jsou prostě hlavní postavy takže ty nejlepší z nejlepších. Když koukám o pauze znovu na tento seriál tak je mi hned proč Mona byla -A. Hanna se na ní úplně vykašlala.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál obestřený tajemstvími

Myslím, že když řeknu, že je tento seriál jeden z nejvíce populárních současných seriálů, tak nebudu daleko od pravdy.
Ihned, jakmile člověk uvidí první díl, tak se ptá: co bude dál? Alespoň u mě to tak bylo. S dalšími a dalšími díly přicházejí další a další otázky. Nakonec je těch otázek už zatraceněn mnoho, ale myslím, že to zase až tak nevadí.
Když už si člověk myslí, že se něco vyřešilo, tak je to spíš jen slepá ulička, která vás zavede zpět na začátek.
Ovšem zpracování seriálu je perfektní a jelikož jsem četla i první díl stejnojmenné knihy, tak musím říct, že je seriál daleko lepší, než kniha.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

PLL

K tomuhle seriálu mám jen kladné názory. Opravdu je to skvělé. Napínavé, romantické, semtam nějaká ta komedie. Nápad s -A je poměrně originální a já se s takovýmhle typem seriálu setkala poprvé. Nezbývá mi nic jiného, než odeslat tento názor s hodnocením 100%

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

PLL

Tak, čím začít? Pravidelně se na seriál nedívám, ale občas ano. Baví mě na něm ta tajemnost a trochu té strašidelnosti :)Ale že bych z tohoto seriálu byla nějak odvázaná, to určitě ne. Herečky za každých okolností vypadají úchvatně, dokonce i v noci, když spí a to mi celkem vadí. Zajímá mě kdo je A, ale to je tak všechno....Takže ho hodnotím jako průměrně dobrý a dávám 60% :)

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Only two can keep a secret, if one of them is dead.

Dokázala jsem jednu řadu shlédnout za týden a to myslím říká dost. Jsem na tomhle seriálu závislá. Myslím, že první řada byla nejlepší, když jste neměli ani ponětí, kdo je A, teď už je to jiný. Pořád, ale tenhle seriál zbožnuju. Tvůrci musí být obrovskou fantazii, protože já už bych nevěděla, co tam dát. Ale oni furt něco vymýšlí a pořád je to skvělé. Ne jako nějaká ordinace nebo tak.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ugly Secrets

Ze začátku jsem si říkala že je to určitě nějaká blbost takže jsem neměla žádnou potřebu se na to podívat. Přišla nemoc a neměla jsem co dělat, tak jsem tomu dala šanci. Hned při prvním díle mě tento seriál natolik zaujal že jsem do týdne viděla všechny dvě série, teď koukám třetí, pravidelně ve středu. Fascinuje mě děj seriálu, kdy čtyři teenagerky jsou denně pronásledovány daloby se říct stalkerem (?, který se podepisuje -A. Každou lež, každé tajemství, které kdy měly: -A všechno ví. Jsou i epizody, které mi docela dost vrtají v hlavě až se do toho člověk úplně zamotá. Již po několika epizodách si seriál natolik oblíbíte že už vás to bude nutit se dívat na další a další, aby jste zjistili jak to nakonec dopadne. Určitě se na PLL budu dívat až do konce protože ta zápletka je tam opravdu zajímavá. Nezbývá mi nic jiného než kladně hodnotit :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Každý detektivem

Tohle mě napadne, když sleduji seriál. Vždy si tipuji, kdo je A a kdo je prostě vrah. Tento seriál se povedl už z toho důvodu, že je originální a příběh je strhující. Vždy se pozastavím u příběhu a přemýšlím, co bych udělala já, jak bych pátrala po A. Herečky jsou přesvědčivé a celkem sympatické. Snad seriál pojede stále ve stejném duchu jako doteď.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nebudem sa rozpisovať....

tento seriál má všetko. Zápletku rozuzlenie a hlavne originálny nápad... zatial najlepší aký som videla.... odporúčam každému... PLL LOVER 4EVER <3

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pll

Je to užasny serial všetkym doporučujem. Ma všetko lasku, priatelstvo, vzrušujuce a napinave chvilky. Oblubena postava je Aria ale mam rada všetky dievčata. Muzika bola super tak doporučujem

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Liars ...

PLL je jeden z nejlepších seriálů, které sleduju. Poslední série už sice není tak kvalitní a zábavná jako první dvě, ale pořád je to celkem napínavé. Docela mě štve, že hostující herci a herečky, vždy bez vysvětlení zmizí.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

zdlouhavé

Seriál jsem začala sledovat nedávno - nejdříve se mi moc líbil - správná oddechovka - právě pro jeho jendoduchost. Shlédla jsem i 2-3 díly za večer. Teď, když musím čekat na další díl týden,už se mi to zdá trochu těžkopádné. Nicméně stále se těším na pokračování.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

liars

jo jo jo,nekdy mi to sice prijde trochu prehnane,ale bavim se a porad je tam urcity dej na který se da koukat

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pretty and killer

Prolhané krásky je seriál pro ty, kdo si potrpí na seriál plný tajemství, např.: nikdo neví, kdo je A nebo za jakých okolností zmizela Alison. Opravdu bych ráda věděla, kdo je sakra A?
U seriálu dokážete vydržet opravdu dlouho, protože každý díl přináší nová tajemství.
Nejlepší postavy: Emily a Hanna. Dávám pouze 70, protože seriál je ke konci až příliš zdlouhavý.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

True or falshe

Seriál má naprosto úžasný a nezkopírovaný děj.
Příběh se zakládá na smrti dívky Alison-jedné z pětice kamarádek,které prakticky vládnou ne společnosti.
Ze začátku jsem četla knihu a nemohla jsem uvěřit, že něco co čtu celý víkend je do jednoho zhrnutu do jednoho, půlhodinového dílu! :D
Velmi se mi líbí zápletka-smrt kamarádky,nedopadený vrah nebo i tajemná A. Zajímavé je, že na konci každého dílu je tam scéna po které mi naskočí husí kůže! Nejvíce mne dostala třeba ta jak někdo přišel k ceduli kde je napsán počet obyvatel. Nepamatuji si přesné číslo(dejme tomu že 6 547). A ten člověk to změní na 6 546....geniální!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Welcome to the misery

Seriál, od kterého jsem čekala uplně něco jiného... Neříkám, že by byl špatný, to rozhodně ne. Není sice ani nejlepší, ale obsahuje více méně vše, co by dobrý seriál měl mít. A to především fakt, že jakmile skončí jeden díl, nemůžete se dočkat dílu dalšího, aby jste věděli co se stane dál.
Seriálu nechybí slušná zápletka, dobré herecké obsazení, řešení mezilidských vztahů a silný nádech tajemna.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

80%

Sice to je seriál spíš pro holky, ale jisté scény jsou docela zajímavé (nevyložte si to špatně). Velké mínus ale vidím v tom, že se pořád opakuje celý ten koncept s "A" - najdou si někoho, kdo by to mohl být, všechno tomu nasvědčuje, ale pak se ukáže, že je to někdo úplně jiný. A tak je to pořád dokola, sérii za sérií, někdy si až říkám, proč to ještě sleduju. Ale i tak dávám 80%.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

jenoducho100%

Bavilo ma to už ked to začalo chodit na markíze ale nepozeralo som to pravidelne tak som si to o rok našla na internete a začala to pozerat od začiatku.


Oblubena postava je Aria a oblubený par je Spencer a Toby.

Ma to len malu chibu a to že to velmi natahuju.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

PLL

PLL je úplně super seriál :) fakt ho miluju ale teď jsou ty díly skoro o ničem jo některý scény ujdou ale chce to nějakou akci :)doufejme že ten 12 díl bude good :D ale z toho proma si myslím že zatknou Spencer no uvidíme :)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

PLL

Tento seriál jsem si zamilovala. Sice jsou pouze první 2. serie s českým dabingem, ale titulky mi zase tak moc nevadí =)
Těším se na další série a odhalení, kdo je -A (snad se toho dočkáme =DDD)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

To mne překvapilo

Když jsem o tom poprvé slyšel tak jsem si pomyslel to mne nebude bavit banda školaček co se je někdo snaží zabít je to okoukané nemůže mne tam mnoho věcí překvapit, ale opak je pravdou i přes to že nejsem pravidený dívák a dívam se jen tehdy pokud nic nejde v "bedně" tak se mi to velmi líbí atmosféra je úžasná děj se netočí jen kolem jedné dějové linky. Ale není jich tolik takže se v tom člověk nezamotá.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

„Som stále tu mrchy a viem všetko -A“

"Konečne niečo s originálnym námetom, perfektným spracovaním, skvelým obsadením a dobrou hudbou." Som si povedala po pozretí prvej časti seriálu. Príjemne ma prekvapil. Nečakala som, že seriál bude mať postupne tak hrozne komplikovaný dej, ale predsa som si ho len obľúbila. Často nestíham sledovať čo všetko sa udialo, ale práve o tom to je. Aby diváci nič vopred ani len netušili. Celý čas si myslíte, že "A" bude dotyčná osoba ale potom zistíte, že je to niekto koho ste vôbec netypovali. Rozhodne sa teším na koniec už len kvôli tomu aby bolo konečne odhalené kto za všetkým stojí.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Two can't keep a secret

O Pretty Little Lairs jsem se doslechla náhodou a zkusila jsem se podívat na pár dílů. Zpočátku mě to nějak nebralo, ale pak mě to chytlo. Když se podíváte na delší časový úsek tak si uvědomíte, jak je to všechno promyšlené. Že je to občas trochu přitažené za vlasy? No a co? Rozhodně se jedná o kvalitní seriál, který dokáže zaujmout v každém díle.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

PLL

Seriál, který vás vtáhne do děje, že se nebudete moct dočkat dalšího a dalšího dílu.. Pokud máte rádi "holčičí seriály" tak tento je navíc s pořádnou kupou tajemství a záhad.. Jediné, co mě štve, že to občas tak natahují.. a nechají nás naplnuté půl roku, než bude další díl..

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pretty little liars

K tomuto seriálu jsem se dostala úplně náhodou. Prostě jsem prohledávala různé seriály jenom podle úvodních fotek. Než jsem si pustila první díl, nic jsem neočekávala a myslela jsem si, že to bude jenom něco ve stylu miluje mě/nemiluje mě. Ale po prvním dílu jsem zjistila, že ne (už jenom proto, že tam našli mrtvolu) a chtěla jsem vidět další, další a další. Má to nový (ve smyslu neokopírovaný) příběh. Jenom mi nějak nejde do hlavy, že všechny (no dobře, tak velká většina) postav je tak krásná. Kdyby to tak bylo v reálu...

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

PLL

Parta holek, kterým někdo zabil kámošku (nebo taky ne?) Nejdřív jsem si říkala, že je to další z řady " přiblblých teen seriálů", ale teď čekám na každý nový díl. Jsem zvědavá, kdo je "A", protože skoro každý, o kom jsem si to myslela, už je mrtvý.
Některé scénky jsou hodně naivní, ale nápad na seriál, potažmo knížky, dobrý.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

:)

Myslím, že tenhle seriál musel nadchnout každého. Už první díl je tak zajímavý, že vás do donutí koukat dále. Vlastně si nikdy nemůžete tipnout jak to dopadne a kdo ve skutečnosti A je, protože jsou tam různé zápletky, které Vás úplně spletou. Nejvíce mám ráda Emily, ona je přesně ten typ člověka s kterým byste chtěli kamarádit a jsem zvědavá jak se nadále budou vyvíjet její vztahy.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

-A.

Nejdřív jsem četla knížky a moc mě zaujali jen je škoda že v knížce Toby umře téměř na začátku a vůbec nezačne chodit se Spencer.Jsem trošku knihomol a neříkám to moc často ale tady je seriál jednoznačně lepší.Začala sem se dívat na 3.sérii a jestli vám první dvě přišli drsný u třetí umřete.Já u toho seděla jak u hororu.Podle mě se nejlíp vyvedla 2. a 3.série.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

PLL mánie pohltila i mně

Na seriály tohoto typu moc nejsem. Radši se vždy podívám na něco vtipného a pohodového-například HIMYM. U "lhářek" je to ale jiné. Téma není okoukané, takové tu snad ještě nebylo. Líbí se mi herecké obsazení a celkově to napětí, které zde panuje. Vždycky se těším na další díl a přemýšlím, co jak bude. Konečně něco nového, za mě palec nahoru!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lhářky, mrcha a ''A''

Tento seriál se mi líbil už od prvního dílů. Na PLL jsem přišel úplně náhodou: Hledal jsem videa na YouTube kde hraje Holly Marie Combs a našel jsem ,,Holly Marie Combs in Pretty Little Liars'' a další videa o PLL..a řekl jsem si, že by to mohlo být dobré, ale je to víc než dobré. Moc jsem si ho zamiloval! :D

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nevím nevím!

Začátek tohoto seriálu mě dostal a opravdu ráda jsem se na to dívala, ale s poslední sérií je to již na mě moc. Nevím, jestli je to tím, že jsem měsíc brala silná antibiotika a nebo tím, že jsem viděla mnoho dalších nových seriálů, které mě nadchli více, ale každopádně už se nudím.
"A" je stále na scéně sice s tvrdšími praktikami, ale i tak. No uvidíme s čím se vytasí o halloweenském speciálu. Stále má u mě tento seriál naději.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

PLL

Na tento seriál jsem přišla díky mé kamarádce, pustila první díl na její narozeninové oslavě. Zamilovala jsem si ho už od prvního dílu. Ze začátku mi to připadalo trošku strašidelné, ale to mě baví. Má to nápad, je to napínavé, plné nástrah a tajemství. Herecké obsazení je dobré. Je to snad jediný seriál u kterého jsem vydržela a u kterého se vždycky nemůžu dočkat až bude další díl, proto mu dávám 100%. V budoucnu si chci přečíst i knihu :)

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pro ty co jsou moc hloupí na SKINS

Kdysi jsem tento seriál popsala na určité stupnici. Pro ty co jsou moc hloupí na SKINS je tu Gossip Girl. Pro ty co jsou moc hloupí na Gossip Girl tu jsou Pretty Little Liars.
Asi nejhorší seriál co jsem viděla. Všichni co v něm hrají musí být krásní a správní. Je to přece Amerika. Ne příliš silná zápletka, která měla skončit po jedné serii se proťěžuje už tak sedmým rokem. Kdykoliv to konečně vypadá, že se v příběhu na něco přišlo autoři to otočí a není to pravda aby mohli pár let ještě vydělávat.
Odpad.

0 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

-A

K seriálu jsem se dostala kvůli své kamarádce, která mi napsala odkaz na první díl online. Pustila jsem si ho, bohužel večer a potom jsem se bála. Druhý den jsem to nevydržela a pouštěla si další, další a další díly a seriál si mě drží až doteď. Miluju ho, je vtipný, smutný, napínavý, strašidelný a spoustu dalšího a pravě proto ho miluju, protože, když se na něj dívám, tak se bojím, směju se, brečím a mám touhu zjistit, kdo všechno je v -A teamu. Taky mám moc ráda obsazení, většina z nich jsou opravdu skvělí herci! Je to můj nejoblíbenější seriál a hrozně moc se těším na 2. polovinu 3. série a taky 4. sérii. :)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

PLL♥

Já PLL stejně jako TVD miluju, oba seriály jsou pro mě jiným světem :D Seriál mě hned po prvním dílu zaujal a vtáhl do děje. Napínavé, i když je to pořád dokola, je zajímavý, jiný, pro mě, jeden z nejlepších! Navíc ty herečky a herci, co dodat :D ♥

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Girl with dakr secret...

Seriál jsem si oblíbila hned od prvního okamžiku. Nejdřív jsem očekávala oddychovku a takové lehké bubu. Ale seriál má opravdu zajímavý a nečekaný děj, najdou se zde i infarktové scény, které celou situaci vygradují. Super! Jsem zvědavá, kdo se nakonec z "A" vyklube :-)

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I love it

Tenhle seroš je zajímavej už od samýho začátku:) sleduju poctivě každej díl a netrpělivě čekám na další;) rozhodně doporučuju ostatním;)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

skvělé!

Tento seriál je úplně boží vždycky se nemůžu dočka až bude další díl začíná ss strašně dpobře vyvíjet

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

70%

Veľmi napínavý a zaujímavý seriál, 90%
Ale za to, že z Emily spravili lezbu, musím stiahnuť minimálne 20%.
Za týždeň som pozrel celú prvú sériu, a furt nevedno, kto (šetko?) je A. Aspoň že Elysninho vraha chytili (ozaj?)

70 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Paráda

Suprovní seriál, nemůžu se od něho odtrhnout. Sice si myslím že první dvě řady byly lepší něž třetí ale i tak se pořád ani nevyrovná žádnému jinému. Hlavně se mi líbí že je to konečně něco jiného než pořád dokola to co už známe a víme jak skonči... :)

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pretty Little Liars

+ hezcí herci
+ docela zajímavý příběh
+ Wren Kim ♥
+ Ezra Fitz ♥♥
+ všudypřítomná -A, kt. i když je "objevený/á" je stále záhadný/á

- Toby!! ><
- poslední díl 2. série

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Secret

Prostě skvělí seriál!Už v prvním díle mě nadchnul a musela jsem vidět víc a víc!Dostal mě pár Spencer a Toby...A do Keegana jsem se na první pohled zamilovala!Těším se,až zjistím,jak to všechno dopadne..Hlavně,kdo je -A !!

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

-A

Doufám že se brzy dozvíme kdo je -A a pronásleduje Alison a holky ..

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Krásné lhářky

Dokonalá první série! Úžasný děj,postavy,námět prostě vše se zdálo dokonalé jenže s každým přibývajícím dílem se do toho producenti až moc zamotávají a jsem vážně zvědavá jak tento zapletenec rozuzlí. Druchá série me velmi bavila,ale to se o třetí říct nedá už mi tam chybělo takové napětí nevím celkově me třetí série trošku zklamala samozřejmě kromě poslední epizody ,které mě donutí si učitě pustit další díly očekávané čtvrté serie.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

100%

Od první série běží jeden napínavý díl za druhým, jenom aby se to časem nezkazilo. Něco, co tady ještě nebylo.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Intriky

Tenhle seriál je jedna velká lest a intriky. Krásné holky, zajímavé prostředí, skvělá zápletka a plný počet.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Niečo ..iné..

Seriál v ktorom nechýba napätie, romantika ani zápletka :) Len dúfam že -A bude Alison :) Režisér by ma veľmi sklamal keby "prepísal" poslednú knihu :)

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Pretty Little Liars

Seriál som si zamilovala už od začiatku. Nikdy som nemala rada detektívky ani nič podobné, ale toto ma dostalo.
Páčia sa mi na tom hlavne ich hlášky, neustále napätie, proste všetko. Prvé dve série som sa od toho nevedela odtrhnuť. Tretia séria ma vôbec nenadchla. A štvrtú sériu som milovala, hlavne ten koniec.
Dávam 100% a doporučujem :)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Křehké na pohled, ale uvnitř...

PLL mě chytly už od 1. dílu, je to hrozně zamotané a vy si myslíte že všechno víte ale najednou vidíte další díl a nevíte nic.

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

best best best

Jeden z mých oblíbených seriálů co je čím dál víc zamotanější.Tajemství lástka strach atd...Vše mega super

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pretty Little Liars

od tohoto seriálu jsem moc nečekal, ale hned po shlédnutí prvního dílu mě hodně zaujal. Zatím jsem viděl první sérii a už se těším na další.
I druhá série je perfektní děj má napětí a pádí čím dál rychleji.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

:)

Serialu jsem ze začátku trochu bála měla jsem pocit že to bude hloupost. Ale po opravdové chvále kamarádky jsem se teda na to podívala a musím říct že mě to opravdu překvapilo. Velmi příjemný seriál i s napětím vztahy a tak dále..

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pretty Little Liars

Ten seriál prostě miluju ♥
nej.postavy: Aria,Emily,Hanna,Ezra,Wess,Wren.

100 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

<3

Seriálu nič nechýba :) Láska, Intrigy,Lži, ... ale aj dobro a sila priateľstva :D Jeden z tých dobrých :D

100 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
35 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

P.L.L.

Myslím si, že tento seriál je jeden z nejlepších co jsem viděla. Má napínavý děj a hned od prvního dílu si oblíbíte i hlavní hrdinky. Každá z nich je něčím specifická. Doufám, že tu s námi tento seriál ještě chvíli bude. První série nijak neuchvátí, ale člověk furt čeká co se z toho vyvine. Zato u druhé série už u toho budete sedět, jako připoutaní, s otevřenýma očima. Myslím, rok od roku jsou série lepší a lepší a ten, kdo má rád tajemno s trochou romantiky ze střední školy doporučuji mu ať se na to podívá!

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Shrnuto do jedné věty

Budu výjimečně stručná. :D
Šáhlejší seriál jsem v životě nezažila, ale ani poutavější. :D :) :3

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nej seriál

Úžasný seriál který mě vždycky překvapí. Nejvíc se mi na něm líbí to že ať si myslím cokoliv tak to je vždycky blbě.
Už se těším na 5. sérii

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Amazing!

Na tenhle seriál jsem začala koukat kvůli Janel Parrish a musím uznat že na první pohled ( jak už tu někdo psal) jsem si myslela že se bude jednat o stupidní rozmazlený američanky. Ale když jsem shlédla nějaké ty díly musím dát 99% Nejlepší seriál. Každej by si to s něčím srovnával. Třeba jako srovnávat Glee s High school musical nebo Upíří deníky s Twillingem.Tohle je prostě boží seriál.

90 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Neviděl jsem ani jeden díl...

Ale stahuje to z mýho účtu na ulozto synova přítelkyně... a když ji to syn umožnil tak se asi na to dá koukat ;)

80 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

PLL

Podle mě je toto hodně dobrý seriál. Moc se mi líbí jak zamotávají děj a vše se může stát skutečností. Velmi povedený, sleduju každou epizodu s nadšením ...

100 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
31 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Miluju ho :D

nej seriál!!!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Hezké

Tento seriál je docela zajímavý a doufám že už se konečně dozvíme kdo je -A

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ach jo

Moc se to knize nepodobá. To nevadí, ale nedokázala jsem sledovat tak dlouhý seriál. Bylo to pak trochu o ničem...

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Výborný

Tento seriál jsem viděla několikrát strašně se mi líbí napínavé od začátku do konce skvělé postavi a příběh také všechny série mě ro byvilo nejvíc jsme měla ráda Ariu a Hannu ,ale ostatní taky asi bych brala pokračování protože mě to fakt bavilo a dám 100%

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Seriál s ktorým som prežila veľa

S týmto seriálom som prežila 7 rokov života, čo je dosť dlhá doba. Bohužiaľ bola by som rada keby skončil skôr, pretože jeho koniec nebol úplne dôstojný (teda aspoň podľa mňa). Zbytočne ho naťahovali, hlavné tá posledná séria bola zbytočná. Ale potešilo že rozlúčka s mojím milovaným seriálom sa odložila o nejakú dobu. Námet na seriál je skvelý, obsadenie tiež. Koniec bol síce všelijaký ale začiatok bol top :)

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk