23. 7. 2013

Comic-Con 2013: Breaking Bad (Perníkový táta)

Comic-Con 2013: Breaking Bad (Perníkový táta)

Smutné, sentimentální a dojemné. Tak nějak se dá popsat panel Breaking Bad (Perníkový táta) odehrávající se v neděli v hale H. Nepřinesl nic nového, žádné spoilery z nové (čti ze zbytku stávající) řady. Jen přítomní měli šanci vidět první minutu z prvního, respektive devátého dílu. Zbytek už bylo vzpomínání a loučení se s Comic-conem, který navštívili s tímto seriálem naposled. Bryan Cranston trochu odlehčil atmosféru maskou Walta s jeho kultovní bradkou.

Ani v otázkách od publika nezaznělo nic objevného. Kdosi se ptal, zda herci mají v seriálu prostor pro improvizaci. Odpovědí mu bylo, že vůbec a všechno, co vidíme na obrazovce, už takhle bylo napsáno ve scénáři. Celkem dlouhou debatu rozproudila otázka, jak a kdy Walter stihl otrávit Brocka. To nikdy nebylo v seriálu vidět, ale nejpravděpodobnější je prý teorie s otráveným džusíkem, dopraveným do Brockovy školy.

Ke konci přišla řeč i na oblíbené scény a jejich natáčení. Bryan Cranston vzpomenul svou kultovní řeč o tom, kdo je v nebezpečí.

Následně si ale vzpomněl na scénu s předávkováním Jane. Původně prý byla napsána jinak. Walt si měl všimnout, že ještě žije, a udusit ji polštářem, ale AMC si myslelo, že je příliš brzy na tak temnou Waltovu stránku a tak to dopadlo, jak jsme měli možnost vidět v seriálu. Poslední scénou, která se probírala, bylo dobíjení baterie karavanu v poušti. Scéna se točila na konci týdne po dlouhém každodenním šestnáctihodinovém natáčení. Když padla klapka, tak se Jesse zeptal Walta, jestli by zvládl postavit robota. Aktéři poté předstírali, že byl problém s nastavením kamery, aby si to mohli sjet znovu a hlášku do scény přidat.

Na konci panelu, ještě před promítáním zmiňované první minuty, tvůrce Vince Gilligan poznamenal, že on i jeho tým scenáristů jsou naprosto spokojeni s koncem a že doufají, že uspokojí i všechny fanoušky u obrazovek.


Těšíte se na konec Breaking Bad? Bude se vám po Waltovi stýskat? A jaká je vaše nejoblíbenější scé­na?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Squerago

Squerago

Velká škoda, že Breaking bad končí.
hodně dávno
nevermore

nevermore

Ale zase na druhou stranu je to super, seriál co skončil na vrcholu. Osobně podle mě jeden z nejlepších...
hodně dávno
Harry

Harry

Som velmi zvedavy ako serial ukoncia...uz aby tu boli posledne epizody. Btw. ak by chcel niekto masku...
hodně dávno
Další články k tématu