plakát seriálu

Upíří deníky

(The Vampire Diaries)

Názory uživatelů

Zpočátku zajímavý fantasy seriál, později upíří soap opera.

Dlouho to byl seriál, který bych nazvala svým oblíbeným, možná jedním z nejoblíbenějších, nicméně kousky jako True Blood a Buffy, the vampire slayer měly vždy navrch, u TVD jsem nikdy nedokázala překousnout ty přehnané věci být strašně cool, sexy a dělat co nejvíce šokující zvraty, které ve finále šokující ani nejsou, jsou to spíše zvraty k nasráníhodné. Nedá se říct, že by seriál dosahoval kvalit BtVS, ale ani, že by byl horší než (ne)chvalně známý Twilight.
TVD byl fajn, oddechový seriál, nic náročného. Seriál začínal s lehkostí, něžností. Díky šikovné ruce Kevina Williamsona a jeho nadání dát do scénáře co nejvíce emocí a glancu, vznikl sympatický seriál s upíří tématikou, někdy s opravdu reálnými situacemi, Stefan a Elena byl snad nejsympatičtější televizní pár, který jsem viděla a hrozně jsem jim přála, aby na konci příběhu měli happyend. Williamsonův styl mi vždycky seděl, už i v dobách, kdy jsem sledovala Dawsonův svět, který je celý protkán melancholicky, ale tak, aby to nezabíjelo podstatu celého příběhu a nedělalo to z toho depresivní seriál, ale mělo to uvolněnější atmosféru. Stejnou metodu aplikoval i na tento upíří kousek.
Tak to aspon bylo zpočátku, než se show stala kýčem, který ovládá většinová masa fanoušků a píšou fanservisové scény. Seriál ztratil sám sebe, když odešel Kevin Williamson a tvůrci, co nastoupili po něm se podřizovali fanouškům a začali jim psát všechno na míru. Upřímně, pokud se rozhodnete seriál sledovat, doporučuji první tři série a pak to ukončete, protože budete jen sledovat, jak se show potápí ke dnu, postavy, které jsem milovala jsou již nesnesitelné a opravdu se divím, že toto upíří utrpení mohlo dosáhnout osmé série, ale to je holt ta komerce.

Dokud postavy více vyznávaly rodinné a přátelské hodnoty, tak se milostné linky docela dobře vyjímaly, ale jakmile to přešlo do stádia, kdy se bez lásky a sexu nedokázal točit svět, tak se to nemá daleko do mexické telenovely, čemuž přispívaly i stále nové a novější milostné trojúhelníky.

Bodu k dobru dávám za skvěle sehranou původní, upíří rodinu v čele s Klausem, kteří později dostanou i vlastní seriál, nicméně po dobu účinkovaní v TVD to byli oni, kdo házel ty záchranné kruhy a show se ještě dala sledovat, jakmile odešli, nastalo pro seriál to pravé peklo, ještě k tomu, když se toho zmocnila asi ta nejhorší showrunnerka v seriálovém světě- Caroline Dries.

Všeobecně první až třetí série se dá považovat za zlatou éru seriálu, kde byl příběh opravdu komplexní, zajímavý a poutavý. Seriál měl tehdy i větší rozpočet, takže celkově i prostředí a kostými byly mnohem rozmanitější. Za co jsem dávala největší hold byla ta rodinná atmosféra, která se soustředila opravdu na všechny a tím pádem se celkem osvobodili od toho, že bych je srovnávala s Twilightem, protože tam se řešilo hlavní trio, tady se řešily všechny postavy jako celek, byli prostě rodina a Elena si uměla udělat čas na všechny své přátelé, nejen na své frajery(vidíš to, Bello?).
Ovšem, jak bylo již řečeno, tohle všechno odchodem Kevina Williamsona a neustalým prodlužováním seriálu zmizelo, celkově se celý seriál vydal úplně jiným směrem, kde nic nefungovalo, jak mělo.

5-6 série.

Ve velkém se začaly zabíjet hlavní i vedlejší postavy, scénáriste jsou absolutně neschopní příběh odvést do trochu temnějších vod s novými záporáky. Stále a neustále kombinují vlkodlaky, čaroděje a upíry. Cpou tam mytologie, které se vzájemně popírají. Nemám v podstatě šanci setkat se s nějakým novým druhem, protože na to zkrátka tvůrci nemají koule, nebo holt nedostatek fantazie. Ano, je tomu tak. Bylo prostě hodně poznat, že odešel Williamson, který ze show dělal sympatický, temný seriál s upíří tématikou, kde nic nebylo jednoznačné.

V páté a šesté sérii právě zjišťujeme, jakou osnovou se řídí tvůrci, proto nikdo už není šokován, když nová postava umře a starým se povede zmrtvýchvstání. Smrt už v celém seriálu ztratila smysl.
Lze snadno poznat, že Dries & Plec kolikrát vymýšlí za pochodu a neustále přepisují a neumí to zakrýt, proto se vystřídají i tři záporáci za sebou během jedné sezony.

- Damon a Elena jako canon je snad ta nejhorší věc, co se seriálu stala a jejich scény pro mě byly neskutečné utrpení, opravdu neznám horší pár. Doposud jsem moc nepochopila, co je na tomto páru tak neodolatelného, že se z něj každý může vy víte co. Dokázala bych je snášet, kdyby nebyl jejich vztah cpán do popředí a neustále se pokoušeli mezi ně cpát nějaké drama, ale ve výsledku jsou to jen magoři a horší verze jich samotných, co si neumí udržet vztah.
Nicméně konečně tvůrce nějak napadlo pohnout se vztahem Stefana a Caroline a jejich scény mě doted baví, to musím uznat. Krom toho si tuto sérii přišli na své i fanoušci páru Stefana a Katherine.
Finále bylo emotivní, ale bohužel tvůrci tím vyčerpali možnost na emotivní finále celého seriálu, protože vymačkali slzy diváků už v té páté.

- šestá série byla určitě lepší, ale opět přichází problém v podobě Delena patosu, nicméně tato série nebyla primárně jen o nich a řešilo se plno vztahu a problému, dokonce přišel i skvělý záporák, takže dávám plus. Odchod Niny Dobrev mě nemrzí, Elenu jsem dávno přestala mít ráda a vlezdoprdelku Ninu fakt nemusím, takže pro mě informace o jejím odchodu bylo požehnání. Jako další požehnání pro mě bylo, že se prolomily ledy mezi Damonem a Bonnie, na což jsem čekala jako déšt v srpnu. Upřímně, stále doufám, že se to mezi nimi vybrbí i jinak, než jako přátelství, tahle kombinace nemá chybu.

- sedmá série. No, tato série pokračuje v docela dobrém tempu. Tvůrci se zaměřili na vztah Stefana a Damona, trošku potrápili Steroline fanoušky a pokračují zaběhnuté osnově, co se týče nových postav.
Finále bylo hodně slabounké, v mnoha ohledech ohrané.POSTAVY

Moje nejoblíbenější postava byl od samého začátku Stefan a pokračuje to tak dodnes. Byl mi sympatický, jeho postava byla zajímavá a že byl hodný? Mě to neštve, já ho za to obdivovala. Postava si prošla opravdu slušným vývojem, Paul Wesley je skvělý herec a zkrátka nemůžu odolat takovému heroickému charakteru, jako je pravě Stefan. Žeru ho a napíšu to klidně na nebe!
Za něj bych zařadila Rebekah Mikaelson, která vždy dokázala geniálně převzít moje myšlení a názory nad určitými situacemi. Miluju takové blond mrchy, k tomu akcent Claire Holt a její charisma, to samé platí o Klausovi, jehož nevyzpytatelná, nebezpečná povaha a světlé stránky jeho osobnosti mají prostě grády. O nic méně nemám ráda Bonnie Bennett, která je přímo příkladem pro mládež. Její vývoj z malé čarodějky v hotovou femne fatale, která je stejně krásná jako silná, takovou postavu prostě miluji. Je z holek nejsilnější, je badass, je superhrdinka, je to skutečná bojovnice, která myslí víc na druhé, než sama na sebe. Dále je tu Katherine, mrška, kterou jsem vždy vítala s otevřenou náručí. Mám ráda i Caroline, někdy přehnaně piští, ale má zlaté srdce a co má na srdci, to má na jazyku a kdo by si nezamiloval tvářičku Candice Accoly. Neuvěřitelný sympaták je i Alaric Saltzman, kterého bych hned brala za manžela.
A nesmím zapomenout kompletní původní rodinku - Klaus, Elijah, Finn, Kol, Rebekah -. Všichni jsou perfektně zahraní, mají hodně co nabídnout.

Postavy, co mě naopak neuvěřitelně točí jsou Damon a Elena. Elena byla úžasná, čestná a obětavá holka, kterou jsem si zamilovala, ale bohužel, změnilo jí hodně věcí a už je to jen arogantní, sebestředná, sobecká Mary Sue.
A Damon...může být hezký, může se mu povést pár hlášek, ale ta postava spadla do kolotoče stereotypu, nemá skoro nic, co nabídnout a mě už dlouho není třináct, abych slintala nad tím, jak vrtí zadkem a pronáší blbé řeči za pár facek, ta postava si své kouzlo nedokázala udržet a pro mě je spíše na obtíž a vadí mi na něm skoro všechno.


Co se těch párů týče, tak je to hotová upíří Gossip girl, protože se tu navzájem obskočili snad všichni a ti, kteří ještě né, ti se na to 100% chystají. Nebudu ani počítat všechny kombinace a napíšu ty, co se mi líbily, nebo se mi líbí idea.
* Stefan a Elena, Stefan a Caroline, Damon a Rose, Damon a Bonnie, Alaric a Jo, Stebekah, Caroline a Tyler, Aaron a Elena, Katherine a Stefan.

NUTNÉ: MÉ POZITIVNÍ DODATKY.
+ Hudba. Chtě nechtě si tvůrci vždycky uměli vybrat dokonale ladící hudbu do scény. Mé tehdejší pubertální srdíčko se mohlo uskákat, když běžela Cut od Plumb, Klaus mercy, drop in the ocean od Rona Pope a mnoho dalších.
+ Provedení upírů, kde se nevysunují pomalu nezaměřitelné zoubky, ani se kompletně nedeformuje celá tvář. Bravo.
+ Kostými. Mytologie byly zasazené pochopitelně daleko do minulosti, tím pádem se na to herci museli patřičně obléknout. Naštěstí měli tvůrci asi pekelně drahé vizážisty, když to v všem tam perfektně sedlo.
+ Chemie mezi herci fungovala úžasně, jak na milostné, tak přátelské či rodinné úrovni a stále velké překvápka(nečekala bych, že to mezi Stefanem a Caroline může tak jiskřit)
+ Šatník Rebekah Mikaelson
+ První série, kde jsem našla hodně zachytných bodů i s knižní předlohou.


NUTNÉ: MÉ NEGATIVNÍ DODATKY.
- Upíři mají až přehnaný komfort. Navždy mladí, nesmrtelní, s tím člověk i počítá, ale jen si nasadit ozdobný prstýnek a hned může na sluníčko? Můžou ovládat lidi? Pijou krev a neumí si utřít ani bradu, nemluvě o tom, že jim tluče srdce a jí normální jídlo! Dají si kafe a mají hned teplejší kůži! Nevím jak vy, ale já chci být upír! Budu silná jako Superman, rychlá jako Flash, budu navždy mladá a taky budu mít vymoženost jíst normální jídlo bez nějakých potíží, dokonce ani né kila navíc. Proboha, jen ty puberťačky ještě víc blbnou!! Být upír má být prokletí, né sranda, kterou by si každý přál.
- Nikdo nechodí do školy, ale každý odmaturuje. Nikdo nejde na pohovor, ale všichni jdou na vejšku.
- Úmrtnost(vraždy) v tomto městě by měla dávno řešit FBI.
- Využívání Bonnie. Bonnie čaruj támhle, Bonnie čaruj tamto. Kde by bez ní všichni ti "hrdinové" byli? Navíc neustále "vy*ebávání s jejím životem. Ta holka překonala Ježíše.
- Zdlouhavost, která udělala ze seriálu čistě komerční záležitost. Nemluvě o tom, jak se to podepisuje na postavách.
- Porušování vlastních pravidel, které jsou pomalu jako písmo svaté. At je to, co je to, vždy je nějaký skulinka, aby podkoply léta nastolená pravidla a normy. Jednou, dvakrát to nevadí, ale tady porušili snad všechno.
- COPYRIGHT nejen z Twilight ságy. Přímo mě irituje to kopírování Buffy, Charmed, Angela. Hlavně Damon je opravdu trapně nepovedená kopie Spika, že to ani není možné.
- Bojové choreografie. Nic tak špatného jsem neviděla, vyrostla jsem na seriálech z devadesátek, kde boj byl opravdu boj, karate, salta, šerm, ale tady se všichni zmůžou jen na vytrhávání srdcí, lámaní vazů, bodání, či ránu pěstí, ale nic světoborného. Lol, mezi herečkami jsou gymnastky, tanečnice, mezi herci každý zvedá minimálně sto kilo, aby nějak vypadal, tak mi netvrdte, že se nedala vymyslet nějaká dobře vypadající choreografie.

Oblíbené písničky, které tu zazněly.

Cut od Plumb. (Stelena <3)
Family Tree od Matthew Westa
Down od Jasona Walkera
Drop in the ocean od Rona Pope
Ocean Wide od The Afters
Don't let me go od Raign
Never say never od Fray
Wings od Birdy


Série
1.série 100%
2.série 100%
3.série 100%
4.série 60%
5.série 40%
6.série 50%
7.série 60%
8.série (prozatím)60%


Kdo toto dočetl, má u mě čokoládovou brownie.

----Finále-----

Na celém seriálu mě už zajímali jen Stefan a Caroline a nakonec to dopadlo tak, jak nejhůř mohlo. Taková vlna nelogičnosti, nejen v příběh, ale i v samotné morálce seriálu, z toho bych blila, Velebnosti. Urychlené, vše nacpané v jedné epizodě, k tomu to určitě nebyl konec, který byl pro seriál určen, ne-e, byl to narychlo napsaný mišmaš, který měl za účel nasytit nejuřvanější části publika a odsrala to postava, která si to vůbec nezasloužila proto, aby jedna dva nejtoxičtější vztahy dostaly šanci a ti, co si ho zasloužili dopadli mizerně. O něčem jako důstojném konci bych mluvila leda v posledních 3 minutách, ani to zrovna ne. Konec mě opravdu pálí, čas , který jsem sledování ztratila mi již nikdo nevrátí a myslím, že seriál si zasloužil opravdu lepší konec. Pozdě bycha honit, dopadlo to tak, jak to dopadlo. Všem hercům děkuji za skvělé ztvárnění postav, tvůrcům posílám vztyčený prostředníček za to, jak mých 5 let života krásně poslali do zadele. Adios, amigos.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

sbohem TVD

Deníky pro mě na vždy budou první seriál, do kterého jsem se jako náctiletá zamilovala. Provázely mě od základní školy, přes gymnázium až na VŠ. Z počátku jsem byla team Stefan, ale časem jsem pochopila, že Damon je uvnitř (i na venek) muž mého srdce :D. Získal si mě a já ho prostě milovala.
Deníky, stejně jako většina seriálů měly lepší i horší serie (například ta s těmi Poutníky), ale jsem toho názoru, že od té doby, co Nina odešla se seriál dost zlepšil. Dynamika mezi bratry Salvatorovými, přátelství Bamon, Bonnie a Enzo, Caroline a Stefan, to vše se mi moc líbilo.
I když jsou pro mě deníky prostě srdcovka, myslím, že skončily v pravý čas a poslední díl byl prostě epický. Líbilo se mi, jak do něj zahrnuli postavy, o které jsme v průběhu let přišli (zejména Liz Forbes, Jenna, Jeremy, Jo a hlavně Lexi <3 ). Na finále bylo nejlepší, že bylo plné emocí a stejně, jako jsem u tohoto seriálu v průběhu let prolila snad hektolitry slz, tak tomu bylo i u finále. A za toto jsem Plecce vděčná. Dokázala vytvořit svět, do kterého jsem se pravidelně po osm let vydávala a který jsem si zamilovala.
Sbohem Deníky a děkuji vám!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Čím viac sérií, tým horší obsah.

Ako tínedžerka som na tom frčala. Prišlo to po Twilighte, bolo to niečo nové, zo strednej školy, s peknými chlapcami a hlavnou hrdinkou, ktorá si písala denník. Prvá séria bola najlepšia. Druhá sa na ňu jemne ťahala. Nové postavy, nové príbehy.
Potom to ale šlo dole vodou. Bolo to vyslovene natiahnuté pre peniaze a bolo to vidieť. Nuž, človek nevie, kedy dosť. Ak by mal tento seriál zmysluplný koniec tam, kde ho trebalo, bol by lepší. No boli tu zbytočné bytosti, ktoré s upírmi a s dejom moc nemali nič spoločné (ShadowSelf, Xpočet dvojníc...)
Rovnako aj to, že oživovali už dávno mŕtve postavy iba pre potreby príbehu.
Sekla som s tým v momente, keď sa naivné hlúpe a urevané dievča stále nevedelo rozhodnúť, čo chce od života (čítaj 4. séria).
Potom som videla náhodné diely a koniec, kedže som roky strávené pri tomto seriály chcela ukončiť.
Za mňa Caroline dobrá postava, ostatné teda nič moc. Damon sa ešte ako tak dal, robil žartíky, bol cynický a ochranársky, hoc mi jeho prehnaná láska vadila. Stefan bol zase večný mučeník, ktorý sa rád obetoval za všetkých. Iné postavy ma vôbec nezaujali. (okrem pôvodných upíroch)
Fakt neľutujem, že som s tým sekla. Okrem zopár dobrých citátov a zaujímavých hlášok mi seriál nič nedal a dokonca ani odreagovať som sa pri ňom nevedela, lebo ma vkuse ktosi vytáčal.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hello, brother

Pamatuji si to dodnes - Upíří deníky začaly několik dní před mým nástupem do prváku na vysokou. Byl kolem toho docela rozruch, protože tenkrát frčelo Stmívání a upíři celkově. A vedly se dohady, jestli deníky napodobují, kopírují či jinak "opisují" právě Stmívání... Ale nechme to stranou...

Upíři deníky jsou ten seriál, který u mě spustil seriálovou závislost na plné obrátky. Musím říct, že kromě 7. série, kterou jsem stihla "sjet" přes loňské Vánoce + všechny do té doby vydané díly 8., jsem každý rok poctivě čekala na každý jeden díl. Některé byly skvělé, jiné horší, ale co. Neznám seriál, ve kterém by byly všechny díly úplně top.

Vývojem seriálu i postav se tak nějak měnily mé preference hrdinů, nicméně Caroline jsem milovala od začátku a tak to zůstalo až do posledního dílu. Naopak taková Elena postupem seriálu mé sympatie ztrácela a když se v posledních dvou sériích neobjevovala, vůbec mi to nevadilo. Boniie se u mě vezla na velmi kolísavé vlně, nakonec ale musím říct, že jsem si ji oblíbila a líbilo se mi její přátelství s Damonem. Pořád se divím, že to Matt všechno přežil :) Alarica jsem si oblíbila docela rychle a to mi vydrželo až do konce.

Komplikovaný vztah bratrů Salvatorových mě místy lezl silně na nervy, ale asi to tak mělo být (čímž neříkám, že to nešlo vymyslet lépe, ale taky to mohlo být horší, žejo).

Ostatní postavy, které jsem zde nezmínila, měly svou úlohu v seriálu a dotvářely ho. Některé jsem měla raději (Tyler, Jo, Enzo), některé méně (Jeremy, Kai) a u některých jsem si pořád nejistá (Katherine).

Díky za rodinu Původních a za jejich samostatný seriál.

Na loučení se seriálem jsem se i docela těšila, přeci jen možná mohlo přijít o něco dřív. Nicméně jak už jsem psala - seriál byl spouštěčem mé seriálové závislosti, stal se mou srdcovou záležitostí a doufám - i když vím, že jsou mnohem lepší seriály než je tento - že na něj nikdy nezapomenu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dva seriály?

Tak nějak mně to přišlo jako dva seriály. První až čtvrtá série jako teen drama, pátá až osmá jako takový nový seriál trochu o něčem jiném. První čtyři série jsem viděla dvakrát, pokaždé se mi to líbilo, ale pak jsem viděla zbytek seriálu a myslím si, že to bylo úžasné. Trochu jiný náhled, děj, skoky v čase. Prostě se mi to líbilo více.
Co se týče postav, tak byly ve směs propracované, zajímavé. Každou chvíli jsem měla za oblíbenou nějakou jinou. Záporné postavy mám však nejraději.
Kdybych to měla shrnout, tak jsem si seriál užila a celkové hodnocení je kolem devadesáti procent.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Deníky Damonových fanynek

1. série - 80% - Vidět v Mystic Falls jenom Twilight premisu je stejně tak naivní, jako čekat od Glee seriálovou verzi High School Musical (jakkoli mi jsou obě nenáviděná dílka blízká). Tahle upíří vztahovka ale zamířila sympaticky vysoko, ať už díky tomu, s kolika postavami celý příběh rozehrála, nebo zásluhou geniálního Iana Sommerhaldera, jehož Damon Salvatore je nejoblíbenější postavou snad po dvou větách. Výtky tak směřují ke scénáři. Po dějových zákrutách se občas sviští rychlostí opravdu závratnou a nacpat do poloviny dílu tři zásadni zvraty dokáže divákovi zamotat hlavu. Tím občas trpí jak motivace postav, tak srozumitelnost jejich emocí. Na druhou stranu to ale také znamená, že najít vyloženě slabý nebo zbytečný díl je prakticky nemožné. Finále mě nechalo viset hodně vykuleného, proto si i po letech pamatuji, jak jsem na pokračování čekal jako na trní. Mytologie ale nabízela ještě mnoho neodhalených míst a už tehdy bylo jasné, že si tvůrci budou muset dát pořádný pozor na to, aby je zaplnili co nejlogičtějším způsobem.

2. série - 80% - Upíři jsou ve své druhé kapitole nápaditější, svižnější - ale opakují ty samé chyby. Co se musí scénáristům nechat, jsou efektivní příchody postav. Jakmile se ve městě objeví nový upír / vlkodlak / čaroděj, je to ku prospěchu věci a děj má zase nějakou tu chvíli odkud brát. To, že jsou s nimi většinou propojeny triviální dějové berličky, které z minuty na minutu mění doposud pevná a zdánlivě neotřesitelná pravidla vedoucí málem k apokalypse, je věc druhá. A je to škoda, protože vztahy fungují a zvraty většinou také. Druhá série víceméně rozhodla, že z TVD nikdy nebude můj milovaný seriál, ale paradoxně se na ně i přes spoustu zbytečných zaváhání stále nedokážu pořádně zlobit a vždycky se jim budu snažit fandit.

3. série - 65% - Kolísavé tempo, podivné zvraty a definitivně ztráta napětí při nejrůznějších úmrtích hlavních postav. Upírská story dospěla do stádia, kdy Alaric nebo Jeremy zemřeli už asi desetkrát a když po dvacetiminutovém plačtivém loučení znovu z rakve vesele vyskočí, už ani nevím, jestli se mám úlevně pousmát nebo naštvaně kroutit hlavou. Julie Plec a sympatická parta scénáristů si sami podřezávají větev, protože dokážou vymyslet super postavy typu nafrněné Rebekah a zároveň všechno zabít nejrůznějšími výměnami těl, urychlenými proměnami do všech možných tvorů a zcela do ztracena vyznívající linkou s hybridy. Jindy bych byl určitě smířlivější, ale co mi vadilo na druhé sezóně, se ve třetí znásobilo, ústřední milostný trojúhelník se stále bojí udělat nějaký opravdu VELKÝ krok a hlavně si nedokážu moc přebrat finálový díl, který ukazuje všechna pozitiva i neduhy celé sezóny. Znovu se v něm umírá a znovu se děje spousta dojemných momentů - a kvůli přepálenosti scénáře nakonec vyznívají trestuhodně prázdně. Kde jsou časy, kdy stačil náznak vlkodlaků a pár vteřin Katherine, abych opěvoval finále prvního roku. S takhle rozházenou situací se bude začátek té čtvrté lepit opravdu těžko.

4. série - 60% - Zmrtvýchvstání - a to doslova. Po spícím rozjezdu, kde poslední osudové zvraty absolutně nefungují a celá sága tak ztrácí i svou poslední jistotu v podobě relativní svižnosti, je malý kvalitativní comeback nemalým překvapením. Zkoumání nemrtvých možností a vykrádání poslední série Buffy otravuje přímo nesnesitelně, ale když začne v pátrání po Silasovi jít trochu do tuhého, jsme rázem (alespoň co se týče napětí) zpátky v období několik sezón dozadu. Velkou zásluhu na tom má Claire Holt, která dokáže i protivně ufňukanou Rebekah doslova vnutit divákovi jako asi nejpochopitelnější charakter. Snad půjde další kapitola z deníků trochu skromnějším směrem. Hlavní tvůrkyni Julie Plec ale po neustálém popírání dávno ustanovených pravidel nevěřím vůbec nic, natožpak spin-off, který se představil v nejhorší epizodě seriálu vůbec, a ke kterému se opravdu nikdy nemám důvod odhodlat. Tak teď jen zadržet dech a čekat.

5. série - 65% - Jednu věc musím tvůrcům i po pátém roce nechat. Nikdy nenechají seriál bídně umřít a kdykoli to s ním jde z čím dál strmějšího kopce, přeřadí na úplně jinou kolej. A tak zatímco linka se Silasem, Tessou a spol. by si vysloužila hodnocení na hranici toho nejhoršího, během pár desítek minut není problém náladu zcela změnit a nechat Katherine zuby nehty bojovat o svůj život. A právě snažení mojí nejoblíbenější ženské z Mystic Falls vrací Deníky místy i na úroveň prvních dvou sezón. Ani tenhle urputný boj pochopitelně nevydrží a v samém závěru si to celá parta musí rozdat se snad až nedůstojným protivníkem. Ale i když jsem asi těžce bláhový, znovu jsem krvavému dílku, dokonale naplňujícímu škatulku guilty pleasure, začal opatrně věřit. I navzdory popírání pravidel, která ještě nedávno působila jako vytesaná do kamene.

6. série - 70% - Co fungovalo dříve, funguje i teď. Tedy vztahy, Damonovo charisma, půvaby děvčat všude kolem a obecně lidská rovina, díky které může divák brát ústřední nadpřirozené hemžení vážně. Co nefungovalo dříve, nefunguje ani teď. Tedy neustálé popírání, alternování či doplňování pravidel veškerých kleteb a protikouzel a v první řadě okamžiky, kdy je potřeba s velkolepým záporákem konečně zatočit. Proto jsem byl pořádně překvapený, když se šestý rok držel v civilní rovině tak dlouho, až jsem začínal věřit, že v ní i zůstane. Bohužel přišel Kai a později i ona nenáviděná finta všech bezradných scénáristů v podobě dávno ztraceného příbuzného a málem jsme byli ve známých kolejích jedoucích směrem Klaus. Dojmy tahá o pořádný kus nahoru veledojemné finále, které velmi prohnaným (a díky tomu i velmi úspěšným) způsobem uzavírá druhou éru seriálu a nakračuje tak k úplnému konci.

7. série - 55% - Jestli je v zápiscích romantických krvesajů něco spolehlivého, jsou to závěrečné díly. Bez nich bych jim nenechával nadprůměrné hodnocení tolik let a už dávno bych to vzdal. Jenže ani v těch nejslabších obdobích, kdy už ani nemám motivaci seriál dál sledovat, nezapomenou tvůrci přidat do posledních epizod hromadu napětí a vodopád slz a v tu ránu jsem o poznání smířlivější. Nejinak tomu bylo i letos, ale ve snížení hodnocení už mi tentokrát nezabrání. Tolik nesmyslů a zbytečností v jediné sérii totiž Deníky ještě nikdy nenabídly a jakmile se začala objevovat nevysvětlitelná těhotenství a lidé dávat dohromady jen proto, že spolu zkrátka tráví čas, tušil jsem zradu. Definitivně jsem to ale s touto sérií vzdal až ve chvíli, kdy se příběh vypořádal s pracně budovaným flashforwardem během tří minut - a navíc tím nejbanálnějším možným způsobem. Pár dobrých linek pro postavy, se kterými se alespoň trochu pracuje (Damon, Valerie, občas i Enzo) drží mou pozornost, ale pocit, že právě tahle série měla být poslední, aby nepůsobil ještě natahovaněji než doposud, se mi nedaří setřást.

8. série - 70% - Seriál se mi neopouští snadno, protože jsem si s ním prošel vším, od nabitého pilotu v den jeho odvysílání až po nabité finále v den jeho odvysílání. A moc jsem mu přál návrat na čtyřhvězdné hodnocení, ale nejde to. Jakkoli byl totiž úplný konec vydařený a posledních dvacet minut jsem téměř kompletně proslzel, předchozí dění takhle silné nebylo. Úvodní eskapády se sirénami sice fungovaly a napínaly, ale jak se do popředí začal stavět Cade, děj se v některých epizodách téměř zastavoval na místě, nehledě na to, že ještě několik epizod před koncem seriálu to ani zdaleka nevypadalo, že by se měl blížit úplný konec. Velkou berličkou je pro mě také (ne)vina postav za některé srovnatelně hrůzné činy. Takže zatímco Damon pod vlivem temných zabil Tylera, tedy postavu, která patřila k nejhlavnějším hrdinům téměř šest sezón, a po pohřbu se o této události nezmíní už ani jeho nejbližší, Stefan, taktéž pod vlivem temných sil, zabíjí Enza. Ten ale v tuto chvíli prožívá láskyplný vztah s Bonnie, na rozdíl od nezadaného Tylera, tudíž je Enzova smrt něčím očividně horším - a Stefan se ze s tím souvisejících výčitek až do konce seriálu nevyhrabe. Takhle očividné pokývnutí vůči klíčovému zvratu posledního dílu u mě nezlepší ani fakt, že Damon zůstal do samého konce mojí oblíbenou postavou. Nechci ale končit pesimisticky, protože i přes spoustu přešlapů jsem si Deníky stále hýčkal jako malé provinilé potěšení, kterého se nevzdávám snadno. Nikdo ale nezmění moje přesvědčení, že se zkrátka a dobře mělo skončit (minimálně) o dvě sezóny dříve a asi všichni bychom odcházeli šťastnější.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Deníky...

Twighlight šílenství jsem nikdy nepropadla, ale byla tady druhá a asi o dost lepší varianta s tím fešákem z Lost :D. Začala jsem tedy sledovat The Vamipre Diaries a jako taková ta lehká oddechovka mě to moc bavilo. Vlastně tam o nic moc nešlo, děj se točil furt dokola a člověk u toho nemusel vůbec přemýšlet. Vydržela jsem to cca do 5 série, pak jsem to ale vzdala a přestala sledovat hlavně díky tomu že už mě to nebavilo. Pak taky díky tomu že moje teorie o tom že se u toho nemusí přemýšlet nebyl zase tak trefná. Jelikož si vždycky kladu hodně otázky i detailních tady jsem vůbec netušila spoustu věcí, takže buď to tvůrci neřešili a já si je kladla zbytečně a nebo mi to nějakým nedopatřením uniklo :D.
Jenže letos jsem zjistila že seriál bude ukončen a tak jsem se znova vydala na dlouho cestu plnou dvojníků, divných čarodějů, upírů, vlkodlaků taky někdy všech těchto stvoření v jednom, abych se se zbytkem přeživších, co se vydrželi koukat na seriál celých 8 let dozvěděla, jak to vlastně všechno dopadne.
Musím uznat že úplný závěr seriálu se tvůrcům povedl, což se nedá říct o každé sérii. Někdy jsem měla fakt krizi a to především u 5 a 6 série. Ty byly podle mě nejslabší.
Celkové hodnocení tedy asi je: dalo se to :D.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Vampire Diaries

Musíte mít žaludek na to strávit všechno, co vám tento seriál naservíruje, jinak to není nic pro vás. (Tato věta nemá nic společného s krví, zabíjením nebo rádoby hororovým prvkům, ale týká se všech nesmyslů, které na vás postupem času nabalují.)

Seriál má jistě své veliké plus, a to prvotní námět a obsazení. Velice sympatické obsazení, nutno podotknout, které si hned na začátku oblíbíte. Na druhé straně, má veliký nedostatek - pořád jedna a ta samá pohádka dokola. V momentě, kdy si tohle uvědomíte se ocitnete na křižovatce: vydržet a sledovat příběhy svých oblíbených postav, přes to všechno, že si pravidla, která určily už na začátku, mění a ohýbají, jak se jim zrovna hodí, ale vy si nemůžete pomoci a jste zvědaví, kam až to poženou a jak to celé dopadne, nebo to prostě a jednoduše vzdát a zapomenout na všechen ten čas, který jste tomuto seriálu věnovali.

Máme tu 8 sérií Upířích deníků, ale dle mého názoru měli skončit už po dokončení páté série. Těch prvních sto dílů bylo sympatických a na nové díly jsem se těšila. Další pokračování už bylo až moc natahované a přišlo mi, že točené vyloženě pro peníze s myšlenkou, vytřískáme z toho ještě co se dá. S původními díly se kvalita posledních 3 sérií nedá vůbec srovnávat.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"I was feeling epic"

Dvaja tajomní bratia, jedno dievča, stredná škola a veľa atraktívnych pubertiakov. Skvelá kombinácia pre "teen" publikum, ktoré (ak je naklonené pre všetky tie veci s upírmi, vlkolakmi a čarodejkami) si tento seriál naozaj obľúbi.
Tento seriál má všetko, po čom romantické ale aj trochu temné srdce túži. Okrem naozaj skvelých hereckých výkonov (hlavne Nina), poväčšine veľmi zaujímavých dejových linkách a naozaj presvedčivých a skutočne podarených záporákov ( definitely Klaus), má tento seriál aj niečo, čo sa nepodarí vytvoriť každému seriálu, aj keď sa o to pokúša. Emocionálne väzby medzi postavami. Pri jeho sledovaní si obľúbite mnoho párov. Či už sú to romantické, kamarátske alebo rodinné putá, vedia vás chytiť za srdce a potom sa už len pristihnete, ako plačete pri ich dojemných chvíľkach. Nech už sa z vás stane Delena, Stelena, Klaroline, Dalaric alebo čokoľvek iné, zaručene si nájdete "tých svojich".
Dej je v prvých sériách veľmi zaujímavý, koniec sa trochu vlečie a kvalita trochu upadá, no koniec seriálu si to podľa mňa vyžehlí.

Pre mňa tento seriál bol a vždy bude jeden z najkrajšie spracovaných seriálov, ktorý naozaj vie dojať. Prežila som si s ním všetky fázy môjho dospievania a preto sa na neho možno nikdy nepozriem tým "kritickejším" okom.
Čo sa týka obľúbených postáv tak je ich viac. Každá svojim spôsobom prináša niečo iné a zaujímavé do deja, no nájdu sa určite aj také, ktoré mi šli počas deja "hore krkom". Okrem naozaj silných individuálnych postáv, ktoré som si obľúbila v prvom okamihu ako je Klaus (s ním všetci pôvodní of course), Katherine či Kai, tak pre mňa bolo od začiatku až do konca naj duo Damon/Stefan a ich "večná" bratská láska. Tá musí dostať naozaj všetkých. Mňa teda naozaj dostala.
Celkovo tento seriál hodnotím ako veľmi príjemný a často dojemný, aj napriek mnohým "chybičkám" a zlým rozhodnutiam tvorcov. Určite si ho plánujem zas pozrieť a znova cítiť tú jeho epickosť :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Vampire Diaries

Začala jsem se dívat po konci 3. série a dívám se dodnes. Zaujal mě především až neuvěřitelně dobře vymyšlený příběh, nebylo to jen tak hala bala, mělo to něco do sebe. A pro mě to pořád platí. U jiných seriálů, někdy, když nevidím jednu nebo více epizod, to ani nijak nevadí, protože se tam toho zas tolik převratného nestane, no v případě TVD stačí jedna nezhlédnutá epizoda a nevím, o co jde. To se mi na tom líbí, a to, jak každá epizoda dokáže skončit tak, že musím vidět další.
Chápu, někteří už seriál kritizujete, za nějaká ta opakování atd., ale opravdu je třeba si uvědomit, že je to již 5. série. Spousta seriálů sem ani nedojde, a na to, že už je to tak daleko, je to podle mě stále na dobré úrovni, ovšem, že vidím rozdíly, od 1. série uběhl nějaký čas a postavy se vyvíjí, takže je nesmysl fňukat nad tím, jaký kdo byl a že už takový není, oni jsou v jádru pořád všichni ten stejný charakter, jen zkušenosti jim dávají možnost dívat se na věci jinak atd.
Někomu z vás se třeba nelíbí, že je to pořád o milostném trojúhelníku, ale je to na tom založeno, tak co čekáte? Kdyby to bylo úplně o něčem jiném, už by to nebyl ten seriál, mě se naopak opravdu líbí, jak dokáží mezi Stefanem, Elenou a Damonem pořád udržet napětí.
Jsem velký fanoušek Salvatore brothers, sledovat, jak to mají mezi sebou kvůli lásce tak komplikované, ale přes všechny rozpory jsou rodina a tak drží spolu, jejich vztah je prostě skvělý a pro mě jádrem celého seriálu.
Je to pořád úžasný seriál a můj nejoblíbenější, u žádného jiného se tak moc netěším na další epizodu:)
PS: 5. série je podle mě na dobré cestě, zápletka s pokusy na upírech vypadá opravdu zajímavě. Už jsem se těšila zase na nějaké flashbacky s Damonem nebo Stefanem, popř. s Katherine.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 46 lidí

Seriálová verze Twilight? To těžko...

1. série se pomalu rozjíždí a seriál se teprve hledá, ale po 8. dílu se to láme a dostáváme se do zlaté éry TVD. 2. série v nastoleném trendu pokračuje a při zpětném pohledu se člověku chce brečet, co se nakonec se seriálem stalo. 3. série, která se točí kolem rodiny Původních by ještě měla šanci, ale "zlý" Stefan a závěrečná překombinovanost srážejí seriál dolů. Na 4. sérii by bylo lepší zapomenout, ta už je tak překombinovaná, že to hraničí s nekoukatelností seriálu a je to víc než škoda. Možná, kdyby se nás tvůrci nesnažili neustále šokovat, mohlo být vše daleko lepší. Ústřední trojice leze časem na nervy, Elenina nerozhodnost vyloženě pije krev a ze Stefana se nakonec stala naprosto zbytečná postava, ale Damon naopak drží seriál nad vodou, dokud se chová jako nevypočitatelný požitkář se slabostí pro bráchovu holku. Původní jsou povětšinou sympatičtí, zvlášť Elijah, kterého se ovšem dočkáme málokdy. Z vedlejších postav ještě vyzdvihnu Alarica, Katherine a Caroline. První dvě série si ve svém žánru zaslouží *****, 3. s přivřením oka **** a 4. tak **. Nejlepší díly: 1x08, 2x07, 2x08, 3x14, 3x18, 4x02

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 38 lidí

Ach, ti dnešní upíři...

Odolávala jsem, odolávala, ale už mi to nedalo (hodně k tomu přispěla zdejší anketa o Nej upírku, kde vévodila Katherine). A po zatím posledním díle (S3) jsem naprosto spokojená. Od začátku jsem si nedělala o nějakém ději žádné iluze, na první díly jsem koukala s lehkým úsměvem na rtech. Asi je to tím, že celkově základem je melodramatický milostný příběh středoškolačky, která se zmítá mezi dvěma bratry, což už mě asi moc nebere... Ale s přibývajícími díly se rozjížděla i pěkná akce a to mě chytlo a udrželo. V závěru 3. série jsem ani nedýchala. Za to se zasloužila rodinka Původních.

Co se mi líbí: Ztvárnění Eleny vs. Katherine. Hudba. Caroline. Alaric. Nenásilná "výměna" charakterů DamonXStefan v průběhu 2. a 3 série. Hezké provedení upírské tváře (na rozdíl od Buffy/Angel nebo True Blood). A viděli jste nějaké promo fotky? Vymazlené;)

Co se mi nelíbí: Laciné upírství (Upíři nesmí na slunce? Dáme jim kouzelnej prsten, ať nejsme omezení tmou; Upíři nedýchají? Nevadí, těch obláčků u pusy si nikdo nevšimne; Jsou živí z krve, ale cpou se jídlem jako lidi, jen aby nemuseli vysvětlovat, proč nikdy nejí, nebo co?)
Ačkoli mám Damona ráda tak, jak ho ztvárnil Ian S., tak mi tam vůbec nesedí, mělo by mu být kolik, dvacet asi? Mně připadá tak o 15 let starší a nikdo nemládne, takže jsem zvědavá, jak bude vypadat v S4...

Opakuju to, co u "Moonlight" - prostě další snaha udělat ze starých dobrých upírů nějaké nové upgradované verze... a mně to prostě trošku vadí. Ale co nakonec i v Moonlight sedlo, tady mi vadí pořád. Vezměte jim touhu po krvi a prsteny a co z toho je? Ano, už několikrát vzpomínané "O.C.+90210". Před deseti lety bych z toho byla odvařená, dneska už tolik ne, ale rozhodně chápu, proč je seriál tolik oblíbený :)

Hodnocení: 75%

70 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

Vampires over witches

Pro začátek tento seriál má úžasné a tajemné postavy. Hlavní protagonisté mají magický nádech a to způsobuje, že je milujete a nenávidíte zároveň. Damon Salvatore začínal jako hlavní protivník. Byl sobecký, krutý a v podstatě vše, co je na světě špatné. Navzdory těmto důvodům, ho všichni milovali. A to je to kouzlo! Obrátit tohoto ''hříšníka'' do milované postavy je kouzlo Vampire Diaries. Tento příběh, se nám snaží poukázat to, že každý si zažil své utrpení. Dává nám pochopit, že možný důvod, proč se někteří chovají tak krutě je právě proto, že i oni měli kruté minulosti. Totéž platí pro Katherine, Klause a možná Eliáše.
"The Vampire Diaries" je název této show, takže jsem čekala, že uvidím spoustu minulosti a samozřejmě - upírů. Jak děj šel od první sezóny do čtvrté, byla jsem spokojena. Milovala jsem, že Elena kroužila kolem Stefana a Damona a postupnou cestu od jednoho k druhému. Užívala jsem si Caroline a její lásku ke Klausovi a Tylerovi. Milovala jsem Jeremyho tělo. Ale tak jako tak, příběh se točí kolem upírů a svých zlých minulostí. Vidíme Stefanovy a Damonovy flashbacky, které spojují příběh do sebe.
A tady ta negativní část. Sezóny 5 a 6 byly úplně jinde. Kouzlo bylo pryč spolu s původními upíry a Katherine. Kde byli? (Vím, o novém televizním pořadu, Originals, ale měly by se ještě objevovat ve Vampire Diaries!) Místo toho máme Liv, Lukase, Enza, Kaie a dlouho ztracenou mámu, i když upřímně mám ráda některé jejich dějové linky. Kai má zkroucenou osobnost, která přináší zvraty do řady a Enzo má opravdu žhavou atmosféru. Ale ... když jsem úplně upřímná, kouzlo se už nikdy nevrátilo. Příběh byl 100% rozbitý a pohyboval se příliš rychle. Chci říct, co se stalo s Caroline a Tylerem? Pohybovali se tak rychle! Je to, jako by se nikdy nic nestalo! Očekávala jsem víc od nich, i když už nebyli spolu. Stefan a Elena už si nebyli tak blízko, jak dříve. Celé se to otočilo do nového rozměru. Miluji skutečnost, že jsou v pohybu vpřed, ale nesnáším, že zapomínají na jejich minulost. Je to jako se to nikdy nestalo. Je to jako, když se přišlo s amnézií. Alespoň se Stefan stále staral o Elenu.
Tak jako tak, "Vampire Diaries" by se měl změnit na Upíři vs. Čarodějky. Už ani Stefana nevidím psát do deníků...

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

3.séria - Guilty Pleasure

TVD bolo a asi aj vždy ostane mojou srdcovkou. Dôkazom je hodnotenie 100%. Seriál by si to už pomaly ani nezaslúžil, 3.séria bola dosť klišé, plán na zabitie Klausa-plán zlyhal-plán na zabitie Klausa-plán zlyhal, Damon-Elena-Stefan, a podobne. Z jedného pohľadu sa mi však 3.séria páčila najviac. Môžu za to Pôvodní a ich úžasná rodinka. V seriáli nájdete skvelé postavy, kladné či záporné, väčšinu si aj tak obľúbite, no niektoré budete z celej duše nenávidieť. Finále tretej série bolo vynikajúce a som veľmi zvedavá na štvrtú, dúfam, že sa seriál posunie s dejom konečne dopredu a nebude visieť na tom istom mŕtvom bode, lebo už ani Pôvodní nepomôžu, a hodnotenie znížim. ;)

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Vampire &quot;Diaries&quot;

Ano. Tento seriál jsem odsoudil jako další kopírku Twilight, kterého fanoušek rozhodně nejsem. Až po roce jsem se rozhoupal pustit si pilota tohohle upírského seriálu. Celou první řadu jsem viděl za víkend a musím uznat, že mě nadchnul. Nejvíc se mi líbí, jak tu podávají upíří mystiku (co se stane s upírem po jeho zabití, jejich odrazy v zrcadle, překonání slunečního světla...). Zezačátku jsem měl radši Stefana a líbilo se mi, co udělal Damonovi v 5. díle. Přál jsem mu to :) Ale postupem času mi došlo, že Damon je v TVD nejlepší postavou! Ať už jsou to jeho vtipné sarkastické hlášky, narážky na Stefanův styl života atd. atd. Po vynikající první sérii jsem nečekal, že tvůrci přijdou s ještě lepší sérií druhou. Zatím je lehce za půlkou, ale už teď je lepší než ta první ;)
Naprosto úžasná je přeměna Caroline, která se od 1. řady zcela změnila (k lepšímu).
Zaujala mě také hudba použitá v tomto seriálu. Skvělý výběr (pár kousků mám i v mp3 ;)

Jsou tu zvraty, pro mě zajímavý děj, skvělé flashbacky do minulosti, výtečný výběr hudby...Další seriál z dílny CW, který mě dostal ;)

PS: můžu doporučit skladbu od Plumb - Cut. *AwesomE*

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 33 lidí

Seriál který překvapil

Popravdě když jsem se rozhodl, že se ze zvědavosti podívám na The Vampire Diaries, byl jsem přesvědčen, že to bude stejně špatné jako Twilight, ovšem to jsem se celkem spletl a důvod? The Vampire Diaries sice není kdoví jak originální ale ve své podstatě patří tak trochu do jiného žánru než Buffy, Angel a Twilight. Zatímco v Buffy a Angelovy je akce, humor a depresivní osudy hrdinů v docela vyrovnané rovině tak tady humor chybí úplně, akce skoro taky a největší důraz je kladen převážně na vyrovnávání se s těžkým osudem dospívající dívky a jejího rovněž velmi smutného upířího přítele. Celé my to připomínalo opravdu depresivní psychologické drama, kde nadpřirozené prvky hrají až druhou roli, zatím co Twilight je vyloženě nedomyšlená nuda tak The Vampire Diaries ho překonává jak příběhově tak herecky (na Buffy a Angela ale nemá ani omylem), hlavní hrdinové jsou celkem uvěřitelní a sympatičtí (samozřejmě v rámci možností), děj se občas docela vleče ale zachraňuje to opravdu pochmurná melancholická atmosféra a nakonec my celá první série docela rychle utekla a nebýt neustálého moralizování a snad všech klišé které jsem kdy viděl tak by to mohlo být o hodně lepší.
Druhá série je o hodně lepší než první, jak posun některých postav tak celého seriálu se mi velmi líbí a už se těším, jak tato série dopadne.
Bohužel musím rovněž konstatovat, že stejné neduhy seriálu, které jsem kritizoval u první, přetrvali i v této sérii, což je škoda.
Jak jsem již řekl, druhá série je, tedy alespoň podle mě výrazně lepší než první a její závěr se mi velmi líbil, což ostatně potvrzuje i to, že třetí z něj do teď celkem slušně těží a to je už skoro v půlce, jen doufám, že se celá ta zápletka s Klausem nezačne příliš opakovat, jinak totiž můžu říct, že mě to baví, čím dal tím víc. Zlej Stefan je sice super, jde z něj dokonce strach ale na Damona a jeho jízlivé hlášky vážně nemá, mám snad (kromě těch předchozích) jedinou ale o to větší výtku, chtělo by to méně keců, více akce ale jinak je třetí série na podobné úrovni jako druhá, má ale dobře našlápnuto aby jí o malinký kousek překonala.
Tak třetí série nám skončila a já musím říct, že jsem víceméně spokojen. Samozřejmě přibylo nelogičností a občas jsem měl pocit, že se do toho tvůrci až moc zamotali, ale nenudil jsem se a samotný závěr finálového dílu mě sice zas tak nepřekvapil, ale rozhodně pobavil. Celkově to vypadá, že se máme ve čtvrté sérii opravdu na co těšit. Co se kvality týká, druhou sérii ta třetí nakonec nepřekonala, ale zklamaný určitě také nejsem, jednoduše se dá konstatovat, že to bylo prostě fajn.

PS: Alarica je mi vážně líto, jako zloduch byl boží.

První série - 60%
Druhá série - 75%
Třetí série - 75%

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Upíři a plno dalších nadpřirozených postav...

Při sledování prvních sérií deníků mě tento seriál velice bavil.
První a druhou řadu bych hodnotila na 90%. Byli tam většinou jen upíři a hlavně Jenna. Ke konci druhé řady a většinou ve třetí a čtvrté řadě se začala objevovat rodina Mikaelsonových (hodnocení 100%). Během těchto dvou řad mě deníky velmi bavili. Po shlédnutí dílu jsem si hned musela pustit další díl, byla jsem strašně zvědavá, co bude následovat. Občas jsem stihla i deset dílů během dne.
Změnilo se to, když přicházeli další série. Když v páté řadě (hodnocení 90%) začal hrát Enzo (sice výborný herec, ale jeho postava se mně moc nelíbila), seriál jsem sledovala s menším odstupem. Ke konci páté a během šesté řady (hodnocení 70%), když se v denících objevili Luke, Liv, Kai a Jo, má obliba k seriálu šla ještě níž. Kdyby tam nehrál Chris Wood (Kai), na seriál bych se přestala dívat úplně, díky němu se bylo alespoň na co a hlavně na koho dívat :D.
Sedmou a osmou řadu bych hodnotila na stejně, obě na 50%. Sledovala jsem to jen pro to, abych si deníky mohla kompletně odškrtnout ve watchlistu, a abych věděla, co ještě dokáži tvůrci vymyslet. Sybil a Seline, tzv. sirény, byly snad pro mě úplně nejhorší postavy v celém seriálu. Herečky své postavy zahrály výborně, ale děj už tak dobrý nebyl.

Hodnocení jednotlivých části:
- postavy, herci 80%
- nápaditost 80%
- děj 70%
- nadpřirozenost 50%
- řeč, hlášky 100%
- celkový dojem 80%

Za pár let bych se na deníky klidně znova podívala, ale skončila bych u páté řady, dál bych se nedívala.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Milý deníčku...

musím se ti k něčemu přiznat. Tento seriál jsem odsoudila v momentě, kdy jsem se dočetla o čem to je. Holka v obležení dvou upírských bratrů, a jéje, Stmívání je nakažlivé...
Nicméně, o zkouškovém člověk dělá cokoliv kromě učení a jelikož mi kamarádka řekla, že je to bezva seriál, začala jsem na TVD koukat.

Narovinu řikám, že scény s Elenou a Stefanem mám tendence přetáčet. Když jsou spolu, protáčim oči jak animovaná postavička. Stefanův mučednický trpitelský výraz nebohého upírka mi neuvěřitelně leze na nervy (ano, nemám Stefana ráda).
V první sérii mě u seriálu udržel Damon, jeho hlášky a ksichty byla dobrá motivace proč pokračovat, Alaric byl též dobrá postava, narozdíl od Matta a Bonnie...Matt mi příjde jako naprosto zbytečný ve všech sériích, nejen v první. Bonnie na druhou stranu zbytečná možná není, ale je mi krajně nesympatická a lecky bych jí radši jednu pleskla. Děj byl řekněme zajímavý, člověk se nenudí, občas jen nevěřícně zakroutí hlavou ve stylu "tak jsou ty postavy normální?".

Druhá série, ačkoliv slabší děj, mě chytla více. Začalo se mluvit o Původních, přišel na scénu Elijah, posléze i Klaus a já konečně začala hltat díl za dílem. Nebudu tvrdit, že to nebylo proto, že Elijah je setsakramenstky hezkej chlap. Bohužel přibylo více kroucení hlavou nad pohnutkama postav, občas mě jejich naprosto nelogické chování dostalo do kolen. A Elenina touha zemřít taktéž.

Třetí série, nu, pořád čekám na nějaký ten...děj. Všechny díly mi příjdou trochu jako pilot, že se to teprve rozjíždí. Ale jelikož se tam teď rojí Původní, koukám na to spokojeně s tím, že se alespoň sleduji své oblíbence...bohužel jen o tom seriál být nemá.

Dávám 90%, hodnocení samozřejmě zvedli Původní, hudba je též vhodně zvolená a strhávám body za Stefana, jak ve Stmívání tak tady, oni prostě nedokážou vybrat normální hlavní postavu.

Po třetí sérii snižuji na 70%, minimálně, jelikož Elena je opravdu nesnesitelná. A ten rádoby trojúhelník taky.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 37 lidí

Dear Diary...

Mé pocity z tohoto seriálu jsou dost rozporuplné.
První série mě nadchla, bylo to neotřelé, tajemné, mělo to spád, i když občas to bylo možná trochu předvídatelné. Dozvídali jsme se o upírech a já s napětím čekala, jak jejich existenci hlavní hrdinka přijme.
Druhá řada pro mě byla ohromným zlamáním. Ačkoliv si scénáristi připravili poměrně slibnou půdu v podobě vlkodlaků a původních upírů, dle mého zůstal tento potenciál nevyužitý. Hlavní hrdinové se kymácí sem a tam, jejich jednání je naprosto nepochopitelné a spousta motivů a zápletek se stále opakuje.
Jediné, co mě teď na seriálu zajímá je to, jak nakonec vysvětlí všechny nakousnuté a nelogické věci.
Už jen doufám, že třetí řada se zvedne a nestane se z ní jen ohraná fraška.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 29 lidí

The vampire diaries

Není to tak dávno, co bych dala seriálu plný počet procent. Bohužel mě seriál začíná hodně unavovat, hodně věcí už jsem začala předvídat a celkově už jsem si všimla, že se na nové díly tolik netěším. Elenu ze srdce nesnáším a nevadilo by mi nahradit ji lepší postavou. U otázky Stelena a Delena mám jasno - Stelena. Byli spolu dřív, hodí se k sobě a celkově k sobě tak nějak patří. I když, chudák Stefan.No, uvidíme, jestli se pro mě 4. řada stane zajímavější, v což pevně doufám. Ráda bych se na seriál zase těšila. 80% dávám za to, že jsem kdysi měla ráda Damona, za původní upíry a oslnivou Caroline.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Vampire Diaries

TVD jsem začala sledovat, když to poprvé dávali v televizi, dívala jsem se na to jen někdy, když jsem neměla na co koukat a zrovna to hrálo. Po nějaké době mě TVD začalo hodně bavit a i když jsem neviděla všechny díly 1. a 2. série, rozhodla jsem se, že se budu dívat na TDV online a začala jsem 3. sérií, protože kamarádka říkala, že tam konečně začíná nějaké pouto mezi Damonem a Elenou. Damona jsem měla nejraději hned od začátku, díky jeho vzhledu i temné zlomyslné povaze. Už od 3. série jsem začala být na TVD naprosto závislá, ale popravdě mi někdy lezla na nervy Elena, která prostě nevěděla, co chce. Když měla jet buď za Stefanem, nebo Damonem, tak si vybrala Stefana a ten se ji odměnil tak, že ji poslechl a z ponořeného auta zachránil raději Matta. Nemám ráda Stefana, kvůli jeho mírumilovné povaze, to je stále nějaké "Eleno, je to tvoje rozhodnutí, je to na tobě." Když se Elena stala upírkou a konečně se trošku rozjela, začala být odvážnější, tak ji Stefan chtěl raději zpět takovou jaká byla, ale Damon ji měl rád za všech okolností a ona si toho zpočátku ani nevšímala. Hodně jsem se těšila a doufala, že budou spolu a na konci 4. série se mi to konečně vyplnilo. Závěr posledního dílu 4. série byl prostě úžasný! Doufala jsem, že to tak skončí. Bohužel u posledního dílu 5x10 to vypadá na rozchod. Opravdu, lidi píší, že by Elena měla mít někoho úplně jiného než někoho z bratrů Salvatorových, ale já si to osobně nemyslím. Kdyby skončila např. s Mattem, byl by to úplný konec. A kdyby se vrátila zase za Stefanem, po tom co ji udělal, tak to může rovnou zůstat se sobeckým Damonem, který se mimochodem kvůli ní hodně změnil a k tomu si zachoval svou tvář. Tato myšlenka mě nejvíce trápí a to asi hodně fanoušků, s kým Elena nakonec zůstane? Samozřejmě hodnocení celého seriálu je 100%, tvůrci stále ví, jak sérii oživit, dobrý výběr herců a hudby, napínavý děj a když epizoda skončí, tak skončí tak, že se na další díl musíte podívat. Jinak se mi nelíbily díly se Silasem, bylo sice napínavé, jestli si Elena lék vezme, nebo ne. Ale prostě mě ty díly méně bavily. Nevím, co by se stalo kdyby se Elena vrátila ke Stefanovi (kterého z celého seriálu moc nemusím), asi bych se na to přestala dívat, protože na to bych už neměla trpělivost. Celé čtyři série čekám, čekám na Delenu. A když je v seriálu, čekala jsem, že budou spolu alespoň o trochu déle, než jen pár dílů. Ideální řešení by bylo, kdyby byl Damon s Elenou a Stefan s Caroline (se kterou mi příjde se poslední dobou hodně sblížil), nebo Katharine.

Oblíbené postavy: Damon, Caroline, Bonnie i Elena (i když na hraně), Alaric

Neutrální postavy: Matt, Jeremy

Neoblíbené postavy: Stefan, Silas

100 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 26 lidí

Stará láska...

K seriálu jsem se poprvé dostala na podzim roku 2012 (zrovna běžela 4. série), v té době mi bylo čerstvých 11 a zrovna jsem přeskočila z knih o koních do fantasy světa, který mě pohltil a myslím, že mě jen tak nepustí. A když jsem se dostala tak daleko, že jsem přečetla 600 stránkovou knihu za den, řekla jsem si, že bych to mohla doplnit i nějakým filmem, těch jsem v té době shlédla hodně moc no a jednoho krásného dne při hledání co bych si mohla přečíst nebo na co se podívat, jsem objevila něco jménem "Upíří deníky". Řekla jsem si: "Proč ne?" a stáhla si prvních pět dílů. A zničehonic jsem zjistila, že už na to nekoukám v češtině, ale v originále a že už se nemohu denně podívat na 10 dílů, protože musím čekat až vyjde další.

Z předchozího odstavce se dá asi pochopit, že tento seriál mě uchvátil od začátku. Ale nejen to, vděčím mu za mnohem víc. Byl to první seriál, který jsi kdy začala aktivně sledovat (nepočítáme to, co v jednom kuse davali/dávají v televizi a čemuž většinou ani nevěnuji pozornost, ale hlavně to je něco, díky čemuž jsem se naučila anglicky - o školním "základu" ani nemluvím neboť to nemá cenu.

Ale i přes to všechno. Přes to, že tento seriál stál na samém počátku spousty mých zálib (nechápu jak jsem si díky tomu začala všímat svého zájmu o psychologii např. ale jsem za to vděčná...). I přes to, že jsem strávila poměrně velkou část svého života sledováním, či jen řešením tohoto seriálu. Přes to všechno se nyní musím přemlouvat, abych vůbec dokoukala 7 sérii (jsem už asi měsíc zaseklá na 17. díle). Celý ten posun v čase? Co to má být? Akorát jsem zmatená... všechny ty nové postavy (zejména Stefanova bývalka) mě od toho také odrazují, nemluvě o RICKOVI s CAROLINE...

Upřímně, je mi docela líto, že seriál neukončili již dříve... nejsem si úplně jistá, že by teď ještě mohl dostat slušný a uctivý konec jaký by si zasloužil. Neskutečně mě to mrzí, neboť i přes to, jak moc upadá, ho asi navždy budu nazývat svou srdcovkou a jedním z nejoblíbenějších.

Pojďme se vyjádřit k postavám:
-Elena: Ano. Mám ji ráda. Je sice pravda, že spousta lidí ji postupně začala považovat za "brzdu" atd. Já si myslím, že je to výjimečně jedna z hlavních ženských hrdinek, je kterým necítím silnou averzi. Sice se občas chovala děsně, ale stále to není nic nesnesitelného.
-Stefan: Nechápu, jak ho někdo mohl mít už od první série tak moc rád. Nemluvě o tom, jak nesympatický mi je Paul Wesley, Stefan byl na mě až moc přehnaně hodný. Celá ta věc se zvířátkama, ale no tak. Postupem času jsem ho ale přestala nenávidět, z velké části proto, že vzdal naděje na svůj nefungující vztah s Elenou a alespoň trochu se odvázal.
-Damon: Panebože. Už od první scény jsem věděla, že tohle bude moje oblíbená postava. Nejen že si mě Ian naprosto podmanil (jako herec, ale i jako člověk - kdo by dokázal odolat jeho modrým očím ve spojení se záchranou ubohých mořských želviček?), ale i ta postava samotná - založená na vtipu, hodně alkoholu atd. A to jak se dokáže z tohoto dostat během minutky, jakmile jde o někoho pro něj důležitého (tady narážím i na jeho přátelství s Bonnie - což je jediná věc, kvůli které mi to za to stále stojí).
-Bonnie: Z našeho "dívčího tria" mi vždy byla nejsympatičtější. Jediné co mě mrzí, je to jak jí využívají. Ale bez ní by byli vy-víte-kde a ona je moc hodná, aby se na ně vykašlala. A zcela zbožňuji jaký vliv dokáže mít na jiné postavy, jakmile se jí zachce.
-Caroline: Ne. Ne. Ne. Nikdy jsem k ní necítila zrovna moc sympatií, připadá mi až moc Barbie-like.
-Jeremy: Pamatuje si tu vůbec ještě někdo Jerryho? Později co se dostal ze své "emo fáze" to začalo být ještě mnohem lepší... oh Jerry...
-Matt: Tohle je postava, která podle mě silně klesá, na začátku jsem ho zbožňovala, ale celou tu věc "Moje město" atd. bere až moc vážně, což mě neskutečně mrzí!
-Rick: Skvělý člověk, kterého život moc nemusel... Měla jsem ho ráda už od začátku. Jediné co mi teď vadí je to s Caroline.
-Původní rodinka: To je spíše k jinému seriálu - jen říkám, že Elijah pravděpodobně navždy zůstane mým oblíbencem.

Mou oblíbenou sérií stejně zůstane 3. Hlavně začátek - Stefan je pryč, Damon se může přetrhnout aby Eleně pomohl. Někdy od páté série to jde ale velmi rychle z kopce (jediný světlý moment bylo uvězněni Damona s Bonnie v tom roce (teď si nemohu vzpomenout, tak si pouze tipnu) 1973. Ale to nemění na tom, že stále zůstává mou starou láskou, tudíž nemohu dát méně než 90%...

Pokud někdo dočetl až sem, wow. Máš u mě lízátko.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

TVD♥

The Vampire Diaries - jedna velká éra. Tenhle seriál nikdy nepatřil až na úplný vrchol v mém watchlistu, ale řekla bych, že se všechno změnilo. Většinou mě seriál přestal v polovině série bavit, takže mi chyběla půlka 2, 3 i 4. série, navíc jsem si 1. ani pořádně nepamatovala. Nastala seriálová pauza a já si řekla, že je čas to dohnat a tak jsem za měsíc prošla všech 5. sérií a nutno říct, že jsem si seriál zamilovala.
1. série - Velký začátek. Stefan je s Elenou a Damon je badboy. Z téhle série si pamatuju hlavně odhalování základní mytologie - Katherine, co jsou vlastně upíři zač a rada se je snaží všechny pochytat. Bavilo mě to, ale ještě to nebyl vrchol - 90 %
2. série - Tahle série mě bavila o hodně víc. Začínám si oblibovat Caroline. Hodně se tam řeší vlkodlaci, Damon je zblázněný do Eleny a Jeremy a Bonnie se začínají sbližovat. V druhé polovině se řeší hlavně Klaus a původní. Všechno graduje pro mě vcelku šokujícím finálem. - 85 %
3. série - Moje asi doposud nejoblíbenější. Proměna charakterů Damona a Stefana byla perfektní. Stefan jako badboy putující s Klausem a Rebekou (kterou jsem si oblíbila) mě bavil. Finále série byl pro mě asi nejlepší díl TVD vůbec. - 95 %
4. série - Nevím, proč všechny tahle série tak nebavila. Třetí byla lepší, ale i tak mám tuhle sérii opravdu ráda. Jediné co mě vážně štvalo že Elena byla pohoršená pokaždé když Stefan nebo Damon zakousnul člověka a jí samotné nedělá problém někoho bez problému vysát a potom brečet co udělala. Když se pak ale v polovině série vypla, bylo to fajn i její přátelství s Rebekou. 85 %
5. série - Je pravda, že tady si to asi procházelo jistou krizí. Zajímavý mi přijde, že všichni tak strašně moc chtěli Elenu a Damona spolu a když teda byli opravdu spolu, tak je ta série nebavila. To ale asi není kvůli nim. Řekla bych že seriál spíš zasáhla ztráta původních, kteří měli dost velký podíl na zábavě. Druhá polovina a všelijaké řešení poutníků bylo vážně trapné, každopádně 100. epizoda, finále, přínos nových mnou oblíbených postav (Enzo, Liv) a umírání badgirl bylo pár plusů téhle série. - 70 %
6. série - Musím říct že zatím první půlka mě baví strašně moc! Nevím čím to bude, jestli návratem Ricka, rokem 1994 či Kaiem (který je momentálně snad úplně ta nejlepší postava), ale jsem vážně spokojená. Je to jiné než staré TVD, každopádně pro mně favorit. - 90 %

Páry - Damon nebo Stefan? To je otázka co mě docela trápí. Když byla Elena se Stefanem, strašně jsem chtěla aby byla s Damonem, ale teď když je Stelena definitivně pryč tak mi strašně chybí a začínám si uvědomovat že možná spíš Stefan (5x18♥). Na druhou stranu se mi ale líbila i Stebekah. Co se týče Caroline, nevím proč všichni nemají rádi Tyroline, ale mám ráda i Klaroline. Každopádně na tyhle hochy už můžeme nejspíš zapomenout, takže Stefan nebo Enzo? Spíš Enzo. Potom mám ráda Mabekah, Jonnie, Tyliv, Jolaric.

Oblíbené postavy - Kai, Stefan, Damon, Jeremy, Rick, Rebekah, Enzo ...

Nejoblíbenější díly: S01E01, S01E06, S01E08, S01E22, S02E07, S02E14, S02E22, S03E01, S03E03, S03E05, S03E20, S03E22, S04E04, S04E13, S04E16, S05E01, S05E09, S05E11, S05E15, S05E18, S05E22, S06E02, S06E05, S06E07, S06E09

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Neodolala jsem... a nelituji

Když jsem uviděla upoutávky a názory na TVD, řekla jsem si, že to bude nějaká návyková blbost o holce a dvou namyšlených upírech. No jo, jenže názor kamarádek je přece něco jiného že? A ještě když vám neustále říkají, jak je seriál báječně zpracovaný a plus k tomu výběr sexy herců? Neodolala jsem.
Před shlédnutím 1. dílu seriálu jsem narazila na diskuzi o českém dabingu. Až na Caroline se mi zdá, že to bylo nadabované dobře. Třeba takový Damon. Originální hlas a jeho hlášky jsou dokonalé. Ale myslím si, že dabing tomu neubral.
Myslím si, že patřím do většiny. Nejprve jsem byla se Stefanem. Ale potom přichází jeho sexy bratr s ironickým úšklebkem. A pak se všechno změnilo a Stefan byl pasé. Stefanovo neustálé fňukání, litování a stěžování je strašné. A ještě navíc, když se jakýmkoli způsobem snaží chránit Elenu. Kdyby to nechal na Damonovi, dopadlo by to lépe.
Vadí mi Elenina věčná nerozhodnost mezi bratry a nejen mezi nimi. Pořád fňuká ( to jí plusové body taky nepřidává).
Postava Alaricka. Do města přichází nový chlap a všechno je jinak. Spolu s ním přicházejí nové, krásně zpracované zápletky, které snad každého zaujmou. Alarick jako záporák. Nevím no. Ale ať byl jakýkoliv, chybí mi. On, stejně tak jako Damon, jsou vedlejší postavy, které se v podstatě stávají hlavními.
Caroline. Neuvěřitelné, jakou změnou její povaha prošla. Z otravné, namyšlené Barbie se stala chytrá, myslící nová Caroline.
Klaus. Měl být ten záporák číslo jedna. A taky jim na chvíli byl. Ale je mi jedno jaký je. Já nejsem žádný scénárista, ale vidím ho s Caroline. Když jsou na scéně spolu, má to jakousi jiskru, která vás naladí a navnadí na další scénu. On a celá rodina Původních do TVD bezprostředně patří. Elijah - ten působí zastaralým elegantním dojmem. Rebecca je upírka, která řeší typické lidské (dívčí) problémy.
Četla jsem i první dva díly a část ze třetí knížky. No. Nic moc. První díl byl ( když to tak řeknu) naprosto dokonalý. Ale co mi vadí, je veliká rozdílnost mezi tak úžasným seriálem. A to je ta chyba - srovnávání, ale nemůžu s tím přestat. Nejhorší je zpracování knižní Eleny a Katherine. Seriálová Elena = nerozhodná a litující. Seriálová Katherine = sebejistá, svérázná mrcha. A teď k těm knižním. Elena je prostě rozmazlená, namyšlená královna všeho. Katherine - uťáplá, nevýrazná, ale milá dívka. To vážně nechápu.
Plusové body dávám za fakt krásné herce. Když se podíváš na scénu s Damonem, Klausem, Elijahem, Jeremym, (dejme tomu i Tylerem, Stefanem i Alarickem), je hned hezčí pohled na seriál. No dobře, tak jsem vyjmenovala v podstatě všechny mužské postavy :)
Seriál je naprosto perfektní a já už jenom čekám na to, kdy přijde čas Delena. :)

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nečakala som to, ale...

...prvá séria ma nadchla. Každým dielom som len žasla, aký to má prepracovaný dej, ako všetko na seba nadväzuje a zbožňovala som flashbacky z Damonovej a Stefanovej minulosti stále viac zvedavá, čo sa vlastne stalo medzi nimi dvoma. Páčilo sa mi, že scenáristi sa očividne neboja zabiť akúkoľvek postavu, a tým vás vlastne držia v napätí, kto umrie najbližšie (samozrejme okrem hlavnej trojky). A záver ma úplne dostal, posledný diel tejto série bol perfektný, hoci mi bolo ľúto Anny, mala som ju rada.

Druhá séria začala sľubne, ale nebavila ma až tak, ako prvá. Najväčším plus tejto série bola premena Caroline, ktorú som v prvej sérii neznášala a vôbec by mi nevadilo, keby ju zabili, no po premene som ju začala mať oveľa radšej. A jej scény s Tylerom, ktorý ešte nemal potuchy čo je zač, boli úžasné. Tiež flashbacky s Kathrine boli perfektné. No dej celkovo už bol horší, pripadalo mi to, že to len zbytočne naťahujú. Hlavne posledné dva diely by sa pokojne vošli do jedného. To je jedna vec a druhá, tu sa začína fakt nezmyselnosť seriálu. Záver seriálu bolo pre mňa prekročenie všetkých hraníc logickosti (áno, viem, že ide o fantasy, ale aj tak!). A začínam tu neznášať Elenu už len pre jej neustále obetovanie sa a chuť nechať sa zabiť čím ma strašne iritovala. Akoby jej chýbali základný inštinkt snažiť sa prežiť, ona to radšej hneď vzdá.

Tretia séria zo začiatku veľmi nudná. Elena sa snaží nájsť Stefana, Elena nájde Stefana, Stefan sa k nej správa ako k handre, ale Elena chce ešte viac Stefana. Stefan je neschopný ešte aj ako ten ripper - on dokonca aj zabíja s tým svojím umučeným výrazom. To je na porazenie. Klaus mi pripadá, že diel od dielu mäkne. Hoci jeho scény s Caroline si fakt užívam :D Záver ma ani tak nepotešil z toho dôvodu, lebo Elena je stále otravnejšia so svojím moralizovaním a sklonom k mučeníctvu. Viete si to predstaviť zosilnené?

Fakt sa mi občas nepáči tá nelogickosť seriálu do ktorej stále viac a viac padajú. Prečo upíri jedia normálne jedlo? Ako to, že je v 3. sérii, keď niekto upírovi napr. zlomil väz tak na istý čas naozaj umrel? Toto tam predtým nebolo, to sa stávalo len Alaricovi a Johnovi, lebo mali ten prsteň.

Inak je tu dobrý výber soundtracku, zbožňujem flashbacky, Caroline od jej premeny a Katherine. Neskutočne ma otravuje Matt, ten je úplne zbytočná postava a v poslednej sérii mi vadí už aj Jeremy.

Prvá séria - 100%
Druhá séria - 80%
Tretia séria - 70%

80 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

TVD aneb Tady vládne Damon

Tohle je druh seriálu, který můžete milovat nebo nenávidět.Bez kladného vztahu se na něj bude dívat pouze sebedestrukční člověk (nebo puberťačka slintajíci nad holou hrudí jedného z hlavních hrdinů-ale tenhle typ neradím mezi standartní výběr sledujícich).K tomuhle seriálu jsem se dostala asi v půlce 4. série,během dvou týdnu jsem shlédla všechny předchozí díly a...koukám dodnes :-) TVD se od první série hodně změnili a jestli nejste v žádném z fan týmu, tak máte napůl vyhráno. Protože řešit jestli má být Stelena, Delena a jiné zprzněné uskupení je jako jít na horskou dráhu a sednout si na schody. Jsem tam, vidím to, ale nic z toho nemám.Neříkam, že je to nějaký extra super seriál, ale ja ho mám ráda a beru vše, co do toho tvůrci dávají. Jen doufám a pevně věřím, že to nebude jeden z těch uměle nadstavovaných seriálů a že až bude třeba odejde ze ctí.
Oblíbené postavy: Damon, Alarick, Stefan, Klaus

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Doporučuji, má to grády

K tomuto seriálu jsem se nemohla nedostat jakožto správný nadšenec žánru fantasy.
Skvěle vybraní herci, herec Damona dokáže hrát jak záporáka, tak i sladkého zamilovaného a ublíženého, herec Stefana ze začátku zlatíčko, později jsem byla donucena přehodnotit názor na něj, a Elena/Cat...zezačátku mi Kathrin vadila, ale ted, na konci třetí řady mi chybí, dodávala seriálu jiskru, kterou se sice tvůrci snažuli nahradit Klausem,(netvrdím, že se jim to nepovedlo), ale úplně vymazat ji nemuseli.
Celkově jsem s VD spokojená, vždy se těším an nový díl, zápletka je taková, že nechápu, jak dokáží scénáristé stále znovu a znovu vymýšlet další!

Jo a mají skvělou hudbu!

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Upíří pohádka

Deníky jsou moje srdeční záležitost. Na seriál mě přivedla kolegyňka, která je také velký seriálový fanoušek, a i když jsem velice dlouho odolávala, tak jsem nakonec podlehla.

Seriál sice nikdy neměl úplně kvalitní dramaturgii a scénáristé nesmyslně měnili pravidla jak se jim zlíbilo, ale strávila jsem nad ním období, kdy jsem ze zdravotním důvodů brala hormony a to se také podepsalo na tom, jak rychle jsem se na něm stala závislou a jak moc jsem u něho probrečela několik nocí. Byla to jedna velká horská dráha plná emocí. Tak strašně moc jsem totiž fandila Deleně týmu, že jsem každou jejich hádku nebo rozchod probrečela jak nějaká pubertačka. Kdybych ten seriál sledovala asi dneska, bez povoleného dopingu :), tak bych nebyla jak pubertální idiot, ale i tak by ve mě zanechal velkou stopu. Je mi totiž skoro 30 let a jsem vdaná, ale i přesto jsem se hned zamilovala do Iana neboli představitele Damona. (Jo, nosím ve svém věku přívěšek ve tvaru jeho denního prstenu, ale to zůstane mezi námi...) ;) A největši srandu z mých stavů u televize měl můj muž.

Jak již bylo řečeno, seriál měl své chyby a ty nebyly malé, ale měl své kouzlo, jedním z nich je to, že zde byli upíři. I když jejich život byl moc jednoduchý a v kterém koliv jiném světě, kde se upířu vyskytují by nepřežili. Vlastně by se dalo říct, že tohle byla upíří pohádka.

Postavy:
Jak mě na začatku štvala barbínka Caroline, tak se později stala mojí oblíbenkyní. Naopak Elena se z postavy, kterou máte rádi stala nesnesitelnou pipkou. Bonnie mě zase štvala svým věčným uzoufáním (nemám ráda postavy, které se litují), ale nakonec jsem ji začala litovat sama. Hlavně na konci, kdy přišla o svoji (dle mě) životní lásku. A vítězem se stává Katherina, protože miluji sarkastické mrchy a protože "she is survivor".

Moji oblíbenou mužskou postavou se stal Damon, miluji totiž sarkastický humor a miluji vlastně celého jeho. Naopak nesnesitelný se pro mě ke konci stával Stefan (i když teď asi riskuji mnoho kliků na "nesouhlasím s názorem"), to jeho neustále litování se a braní na sebe všechny problémy světa mě nehorázně štvalo, takže mě jeho konec ani nezasáhl. Nemohla jsem vystát ani postavu Matta a ke konci už mi přišla tak zbytečná, že to bolelo. Další oblíbenou mužskou postavou se stal Enzo a Alaric, ale ten pouze do jeho (POZOR SPOILER) první smrti. Po jeho oživení už to nebyl on.

Oblíbené scény:
Když Damon sedí na hřbitově a povídá si s (POZOR SPOILER) Alaricem, který je již mrtvý. Brečela jsem jak dítě, které zjistí, že nepřijde Ježíšek.
Scéna, která vede ovšem nejvíce je, když je Damon a Elena na motelu a začnou se před ním konečně líbat (3x19). Jak já doufala a pak zase nic a já opět v slzách vzlykala a můj manžel se stěhoval demonstrativně k sousedům...:D

Když to shrnu, tak nejraději mám 4 sérii, která je naopak pro mnoho fanoušků ta nejhorší, ale víte jak... prostě Delena. Nevím, jak by to dopadlo, kdybych seriál sledovala teď, ale určitě by se nezměnilo to, že je to moje srdcová záležitost a Damon by byl vedle Erika z True Blood stále mým oblíbeným upírem.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TVD stráca iskru

TVD bol na začiatku môj obľúbený seriál, naozaj som sa tešila na každú časť. Ako prvé časti, ktoré sa mi dostali pod ruku, boli na slovenskej alebo českej stanici (teraz si naozaj nie som vôbec istá) a neskôr po 1. sérii som začala tento seriál sťahovať a stala som sa fanúšikom. Medzi moje obľúbené postavy by som priradila Damona, Alarica, Elenu,Jeremyho a Mikaelson family. A tu bol problém, prvé série boli úžasné aj keď prišiel Klaus, stále sa bolo na čo pozerať, no potom to už stratilo význam.
Smiešne zápletky, dej nudný, Delena sa rozchádzala každú druhú časť a rovnako každú druhú časť sa dávali dokopy. Naozaj som mala Delenu rada, ale čo je veľa, to je veľa. Potom ju nechajú zaspať, až dokým Bonnie nezomrie, úprimne, jediný dobrý ťah za dlhú dobu, už mi začínala liezť na nervy. Prišli heretici a úplne týmto tento seriál zabili pod čiernu zem -_- Fénixov kameň radšej ani nespomínam, lebo to bol tiež dobrý prešľap. V 6. sérii, som si myslela, že seriál nabral nový dych, naozaj som tomu verila a oni jedinú dobrú postavu v seriály po dlhom čase zabijú po niekoľkých častiach, človek by si myslel že Kaia nezabije niekto tak ľahko. 7. sériu ani dopozerať nemôžem, čo mi je vážne ľúto ale naozaj ma to nebaví pozerať. Jediné postavy, pre ktoré by som sa k nemu vracala sú Bonnie a Enzo. Ktorý mimochodom, patrí tiež k mojím obľúbeným postavám.
70% dávam z úcty k prvým sériam a niekoľkým dobrým postavám, pre ktoré tento seriál stále beží.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Srdcovka, která ztratila dech

I když mě první díl příliš nenadchnul, dala jsem deníkům šanci už jen kvůli Ianu Somerhalderovi (Damon Salvatore), který mě svou úvodní hláškou naprosto uhranul. Díky němu se seriál stal mou srdcovou záležitostí.
Po pomalém rozjezdu si seriál našel svůj styl. Byl dynamický, neotřepaný a měl spád. Dokázal překvapit, pobavit i rozesmutnět. Temná až hororová linka dodávala seriálu šmrnc.
Tento režim si uchovává pro první dvě řady (dvojnice, Klaus, trojúhelník), ve třetí trochu ztrácí dech (linie Původních). - Zlatá éra seriálu.
Čtvrtá řada zažívá menší restart, je zase koukatelná (delena část), ale už nenavazuje na počátky.
Pátá řada je podle mého nejméně povedená. Scénáristi se uchylují k „vykrádáčkám“ předchozích zápletek seriálu, tudíž se začíná všechno opakovat všechno dokola v trošku jiném obalu.
Šestá řada se trochu zvedla ode dna díky vynikajícímu záporákovi, ale začátky seriálu nedožene.
Sedmá řada – to je naprosto jiný seriál, s původními deníky nemá nic společného. Po odejití hlavní protagonistky se seriálu dostalo čerstvého nadechnutí a nasměrování k bratrskému poutu.
Po páté sérii na deníky koukám už jen ze setrvačnosti a Damonovi. Přetáčím nudné pasáže, neobjevuji nové poznatky, které by nebyly přitažené za vlasy. Jejich opakující se dialogy jsou po těch letech vyprázdněné.


Plusy – mytologie upírů, děj (1.-3. řada), milostný trojúhelník, flashbacky, kvalitní záporáci (1.-3.řada), výběr hudby, hlášky, efekty, Damon Salvatore, skvělý herecký výkon Niny Dobrev (Elena/Katherine/ Amara)
Mínusy – opakování (5.-7.řada) – dialogy, zápletky, nudní protivníci (Poutníci)

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Takhle to dál nejde

Měla jsem ráda upíry a příběhy kolem nich, takže jsem si musela pustit Upíří deníky. A víte co? Ono to bylo opravdu skvělé. Konečně byla hlavní hrdinka někdo, kdo je i celkem sympatický a má i nějaké zájmy na rozdíl od jiných (ano, koukám na tebe, Bello). Elena mi sedla, líbilo se mi, že je starostlivá, má ráda i zábavu a má vlastně i nějaké přátelé, na kterých jí zaleží (ano, zase mluvím o tobě, Bello). Stefan byl na můj vkus až příliš velký správňák a pořád takový smutný, ale musím uznat, že s Elenou měli chemii. A pak je tu oblíbenec všech-Damon. Sarkastický a zabavný upír s ne moc velkou morálkou. Skoro každý chtěl, aby Elena byla s Damonem, ale víte co? Když už to nastalo, tak to nebylo tak úžasné, jak jsem si třeba představovala. Možná i od té doby to šlo se seriálem z kopce, protože tvůrci pokazili prostě všechno a upřímně se divím, že s ní nějaký z bratrů chtěl být.

Co se týče ostatních postav, velmi jsem si oblíbila Caroline, jejíž vývoj byl asi nejvíce překvapivý. Dalším mým oblíbencem byl Alaric a samozřejmě Původní-hlavně Rebekah a Klaus. Myslím, že to byla další věc, čím seriál utrpěl-odchodem Původních, protože když tam byli oni, tak se aspoň snažili o nějaký příběh, s jejich odchodem šlo pouze jen vztahy a o nic jinýho. Jinak jestli je/bude nějaká anketa o nejzbytečnější postavu v seriálu, aspiruje na ní Matt, který se tam drží ani nevím proč.

Já většinou bývám věrný divák, když něco rozkoukám, tak to i dokoukám, ale tady jsem udělala výjimku a po 6. sérii jsem se přestala dívat a asi se už k tomu nevrátím. Na seriál bych se asi podívala už jenom kvůli Klaroline, ale to se zřejmě nikdy nestane.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TVD

Tak tento seriál sa mi veľmi ťažko hodnotí. Na jednej strane bol dlhodobo jeden z mojich najobľúbenejších seriálov, na druhej strane pomaly ale iste klesol medzi seriáli, ktoré netreba vidieť viackrát.

Myslím, že sa to dá rozdeliť do 3 častí:

1.-3. séria alebo Stelena časti. Prvé dve série sa mi páčili najviac, vtedy to malo najlepší dej, najlepší spád. Tretia séria sa týmto dvom takmer tiež vyrovnala. Príbehy Eleny a upírich bratov Stefana a Damona boli zaujimavé, neočakávané a plné napätia. Takže hodnotím 100%

4.-6. séria alebo Delena časti. Počas ďalších troch sérií sa celý seriál akoby úplne zmenil, seriál išiel každou sériou dole s kvalitou. Mala som pocit, že už všetky témy boli vyčerpané a predsa len ich stále opakovali dokola - vždy prišiel nový nepriateľ, každá nová postava vedela o upíroch a bla bla bla. Hodnotím 60%

7. séria alebo časti bez Eleny. Človek by si myslel, že po odchode hlavnej ženskej hrdinky to bude jedna veľká nuda a rozmýšľala som, či to vôbec budem pozerať. Ale táto séria ma prekvapila o to viac. Tvorcovia sa viac zamerali na vzťah bratov Salvatorových a začali úplne nový príbeh, ktorý divákov láka aj prostredníctvom flashforwardov. Zatiaľ séria ešte beží ale dávam 95%

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Upír.....

Tomuhle seriálu jsem se celkem dlouhou dobu vyhýbal obloukem.Slýchával jsem od někoho,že je to supr a od někoho zase blbost,takže jsem váhal dost dlouho,ale nakonec jsem se rozhodl,že na to mrknu a udělal jsem dobře.Těžko říct jestli mám nějakou nejoblíbenější postavu,protože se to dost často měnilo.Někdy jsem měl nejradši Damona,ale jindy zase Stefana,někdy je zase převálcovala Elena a někdy dokonce méně hlavní postavy,někdy to zase pěkně rozjel Klaus.Hudba byla naprosto perfektně vybrána a právě spousty různých scén,právě s touto skvělou hudbou jsem si pouštěl několikrát dokola.Takže hudba na 100 procent.Jinak 1.série začala perfektně,možná prvních pár dílů jsem váhal,ale nakonec si mě seriál získal.Každou chvíli nějaký zvrat,výborné postavy,prostě skvělý rozjezd s ještě lepším finišem.2.série se mi líbila ještě vííc.Vlkodlaci,hybridi,každou chvíli nějaké jiné postavy.Příchod Klause.3.série mi přišla trošku překombinovaná a našli se chvilky,kdy mě to štvalo,ale jako celek mě to pořád moc,moc bavilo a s tím koncem přišel hodně velký zvrat a nemohl jsem se dočkat na další sérii.4.série začala velmi dobře,ale pomalu jsem se začínal poprvé u tohoto seriálu nudit a na to jsem si nemohl zvyknout a už jsem ani na každý díl nebyl natěšený,tak jako dřív,ale ke konci to zase začínalo mít grády a já byl spokojen.5.série........Jedeme pěkně z kopce dolůůů.... Ale nějak jsem se tou sérií prokousal a tu 6.sérii si opět užívám a jsem zvědav jak to dopadne......

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Vampire Diaries

Dlouho jsem se bránila. Kamarádky mě nutily, ale já odolávala. Pak jsem ležela s angínou, nudila se a pustila si pár dílů a závislost byla na světě! Elena je mi nesympatická, můj názor na ni je, že je prostě mladá, blbá, naivní.. taková panenka u které máte neustálou potřebu ji chránit. Vyvolává ve mně pocit lítosti, což nesnáším. Stefan je něco podobného. Chudáček, kterému se ubližuje. Bála bych se mu cokoliv říct, že si podřeže žíly.. Oni se k sobě hodí. Damon, to už je jiná. To je správný bad boy. Co chce, to si vezme, a nějak se s tím nepere. Klidně Eleninu bratru zlomí vaz, bez mrknutí oka a druhý den se s ní vydá na výlet. Rodina původních mě nadchla. Klaus je takový parchant, zalézt někam do rohu a brečet, tak ho vidím. Elijah je k sežrání. Rebekah je taková princezna, miluje rodinu, ale je slabá, prostě malá holka. Elenin brácha je chudák, doslova, každou holku mu zabijí, nebo na ni zapomene. Bonnie mě vytáčí, není mi sympatická a vadí mi, že má takovou moc a převahu nad všemi. Za to Caroline, ta je skvělá. Každá scéna, ve které se objeví je pošušnáníčko. Tyler mi k ní dokonale sedí. Jejich společné scény mě baví. Stejně tak mě baví postava Alarica, takový normální chlap, na kterého je spolehnutí! Doufám, že ještě má co říct a ukázat! Chybí mi Johnathan Gilbert, to jak se obětoval.. hmm.. A měla jsem ráda Lexi. No, snad jsem na nikoho nezapomněla. A těším se na další sérii. Doufám, že konečně začne pořádné vzrůšo.

Update, duben 2016
Seriál mě hodně bavil. Poslední dobou na to koukám spíš aby se neřeklo. Mám ráda Enza, a docela mě zajímá osud Caroline. Ale dochází jim dech. Je to čím dál tím větší nuda.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konečně normální upíři...

Nejsem faninka upírů a po tomhle seriálu jsem sáhla, až když jsem neměla co dělat. Ale nečekala jsem, že mě chytne tolik, abych zkoukla všechny tři série za jeden týden. Ano, takhle dopadla moje dovolená :-)

Upíří deníky mají něco do sebe, je pravda, že pár věcí bych tam mít nemusela, ale tak nikdy nejsem se seriálem spokojená natolik, aby byl bez chyby.

Ale co se mi opravdu líbí je vybraná hudba na určitý scény, vybírání mezi Damonem a Stefanem, Caroline jako střeštěná upírka. Vypisovala bych víc a víc, ale myslím že je to zbytečný. Jen bych chtěla podotknout, že když už se to jmenuje Upíří DENÍKY, tak by se tam mohlo o nich víc mluvit, protože pokud si vzpomínám, tak tam zrovna moc úryvku co se týká deníků není.

Proto dávám 90%.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stále koukám :-)

Od začátku jsem si TVD zamilovala, ale pokud očekáváte nějaký extra velký boom, vychladněte. Seriál je to sice moc pěkný a budu koukat dál, protože chci vědět, jak to všechno dopadne. Neže by mi stačil konec, ale i ten průběh je pro mě důležitý, zkrátka už to mám rozjeté a zůstanu u toho. Musím ale říct, že bohužel první řada byla zatím nejlepší a 100% jsem nedala právě pro zbylé 2, jinak by si v mém srdíčku možná i tu stovku našel.
Někdo srovnává TVD s Twilightem - no, nevím, někomu to tak připadat může.
Herce jsem si tak osvojila, že bych nemohla nic vytknout obsazení.
Postavy mám ráda snad všechny až na jednu - kupodivu jediného lidského, živého (prozatím) muže. Ti, kdo sledují, stopro vědí :D - ani Bonnie mi tolik nevadí.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Další upíři.

Když člověk poprvé slyší název ,,Upíří deníky", má rozporuplné pocity. Většina lidí jenom protočí panenky se slovy: ,,A jéje, další Stmívání", a seriál okamžitě zavrhne. Opak této myšlenky je však pravdou. Deníky se zabývají jinou problematikou. Nejsou tam žádní třpytící se upíři, žádní ,,dokonalí" lidé s červenýma očima, ani žádné příliš přeslazené milostné scény. Jedna věc podobající se Stmívání tam ale přesto je, Edwardovo kopie - Stefan. Ublížený chudáček, který se všechno snaží řešit hrozně dospěle, pořád se pokouší zabít, a dělá všechno pro to, aby ho lidé kolem něj politovali. Jenže Deníky mají oproti Stmívání jednu úžasnou výhodu, Damona. Stefanův bratr, který je chvíli zlý, chvíli hodný, má vtipný scénář a tak nějak dělá příběh snesitelnějším. A děvčata pozor, dobře se na něj kouká! :-).

Jinak seriál je sám o sobě úžasný. Stále se něco děje, v každém díle nás něco překvapí, a odehrává se tam nejeden hezký milostný příběh. Vedle toho je téma upíři, kteří se neustále propichují dřevem, a mají žízeň. Třetí série už je mírně přehnaná, kdo není upír je vlkodlak, kdo není vlkodlak je hybrid, a kdo není ani jedno z toho, tak se k tomu alespoň chystá. Jedny z mála lidstkých postav mají navíc k tomu prsten věčnosti, takže neustále umírají a probouzejí se, na už docela neúnosné úrovni. Přesto ale člověk nemůže přestat seriál sledovat. Bohužel díky Stefanovi dávám 10% dolu.

Edit 2014: Bohužel, po čtvrté sérii a v půlce páté, pro mě seriál klesnul na 10%. Zápletku to ztratilo, už je to jenom bezduchá blbost, do které se tvůrci snaží narvat co nejvíc věcí. Oživování, neoživování, upíři, neupíři, lék, nelék, rozřezávání upírů...
1.série - 90%
2.série - 100%
3.série - 100%
4.série - 50%
5.série - 10% (a to jsem ještě hodná...)

10 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
74 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Mělo by se to jmenovat jinak..

Ano dala jsem 100% a stojím si zatím, ALE...
Seriál mě nadchl od prvního dílu první serie,ale to jak se to vyvíjelo dál už tak super dobré nebylo.. Přece jen se mi zdá, že tvůrci přijdou s úžasným nápadem, ale pak ho nedotáhnou úplně do konce.. Původní upíři a vlkodlaci tomu měli dodat šmrnc, ale vůbec nebyl využit jejich potenciál, to co se stalo Damonovi, jen v podstatě podtrhlo už tak tragický život Eleny. Osobně nechápu, jak může po všechnom tom utrpení žít normálně a tvářit se jako nic.. Jasně Damon bude v pohodě, ale tolik stresových situacích.. Já si myslím, že normální člověk by se z toho všeho už dávno zhroutil a léčil se někde na psychiatrii...
Ale nadruhou stranu se mi opravdu moc líbí, byl to můj první Vampire serial a něčím si mě prostě chytil a už nepustil.. :D
Knihy jsem začala číst až teď, po ukončení druhé serie, ale vůbec nechápu co mají společného.. Ano mají společné jména, pár triků, ale víc nic.. Elena v knižce popisována jako blondýnka, Katherine jako milá roztomilá dáma, která se chová jako holčička... No "trošku" rozdíl ooproti seriálu.. :D Ano nedočetla jsem ještě všechny knihy, ale zatím mě to nepřesvědčilo, že by tento seriál a knihy měly společného více než název a jména hlavních hrdinů (některých)...
I když si možná protiřečím, tento seriál se mi opravdu moc líbí a určitě tomu přidává i herecké obasazení, které není okoukané a přiznejme si to, většina těchto herců je přitažlivých!! :D

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

TVD

Než jsem se rozhodla se na TVD podívat, hodně jsem o tom slyšela, ze všech stran jsem na ně narážela až jsem nakonec povolila a o prázdninách si stáhla 1. sérii. Moc jsem od toho radši nečekala, protože už několikrát se mi stalo, že se to nevyplatilo a byla jsem zklamaná. Ale TVD překvapily. Už první díl mě chytl a musela jsem si hned pustit další a pak další. A po posledním díle jsem začala zase od pilotu. :D

Nemůžu si odpustit srovnání s Twilight - konkrétně Elena vs Bella. Co mě v tomto případě potěšilo je, že Elena není oproti Belle tak naivní (skvělý příklad je, když se Stefan a Edward rozhodli opustit Elenu a Bellu).

Další věc, které si na seriálu nesmírně vážím je, že mu nechybí dynamika. Ať se kouknu na kterýkoliv díl, vždy se tam něco děje a nikdy nevím, jaký zvrat nastane v další minutě. Nikdy se u něj nenudím a to se mi v porovnání s dalšímí seriály stáva často.

Takže já dávám 100%, po dlouhé době něco, u čeho se nenechám rušit. :)

EDIT: Za hodnocením první série si stojím, ale kvalita seriálu od té doby postupně klesá a scénáře jsou velice úsměvné se spoustou nelogičnosti. Škoda, že Williamson předal vedení Plecové, možná by si seriál úroveň udržel. 70%.

70 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Previously in The Vampire Diaries

Kdo v dnešní době nezná Vampire Diaries nebo v češtině Upíří deníky (to zmiňuji záměrně, protože i když vím, že zrovna název je přeložen doslovně tak většina českého dabingu je naprosto odfláknutá práce).
Musím říct, že seriál si mě naprosto získal hned první epizodou, kterou jsem si před 2 roky pustila dá se říct z nudy a i když seriál hltám až do dneška tak absolutní posedlost už to nejspíš není. Seriál prostě trošku začíná ztrácet jiskru, kterou měl. To se někdy hold stává, jde jen o to jak se s tím producenti dokáží vyrovnat a musím říct, že Julie Plec a její tým se snaží bojovat ze všech sil, což v poslední době znamená velké opakování dějových zápletek, které většinou začínají větou, We have to find Stefan, Damon, Elenu, Bonnie, atd...
Ale vemu seriál hezky od začátku.
Jako každého kdo se zakoukal do Deníků i mě 1. série naprosto okouzlila. Bylo to vlastně takové objevování neznáma a to je vždycky zajímavé. Od první minuty jsem milovala oba dva bratry, na rozdíl od Eleny, tu spolu s Bonnie jsem nikdy moc nemusela. Další věc, která mě na první sérii bavila byla ta tajemnost ohledně Kathrine, protože už z flashbacku jsem věděla, že ji budu mít ráda a když se pak objevila ve 2. sérii mé srdce zaplesalo :-D a nezklamala jsem se. Další skvělá věc na první sérii byla Stefan a Elena spolu a napětí mezi Elenou a Damonem, což gradovalo finálem série, na kterou navázala další skvělá série.
Druhá série jen vyšperkovala všechno skvělé na první sérii. Pro mě skvělá věc byla ta, že se objevila Kath, která se vlastně stala novým padouchem nadpřirozených obyvatel Mystic Falls. Ona i když je ,,padouch,, tak už od začátku vidíte, že je zranitelná a schopná lásky, takže jí podle mě prostě musíte fandit :-) . Ve druhé půlce 2. série se nám ovšem objevuje pravý bad guy Klaus a sním i další členové jeho původní rodinky. Klause má spousto lidí rádo a já nejsem vyjímkou. Moc se mi líbila myšlenka, kdy přiměl Stefana výměnou za Damonuv život odjet z MF. Tím navazuji na 3. sérii.
Třetí série byla naprosto jiná, než dvě předešlé, ale svým způsobem také skvělá a já jsem měla ráda ripper Stefana a s tím i všechny události, které následovali, jako válka Stefa s Klausem, sblížení Eleny a Damona a potom zapnutí Stefanových emocí a následný výběr Eleny na konci série.
4. série byl pro mě zlom. Jediná je pro mě taková nevýrazná, pokud bych si na něco z ní měla vzpomenout tak to bude nejspíš sbližování Stefana a Caroline.
Pátou sérii zatím hodnotit nechci uvidíme jak se vyvine. :-)
Nejoblíbenější postavy: Caroline, Stefan, Kathrine, Jeremy, Damon
Nejoblíbenější epizody: S01E01, S01E06, S01E10, S01E17, S01E19, S02E04, S02E06, S02E09, S02E14, S03E01, S03E03, S03E07, S03E22, S04E01, S05E04, S05E08, S05E09

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Vampire Diaries, The

1 série 8/10. Očekával jsem od toho blbost ve stylu stmívání tak jsem to ani moc vidět nechtěl ale to byla moje chyba. Těžko říci co mě tak tom zaujalo. Možná, že to byly ty hlavní herečky který jsou fakt všechny hodně sexy především Nina Dobrev. Nebo třeba výborně hrající Ian Somerhalder, který je v roli Damona opravdu dobrý.No nicméně velice dobře natočené a napsaný seriál (ne knížky ty jsou naprosto špatné). Nicméně se dá říct, že prvních 5 epizod bylo tak o ničem a zachraňoval to jen Damon. Ale postupem času se to začalo zlepšovat sice mě trošku zklamal ten závěr. Ale to mi až zas tak moc nevadí 2 Série 10/10. zu tohle se dá říct že je tady všechno dobré. Až na to, že sem fandil Katherin a to asi není moc dobře, když je to záporná postava. Dále mě už tak nějak začal štvát Stefan. Který furt jen fňuká. Jinak se rozjíždí už od začátku. Řekl bych, že proměna ve vlkodlaka je nejlepší v dějinách kinematografie. Od té doby co se tam objeví Eliajh. Takto začíná mít pořádný koule. 3 Série 10/10. Musím říct, že když jsem si myslel, že druhá série zůstane nepřekonaná tak jsem zmýlil. Protože tohle je mnohem lepší. Sice Stefanovi sem tu zlou roli moc nevěřil ale to mi nevadilo. Spíš sem začal fandit Damonovi a Eleně než Stefanovi a Eleně. Především musím vyzdvihnout poslední dva díly. A to v epizodě 21 menší bitku mezi Damonem a Klausem která je opravdu nezapomenutelná. Dále hodně emotivní umírání hlavních postav.Po čtvrté sérii snižuji na 3 hvězdičky.

60 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

VamShit

Musím říct, nesnáším tento seriál stejně, jako ho miluji! Banda hezkých lidi kteří si navzájem pijí krev komu by se to nelíbilo a nechtěl přitom zvracet no kromě Dextra. Abych řekl pravdu, na tento seriál jsem se začal dívat z nudy ano tak hluboko jsem byl a ano ono to vyšlo! Děj je svižný nic ve stylu Eleno jsem upír a teď tě musím praštit do hlavy, aby si vše zapomněla a ve druhé sezoně jsme měli co natáčet. Zápletky jsou zde servírovaný rychle, žádná zdržovačka par lidí nelidi zemře, postavy jsou s toho v ceku rozhozené prostě trochu přirozené a reálné. Herci jsou roztomilí a zvládají přitom i hrát. Sledovat představitelku hlavní hrdinky jak hraje hodnou Elenu/ďábelskou Katarin/ bezcitnou Elenu/zoufalou Katarine je uvěřitelné a povedené nikoliv však dokonale. Ostání postavy vás taky dříve nebo později dostanou, například taková Carolain se mi vůbec ze začátku nelíbila a teď si ji chci vzít a mít s ní dvojdomek. Z prvu záporák Dejmen (bože musím zjistit jak se ty jména píšou) byl hajzlík no teď je to hlaškující hajzlík z citama, trochu mi připomíná Tiriona z her o trůn jen věčiho a ne tak cool ale co není to HBO. Libí se mi i mytologie zatím nic komplikovaného prostě a jednoduše čarodějky, upíří, vlkodlaci, duchové. Kromě toho se mi zde líbí, jak tvůrci vymysleli a ukázali magii je mocna ale omezena ze špetky originality. Tak zatím jsem viděl všechny díly včetně toho prvního z pětky a zatím jsem spokojeny při sledováni jsem se nenudil a to je pro mě důležité. Ten, který má trochu rád magii, upíry a předstíranou romanci směle do toho nebude té zklamání nebo jo neznám vás. Z láskou a nenávistí….....

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Neočekávaný úspěch

Upíří deníky mi už podle názvu připadaly jako blbost, takže jsem se do jejich shlédnutí nijak nehrnula. Jsem jedna z mála, které četly "Stmívání" ještě dávno předtím, než vyšel film, takže jsem byla v zárodku a samozřejmě uchvácená, a proto mi nepřipadalo vhodné kazit si iluzi o upírech nějakým seriálem (kromě Buffy, kterou jsem sledovala také už před X lety). Do styku jsem s Upířími deníky přišla jen krátce, když jsem viděla malý kus s přítelovou sestrou, ale vůbec mě nezaujaly. Nedávno, když jsem navštívila po dlouhé době kamarádku, která mi vždy doporučovala super filmy, jsem o TVD slyšela od ní chválu - a přesto jsem byla rozhodnutá, že se nepodívám (Ach ty předsudky!). Jenže asi před třemi týdny jsem onemocněla a byla jsem sama na koleji přes týden, a proto jsem se rozhodla, že se z nudy podívám. A ze seriálu z nudy se stala závislost - shlédla jsem všechny čtyři série během 14 dní.

První série mě uchvátila, za to se zasloužil především Damon a Caroline. Od první chvíle jsem si přála, aby si Elena vybrala Damona, takže další tři série jsem shlédla prakticky jedním dechem s jedním velkým přáním a očekáváním, a tvůrci mě nezklamali, aspoň prozatím. Nejlepší v celém seriálu jsou podle mě asi Původní, a pak právě zmiňovaní Damon a Car. Hudba v seriálu výborně prokládá děj, nikdy se mi nestalo, že bych si řekla, že se sem tahle hudba nehodí. Vždy navazuje na situaci a je dobře vybraná, něco je známé víc, něco míň, přesto to neztrácí kouzlo, naopak.

Větší problém mám s českým dabingem - měla jsem to štěstí shlédnout všechny série v původním anglickém znění, a byla jsem šťastná! Někde uprostřed 2. série jsem se rozhodla shlédnout jeden díl v češtině, a byla jsem zhrozená, znechucená a otrávená. Horší dabéry snad vybrat nemohli (viz Damon, ten to schytal nejvíc).

Trochu fádní je pouze oblečení, připadá mi, že Elena, Damon nebo Katherine nosí pořád to samé...Elena tmavá trika s rukávy a džíny, Damon černou koženou bundu a pod tím černé triko, Katherine zase černou koženou bundu a boty na podpatku...Nevím nevím, ale pochybuji, že by někdo chtěl chodit pořád jen v tmavých barvách, postavy tím trochu zanikají. Výjimkou je Caroline - ta má vynikající oblečení, barevné, často se měnící (hlavně ty její šaty a tílka).

A co se týče děje, asi nikdy jsem se nenudila. Je to nesmírně napínavé, nikdy nevím, kdo další umře, jestli se v seriálu bude ještě vyskytovat...Moc se mi líbí retrospektivní scény (viz Katherine v Mystic Falls v 19. století, nebo - což je asi moje nejoblíbenější - pohled na Stefana a Rebeku ve 20. letech). Jediné co, tak mě vůbec neuchvátila dějová linie točící se kolem Silase, mám pocit, jako by tam byl navíc. Ale to se vše ještě vyvrbí...

Celkově jsem si tedy seriál velice oblíbila a zařadila bych ho na svém seznamu jako nejlepší.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Mnoho povyku...

...aneb Elena mi leze krkem. Tím nechci říct, že je seriál strašný. Naopak se mi líbí, koukám se na něj, baví mě to, ale Elena je tak všude (chápu, hlavní hrdinka kolem které se všechno točí), občas bych ji nechala nějakým tím krásným upírem či hybridem pěkně vysát do sucha.

Ne, teď vážně, od první série se to pěkně rozjelo, stále se něco děje a scénáristé umí překvapit, to je velké plus. Občas nevím, která bije a to se mi moc líbí, alespoň to není takové předvídatelné jako u jiných seriálů. A fandím Damonovi, Stefan je suchar. ;)

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jednosměrná jízdenka do hrobu

Než se Elena stala upírkou, bych hodnotila seriál - 100%. Museli to, ale takhle pokazit a teď jsme v nekonečně nudném, začarovaném kruhu. Aby toho ovšem nebylo málo, tak se nám tam hromadí dvojníci, kteří si stejně přáli umřít. - Nechápu jaký mělo smysl je tedy oživovat.

Dále takzvaní "cestovatelé", které nemohu vystát, jsou úplně nesmyslné bytosti. Já myslela, že se to jmenuje Upíří deníky a oni z toho udělali hotové muzeum nadpřirozených bytostí.

Dali se přežít vlkodlaci a čarodějky. Uznávám, že upíři potřebují nějakého nadpřirozeného nepřítele a ne jen lovce upírů. Ovšem jediným smysluplným záporákem mi stejné vždy přišel pouze Klaus - původní upír a jeho sourozenci.

Závěr:
1. The Originals je teď mnohem lepší seriál než TVD !
2. Začíná to být opravdu nudné, měli by zabít jednu z hlavních postav, aby to mohlo být zajímavé. Za mě by to měl být Elena. Už obětovali Katherine, což nechápu. Zatím co Elena furt jen volala o pomoc, tak Katherine aspoň uváděla věci do pohybu.
3. Jen prosím žádné mořské panny, nebo podobné blbosti v další sérii, to už by bylo opravdu moc

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

TVD

TVD mám ráda, sleduju to prakticky od začátku. Ale jako každý seriál i tam se najdou věci, které nejsou přímo ideální.

Začnu pozitivy. Mám ráda postavy, většina z nich se dobře rozvíjí v průběhu sezón (Caroline, Alaric, Jeremy), má to dobrou dějovou linii, netočí se to jen kolem magického "trojuhelníku". V dalších sezónách přibývají The Originals, což je velice příjemná změna a dodává to seriálu šťávu (pro mě hlavně Klaus a Elijah). Další pozitivum je soundtrack, který se tam dobře hodí.

Za negativa bych mohla říct, že ohranost toho Damon-Elena-Stefan trojuhelníku už začíná být docela o ničem. Jsme ve 4. sérii a kromě několika změnění stran jsme se moc nikam nedostali. Pozitivní na to je, že jsme se nedočkali jen přeměny Damona na hodného hocha, ale i Stefan hlavně v 3. sérii změnil strany. To to dělalo o dost lepší. Elena pomaličku občas leze na nervy tím jak je nerozhodná a hraje si s nima jak v člověče nezlob se.

Ale přece jenom převažují u mě kvality tohoto seriálu a budu ho dál sledovat. Upíři mi přijdou na úrovni, nejsou tak zlidštělí a o ničem jak v Twilight a ani tak brutální jak True Blood (kde se bojíte kdo zrovna uvidí jakou scénu :D)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Seriál o 100% lepší než knižní verze

Když jsem přečetla ságu Stmívání, tak sem hledala další upířinu a narazila na upíří deníky 1.-4.díl jde pak to jde do háje a to prý šestnáct dílů není konec.
Každopádně, když jsem zjistila, že je seriál začala jsem koukat, hlavně taky proto, že je úplně jiný než knížky a v porovnání s nimi mnohem lepší.
První řada byla skvělá, i když opravdu jsem se do ní "zažrala" až v půlce a Damon je prostě Damon.
Na druhou řadu jsem se těšila, ale zklamala mě jediné zajímavé na ní byli Původní a z nich hlavně Elijah, za nejlepší díl téhle řady považuju 2x09-Katerina, protože mám ráda Katherine,narozdíl od věčně ufňukané Eleny,jsou tam flashbacky, něco se dozvíme.
Třetí řada byla zajímavá, ale místy celkem nudná jediné pozitivum a také to, co mě donutilo se koukat byli Původní.
Na čtvrtou řadu jsem se vydržela koukat jen kvůli Původním, nevím, co se seriálem stane, když tam v páté řadě nebudou(nebo jen okrajově), protože trojúhelník Damon-Elena-Stefan mě po čtyřech letech vůbec nebere. Navíc se v seriálu objevuje čím dál tím víc nadpřirozených blbostí, které ne a ne nabrat konce. Jsem zvědavá, co vymyslí na 5. řadu.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Příjemné překvapení

Upíří deníky mi přijdou jako skvělý seriál , dovoluji si říct , že snad ten nejlepší ,co jsem kdy shlídla . Splňujou snad všechny moje požadavky . Po shlédnutí "pilotu" jsem se nemohla od obrazovky a odtrhnout a hned jsem se musela podívat na další díly. Všechny 3. série jsem zkoukla cca. za měsíc. Musim se přiznat , že asi prvních 10 dílů 1 série jsem byla fanynka páru Stefan / Elena . Ale postupem času si moje srdce získal Ian Somerhalder s rolí vtipného a bezstarostného Damona . A nyní jsem fanynkou páru Damon/ Elena a skutečně se těšim na 4. sérii . Musím podotknout , že se mi líbí , že postavy jako je Matt , Caroline , Bonnie , Alaric ,.. Mají svůj vlastní děj a nehrajou ve filmu jenom " křoví " .

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Upíři mají hodně času

Když jsem viděla první dva díly, moc mě seriál nepřesvědčil, a co jsem stáhla, tak jsem následně i smazala. Po pár měsících jsem zjistila, že seriál začal sledovat bratr - a možná z nudy jsem se k němu přidala. Od 5. epizody se mi to zdálo zamotané a byla jsem zvědavá. Nakonec jsem si celou první sérii užila.
První série 100%

Na druhou sérii jsem se těšila jak malé dítě, a nadšení mi vydrželo asi do půlky řady. Zdálo se mi to zdlouhavé a nechápala jsem myšlenkové pochody hlavních postav. Avšak přes seriálovou konkurenci, jsem ji nakonec zhlédla celou. I když od té půlky už jsem nečekala natěšená v pátek ráno u počítače.
Druhá série 80%

Třetí série? Dávala jsem jí poměrně dost šancí, nechala uběhnout několik dílů, abych je mohla pak zhlédnout za sebou, a řekla, nakonec jsem si řekla, že je rozložím do více dní. Seriál ztrácí kouzlo, ale to asi každý seriál u druhého pokračování, je pravda, že může ještě překvapit, ale aby to člověk k tomu překvapení vydržel. Možná je příliš stejný, proto tolik předvídatelný a upadající (alespoň z mého pohledu).
Jediné, co zůstává naprosto dokonalé je Damon.

Na druhou stranu musím seriál pochválit, v porovnání s Twilight ságou je naprosto geniální, a co se knižní předlohy týče? Čtu ráda, ale tentokrát je lepší seriálové zpracování.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Upíří deníky

Takže byla jsem na tom doslova závislá každý den nejmíň šest dílů , ale myslím , že to měli v čas ukončit 7 a 8 série jsou až příliš myslím si , že už bylo opravdu zoufalí přidat tam ďábla , ale snad co mě dostalo byl návrat Katherine . Jinak 1,2,3,4,5 i 6 měli pořad svou pointu

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcovka

Podle mě je tohle jeden z příkladů seriálu, který vás už na začátku vtáhne do děje a nepustí vás až do konce. Uznávám, že některé série byly slabší než jiné, ale já jsem se do tohoto seriálu naprosto zamilovala. Z velké části to bylo kvůli Damonovi a Stefanovi, protože ani jsou oba tak úžasně zahraní, ale i ostatní postavy jsou vážně dobře vytvořené. Tvůrci vybrali skvělé herce, a pozměnili příběh tak, že nakonec vůbec nevadilo, že se nedrželi knižní předlohy.

Něco málo ke konci... Podle mě zakončení seriálu bylo nádherné pro ty, kteří sledovali seriál už od začátku, protože to podle mě opravdu dokázali prožít s postavami a dokázali se vcítit do jejich rolí a taky jim rozuměli. Podle mě je škoda, že už Nina nechtěla v seriálu hrát, protože ho mohli ještě nějak prodloužit. Teď to bylo takové, že byl najednou z ničeho nic konec a ani žádné protahování nebo, že by se k němu schylovalo už dříve, ale stejně mi tenhle seriál nedokázali zkazit.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I'll miss you guys...

Moje srdcovka. Nebylo to ovšem ihned ze začátku. Všichni na základce i potom na střední škole četli knihy, sledovali seriál. A co já? Já nic, úplně mě to minulo. Pak to začali dávat v televizi (a upřímně jsem si říkala, když jsem viděla ukázky "co to je za kravinu?"). Bohužel mi to nedalo spát (ani mojí sestře) a koukly se na pár dílů. Dokoukaly jsme to a nadávaly si, proč jsme to neviděly dřív! Ty první série byly vynikající, s postupem času tomu ubývaly grády (i díky odchodu Niny), ale i tak s Upírama jsem vydržela do konce a nelituji toho.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mé zhodnocení

Seriál jsem začala sledovat až později, když už byl za třetí sérií. Proto jsem si dílky mohla rychle hltat za sebou.
První série mě nadchla. Hned jsem si oblíbila Damona a pár dalších postav. Děj byl zajímavý, napínavý a opravdu mě bavilo seriál sledovat. Podobně na tom byla i druhá série. Ve třetí a čtvrté se objevili Původní. To mě velice nadchlo a zamilovala si celou rodinku, bohužel jsem v tu dobu už začínala být otrávená Elenou.
Pátá série byla nezajímavá. Z mého oblíbeného Damona se stával spíš blbec, na Elenu jsem byla alergická a moji milovaní Původní zmizeli. Myslím si, že celý děj přesunem na vysokou školu značně upadl. Pátou sérii jsem ještě dokoukala, ale tím jsem skončila a přesunula se k původním.

První a druhé sérii bych dala 90%, třetí a čtvrté 100%, ale pátá klesla na nějakých 40%, proto dávám celkových 70%. (Možná to je moc kruté, ale mě to tak vyhovuje)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prototyp seriálu, u kterého tvůrcům dochází nápady

(Může obsahovat drobné spoilery!)
Před lety, kdy byly v éteru pouze tři série. Jsem se na doporučení kamarádek začala na seriál dívat. A podlehla jsem mu. Podlehla jsem těm postavám, příběhu, té tajemnosti, zápletkám. Byla jsem tím doslova posedlá. Seriál se stal mou závislostí a já neměla na práci nic jiného, než volný čas strávit sledováním tohoto seriálu. První tři série jsem viděla snad třikrát. Každý díl.
Pak přišla čtvrtá série, a pak pátá... Hlavní postavy odcházeli, působivý vzhled seriálu se vypařil. The Vampire Diaries je tím přesným prototypem seriálu, kdy tvůrcům docházejí nápady a melou z posledního, je prototypem seriálu, který po svém vrcholu díl po dílu upadá. Stává se klišoidním a už to není tak, jako dříve. Už to není ten seriál, který jsem před lety milovala, ale jen jeho parodie. Dle mého názoru měli seriál ukončit někdy koncem třetí série, nejpozději s koncem série čtvrté. Seriál by si uchoval svoji působivost, která by si zasluhovala nějakého budoucího re-watchingu.
Dávám 60% za legendárního Damona jakožto bad boye, rodinku původních (Jejichž odchod definitivně zatloukl poslední hřebík do rakve.) a celkově začátku, prvním třem sériím, které stály za to.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Různí Upíři

Jen co jsem si přečetla název seriálu tak sem si řekla:zase upíři?to už tady bylo..ale pak z nudy jsem na to jukla a od prvního dílu se prokoukla až do 3.série a musím říct,že každej seriál o upírech je jinej.Vjednom seriálu upíři nesmí na slunce,v tomhle na to maj prsteny.V jiným zas nejedí jídlo prostě jen krev,tady jsou dvě varianty a to Stefan,který se živý zvířaty a Damon co rád se skotskou zakousne nějakou tu slečinku,hlavně musí být sexy :) Takže mě se to líbí a už se nemůžu čekat jak se to dál vyvrbí a kdo nakonec získá Elenino srdce :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

For over a century I've lived in secret until now

Málokdy se mi stane, že mě některý seriál opravdu chytne a po zhlédnutí první série TVD jsem byla doslova nadšená.

1. série
Chytlo mě to skoro ze začátku. Docela zajímavé postavy, dobrý děj, celé to bylo opředené tajemstvím, skoro každý díl měl na konci cliffhanger a nejhorší byl na konci první série. Dokoukala jsem to asi dva měsíce před tím, než se vysílala druhá série a doslova jsem se nemohla dočkat, až to bude pokračovat.

2. série
Kromě upírů se nám do toho začínají motat ještě vlkodlaci. Nu, mají to být Upíří deníky, ale co už. Jakmile jednou zabrousíme do nadpřirozena, je celkem logické, že se tam začnou objevovat i jinačí magické druhy. Druhá série byla o něco horší, ale přesto mě to ještě pořád nehorázně bavilo. Trpěla jsem se svýma oblíbenýma postavama a nadávala scénáristům, co jim to provádějí.

3. série
Tady moje nadšení začalo letmo vyprchávat. Klaus je pro mě jedna z nejodpornějších postav, která kdy vznikla a nedokážu pochopit proč si ho lidi tolik oblíbili. Jeho přítomnost (v podstatě celé jeho rodinky, které jsem na chuť moc nepřišla) mi dost znechutila celý seriál. Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se pořád nedívala ráda.

4. série
Kvalita jde opět ještě o něco níž. Světe div se, zvykla jsem si na Původní, i když vyloženě ráda mám jen Rebekah, tak přece jen to ty postavy trochu zachraňovali. Překvapivý konec třetí série nastolil zvrat v osobnosti hlavní hrdinky, která byla otravná ještě předtím, teď už je přímo nesnesitelná.
Celá zápletka s Lékem je navíc úplně na hlavu.

5. série
Moje původní nadšení už vůbec neexistuje. Zápletka už je úplně raněná, taky jim nepomáhá, že do všeho motají dvojníky, trojníky a kdoví co ještě. Každý díl působí pomalu dojmem, že si někdo šlehnul a pak ho napsal. Víte, že vlastně nevím, o čem pátá série byla? Plácalo se to od jednoho k druhému, asi to mělo nějakou hlubší zápletku, ale já si nevzpomínám. Navíc (opravdu bych nečekala, že to kdy řeknu) to, že Původní upíři zmizeli do spin-offu (a všechny dobré postavy umřeli) tomu seriálu dost ublížilo.

A ač vydržím pro svoje oblíbené seriály hodně, TVD už přestoupilo čáru. Ještě nikdy jsem se seriálem neskončila, ale všechno je jednou poprvé. Na Upíří deníky se už prostě dívat nedá. Tak strašný úpadek kvality jsem ještě neviděla.
(Skoro lituju, že už se na seriál nedívám, jinak bych konečně mohla oslavovat, že se seriál zbavil Niny Dobrev a její otravné ufňukané Eleny).

50 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Lepšie ako kniha

Toto je asi prvý raz, čo tvrdím, že je televízne spracovanie lepšie ako kniha. Síce som čítala iba prvé dva diely, ale seriál je úrovňou úplne niekde inde.

Od prvej minúty som si seriál zamilovala. Áno, boli diely, keď ma seriál až tak nebavil, najmä pri dejovej linke upírov z hrobky. Ale, je ich výrazne menej ako tých, ktoré som si pozrela opakovane.
Všetko je ešte lepšie ako som si pri čítani kníh predstavovala. Od dejovej linky, cez dialógy, hudbu, vzhľad Mistic Falls, až po Iana, ktorý Damona stvárňuje fenomenálne. Neviem si predstaviť, že by tú postavu zahral niekto lepšie. Taktiež Nina je kvalitná herečka. Elenu stvárňuje tak, že tej postave mám naozaj chuť pritať, aby sa spamätala a o zmáknutej Katherine ani nehovorím. Akoby tie postavy hrali dve rozdielne herečky, čo naozaj len potvrdzuje jej herecké umenie.

Štvrtá séria je zatiaľ splnením mojich fanúšikovských prianí. Dúfam, že seriál si aj naďalej udrží svoj štandart.
Prajem veľa úspechov celému tímu TVD. :)

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Jeden upír, druhý upír...aha vlkolak!

Po prvej sérii som bola pomerne skeptická, po druhej napodobne, aj keď trochu menej. V tej prvej sa riešia hlúposti o vzťahoch, samozrejme zabalené do teen roviny, ničím nevyčnieva, ale ozaj aaabsolútne ničím, grand finále je paródiou akcie, podobne aj vykreslenie čarodejníctva (čo sa bohužiaľ nezmenilo ani v druhej sezóne) a jediná aká taká charizma srší z Damona. Túto veľkú výhodu si ale v druhej poriadne odbúrali a charizmatický tam už nie je poriadne nikto. Potešia však nové línie, ktoré sa dostávajú do absolútneho subjektívneho predku pred nesympatickú ústrednú trojicu. Samozrejme, to by neboli Upírske denníky, keby aj do toho nevniesli nudné psychické rozorvania, ktoré som bohužiaľ až na pár výnimiek neuverila. Vody nudy mal potenciál tiež rozvíriť zmiešaný upírsko-vlkolačí pár, či charizmatickí Pôvodní. Ale než sa tomu tak stalo, podelili to a pozabíjali všetkých, ako mohli. Na záver, druhá séria mi prišla o niečo vyspelejšia ako prvá, celkovo zaujímavejšia, finále nebolo až takým výsmechom ako predtým, ale stále a znova, tretia séria mi žily netrhá a pozerať ju budem asi len zo zotrvačnosti.

70 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nejdříve skvělé, pak...

Na seriál jsem se začala dívat, když se rozjížděla asi nejúspěšnější série - ta o "Originals" a snad každý si liboval, jak je seriál skvělý.
První tři série jsem zhlédla asi za měsíc (na mě velmi rychle) a byla jsem spokojená. Další série mě však tak nenadchly.Na začátku tam byla spousta zajímavých postav, které postupně vymizely. Dle mého názoru taky uškodil spin-off The Originals, který je sice dobrý, ale ubral TVD na kvalitě.
80% dávám kvůli prvním třem sérií, nyní sleduji jen ze zvědavosti.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Úpadek

Kdyby VD zůstaly pouze u dvou řad, dala bych jim o mnoho lepší hodnocení. Bohužel neustále natahování seriálu dosáhlo jenom toho, že u mě upadá. Záporné postavy měknou jedna po druhé, někteří záporáci odchází do jiného seriálu, který je snad ještě horším paskvilem než to, co tvůrci udělali s tímhle.

Snad jediné postavy, které si o dost polepšily jsou Caroline a Stefan. Damon?! Proč proboha?!

50 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Podle mě ...

Moje kamarádka to sleduje už asi od doby, co se to začalo vysílat .. pořád jsem tomu nemohla přijít na chuť, když mi vykládala jak se těší na další díl a jak je Ian nádherný a blablablaa ... k prolhaným kráskám mě ještě stáhla, ale co se týkalo tohodle tak prostě ne a ne :D Až jednou, loni v listopadu jsem projížděla TV a běžel díl .. už asi 3. řady . Zkoukla jsem ho celej a řekla jsem si, že si pustím pilota a uvidím jak mě to chytne .. šílenost, po megatrapném žblekotu twilight mi tohle přišlo jako něco, čím zabiju čas a jako bonus se pokochám krásnýma chlapama a vcelku chytlavým dějem .. Stefan uchvátil hned v prvním díle, prostě chlap kterým by chtěla být objata každá holka, hloupá Caroline, zdrcená Elena, sjetý Jeremy a Bonnie, která přichází na to, že umí čáry máry a do toho přijde Damon, no to jsem šla teprve do kolen! 2. série vcelku obstojná, Tyler = vlkodlak , 3. série s původníma přidala pestrost a neodolatelný Klaus coby za hajzla hybrida s naopak úžasně citlivým Eliášem bylo něco, na co jsem čekala .. 4. řada se honila za lékem a Sailes a furt něco .. Shrnutí: Seriál miluju, i s rozhodnutou nerozhodnou Elenou, která je kolikrát na pořádnou perdu, knížky jsou odlišné, ale jak to tak bývá, záleží to na tom, co přijde dřív :) Začla jsem seriálem, tak už se knihou neřídím.
Během pauzy jsem i načla The Originals, nemohla jsem si prostě Klause nechat ujít, když z TVD zmizel :D Vidím ho s Caroline prostě, pořád nějak skrytě doufám, že se to tam nějak všecko seskupí :D
Jinak DELENA :*

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jak šel čas...

Pamatuju si, jak jsem se na první díl Upířích deníků těšila, především kvůli Ianovi, které jsem zbožňovala už ve Ztracených. A vzpomínám si, jak jsem byla první sérii nadšená a druhá série byla taky úžasná a pak přišla třetí série a podle mě to šlo už pomalu do kytek. Děj katastrofální a to si Julie Plec někdy do děje vymýšlí (rozuměj lék na upírství) je katastrofa, i když uznávám, že díky tomu léku jsme v páté sérii dostali velmi vtipnou a zajímavou Katherine, ne že by teda nebyla vtipná už předtím, ale teď doslova perlí...
Ale poslední dobou mám pocit, že na to koukám už jen ze setrvačnosti. Nechce se mi opustit seriál po třech/čtyřech letech které jsem s ním strávila, ale přesto si myslím, že už by to měli co nejdřív ukončit, protože dějově už to vážně někdy nedává smysl...
Ale pořád budu mít tenhle seriál ráda, a to kvůli Ianovi, Candice a prvním dvoum sériím.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kvalita klesá

Seriály ohledně upírů mam ráda. Ale žádný se asi nevyrovná True Blood. Tento seriál jsem měla ráda, ale přijde mi že úroveň díl od dílu klesá. Zatím co jsem viděla první díl páté série tak mi přijde, že tento seriál začínají dělat pro puberťačky. Myslím, že začít dělat spin off Originals nebyl dobrý nápad. Myslím, že seriál hrozně klesne. A přestávají být nápady jak by tento seriál mohl dále pokračovat. Jediný kdo tento seriál táhne a také za něj dávám plus je neodolatelný Ian Somerhalder. :)Jinak originální znění je nejlepší než ta komedie český dabing na nově.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

To jako vážně??

... to byla moje první reakce. Jenže po čase se o TVD začalo mluvit a psát snad úplně všude, tak jsem si řekla, že stáhnu jeden dva díly a uvidíme. Nakonec to dopadalo tak, že jsem do týdne stáhla všechny dostupné díly (1. a 2. sérii celou a první asi dva díly ze 3. série)a potom nastalo čekání na premiéru dalšího dílu v USA. Týden uběhl a já jsem si mohla stáhnout další díl. A tak dále až do konce čtvrté série.
Musím říct, že Stefana zrovna v lásce nemám. Nesnáším tu jeho "Elena chce zemřít, tak jí její přání vyplním" logiku. Damon sice byl ze začátku blbec ale když už o něco šlo, tak byl rozhodně rozumnější, než Stef. Jinak co se Eleny týká, tak u ní nemusím tu její sebelítost a snahu ochránit každého za každou cenu. Stejně to nakonec obsere každý kromě jí. Bonnie mám ráda. Caroline asi víc, hlavně, co se proměnila, ale jinak si neztěžuji na nikoho. Co se Původních týká, tak nejvíc mám ráda Elijáše a Rebeku. Tolik asi k mému názoru na TVD.
Jinak se už těším na pátou sérii a také na The Originals.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

90%

Má to všechno, co by měl dobrý seriál mít - dobré herce (až na pár výjimek), dobrou zápletku, postavy, které si zamilujete, i postavy, které vám polezou na nervy, fajn hudbu, napětí, romantiku, sem tam nějaký ten vtípek a hlavně: Iana Somerhaldera. Co víc si přát? Možná aby ta druhá série nebyla ze začátku trošku nudná a naopak ta třetí série aby nebyla ze začátku tak přehnaně ujetá. Ale co, já se vezu na upířích vlnách a těším se, kam mě donesou (doufejme, že minimálně do páté série). Doporučuji! :-)
Pokud mám srovnávat s Twilight ságou, tak jednoznačně vítězí TVD.

90 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Už to není to pravé "ořechové"

Řekla jsem si, že se musím vyjádřit i k seriálu, který byl úplně první seriál, který jsem začala sledovat a díky kterému jsem se dostala do světa seriálů.

Dostala jsem se k němu díky kamarádce, která ho sleduje a doporučila mi ho. Řekla jsem si "má to jen 9 dílů, tak ho zkusím". Pustila jsem si tedy první díl a potom hnedka další. Po dvou dílech mi to připadalo trochu jako Twilight, heh a že jsem v té době na Twilight opravdu ujížděla, ale po pár dalších dílech jsem pochopila, že je to úplně něco jiného a děj je odlišný. TVD jsem si zamilovala a hlavně Damona a Katherine - i když to byla mrcha, já ji měla stejně radči než věčně ubulenou Elenu, která by bez Stefana a Damona neudělala pomalu ani Ň.

Po tři série jsem TVD milovala. První až třetí série, kdy se do 'hry' zapojili čarodějnice, vlkodlaci, Původní a hybridi mě bavila nejvíc. Nastala pauza v podobně čekání na 4.sérii.

Pauza uběhla, skoro jako voda, první díl čtvté série je na světě a ?? Pro mě celkem zklamání. Nevím, čím to je, že se mi TVD tak zprotivilo a koukám na to už jen kvůli Damonovi, ze zvědavosti jak to celé dopadne (na což si ještě dlouho počkáme) a ze zvyku. Ale už to není to pravé ořechové. Od čtvrté až po nynější, šestou, sérii tomu něco chybí a tak u mě TVD ztrácí hodnotu a říkám si, jestli má cenu na to stále koukat. U mě má TVD plus za první tři série a mínus za další tři série, takže mu celkově dávám 50%.

50 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Krev, zrady, akce, napětí, láska a přátelství

Už po prvním díle si myslím uděláte názor. Dívka se zamiluje do upíra. Co dál? Čekáte happyend? Těžko říct u seriálu, protože se stále vyvýjí dál. S novou láskou přichází poznání, hlavně upírů a nepřátel lidí. Seriál je hodně nápaditý a pokud si myslíte, že se bude podobat Twilight, tak se pletete! Podle mě jsou Upíří Deníky o dost lepší. Mají v sobě jisté kouzlo, mě osobně se první tři série moc líbily :) Elena je obyčejná dívka, Stefan krásný upír a do toho se vám přimotá drzý Damon, který dodává seriálu humor, což je naprosto skvělé, seriál je totiž hodně tajemný a proto potřebuje taky trochu odddechu :) 4. a 5. série už nejsou tak dobré, asi je těžké pořád vymýšlet kdo bude hrdiny pronásledovat a lovit, ale první tři série stojí az to a kdo miluje upíry, napětí a tajemství, tak si najde své :)

90 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

A co kniha?

Musím uznat, že oproti knize se to nedá srovnat, četla jsem tedy jen první díl knihy a popravdě řečeno to nemá se seriálem nic společného, až na jména hlavních postav. Ano, můžeme být šťastní. Kniha je podle mě naprostý propadák

Seriál už na tom tak špatně není. Snaha povznést upíry někam jinam, dát jim moderní ráz. Dobře, to mi zase tak nevadí, přece jenom doby Drákuly jsou dávno pryč. Sluneční prsteny, alkohol namísto krve. Dobře dobře, ale králík místo člověka, tak to už je opravdu k smíchu. Ale naštěstí to není to stěžejní.
Spíš to neustále vraždění postav. Umřete, ale nebojte k životu vás přivede čarodějka nebo vstanete jako upíři. Skoro všechny postavy jsou něčím nadpřirozené, no a pokud jsou v tomto momentě lidí věřte, že za chvíli to bude jinak. Ještě, že tvůrci mají Matta.

Co se týče emocí, je to střední škola, takže mi nepřijde přehnané zamilování hrdinů do více postav a neustálá potřeba řešit svoje momentální city. To ke střední patří. No a dospělí všechno řeší alkoholem, takže rovnice je zachována. Takže taková neutrální zóna.

Ale i přes ty všechny "chybičky", ten seriál má spád. Dějová linie se někam v půlce série neztratí a nevrátí se s obrovským bum. A i když jde v každé sérii o trošku něco jiného, má to svoji návaznost. To je obrovské plus.

70 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Žádné Stmívání

Nemám ráda Stmívání, ale mám ráda Upíří deníky.Ten kdo říká, že je to stejné jako Stmívání tak nekouká na tento seriál správně. Po každém dokoukaném díle mám otevřenou pusu a toužím po dalším. Napínavé zápletky a ani mi nevadí mít jich hned několik.

+ Super akce, efekty, herecké výkony
- Srovnávání se Stmíváním

90 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Genialita Damona Salvatora

Když jsem se rozhodla koukat na Upíří deníky, bylo to až po přečtení knižní předlohy. Věděla jsem, že to vůbec není jako Stmívání, které je mnohdy označováno jako mladší sourozenec Upířích deníků. Věděla jsem, do čeho jdu, ale byla jsem celkem zklamaná, že tvůrci tak málo dodrželi knižní předlohu. Postupem času jsem ale byla za to ráda. Musím přece jen uznat, že knižní Upíří deníky s tím samým z mrtvých vstání a z Damona člověk la la la dost trapné. Ale to dost odbočuju. Knižní sérii VD můžu zjebat někde jinde.
Sériál je napínavý, má zajímavé zvraty, zápletku, jen mě občas ost štve hlavní představitel Stefana, který se, tedy podle mého názoru, dost podobá stmívajícímu se Edwardovi. Elena je trošku naivní, ale zase ví, co chce. Trojku úžasně doplňuje starší bratr Damon, který neustále vtipkuje na účet svého bratra a svými výrazy vám vždycky rozesměje. Musím říct, že tvůrci pro roli Damona vybrali dokonalého herce.
Právě teď sleduji třetí sérii a strašně se těším na další díly. I když se seriál přehoupl přes kritickou hranici druhé série, stále si udržel svoji kvalitu i napětí. Jsou samozřejmě epizody, které se mi líbí víc nebo míň, ale u kterého seriálu to tak není, že? :)
Kdyby seriál neobsahoval postvu Damona, stěží bych seriálu dala 70%. Romantické scény typu "Ach Stefane, já tě miluju, ale jsi upír, takže si musíme dát pauzu" by se jen rozrostly a to by byl konec.
Oceňuji tedy genialitu Damona Salvatora a dávám pět hvězd, 100%, dva palce nahoru a co já vím co ještě. Rozhodně doporučuji.
EDIT 6.série: Je neskutečné, co se z toho stalo. Ze 100% musím snížit na 70%. A už se na to nekoukám.

70 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Chci být upír!

Po prvních pěti dílech jsem to přiřazovala k OC, BH90210 nebo Smallville, (čili nic moc) ale pak? Během pár dílů se to vyšvihlo mezi mé nej seriály. V každým díle se stane něco zajímavého, nového a nečekaného, za co stojí se podívat na další díl. Uplně mě to pohltilo. Obě série jsem shlídla během pěti dnů, a teď nevím co budu bez toho dělat. Chtěla jsem začít číst knižní předlohu, ale komentáře mě odradily. Seriál nejprve taky, hlavně zápletka. Holka co si nemůže vybrat mezi dvěma co o ní usilujou? To už tady bylo v Twilight. Jenže... Tohle je něco uplně jiného! Ona toho druhého nechce, a on o ni taky nijak zvlášť nebojuje. Ačkoli o ní stojí. Twilight mimochodem nemám ráda (Kristen nudná, a upírům slunce neublíží?? wtf!), viděla jsem první díl a stačilo. Ale tohle je konečně další pořádnej upírskej seriál od dob Buffy! Hudba skvělá, herci podle mě až moc dokonalí, ale Damon? ♥ MILUJU HO! Po shlídnutí seriálu by se člověk stal klidně dobrovolně upírem.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Bez Damona by to nebylo ono

Ano, když seriál před pár lety začínal, každý si myslel, že se veze na vlně Stmívání. Není tomu tak. Je to ten typ seriálu, který máte rádi, nebo jej nenávidíte (tohle popisuje zejména zaryté upíří puristy). Seriálu vévodí zejména Damon Salvatore, který svou ironií a sexappealem nenechá v klidu leckterou divačku. S kvalitou jednotlivých řad je to ovšem na štíru. Ale obrázek si udělejte sami.

Oblíbené postavy: Damon, Alaric, Elijah, Klaus, Caroline, Katherine

Zlatá střední cesta: Jeremy, Rose, Silas

Neoblíbené postavy: Elena, Stefan, Bonnie

90 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Výborný seriál

Skvělý a napínavý seriál, vždy se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Je škoda, že hodně lidí ho srovnává s Twilight, Angel a podobnými seriály a tvrdí, že tenhle seriál je okopírovaný. Tenhle seriál byl natočený podle knižní předlohy L.J.Smith, z roku 1992, tedy dávno předtím než vzniklo Twiligt. Ano, podobnost tam je, ale VD nejsou ti, kteří něco okopírovali

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

...

Jako zapřísahlý fanoušek Twilight, jsem o tomhle nechtěla ani slyšet. Po Twilight jsem zkoukla True Blood a byl oto parádní. Pak jsem narazila na tohle. Krásný seriál. Nechápu lidi co to srovnávají s Twilight když knížky vyšly v roce 1992. Když už bych se zabývala kopírovaním z druhé strany :) Pořád se tam něco děje, Damonův humor je skvělý a Stefan jako parádní romantik, který ale jako Eda nedbá na tradice sexu po svatbě =D. A pak dokonalá Katherine, která všechno komplikuje. Režiser to má krásně promyšlené a fandím mu. Elena není naivní slečinka jako třeba Bella, není tak závislá na Stefanovi, a je svobodomyslená a nekouká na něj jak na modlu. Krásné flasbacky do minulosti a prostě super děj.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Lepší než Twilight

Tak když jsem zaslechla o tomhle seriálu, docela jsem ho odmítala, protože jsem byla (no, vlastně možná ještě trochu jsem) zapřísáhlý fanoušek Twilight, které se mi líbilo a jakékoli jiné zpracování nebo jiná teorie o upírech se mi příčila. Ale řekla jsem si, že se na to aspoň kouknu. Ten jeden díl ztrpím. Když jsem na to koukla, nemohla jsem jinak a musela si pustit další díl. A pak další a další. A teď jsem dopadla tak, že netrpělivě přešlapuju, kdy už bude k dostání další díl. Líbí se mi to. Nemůžu z toho. Trpím, protože musím čekat vždycky týden, než poběží další díl. A při každé epizodě se rozplývám (ať jsou scény sebevíc krvavější :D).
Zkrátka tvrdím, že se mi toto líbí více než twilight, i když twilight nezatracuju. Pořád patří mezi mé nej filmy. A The Vampire Diaries zase mezi mé nej seriály.
Příjemně překvapilo. Chválím tvůrce a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
72 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Střední cesta

Když tento seriál srovnám s poněkud drsnější True Blood nebo s roztahaným Stmíváním, musím říci, že se tvůrcům podařilo najít "zlatou střední cestu".
Postavy jsou pěkně propracované, každá má své kouzlo. Ať už jde o impulzivní Caroline (převážně v první řadě) nebo o lehkomyslného Damona, všechny postavy projdou vývojem a nakonec k sobě najdou cestu.
Je pravda, že se čtvrtou řadou, respektive její druhou polovinou seriál upadá. Děj se točí jenom kolem Eleny a jejího vztahu k bratrům Salvatorům, což mi po několika dílech přišlo poněkud otravné, tedy až na pár výjimek.
Celkově se mi tento seriál velmi líbí, takže mu hlavně kvůli 4. řadě dávám 90%.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

TVD

Trocha kritiky na začátek. Sérii od série pro mě TVD trošku ztrácí kouzlo. Mám je ráda, sleduji je od začátků, ale chvílemi mi připadá, že tvůrci už neví, co by tam ještě přimíchali, aby to byl pořádný maglajz.
Elena je na mě někdy moc přecitlivělá, Caroline hysterická, že má chuť je člověk někdy propleskat, aby se holky probraly, Katherine má snad víc životů než kočka a už mi chvílemi drásá nervy a Stefan je většinou chudáček ublížený.

Ale zas na druhou stranu cílovou skupinou nejsou přechytralí dospělí (jako třeba já :-D ), takže proč to řešit, že? Pokud k tomu přistoupíme jako teen dramatu a oddychovce, tak je to výborná věc.

P.S. mezi námi děvčaty - Damonem bych si nechala pít krev ;-)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Deleana :)

První díl první série mě vtáhl, absolutně, a vydrželo mi to celou první sezónu. Upíři v lepší podobě než Stmívání,nějaká ta lovestory k tomu..a jo, bylo to fajn:) Druhá série odkryla spoustu nového a čekala jsem s napjatým dechem až do samého finále, co ze všech těch upírů,vlkodlaků a původní rodiny upírů vypadne. Finále mě ale trochu zklamalo. Ve třetí sérii se už jen raduji z toho, jak se Deamon a Elena sbližují, což mě ale asi, bohužel, zas tak dlouho bavit nebude.. uvidíme, s čím scénáristé přijdou dál.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nevím nevím

Opravdu je nutné dělat další a další seriály o upírech? První série je o ničem, druhá lepší ... nicméně pořád to není seriál který bych dala mezi to nej co momentálně běží v TV.
Předně ... herecké výkony. Opravdu to celé stojí na Somerhalderovi ... jinak jsem nezaznamenala nikoho převratného. Hlavní hrdinka je sice krásná, ale hoďte ji do vody a chvilku drhněte a je to normální tuctovka co by navíc potřebovala dostat trošku najíst. Její upírský přítel Stefan má do krasavce rozhodně daleko a jeho stále stejný utrpitelský výraz .. no nekomentuju.
Ani se mi nechce psát dál .. ale vlastně ano. Druhá série a zápletka s vlkodlaky ... povedená lovestory, kterou bohužel velmi brzy utli a kvůli které jsem vydržela sledovat dál ...

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Bývalá srdcovka..

Vždycky jsem všude četla, že TVD a Twilight jsou na jedno brdo, tak jsem si říkala, že se na Upíří deníky koukat nebudu, ale nakonec jsem neodolala a stáhla jsem si pár dílu, ale nakonec jsem do toho úplně spadla a jela jsem jeden díl za druhým a jsem velmi ráda, že jsem tak učinila...
Tento serial je velmi povedený se sexy herci (Damon, Stefan, Elijah, Klaus, Tyler) a ze začátku i s dobrým dějem, ale sérii po sérii se to zhoršuje.. nejlepší je to asi do 3. série.. pak už jde vidět, že tvůrci už neví o čem dál.
Hlavně je to všechno strašně komplikovaný a zamotaný.. Vždycky se vyskytne problém, snaží se ho vyřešit, ale místo toho se objeví 2 další a takhle je to pořád dokola.. a vždy se to krásně vyřeší (je to serial, není se čemu divit) :D Třeba když občas vidím nějaký díl v televizi z 1. nebo 2. série, tak si říkám "To tam bylo?".. za tu dobu se toho v TVD stalo tolik, že si to ani nepamatuji..
Ale jinak je to velmi dobrý serial (až na 5. sérii) :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

:)

Keď som videla prvý krát pilot, vravela som si že je to nejaká zlá napodobenina už aj tak dosť zlého Twilightu. Ale aj tak som si z nudy (a mojej začínajúcej lásky k Damonovi) pustila aj ďaľšie časti. A potom ďaľšie. A ďaľšie... A moja závislosť bola na svete.

Prvé dve série boli perfektné. Plakala som, smiala som sa, niekedy som ani nedýchala, proste nemám čo vytknúť.
Potom prišla tretia séria. Dobre uznávam že bola možno o niečo slabšia oproti predošlým dvom. No neviem si pomôcť, ale mne sa proste páčila najviac. Originals (a hlavne Klaus) tam prieniesli niečo nové a svojím spôsobom to malo šťavu.
Štvrtá séria.. no.. po tejto sérii keď počujem slovo "cure" tak ma chytá migréna a keď som nemala chuť otrieskať Elene niečo o hlavu, čo bolo stále keď som ju videla, tak sa to aj celkom dalo. Tá kvalita neskutočne klesla, čo mi je strašne ľúto.

Som zvedavá na piatu sériu, no bez Originals tomu nedávam veľkú šancu. Ale stále dúfam že Julie Plec s kolegami prekvapia a vrátia mi späť moju srdcovku.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Začátky bývají nejhorší, pak ale překvapí..

Ze začátku se mi zdál seriál, tak trochu nic moc. Hlavně mi vadilo násilí, které v seriálu panuje. Než jsem se nadála. Přirostly mi hlavní postavy k srdci. Hlavně Damon a jeho hlášky nebo výrazy obličeje. Postupně jsem si zvykla i na spoustu krve a "násilí" bez kterého si snad tento seriál už ani nedokážu představit. Trochu mi vadí, že je ve třetí sérii Elena vůči Stefanovi a Damonovi nerozhodná. Na druhou stranu bylo skvělé sledovat jak se Elena s Damonem sbližuje. Stejně tak jako Stefana bez emocí. Musím uznat fakt, že jakmile člověk k seriálu přivykne zdá se mu jeden jeho díl jako ani ne 5 minut a jakmile je konec, touží po pokračování.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pro "teens"...

Vlastně ani nevím, jak dlouho už tento seriál sleduji, jediné co vím je to, že kdybych ho do dnes neviděla a někdo by mi řekl, abych se na něj koukla, asi bych si ho nepustila.

Nechci rozhodně říkat, že by seriál byl nějak špatný, jenže z těchto seriálů jsem už asi vyrostla a vyhledávám spíše seriály s větší pointou a seriály, u kterých nikdy nevím, co můžu čekat, to se ale o TVD říct nedá.

Co se týče celého seriálu, celou tu dobu se to točí jen kolem Eleny, která mi neskutečně lezla na nervy. Je to jen další holka, která neví, co chce a další holka, ze které si kluci sednou na svou zadnici a udělají pro ní první poslední.

I když je mi teprve 17, musím říct, že tento seriál je opravdu pro "teens", plnej pěkných kluků, ve finále je to šílená romaňtárna a slaďárna, ale pointa žádná.

Podle mého názoru, když už se jedná o seriál s upíry, měl by budit větší strach, ale v dnešní době se ve filmech a seriálech zachází s upíry už jako s "lidskými" a mírumilovnými stvořeními a to mi trošku vadí. Ale asi jsem si zvykla trošku na jiný seriály...

Na druhou stranu je seriál dost kvalitně zpracovaný, s docela kvalitními efekty, takže celkové hodnocení má u mě takových 57%.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Není upír jako upír

Seriál je vážně povedený. Ano - má své tmavé stránky, tedy - epizody. Některé nejsou povedené, tak jako jiné, ale ve všech nechybí odhodlání, ať už je to věčně naivní Caroline nebo 'krvežíznivý' Damon. Je to příběh o nadpřirozenu, takže jestli nejste jeho fanoušci - seriál není pro vás.
Hodně lidí odsuzuje tento seriál už jen kvůli upírům - nenechte se splést - není to kopie Twilight!
V každé sérii se jedná o nějakou hrozbu, která ohrožuje bandu kamarádů. Občas se parta roztrhne, ale zase se po čase vrátí zpátky. A o to tu jde. Často jsou zde nějaké zápletky, aby i pubertální slečny měly své emocionální vybití kde kompenzovat.
Kdybych měla hodnotit na série: 1. - 90%, 2 - 100%, 3 - 90%, 4 - 70%, 5. - 60%, ale 6. série to opět 'zabíjí'! takže za 6. (zatím) - 100%
xoxo.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Z oblíbeného seriálu, nejvíc nenáviděný.

Seriál mě překvapil a překvapení se mě drželo 3 série.A proto si myslím, že všechno mělo skončit po 3 sérii Elena otevře oči a konec... Zbylé série jsou nudné nebaví mě a to jak si Elena hraje na Katharine je vážně k smíchu. Navíc tolik dvojníků a dvojnic to si pak, ani člověk nemůže připadat originálně :D Ale, po čase musím uznat, že 4 série ještě šla, teď na to koukám s odporem a ze zvyku, protože jsem opravdu zvědavá co se nakonec stane a jak to se všemi dopadne. Ale, pro mě už jsou navždy upíří deníky jen blbost,a těším se až bude její opravdový konec. Budu jedna z mála která bude z konce tohoto seriálu nadšená,ať už Elena skončí kdekoliv a s kýmkoliv.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

:/

po dlhom dlhom odriekani takehoto serialu som sa predsa len rozhodla......prve dve serie sa este ako tak dali malo to pointu ,,dennikov" no dalsimi seriami, kedy uz podla mna to stratilo pointu ide tam len o to nacapat tam kadejakych ,,priser" takych ludi, takych,,,to stratilo tu hodnotu pre mna,,,k 5 seríí som sa ešte nedokopala.... obávam sa ze to bude len preto aby som sa zo zvedavosti dozvedela co dalej,,,,
prvá seria...100%
druhá seria...95%
tretia seria:....70%
stvrta seria.....40%

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lepší jak Stmívání!

Když jsem seriál The Vampire diaries viděla poprvé byla jsem nadšená. Miluju upíry a než jsem poznala Elenu a spol. byli pro mne jediní upíři Cullenovi.:D Postupem času(hned po 5 dílu 1.série) jsem uznala, že tento seriál je absolutně na špičce upíří slávy!:)
Abych řekla pravdu fandím zejména Eleně a Damonovi a docela mě ranilo když jsem zjistila v posledním díle že Damon byl ten první kterého potkala a kdybi jí tehdy neovlivnil bylo by vse možná jinak...
Mimochodem se mi opravdu moc líbí jak se Elena svěřila s "upířím" tajemstvím svého přítele kamarádce Bonie a postupem času to zjistila i Caroline. Když už tedy zmiňuji i Caroline musím říct, že ze začátku mi připadala jako úplná potvora, ale jakmile ji Kathrine "zabila" stala se z ní naprosto skvělá, sympatycká a ochotná holka.
Ještě bych akorát dodala svůj názor na Damona a Stefana.Uznávám, že úplně od začátku jsem neměla Damona ráda jako teď, ale Stefan u mě TAK MOC klesl když se v poslední sérii choval k Eleně jako ke kusu hadru.Nejhorší co mohl udělat bylo jak se s Elenou rozesel v den jejích narozenin.Hrozné...
Každopádně je tento seriál OPRAVDU úžasný. Kam se hrabe Stmívání?;)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Z nudy

K tomuhle seriálu jsem se v podstatě dostala z nudy o prázdninách. Nic extra sem nečekala, ale musím říct že jsem byla příjemně překvapena. Základní dějovou linku sem znala a tak sem se těšila a herecké výkony atd. Překvapivě sem během 5 dnů zkoukla kompletní 3 série a do další televizní sezóny si přidávám tento seriál na seznam. Dle mého názoru jsou Upíří deníky seriálem při němž si lze odpočinout a nádherně se odreagovat.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hrozne mi to bude chýbať, či skôr Damon ?

Milujem tento seriál, budem ho milovať a pozriem si ho ešte raz. A áno možno posledné série boli už troška len naťahovanie sa za niečim čo som sa bála, že nedopadne dobre no nakoniec sa tak nestalo a ja sa z toho neskutočne teším.

Nepozerala som to hneď od začiatku, no keď som to začala pozerať som 5 sérii pozrela za neuveriteľne krátky čas, haha. A tak sa dostal do mojich TOP 10 jednoznačne. A nechápem ako lebo ja moc preláskované veci nemusím, ale toto ma fakt bavilo. Teším sa, že Elena bola nakoniec s Damonom, pretože ten Stefan ma fakt dosť hneval.

Veľmi ma potešilo, keď tam prišli postavy, ktoré hrajú v The Originals. Klaus a Caroline. Toto ma fakt bavilo. A dokonca aj ich láska. Verím, že bude jeho posledná láska,musí :D

Niekedy sa to fakt ťahalo, že som si hovorila, prečo to má vlastne toľko častí...a teraz keď to naozaj skončilo by som brala ešte aspoň jednu sériu. Tak veľmi som si na to už zvykla.

Najviac mi bude chýbať určite Damon a jeho sexy výrazy. Najmenej ? asi Matt ( zbytočná postava ).

Prečo jeden z mojich top 10? Pretože tento seriál mal v sebe akčnosť, niečo vymyslené, niečo vášnivé, niečo romantické a sexi a napätie a zároveň napätie a do toho zábava spolu so smiechom.

Ďakujem, že som mohla byť súčasťou. :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

70%

1. série - Tak nevím, co si vážně myslet. Do tohoto seriálu jsem šla především proto, že mě první dvě knihy nijak nenadchly.
Tvůrci se musí řídit tímto: "Půjčíme si život v Beverly Hills 90210 nebo O.C. California a uděláme z toho pořádnou Ordinaci v Růžové zahradě!"
Všechno je přehnaně sladké, za dobré herecké výkony se mohou poplácat po rameni tak leda Somerhalder, Graham a Acolla. Hlavní představitelka, i když brečí, i když se směje, má pořád stejný výraz. V knihách vychvalovaný Stefan se mi nelíbí. Do desátého dílu, budiž, ale od 11. nahoru fakt ne. Teď, kdybych si měla vybrat mezi jeho bad bráškou Damonem a jím, beru Damona.
Tady se všechno přehnaně rozebírá. Přes deset dílů se řeší jedna věc, Stefanova pravá upíří tvář má také dlouhé trvání.
Epizody jsou nevyvážené, někdy se povede, jindy ne. Nikdo nebere zřetel na upíří mytologii. Čarodějnice v této době... Inovace? Nemyslím.
Seriál je děsně ukecaný. A když jsou to už deníky, tak proč si je od desátého dílu nikdo nepíše?
Žádné veledílo to není, ale velké plus za výběr hudby. Nesází na to, že jim někdo něco nazpívá, ale použijí prostě hudbu, která se hodí. Jen někdy přemýšlím o tom, zda - li přemýšleli nad tím textem písní...


2. série - Potřebuju na to dva slova - Nuda. NEHORÁZNÁ. Jde vidět, že sledovanost seriálu je založena na puberťačkách 13 - 15, 16 let. Protože ty jim sežerou vždycky všechno. Spíš tedy - ty jim vždycky sežerou všechno od Damona. Damon je prostě namyšlený debílek, ale polovina fanynek ho nehorázně miluje, jelikož on za to přeci nemůže, on je nejlepší.
A to zdaleka není konec. Co si budeme namlouvat, hlavní představitelka by prostě měla být blond. Ona je tak blbá... I knižní blonďatá Elena je chytřejší než tahle parodie na ublíženou blondýnu. Z vystrašené středoškolačky, která pořád brečí do poštáře ze smrti rodičů, je najednou velká zastánkyně upírů. Ať už zdechne.
A Stefan. K tomu nemám slov. Šíleně ublížený upír se teď ve všem angažuje, je nejchytřejší a lepší než Damon. On Elenu miluje nejvíc. Aspoň si ale konečně připustil, že Damon ji miluje taky. No blik, to víme od nějaké první série.
Caroline, Bonnie, Jeremy, Matt co série, to víc hlouposti. Tak blbé postavy bych nevymyslela snad ani já.
A dostávám se k velkému finále - sestříhání dílů. To je T-R-A-G-É-D-I-E! Od začátku do konce jednoslovně tragédie. Nějaké ty "useknuté konce"? V TVD se toho asi nikdy nedočkáme... Druhá série nudná takovým způsobem, až to bolí.

70 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
48 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Nevím...

Abych pravdu řekla,tento seriál mě docela zklamal. Hlavní hrdina mi připadá jako dvojník Edwarda, jeho vlasy a neustále stejný výraz. Hrdinka je hloupá až to mlátí s dveřmi a podobnost s jinými filmy či seriály je přímo do očí bijící. On jí jenom zvířata (Angel, Twilight), ona je chudáček bez rodičů a proto ji mají všichni rádi(Twilight). Alespoň jedna z kamarádek hrdinky obsluhuje v restauraci(True Blood) nebo má nadpřirozené schopnosti (True Blood, Angel). Hlavní hrdinky je stejně jako ve většině seriálů naprostá chudinka, kterou musí všichni ochraňovat. Tlačí se do věcí, do kterých jí nic není a všechny strašně obviňuje. Vždycky když ji vidím jak mluví s Damonem(Ian Somerhalder) a uděluje mu rady, jak by měl žít tak skoro skanduji "Tak ji konečně zabij!"
Sečteno podtrženo, seriál nic moc, herecké výkony slabé. Jediné co seriál oživuje je postava Damona, který si dělá co chce a neposlouchá svého přemoudřelého bratra a jeho stupidní přítelkyni. Takže asi jako každý 150-ti letý teenager.

90 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

100% lepší nez Twilight, ale...

Předem chci říct, že už dávno nejsem teenager, který by se zamiloval do jedné z postav, lepil si na zeď plakáty a dával jenom kvůli téhle sympatii hodnocení. :))) Ale přesto mě tenhle seriál bavil a stále jakžtakž baví, ale za mě to bylo 100% před a během Původních, kteří se tam v hojné míře vyskytovali. Teď už koukám hlavně na spin-off The Originals a na Upíří už asi jen ze setrvačnosti. Už to není jako dřív, kdy jsem se na každou další epizodu těšila a nemohla se dočkat, teď naopak koukám už jen, když se nudím... Což ale neubírá na faktu, že za mě je to pořád jeden z nejlepších seriálů na upíří tématiku a nemluvím o tom, že stoprocentně lepší než filmová série Twilight. Do začátku 5. série rozhodně stojí za zkouknutí. Pro mě ta pátá série upadá a upadá. :(

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Milé překvapení

Všude jsem slyšela o upířích denících, tak jsem se rozhodla to taky omrknout. Ale první serii jsem tak tak přelouskala, popravdě mě to moc nebavilo. Ale řekla jsem si, že zkusím aspoň díl druhé série. Teď mě nakonec tak bavil, že jsem musela vidět další a další díly, až jsem se stala závislak na tomto seriálu, každý nový díl mi příjde lepší a lepší, žádná nuda každou minutku se tam něco děje. A těch krásnejch kluků :-) Kde ty herce berou :-) Né opravdu sem si tento seriál zamilovala a dávám 100 % protože mě dlouho tak nic nezaujalo. Opravdu se těším na další a další díly plný zvratů napětí a lásky. Dávám rozhodně palec nahoru.

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nejlepší seriál

Do toho seriálu jsem se zamilovala hned po prvním díle. Tenkrát ho někdy před dvěma lety dávali na nově a já si říkala, že to bude něco jako Stmívání. Takže děsná nuda, protože ten film mě vůbec nebavil. No, ale přece je blbost seriál hned zavrhnout, když jsem neviděla ani pět minut, že? Tak jsem si teda sedla k televizi a pustila si to. No a hned po skončení jsem musela sednout k notebooku a zkouknout na netu další díl s titulkama. Teď už se vysílá pátá série a pro mě prostě pořád nejlepší seriál!

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Aneb tohle bych řekla o svém nej. seriálu?

Už si nepamatuji, jak jsem se o tomto seriálu dozvěděla, nebo kdy přesně jsem jej začala sledovat (odhaduji to na léto 2011), ale vím, že se ho jen tak nevzdám a budu s ním až do úplného konce, protože je můj neoblíbenější.

První série nám představuje upíry ve zcela novém světle (téměř doslova, protože v Mystic Falls mají světlo odlišné od toho v Sunnydale, upíři v něm chodí!) a vytváří příběh, který je rozvíjen propracovanými postavami, které se v průběhu seriálu vyvíjejí a dozrávají.

V sérii druhé se objevují dva pravděpodobně nejepičtější upíři celého seriálu (kteří, to je čistě na Vás, ale určitě jsou dva) a trochu se poodhalí i původní upírský příběh, který je plně vysvětlen v následující sezóně. (Promiňte mi, ale Rebekah a Kol, Rebekah a Kol, Rebekah a Kol) A pak je tu série… čtvrtá… Eh, a já, um, nevím, co – pozitivního – napsat.

Pokud bych měla kvalitu sezón Upířích deníků k něčemu přirovnat, byla by to Doba ledová. Chvalitebná – dobrá – výborná – dostatečná. Ale to je čistě můj názor…

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Miluji ale nenávidím

První a druhá série naprosto úžasná, ale musím říct že když to hraje na nově kde je mimochodem strašný dabing a kouká na to každý a všichni o tom mluví, tak mě to čím dál víc štve, stejně jako s twilight, když nebyl film a byli jen knížky nikdo to neznal bylo to super, pak se to zvrtlo. Ovšem musím říct že TVD mě vždy překvapí, když už si myslím, že to skončí špatně, tak se vždycky najde smyčka kterou to lze obejít, to se mi na tom líbí. Postavy jsou super, efekty se mi líbí, ale Jeremy se mi teď vůbec nelíbí, jako lovec už to není ten hodný kluk, vcelku dobrý seriál s menšíma chybičkama, ale ty má asi každý seriál. 70%

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál vs. kniha

Nejdříve jsem tento seriál odepisovala, protože jsem četla knihu a ta se mi velice líbila... Pak jsem se ale jednoho dne rozhodla do toho praštit a podívat se aspoň na pár dílů. A víte co? Ono se mi to zalíbilo víc, jak kniha, takže jsem odepsala knihu a seriál teď hltám jedna báseň :) Samozřejmě nic a nikdo není dokonalý, takže mě občas některé postavy docela lezou na nervy... Jednou je to Bonnie, pak zase Elena... Jediný s čím nejsem spokojená od začátku seriálu je výběr herce pro Stefana... Netuším proč, ale Paul mi prostě na Stefana nesedí, ale zvykla jsem si ;)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Takže....

.... abych to tak přímočaře zhrnula. První sérii jsem viděla před dávnou a velmi dávnou dobou, nemohla jsem nějak překousnout hlavní představitelku a tak jsem v podstatě další série nevyhledávala.
Z dlouhé chvíle na nočních směnách jsem se před nedávnem rozhodla na seriál dokoukat, našla jsem ho online a tak jsem si řekla proč ne. Přímo jsem od toho nic nečekala, možná to bylo dobře... Zklamání nebylo tak velké. Tenhle seriál má jeden velký mínus a to ten, že jsou v něm hloupé a až stupidní zvraty, u kterých se mi chtělo smát. Sice se nestane to co očekáváte, ale stane se ještě větší hloupost. Sranda přišla až když se na scéně objevil tajuplný Klaus pouze v mezi řeči, načež se dostavil i osobně. Zatím co první série řešila jedno a to samé, Klaus byl záporák ve zbývajících... více méně tedy - k tomu se tedy nedá co napsat. Viděla bych je něco mezi Stmíváním a Buffy, přemožitelkou upírů.
Plusy jsou snad jen herci... neděste se, nemyslím jejich herecké schopnosti, ale vzhled. Hlavní představitelka je hezká holka (Nina Dobrev), Joseph Morgan hrající Klause taky a i jeden z bráchů není k zahození (Ian Somerhalder). Rada na konec zní: Mozek se dá vypnout vždycky. Pokud té umíte, tak hůrá do Upířích deníků.
Pro ty, kteří samozřejmě Upíří deníky mají rádi - neberte to tak vážně. Je to jen seriál/kniha :)

PS: Bohužel Stmívání nám ukázalo, že upíři z doby Stokera a nebo Anne Rice vymřeli... A bude hůř.

60 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Ach ti upíři

Áno, Vampire Diaries ještě ted si vybavuju jak mně pilot dostal, čekal jsem od toho další kravinu jako Twillight, to jsem se naštěstí mýlil. Je to něco uplně jiného a nevím čím to je, ale funguje to, asi nemůžu odolat užášným postavám ke kterým si najdete cestu, nejdéle mi to trvalo ke Caroline (celou první řadu). Dále prostě nemůžu odolat nejlepší bratrovské dvojici, jakou jsem kdy kde viděl...jsou užasní. Tak samo Elena, Alaric, a všichni ostatní. Pak zápletky, příběh a dějová linka každé řady jsou vždycky perfektní všechno vždy vymazleno do posledního detailu, hudba skvělá..výborně zvoleno také prostředí. Nevím co dál chválit, za mně 10z10 a finále 4. série bylo absolutně top!

1. série - 100%
2. série - 100%
3. seríe - 100%
4. série - 90%


nejoblíbenější postavy: Stefan, Damon, Caroline, Alaric, Elena.

Aktualizace: 5. řada už o hodně slabší, TVD jdou někam kam jsem si to nepřál, ale pozor ten konec by to trochu mohl zachránit. každopádně si myslím, že čím dřív CW tohle ukončí, tím líp. Uvidíme co nám Vempajří předvedou v 6. řadě.

Po 5. sérii ovšem snižuji na 80%

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Baví mě

Tenhle seriál mě fakt baví. Už se těším na další serii a doufám, že moc nesníží nasazenou laťku.
Jinak jsem docela ráda, že z původní knižní předlohy si seriál vzal prakticky akorát název a jména hlavních aktérů. Je to jeden z mála filmů/seriálů, který jsou dle mého názoru lepší než kniha(y). Ale zase nebýt skvělé postavy Damona, (a to nemyslím pouze to, že je to hodně koukatelnej chlap) který tam má opravdu povedenou roli a skvělé hudby, tak by asi mé hodnocení bylo někde u průměru.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Co na tý Eleně všichni vidí?

První série super, druhá série ušla, třetí série už mě nebavila a u čtvrté série se nudím, jediný, kdo mě u seriálu drží je Caroline, která si zanechala svoje kouzlo. Mám pocit, že vše co bylo řečeno o upírech, co smějí a nesmějí, se porušilo, protože vždycky se najde nějaká výjimka nebo kouzlo :D Sami scénáristé už v tom musí mít zmatek  A upřímně nechápu, co všichni na té Eleně vidí, kdyby se stala upírkou už dávno, tak by v seriálu neumřelo tolik lidí a prokázala by tím všem laskavost.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Prosím, nech je 7. séria posledná

Okey. Idem písať názor po 7. sériách (pričom začiatočné si už ani nepamätám pomaly), takže tí, ktorí sa na to ešte len chystáte. ak nechcete spoiler, radšej to nečítajte. Bude to dosť neobjektívne, úprimne, pozerám to už len zo zotrvačnosti a jedinou mojou povzbudzujúcou silou je pohľad na peknú mužskú postavu. Aj keď musím podotknúť, 7 séria sa zlepšila oproti 4-5-6. Takže, späť k téme.

Dosť vám lezie na nervy neustále umieranie a vstávanie z mrtvych (ha, ten prsteň by sa mi hodil počas skúškového, keď mám chuť na samovraždu). A okrem Matta (obdiv, že ešte žije) tam nemáte jedinú normálnu postavu. Vždy tam je upír, vlkodlak, hybrid, čarodejnica, pôvodný, whatever.
Dejová línia sa vždy točila okolo trojuholníka Damon-Elena-Stefan. Musím povedať, chvalabohu sa to skončilo 6. sériou a 7. sa už pozerá na iné veci. Veľmi dobré rozhodnutie.
Pre tých, ktorí sa rozhodli pustiť do toho po prečítaní kníh, no budú extra sklamaný, lebo okrem mien (aj to len pár), sa to vôbec nezhoduje s originálom.
Mám denníky rada, ale dúfam, že Julie to zabalí a 7. sériou to naozaj skončí, utrpenie z predlžovania je naozaj hrozné. Ale bohužiaľ, som bytosť slabá a vytrvávam v tom. Prečo ?

Jasný dôvod na pozeranie aj po toľkých nudných, otrepaných častiach: Ian a.k.a. Damon. No nemiluj ho. Vtipný, charimatický, sexi, s úžasnými očami, temý, zlý, ale zároveň dobrý, opovrhovaný, porovnávaný s dokonalým bračekom (koho z nás by to nepoznačilo). A o Stefanovi tiež môžem napísať podobné veci (áno, jeho temné obdobie tu bolo tiež a bolo úžasné). Škoda ich pre Elenu -_-
Apropo Elena. Oh maj gád, už sa rozhodni konečne (spoiler, AŽ v 6. sérii sa konečne definitívne rozhodla a potom dočasne otrčila kopytá). Vážne ľudia, ja neviem, či mi niekedy tak strašne prekážala hlavná postava. Jej zmysel sa po pár sériach stratil úplne, už sa to len všetko opakovalo a ona neprinášala nič nové. Mám rada Ninu, ale už toho bolo dosť.
Presne opačný názor mám na Bon-Bon, ktorú som si obľúbila ešte viac, keď sa zblížila s Damonom (oj, cuties). Caroline tiež nie je úplne na odpis.
Iné ženské postavy sa tam až tak veľmi nemotajú (nie tak často, aj keď možno v tej 7 môžeme hovoriť o ďalších), skôr tam máme chlapov. A ešte akých. Som žena, mám rada pohľad na pekné ... ehmm, nie mäsko, nechceme s nimi zaobchádzať ako s kúskom jedla, ale kto by si nekusol?
Tak len tak z hlavy mená: Alaric, Tyler, Jeremy, z originals tu máme Claus, Kol, Elijah, Matt, Enzo, Kai (skvelá postava), Mason (pamätáte si na uja Tylera? Mám slabosť pre Taylora Kinneyho), ... tých chlapov je tam dosť, takže každá si nájde svoje. Opisovať postavy sa neoplatí, veľa sa ich tam mení, prídu, odídu, zomrú, premenia sa, prejdú do Originals, ...

A dej by sa tiež dlho rozpisoval, takže po tomto mojom neobjektívnom a skoro nič neprinášajúcom príspevku to iba zhrniem:
Sú 3 typy ľudí.
1. Zo začiatku vás to bude baviť, neskôr už len hľadáte márne dôvody, prečo pokračovať. Nakoniec to vzdáte, no cez prázdniny (alebo skúškové), keď nemáte čo pozerať, sa k tomu vrátite.
2. Zamilovali ste sa do toho, nedáte na to dopustiť, viete, že všetky seriály majú svoje ups and downs, ale vy ste verný fanúšik a nepoviete krivého slova.
3. Just like me. Pozerám to, no nejak extra to neprežívam. Malo to svoje veľmi dobré dni, ale teraz už len čakám na pekné ukončenie a môžem sa pohnúť ďalej.

To asi tiež veľmi nepomohlo.
Proste, ak nemáte čo robiť, pozrite si to. Teens to bude baviť, ak ste starší, budete sa chytať za hlavu. Voľba je na vás.

70% lebo niekedy to patrilo medzi moje obľúbené (a veľká časť z toho je vďaka Ianovi)

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ztracená šťáva..

Kdybyste se mě před několika lety zeptali na otázku, zda se mi seriál líbí, bez zaváhání bych odpověděla něco o tom, že ho miluji. Dnes už by to tak jednoznačné nebylo, vlastně bych nemohla vypustit z úst něco takové, protože bych lhala. Jistě, od roku 2009 (i když v mém případě 2010) jsem se změnila a moje mozkové buňky se už nenechají jen tak ošálit nějakou slátaninou, čímž nechci říct, že by bylo TVD vyloženou hloupostí, protože tomu tak není (rozhodně ne tak jednoznačně). Jen si prostě myslím, že v mé hlavě mu poslední roky uškodily a možná to není jen můj subjektivní názor. Dílům prostě chybí nějaká ta šťáva. Něco, co by mou bradu donutilo klesnout v tichém úžasu. A z tohoto důvodu hodnotím tak jak hodnotím (i když bych dala spíše 65%, kdybych mohla). Nadále ho tedy sleduji snad už jen proto, že nechci jen tak šmahem zatratit všechny ty hodiny proseděné u každého jednotlivého dílu.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TVD

Tak do 3 serie to bylo hodně povedený. Hltala jsem každý díl a na nové díly jsem se vždy těšila. 4 série byla taky ještě docela obstojná, ale co měla znamenat ta 5? Kdyby tuto sérii vypustili, tak se vůbec nic nestane. To nebylo nic moc. Nějací poutníci? Tohle mi přišlo v seriálu dost zbytečný. Naštěstí to 6 série vykompenzovala, ale i tak si myslím, že seriál měl snad skončit po té 4 sérii.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Upírska sága po milióntykrát

Ale aj tak ma to zvyčajne nejakým spôsobom dostane. Teda ako ktoré, lebo napríklad Twilight filmovej ságe sa úspešne na míle ďaleko vyhýbam. Musím povedať, že na môjho najväčšieho obľúbenca BTVS to nemá, lebo sa tu točí oveľa viac klišé scén dookola. No našťastie je tu pár postáv, ktoré zachraňujú dej.

Postavy:
Vďaka tvorcom za Caroline, Stefana, ak vezmeme samostatnú jednotku tak aj Damona, Alaricka, z Pôvodných upírov za Klausa, Elijaha a Rebeccu. Bonus: Hoci to bola vedľajšia postava, zbožňovala som Lexi a veľmi mi tam chýba.
Hanba tvorcom za postavu Eleny, ktorá mi drvivú väčšinu seriálu pije krv, a to v prvých 3.sériách ani nebola upírom. Je ufňukaná, nevďačná, častokrát ani nevie čo chce a strašne sa prispôsobuje podľa toho, ku komu v danej chvíli viac inklinuje. Zatiaľ bola najlepšia v častiach, keď vypla svoje emócie, alebo teraz v 6.sérii, keď si nepamätá isté spomienky a emócie.
Pri postavách ako je Bonnie, Jeremy, Katherine, Tyler, Matt sa môj pohľad mení, raz ich mám radšej, inokedy menej, no nie je to tak zlé.

Páry:
Stelena - milovala som ich, dokým nezačalo to klišé okolo Eleny a Damona. Dnes som toho názoru, že Stefanovi je lepšie bez Eleny, ktorá si ho nikdy nezaslúžila.
Delena - moje nervy pustite m žilou krv. Samotného Damona mám naozaj rada, ale títo dvaja, keď sú spolu tak amen-tma.
Bonnie & Jeremy - táto kombinácia je úplne v pohode. Mám ich rada. :) A vlastne kto by ich rád nemal?
Caroline & Tyler - spočiatku sa mi páčili, keď ich to k sebe v 2.sérii ťahalo, ale postupom času ma prestali baviť. Pridala som sa potom medzi fanúšikov Klaroline a dúfala, že sa raz dajú dokopy.
Klaroline - ooo tam bola silná chémia a priťahovanie. Škoda, že sa nedali dokopy. No na druhej strane pri vývoji tohto seriálu a následne odluke Pôvodných a vytvorení spin-offu, je možno aj dobré, že to pokračovalo tak ako to pokračovalo.
Steroline - momentálne je to párik, ktorý ma asi najviac zaujíma, fandím im a dúfam, že sa dajú časom dokopy. Sú jedni z mála, čo ma držia pri tomto seriáli.
Damon & Alarick - :D je mi jasné, že títo dvaja spolu nechodia, ide o pohľad bromance. Ich spojenie sa mi veľmi páčilo a dúfam, že sa aj v tejto sérii dočkám ich spoločných momentov. Oni dvaja si sadli ako riť na šerbeľ.
Defan - bratia na život, aj na smrť aj po smrti. Mali svoje úskalia, ale páči sa mi, že zvyčajne držia stále pokope, sú určite veľkým plusom v seriáli. :)

Celkovo má seriál stúpajúco-klesajúcu a opäť stúpajúci tendenciu. Prvé dve série pôsobili celkom nevinne,ale postupom času začínal seriál naberať temnejšie prvky. 3. a 4.séria boli priemer, ale ešte sa to dalo zniesť. Avšak po 5.sérii, ktorá ma takmer unudila k smrti, som už premýšľala, že pustím TVD k vode. No som nakoniec rada, že som dala šancu 6.sérii, zatiaľ vyzerá sľubne, dúfam, že si to udrží, každopádne kvalitou v mojich očiach oproti 5.sérii stúpla. TVD ak by veľa čerpalo flashbackov a minulosti Salvatorovcov a iných postáv, by sa ešte mohol udržať celkom dlho na obrazovkách, aj keď všetkého veľa škodí, a tak viac-menej dúfam, že sa seriál nedožije dákych 9-10.sérií... koho by to ešte potom bavilo?

1.séria - 70%, 2.séria - 80%, 3.séria - 80%, 4.séria - 90%, 5.séria - 60%, 6.séria - zatiaľ 100%.

Suma sumárum po spriemerovaní: 80%

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Úpadek

Na Upíří deníky jsem začala koukat, když už byly odvysílané dvě série. Seriál jsem si ihned zamilovala a do měsíce celý zkoukla. Byla jsem velice nadšená. Pamatuji si, že kamarádka ze mě šílela, neustále jsem jí o tom něco vyprávěla.
Pak přišla třetí série a já netrpělivě týden co týden čekala na další díl. :)
Ze čtvrté série jsem viděla asi jenom půlku. Díly jsem si vybírala. Seriál mě začal štvát a Elenu jsem totálně nesnášela.
Z páté série jsem viděla jen pár prvních a posledních epizod a to mi stačilo. Na šestou sérii se ani netěším. Už je toho moc.

Seriál, který jsem na začátku tak žrala se mi za těch pět sérií až zprotivil. Člověk se ani nestačí divit co do toho seriálu nacpou.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TVD

Nezhodnotím to tak, jak to tady někteří berou po sériích, protože seriálů je plno, sérií a dílů taky, a tak mi to všechno už splývá dohromady...
V mém okolí bylo pár lidí, kteří na to koukali, ale já byla lenoch a nějak se mi nechtělo. Až jednou o prázdninách jsem využila příležitosti, když jsem zjistila, že sestřenka má na disku asi první 3 série. Než jsem došla ke sledování, uběhla poměrně dlouhá doba, jak u mě bývá zvykem. Ale je fakt, že když jsem koukala, jela jsem pak díl po díle, i když pořád to bylo tak trochu z recese. Nebudu lhát a tvrdit, že mě to nechytlo, chytlo. Ale stále jsem to brala jako srandu, i když kamarádku ze mě braly trochu mory...:D
Stále na seriál koukám, ale nadšení už je dávno pryč. Hlavní postava Eleny je pro mě nesnesitelná, neustálé zabíjení a následné oživování postav už mě taky přestalo bavit, a tak už na to koukám spíše z povinnosti. Uvidíme, co vymáčknou z další série, i když je konec hodně zajímavý, z mé strany už to není jako u jiných seriálů, kdy jsem si řekla "Sakra, do toho září/října to nevydržím!".
PS: jedna perlička na závěr - když jsem kopírovala na flešku něco spolužačce, měla tam docela objemnou složku "Vampire diaries", když jsem se jí ptala, jestli tam má fakt všechny díly, vylezlo z ní jen "Nee, jen ty, kde je Ian nahý!" (A to je prosím spolužačka z VŠ, žila jsem v domnění, že tento seriál je spíš pro náctileté, ale aspoň vidím, že na tom nejsem zas tak špatně. :D)

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Na jednu stranu, proč ne

Do TVD se mi moc nechtělo. Věděla jsem, o čem to je, ale po maturitě bylo moc času, tak jsem si stáhla pilot. Stačilo mi 10 minut, abych to hend vypla, protože to bylo příšerné a dala tak šanci jiným seriálům. Nakonec ale zvítězila moje zvědavost a dala jsem tomu druhou šanci. Nebudu lhát, nejsem ani fanoušek Steleny, ani Deleny (to už vůbec ne). Herci nejsou špatní, ale Elena byla nejhorší postava vůbec, nejlepší snad překvapivě Katherine a Car. Ohledně děje to není až tak špatné, ale přece jenom, je až moc sérií a i tvůrci se do něčeho zamotali, co nedávali smysl. V každém seriálu je typické, že vznikne nějaký hlavní pár a všichni /dobře, většina) ho zbožňují- já nebyla ani za Stelenu a už vůbec ne za Delenu, neviděla jsem žádnou jiskru. Ale každý to vidí jinak.
TVD si nejlíp, samozřejmě dle mého, polepšilo tím, když tam dostali Původní- to mě snad bavilo nejvíc. Jsem osobně zvědavá na s07 (nebudu spoilerovat, zkušení ví), jak se to bdue vyvíjet, ale upřímně jim fandím víc, než ostatním sériím. Už podle synopsí to vypadá hodně zajímavě a možná uvidíme, že i bez nějakých těch hlavních párů to jde.
Na zahnání nějaké té nudy...proč ne. Ale, že by si mě to úplně získalo, jako některé, to zase ne.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

VD

menej je niekedy viac. prvá, druhá a s prižmúrenými očami aj tretia séria boli dobré, mali napätie, akciu a aj hlavu a pätu ( ok tretia séria už ani veľmi nie ) bohužiaľ čo tomuto seriálu uškodilo, sú hlavné postavy, ktoré začali byť postupom času obľúbenejšie ako hlavný trojuholník. taký Klaus so svojimi súrodencami ich všetkých strčil do vrecka, rovnako ako Alarick. ako, ale začali tieto psotavy odchádzať tak sa stal VD nepozerateľný, štvrtú sériu som ešte pretrpela a s piatou som to vzdala po pár dieloch. škoda pretože prvá séria naznačovala, že by mohlo ísť o kvalitný seriál

20 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Už to není to co to bývalo...

Když jsem se na to koukala poprvé, čili před rokem bylo to pro mě něco úžasného. Byla jsem dokonce na tom závislá. Uplynul rok já jsem shlédla všechny 4 série, když si vezmu jednu po druhé. Vytrácí se mi jaksi celý název seriálu. The Vampire Diaries. Neboli upíří deníky. V poslední sérii si Elena zapisuje pouze jednou do deníku z větou že se omlouvá že dlouho nic nenapsala.
Obdivuji všechny, co se na tom podílí, ale myslím si, že by se to mělo trochu usměrnit. V 1 sérii si tvůrci nedovolili to co teď. Jsem tak zvědavá na 5 sérii. Ale upřímně s 1 a 2 sérií se to nedá srovnat ani v nejmenším. Vše se točí kolem Eleny. Není tam nic třeba z dětství bratrů Salvatorů. I když možná Julie Plec překvapí.
Proto se o to víc těším na seriál The Originals kde žádná Elena nebude. Kdybych hodnotila před rokem dala bych 100%. Jelikož se rok s rokem sešel, dávám 60 %. Protože přeci jen je tento seriál lepší než twilight saga.

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejdřív nenávis,potom zamilovanst

Jak říká nadpis,nejdřív jsem upíří deníky přímo nenáviděla a říkala si ,,Proč na to ty lidi koukaj,je to pitomost" no a tenhle rok v květnu sem si řekla tak já se na to kouknu a potom budu vědět jestli to je pitomst.Koukla jsem se na první díl pak na druhej a na tetí a už to bylo :)Celý tři roky co to vysílali,tak jsem stihla za měsíc....a proto si myslím,že je to pro mně best seriál.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

TVD

Myslel jsem si, že to bude další děs na způsob Twilightu. Ale mýlil jsem se. Seriál je zajímavější a má opravdové upíry. Po rozjezdové první sérii, druhá přitvrdila a přivedla Původní. Pak přišla třetí série, byl nám představen zbytek Mikaelson Family a Klaus konečně dostal prostor. Bohužel na konci jsme se museli rozloučit s Alaricem. Čtvrtá série byla o ždíbíček horší, ale pořád skvělá, znamenala ale konečnou pro Původní, kteří dostaly vlastní seriál. EDIT. Pátá série se bohužel moc nepovedla. Obsahovala sice skvělou epizodu číslo 100. – 500 Years of Solitude, ale jinak nic moc. Na začátku to vypadalo na Binary Diaries, pak přišla naprostá blbost s kanibalskými upíry. Poutníci sice mnoha lidem nesedli, ale pořád byli nejzajímavější kapitolou. Přesto slabota. Alespoň, že to finále bylo super a Alaric je zpět. Edit: Pátá série začíná strašně, jelikož Elena se chová tak, že to musí vadit i lidem, kteří ji jinak měli rádi. Naštěstí se zbytek série o něco zlepšil. Na první série to stále nemá, ale po zavrženíhodné páté řadě jde rozhodně o zlepšení. Bohužel ne na takové, abych nechal hodnocení na 5*. Ale přesto jsem zvědavý na poslední sérii. Edit V sedmé sérii nám poněkud prořídlo osazenstvo, ale není to vůbec na škodu. Odchod hlavní postavy (no, její jméno zazní skoro ve všech epizodách) seriálu možná pomohl. Soustředění se na bratry Salvatory není vůbec špatné. U TVD ale pokračuje problém v tom, že zde chybí linka, která by vydržela celou sezónu (což velmi pomáhá Originals). Pak ještě moc nechápu představení spousty nových vedlejších postav, přičemž je skoro všechny zase hned zabijeme (alespoň, že Valerie přežila). Poslední díl pak dává naději na zajímavou osmou (patrně poslední) sérii. Série 1 - 85%, Série 2 - 90%, Série 3 - 100%, Série 4 - 90%, Série 5 - 60%, Série 6 - 70 % Série 7 - 77 %

80 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The vampire diaries

Na tenhle seriál se dívám už skoro od začátku a prostě ho zbožňuju. Byla jsem stejného názoru, že je to jenom kopírka twilight a nechtěla jsem to vůbec vidět. Twilight jsem milovala, ale když jsem se jednou dívala na něco na markíze začali tam upíří deníky a já si říkala, proč to teda nezkusit a když tak ho odsoudit až po zhlédnutí. Vůbec jsem ho ale neodsoudila. Do seriálu jsem se prostě zamilovala a hned po Glee je to můj nejoblibenější seriál :)

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

There is no science here, this is magic.

K Deníkům jsem se dostala až v polovině druhé řady, a to jenom díky hláškám Damona, které mi posílala kamarádka. První díl mě moc nebavil. Až do doby, kdy se objevil právě Damon. Popravdě táhnul první sérii hlavně on, ačkoliv ani tak nebyla zrovna špatná. Od druhé řady už to bylo o něčem jiném. Naprostá změna Caroline, kterou jsem fakt začala milovat, a taky se objevila Katherine, která byla tou pravou mrchou, a Elijah. Druhá řada mě tudíž bavila snad ještě víc. Vyvrcholilo to dílem 02x21, který byl snad nejlepší ze všech.
Od třetí řady už to ale přestávalo mít tu stejnou kvalitu, jakou oplývalo první dvě série. A nepomohlo tomu ani obsazení Josepha Morgana do roli Klause.
Co na tvůrcích obdivuju, je to, že se nebojí zabít žádnou postavu. A možná to je pro mě ten problém. Zabijou mi Rose, Jennu, Ricka, Kola... teď Jeremyho. A Elena, Matt a Bonnie stále žijou! Tohle je prostě nespravedlivé. A s odcházejícími postavami bohužel začaly odcházet i hlášky a následně kvalita.
Od třetí série jsem hodnocení měnila třikrát. A myslím, že pokud budu koukat dál, budu ho měnit ještě párkrát. Damon, Caroline ani Klaus nedokážou tenhle uvadající seriál zatím zvednout. Škoda, protože první dvě série mě doopravdy bavily a je škoda, jak to s ním alespoň prozatím dopadlo.

Edit po čtvrté řadě: Tohle mi stačilo. Kde je ta skvělá hudba z prvních dvou řad? Kde jsou ty skvělé postavy, které byly v prvních dvou řadách? Kde je ten příběh, který se v prvních dvou řadách dal snést? Co-je-sakra-tohle?! To šetří, že je nový největší padouch dvojníkem Stefana? STEFANA!!! Toho, který střídá výraz maximálně tak na Vánoce. Tenhle seriál už vyloženě drží jenom puberťačky. Dejte pryč ty hezké tvářičky a Deníky skončí v odpadu. Tohle je totiž to jediné, co seriál ještě drží při životě.

60 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Lepší než Twilight!

Myslím že seriál je lepší než Twilight saga!

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Upíři a proč?

Ano celý svět se zbláznil a my začneme točit vše o upírech, odstartoval toto šílenství Twilight a budeme v něm zdárně pokračovat a točit, další a další seriály s pěknými herci. Po Buffy a Angelovi na které se dalo koukat další odpad pro náctileté holčičky co čekají netrpělivě na další díl. Promiňte nechápu.

30 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

mé smýšlení

No pardon, ale co tohle kruci je?! Kde se vzala ta stupidní všudypřítomná upíří mánie?! Jak to, že i naprosto inteligentní a psychicky nelabilní lidi tato šílenost změní na blábolající prosťáčky, co sedí doma u bedny v černých hadrech s balíčkem kapesníčků po ruce a každou chvílí ječí "Ah, Damone ne!" Kdysi jsem četla, že apokalypsa má několik znamení, která před ní mají varovat. Tohle je podle mě jasné znamení.

10 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

TVD stále/opäť v hre?

Skvelé! Šiesta séria svojou atmosférou pripomína prvé série a svojím spôsobom naozaj ide o reštart príbehu - aby sa všetky, ako dejové tak i vzťahové linky, mohli dočkať zaslúženého finále. Go Salvatore brothers! :)
Šiesta série je skvelou kombináciou humoru a nostalgie. Od "supernatural apocalyptic drama" sme sa vrátili k starým dobrým prepracovaným a logickým zápletkám, čo vnímam ako pozitívum. TVD stále baví a ja naozaj netrpezlivo očakávam finále.


Takže suma sumárum:

1. séria - 100% (pamätáte na všetko to "tajomno", ktoré sprevádzalo snáď všetky časti?)
2. séria - 100% (Damon, príchod čerstvej a úžasnej Katherine, badass Klausa, úžasné finále...)
3. séria - 100% (minimálne už len kvôli Original family :))
4. séria - 80%
5. séria - 80%
6. séria - 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

TVD

Chtěla jsem si to nejdříve přečíst, ale pak jsem si řekla: "Kašlu na to, jdu se dívat!" Je to opět o upírech ze střední školy. Hodně lidí by to přirovnalo k twilight, ale neřekla bych že to s tím má něco společného. Jediná společná věc je milostný trojúhelník mezi Elenou, Stefanem a Damonem. Seriál je již od prvních dílů celkem napínavý a řada od řady je drsnější a drsnější. Podle poslední série bych ale řekla, že už nevědí, jak to prodloužit. Je to jen můj názor. Jinak určitě doporučuji tomu, kdo nečetl knížku ať se podívá, protože je to velmi povedený seriál! A ten kdo knížku četl, tak se na to samozřejmě podívat může, ale bude z toho všeho trochu zmatený. V knížce jsou ty postavy popsané úplně jinak, než je to v tom seriálu a je jich tam i mnohem víc. ( Knížky jsem nečetla celé! Našla jsem si pár kapitol na internetu a asi u třetí jsem skončila, protože mě to pletlo)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The Vampire diaries

Nejdřív jsem začala číst knížky a až teprve potom jsem se začala kvůli tomu dívat na serial, myslela jsem si že to bude přesně podle předlohy ale není, je to podle mě lepší než jsou napsané knížky, tak sem od ních upustila a přestala je číst. Sice sem si po první epizodě nebyla uplně jistá jestli se na to budu dívat ale podívala sem se na par dalších a už to jelo dál až do konce až sem se na nich stala trochu závislá:)). Herci jsou vybraní naprosto přesně. Děj je užasný. Jediné co se od knižky nezměníla je moje nejoblibenější postava, Damon. Ktarý je prostě nejleší je v něm jak to dobré tak to zlé. Ztím nejlepší byla pro mě 4. serie a to finale, naprostá BOMBA!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Vampire 2.0

Na Deníky jsem se začala dívat na doporučení mých kamarádek. Zpočátku jsem si říkala, že to bude blbost a nemá cenu se na to dívat. Kupodivu jsme si tento seriál oblíbila amjednu dobu patřil k mým nejoblíbenejěším. Bohužel jak je seriál starší, jeho kvalita klesá. Měla jsem tam spoustu oblíbených postav, ale buď je rovnou zabili, nebo z nich udělali bezcharakterní cosi. Herecké výkony bývají občas bídné a hlášky už taky nesjo uto, co kdysi. Přesto mi tento seriál přirostl k srdci a asi se ho jen tak nezbavím.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nej seriál všech dob........ aneb Upíří deníky

Tak bych chtěla začít tímže že když jsem se dívala předzačátkem na nově na fotku upířích deníků tady na tu kde jsou všichni z první serie tak sem si řekla: Bože tady nebude žádnej hezkej kluk.Možná jedině Jeremy. Ale teď ? Je pro mě nej Damon a fandím mu u Eleny.Už první díl seriálu byl pro mě super.A ted už koukám na 4 serii a furtz mě to baví a chci další a další serie.Někteří lidi odsuzují tenhle úžasnej seriál dřív než by se na něj podívali.Ale proč? Já ho miluju a všem ho doporučuju. :) a neodsuzujte tento seriál dřív než ho uvidíte. Ten kdo tvrdí že je to seriálová twillight saga tak by se měl podívat a zjístit že knihy upíří deníky byli dávno před stmívání takže je to pitomost.JE TO TO NEJLEPŠÍ O UPÍRECH A OBECNĚ I NEJLEPŠÍ SERIAL CO KDY NĚKDO VYMYSLEL nebyt tohoto serialu tak o upírech skoro nic nevím.Klobouk dolů před spisovatelkou upířích deníků.Děkuju L.J. Smith za to že tento příběh o Eleně, Damonovi a Stefanovi vymyslela a děkuju Julii Plec a Kevinovi Williamsonovi za to že vymysleli scénář a sprostředkoliho lidem. JEŠTĚ JEDNOU MOC ZA TO DĚKUJU :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hello John... Goodbye John...

TVD sleduju už od 1. série, kdy jsem ještě vůbec nebyla ,,seriálově závislá,, a další seriály, který jsem v té době znala byla možná ty, který vysílala tývý nova :D Proto jsem si myslela, že je to ten absolutně nejlepší seriál na světě... Jenže pak přišly další seriály a já si uvědomila, že s TVD to tak žhavý nebude :D Jistě, je to dobrej seriál s upíří tématikou, ale jsou i lepší ;D
Co se sérií týče bych řekla, že nejlepší byla ta druhá, kdy se to všechno parádně rozjelo, a já se u ní nenudila. U 3. jsem si už ale říkala: WTF, to jako myslíte vážně?! :D Bylo to takový zmatený, vypadalo to, že se v tom sami tvůrci ztrácí :D. Nejhorší byl věčný boj Delena X Stelena... :D
Plusový body ode mě ale mají za výběr herců do mužských postav... :P. Takovej Damon, Elijah, Klaus, Jeremy a další... hned se na to líp dívá :) :D Jen nechápu, co všichni vidí na Tylerovi, mě tak úžasnej teda nepřijde :D Z ženských postav mám nejradši Caroline, a i když si na ni spousta lidi stěžuje, tak i Bonnie. A měla jsem ráda i Annu, jen místo Eleny mám raději Katherine ;D
Dá se na to dívat, a já se na to budu dívat pořád, protože se vždycky najde něco, na co budu nadávat, ale taky něco, co jim budu chválit :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

hororová romantika

První dvě série jsem hltala. Ve třetí a čtvrté sérii jsem začala mít dost uřvané Eleny, která nevěděla, co chce, ale každý chtěl ji. Jako upírka byla ještě otřesnější než jako člověk. Vydržela jsem se dívat jen díky Původním a Katherine, která kdykoliv se objeví, stojí to za to. Kupodivu pátá série i bez Původních se nerozjela špatně. Šestá série po nějaké době napravila seriálu reputaci. Bonie je pro mě hrdinka a nejlepší postava vůbec.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

"Always and forever"

Pri pozeraní pilotu som bola z počiatku znudená, až do chvíle keď sa na scéne objavil Damon. V tej chvíli seriál nabral úplne iný rozmer. Vztah Stefana a Damona a postupne odhaľovanie ich historie bolo a stále je na TVD to najlepšie. Prvé tri série boli naozaj perfektné,každá jedna scéna premyslená a postavy tak rozmanité, že každý si našiel svojho favorita. Medzi moje top postavy patria poväčšine záporáci, asi preto, že TVD ich ma jedných z najlepších vôbec. Katherine,Klaus,Kai a v prvej sérii aj Damon (aj keď toho zbožňujem až do konca) sú jedni z najlepších akých som videla. Okrem postáv má seriál výborne spracovanú mytológiu a flashbacky do rôznej doby. Linka s pôvodními a s doppelgängers bola pre mňa jednoznačne vrchol seriálu. S poslednými sériami, najmä 5 a 7, išla kvalita dolu, ale rozhodne nie na toľko, aby som prestala sledovať. Ja osobne som nebola nadšená z presunu Klausa a spol do The Originals. Pôvodnú rodinu síce zbožňujem, ale oveľa viac ma bavil ich pobyt v Mystic Falls s ostatnými postavami ako neustále sa naťahovanie s čarodejkami v New Orleans. TVD tak isto ich neprítomnosť neprospela. No napriek kolísaniu posledných sérii, koniec bol skvelý a naozaj krásny.

TOP postavy: Damon, Katherine, Kai, Klaus

1.séria-100%
2.séria-100%
3.séria-100%
4.séria-80%
5.séria-65%
6.séria-100%
7.séria-60%
8.séria-75%-za posledné 4 diely! :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ten seriál je....

Nejprve jsem tomuto seriálu odolávala ,ale po prvním schlédnutí dílu jsem se od něj nemohla odtrhnout.Chtěla jsem i nadále zjistit ,jak bude postupovat románek mezi Elenou,Stefanem a sexy Damonem.
První serie byla skvělá,neustále překvapení a skvělé scénu,druhá natotata.Třetí už byla pro mne trochu slabší,ale stále jsem hltala každý moment mezi hlavními hrdinami a jejich osudem,když poté přišla čtvrtá serie ,ssřekla jsem si,tak fajn aspon uvidím ,jaká je Elena jako upírka,musím však uznat,že teď ,i když stále seriál MILUJU mi přídě,že se do děje všechno zamotává,ale stále CHCI VĚDĚT JAK DO VŠE SKONČÍ NA KONCI-kdo s kým bude,kdo zemře a kdo zůstane upírem.....ZKRÁTKA UŽ BYCH BYLA RÁDA VIDĚLA KONEC.Navíc by mě zajímalo ,co zase vymyslí do páté serie za zápletku,ta už mi přijde zbytečná.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vzbuzuje to ve mě emoce...

Když jsem začínala poznávat "svět seriálů" toto byl jeden z prvních. Možná i proto je můj oblíbený.

První díl ve mě vzbudil takový tajemný pocit, možná chvílemi až pocit strachu. A strašně jsem chtěla vědět, jak to bude pokračovat. A to je to, co se mi na tomto seriálu líbí - vzbuzuje emoce. Nikdy se u žádného dílu nenudím.

Co se mi také líbí je to, jak se postavy mění, že postava není celý seriál zaškatulkovaná jako "ten hodný" nebo "ten zlý".

Přečetla jsem první díl knihy a myslím, že se to se seriálem nedá srovnávat. Např. postava Eleny mi v knize připadala jako nějaká "hloupá pipka"

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Welcome to Mystic Falls.

Jak se říká, tak já jsem ten pravý fanatik. TVD sleduju snad od začátku, kdy hned při prvním dílu jsem si seriál neuvěřitelně zamilovala.
1. - 3. série: Asi úplný vrchol. Nevím jak to stručně popsat. Bavil mě Damonův šarm, kouzlo jeho osobnosti. V každém jeho pohledu bylo vidět, jak moc ho hraní baví. Zamilovala jsem se do něj na první pohled. V každém rozchodu Eleny a Stefana jsem viděla další, pokaždé větší šanci pro Elenu a Damona. V momentě, kdy Damon začal pociťovat svou náklonost k Eleně, byla jsem v sedmém nebi. Nemám snad jedinou vítku. 100%
4. série: Seriál začal pomalu upadat. Stalo se nevyhnutelné. To k čemu seriál směřoval už od samého začátku. Elenina proměna. Její pomstychtivost převzala veškerou kontrolu nad seriálem. Už neměl ten šarm jako na začátku, kdy se oba bratři snažili zabránit, aby se Elena stala jednou z nich. Dočasný odchod Stevena ze seriálu taky na sledovanosti nepřidal. 70%
5. série: OMG. Pokus vrátit seriál k původní slávě. Nepříliš úspěšný, ale zkusili to. Damon a Elena už nebyli tak vzácní, když měli to co chtěli. Začala jsem si pomalu opět zamilovávat Stefana. Ze začátku mi ho bylo hlavně líto. Klaus a Caroline. To bylo něco, čím si mě seriál opět získal. Doufala jsem ve více scén, tohoto páru, jsou mí oblíbení. Na konci série jsem byla celá nesvá ze smrti hlavní postavy. Takovou emotivní scénu jsem už dlouho neviděla. 100%
6. série: Tak tady tohle je příklad toho, kdy se seriál dostane tam, kde jste ho celou dobu chtěli mít, a pak vlastně zjistíte, že to pořád není ono. Elena byla tak nějak v kelu, Stefan taktéž, a celý zbytek party se je snažil nějak povzbudit. Damonův návrat byla jedna z nejlepších scén, které jsem kdy viděla. Paul i Ian to neuvěřitelně dobře zahráli. Věřila jsem jim každičké slovo, každou slzu. Viděla jsem už hodně seriálů, ale tahle scéna byla zaručeně nejlepší ze všech. Elena podnikla neuvěřitelné věci, aby na Damona zapomněla. A když se jí to konečně povedlo? Vrátil se zpět. 80%
7. série: Na konci šestky, mi slzy tekly proudem. Ale všechno jednou přebolí, a tak i odchod Niny mě omrzel. Seriál získal ten super šmrnc, který měl na začátku, a já jsem zatím spokojená.
Ztrátu Eleny nám nahradila Caroline, kterou mám teď snad nejvíce ráda od doby, kdy se seriál začal vysílat. Zajímavé jsou také ty skoky v čase o 3 roky. 100 %
Je neuvěřitelné, jak moc se seriál změnil od doby, kdy se začal vysílat. Nechám si rezervu do konce 7. série.
Edit: Po shlédnutí finále seriálu jsem spokojená. Celý seriál dostal správné emotivní zakončení, se kterým ůže být spokojený leckterý fanoušek. Určitě se k seriálu jednou vrátím, protože začínám poznávat, že mi chybí. Celý týden se těšit na sobotu, kdy se konečně podívám na nový díl? Tenhle pocit se pomalu, ale jistě vytrácí. Seriál jsem si zamilovala od prvního dílu a vydržela jsem až do konce.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The vampire diaries

Tenhle seriál mě nadchnul již od pilotního dílu. Je v něm vše co by v seriálu mělo být: Napětí, romantika, drama ... Postavy jsou herci tvořeny tak že k nim ladí jako kdyby byli pro sebe stvořeni například Damon absolutní záporák a po dvou sériích jsem si ho absolutně zamilovala. Seriál je doprovázen typickým americkým humorem obzvláště sarkastický např. u Katherine.. U 5. sérii mě seriál pomalu přestávalo bavit a premýšlela jsem jestli se budu koukat i na 6. sérii ale nakonec mi kamarádka řekla že není až tak špatná. A opravdu byla lepší např. úžasný nápad Caroline má vyplé emoce a přesto se dokáže ovládat a nezabijí.. Určitě doporučuji se kouknout :3..

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zbytečné protahování

Seriál má své kouzlo a byla jsem jím unesená už od prvního dílu a zamilovala se a zvládla se dívat měsíc v kuse. První tři série jsou vážně kvalitní, ale pak už scénáristi začínají vařit z vody a protahovat to kvůli penězům a dělají z toho slátaninu, což se stalo i u Pretty Little Liars.. Už to sleduju spíš jen ze zvyku a jak to vlastně dopadne. Přecejen, seriál se mnou už je několik let a jen tak na něj nezapomenu. :)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Damon :)

Zaujalo to uz od zaciatku od prvej serie nevedela som sa nabazit upirov a vsetko ku tomu vsetkemu sa pridali vlkodlaci dvojnicky carodejnice lovci povodni a hybridi a este neviem co dalsie a hlavne Alarick. myslim si ze od zaciatku dava uzasny vykon ako sa spriatelil s Damonom najlepsia dvojica v serialy... Serial je kazdou seriu zaujimavejsi vzdy je tam nejaky zloduch alebo uplne nieco ine co by sme necakali. Kazda seria je neodolatelna vzdy ma prekvapi ci zapltka postav alebo pribudanie postav a hlavne to ubudanie chybaju mi tam nejake osoby ktore sa uz nevratia skoda. ale aj tak je to pre mna dobra podivana na ktoru sa vzdy tesim. Ak by som mala hodnotit podla serii tak by to bolo takto:
1. seria 100%
2. seria 100%
3. seria 100%
4. seria 90%
5. seria 80%
6. seria 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

TVD

Tento seriál je pre mňa srdcovou záležitosťou. Pozerám ho hádam od svojej puberty a rástol so mnou. Zo začiatku sa pomaličky rozbieha 1. a 2. séria mi príde ako obyčajný teens seriál, (v tom čase som bola teens aj ja, takže som to hltala s očami dokorán), v tom čase sa upírska tématika len rozbiehala takže to bolo fresh, do toho si zakomponujte dvoch bratov - skvelého, dobráckeho Stefana a jeho brata Damona, temného a neuveriteľne sexi. Obaja bojujú o lásku jednej ženy ktorá odhalila ich tajomstvo. 3. séria je už obohatená o Originálnych upírov. 4. séria sa mi hltala trošku pomalšie no oplatí sa pozrieť, ale čo sa týka deja, od 5. série hltám každý diel a dokonca niektoré aj dva krát. Vlastne tento seriál hltám celý. Plný lásky, zrady, priateľstva, nenávisti, pomsty, boja. Upíri, vlkodlaci, čarodejnice a samozrejme sexi herci - to je pre mňa tá pravá zmes.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:)

Tento seriál som si obľúbila. Veľmi sa mi páči dej a všetko okolo postáv. Po štvrtú sériu to bolo výborné ale keď prišla piata tak ma to trochu sklamalo. Čakala som od toho viac než nám dali dúfam, že v šiestej to vylepšia.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Donucení,které střídá nadšení!

Po přemlouvání mých spolužaček jsem se začala koukat na tento seriál.Musím uznat,že je to na tuto tématiku asi nejlepší seriál.Herecké obsazení také velmi zajímavé.
Ze začatku jsem tomu nedávala moc šanci,ale postupem času jak už to tak býva to předčilo mé očekávání :) Nejraději mám asi Ninu,její herecké schopnosti jsou jedinečné...Takže rozhodně pokud se chcete podívat na něco o upírech a nejen o nich,neni co řešit tento seriál je pro to ideální :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nadmerné množstvo nadprirodzeného...

Prvé dve série a nejaké epizódy z tretej som doslova hltal. No časom ma to akosi prestalo baviť... Chápem že je to seriál o upíroch atď., len sa mi zdalo už toho strašne moc :D Najskôr upíri- to bolo okej- vzhľadom na to že sú to Upírske denníky- potom tam boli vlkolaci (vo filmoch a seriáloch o upíroch sme na také stvori tiež zvyknutý) ale potom sa tam objavili ešte nejaký hybridy, čarodejnice, maniacký zabíjači upírov, vlkolakov a neviem čoho ešte, ďalej ešte aj nejaký pôvodný a k tomu ľudia ktorý zomrú a odzomrú.
Mám síce ten seriál rád, a naozaj majú dobre nápady, ale zdá sa mi že tam je v kope už toho veľmi veľa. Okrem toho sa mi nepáčilo že je Elena s Damonom a tak som sa na seriál vykašlal úplne :D A ešte aj preto že tam po čase nikde nebola Katherine. Ako ale pozerám promo fotky k 5. sérií, vidím že by som sa mal k seriálu opäť vrátiť. Snáď ma to po dlhšej pauze opäť chytí.

Mimochodom, seriál má jedno veľké plus: veľmi sympatické herecké obsadenie.

1. séria: 100%
2. séria: 100%
3. séria: 90%
4. séria: nevidel som celú, ale za to čo som videl asi 80%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

VD vs. SC

Myslím, že bude pěkné srovnat tyhle dvě věci od L.S.Smith, a to jak jejich seriálovou, tak i knižní podobu.

V obou případech to tvůrci kompletně překopali od základů, co se počtu postav a jejich pohlaví týče.
V případě Upířích deníků to byla změna k lepšímu, celý příběh je mnohem atraktivnější, taky je možné soustředit se na více detailů, atd.
V případě Tajného kruhu je tomu bohužel naopak. Trend "co díl, to mrtvola" byl celkem zábavný, aspon do doby než ve 4. (!) díle umřela hlavní a podle mě pro pokračování seriálu esenciální postava. Dál jsem vážně nekoukala, protože by mi to asi přišlo padlý na hlavu.

Takže moje rada - kdo chce skvělý Upíří deníky, nechť si pustí seriál. Kdo chce skvělý Tajný kruh, na seriál kašlete a radši si skočte do knihovny.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

=)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů dnešní doby. Naštěstí se seriál příliš nepodobá knížce ( což je podle mě dobře!). Děj je téměř stále poutavý a něčím zajímavý, i když ve třetí sérii mi některé díly přišly o ničem a na můj vkus s některými věcmi autoři otáleli moc dlouho a jiné zbytečně prodlužovaly, ale posuďte sami.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Vampire Diaries

První 4 série mě naprosto bavili. Příběh o upírech, vlkodlacích, původní rodince atd. mě vážně nadchl. 5. řada už nebyla tak dobrá, jako předchozí, ale pořád na tom bylo ještě něco, co mě lákalo se dívat. Podle mě měli "Upíří Deníky" skončit 5. řadou. 6. řada už mě vážně nebavila, děj je jedno a to samé dokola. Myslím si, že tento seriál už měl skončit a ne pokračovat ještě 7. sérii. Teď už hodnotím 70%, protože už je to fakt přehnané. A 7. série bez Eleny? No nevím...

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Steroline and Delena!

Seriál, který sleduji už hodně let, někdy naprosto báječný, někdy tak nějak průměrný a někdy dokonce špatný avšak jen minimálně, za což má můj obdiv, protože myslím, že když si seriál udrží úroveň, aniž by byl někdy nějak zásadně špatný, tak je to zkrátka seriál, který musíte milovat od začátku do konce!
Mám zkouknutých již 6 sérií a ta 7 tu co nevidět bude, jediné, co mě teď asi mrzí je, že mě závěr 6 zklamal natolik, že se na tu 7 jen těším, ale není v tom žádná obvyklá nesnesitelná nedočkavost, tudíž doufám, že 7 vyšvihne něco, čím si vyžehlí ten smutný konec 6 :-)
Ale je to zkrátka seriál, který musím nadchnout každou puberťačku a ne jen tu, určitě si najde fanoušky v každé věkové kategorii... Za mě nejlepší seriál z upířího světa! :-)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A takhle to dopadá..

K tomuto seriálu jsem se dostala až před devátým dílem druhé série. Do té doby jsem o něm neměla ani tušení. Dokud za mnou jednoho dne nepřišla spolužačka a neřekla mi, že něco takové je a nabídla se, že mi seriál donese. Já jsem zrovna v tu dobu neměla nic moc co na práci, tak jsem si řekla proč ne. Za pár dnů mi přinesla flashku a já si doma sedla k počítači a začala jsem koukat.

Naprosto mě to pohltilo - natolik, že jsem si násilně stanovila pravidlo 1 díl denně. Samozřejmě jsem to nevydržela a brzo měla všechny díly zkouknuté. v tu chvíli se dostavilo staré známé ''A co bude dál?''. Okamžitě jsem začala na internetu hledat další díl. Když jsem zjistila, že si budu muset pár dnů počkat, nebyla jsem z toho nadšená, ale zvládla jsem to. Tím se zrodilo mé každotýdenní netrpělivé očekávání nového dílu.

Co mě na tom tak pohltilo?
1. Skvěle vybraní herci
2. Ze začátku do seriálu nemíchali blbosti
3. Děj, který se lišil, ale zároveň nelišil od knižní předlohy (která se mimochodem nedá číst :D)
4. Samotný námět. Vždycky jsem měla ráda fantasy, ale až díky TVD jsem se naprosto zamilovala do upírů. A to díky Katherine.
5. Scény dvojnic
6. Super hlášky některých postav.
7. Sexy přízvuky

Ze začátku jsem strašně fandila Eleně a Stefanovi, Damona jsem ze začátku nemohla ani cítit. V průběhu jsem se do něj ovšem bezhlavě zamilovala :D Stejně jako do Katherine.
Eleně bych než začala čtvrá série nafackovala skoro pokaždé, když otevřela pusu. Protože z ní pak nevypadlo nic jiného než ''Everything's gonna be okay.''. A tato věta v jejích četných obměnách mě přiváděla k šílenství. Ovšem co začala 4. série, je to mnohem lepší.
Neznám jiný seriál, kde bych ''záporáky'' milovala víc než ''klaďase''. Katherine, Klaus, Rebekah.. Kdo by je nemiloval? Jsem divná, ale naprosto ujíždím na jejich přízvucíh :D Třeba takový Joseph Morgan (Klaus), Claire Holt (Rebekah), nebo Nina Dobrev (Elena/Katherine).

Za mě 100%, protože i když jsou některé díly slabší, tak celkově si ten seriál drží skvělou úroveň. Už se těším na další sérii.

100 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Nic Moc

Byla jsem zvědavá, tak jsem se koukla a musím říct, že mě to nějak zvlášť nenadchlo. Musím říct, že Paul Wesley a jeho výkon se mi mnohem více líbili ve Fallen. Ale rozhodně to je lepší, než Stmívání a pro ty co zde píší, že je tu podobnost se Stmíváním, tak Stmívání bylo napsáno až o 12 let déle. Já upíry obdivuji už dlouho. Ne kvůli debilnímu Stmívání, kde se ukazuje jen to dobré a nádherné. Tato série se většinou líbí puberťačkám a to hlavně kvůli Robertu Pattinsnu. Já vyrostla na staré dobré upírské klasice jako je Underworld a Blade. Z dnešních seriálů o upírech se mi líbí asi jedině Krevní pouta a stejnojmenné knihy od Tanye Huffové. Většina lídí se začala o upíry zajímat až s příchodem Stmívání. Což je smutné vzhledem k tomu, že tam převládá převážně romantika přehnanej sentiment a infantilita.

60 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Vampire diaries IN, Twilight OUT

Upíří deníky většina lidí srovnává s Twilight ságou. Odsuzují, aniž by viděli alespon jednu serii. Nemám ráda věty např. "Viděl jsem dva díly, a je to stejný jako Twilight"
Prostě jak mohou srovnávat něco, co vůbec neznají! To dá logiku.
Mám ráda i to i to. Ale musím uznat že Upíří deníky jsou lepší. Lepší herci, písničky, záběry, scény, upíři atd.
Navíc když srovnáte Bellu s Elenou, Jacoba s Damonem, Edwarda se Stefanem atd. Tak je asi jasný kdo je lepší a kdo horší.
Také nemám ráda když říkají že TVD je levnou kopií TS, když to není pravda.
Knihy TVD vyšly už v 1991 zatímco knihy TS 2005.
Takže kdo je tu kopie?

A také bych chtěla podotknout, že když jsem to neviděla tak jsem to odsuzovala zuby, nehty. To jste mě měli slyšet :D Ale co jsem viděla na nově poprvé 16 díl 1 serie, opravdu mě to zaujalo na celý život! :)

100 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Milý deníčku,

seriál jsem viděla celý a nemůžu se dočkat 5. série.
1. série: 100%
2. série: (Elenina snaha zemřít je fakt otravná, ale Katherinin příchod na začátku série to vylepšil)80%
3. série: (Stefan bez emocí je na..., ale příběh původní rodiny + Elenin vztah s Damonem) 90%
4. série: (Elena jako upír je stejně otravná jako ve 2. sérii, Jeremy a Bratrstvo Pěti je prostě super, Damon a Elena (no konečně :D), Elena bez emocí je to nejlepší oživení, které TVD potřebovalo) 100%

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Upíři, upíři a upíři!

Tak myslím sí, že je určitě špatný srovnávat to se Stmíváním, protože je to úplně něco jiného. A když někdo tvrdí, že Upíří Deníky jsou zkopírované, tak lže, protože Upíří Deníky byly napsány dříve než Stmívání - takže asi tak.

Na seriál jsem se chystala dlouho, protože mám vždycky problém s nějakým novým začít, prostě mě to neláká. Minulý rok jsem do seriálu byla vážně zblázněná, protože jsem teprve v dubnu 2012 začala koukat na jedny z prvních epizod. V létě jsem dokoukala i třetí a byla jsem naladěná do Damona, Stefana a dalších kluků. Nepřemýšlela jsem vážně o ničem jiném, taková ta platonická láska. Rozhodně už jen kvůli tomu doporučuji seriál všem, kteří chtějí aspoň na 40 minut vycouvat z reality.

Ovšem, že nemůžu jenom chválit. Čtvrtá série mi přišla v prvních dílech opravdu nudná, musela jsem se pořádně rozkoukat, abych si zvykla na všechny ty změny (nechci spoilerovat- proto neřeknu nic konkrétního).

Těším se na finále 4.té serie a na další a další série. Always and forever.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

To je vše co dokáží?

Na tento seriál jsem dychtivě začala koukat před čtyřmi lety. Hltala jsem ho, co to jen šlo. Příběh, postavy a jejich obsazení, muzika, prostředí. Vždy jsem čekala, až nastane den D...

Něco se změnilo, už to není takové, jako dříve. Každý další díl je utrpení, ale stejně se koukám dál a dál, nejspíše ze zvyku, nebo díky J. Morganovi. Už mě ničím dlouho nepřekvapili. Doufám, že se něco změní.

50 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

BEST SERIAL!

Opravdu, jak už tu někdo napsal, Glee nemůžeš srovnávat s High school musical a ani UPÍŘÍ DENÍKY s Twilling. Třpytící se upíří v twillingu? Ale notak! Takovou blbost nikdo nezažil.Na upířích denících není nic k vyčítání prostě, BEST SERIAL FOREVER!!!!!!!!!!!! ♥♥

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Môj naj

TVD pozerám skoro od začiatku. Hneď v začiatkoch ma zaujal bad Damon a dobrý brat Stefan. Je to podľa mňa najlepší seriál čo som zatiaľ videla. Pravidelne pozerám už piaty rok, nalákala som naň veľa ľudí a nikto si nesťažoval :) Síce štvrtá série bola oproti ostatným dosť nezáživná, piata ju vykompenzovala. Jediné mínus u mňa je smrť Alaricka a sem tam dosť otravná Kata-Elena. Toto im neviem odpustiť. Inak dávam 100% hlavne kvôli sympatickým hercom (nemyslím len Damona) a tak isto aj príbeh je dá sa povedať návykový. Milostní trojuholník, upíri, vlkodlaci, čarodejnice, sem tam duchovia, hybridi, dvojníci a neviem kto ešte zaručuje dobrú sledovanosť. A hlavne Damon Damon Damon hlavne bez trička a keď je zlý :D

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ahoj bratříčku...

The TVD se rozhodně nebodobá knížce.
Jako první jsem četla knížku a musím říct že mě seriál překvapil. Jelikož jsem moc takovích věcí neviděla čekala jsem něco ve stylu Twilligth nebo Buffy.
No rozhodně je to skvělý seriál.
O to se u mě zaslouřila hlavně Katherine s Damonem. A samorřejmě Niklaus a spol.
Stvářnění je skvělé i když Stefana bych klidně nemusela vidět tak často.
Vedlejší postavy z knížek se dostávají mezi hlavní? Ano i to je možné. Alaric S. je naprosto úžasně vyzdvižen a to samé i Caroline.
Podle mě prostě skvěle vytvořený seriál.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Upíří :)

Ani nevím jak sem se k seriálu dostala.Asi jsem o něm četla někde v časopise.Okamžitě jsem propadla.Nejlepší je bezkonkurenčně Damon a ve 2.sérii jsem si oblíbila Elijaha.Moje ségra tvrdí že je to jen kopie Stmívání.Vůbec s ní nesouhlasim.Upíři z Deníků jsou krvelační a nepřadvídatelní.Přesně tak si upíra představuju.Žádná kopie.Navíc jsou tady zapojeny čarodějnice,hybridi,Původní upíří.Nedávno jsem zkoukla díl 4x18 a Elena, která u mě v prvních 3 sériích byla jedna z nej postav, se změnila na Katherine.Fakt sem nemohla uvěřit jak tam chladnokrevně zabíjela a byla přesně jako Katherine.Naopak mě zaujal vztah mezi Katherine a Elijahem.Že by přece jen Katherine nebyla taková mrcha?No nechám se překvapit.

90 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Upíří deníky

Seriál, od kterého jsem hodně očekával a čekal jsem, až ho Nova konečně začne vysílat, nakonec nezklamal, a ač je seriál teprve na začátku ( pro mě ), výsledek je nakonec více než chvalitebný. Upíří deniky mě jako knižní fenomén nijak nezasáhli a proto jsem rád za tohle povedené TV dílko. To, že nejlepší postavou v sérii je samozřejmě Damon, nechme stranou. Herci jsou obsazeni vynikajícně, atmosféra je slušná a Twilightu se to vůbec nepodobá. A ostatně, i Elena je kus... Upíry mám rád a výsledkem jsem potěšen, takže zatím 80%, hodnocení popřípadě změním. Po první kompletní sérii zvyšuji hodnocení na 90%, hvězdičkové ponechávám prozatím stejné. Rozhodně inteligentnější, napaditější, napínavější a zábavnější než Twilight. Tohle skutečně potěšilo.

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

chybný prvý dojem

pred nejakou dobou som videl prvý diel so slovenským dabingom a pomyslel som si bože aká blbost. Upír čo chce večne chodit na strednú a je odolný voči slnku ,takže som chybne tento seriál odsúdil.
potom som neustale na internete naarážal na otkazy a pozitívne hodnotenia apreto som sa rohodol dat serialu druhú šancu v originále. milo ma to prekvapilo. pekná zapletka. je to krásna kombinácia Buffy a True Blood.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

60% nebo 70%? Toť otázka

Ano, přesně... První série 50%, druhá 80%, třetí 50%..Toť otázka, kolik dát...Dávám 50%..už jenom kvůli slabý třetí sérii...přemejšlim, jestli má vůbec cenu dívat se na čtvrtou..
Elena je kráva. TEAM KATHERINE!!!
Po čtvrtý sérii řeknu asi jenom tohle. Myslí to ta Plecka vážně? Končím s VD, na pátou se nedívám. Originals zkusím, ale nevím.

30 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

--

Dokud tam bylo trio (Rebekah, Klaus a Eilijha) byl to můj nejoblíbenější serial ale boužel tam už nejsou takže tím pádem to promě upadá bez nich to už není ono ! Maji vlastní a lepší serial The Originals :)) Dokud tu byli tak bych dal 100% ale už nejsou tak tím pádem dávam 50% ...Radši se koukněte na The Originals je to lepší ;)

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Co mě nejvíce zaujalo...

Říká se, že knížka je vždy lepší než film nebo seriál. Zde výjimka potvrzuje pravidlo. Možná k tomuto názoru trochu přispělo, to že jsem viděla seriál dřív, než četla knihy. Ale i přes to, si stále myslím, že seriál vyniká líp než kniha jak v dějové linii, tak v charakteristice jednotlivých postav.

V seriálu mě nejvíce zaujala postava Damona (zřejmě i proto, že jsem holka), setkala jsem se, s lidmi kteří tvrdili, že je to záporák, vrah, blbec… Pro mě je však akorát muž (upír), který se snaží vypadat jako záporná postava, nechce aby ostatní věděli jaký opravdu je. Hodný, spolehlivý (v mezích), ale hlavně muž svého slova je čestný, to jak se vždy před Stefanem snaží chovat jako největší hajzlík a grázl, to vše je jen maska kterou nosí, ale bez té masky by to nebyl on. Když někoho slyším oněm mluvit ve zlém, vždy se mi vybaví scény, kdy umírá Rose a jak jí „pomohl“ zbavit se té bolesti, jak jí vytvořil ten sen. To je ta chvíle kdy ukázal jaký opravdu je.

Tento seriál má určitě před sebou ještě budoucnost a minimálně 2-3 další série. Už teď se nemohu dočkat 4-té série.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Otravné a frustrující

O Upířích denících jsem nechtěl ani slyšet. Více či méně jsem na ten seriál začal koukat opravdu jen z dlouhé chvíle.

Bohužel seriál mě zklamal v mnoha ohledech. Ze všeho nejvíce mi přijde jako děsná vykrádačka Buffy, přemožitelky upírů, kterou nesmírně miluji jako jeden z nejlepších seriálů všech dob. A dále Stmívání, které zase upřímně nenávidím.

Seriál je o partě mladých, krásných a přijde mi i bohatých lidí, kteří se tak nějak zapletli s nadpřirozenem. Jsou tu lidé. Kdo není člověk, musí být upír. Kdo není člověk ani upír, musí být vlkodlak. Kdo není člověk, upír nebo vlkodlak, tak prostě bude čaroděj. Aby toho nebylo málo, tak tu uděláme ještě hybridy. Upíry rozdělíme na starší a původní.Jedni nemůžou chodit na světlo, druzí zase můžou. Jedni se nedají zabít, druzí mají prsten nesmrtelnosti. Oběma rasám ubližuje jaká si kytka. Zkrátka docela myšmaš, který mi byl opravdu protivný.

Do toho neustálý upírský trojúhelník Damon-Elena-Stefan. Sledovat, jak se jejich vztahy vyvíjejí je možná zábava, ale tak na dvě série.

První série si drží ještě jaký si standart, respektive jsou dobré. Bavili mě, a nelitoval jsem stráveného času u televize. S třetí sérií nastává obrovský pád kvality, a čtvrtou už jsem nezvládl ani dokoukat. Protože z Eleny se prostě stane labilní děcko, kterému byste nejradši dali pár facek.

Je to škoda. Seriál má docela kvalitní hudbu, první dvě zdařilé série i zajímavé herce (mimo Elenu). Přesto patří k tomu nejhoršímu s upíří tématikou, co jsem měl možnost shlédnout. Původně jsem chtěl dát 40%, ale vzpomněl jsem si na všechnu tu frustraci, když jsem se nutil dokoukat třetí a čtvrtou sérii a proto dávám ještě méně.

30 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nejlepší!

Kamarádky mi o tomhle seriálu pořád vyprávěly, a tak jsem se rozhodla ho skouknout..zatím jsem u začátku 2. série, ale počítám se dívat dál! Seriál je opravdu dobrý a první série mě natchla :) doufám že to tak bude i na dále :)

Stefan-Je to správňák a hodný kluk,ale nějak ho nemusím! Je nudný a nemá dobrý výrazy..
Damon-Zbožňuji ho! Vůbec mi nevadí, že je zlý..je krásný a lepší než Stefan..Navíc má dobrý ksichtíky a je vtipný..a zasloužil by si Elenu mnohem víc než Stefan! :))
Elena-Je fajn, akorát teď začíná být otravná..hodně mě mrzelo jak ve 2. sérii ve třetím díle řekla Damonovi, že už jí ztratil na vždycky...bylo to od ní hnusné..ale třeba v dalších sériích bude zase v pohodě..

Co se mi líbí-Seriál je vydařený, dobré efekty a tváře upírů, čarodějky, vlkodlaci :)..

Co se nelíbí-Že si Elena vybrala Stefana! Damon je mnohem lepší!..I když je zlý a tak,ale myslím si,že kdyby byl s Elenou, tak by se změnil! Někdo říkal, že spolu ve čtvrté sérii budou, tak doufám, že se toho dočkám :)

Takže jak bych to shrnula? Seriál naprosto žeru! Je to fakt dobrý seriál a myslím si, že mě nic zas tak nezklamalo a myslím, že ani nezklame :) Doporučuji všem! Jo a není to vůbec stmívání! Stmívání jsem měla taky fakt ráda, ale už mě omrzelo a když jsem viděla tenhle seriál, tak jsem si řekla, že to je stokrát lepší než stmívání!! :) Takže všichni nadšenci upírů a love story sem! :)

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nejlepší seriál o upírech

TENTO SERIÁL JSEM ZAČALA SLEDOVAT, KDYŽ HO POPRVÉ VYSÍLALI NA TV MARKÍZA A HNED MĚ ZAUJAL. HERCE IANA SOMERHALDRA JSEM ZNALA UŽ ZE SERIÁLU ZTRACENI,KDE HRÁL BOONA V TOMTO SERIÁLU BYL MÝM OBLÍBENCEM :) KDYŽ JSEM SLYŠELA POPRVÉ O SERIÁLU UPÍŘÍ DENÍKY MYSLELA JSEM, ŽE TO BUDE JAKO TWILIGHT SÁGA, ALE JE TO ÚPLNĚ NĚCO JINÉHO. A TENTO SERIÁL MILUJU, NEJRADŠI V NĚM MÁM DAMONA A KLAUSE NO PROSTĚ (BAD BOYS :D) VŠEM DOPORUČUJI SE NA NĚJ KOUKAT :)

100 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Prakticky všechno...

Knížka se úplně liší od filmu.
Každopádně seriál je úžasně zpracovaný, skvěle udělané obličeje upírů, atd.
Při prvním díle jsem seděla u televize a říkala jsem si: "Ach jo, další upíři a hádám, že bez děje." Fajn, mýlila jsem se. Když se konečně něco začalo dít, těšila jsem se na další a další díly. Byla jsem hrozně nedočkavá.
Když o tom tak přemýšlím, tak se mi velice líbí dvojrole Niny Dobrev alias ElenaXKatharine. Přiznávám se, že ze začátku mi Caroline přišla jako levá holka s obličejíčkem malé holčičky. Nepamatuji se, kdy jsem si jí oblíbila. Kdybych měla porovnat Stefana s Damona, u mě je vítěz Damon.
No, každopádně jsem se do toho seriálu tak zbláznila, že mám něco jako absťák, když mají měsíční přestávku a já nevidím další díl :D
Neskutečně se těším na podzim a na 5. sérii The Vampire Diaries.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Kde je TVD?

Před dvěma lety jsem se začala koukat na The Vampire Diaries.Poté co jsem zhlédla všechny díly, jsem si tento seriál zamilovala.V září poté začla nová, pátá série, ta mně moc bavila.Ale... myslím, že už měl být konec po páté sérii.Nemyslím to zle, jenom si myslím že TVD už mírně přehrává :/ Skončit v nejlepším :)
1-5.série = 100%

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Evoluce charakterů

Tenhle seriál mě absolutně pohltil. Nejprve vypadá jako seriálová podoba Twilight, akorát s pohlednějšími herci. Nemůžete se ale mýlit víc.
Abych to vzala postupně- nechci to vzít po sériích, ale po hlavních postavách, protože se mi zdá být velice zajímavé, jak se mění a vyvýjí.
Elena Gilbert- hlavní postava- v prvních dílech jako hodná holčička- avšak přemýšlící postava (když zjistí, že Stefan je upír udělá rozumnou věc- začne se mu vyhýbat). V prvních dvou sériích je bojácná a potřebuje neustále bodyguardy. Až ve třetí sérii se mění a začne být odvážnější, dokáže se postarat sama o sebe- přestává být ta naivní holčička. V dalších sériích už začíná objevovat svoji stinnou stránku, je víc reálná- pozdější- Damonova- Elena se mi líbí asi nejvíc.
Stefan Salvatore- ze začátku je ten good-guy a ani vás nenapadne, že by to mohlo být jinak. Když se díváme dál, začne se i u něj objevovat stinná stránka- nevyčítám mu teď jeho rozparovačské choutky, mám na mysli v 6. sérii malou loajalitu, vyprdne se na všechny, o kterých tvrdil, že je má rád.
Damon Salvatore- když jsem se začala dívat, řekla jsem si: "Hezkej borec, ale je to sviňák- nikdy mu věřit nebudu". Hezké předsevzetí, které jsem- jako většina- nedodržela. Damon se začíná ukazovat jako neskutečně loajální člověk, tvrdohlavý. Nedívá se, jak dojde ke svému cíly- koho při tom všem bude muset zabít, je ochoten ochránit své blízké všemi možnými prostředky i za cenu svého vlastního života. A za to mám Damona ráda.
Hodnocení: 90%

Po 7. sérii hodnotím: 60%. Nějak mě už unavuje, jak vymýšlí nové a nové ohrožení a nové a nové tragédie a záporáci. Jaké překvapení, že po odchodu Niny Dobrev šlo všechno do kopru...

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dear diary

Seriál mi ukázala sestra a hned od začátku jsem ho milovala.Postavy mi přirůstaly k srdci.Nej upírka je u mně Katherine a upír je samozdřejmně Damon.Ty jeho hlášky a výrazy no já nemám slov.Vadí mě že všichni říkají že je to pouhá kopie Twilight.A to teda není!TVD je točeno podle knižní předlohy z roku 1992 a to je dávno před Twilight.Uvidíme jak to dopadne už se těším na pátou sérii.Baví mě "boj" mezi Stefanem a Damonem o Elenu,ale doufám že to vyhraje Stefan.Bonnie je snad ta nejotravnější postava ze všech.Naštěstí tam je Klaus,který vše zachraňuje.Jo a mimochodem Klaus musí skončit s Caroline.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
46 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Kam to spěje ?

Na serial jsem se začala dívat, když u nás začala běžet na Nově 1.serie. Od tý doby se tam toho dost změnilo. Připadá mi, že se tam už vytratilo plno základních prvků tohoto serialu. Kde je to: "Milí deníčku..."? Kam zmizela láska Eleny k bratrům Salvatorovým? Myslim, že po 6.serii by bylo už nejlepší serial ukončit. Nic z toho však nemění můj názor, že ten serial je úžasnej. Získal si srdce mnoha diváku,i mě. I když mi bude chybět, tak ať to raději skončí co nejdříve, než z toho bude uplnej propadák.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Srdcová záležitost

Já zastávám názor že seriál jako je Tvd , který se vysíla už 5 let nemůže pořád být stejně kvalitní jako na svežím začátku . Ale tvůrci až na pár vyjímek mají dobré nápady jak seriálu pořád dodávat štávu , několikrát jsem si říkala že už končim , že už se dál dívat nebudu . Nikdy jsem ale nedokázala odolat novému dílu :D
Ale myslím že v nejlepším přestat .Takže 6 by podle mně měla být poslední . Nesmí se z toho stát zamilovaná telenovela! (pokud už se tak doufám nestalo) :D Moje nej série - 4! :)

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The vampire diaries

Upíří deníky jsem začala sledovat minulý rok o prázdninách. Všechny čtyři série jsem naprosto hltala. Tento seriál je skvělej, ale nejlepší díly byly do té doby, než se z Eleny stala upírka. Doufala jsem, že 5. serie už vše završí, ale jak jsem se dočetla bude další serie. Ale i tak se těším a budu sledovat dále. :)

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

jako dobrý..

Tohle je jeden z mála seriálů,který mě baví jako pořád stejně.Těch dobrejch věcí je spoustu teda většina..:) Třeba že Damon je prostě sexy.
Tak spíš to co mě trochu vadí a to jsou úřesně 2 věci:1)Twilight saga-znám pár lidí,který nemaj tenhle seriál rádi s tim že se opičej já teda nikdy nesouhlasila,ale pár věcí mě zarazilo.Jako třeba na začátku 4.serie když se Elena probírá jako upír tak to bylo dost podobný Belle ze Stmívání jestli se nepletu dokonce měla modrý triko a Bella měla modrý šaty..Nebo to jak má Haley dítě a ještě to má bejt holka...No prostě ty co tyhle části vymysleli asi párkrát Stmívání videli.
2)Mě trochu štve to předávání moci ..Objeví se tam Katherine všichni se jí bojí,potom Elijah prostě nějakej super upír,potom Klaus-nejstařší upír na světe!a on se najednou bojí svého otce a pak super mocný čarodějky atd..skončí to někdy? :)
Ale jako i přes tohle je to nejlepší serial co sem zatím viděla...

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

upiri

zatím jsem nevynechala ani jeden dil a naprosto me to uchvátilo,takovou tématiku mam moc rada a nekteré dily si poustim i několikrát za sebou a nejradeji s titulkama,mam z toho pak lepsi zazitek

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Děkuji

Hlavně bych chtěla poděkovat za to, že to není stmívání :D

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriálové podání Stmívání?

The Vampire diaries jsem považoval za lacinou "předělávku" Stmívání do seriálové podoby. A měl jsem z 50% pravdu... Milostný trojúhelník mezi bratry - nenávidějícími se upíry a nevinnou a dokonalou dívenkou X trojúhelník mezi soupeři upírem a vlkodlakem a krásnou nevinnou Bellou.
Proměna hlavních hrdinek na upíry.. a mohl bych pokračovat dále, ale seriál má i své + ovšem i -
Seriál je akční, dobrodružný, trochu strašidelný, romantický, ale i přehnaně přemnožený nadpřirozenými bytostmi jako jsou Hlavní upíři, Původní upíři, Vlkodlaci, Hybridi, Čarodějové a Duchové... připadá mi to až moc nereálné na to bych uvěřil

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

:)

Tento seriál jsem si velmi oblíbila. Má to děj a pořád se tam něco děje. Není to jeden z nudných seriálů. Prostě výborný seriál. Nejradši mám Damona. A podle mě se s Elenou k sobě víc hodí. Ale to je můj názor ...
Nejvíc se mi asi líbí výborné upírské provedení, ztvárnění Eleny vs. Kathrine ....
Už se těším až bude natočená aj 4. série :) Jen tak dál :)

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Mylý denýčku ...

Mylý denýčku dneska jsem omylem zakopl o dřevěnej kolík, zkouším se tomu nesmát ale něják to nefunguje - jsem totiž upír a nemůžu plakat. Mylý denýčku dneska jsem si vzala do hlavy že má postava bude po celý dnešní díl blábolit samé nesmysly. Mylý denýčku jsem feťák. Mylý denýčku jsem čarodějnice, protože jsem černá.

40 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
39 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 28 lidí

VAMPIRE DIARIES

Je to můj nejoblíbenější serial a podle mě je mnohem lepší než twilight která jak si myslím je pouze kopií!!!V první serii se nic moc nestalo a le rozjezd nastal v druhé serii a začarovaný kruh a hlavně to co se mi na tomto serialu toli líbí ZAMOTANOST!!!! a AKCE z tohoto serialu dělá tak skvělou podívanou a napětí co bude DÁLE!!!A hlavně ze všeho nejvíc miluji Damona/Iana a doufám že bude nakonec s Elenou protože se k sobě hodně hodí!!! Také mě příjemně překvapila Caroline v první sérii rozmazlená holčička ,ale v druhe serii dokonalá upírka !!!

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

TVD

The Vampire diaries miluju! Skvěle obsazení herci, a úžasný výkon přdevším Niny Dobrev! A stejně skvěle zvládnutá a napsaná je i role Damona. Nejdřív tak trochu zabiják, který se časem trochu zklidní. Líbí se mi i to napětí mezi ním, Stefanem a Elenou. Postupem času mi Stefan přijde celkem nadbytečný, zato Damonova postava naprosto září. Elenina nerozhodnost občas až štve, ale nadruhou stranu - o to je to zajímavější.

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Božští upíři

K tomuhle mě dokopala kamarádka a za to jí děkuju. Nechtělo se mně na to dívat, pohlížela jsem na to velmi kriticky, protože jsem myslela, že to bude něco na způsob pro mě dost hrozného Stmívání, opak byl pravdou. Koukla jsem na první díl, pak na druhý a už to bylo. Pro mě dokonalý seriál s dokonalými herci =)

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

;D

Jsem fanynkou tohoto seriálu už od začátku jeho vysílání. Naprosto mě ohromil a nemohla jsem se dočkat dalších a dalších dílů. Ale teď?? Nějak mě to přestává bavit. samé milostné trojúhelníky a nic moc akce:( Zdá se mi, že seriál upadá, což je velká škoda:( ale i přesto patří seriál mezi moje nejoblíbenější:D

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Užasný seriáál(100%)

Bála jsem se toho protože jsem si myslela že to bude jenom nějaká podivuhodná imitace twilight ale velmi mě to zaujalo a jeste k tomu chytlo ted byhc se popravde o twilight ani neoprela kolo :-D tohle je tak uzasny serial jsem na nem uz totalne ujetá a už se tesim na dalsi epizody ale ten 11 ocekavany je asi za 24 dnů :-((

100 %
35 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Vampire Diaries

Ďalší užasný seriál s tématikou upírov. S napätí očakávam ďalšie epizódy a som zvedavá ako sa to vivinie.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 30 lidí

TVD

+ Klaus, Klaus a ještě jednou Klaus!!!
+ PŮVODNÍ
+ Damon v 1. sérii
+ Katherine v 2. sérii
+ Klaus + Stefan
+ celkem dobrý výběr herců <3

- táák originální téma.. upíři, vlkodlaci, zabijáci upírů...
- Elena + Stefan
- Bonnie - fuj...otravná, hnusná a děsná chudinka
- 1. série → nic moc se tam neděje..

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Vampire

K tomuhle seriálu mě přivedla kamarádka a nelituju že jsem mu taky podlehla. Podle mě byla 1.série nejlepší. Z postav mam nejradči Damona. Já osobně ježtě než dokoukam jeden díl už se těšim na další :DD.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Pre mna proste nie

Dlho, dlho som odolavala tomuto serialu pretoze som si myslela, ze je to uplna hovadina. Nakoniec som som sa rozhodla si to pozriet, pretoze nadprirodzene veci milujem. Nejako som presla prvu seriu, ale v druhej sa mi potvrdilo, ze mam pravdu. Proti upirom nemam nic, ale ked v kazdej jednej epizode sa o nich niekto dozvie, a v kazdej niekto zomrie, prestane vas to bavit. A na nejake lovestory tiez nie som, takze vztahy medzi Elenou a bratmi-0 bodov. Aj napriek tomuto, davam serialu 30%, pretoze prva seria ako tak este usla.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Kniha nebo seriál?

Když jsem se dozvěděla o tom že jsou i upíří deníky jako seriál, těšila jsem se. Bohužel byla jsem zklamána, myslela jsem si, že budou podle knížek. Spletla jsem se. A to mě odradilo od celého seriálu, protože jsem měla neustále nutkání to porovnávat a vadily mi i sebemenší detaily. Pokud někdo četl knížky tak nedoporučuji seriál a naopak pokud shlédnete seriál už Upíří deníky nečtěte.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

supr seriál ;)

Takže zaprvé ano je tohle super seriál. Zadruhé hltám tento seriál do poslední kapky krve mých žilách a čekám na další díl s netrpělivostí. Nejhorší trýznění je když má seriál 3 týdnovou pauzu. To mám chuť si začít rvát vlasy od hlavy a na každého řvát. ;)Jinak děj nádherný ikdyž to někomu příjde ohran mě ne já ráda melodrama s nikdy nekončícím rozuzlováním :P

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

TVD

tento seriál mi přijde prostě úžasný. Mím prvním upířím filmem bylo Stmívání byla jsem do něj téměř zažraná ale od té doby co sleduju TVD jsem na Stmívání ani nepomyslela. Nyní jsem oběvila i seriál The Secret Circle (no skátka mě tyto nadpřirozenosti prostě přitahují) a tak jsem začala sledovat i tento seriál atak začala další posedlost. :D jen mě trochu mrzí že TSC se zrušilo a proto i když to sem nepatří sem tímto vkládám odkaz na petici Vím že to sem nepatří ale PROSÍM!!

Fanoušci,vy všichni co máte rádi TSC a chcete aby pokračoval tak prosím podpeiště petici!! Potřebujeme 27 000 podpisů zbýva už jen necelých 200 podpisů ,věřím že to dáme!!:) Prosím rozesílejte dál! Tady je odkaz na podepsání petice: http://www.thepetitionsite.com/344/294/756/save-the-secret-circle/

Zdroj: http://www.serialzone.cz/serial/secret-circle/nazory/?razeni=hodnoceni#ixzz26AxzBmYU

Jinak ještě jednou TVD je prostě úžasný seriál a moc se těším na 4 serii jen by mě zajímalo kdy ude 3+4 serie vysílaná na TV obrazovkách na nově. Proto kdybyste někdo měl nějaké nové info tak mi písněte do zpráv. :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

bohužel

Seriál jsem společně s kamarádkami sledovala, ale přestalo mě to bavit. Prostě ty nové epizody už nebyly ono.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vapmire Diares

Jeto nádhernej serial ale občas mně to nepřekvapuje ,, jeto pořád stejný děj ! těšila jsem se na 7 serii ale moc mně nepřekvapila hlavně konec Damon zustal v tom trezoru a nakonec i Enzo ! Nepotěšil mně moc myslela jsem si žeto skončí konečně normalně ale skončilo to tak jako v každý serii ! Jinak se posunuly díly díky Eleně ,, Když tam hrala nemusela jsem moc ten serial ! hlavně protože se vystřídala s obouma bratrama Salvatorovíma ! Fandila jsem Bonnie a Damonovi ! Ale pak jsem měla rádá Enza hodil jse k Bonnie :)

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Best

nejlepší seriál jaký jsem kdy viděla, strašně ráda se na něj koukám.

100 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Elena, Elena...

Tento seriál sledujem od začiatku so smiešanými pocitmi. Mám ho rada, iste. Zaujímajú ma zvraty, dráma, dobre premyslený dej a postavy, ktoré nestrácajú flexibilitu. Avšak Elena... bola by som radšej, aby sa seriál prestal venovať Elene, ako hlavnej postave, ale presídlil svoju pozornosť na iné postavy o niečo viac. Elena nie je stredobod vesmíru... alebo áno?
Seriál budem sledovať aj naďalej a určite si pozriem aj spin-off The Originals a uvidím, či ma to bude baviť.

70 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:)

Keď som videla prvú epizodu tohto serialu veľku šancu som mu nedavala ale po ďalších epizodach to bolo len lepšie a lepšie.
Tento serial strašne zaujme a neviem sa dočkať na 5seriu ako to bude ďalej

100% doporučujem ;)

90 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

...Otvorila som oči

Kedysi som bola veľkým fanúšikom tohto seriálu. No potom som sa na to pozrela objektívne a vyšlo mi z toho že 20% je až moc :/ Sorry, ale nie.

20 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

skvělý!!

v seriálu nevidím chybu!

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

TVD

Best seial ever ..... Davam 100%

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

The Vampire Diaries

Jak seriál začínal, tak mně hodně zaujal, pořád se tam něco dělo a nevěděla jsem co se stane dál.. Teď už to není takové, jak když to začínalo no.. ale pořád se na to dá dívat.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

...

Tenhle seriál už nemá své kvality, jaké měla první série. Je to zbytečně zmatené. Je mi jasné, že to není pořádně podle knížky, ale to z té knížky mi tam prostě chybí. Když to tak porovnávám, tentokrát se mi knižní verze líbí o hodně víc než seriál.
Když to všechno shrnu, tak seriál je fajn a možná bych tam dala víc akce, ne jako jeden díl dobrý, další díl akce.. Přijde mi to hrozně výkyvové a na mě je tam moc nudných scének.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

A stal se z toho blábol.....

Po shlédnutí zatím poslední epizody to musím napsat: teď je to tak příšerná slátanina,že nemám slov! Dávno už to nemá šmrnc, vtip, vášeň, není to napínavý ani řádně zamilovaný,postavy jsou víc a víc trapný... Je mi to líto, měla jsem kdysi tento seriál ráda... Ještěže máme Klause a Elijaha:-D The Originals zatím mňam!)

20 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 53 lidí

Super ;)))))

ahoj na tohle jsem se zacala divat na nove videla jsem 1 a 2 serii.....a moc me to zaujalo.....na nove to uz nedavaj :/ tak si stahuju dily na uloztu a vypada to ze bude i 5 serie :)))

100 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Bohužel,

mě to nenadchlo..připadá mi to stejné jako Stmívání.

10 %
26 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
21 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 39 lidí

:/ ? :)

no ze začátku sem nechápala proč tvšichni šílej nejdřív twilight a teď TVD? ale když bydlíte na intru tak se po chvíli začnete nudit takže začnete sledovat to i když vám to příde jako kravina tak to bylo u mě ze začátku s TVD, ale teď sem si je strašně oblíbila ;) no dá se zvyknout na všechno

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Proč se na to teda díváte?!

Přečetla jsem si pár vašich názorů a názor typu ,,film nestojí za nic a upadá do bezvědomí,nechápu jak se na to může někdo dívat,, si klidně odpustte,jestli se vám tenhle seriál už nelíbí a a příjde vám hloupý proč se na něj sakra díváte? Chápu že má každý jiný názor ale když tu tvrdíte jak je seriál strašný a že bude taková i sedmá série...Jak to mužete vědět když jste se na to nepodívali,a už vůbec nechápu proč to tu řešíte,když se vám to líbí tak se na to dívejte a kdzž nelíbí tak si běžte stáhnout něco jinýho a neotravujte tu (jen můj názor takže si nechce nějaké ty vaše připomínky)

Já mám tento seriál MOC ráda je skvělý,sice to není to co to bývalo ale kvůli tomu se na to dívat nepřestanu je jasný že se seriál musel nějak změnit.Jinak si myslím že nejlepší ze seriálu je damon kvůli tomu ignorativnímu způsobu dělat všechno po svém a tom jeho výrazu a jeho vtipům,zkrátka dodává seriálu takovej ten šmrnc :)
Na 7.sérii se těším i když je mi líto že v něm nebude elena...jestli byli nějaké chyby v textu tak se omlouvám.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Na Infarkt

Jo jednou budu říkat ,že tohle byl seriál mého dospívání. Těch zvratů ,osudových okamžiků ,toho napětí a taky těch sexy kluků. Na tomhle příběhu doslova vysím už přes dva roky a zatím mě jedinkrát nezklamal. Postavy vzrušující ,děj propnutý a skvělá hudba k tomu ,zaručují ,že miliony ,nejen amerických teenagerů ,budou dosloa vyset na každé větě ,každého dílu.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Suprový seriál

Tento seriál je prostě úžásný a nevyrovná se ničemu(podle mě).Hlavně prostě miluju Damona/Iana.Doufám že Elena bude s Damonem.Hodně se k sobě hodí.
Nemohu už se dočkat dalšího dílu - tedy 1.dílu z 3. série.
Moc se mi líbil také poslední díl 2. série, hlavně ten konec :-).
Zkoukla jsem všechny díly a nevynechala jem ani jediný.

100 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
35 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

The Vampire Diaries :(

Upíri sú aktuálni, Twilight sága je na vzostupe, ale čo budeme robiť, keď Bella a Edward odcválajú do západu slnka? Tak s takýmito otázkami sa potýkalo moje okolie. Až raz sa to stalo, vyšiel nový seriál The Vampire Diaries. Ľudia si môžu konečne vydýchnuť. Ja, ako fanynka fantasy a všetkého nadprirodzeného, som sa dala tiež zlanáriť svojimi priateľmi na tento seriál.
No a................. nemohla som urobiť väčšiu chybu! Po pilotom dieli som si povedala, že im dám ešte šancu, možno mi začne byť Elena sympatickejšia, možno to trochu podceňujem... Čím ďalej som sa dostávala, tým som ich začínala nenávidieť viac a viac a ešte sa k tomu pridala hromada bizarných situácií! Och Elena nedokážem bez teba žiť, ani ja nie Stefan si láska môjho života... Stefan ja ťa už nemilujem, milujem Damona! Akože čo? To myslia vážne? A tu hľa, keď som s tým všetkým chcela nadobro skoncovať prišli na scénu originálni upíri (sexy Klaus a sexy Elijah :)). S Klausom a Elijahom sa hňeď stal svet krajším miestom, ale čo to? Originálni upíri sa niekam vyparili, Elena sa strojnásobila a mne neostáva nič iné ako utiecť za Klausom a Elijahom k The Originals a už nikdy sa neobzerať späť! :)

40 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 40 lidí

Upíři :-)

Nejdřív jsem viděla jen pár dílů a moc mě to nenadchlo, ale pak jsem měla čas a nudila se a mrkla se na série. Dostal mě. Upíři, co dodat i Twilight zbožňuju. Těším se na zbylé díly 6 řady a její zakončení, když odchází Nina.

80 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

upiří deníky

mě se líbí upíří deníky nejvic damon a elena tym davam 100 procent a Katherine jupi že ta mala čupka už odešla protože jsem ji nesnášela ani Stefana nesnašim.Takže diky deleně se divam an upiri deniky proto davam plne ohodnoceni.a už se těším na další dily z delenkou a jsem rada že ta mrcha kath chcípla at tam zustane mrcha tod vše.jsem asi jedina kdo je rad že tam není a delenka je spatky :*

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The vampire diaries

Seriál upírske denníky sa mi zo začiatku páčil. Pozerala som ho s dabingom a bol celkom v pohode. Séruiu 3 a 4 som pozerala s titulkami ale 5. sériu som už nezvládla pripadala mi dosť nudná. Ja neviem čo sa stalo ale zo začiatku som bola fanúšička TVD ale teraz už bohužiaľ nie som. Herecké obsadenie je dokonalé. Hlavne Ian Somerhalder. Uprednostňujem Divergenciu než upírske denníky.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vampire Diaries

Tento seriál mě opravdu zaujal :)

70 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 28 lidí

TVD

Tento seriál se moc knihami neřídí, což mi celkem hodně vadí, herci jsou v pohoidě a moc mi to Stmívání nepřipomíná. Celkem se na to dá koukat.

50 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
26 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

dobrí pilot ešte lepši serial

Najvp som si myslela že ide o nejaky mozok vymyvajuci serial ale opak je pravdou.

Obluene postavy su Caroline aj kde som ju na začiatku neznašala dufala som že rýchlo zomrie ale teraz je to naopak ,Damon a jeho hlašky, Klaus je jednoducho Klaus a Kol ktorí tam bol síce len kratko ale aj tak.

Páči sa mi celkova zapletka.

100 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Jak kdy

TVD mne na začátku moc nezaujal, dal jsem tomu však větší šanci a postupem času jsem v něm našel zalíbení. Postavy a herci k nim dané jsou parádní, postupem času mi to však připadalo furt stejný věci se opakují a není tam nic moc nového, momentálně už TVD nesleduji něco do sebe však má!

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tje Vampire Diaries

Po první sérii jsem prostě musel přestat hrůza, nuda, upištěná Elena a do nebe volají blbost.

10 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ubohost

Sestřenka říkala, jak je to zajímavý seriál. Po pilotu, během kterého jsem místy nevěřil vlastním očím, už jí asi budu brát s rezrvou :) Ne, kvůli takovéhle slátanině si nebudu kazit rodinné vzahy.
Ale k hodnocení: kdo na tohle kouká, tak neví, co s volným časem (asi základo- a středoškolačky nebo postižení). Takové pletení svetru je vůči tomuhle megazjímavý a akcí nabitý film!

0 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 55 lidí

upíří deníky

už im davam jen 10 procent je to jen slátanina už se na to nedivam divala jsem se na to klvuli Katherine Piersové ale když už tam není tak se na to už nebudu divat tod vše delena je luzr a píča.

10 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
32 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 31 lidí

xxx

Po shlédnutí všech dílů a přečtení šesti knížek. Si myslím, že šestá série končí tak, že Elena bude člověkem a Stefan s Damonem odejdou.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nejlepší seriál

Tak tenhle seriál je moje srdcovka miluji ho od prvního dílu do poslední jen mě trochu štvalo že se Elena zamilovala do Deimona a že se opakovala historie jako s Katrine to si Stefan určitě nezasloužil ,ale musím uznat že jim to slušelo jak s Deimonem tak se Stefanem ,ale za mě určitě Stefan

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

TVD

Seriál jsem viděla 3x a klidně bych se na něj dívala zase. Ale musím říct, že od 5 série mě to přestávalo bavit

1.série - 90%

2, série - 100%

3.série - 100%

4. série - 90%

5.série - 80%ˇ

6.série - 70%

7.série - 50%ˇ

8.série - 50%


Moje nejoblíbenější postavy:
Stefan. Rozhodně Stefan. Nejen že je cute ale je hodný a je mi hodně sympatický. Paul Wesley udělal fakt dobrou práci, a nikoho jiného, si v tady té roli neumím představit.

Další je Katherine. Má styl, je rozumná. Hnedka byla moje favoritka. Nina odvedla skvělou práci.

Dále tu je Rebekah která je vlastně něco jako Katherine, akorát blonďatá. Rebekah je hodná (když chce :D), v The Originals byla ještě lepší. Navíc ji hraje Claire Holt, nikdo by ji nezahrál tak dobře, jako ona.

Další je Caroline která už jenom z toho, jakou osobnost má, bych se divila, že bych jí sem nedala. Jako upír, byla hodná, vtipná, měla styl a vždycky pomohla.

Vlastně celá rodina Mikaelsnových byla moje oblíbená rodina. To je taková rodina, ačkoliv na první pohled se třeba nezdají jako nejlepší rodina, tak by pro sebe udělali všechno.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

TVD

ZE začatku mě seriál hrozně bavil,jelikož kdyby mě nechytl hned ze začátku tak se na TVD ani nekouknu.
1.serie dokonaly,2 taky super,3 super a od 4té serie to jde pomalu ale jistě z kopce,jasně dokoukala jsem celý seriál,vlasntě i díky tomu,že Elena umřela a Damon zůstal,kdyby nebylo jeho zavrhla bych to hned...
Ale každý máme své názory...

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí