23. 7. 2016

Comic-Con 2016: Orphan Black

Comic-Con 2016: Orphan Black

Další ze seriálů, který na Comic-Conu nemohl v žádném případě chybět, bylo kanadské drama Orphan Black, které se příští rok s diváky rozloučí svou poslední sérií. Událost si nenechali ujít tvůrci seriálu, John Fawcett a Graeme Manson, a herci Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Kristian Bruun a Kevin Hanchard. Poprvé se Comic-Conu zúčastnila i jedna z nejdůležitějších členů celého týmu, herečka Kathryn Alexandre, která je v seriálu dvojnicí Tatiany. Pokud se v jedné scéně objeví dva a více klonů, Kathryn odvádí úplně tu samou práci jako Tatiana, ale její obličej diváci na obrazovce nikdy nespatří. V posledních sériích si však v několika epizodách zahrála svou vlastní postavu, Alexis.

Alexandre dostala prostor, aby vysvětlila, jak celý proces mezi ní a Tatianou funguje. Obě vždy hrají všechny klony v dané scéně, včetně fyzického vzhledu, a musí přesně kopírovat pohyby jedna druhé. Tatiana většinou začíná první natáčet roli klonu, který je v dané scéně dominantnější, přičemž Kathryn se zhostí úlohy vedlejšího klonu. Poté si role vymění, ovšem nyní musí přesně kopírovat vše, co ta druhá předvedla, když daný klon ztvárňovala. Obě herečky se shodly, že jednou z fyzicky nejnáročnějších scén minulé série byl finální boj mezi Rachel a Sarou.

Konec série přinesl mimo jiné odhalení, že zakladatel Neoluce je nějakým způsobem stále ještě naživu, což je jedna ze záhad, kterou se budou tvůrci v páté sérii zabývat. „Všichni chceme odpovědi. Těžko říct, jestli se dá nazvat zápornou postavou, ale bude zajímavé zjistit, co má tento muž v plánu,“ sdělil Fawcett. Jordan Gavaris se mezitím velmi nadšeně vyjádřil k tomu, že měl minulou sérii možnost rozvinout nový vztah, který se netočil kolem Sary. Jeho pouto se svou biologickou sestrou vytvořilo mezi ním a Sarou značný konflikt.

Tatiana a zbytek hereckého obsazení jsou známí pro svou improvizaci. U spousty scén si domýšlí různé věty a bez scénáře tyto scény z patra rozšiřují. Moderátor proto Tatianu požádal, zda by za asistence svých kolegů mohla zahrát náhodné situace, které jí předhodil. Prostor dostala Sarah s Artem, Helena s Alexis, Krystal s Felixem, přičemž jednoznačnými vítězi se stali Alison s Donniem. Ti měli za úkol sehrát scénku na Trumpově shromáždění, kterého Alison samozřejmě podporovala (i když v tom byla sama).

V neposlední řadě se řeč stočila k závěru seriálu, což bylo téma, které se fanouškům vůbec nelíbilo. Tvůrci však vysvětlili, že se jednalo a jejich společné rozhodnutí. „Vždy jsme měli v plánu pět sérií. Nechceme ustupovat. Podle mě je lepší ukončit seriál sami, ne se nechat zrušit,“ vysvětlil Manson. Poté se všichni snažili vymyslet, jakou nejhorší větou by seriál mohl skončit. Korunku tomu nasadil Bruun se svým nápadem: „Skutečně to byla… Hra o klony.“ Tvůrci seriálu ovšem ví, jak seriál skončí. „Chceme mít dvanáct klonů v jedné scéně,“ žertovali.

Během Comic-Conu byl promítnut dvouminutový sestřih s předchozích sérií (během kterého se Tatiana divila, s kolika lidmi se v seriálu líbala) a premiérově se mohli diváci pobavit u zkažených scén ze čtvrté série, které naleznete v následujícím vi­deu.


Jak se vám líbilo finále čtvrté série? Mrzí vás, že nadcházející série bude poslední? Jaký konec si pro jednotlivé postavy představujete?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Gabik.029

Gabik.029

Ok, tak mají mé povolení zabít Rachel :DDDDDD
před 232 týdny
vladino32

vladino32

pokazene sceny maju vzdy dokonale :D
před 232 týdny
24ron24

24ron24

No nemyslím si, že zabitie záporáka vyvolá potrebné emócie bohužiaľ :( :D Skôr to vidím na Cosimu alebo M.K.
před 232 týdny
Další články k tématu