24. 7. 2016

Comic-Con 2016: The Expanse

Comic-Con 2016: The Expanse

Druhá série The Expanse je jedním z nejočekávanějších projektů, které stanice Syfy chystá. Fanoušky proto velmi potěšilo, když se na letošním Comic-Conu v San Diegu promítal první plnohodnotný trailer, který přiblížil, na co se diváci můžou těšit. Panel seriálu moderoval Adam Savage, který chválil, jak seriál využívá v příběhu vědu. „Je to skvělý zvrat, protože jde o sci-fi. Věda, kterou vám ukazují, je přitom přesná!“ Mezi hosty nechyběli herci Thomas Jane, Steven Strait, Dominique Tipper, Shohreh Aghdashloo, Wes Chatham a Cas Anvar.

Jane prozradil, že se mu moc líbí typ postavy, jakou Miller je, že se mu skvěle hraje. Anvar doplnil, že jeho spojení s lodí Rocinante je tak silné, protože jeho postava postrádá lidskou blízkost. „Naomi a Holden jsou Amosovým morálním kompasem, protože uvnitř něj není ani špetka morálky,“ řekl Chatham. Herci také vyjádřili souhlas s tím, že vesmír a vesmírný let jsou v seriálu taky postavy.

Všichni chválili skvělou práci scenáristického týmu, dokonce jim zatleskali. Na otázku, jak se jim daří balancovat mezi adaptací vysoce populárních knih a zároveň překvapovat a těšit fanoušky, účastníci odpověděli, že autoři knih jsou přítomni v místnosti scenáristů a dávají jim poznámky. „Adaptujeme časové linie a podobně, ale zůstáváme věrni jádru příběhu.“

Řeč přišla také na různorodost obsazení. Anvar to vyjádřil takto: „Každý z nás je karamel nebo latté. V The Expanse neexistuje rasismus, máme tu planetismus.“ Tipper naznačila, že ve druhé sérii Naomi možná změní názor na jednoho chlápka v týmu, „protože je tak moc krásnej“!

Jane přiznal, že Julie Mao asi něco v Millerovi probudila. Obětovala svůj život za rovnoprávnost a lidství. Mezi herci existuje také teorie, že Amos je robot.

Není asi velkým překvapením, že většina herců fandí Beltersům, obyvatelům Outer Belt, kteří tvrdě pracují, aby měla Země, Měsíc a Mars dostatečné zásoby vody.

„Seriál je především o postavách, ne o technologiích. To je spíš taková tapeta světa,“ uvedla Aghdashloo a pokračovala o své postavě Chrisjen: „Hned na začátku vykopne dveře a vy hned víte, o jakou postavu se jedná.“

Ve druhé sérii nás čeká více Marťanů, včetně dříve oznámené drsňačky Bobbie, kteří se stanou třetí odnoží v konfliktu mezi Beltem, Zemí a Marsem.

Na otázku, jak by herci jedním pojmenováním označili své postavy, Aghdashloo odpověděla, že Avasarala je „Matka Země“. Jane se smíchem řekl, že k Millerovi se hodí označení „S*ačka“.

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Arkantos

Arkantos

Na druhú sériu sa nehorázne teším. Už aby to bolo. V minulej sezone šlo pre mňa o veľmi prekvapivú...
před 206 týdny
Mik

Mik

Taky se moc těším, ze začátku mě to moc nebavilo, ale líbila se mi detektivní linie, tak sem tomu dal šanci...
před 205 týdny
24ron24

24ron24

Tiež ma seriál veľmi milo prekvapil, nič som od neho nečakal a nakoneic super podívaná ;) Tiež ma zaujala tá...
před 205 týdny
Další články k tématu