13. 9. 2016

Novinka pod lupou: We the Jury

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: We the Jury
Žánr: Sitcom
Stanice: BBC Two
Premiéra: 5. 9. 2016
Vysílání: každé pondělí večer
Předskokan:-
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: James Acaster
Herci: Edward Easton, Oliver Maltman, Sophie Thompson, Vivienne Acheampong, Kae Alexander, Diane Morgan, David Schaal, Samson Kayo, Kenneth Collard, Maggie Steed, Kerry Howard, Alexander Kirk, Ritu Arya, Michael Higgs, Ricky Champ, Joanna Brookes

Ve zkratce

William vždy věděl, že je předurčen k zasedání v porotě. Nikdy si však nedovedl představit, že až tento den přijde, půjde navíc ještě o případ všech případů – proces vraždy. Porota je sbírkou rozličných nadšených bláznů, neohleduplných tyranů a nafoukaných podivínů, která se neustále a snadno rozptyluje od případu. Když do mixu přidáte lehkomyslnou soudkyni, pro kterou jde před důchodem o poslední případ, máte zadělány všechny ingredience pro pořádnou katastrofu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Podle popisu jsem byla nadšená. Komedie zasazená do poroty při soudním procesu s vraždou, to zní hodně dobře. Potenciál byl z části naplněn, ale musím přiznat, že jsem od toho čekala mnohem více.

Hlavní hrdina, který vždycky chtěl být v porotě, totiž zklamal. Kdyby byl jen trošku normálnější, seriál by se hned posunul o několik tříd výš. Každopádně jeho nevymáchaná pusa a naprostá neschopnost nějaké sebekázně a logického řešení situace má působit vtipně, ale mě to spíše iritovalo. Navíc seriál pracuje s opakováním vtipů (hrdina se 3× dostane do stejné situace, kterou 3× stejným způsobem pokazí), což podle mě není dobré znamení. To tvůrci nemůžou vymyslet jinou vtipnou zápletku, kde by se komické situace neopakovaly? No uvidíme, jaká bude druhá epizoda.

Ta první není ani příliš logická. Jistě, je to britcom, takže logika jde stranou, ale řešit celý díl jen nějakého karikaturistu, který nic neudělal? Hodně zvláštní.

To je ale z negativního soudku vše, ostatní věci se mi líbily. Většina ostatních postav je hodně dobře a vtipně napsaná. Vše, co vypustí z pusy, působí svěže a vtipně. Nejvíce se mi líbí asi soudkyně (moje bývalá profesní deformace), která je fakt skvěle vtipná.

Samozřejmě nic, co seriál ukazuje, by se v reálu nemohlo stát, ale to je asi každému divákovi jasné. Kdybych ale musela, tak bych litovala obviněného, jehož osud je v rukou lidí, které více zajímá, jak vypadají na obrázcích karikaturisty, kteří neslyšeli ani jedno slovo z úst obhájce, žalobce a svědků, protože jsou příliš zabráni do pomlouvání okolí a diskutování o svých vlastních problémech.

Jak ale říkám, téma super a zpracování až na výjimky ucházející, takže seriálu určitě dám šanci v dalších epizodách.
  • opakování vtipů
  • jednodušší hlavní hrdina
  • soudní případ jde hodně stranou
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Na to, že komedie nemusím, mě to docela bavilo. Ta necelá půlhodina uběhne rychle (a to u všeho, ať už sledujete komedii, nebo tenisové utkání) a málokdy se u ní stíháte nudit, protože je všechen děj zrychlený a na zbytečné části není čas. Párkrát jsem se zasmál a pousmál, herci jsou poměrně snesitelní, ač někteří žádní zázrak, nemají zrovna nějak extra náročné role na hraní.

Ty jsou spíš otravné – minimálně polovina postav v porotě je strašně neoriginální nebo trapná, otravná, nebo všechno najednou (na druhou stranu, aspoň si je člověk lépe zapamatuje). Infantilní problémy jsou vtipné už z jejich hlouposti, přesto to ve finále působí docela samoúčelně a i tomu, kdo nemá žádné ponětí o tom, jak to u soudu chodí, musí být jasné, že to je i v rámci možností infantilních sitcomů zcela nereálné. Mám rád aspoň trochu inteligentní komedie, když už, ale tohle je strašně hloupé. Jasně té hlouposti se člověk zasměje, ale věřím, že po několika dílech to člověka musí omrzet.

Ale fajn, pokud si chce člověk oddechnout u seriálu a nemá zas tak moc času, We the jury není špatná volba, protože v těchto chvílích každý odsune logiku stranou a pobaví i infantilnost seriálu sama. Přesto věřím, že jsou lepší volby, než zrovna tohle. Co mi ještě vadilo, je totiž strašně se třesoucí kamera. Nevím, zda to má nějaký hlubší význam, ale docela mě to při sledování rušilo.

Přesto se zde objeví docela dost hlášek, celé to má poměrně pohodovou atmosféru a i já se docela bavil. Jen v tom prostě nevidím nějaký hlubší potenciál, aby to po několika dílech neomrzelo.
  • fungující vtipy
  • atmosféra
  • kamera
  • nereálné (i v mezích hloupého sitcomu)
  • samoúčelný humor (i téma) bez nějakého většího potenciálu do budoucna
50 %
Mé hodnocení
viscovim

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Koldik

Koldik

no prave som to "skoukl" na youtube a teda asi stacilo.
před 227 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Nechávám si to na později,momentálně toho mám moc.
před 227 týdny
Další články k tématu