30. 8. 2017

Novinka pod lupou: Somewhere Between

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Somewhere Between
Žánr Drama / Thriller
Stanice ABC
Premiéra 24. 7. 2017
Vysílání úterý ve 22:00

Délka pilotu: 43 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Stephen Tolkin, Choi Ran (předloha)
Herci Paula Patton,

Devon Sawa, JR Bourne, Aria Birch, Serge Houde

O čem to je?

Laura Price je hvězdná zpravodajská producentka a milující matka. Není šílená. Ví, že její osmiletá dcera bude zavražděna. Neví, kdo je vrahem, neví, proč dívku zabije, ale přesně ví, kdy, kde a jak se to stane. Za každou cenu se snaží dceru ocrhánit, ale všechna její opatření selžou a ať už hrdinka udělá cokoliv, všechny její činy vedou holčičku přímo do náručí vraha.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Zajímavé téma, trošku horší zpracování. Na seriál jsem byla hodně zvědavá už od doby, kdy ho oznámili, protože to na papíře znělo dobře. Bohužel za mě trošku zklamání v castingu, protože zdejší herci mě skutečně nedokázali oslovit. Kdyby zde byl někdo charismatičtější, myslím, že by mohlo jít skutečně o dobrou a zábavnou letní podívanou.

Ale příběhu prozatím nemám moc co vytknout. Maximálně místy pomalejší tempo, ale rozhodně to nebylo tak závratné, že bych u toho usínala nebo se vyloženě nudila. Spíše bych ubrala tolik zdlouhavých pohledů do prázdna, např. když se hrdinka rozhodovala, jestli skočit do vody a spáchat sebevraždu. Asi to mělo znázornit ten její vnitřní boj a truchlení, ale opět se to stáčí k postavě samotné – když mě příliš nezaujala, nedokázala jsem se ztotožnit s jejím trápením a sympatizovat s ní, takže už jsem ji nenápadně popostrkovala, ať konečně skočí a můžeme se pohnout někam dál.

S kým jsem ale měla největší problém, to byla ta malá holka. Proč jsou všechny děti v seriálech tak otravné? Člověk aby skoro sympatizoval s tím vrahem, že takové děcko sprovodil ze světa. Samozřejmě chápu, že ztráta kohokoliv, natož dítěte, je velmi těžká rána. Ale proč ta holka musí být tak k nevydržení? Nebo možná se chová jako každé dítě a já jen na to nemám trpělivost, to je asi větší pravděpodobnost.

Když ale pominu nepůsobivé herecké obsazení a vykreslení postav, tak jsem spokojená. Líbí se mi serializovanost děje i jeho hlavní twist a jsem zvědavá, jak se příběh bude dál rozvíjet. Rozhodně plánuju koukat dál.
  • příběh
  • serializovanost děje
  • postavy a herci
  • místy pomalé tempo
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Když už mám zhlédnutou celou epizodu, musím říct, že nápad je to opravdu dobrý. Přesně vědět a snažit se tomuto nezvratnému osudu zabránit, vážně zajímavé.

Jenže jak je zajímavý nápad, tak všechno ostatní je naprosto marné. S čímž se vracím na začátek. Somewhere Between začíná malou otravnou holkou. Dobrá, je fajn si občas připomenout, jak dokážou být děti v seriálech otravné, ale chce to alespoň nějaké světlé momenty, aspoň něco, co nám to vynahradí.

Místo toho přichází další otravná dívka. A jako by už nemohlo být hůř, je tu ještě hlavní hrdinka. Která je, když pomineme docela zajímavý konec epizody, naprosto příšerná. Jaká matka, taková dcera? A to je kámen úrazu seriálu. Snad všechny postavy jsou příšerně nesympatické, o nějakém charismatu nemůže být řeč.

Přitom jak už jsem řekla, příběh sám o sobě by nemusel být špatný. Tempo je sice pomalejší a trvá docela dlouho, než seriál odhalí, o čem bude, al vážně to není zlé. Být tu trochu jiné postavy a hlavně charismatičtější obsazení, Somewhere Between mohl být opravdu zajímavým seriálem.

Jenže takhle? Takhle mám pocit, že obsazení a postavy totílně zabily potenciál seriálu. Škoda.
  • zajímavé téma
  • potenciál seriálu
  • obsazení a postavy
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
biglebovski

biglebovski

Ach, ohlasy serialzone šéfů ve mě příliš velkou zvědavost nerozproudili. I když to téma mi již delší dobu...
před 176 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Upřímně moc nechápu tak nízké průměrné hodnocení. Jasně, bylo tu několik docela úsměvných momentů...
před 8 týdny
Další články k tématu