30. 10. 2016

Novinka pod lupou: Haters Back Off

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Haters Back Off
Žánr Komedie
Stanice Netflix
Premiéra 14. 10. 2016
Vysílání celá série naráz
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Komedie o podivném rodinném životě Mirandy Sings. Hrdinka je neuvěřitelně sebevědomá, ačkoliv postrádá byť jen špetku talentu. Neustále se snaží stát se bohatou a slavnou, ovšem vždy ve svých snahách selhává. Přesto jí nikdo nedokáže vymluvit, že se nenarodila se slávou ve vínku… jen o tom nikdo kromě ní neví.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle je tak přesný odraz naší současné společnosti, že nevím, jestli se smát, nebo brečet. Ačkoliv jsem k nové komedii od Netflixu přistupovala hodně skepticky (plakáty zrovna dvakrát nelákaly na luxusní seriálový zážitek), musím říct, že po zhlédnutí pilotu jsem nadšená a natěšená na další díly.

Už při první scéně mi bylo jasné, že se budu bavit. Jako bych viděla Rachel z Glee, jen bez špetky talentu. Ostatně hrdinka ihned přesvědčila o svých pěveckých schopnostech a dovednostech tím, že si střihla jednu z nejtěžších muzikálových písniček, Defying Gravity z Wicked. Jakkoliv u ní Kurt schválně pokazil vysoký tón, pořád to od něj bylo v porovnání s Mirandou Oscara vyhlížející vystoupení. A to jsem ještě netušila, že bude hůř.

Miranda si žije ve vlastním světě. Vlastně ne, žije v imaginárním světě spolu se svým lehkomyslnějším strýcem, který její nesmyslnou touhu po slávě podporuje. Matka je oba nedokáže zvládnout, tak odevzdaně rezignuje. Z celého srdce jsem litovala jedinou normální postavu, která v seriálu vystupuje – Mirandinu sestru. Na druhou stranu ve světě plném chaosu je právě ona tou, která sem úplně nezapadá a vytváří tak potřebný kontrast, který by jinak seriálu hodně chyběl.

Takhle jde ale o relativně vyváženou šílenost, která skutečně podle mého názoru ukazuje, jak dnešní mládež přemýšlí. Žijeme ve světě, kdy sociální média jsou na první místě. Každý se může přes noc stát hvězdou na YouTube a odstartovat svou hvězdnou kariéru. A bohužel kvůli tomu, že obsah můžou nahrávat opravdu všichni, se u některých (hlavně) mladých lidí vytváří mylné iluze, že i oni se můžou prosadit, zbohatnout, kupovat si pěkné věci atd. Realita je ale trošku jinde.

Samozřejmě, dalo by se vytknout, že zde je to opravdu přitažené za vlasy a přehnaně otravné. To je pravda. Budete se docela nenávidět za to, že se vám to vlastně líbí. Protože z principu by mělo jít o odpad. Ale já už po pilotu vím, že jsem našla guilty pleasure, které si budu v každé minutě naplno užívat.
 • překvapivě dobré, vtipné a trefné
 • odraz současné mládeže
 • normální sestra Mirandy
 • pro mnoho lidí bude vkus a humor už přes čáru
 • Miranda je hodně otravná
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Pro Kristovy rány, co to bylo? Upřímně, už když jsem tady na SerialZone viděla fotku využitou v záhlaví seriálu, zděsila jsem se. Přitom fotka na hereččiném profilu vypadá normálně… A v takovém duchu se nese celá epizoda.

Ono komedie od Netflixu jsou takové svérázné (fajn, viděla jsem dvě nebo tři, asi nemám moc co říkat, ale snad mi dáte za pravdu), mile šiblé, jiné,… ale tohle je horor. Většina postav jsou takové případy, že kdejaká psychiatrická léčebna by měla radost, a pak je tu hlavní hrdinka. Ale vážně, kdo by měl náladu poslouchat půl hodiny náladového naivního spratka, který vypadá jak klaun a jehož hlas překonává ty nejotravnější zvuky, které kdy existovaly? Fran Fine z Chůvy k pohledání sice taky neměla zrovna tradiční hlas, ale tady to zní tak otřesně, otřesně, otřesně strojeně, že člověk ve chvílích, kdy zrovna přemýšlí, zda je přijatelnější toto nebo škrábání nehty o tabuli, zkrátka nechápe, proč. Jasně, na diváky Miranda asi neměla působit vyloženě sympaticky, ale zas odhánět diváky asi taky nebylo nutné.

Nějaká zvláštní postava je téměř v každém seriálu, ale méně je více. Haters Back Off má k dispozici přesně jednu a čtvrt normální hlavní postavu, u zbytku není žádný oblouk dost velký na to, aby bylo vyhnutí se obloukem dostatečně bezpečné.

Snad všechny scény jsou tu dohnané do nefunkčního extrému, proto beru jako velké pozitivum scénu, kdy se Miranda ve svém pokoji baví se svou sestrou ohledně toho, co si navzájem udělaly. Sice to není scéna, která by měla tento seriál v ideálním případě reprezentovat, ale ukazuje to, že pokud Haters Back Off trochu ubere na plynu, sledování je mnohem příjemnější.

Sledování Haters Back Off nejspíš vyžaduje výrazné sklony k masochismu. Jsou vidět jisté náznaky nadsázky a zesměšňování jistých skupin lidí, ale všechno dokázalo naprosto zabít to, že tvůrci nedokázali podat příběh s elegancí a místo toho do toho skočili po hlavě. Takže člověka místo příjemné zábavy čeká nekonečné ťukání o čelo. A taky prozření, že tohle už podruhé doopravdy vidět nepotřebuje. Možná ani poprvé.
 • pár povedených vtipů
 • cca prvních pět minut postava zamilovaného zmrzlináře
 • postava normální sestry Emily
 • klidnější rozhovor Mirandy a Emily
 • co je moc, to je příliš, obzvlášť, když se na to pak nedá dívat a nedá se to poslouchat
 • otřesné hlavní postavy
 • zabitý potenciál
20 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Nevím proč, ale na Haters Back Off jsem se strašně netěšil. No, potom jsem zjistil, že to je od Netflixu, tak jsem si říkal, že zas tak špatné by to být nemuselo. A po dokoukání převládají rozhodně pozitivní dojmy.

Seriál není ani tak komedií, jako spíš tragikomedií. Stejně tak Miranda není jen zcela vymyšlený nereálný charakter, jen je její osobnost trochu přehnaná, přesto má zcela jasný základ v realitě. Rozmazlené děti, které si myslí, jak jsou nejlepší, protože jim to vštěpuje nejen dnešní přehnaně korektní doba, ale také a především jejich rodiče. Děti nabydou dojmu, stejně jako Miranda, že když jsou tak úžasné, mohou všechno – a tak natočí video na Youtube. Pak to dopadne jak Misha, sklidí jen posměch a děti objeví realitu (i když na Mishu to asi mělo opačný vliv…). Miranda je naprosto stejná, jen aby to bylo zábavnější, udělali ji tvůrci o něco starší. Přesto to po zamyšlení rozhodně působí smutně.

Přesto je však většina dílu docela zábavná. Vtipných situací je spousta, zábavnost je ještě umocněna skvělými mimickými svaly hlavní protagonistky – Colleen Ballinger, jejíž výrazy jsou mnohdy vtipné samy o sobě. Celkově je však seriál alegorií na spoustu divných a čím dál rozšířenějších povah lidí – objeví se tu jak šíleně zamilovaný pronásledovatel odstrčený do friendzonu, tak i matka, která odmítá říct své dceři, že opravdu není tak nadaná. Většinu času pozorování těchto přehnaných, ale reálných figurek baví, místy to ale balancuje mezi bavením a otrávením, proto díky bohu za normální postavu – Mirandinu sestru, která mezi ostatními karikatury působí mírně jako zjevení.

Pilotu pomohla i přijatelná stopáž, hravé využívání hudby a podle mě i velmi kvalitní kamera. Téměř všechny jednotlivé situace jsou svým způsobem zábavné, některé dokonce stihnou být během pilotu i emotivní, jako celek mě to ale místy trochu nudilo. Něco mi na tom chybí a já stále nemůžu přijít na to co. Pravděpodobně to bude silnější příběh, který mi z pilotu přišel i na sitcom poněkud slabší. Ale naštěstí tu je potenciál a pravděpodobnost, že se to postupem času zrychlí, jak se budou vyhrocovat vztahy.

Celkově se Netflix znovu trefil (a kdy ne?), i když tentokrát mám menší výhrady. Přesto se Haters Back Off zařadí mezi to málo sitcomů, které sleduji.
 • kvalitní karikaturizování postav, které mají ale velmi reálné základy
 • herci
 • kvalitní balanc mezi zábavnou a vážnou stránkou seriálu
 • slabý děj
 • místy trochu nudí
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
migilko

migilko

Nedal jsem ani trailer. :D "Youtubeři" mě štvou sami o sobě. I když to má pravděpodobně...
před 221 týdny
jukab

jukab

Letošní sezona mě hned několika kousky příjemně překvapila...tenhle mezi ně rozhodně nepatří.
před 220 týdny
Koldik

Koldik

Ako haluz by to slo, ale teraz na haluze nemam cas, takze toto urcite vynecham...
před 220 týdny
Další články k tématu