21. 9. 2016

Novinka pod lupou: Hooten and the Lady

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Hooten and the Lady
Žánr: Komedie / Drama / Akční / Dobrodružný
Stanice: Sky1
Premiéra: 16. 9. 2016
Vysílání: každý pátek večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce:James Payne, Sarah Phelps, Jeff Povey (scénář)
Herci: Michael Landes, Ophelia Lovibond

Ve zkratce

Příběh sleduje dobrodružství Hootena a dámy, kteří se společně vydávají hledat zapomenuté poklady po celém světě. Navštíví amazonský deštný prales, sibiřské pláně, kde hledají 51. Fabergého vejce. Cestují od zasněžených Himálají až do římských katakomb ve snaze odhalit Sibylina proroctví. Dokonce se vydají také na výlet do Alexandrie, kde chtějí najít ztracenou hrobku Alexandra Velikého.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Další z novinek, kterou bych nebýt naší rubriky naprosto ignorovala. Aneb věřte, že i pro mě je Novinka pod lupou hodně přínosná záležitost ;-)

Lovci pokladů jsou možná jen jedni, ale Hooten and the Lady se jim sakramentsky přibližuje. Jako bych se vrátila do svých dětských let, kdy jsem se každé odpoledne těšila, až si budu moct zapnout Novu a koukat na další díl jejich úžasného dobrodružství.

Novinka od Sky 1 je v podstatě kopie. Máme tu pracovnici muzea, která v sobě skrývá dobrodružného ducha a pro svou instituci se vydává na dobrodružné výpravy ve snaze objevit nové poklady. Po jejím boku stojí sukničkářský cestovatel, kterému jde zpočátku jen o peníze. Ale postupně i on sám musí uznat, že objevování skrytých měst a dalších tajemstvím opředených věcí je skvělá věc. A že ta prudérní ženská přece jen není tak otravná, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Je skvělé, jak se tu mísí vtip, dobrodružství a akce. Vydáváme se do pralesa plného hadů, pavouků a dalších exotických stvoření (já bych nemohla být cestovatelka :D ). Hlavní hrdinové jsou oba lehce otravní, ale mají mezi sebou skvělou chemii, takže jsem ochotna jim to odpustit.

Celkově svou atmosférou seriál jakoby vznikl na přelomu tisíciletí, vypadá opravdu úplně stejně jako Lovci, od exotických lokací, tajuplných skrýší až po stejně vykreslené charaktery a jednodušší příběh, ve kterém musíte odpustit posun děje ve formě „teď tady zakopneme, skutálíme se dolů a ocitneme se před branou města ze zlata“.

Za mě palec nahoru, tento typ seriálů se mi líbil dřív a líbí se mi i dnes. Určitě budu koukat dál.
  • jednoduché náhody k posunu děje
  • povrchové pozlátko, nejde žádným svým aspektem do hloubky
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Hooten and the Lady je tak trochu klišé. Vědátor se spojí s někým, kdo pokryje ty „nevědátorské“ záležitosti, a téměř z donucení se společně vydávají na dobrodružství… Za jednu hodinu jedna z postav stihne spadnout do propasti, být postřelena a postřelena se držet na letícím vrtulníku. Brnkačka, že? Navíc padouchem je spolupracovník jednoho z hlavní dvojice…

A i když to po prvním odstavci možná tak nevypadá, na Hooten and the Lady se vážně dobře dívá. Seriál je propěchovaný akcí, to celé podkresluje hudba, která tempo snad ještě zvyšuje, ale hlavně – sledování je zábava. Já jsem se několikrát od srdce zasmála, ovšem není to jen o tomhle. Člověk se zkrátka baví a nebojím se říct, že Hooten and the Lady má takové to kouzlo, které dokáže diváka přesvědčit, že se mu tento díl líbí natolik, aby si pustil i další.

Příroda je tu vskutku nádherná (snad to není nějaké zelené plátno, podle závěrečných titulků to vypadá na Afriku), hlavní postavy jsou celkem sympatické, vzájemné špičkování se neomrzí snad nikdy; jednotka v Británii hledající „Lady“ mi sice přijde docela zbytečná, ale nemůžu říct, že bych s tímto seriálem měla nějaký výraznější problém.

Já zařazuji do watchlistu a myslím, že Hooten and the Lady mohu doporučit i vám, minimálně pokud si chcete osvěžit večer u něčeho pohodového a rádi se podíváte na něco, co se nedá brát až tolik vážně.
  • hlavní postavy a jejich chemie
  • příroda
  • je to zábava
  • „pátrací jednotka“ v Británii je trochu na nic
  • klišé
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
carolos

carolos

Zdá sa, že toto bude seriál podľa môjho gusta. Lovcov pokladov som mal veľmi rád. Škoda, že vznikli len 3...
před 225 týdny
milosh

milosh

To vypadá příjemně dobře. Díky za tip, tohle bych jinak určitě minul. Zrovna nedávno jsem si říkal, že už...
před 225 týdny
Blake

Blake

Také jsem jeden z velkých fanoušků seriálu Lovci pokladů, takže tento seriál určitě nenechám bez...
před 225 týdny
Další články k tématu