27. 6. 2017

Novinka pod lupou: White Gold

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název White Gold
Žánr Komedie / Sitcom
Stanice BBC
Premiéra 24. 5. 2017
Vysílání středa ve 22:00

Délka pilotu: 29 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Vincent Swan byl ještě před půlrokem absolutní troskou, která se po neúspěchu v práci utápěla v alkoholu. Naštěstí ne nadlouho, protože ho stačila zachránit nabídka bývalého spolužáka prodávat „bílé zlato“. Píše se totiž rok 1983 a lidé o tom sice možná netuší, ale rozhodně touží své domy zkrášlit krásnými bílými plastovými okny. Ta sice stojí celý majlant (a jsou dražší než celý dům), ale to vůbec nevadí, s šarmem těchto prodejců nebylo nakupování oken nikdy častější záležitostí.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tomuto pilotu jsem dala palec nahoru už snad po deseti vteřinách. Nebo to možná pár minut zabralo, ale co tím chci říct – tenhle pilot má neuvěřitelně sebevědomý nástup, prostě jede a na nic se neptá.

Postavy jsou výborné, Vincent (a samozřejmě i ostatní) sází slušné hlášky, navíc se na něj pěkně dívá, ale ani ostatní postavy nenudí. Opět tu máme promluvy k divákům (tím opět odkazuji na nedávné SLDH Miranda), které jsou díky osobnosti hlavního hrdiny opravdu funkční a které seriálu přidávají ještě něco „navíc“ a, nebojím se říct, jsou trefou do černého.

Jsem si jistá, že seriál zatím musí znít vážně skvěle, škoda, že to nakonec není tak úplně pravda. Protože pokud by to byla pravda, nedělalo by mi problém seriál dvakrát za tu půlhodinu vypnout s tím, že jsem si ho znova pustila až třeba za hodinu.

Což prostě není nic moc. White Gold má totiž problém v nevyváženosti. V jednu chvíli padá jedna hláška za druhou, seriál hýří sebevědomím, které vám říká, že je to prostě bezva a máte se smát, potom je ale najednou nuda. A docela velká.

Tyhle dvě fáze se střídají, jenže co je horší, ta nuda zkrátka bohužel převažuje. Což zamrzí hlavně kvůli tomu, že existuje i porovnání, jaký je seriál ve svých silných chvilkách. I proto je totiž vidět, že seriál má famózní potenciál, ale prostě ho nedokáže celou dobu plně využívat. Takže ještě jednou – škoda.
 • hlavní hrdina
 • hlášky a vtipy
 • promluvy k divákům
 • hodně hluchých míst
 • zajížďky do fekálního humoru
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Začátek byl super, po úvodní scéně se ale laťka trošku snížila. Retro komedie je obtížný žánr ke zvládnutí, v podstatě se nemáte moc čeho chytit. White Gold má záblesky nadějné zábavy, ale po většinu času se bohužel drží v rovině průměrnosti.

Rozhodně největším kladem je představitel hlavní role. Gossipku jsem ještě neviděla, ale trajektorie od teen seriálu přes Wicked City až po White Gold mi rozhodně napovídá, že se jeho herecký projev s přibývajícími roky a zkušenostmi hodně zlepšuje. Ve Wicked byl ještě takový hm, ale tady už je to rozhodně člověk, který bez problému zvládne utáhnout celý seriál. Tvůrci tohoto podařeného castingu naplno využívají, takže si užíváte herecký koncert. Ani ostatní nejsou špatní, jen prostě nedosahují na hlavního hrdinu, což je pochopitelné asi u téměř každého seriálu, ale i tak to trošku zamrzí.

Příběhově už je to slabší. Napoprvé mě téma zaujalo, ale i když je pilot relativně krátký, docela rychle se to ohrálo a začalo nudit. Jak říkám, když se na scéně objevil hlavní hrdina, charisma se vyšvihlo nahoru a příběh opět začal bavit, ani tak ale nevím, jestli to stačí k tomu, abych koukala dál.

Budu koukat dál? Ještě se rozmyslím, ale zatím se spíš přikláním k tomu, že mi první díl stačil.
 • hlavní hrdina a jeho představitel
 • relativně neokoukané téma
 • téma rychle začne nudit
 • vedlejší postavy nejsou tak dobré jako hlavní hrdina
 • retro žánr
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Po zhlédnutí pilotu mi přijde, že jsem zhlédla takový prodloužený trailer na celý seriál (chvílemi to vypadalo jak reklama), takže vlastně stále očekávám, co se stane, jak se to bude rozvíjet.

Ed Westwick jako jedna z hlavních postav mi přijde, že nestárne! Pořád stejný od dob Gossip Girl :-) Ostatní herce neznám, ale nějak zvlášť mě bohužel nezaujali. Celkově asi fajn, ještě jak je to laděné do 80. let, ale ze začátku čekám něco víc, aby mě to přesvědčilo sledovat dál.

Nějak mi nesedí žánr komedie i přesto, že tam bylo několik vtipných scén. A samozřejmě britský humor a druh komedie je jiný, než ty americké, ale i přes stopáž bych to viděla spíš na drama, nevím proč. Celkově věřím, že by se z toho mohlo něco vyklubat, jestli tedy tvůrci přijdou i s novými dějovými linkami a ne jen způsoby (ne)úspěšného prodeje, které mi dost připomínali Vlka z Wall Street. Uvidím, zkusím sledovat dál, zatím to vidím optimisticky i na mě tak celý pilot dost působil.
 • jako úvod dobré
 • Ed Westwick
 • moc jsem se nezasmála
 • nezajímavé postavy
70 %
Mé hodnocení
aisym

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Mik

Mik

Inbetweeners mam hodne rad, tak na tohle jsem byl zvedav. Diky tomu, ze to vyslo najednou, tak sem to rovnou...
před 191 týdny
Jenny17

Jenny17

Na pilot kouknu jsem zvědavá.
před 191 týdny
Koldik

Koldik

Nezaujalo...
před 180 týdny
Další články k tématu