29. 1. 2017

Novinka pod lupou: Cardinal

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Cardinal
Žánr: Drama / Krimi / Minisérie
Stanice: CTV
Premiéra: 25. 1. 2017
Vysílání: středa 22:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Aubrey Nealon
Herci: Billy Campbell, Karine Vanasse, Allie MacDonald, Brendan Fletcher, Deborah Hay

Ve zkratce

Děj sleduje příběh detektiva Johna Cardinala, který byl přeřazen z oddělení vražd, protože byl posedlý jedním z případů. Nyní se však vrací, jelikož bylo nalezeno tělo třináctileté dívky, jejíž zmizení vyšetřoval. Zároveň mu byla přidělena nová parťačka, Lise Delorme, která s ním má na případu spolupracovat. Do toho všeho mu dává zabrat i rodinný život.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Cardinal se pro mě stal jedním ze seriálů, který zní na papíře zajímavě, ale po zhlédnutí pilotu mé nadšení vyprchalo. Během celého dílu jsem čekala, kdy začne nějaká akce, kdy se ve scénách dostaví napětí, ale toho jsem se bohužel nedočkala.

V pilotu stála na popředí hlavní dějová linka související s nalezením těla dívky, která se pohřešovala. Ta byla doprovázena vyšetřováním série vloupání, které hlavní hrdina přenechal své nové parťačce. Tato vedlejší dějová linka mě paradoxně zaujala více, než pátrání po sériovém vrahovi.

Ke konci epizody došlo ke zvratu, který jsem ale po včerejším zhlédnutí Mary Kills People naopak předvídala. Na druhou stranu se tím nabízí potenciál k rozvinutí příběhu a dramatičnosti v nadcházejících epizodách. Jedná se o minisérii vycházející z knižní předlohy, takže věřím, že se seriál ještě rozjede.
  • zvrat (i když předvídatelný)
  • potenciál do budoucna
  • průměr
  • žádná akce a napětí
50 %
Mé hodnocení
gabik.029

Tak tohle ano, prosím! K pilotu jsem přistupovala s určitými obavami, že půjde o něco náboženského, protože Young Pope příliš nezaujal a od té doby podobné téma příliš nevyhledávám. Výsledek mě o to více překvapil. Je to naprosto výborná kriminálka, která se mnou emotivně mávala od začátku do konce.

Atmosféra je první věc, kterou musím zmínit. Úplně jsem zavzpomínala na mé loňské sledování Forbrydelsen a The Killing, Cardinal by se zdatně mohl srovnávat právě se skandinávskou krimi tvorbou, odškrtává si všechna políčka – sériový vrah, výrazný hlavní hrdina s osobní spojitostí k případu, počasí na draka (neprší, ale zase jsou tu metry sněhu a ledu) a po celou dobu hutná atmosféra, která by se dala krájet. Několikrát jsem si dokonce musela zmenšit okno přehrávače, protože jsem sledovala večer a docela jsem se bála, opravdu si mě pilot dokázal vtáhnout do děje a já prožívala události spolu s hlavními postavami.

Hlavní hrdina je sympaťák. Dlouho jsem přemýšlela, odkud ho znám, jméno v titulcích mi taky přišlo povědomé… pak už jsem to nevydržela, koukla se a práskla se do čela, vždyť je to politický kandidát Richmond z právě zmíněného The Killing! I jeho parťačka byla sympatická, vůbec mi nevadilo, že je nováček, šlo jí to dobře a působila v roli přirozeně.

K případu taky nemám co vytknout. Je to vražda dívky, jejíž zmizení hrdina vyšetřoval už před lety a tento případ ho stál práci i postavení, bla bla, klasika, prostě mu nedá spát a teď je u něj zpátky. Moc se těším, jak se příběh bude rozmotávat a znovu jinak zamotávat a kdo se nakonec ukáže být vrahem, tyhle celosezónní záhady prostě miluju. Navíc se tu ukáže další twist, který mě jako vždy velmi potěšil a jsem moc zvědavá, co se z něj vyvrbí.

Pokud si, stejně jako já, užíváte serializované kriminálky, pak určitě detektivu Cardinalovi dejte šanci. Troufám si říct, že budete odcházet se stejně pozitivním hodnocením jako já. A já se těším, až bude venku celá série, abych mohla dát maraton, protože tohle k maratonu přímo svádí, ty cliffhangery na konci epizod by mě doháněly k šílenství :-D
  • atmosféra
  • postavy
  • případ
  • twist
  • tvůrci by už mohli začít být konečně trošku víc vynalézaví a nepojmenovávat každý druhý seriál po hlavní postavě
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci minisérii Cardinal? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
Luciffer

Luciffer

Teď jsem dokoukala pilot a za mě teda dobrý, čekala jsem to mnohem horší po přečtení tohoto článku. Moc...
před 206 týdny
ragelly

ragelly

Já už si tak schovávám několik stovek seriálů, takže pohodička :'D
před 206 týdny
Koldik

Koldik

Vyzera to celkom fajn a plus je aj miniseria...
před 206 týdny
Další články k tématu