25. 5. 2017

Novinka pod lupou: Single Lady: Jízda v Óčku

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Single Lady: Jízda v Óčku
Žánr Komedie / Krátkometrážní / Webseriál
Stanice Playtvak / TV Óčko
Premiéra 24. 4. 2017
Vysílání na Playtvaku každé pondělí, na TV Óčko stejný den ve 22:00

Délka pilotu: 14 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Sabina je šéfkou Óčka, ale rozhodně nečekejte žádnou nudnou kancelářskou myš. Mimo šéfování hudební stanice je totiž tato královna všech večírků věčně v lihu, kolem ostatních rozhodně nechodí po špičkách, mluví jako dlaždič a zběsilým životním stylem se potácí od jednoho krátkodobého vztahu ke druhému. Tahle žena se s nikým a ničím nepáře, pokud už udělá nějakou chybu (například neúspěšného a ženatého hudebníka), pro jistotu ji několikrát zopakuje. To ovšem neznamená, že čas od času nepřijde kocovina a kruté uvědomění…

Seriál je částečně inspirován skutečností.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Stanici Óčko asi všichni známe. Celý den se tam střídá hudba a lifestylové magazíny pro náctileté. Z čehož je klíčové to slovo „náctiletí“. Playtvak možná neznáme všichni (fajn, primárně ho neznám já), minimálně přímo, to slovo už asi každý slyšel. Ale předpokládejme, že to slovo „náctiletí“ tu figurovat bude také.

Takže je asi jasné, že od Single Lady se nedá čekat nic „hlubokého“. Zaprvé proto, že to tam prostě není, a zadruhé možná i proto, že by se to stejně nemělo odkud vzít. Takže se tu zkrátka a dobře kleje přibližně každých pět desetin vteřiny, jak je to nejspíš mezi mládeží běžné. Když si člověk zvykne, tak to nevadí, ale stejně mi to nedá zeptat se znovu – takhle někdo mluví? Nebo je to má být brutálně cool? Furt se na to ptám a furt to nechápu.

Ale jinam. Jak už jste se asi dočetli v obsahu, Single Lady je o ředitelce Óčka (a prý to částečně inspirováno pravdou, což je trochu děsivé), a tak se logicky seriál zabývá jak osobním životem hlavní postavy, tak jejím životem pracovním.

A možná vás to překvapí, ale tak pracovní rovina je prostě lepší. Věčně opilé slečny, co jdou z postele do postele, v seriálech míváme často, takže je pracovní život tím méně omílaným, ale hlavně prostě funguje lépe, vtipněji. Sice je trochu zvláštní představa, že by takováhle hlavní postava zvládla řídit televizi (nebo cokoliv), ale dobře, je to komedie, beru. A co říct dál?

Prostě… seriál je to zvláštní. Ať už vezmeme inovativní přístup ke kameře, ať už vezmeme vlastně cokoliv. Každopádně je ale nutné přiznat, že i když jde o takovou tu nižší úroveň humoru, člověk se zasměje. Samozřejmě se to častěji stává v té pracovní rovině, jak už jsem naznačila, ale je to tam. Ovšem je škoda, že to tam není tak často. A i když jsem možná vyjmenovala spoustu negativ, musím přiznat, že když mi přehrávač začal automaticky přehrávat další díl, neodporovala jsem, takže na seriálu přece jen něco je. A myslím, že ani nebudu odporovat, až se rozhodnu pustit si další díly.

PS: Stále nejsem přesvědčena, že jsem v životě slyšela něco horšího než skladbu, která se tolikrát opakuje.
 • podařené vtipy
 • něco na tom prostě je
 • prostředí
 • skladba Single Lady
 • vážně někdo mluví tak sprostě?
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Docela jsem byla překvapená, jak jsem si sledování této šílenosti užívala. Nedokážu přesně určit, čím to je, možná tím, že hlavní hrdinka je děsná svině a i když ji chcete zabít, nemůžete popřít, že má velké charisma. Každopádně po pilotu jsem si dala i druhý díl, který už byl sice slabší, ale i tak utekl rychle jako voda a i přes mé pohoršení kvůli tomu, že tam půl dílu trávili opakováním jednoho debilního slova, ale prostě musím hodnotit kladně, protože ve výsledku mě to vážně bavilo.

Jestli tohle je podle skutečných událostí, tak to potěš kočka. Óčko si teda alespoň v mých očích docela podkopává půdu po nohama, protože jestli tohle je opravdu vše, co se tam řeší, tak je to docela smutné, zvlášť, když si představím, kolik práce je jinde a jak uboze je placená… Jasně, chápu, že je to přitažené za vlasy, aby to diváky bavilo, ale prostě když už ukazuju seriál z takového prostředí, tak se ho snažím udělat alespoň trošku reálně, aby lidi měli představu, jak to tam funguje, no ne?

Herecky je to postavené pouze na hlavní představitelce, která odvádí skvělou práci. Ostatní postavy mají prostoru méně, ale dokáží se objevit tak, že na ně nezapomenete, což je určitě pochvala.

Sečteno a podtrženo, Single Lady mnoho lidí pohorší, ale pro mnohé se může stát novým sledovacím guilty pleasure.

Budu koukat dál? Asi jo, bavila jsem se dobře.
 • hlavní představitelka
 • zasmějete se
 • rychlý spád
 • hlavní hrdinka
 • Takhle to v Óčku funguje?
 • milostný románek
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Potkal jsem to úplně náhodou a když jsem viděl, že je to je na Playtváku (mimochodem Lobotomie byla už zabraná, tak proto se to jmenuje tak blbě), tak jsem od toho moc nečekal. A nulová očekávání občas vedou k nečekaným překvapením. Není to sice žádný skvost, a to ani mezi internetovými seriály, ale pořád je to v té lepší polovině. První díl Jana Plodková v pohodě utáhne sama a i když se nekoná žádný závratný cliffhanger, tak se člověk na ten druhý podívá, když už to má otevřené.

Další postavy taky nejsou špatné i když je docela poznat, kdo už někdy v něčem „velkém“ hrál a kdo jen tak přicmrndává. Karikatura blbky je toho zářným příkladem. Když už jsme u blbky, tak i ostatní postavy jsou hnány někdy až do zbytečných stereotypů. Dialogy nejsou špatné, dokonce někdy potkáme i vtip s pointou, horší už je to se samotným příběhem, který se plácá od ničeho k ničemu a o postavách se toho moc nedozvíme. Ale co byste čekali od internetového seriálu, že jo.

I když by nejspíš Playtvak chtěl být Streamem, tak na to zatím nemá. Ale na výkop to nebylo nejhorší.
 • Jana Plodková
 • nemá to lacinou kameru
 • Kopta jako taxikář
 • na příběhu by to chtělo zapracovat
 • zjistil jsem, že existuje něco jako Misha
60 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře17zobraz všech 17 příspěvků
svobma

svobma

Na to, že je to český počin, tak je to vcelku v pohodě. Chvilkama i vtipný, jen trošku sprostý....
před 189 týdny
Tarnaika

Tarnaika

Tak teď jsem dokoukala pilotní díl a není to něco, na co bych se už nikdy nechtěla podívat. Vtipy jsou...
před 187 týdny
Koldik

Koldik

Celkom zaujimave...
před 176 týdny
Další články k tématu