28. 9. 2016

Novinka pod lupou: Dirty Laundry

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Dirty Laundry
Žánr Drama / Krimi
Stanice TVNZ
Premiéra 5. 10. 2016 (pilot dostupný od 21. 9. 2016)
Vysílání středa večer
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Raffertyové jsou obyčejná novozélandská rodina, v jejíž čele stojí matriarcha Donna. Její již dospělé děti se však dozví, že celý jejich život byl postaven na jedné obrovské a nezákonné lži.

Podobné seriály

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

K dramatu jsem přistupovala bez znalosti obsahu, ale bez nějakého extra nadšení. Bohužel žádné příjemné překvapení se nekonalo. Naopak, první díl vůbec nenadchnul a ve sledování dál pokračovat nebudu.

Seriál o rodině s matkou, která se pro své děti nebojí překročit hranice zákona, už tu párkrát byl. Weeds je jasná volba, z novějších lze zmínit například Animal Kingdom. Tady to ale prostě nefunguje. Několikrát jsem si dokonce u pilotu říkala, jestli to náhodou nemá být komedie. Sice nevtipná, ale to, co se tam občas dělo, to mi hlava nebrala.

V centru dění se nachází rodina. Matka ve své první scéně působí jako milá žena ve středních letech, která se přátelí s každým a nadevše miluje své děti. To by ještě šlo. Ale jakmile ji zatknou a děti ji chodí navštěvovat, najednou se z ní stává fúrie, která se nafoukne jak páv, když jsou její děti šokované tím, že by úmyslně mohla prát peníze, a když odmítnou místo ní v byznysu pokračovat. Na to, že to všechno údajně dělala pro ně, tak se k nim nechová moc hezky, když neskáčou, jak píská.

Naprosto nejvíc mi ale nesedl starší bratr. Jeho rodinné problémy jsou mi ukradené, ale z jeho způsobu vystupování mi začínala vařit krev. Dlouho mi nějaká postava nebyla tolik nesympatická, jako vážně. Naopak jediná normální byla dcera právnička, ovšem ani tento jeden pozitivní prvek mě nepřesvědčí o tom, že by mělo jít o drama, které bych chtěla vidět od začátku do konce. V australských/no­vozélandských hodinovkách zatím mnoho praxe nemám, ale doufám, že se jejich tvorba blíží spíše Wolf Creeku než Dirty Laundry.
  • dcera právnička
  • příběh s potenciálem
  • potenciál nulově využitý
  • většina postav je nesympatických
  • čas vůbec neubíhá, nudíte se
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
007.dany

007.dany

Tak do toho určitě nepůjdu,jinak samozřejmě díky za skvělé informace. :)
před 201 týdny
verunkabrožová
před 201 týdny
Koldik

Koldik

Nezaujalo. Vobec.
před 200 týdny
Další články k tématu