28. 1. 2017

Novinka pod lupou: Mary Kills People

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Mary Kills People
Žánr: Drama / Lékařský
Stanice: Global
Premiéra: 25. 1. 2017
Vysílání: středa 21:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Tara Armstrong
Herci: Caroline Dhavernas, Jay Ryan, Richard Short, Lyriq Bent, Greg Bryk, Abigail Winter

Ve zkratce

Mary Harris vede dvojí život. Ve dne pracuje jako uznávaná lékařka na pohotovosti, ovšem v noci to je jiná písnička. Spolu se svým partnerem, bývalým plastickým chirurgem, hrdinka brouzdá městem a vykonává práci jako anděl smrti. Pomáhá smrtelně nemocným pacientům odejít z tohoto světa za jejich vlastních podmínek. Až dosud se Mary dařilo zůstávat mimo hledáček autorit. Smrt je však populární téma. Podnikání se rozrůstá a její dvojí život se čím dál více komplikuje. Když se jí pomalu situace začne rozpadat pod rukama, Mary si uvědomí, že jestli i nadále chce zůstat v této zabijácké hře, musí začít hrát špinavou hru.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na tenhle seriál jsem se těšila od začátku, protože kanadská dramata se většinou trefují do mého vkusu, ale že se mi pilot zalíbí až tak moc, to jsem nečekala. Získal si mě už svou úvodní scénou. Musela jsem se smát, i když vlastně daná situace vůbec k smíchu nebyla. Jelikož je ale hlavní téma seriálu – eutanazie – velmi vážnou záležitostí, dialogy jsou okořeněny humorem, který je vítaným odlehčením. V průběhu celého dílu jsem se smála hned několikrát, což se nestává ani u většiny komedií, ale tohle drama u mě tedy zabodovalo.

Musím říct, že jsou sympatické i postavy a herecké obsazení. Hlavní hrdinka není jednotvárná, tvůrkyně si s ní vyhrála a vytvořila pracující ženu a matku s osobními problémy a velmi nevšedním vedlejšákem. Její věrný pomocník seká jednu hlášku za druhou a funguje mezi nimi skvělá chemie (nic romantického). Zajímavé bude sledovat i vývoj vztahu Mary a jejího nového klienta Joela.

Krásný zvrat si pro diváky připravili ke konci epizody. Podle popisu jsem si vytvořila trochu jinou představu, takže s tímto mě lehce zaskočili a vůbec jsem nepředvídala směr, kterým se vydali. Nechci moc spoilerovat, ale nejde doslova věřit všemu, co si člověk přečte. :D Na druhou stranu je fakt, že jsem si užívala děj, který krásně plynul, a vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, co se stane za chvíli. Každopádně je to velké lákadlo na další epizodu, kterou si rozhodně nenechám ujít.
  • kanadské drama
  • úvodní scéna
  • vtip
  • sympatické a dobře napsané postavy
  • zvrat v ději
  • málo epizod
90 %
Mé hodnocení
gabik.029

Zabijácký název i obsazení mě hodně nalákaly a na seriál jsem se těšila. Bohužel po pilotu přišla trošku studená sprcha. Rozhodně to není žádná hrůza, je to pohodová oddychovka, u které pár řad vydržíte, ale není to ani žádná pecka, na kterou byste se každý týden těšili.

Obsazení je zvoleno na výbornou. Herečku mám ráda už od dob Hannibala, takže jsem ráda, že se chopila nové hlavní role. Její partner je trošku „ztuhlý“, ale během pilotu jsem si na něj zvykla, takže v pohodě. Záhadný pacient, jak jsem si během pilotu našla, není nikdo jiný než hlavní představitel z Beauty and the Beast, říkala jsem si, že je nějak moc sexy, ale když byl čtyři roky na The CW, tak je to jasné :-D

Moc se mi líbily některé dějové linky. Samozřejmě musím zmínit twist, který jsem trošku čekala při té scéně se sexem, ale i tak potěšil, protože všichni víte, jak mám zvraty v příběhu ráda. Ale taky se mi líbila dějová linka s kamarádkou/pří­telkyní dcery hrdinky, která ukradla jednu z lahviček a pak skoro zemřela, tohle určitě nezůstane jen u jediného dílu, ale taky se to vrátí, aby to hrdinku nakopalo do zadku ve chvíli, kdy jí bude hořet půda pod nohama. Takže to byly dvě věci, které se mi na pilotu líbily.

Jinak ale Mary Kills People nenabízí nic navíc, takové to „hm!“, ten detail, který by ho posunul z příjemné oddychovky na něco, na co byste si dokázali vytvořit závislost. Určitě budu koukat dál, třeba se do seriálu s přibývajícími epizodami zamiluju víc, zatím ale jen nadprůměr.
  • twist v příběhu
  • koncept
  • herečka
  • chybí něco extra
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Mary Kills People? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře21zobraz všech 21 příspěvků
Martysek

Martysek

Tohle jsem dlouho odkládala, ale co bych neudělala kvůli výzvě, že:-) První díl OK, není to špatný, mohlo by...
před 203 týdny
PKathy

PKathy

Také jsem se kvůli výzvě teď pustila do pilotu, a zaujalo. Jsem ráda, že jsem se podívala na počet epizod,...
před 186 týdny
migilko

migilko

Děkuju ragelly za mírný spoiler, ale i přes její vyšší hodnocení na to zkusím kouknout. :D Většinou je...
před 178 týdny
Další články k tématu