5. 8. 2017

Novinka pod lupou: Midnight, Texas

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Midnight, Texas
Žánr Drama / Nadpřirozený / Fantasy
Stanice NBC
Premiéra 24. 7. 2017
Vysílání pondělí ve 22:00

Délka pilotu: 42 minut

Předskokan American Ninja Warrior (Ninja faktor po americku)
Konkurence Scorpion (Tým Škorpion) (CBS)
Tipovačka SerialZone, CWzone, Gorilla a ani neXtWeek seriálu nevěří. HBO se naopak shodlo s lidem, který si s 60% převahou myslí, že se seriál obnovení dočká.

O čem to je?

Manfred Bernando tvrdí svým dobře platícím klientům, že je médium. Možná jim ale tak úplně nelže – ve chvíli, kdy začne mít problémy, mu totiž s útěkem pomůže jeho babička. Která už nežije. A ta svého vnuka navede do městečka, jež je k médiím, kterým byla i ona samotná, i ostatním nadpřirozeným bytostem velmi přátelské. V městečku Midnight v Texasu totiž většina obyvatel skrývá před světem tajemství o své pravé identitě. Oni navzájem svá tajemství znají a považují se díky tomu za jednu velkou rodinu, ale útočící gangy a policisté, kteří tuší, že se v Midnight děje něco víc, tuto komunitu nikdy nenechají oddechnout. Nebezpečí se pro obyvatele tohoto městečka skrývá úplně všude.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nadpřirozené seriály tu často nemíváme. Minimálně já jich za dobu svého působení v téhle rubrice moc nezažila. Víte co, pokud není má hlava ještě děravější, než si myslím, tak je klidně možné, že jsem tu nebyla ještě ani u jednoho. Ovšem i kdybych na nějaký kousek zapomněla, tak jedna věc je jistá – podobné seriály jsou spíš vzácností.

Už jen proto je fajn, že tu zas jeden máme. Ještě víc fajn ale je, že výsledek není zklamáním. Už od začátku totiž Midnight, Texas „jede“ suverénním tempem, diváka nenudí, nezdržuje se představováním, to zvládá jakoby mimochodem. K tomu navíc zvládá být i napínavý jako kšandy. Říkám vám, já si v první půlce normálně říkala, že se na tohle snad začnu dívat pravidelně.

Ovšem už ve druhé půlce epizody seriál bohužel lehce klesne. Ano, většina epizody je pořád velmi napínavá, ale bohužel se najde pár scén, které mají až moc blízko ke směšnosti. Minimálně o moc víc, než by bylo vhodné. Například scéna, ve které má hlavní hrdina dům plný duchů, prostě nevyznívá nijak napínavě (bohužel spíš naopak), taky pořád tak úplně nechápu, proč upír a jeho blondýna zachraňovali hlavního hrdinu ve spodním prádle. Vážně, já se skoro až rozesmála, proč se tvůrci nebo režisér nebo kdo rozhodli, že to bude právě takhle? Jak to mělo působit na diváka? Tolik otázek!

Ale jinak musím říct, že až na těchto pár přešlapů se Midnight dost povedlo. Jak jsem už říkala, nechybí napětí, seriál má zajímavou atmosféru, různé kreatury vyvolávají v divákovi emoce, od lítosti přes pobavení až k udivení, na konci epizody nechybí zvědavost, co bude vlastně dál. A překvapení, že už to skončilo, protože to přece bylo hrozně krátké.

Teď se samozřejmě naskýtá, jaké bude Midnight, Texas dál, aby seriál neměl jen slušný náběh a postupem času neklesal dál a dál. Každopádně doporučuji to zkusit, pilot je opravdu dobrý a třeba si seriál udrží podobnou úroveň i v dalších epizodách.
 • atmosféra, žánr
 • napětí
 • několik zaškobrtnutí
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Pilot se mi líbil. Seriál patří rozhodně mezi ty očekávanější, což na něj automaticky vyvíjí určitý tlak, aby doručil to, co lidi požadují. Musím říct, že z první poloviny jsem byla více nadšená, ale jako celek hodnotím velmi kladně, dostala jsem to, co jsem chtěla. Na začátku jsem si říkala, že tohle vypadá úplně jako můj oblíbený Ghost Whisperer. Je tu hrdina, který nějakou shodou náhod může vidět duše mrtvých lidí. Ty mu naznačují, co se jim stalo, aby dosáhly míru a mohly přejít na druhou stranu. Od tohoto konceptu, který byl nastolen v první polovině dílu, pak seriál přešel v něco trošku jiného, vlastně se z něj stala klasická duchařina typu Constantine, takže to taky není na škodu. Pro srovnání tedy berte hlavně tyto dva seriály – pokud se vám jeden z nich či oba líbily, tak Midnight, Texas bude rozhodně to pravé ořechové pro vás.

Líbí se mi herecké obsazení. Hlavní hrdina je sympaťák, takový ten lehce sarkastický, silně hláškující, okouzlující svým vlastním způsobem. Mám tyto typy hrdinů ráda, i když mi přijde, že se začínají objevovat pomalu už všude. Ale rozhodně jsou pořád zdrojem oživení, nebo spíš odlehčení jinak těžkého příběhu. Ani ostatní obyvatelé nejsou k zahození. Své velké kouzlo má bezpochyby nevšední upír, který si pro sebe strhává pozornost vždy, když se na scéně objeví. Lehce tuctová je servírka, jasná romantická známost pro hlavního hrdinu. Ale tím neříkám, že by mi vadila, opravdu se v obsazení nenašel nikdo, kdo by mi nesedl.

No a pak je tu samotný příběh. Jsem trošku rozpolcená. Na jednu stranu se mi líbí koncept nadpřirozeného městečka, ve kterém dojde k záhadné vraždě. Hrdina oběť vidí, ale je z ní (a všech dalších duchů z baráku) pořádně vystrašený. Upřímně se nedivím, protože i mně z ní bylo trošku nevolno, jak se pořád dusila tou vodou a teklo to z ní jak z hastrmana :-D Úplně jsem ji v duchu popoháněla, ať už to vyplivne a začne mluvit, co se jí stalo. Ale očividně to bude serializovanější děj, takže si na odpovědi budeme muset počkat trošku déle. Co se mi ale nelíbí, to je „reálná“ dějová linka hrdiny. Asi dluží peníze, někdo mu vyhrožuje, on utíká. To je takové tuctové podle mého názoru, vůbec se mi to do seriálu tohoto typu nehodí.

Na špičkové úrovni jsou masky a kostýmy, líbily se mi i vizuální efekty. Po této stránce odcházím naprosto spokojená a těším se, až si budu moct seriál sjet maratonem.
 • hlavní hrdina
 • sympatické postavy
 • vražedná záhada
 • kostýmy, masky, efekty
 • mafiánská vedlejší dějová linie
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Od Midnight, Texas jsem očekával, že by mohl nabídnout něco ve stylu True Blood s trochou Supernatural. Což mi na první poslech nezní úplně špatně, takže bylo třeba vyzkoušet, co z toho vyleze.

Začnu obsazením, které se rozhodně nedá označit jako okoukané. Přesto však nabízí několik povědomých seriálových herců. Hlavní hrdina přichází do městečka, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá. Do městečka, kde byste si přáli návštěvu bratrů Winchesterových…

Sledovat vyplavenou přítelkyni během obědu nebylo úplně ideální, ale jinak jsou příšery všeho druhu představeny vcelku příjemně. Myšleno, ne moc detailně :)

Mojí pozornost to ale rozhodně upoutalo a chci vidět víc. Jen doufám, že to s přibývajícími díly nebude horší. A pokud se to nestane, tak hlavně ať to neruší. Něco podobného totiž ve watchlistu chci.
 • zajímavý námět
 • neokoukané, ale zajímavé obsazení
 • chci vidět víc
 • nechutnej plaváček
80 %
Mé hodnocení
Pajky

Midnight, Texas, sliboval fantasy pecku, která nám vynahradí Grimma a Constantina, alespoň tak ambiciózně seriál vystupoval. Proto očekávání všech – i má – byla zatraceně vysoko. A výsledek? Rozpačitý. Tak nějak se cítím po dosledování pilotního dílu – nepřesvědčeně, na jednu stranu nadšeně, na druhou zase zklamaně. Jedno je ale jisté – takto propracovaných urban fantasy mnoho nenajdete.

Propracovanost příběhu, a především mytologie, jsou dvě bezchybné stránky pilotního dílu, jež jej ze značné míry vytahují nahoru a drží nad vodou. Celá zápletka je velmi originální a má obrovský potenciál – navíc kostra příběhu a styl vyprávění jsou velmi chytlavé, a ačkoliv se ne vše na pilotu povedlo, přesně kvůli tomuto chcete prostě sledovat dál. Kombinace s propracovanou mytologií vyvolává obrovské množství otázek, zároveň pak utváří pozitivní dojem z viditelně uceleného příběhu. Co se příběhu a jeho promyšlenosti týče, je to na jedničku s hvězdičkou – za což ale tvůrci vděčí hlavně předloze.

Co už ale značně pokulhává, tak je herecké obsazení, jehož kvality jsou… všelijaké. Od těch, kteří jsou skutečně skvělí, jako například Parisa Fitz-Henley, přes ty průměrné, či netradiční, jako je třeba hlavní představitel, až po ty špatné, kam by se dal překvapivě zařadit jinde obstojný Dylan Bruce. Skutečně, herci připravili spoustu pozitivních i negativních překvapení. Někteří herci ale navíc nezapadají ani typově a působí jako pěst na oko ve své roli .Nejvíce mě zaujalo pravděpodobné hlavní duo – šíleně prkenný Dylan Bruce, který mi fakt vadil (a to bývá normálně kvalitní) a François Arnaud, jemuž jsem na začátku jen těžko přicházel na chuť, ale na konci epizody jsem s ním již neměl žádný problém. Za zmínku stojí i roztomilá Sarah Ramos.

CGI je na televizní poměry slušné a zajímavé, nadšený jsem i z masek, kdy především duchové jsou parádně nechutní, na Velkou pětku až nevídaně a dost možná lehce na hraně. Já jsem z nich ale nadšený – do příběhu přidávají krásnou hororovou atmosférickou složku, která není příliš výrazná, ale divák ji přesto cítí, jako takové příjemné mrazení v zádech. Co mě tím pádem ale mrzí, tak je jakýsi na sílu našroubovaný komediální feeling, který dle mého příběhu absolutně nesedí. Tato odlehčenost zabíjí obrovské množství potenciálu a zkazí valnou část dojmu z pilotu.

Ve finále ale nejde o nic špatného – vlastně jde o nadprůměrné televizní urban fantasy, které se dá připodobnit právě Grimmovi s Constantinem, a jako jejich nástupce funguje skvěle. V pilotu se dočkáte parádní mytologie a originálního chytlavého příběhu, který vás chytne a nepustí. Navíc dostanete naservírováno obstojné CGI a krásně nechutné masky duchů. Škoda, že potenciál z velké části zabíjí nevhodný casting (jak typově, tak kvalitativně) a otravná nehodící se komediální složka, která vás prudí celý pilot. Naštěstí to zachrání občasné mrazení v zádech, ale stejně ve vás zůstane lehká pachuť zabitého potenciálu. Koukat dál budu, jako fanoušek Grimma lačním po všem podobném, ale vím, že to mohlo být lepší.
 • vynikající netradiční mytologie
 • zajímavá zápletka a příběh
 • nadprůměrné CGI
 • výborné masky a nechutní duchové
 • občasná mrazivá atmosféra
 • herci (najdou se tu kvalitní výjimky, ale těch špatných je prostě moc)
 • nepatřičný komediální feeling
 • uspěchanost a nevysvětlenost některých věcí
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
hacker3985

hacker3985

po prvních dvou dílech to vypadá docela zajímavě
před 185 týdny
sandokan555

sandokan555

tak pozrel som si prvu cast a nebolo to spatnee. dam tomu sancu a skutocne jest pri tej scene pri pikniku...
před 185 týdny
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Shlédnuty 3 díly a zatím dobrá zábava.Každý díl navnadí na další a hlavního hrdinu fakt žeru :-D Zatím...
před 185 týdny
Další články k tématu