10. 4. 2017

Novinka pod lupou: The Marvelous Mrs. Maisel

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Marvelous Mrs. Maisel
Žánr: Drama / Historický
Stanice: Amazon
Premiéra: – (zatím pouze pilot ke zhlédnutí) Amazon dnes objednal hned dvě série!
Vysílání: -
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Amy Sherman-Palladino
Herci: Rachel Brosnahan, Michael Zegen, Alex Borstein

Ve zkratce

Píše se rok 1958 a Miriam „Midge“ Maisel má vše, co kdy chtěla – perfektního manžela, děti a luxusní byt v Upper West Side. Její život však z čista jasna nabere nečekaný obrat a Midge musí začít znovu. Hrdinka v této době objeví svůj skrytý talent, který jí vydláždí cestičku skrze zapadlé komediální kluby v Greenwitch Village až k účinkování v pořadu Johnnyho Carsona.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Potenciální seriál od tvůrkyně Gilmorek? Byla jsem natěšená, ale zároveň mám ještě v živé paměti fiasko jménem Bunheads, takže jsem přistupovala k pilotu s obavami.

Nakonec z pilotu vylezla príma oddychovka. Hlavní hrdinka je podobně ukecaná a idealistická jako Rory v prvních epizodách, jen je trošku starší a má děti a manžela. Ale ten její opilecký výlev byl naprostý vrchol celého pilotu. Vůbec nevadilo, že trval snad 10 minut. Hrdinka ukázala, že povídat opravdu umí a má skrytý talent pro stand-up komedianství.

Já osobně jsem přímo odpůrcem stand-up, nechápu, jak to někoho může bavit a spíš mi přijde, že se ti lidi neskutečně ztrapňují. Tady tomu pomáhá, že jde o drama, které se netočí jen kolem této pro mě nudné profese, ale sledujeme hrdinku jako takovou a její život, který je natolik zajímavý, že stand-up výrazně převyšuje. V podstatě je to seriál jen o ní a ona ukazuje, že skutečně zvládne utáhnout celý příběh sama.

Nevíme, jestli se z pilotu stane seriál, i když podle obecného buzzu to má z celé amazonovské pětice asi nejjistější. Pokud to objednají, určitě zařadím do watchlistu, ovšem zatím to vidím jen jako oddychovku, aby se seriál zařadil mezi zamilované, to mu pořád něco ještě schází.
  • hrdinka a její představitelka
  • prostředí smetánky v 50. letech
  • kostýmy
  • stand-up
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Proč jsem si myslela, že to bude o nějaké superhrdince? To bude to slovo „marvelous“, které se mi ihned spojilo s Marvelem… Ach ty asociace.

Takže si jistě umíte představit, jak se mé já, které čekalo něco superhrdinského, podivilo nad tím, že čas ubíhal a stále nic takového nepřicházelo. Místo toho to začalo vypadat na zoufalé komiky. V tu chvíli jsem začala vzývat všechna možná i nemožná božstva, protože si upřímně nejsem jistá, kolik zoufalých komiků ve svém životě ještě zvládnu. A hlavně za dnešek. To už by se vážně po celém světě ozýval můj pláč.

Naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Třeba je to tvůrkyní, která je stejná jako u Gilmore Girls, což mi ragelly samozřejmě nezapomíná připomínat (já takovéto věci rozhodně nikdy nedělám). Ovšem zpět k tématu. Když opustíme všechny ty počáteční představovačky (které ale zabírají většinu prvního dílu) a opustíme zoufalého komika, máme tu sice komičku, ale konečně ne takovou, kvůli které by se divákovi nechtělo brečet, protože konečně tu máme někoho vtipného. Ten její opilý výstup jsem si opravdu užila!

Ještě mi z letošního amazonního playlistu novinek zbývají dvě komedie (Budding Prospects a The New V.I.P.'s), ale vzhledem k tomu, že to jsou komedie, které Amazonu upřímně moc nejdou, nebojím se říct, že The Marvelous Mrs. Maisel (sakra, ten název je dlouhý!) má ze všech největší potenciál. Sledování je zábava, hodina uteče jakoby nic, hlavní hrdinka je sympatická… Ano, tohle si nechám líbit.

Takže jak už asi naznačuje můj předchozí odstavec, tohle by si z celé pětice Amazon novinek zasloužilo pokračování asi nejvíc. A sledování si to taky zaslouží, jen do toho!
  • sympatická hrdinka
  • která navíc není ZOUFALÝM komikem, yay
  • vtip
  • trochu dlouhé představování
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát šanci seriálu? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Caroline115

Caroline115

Tak tady jsem na vážkách....mohlo by to být dobrý, ale ten stand up mě odrazuje....no uvidím, možná někdy...
před 173 týdny
Destinytte

Destinytte

Mám to stejně.
před 173 týdny
Koldik

Koldik

nope.
před 166 týdny
Další články k tématu