19. 9. 2016

Novinka pod lupou: Legends of Chamberlain Heights

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Legends of Chamberlain Heights
Žánr: Komedie / Animovaný / Černý humor
Stanice: Comedy Central
Premiéra: 14. 9. 2016
Vysílání: každou středu večer
Předskokan: South Park
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Brad Ableson, Mike Clements, Quinn Hawking, Josiah Johnson, Michael Starrbury
Herci: Quinn Hawking, Josiah Johnson

Ve zkratce

Jde o nový animovaný seriál, pro který není žádné téma tabu. Prostřednictvím tří hlavních hrdinů odvážně komentuje současnou společnost. Jamal, Grover a Milk jsou prváci na střední škole, kteří pravidelně zahřívají střídačku místního basketbalového týmu. Trio se snaží prodírat životem, někdy uspěje, jindy zase selže. Selhání je však nedokáže rozhodit. Hoši jsou totiž legendy… i když to tak vnímají pouze ve vlastní hlavě.

Pokud si seriál oblíbíte, máme dobré zprávy. Již během červencového Comic-Conu v San Diegu byla novinka prodloužena pro druhou řadu!

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

I letos se na nás stanice snaží vytasit animáky. A stejně, jak je svět přeplněný rodinnými sitcomy, tak je to i v tomto žánru. Legends se ničím neliší od svých kolegů South Park, Family Guy a dalších. Vlastně ano, mají o dost škaredější grafiku.

Animace skutečně rve oči. Možná o dost více než příběh samotný. Hlavně ty jejich pusy jsou oříšek, který nepřekousnu. Postavy jako takové jsou klasičtí puberťáci, které zajímají holky, sex a drogy. Jak už jsme u těchto seriálů zvyklí, nechybí nekorektní humor včetně rasistických, sexistických a sprostých vtípků, nahota (v rámci animovaných možností) a sprostá mluva.

Je to tak nevkusné, že nevíte, jestli být znechuceni, nebo se tomu prostě smát. Na konci epizody jsem už byla tak mimo, jako bych si sama vzala tu tabletku, a prostě jsem to odevzdaně dokoukala a u posledního pohlavku jsem se i zasmála.

Všichni, kteří mají rádi South Park, by tohle měli zkusit. Pokud si zvyknete na nepěknou animaci, tak samotné postavy a příběh vás pravděpodobně bavit budou. Rozhodně nic inovativního ani k zamyšlení, ale na 20 minut týdně se pobavíte a zapomenete na vlastní starosti.
  • animace
  • scény, které jsou vrcholem nevkusu (zvracení a kálení najednou, ostříknutí okolí)
  • žádná originalita
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Do Legends of Chamberlain Heights jsem se pustila rozmazlená první epizodou nové řady Červeného trpaslíka a upřímně nemohu skrývat zklamání. Samozřejmě, každá komedie je jiná, ale u Legend se tak trochu obávám, že bych je viděla jako velmi dobrou komedii jen tehdy, kdy bych půl roku před sledováním pilotní epizody neviděla nic. Takže možná po návratu z pustého ostrova.

Nepopírám, že to, co se nelíbí mně, se nebude líbit někomu jinému, ale na to, abych se nechala ohromit sprostým slovem v každé páté větě jsem už asi moc stará. Zajímavým prvkem je ovšem animace samotná, která je (doufám že) schválně taková lehce odbytá, tím pádem jsou pohyby postav trhané, jejich obrysy „odfláknuté“ a rty některých postav vypadají jako… nenapadá mě lepší přirovnání než zadnice.

Ale byla bych hrozný suchar, kdybych nepřiznala, že jsem se párkrát nepobavila. Například matka dofukující si svůj prasklý silikon mě donutila se usmát, ale jinak si tak trochu přijdu jako nesprávná věková kategorie. Seriál je samozřejmě určen hlavně pro mladší publikum, které tohle možná ocení, ale tak, jako jsem se ptala u MTV, tohle je vážně ještě cool?

Je mi osmnáct, takže si ještě nijak stará nepřipadám, ale tahle novinka mě donutila zapřemýšlet, jestli se náhodou nemýlím. Na kvalitní animák se podívám vždycky ráda, stejně tak na animovanou komedii, ať už se zrovna jedná o film nebo seriál. Ale na tohle bych se asi netěšila ani pět let zpátky.
  • občas povedené vtípky
  • to to neustálé používání sprostých slov ještě přijde cool?
  • zvláštní styl humoru
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Koldik

Koldik

No podla mna pohroma...
před 202 týdny
Šéf

Šéf

Byli tady už i horší animáky ale tohle prostě nedosahuje kvalit South Parku. South Park je aspon...
před 202 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Určitě existují i horší animáky a tento je mezi nimi.
před 202 týdny
Další články k tématu