21. 9. 2016

Novinka pod lupou: Kevin Can Wait

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Kevin Can Wait
Žánr: Komedie / Sitcom / Rodinný
Stanice: CBS
Premiéra: 19. 9. 2016
Vysílání: každé pondělí večer od 20:30, od konce října od 20:00
Předskokan: The Big Bang Theory (do konce října, poté bez předskokana)
Konkurence: Dancing with the Stars (ABC), Supergirl (CW), Gotham (Fox), The Voice (NBC)
Tipovačka: ?

Kdo?

Tvůrce: Kevin James, Bruce Helford, Rock Reuben
Herci: Kevin James, Erinn Hayes, James DiGiacomo, Taylor Spreitler, Gary Valentine, Ryan Cartwright, Leonard Earl Howze, Lenny Venito, Christopher Brian Roach

Ve zkratce

Kevin je policista, který si zrovna začíná užívat zasloužené penze. Chce konečně začít trávit čas doma, dělat své oblíbené aktivity, popíjet pivo s přáteli a tak dále. Nicméně brzy přijde na to, že celodenní život doma s rodinou může být o dost těžší než práce v aktivní policejní službě.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jo, bylo to přesně tak hrozné, jak to vypadalo po traileru. Úplně se vracím myšlenkami zpět do 90. let, kdy podobné sitcomy frčely. Praštěný táta, problematická dítka a manželka, která musí všechny udržovat naživu. CBS to letos bude mít s komediemi hodně těžké. Troufám si ale říct, že hned na začátek jsme viděli tu absolutně nejhorší.

Kevin (herec) je očividně nějaká velká hvězda. Stanice se už na jaře hodně chlubila, že je zpátky na obrazovkách a seriál propagovala hlavně okolo jeho jména. The King of Queens jsem nikdy neviděla, dokonce jsem o tom seriálu nikdy ani neslyšela, a myslím, že spousta z vás to má podobně. Ale jakože asi na tom něco bude, když se to dočkalo devíti sérií :-D

Každopádně o téměř 20 let později Kevinovi narostl pupek a to je všechno. Seriál nenabízí absolutně nic moderního, nikdy byste nepoznali, že vznikl v letošním roce. Jde prostě o postaršího chlápka, který chce chlastat s kamarády a štve ho, že se musí přizpůsobovat jak jejich plánům a povinnostem, tak i své vlastní rodině. Vtipy mají vznikat z hrdinových hlášek, které jsou ale hodně podprůměrné, a dále z jeho osobnosti, která je otravná.

Ve výsledku se za celých 20 minut bavíte jen tím zázračným držákem na vodu, který už nám kompletně ukázali v traileru. Zbytek času tiše a bez jediného úsměvu protrpíte a doufáte, že to zruší hodně rychle.
 • hlavní hrdina a jeho policejní parta kamarádů
 • absence zábavy
 • nevtipné hlášky
 • hlasitý a téměř nepřetržitý studiový smích
20 %
Mé hodnocení
ragelly

Hm, asi jsem mírně natvrdlá, ale za celou epizodu jsem nepřišla na to, proč se to jmenuje Kevin Can Wait… No, to je jedno. Takže teď něco k samotnému seriálu:

Máme tu klasickou sitcomovou rodinku. Táta, máma, děti a většina scén se odehrává v obýváku nebo kuchyni. Táta je v důchodu a starší dcerka zlobí. Přivedla si snoubence a hodlá odejít ze školy, aby ho mohla podporovat při vývoji jakési úžasné aplikace na mobilní telefony. Taťka s mamkou to brzo vydýchají a rozhodnou se podporovat svou dceru při podporování jejího snoubence. Jako že cože?!

Příběh moc nenadchnul. Co se humoru týče, není vyloženě špatný, člověk se i zasměje a moc se nenudí, ale nic co tu nebylo už stokrát předtím, jen v mírně pozměněné variaci. Co se týče hereckého obsazení, nikdo si mě tak úplně nezískal (no, možná až na matku), ale na druhou stranu mě ani nikdo neštve (kromě snoubence, což je nerd s neskutečně iritujícím hlasem).

Takže sledovat, nebo ne? Vyloženě bych seriál nejspíš nevyhledávala, ale jako oddechovka na okurkovou sezónu nebo při čekání na novou epizodu oblíbeného seroše se Kevin Can Wait celkem dobře hodí.
 • celkem dobré herecké obsazení
 • humor
 • celé to svižně odsýpá
 • nic nového pod sluncem
 • dějová linka s otravným snoubencem
60 %
Mé hodnocení
Dadulinka

O Kevinovi jsem neslyšela od dob, co jsem tipovala v našem KDO PŘEŽIJE, takže ve chvíli, kdy jsem si pilot pustila, neměla jsem o seriálu valné mínění. To mi potvrdily i první dvě minuty (přibližně), kdy se každých pět sekund ozýval v pozadí smích a já absolutně nechápala proč.

Nevím, jestli jsem se poté adaptovala na styl humoru seriálu Kevin Can Wait, jestli se Kevin v nějakou nestřeženou chvíli stihnul zlepšit, nebo jestli se můj mozek naprosto zbláznil, ale po horším začátku jsem se začala docela bavit. Vlastně jsem dokonce i párkrát doopravdy zasmála, takže podceňující „docela“ se tolik nehodí.

Samozřejmě, zas je to rodinná komedie, takže je těžké vymyslet něco ohledně dětí, co by se mohlo objevit v dalších dílech a nějak překvapit, ale linka o Kevinově „krizi středního věku“ není vůbec špatná a Kevin James je sympaťák a pobavit umí. Navíc potěší i zbytek hereckého osazenstva – například Taylor Spreitler z Melissy a Joeyho či Ryan Cartwright ze Sběratelů kostí.

Kevin Can Wait není tak špatný, jak by každý mohl čekat, dokonce je to překvapivě docela zábava. Ale taková prchavá, na to, že jsem to viděla přesně před půldnem, si toho pamatuji pramálo. Což je škoda.
 • sympatické postavy
 • překvapivě zábavné
 • umělý smích v pozadí (pardon, ale mně to fakt vadí)
 • začátek
 • moc to neutkví v hlavě
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Po trailerech jsem si myslel, že by z toho mohlo být moje guilty pleasure, po pilotu si tím nejsem zase tak jistý. Ne že by to nebylo pleasure, ale nebylo to moc guilty. Místy mi to dokonce připomínalo svým divným humorem první díly Big Bangu. No dobře, to už trochu přeháním, ale myslím, že sitcomům to moc ostudy neudělalo. Má to všechno, co od sitcomů očekáváváte. Divné postavy se svými problémy, hrůzostrašný podkresový smích, co zní téměř pod každou scénou, celkem rychle to utíká a člověk se místy i usměje.Nikdo od toho neočekával intelektuální zábavu na úrovni, ale mohlo by to být přeci jen lepší. Podobných sitcomů tu totiž už nebyly stovky, ale tisíce. A pokud chce Kevin uspět, měl by něčím vyčnívat. A to se mu v pilotu zatím nepodařilo, proto jsou má procenta tak nízko, i když jsem se u sledování celkem bavil.

 • sem tam dobrý vtip
 • vyloženě mi žádná postava nevadí, což je u sitcomu úspěch
 • závěrečná scéna už byla trochu moc blbá
60 %
Mé hodnocení
Fruiko

Ach jo. Kevin Can Wait je přesně takový, jako naznačoval trailer. Příšerný. Je to jako by CBS posbírala všechny špatné zkušenosti, které za roky se svými sitcomy nasbírala, všechny svařila dohromady a vyzkoušela, jestli i taková s prominutím kravina bude fungovat ve slotu po TBBT.

Nu, po pilotu se zdá, že jí to fungovalo. Ale to je věc diváků, ne kritiky. Abych to shrnul co nejjednodušeji. Policajt ve výslužbě (Kevinu Jamesovi je 51 a vypadá na 45) žije doma s manželkou (která vypadá na 30), má 3 odrostlé děti včetně dcery, u které ho málem trefí šlak, když si domů přivede přítele programátora, tráví čas se svými přáteli-důchodci (taky padesátníky), očividně ho práce vůbec neztrhala, protože má energie na rozdávání a každý den dělá něco jiného (což je při jeho homerosimpsonovském stravovacím režimu docela záhada). A tak dál. Kdo tohle vymyslel, si očividně musel říznout denní dávku koksu něčím exotickým, asi pracím práškem.

Každopádně a kupodivu to není to úplně hlavní, co vám na Kevinovi bude vadit. V první řadě to je všudypřítomný smích, co vás udeří do uší. Je všude. Otec přijde do bistra a sedne si ke stolu. Smích. Otec řekne dceři, že je teď zákazník. Smích. Dcera, co tam pracuje, mu řekne, že to není její stůl. Smích. Otec si přesedne k jinému stolu. Smích. Řekne, že to jídlo vypadá divně. Smích. Dcera mu řekne, aby šel k baru. Smích. A. Tak. Dál.

Řekli byste, že to je jedno, když je čemu se smát. Jenže ono se není čemu smát. Vtipy jsou provplánové, jednoduché, ohrané, podprůměrné. Vše, jen ne vtipné. Na Kevinovi Jamesovi jde vidět, že si prošel dráhou stand-up komika a že se snaží z každé kraviny vytřískat, co jde, prodlužovat každou vtipnou scénu. Jenže zapomněl, že samotná scéna musí být vtipná, jinak vyzní trapně. A ani on není kdovíjaký Chaplin. Celou dobu mluví v jedné tónině, jeho obličejová mimika v podstatě neexistuje. Celá zápletka epizody pak vychází z toho, že Kevin je nereálný (to podotýkám) idiot, který je nějakým záhadným způsobem středem pozornosti, i když divákovi vůbec není jasné, jakou zásluhou.

Co k tomu říct? Kevin je jeden velký omyl, který se vůbec neměl dostat do televize. Jestli si CBS takhle představuje zábavu, na které hodlá stavět svůj program, tak je naprosto vytržená z reality.

Doporučuji sledovat: NE, raději knihu.
 • vztah dcery s nerdem (konečně!)
 • bez vtipu
 • při sledování se budete cítit trapně
 • všudypřítomný otravný smích
 • tak nějak nereálný důchod
10 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Yellow

Yellow

Já jsem žádnou revoluci tímto sitcomem nečekala. Drží se to zlaté nitě klasiky, které frčely před 30 lety a...
před 231 týdny
Nira

Nira

Tohle vážně beze mě, ale upřímně oceňuji, že se 5 SerialZoňáků pustilo do hodnocení :-)
před 231 týdny
RRR

RRR

Už trailer vyzeral veľmi zle, ale povedal som si že tomu dám šancu kvôli Lenox z Melissa & Joey. A...
před 231 týdny
Další články k tématu