29. 9. 2016

Novinka pod lupou: Lethal Weapon

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Lethal Weapon
Žánr Drama / Akční / Krimi / Komedie
Stanice Fox
Premiéra 21. 9. 2016
Vysílání středa, 20:00 hodin
Předskokan
Konkurence The Goldbergs + Speechless (ABC), Survivor (CBS), Arrow (The CW), Blindspot (NBC)
Tipovačka Týmy Gorilla a HBO věří v prodloužení. Zbytek týmů tipuje zrušení, ke kterému se připojuje i lid s 52 % hlasů.

Kdo?

O čem to je?

Dvojice Riggs a Murtaugh společně bojují na té správné straně zákona proti zločinu v moderním Los Angeles. Přitom v okamžiku, kdy se impulzivní Riggs poprvé setká s prudérním Murtaughem, vypadá to, že jejich partnerství se nemá šanci uchytit. Avšak po prvním společném případu si oba uvědomí, že společně přece jen fungovat můžou… tedy pokud je kvůli Riggsově neopatrnosti někdo dřív nezabije.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Bavila jsem se. Po traileru jsem se vůbec netěšila a šla jsem do pilotu s tím, že si těch 40 minut protrpím, nakonec si mě ale seriál dokázal získat. Připodobnila bych ho k jarnímu Rush Hour, ovšem s tím, že tady jsou obě postavy asi tak tisíckrát vtipnější, pohodovější a prostě povedenější.

První scéna byla velké klišé a vlastně i pilot jako celek by se dal takto zaškatulkovat. To ale nevadí, pokud vás dokáže vtáhnout do děje. Zapomenete, že čas utíká a máte i jinou práci, ani se nenadějete a najednou je konec. Upřímně na Velké pětce je opravdu jen málo seriálů, které by mohly stát samostatně jako kvalitní kousky, většinu spíše zařadíme do kategorie guilty pleasure, které ale k odreagování slouží mnohem lépe.

Chemie mezi hlavním duem funguje. Oba pánové jsou sympatičtí a z obou padají skvělé hlášky. Pilot hodně balancuje na rovině odlehčeného dramatu s mnoha vtipnými hláškami a hodně silným dramatem, kdy hlavní hrdina přiznává své sebevražedné sklony a jde na něm vidět, jak moc ho smrt ženy zasáhla. Líbí se mi, že to není jedno nebo druhé celou dobu, ale vždy, když to začne být opravdu vážné, tak se to něčím odlehčí a naopak. Výsledek je vyvážený a vy se při sledování cítíte dobře.

Příběh je asi tak podobně realistický jako u MacGyvera, i když možná o chlup uvěřitelnější. Každopádně myslím, že tentokrát srovnání s předlohou bude pozitivnější než u zmíněného MacGyvera. Sice původní byl film, i tak ale seriál vypadá taky dobře. Nepůjde o nic závratného, ale rozhodně se u sledování nebudete nudit. Pokud nemáte přehnaně vysoké nároky na kvalitu příběhu a jste ochotni se na seriál dívat s lehkou nadsázkou, skvěle si u něj odpočinete.
 • chemie mezi hrdiny
 • vyvážení dramatu a vtipu
 • děj rychle plyne
 • klišé úvod
 • sází víc na showmanství než realitu
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Originální Lethal Weapon jsem neviděla, takže nemůžu porovnávat (jestli vám přijde, že to říkám moc často, ano, taky jsem si toho vědoma :D).

Ale k seriálu. Hlavní dvojka je sympatická, jejich manželky taky (v tomto případě je to tvrzení složitější, ale tak aspoň vzhledem k tomu, co jsme poznali, tak ano), příběh je chvílemi příjemně akční, ale stejně s tím seriálem mám nějaký problém, jen si nejsem jistá jaký.

Pilot má 46 minut, ale mně z nějakého důvodu jeho sledování zabralo asi dvě hodiny. Proč? Prostě mi přišlo, jako kdybych se do sledování měla nutit. Jako kdyby snad všechno bylo vlastně správně, ale stejně by mi v hlavně znělo „Bude to trvat ještě dlouho?“.

Nevím, jestli to je tím, že občas to není až tak zajímavé, nebo jestli Lethal Weapon chybí nějaké kouzlo, které by ty zábavné či lehce depresivní chvilky podtrhlo tím správným směrem. Protože takhle nemůžu říct nic jiného, než že by to mohlo být velmi dobré, ale něco tomu chybí… Škoda.
 • sympatické postavy
 • chvílemi je to velmi dobré
 • něco tomu chybí, nějaké kouzlo (či faktor X)
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Osobně se mi to hodně líbilo, což může být i tím, že mám rád předlohu. A co si budeme povídat, tohle ji vykradlo, co to šlo. Roger sice není takový suchar jako ve filmech, ale ještě to šlo.

To, že to má hodně z předlohy, bude nejspíš do budoucna velký problém. Protože schéma šíleného detektiva s jeho ušláplým parťákem možná může fungovat ve 4 filmech, kde postavy mají na vývoj tak akorát času, ale tady po 45 minutách člověk nezaznamená posun a schéma se nejspíš rychle vyčerpá. Tomu pomůže i zatím načrtnuté case of week schéma. Jestli tvůrci rychle nezakomponují nějaký dlouhodobý případ, tak se schyluje k průšvihu.

Ale zatím na televizi dobrý.
 • Lethal Weapon nádech
 • celkem funguje parťácká chemie
 • tuctopřípad
 • klišé se „sebevraždícím“ levákem
 • všechno už jsme víceméně viděli ve filmu
70 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
ragelly

ragelly

Zítra budeš mít, tak si vezmi nějakou novinku :P :D
před 202 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Zítra se na to chystám a podle ukázek se mám nač těšit.
před 202 týdny
Koldik

Koldik

Vypada to teda celkom kukatelne, ale uvidime ako to bude postupovat. Fruikove obavy su na mieste.
před 201 týdny
Další články k tématu