13. 9. 2016

Novinka pod lupou: Berlin Station

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Berlin Station
Žánr: Drama / Špionážní / Konspirační / Thriller
Stanice: Epix
Premiéra: 16. 10. 2016, pilot dostupný od 9. 9. 2016
Vysílání: každou neděli večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: ?

Kdo?

Tvůrce: Olen Steinhauer
Herci: Richard Armitage, Rhys Ifans, Richard Jenkins, Michelle Forbes, Leland Orser

Ve zkratce

Daniel Miller právě přijel na ředitelství CIA v německém Berlíně. Hrdina má tajnou misi. Musí zjistit identitu nechvalně proslulého zrádce, který operuje pod přezdívkou Thomas Shaw. V Berlíně mu pomáhá veterán Hector DeJean, s jehož pomocí se Daniel naučí vypořádat s tvrdým světem tajného agenta, který je vždy v pohybu, v nebezpečí a musí činit morální kompromisy. Daniel se dostává stále hlouběji do německého podstvětí, odhaluje hrozby a konspirace, které ho vedou zpět do Washingtonu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Konspiračka tu dlouho nebyla. Epix představuje svůj první skriptový seriál a musím říct, že na první pokus to vůbec není špatné. Hodně mi to připomíná AMCčkovský, po první řadě zrušený Rubicon, který byl také docela dost propletený, jestli si to tedy správně pamatuju, přece jen už je to hodně dlouhá doba. Každopádně Berlin Station dobré, i když by to mohlo být ještě lepší.

V pilotu se hodně mluví a málo jedná. První scéna navodí skvěle atmosféru, nechybí jí akce, napětí, dynamika. Pak se ale vracíme zpátky v čase, takže během první série budeme postupně odkrývat kroky, kterými se dostaneme k vygradování příběhu, ke scéně, kterou jsme viděli jako první. V tu chvíli, kdy se čas vrátil zpátky, to najednou začalo být pomalé a nudné. Hodně dialogu, hodně postav, pořádně ani nevíte kdo je kdo a už musíte podezírat a hádat, kdo je zlý a kdo je dobrý, kdo je zkorumpovaný a na koho to chtějí jen navléct.

Ano, musíte být při sledování neustále ve střehu. Nikdy totiž nevíte, kdy na vás vybafne důležitá informace. Bohužel abyste ji postřehli, musíte se probírat nekonečnými minutami výplňových scén. V podstatě až v posledních 10 minutách se začalo něco dít, do té doby se jen dramaticky hovořilo.

Herci jsou fajn, i když se mi nikdo z nich nedostal pod kůži. Ačkoliv mě nikdo neštve, zároveň si mě nikdo nedokázal získat, abych mu fandila. Líbí se mi, že jde o serializovaný děj, jen doufám, že se tam rychle začne dít něco záživnějšího, abych vůbec byla schopná se celou sérií prokousat. Konspirační teorie mám ráda, ale musí to být dobře promyšlené. A nejsem si jistá, jestli to tady tak je. Šanci tomu každopádně dám.
  • hodně hluchých míst a nezáživných scén
  • více povídání než akce
  • nezáživné postavy
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
ragelly

ragelly

Díky za pozitivní komentář :D Btw. zrovna špionážní žánr mě docela baví :D A celá rubrika mě pořád hodně...
před 227 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Také chci poděkovat za mravenčí práci,určitě se lépe orientuju v novinkách a vím do čeho se pustím a do...
před 226 týdny
vla_kor

vla_kor

jsem docela nadšená. V prvním dílu jsem se lehce ztrácela v postavách, ale v druhém už vím, nebo...
před 225 týdny
Další články k tématu