23. 2. 2017

Novinka pod lupou: The Good Karma Hospital

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Good Karma Hospital
Žánr Drama / Lékařský
Stanice ITV
Premiéra 5. 2. 2017
Vysílání každý čtvrtek
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Když se doktorce Ruby Walker zhroutí její téměř dokonalý život jako domeček z karet, rozhodne se pro razantní změnu a zažádá o místo ve špičkové nemocnici v Indii. Místo toho se ke svému překvapení dostává do venkovské nemocnice Good Karma Hospital, která trpí nedostatkem prostředků i financí. Nemocnici vede Britka Lydia Fonseca, která se sice navenek zdá drsná, ale jak Ruby nakonec poznává, má zlaté srdce. A tak začíná dobrodružství v tropickém ráji plné přírůstků, ztrát a lásek, ale hlavně pacientů.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Čekala jsem něco trošku jiného, ve výsledku jsem byla příjemně překvapená. Nepůjde o žádnou mou srdcovku, ale rozhodně se na to bude dát dívat. Británie dramata umí, i když tohle není typické britské drama.

Hlavní hrdinka ze začátku vypadala divně, ale jakmile si na ni zvyknete a ujistíte se, že nebude mít každou chvilku emoční záchvaty, začali jste ji mít i rádi. Je to taková ta typická dobromilka, roztomilý kukuč a srdce ze zlata, která si všechno hrozně moc bere. Neříkám, že tady nebyla vážná témata, smrt mladého člověka vždycky vezme vítr z plachet, ale doufám, že nebude brečet v každé epizodě.

Ostatní postavy vypadají moc sympaticky. Líbí se mi všichni doktoři v nemocnici a jsem zvědavá, kde se vytvoří milostná zápletka, protože je jasné, že takový seriál nemůže těžit pouze z nemocničních případů, ale potřebuje i osobní linku. Osobně tipuju doktora, ale ten, co jí dovezl do nemocnice, byl taky sympaťák, tak se nechám překvapit.

Z prostředí jsme toho zatím moc neviděli, ale to, co bylo ukázáno, bylo dechberoucí. Určitě bude skvělé sledovat indickou krajinu, už jen ta terasa doktorky s výhledem byla luxusní.

Budu sledovat dál? Nebráním se tomu, pravděpodobně si to dám do Chci vidět a uvidím, jestli se k tomu někdy dostanu.
  • příjemná oddychovka
  • zajímavé prostředí
  • místní doktoři
  • ničím vás extra nechytne
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Doctor Doctor, Doc Martin, Doktor z hor (a pár dalších adaptací a další seriály, které neznám)… Všechny tyto seriály byly o lékařích, kteří změnili prostředí a z rušného velkoměsta se přesunuli na vesnici. Žabaři. Protože tentokrát měníme rovnou kontinent a z Anglie se přesouváme do Indie.

Takže v seriálu máme spoustu exotiky a kulturních rozdílů; a celý seriál je díky zvolenému prostředí tak nějak barevnější (až divák čeká nějaké muzikálové číslo). Seriál ovšem nepodceňuje divákovo (a možná i hrdinčino) procitnutí z kulturního šoku a zaměstnává všechny velkým množstvím pacientů.

Divák samozřejmě vidí jen hrstku, aby mohla každá z postav mít svou linku, i tak se ale daří snaha o různorodost, díky které seriál rozhodně nenudí. Co se týče postav, The Good Karma Hospital nijak nevybočuje z již zažitých standardů. Zcela jasným důkazem je „ředitelka“ Fonseca, která je nejdříve představená jako zlá, ale postupně se dozvídáme, že má zlaté srdce.

A stejně možná už klišoidní je ale i vývoj celé epizody. Někdo potřebuje změnu, dorazí, brblá, zalíbí se mu tam, něco se stane, on je přesvědčen, že tohle nezvládne, ale je přemluven, aby zůstal. Nic originálního.

Jinak je ale seriál vcelku zajímavá podívaná, chvíli zábavná, chvíli smutná, chvíli snad i napínavá. Sice se nedá říct: „Tohle musíte vidět!“, ale pokud řeknu, že je to velmi milá podívaná a že těch 45 minut není ztrátou času, rozhodně nelžu.
  • milá podívaná
  • exotika a kulturní šok
  • kombinace dramatu a komedie
  • větší množství případů
  • schéma úplně stejné jako u podobných seriálů
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
ragelly

ragelly

To už je dneska poslední :D Pořád jich tam máme nějak moc a pořád jsou další a další, letos jich je víc...
před 186 týdny
007.dany

007.dany

To bych mohl vyzkoušet. :)
před 186 týdny
liskulka.lida

liskulka.lida

Tak tohle mě bavilo... vážně uvažuji nad titulkováním... nechce se někdo přidat? :D
před 185 týdny
Další články k tématu