3. 2. 2017

Novinka pod lupou: Santa Clarita Diet

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Santa Clarita Diet
Žánr Komedie / Horor
Stanice Netflix
Premiéra 3. 2. 2017
Vysílání celá série najednou
Předskokan
Tipovačka

O čem to je?

Manželé Sheila a Joel pracují jako realitní makléři v Santa Claritě v Kalifornii. Život obou však nabere temné obrátky poté, co si Sheila projde transformací. Stane se z ní zombie, která se živí lidským masem.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

WTF co jsem to právě dokoukala? :-D Jakože čekala jsem, že to nebude klasická komedie, na jakou jsme zvyklí z Velké pětky. Ale záměrně jsem si nepouštěla trailer, aby mi nevyspoileroval vůbec nic, takže jsem do toho šla jen s tím, že vím, že hlavní hrdinka jí lidi. Výsledek? Za celý pilot jsem se tak nasmála, až mě bolela bránice.

Začátek je fajn, seznamujeme se s typickou rodinkou atd. Po úvodních minutách ale přijde z ničeho nic takový šok, že nevíte, jestli se smát, brečet nebo zvracet :-D Já si vybrala jinou možnost a poslala jsem Drunk_Queen názorný screen, aby věděla, co jí čeká :-D To mě uklidnilo a mohla jsem pokračovat dál, i když řekněme, že jak scéna pokračovala dál a hrdinka byla z koupelny slyšet přes zdi, tak to mému poobědovému žaludku příliš neprospívalo. Tak nějak jsem si ale v těchto minutách zvykla, jaký typ seriálu to vlastně bude, a jako lusknutím prstu mi to najednou přišlo strašně vtipné.

Vrcholů pilotu mám hned několik. Kromě této scény nemůžu nezmínit tu závěrečnou, kde se to konečně začalo rozjíždět a já hned zatoužila po další epizodě. Ale celkově je pilot plný zábavných momentů. Celé to vyšetření od sousedovic synka je k popukání, smála jsem se nahlas. A pak taky obě scény v obchodě s tou mladou prodavačkou, naprosto perfektní.

Santa Clarita Diet ale netěží jen z originálního a vtipného příběhu. Dost výrazně stojí i na výborných hereckých projevech všech hlavních představitelů. Drew a Timothy jsou pár, o kterém jsem netušila, že mi v seriálovém životě chybí. Hlavně Timothy je famózní, mám ho ráda už od Justified, ale v této roli manžela naprosto září a po jediném díle mi k němu sedí snad ještě víc. Dcera je taky sympaťačka a je tak dobře napsaná, že nejen že mi v příběhu nepřekáží, ale dokonce se na její scény těším.

Předpokládám ale, že jde o ten typ seriálů, u kterého jsou diváci rozděleni na dva zcela protikladné tábory. Jeden to naprosto žere (doslova?) a přijde mu to geniální, ten druhý to naopak bude považovat za odpad a naprostou ztrátu času. K čemu bych to tak mohla připodobnit? Možná už tušíte, tohle je podle mého nového seriálového termínu „syndrom Galavant“ :-D A já, milí SerialZoňáci, nadšeně nasedám na tuto vlnu.
 • herci
 • postavy
 • příběh
 • šíleně a nechutně geniální
 • pokud tomu přijdete na chuť, smějete se nahlas
 • uteklo to strašně rychle
100 %
Mé hodnocení
ragelly

Santa Clarita Diet pro mě byl do dnešního dne jen dalším pilotem v seznamu Novinek pod lupou, které mě čekaly. Nejsem si jistá, jestli alespoň mé nejtemnější já čekalo to, co nakonec přišlo.

Ne, nečekalo. Protože se ragelly na pilot dívala o chvilku dřív než já, dostaly se ke mně informace o úžasném obsazení (Drew Barrymore v hlavní roli, hostuje například Nathan Fillion), mimo to mi ale byly poslány dva snímky z epizody a mně už bylo jasné, že tohle tedy bude „něco“.

Jak to říct… pokud chcete začít Santa Clarita Diet, mějte, prosím, na paměti, že je to pořádně nechutné. Zvratky občas létají všude kolem a je jich víc než seriálů na SerialZone, hlavní hrdinka ve své vyvážené stravě nevynechá ani šneka či člověka…

Pokud ovšem člověk nemá slabší žaludek a má dostatek ochoty neříct: „Tohle je nechutné, co to ti Američané zase vymysleli za ptákovinu?“ a ihned Santa Clarita Diet nevypnout, tak vychází najevo další věc – tento seriál je vážně vtipný. Velmi podivným způsobem (nechutným). Já strávila většinu epizody vysmátá, plácající se do čela a divící se tomu, na co to vlastně sakra koukám.

Seriál je přesnou definicí slov kuriózní a bizarní, takže o zábavu rozhodně není nouze (asistentka v obchodě je úžasná). Má k dispozici skvělé postavy (asi nejvíc pobavil manžel hlavní hrdinky a jeho reakce), o parádním obsazení už jsem také mluvila. Zkrátka a dobře – pokud na to máte srdce, hurá do toho.
 • obsazení a postavy
 • nechutnost, bizarnost
 • vtipný a zábavný extrém
 • do maximálního hodnocení tomu ještě něco chybí
 • na někoho to může být až moc
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře28zobraz všech 28 příspěvků
Martysek

Martysek

Hlavně to nesledujte u jídla....nechutný, ale jinak jsem se náramně bavila, nemůžu uvěřit, že se mi to...
před 186 týdny
Bellezza

Bellezza

Musím povedať,že zo seriálu som nadšená! A Nathan bol taaaak sexi.Škoda toho ako nechutne skončil...
před 185 týdny
Lill

Lill

Z nudy som klikla na Netflixe na prvú epku a po chvíľke som už na piatej :D Takže spätne som si prečítala aj...
před 183 týdny
Další články k tématu