7. 11. 2016

Novinka pod lupou: Good Girls Revolt

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Good Girls Revolt
Žánr Drama / Retro
Stanice Amazon
Premiéra 28. 10. 2016 (pilot dostupný od listopadu 2015)
Vysílání celá série najednou
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Retro seriál sleduje skupinku mladých novinových asistentek, které v revolučních časech na konci 60. let pracují v týdenním časopise News of the Week.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Pomalu začínám zjišťovat, že Amazon se svou dramatickou tvorbou přesně trefuje do mého vkusu. Máme tu Last Tycoon, Interestings a nyní Good Girls Revolt, všechny tři seriály hodnotím jako mimořádně nadprůměrné, kvalitní, výborně herecky zahrané a zábavné.

I přes delší stopáž jsem se u této retro feministické novinky ani na chvíli nenudila. Sama se za feministku nepovažuju, ale rozhodně mě baví sledovat, jak se v 60. letech snaží skupinka mimořádně talentovaných novinářek dosáhnout rovnocenného postavení vůči mužům. Z dnešního pohledu mi celý koncept seriálu přijde naprosto neuvěřitelný. Vydáváme se do velké redakce úspěšného týdenního časopisu, ve kterém jsou pod články podepsáni samí muži. Ale jsou to právě ženy, které odvádí většinu práce. Jsou škatulkovány jako „researchers“ (výzkumnice), které pro svého kolegu-pisálka získávají informace, ověřují zdroje a seskupují fakta. Upřímně? Sesmolit z poznámek text je to nejmenší, ale tahle mravenčí práce je opravdu na zabití.

Hlavní trio hrdinek nemá chybu. Každá je jiná, každá je zvláštní a všem budete fandit. Moc se mi líbila i hostující Grace Gummer v roli Nory, která dívkám ukázala možnosti a započala revoluci v časopise. Škoda, že odešla dřív, než mohla hrdinkám pomoct ve zrovnoprávnění, ke kterému, doufám, nakonec dojde. Holky ale nejsou jediné, které se mi zalíbily. I pisálci jsou moc sympatičtí. A do šéfredaktora Finna jsem se naprosto zamilovala, krasavec a není záporák, juchů :D

I když jde o seriál, který převážně staví na svých postavách, i samotné technické zpracování stojí za zmínku. Především kostýmy a líčení je na vysoké úrovni, ovšem i propojení se skutečnou historií (např. válka ve Vietnamu) nebo legendární šedesátková hudba jsou moc příjemné. Myslím, že na své si zde přijde hlavně ženské publikum, ale troufám si říct, že ani muži se během sledování nebudou nudit nebo cítit dotčeni. Rozhodně doporučuju všemi deseti!
  • silné a jedinečné trio hrdinek
  • kostýmy, hudba
  • sympatické prostředí v redakci časopisu
  • místy až příliš feministické
100 %
Mé hodnocení
ragelly

60. léta, hippies, spousta trávy a hudby a mimojiné stále platná často neúspěšná snaha zkombinovat práci a mezilidské vztahy. A krom toho i ukázka toho, že se kdysi zkrátka muselo bojovat za to, aby ženy mužům dokázaly, že jsou schopné stejně jako muži přemýšlet a že tu nejsou jen proto, aby dělaly mužům kávu a plodily jim děti.

Asi před týdnem jsme tu měli další novinku, která se odehrávala v prostředí redakce, ale tentokrát to dopadlo o dost lépe. V prvním odstavci jsem sice vypsala spoustu témat, kterých se Good Girls Revolt dotýká, ale i tak tato hodinovka nepůsobí nijak přeplácaně. Seriálu se navíc daří celkem obstojně udržet si divákovu pozornost, celkově vyvolává zájem, jak to vlastně bude dál. Děj není v některých oblastech vůbec předvídatelný, obsazení perfektně zapadá, hudba příjemně dokresluje atmosféru vzhledem k tomu, v jaké době se nacházíme.

Celkově je vidět, že Amazon dobová dramata zkrátka zvládá a dokáže seriálům dodat jiskru, díky které je sledování o něco zajímavější, tu navíc obohatí o ukázku, že nic není jednotvárné a že dokonce i téma, o kterém bychom si mohli myslet, že nás nebude bavit, lze pojmout tak, aby tomu bylo jinak. Takže palec nahoru.
  • spousta dobře zkombinovaných témat
  • postavy
  • atmosféra
  • zajímavě pojatá redakce
  • občas lehce pomalejší tempo (minimálně v některých osobnostních rovinách)
  • některá z témat jsou lehce „opotřebená“ a jiná „zabolí“
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Destinytte

Destinytte

Sakra... To musím vidět! Hned jdu na to. :D
před 211 týdny
1Anilvap

1Anilvap

Další drama do sledovaných? Kruci! :D No ale jo, zkusím to. :)
před 211 týdny
Koldik

Koldik

Som za rovnopravnost zien, ale toto mi nevonia. Dakujem.
před 211 týdny
Další články k tématu