23. 3. 2017

Novinka pod lupou: Trial & Error

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Trial & Error
Žánr Komedie / Právnický / Krimi / Mockumentary
Stanice NBC
Premiéra 14. 3. 2017
Vysílání úterý ve 21:00
Předskokan The Voice
Konkurence Fresh Off the Boat (ABC), The Real O'Neals (ABC; 4. 4. bude seriál vystřídán Imaginary Mary), Bull (CBS), Legends of Tomorrow (The CW; 4. 4. bude seriál vystřídán iZombie), Bones (Fox; 4. 4. bude seriál vystřídán Prison Break)
Tipovačka Trial & Error nikdo nevěří, lid se klaní ke zrušení s 71% převahou.

O čem to je?

Josh Segal je mladý právník, který stále čeká na svůj první velký případ. Bystrého Newyorčana ovšem průlom v kariéře nečeká ve Velkém Jablku, ale je za ním poslán do malého jižanského městečka v Jižní Karolíně. Zde má zastupovat výstředního profesora literatury Larryho Hendersona, který je obviněn z brutální vraždy své milované ženy Margaret. Ovšem sám Larry své obhajobě vůbec nepomáhá a Joshovi noví kolegové jsou ještě podivnější než právníkova nová kancelář plná vycpaných zvířat.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na Trial & Error jsem se docela těšila už předem, mou zvědavost stačila vyvolat jen přítomnost Johna Lithgowa, kterého jsem si oblíbila už v 3rd Rock from the Sun, od té doby ho pokaždé ráda vidím.

Jen ať už bylo 3rd Rock from the Sun jakkoli svérázné, Trial & Error mě upřímně docela vyděsilo. Jak se občas komedie pohybují na hranici komedie a trapnosti, Trial & Error si jezdí do kolonky trapnost jak na výlet. A očividně se mu tam líbí, protože tam jezdí hodně často. A je to vtipné? No… je to hodně divné, ale vtipné? Dobře, občas jsem se pousmála, ale divnost vítězí.

A divnost vtipů není jedinou divností v seriálu. Všechny postavy nejspíš utekly z psychiatrické léčebny a navíc si nevzaly svoje léky (možná utekly ze dvou psychiatrických léčeben najednou), žánr mockumentary je taky dost psycho (pardon, to je osobní názor).

Jenže. Při těchto slovech si připadám jako ultimátní blázen, ale měla bych to říct, Trial & Error mě vlastně docela bavilo. Nevím, jestli bych se chtěla dívat znovu (možná to udělám), ovšem když se držím svého přesvědčení, že to byla parodie (prostě musela) na všechny kriminálky, tak se mi to vlastně docela líbilo.

Za celých čtyřicet minut (dívala jsem se na první dva díly, když už se vysílaly za sebou) jsem se nepřistihla, že bych se nudila, konec mi vyloudil úsměv na tváři. Nesnažit se seriál o takovou komedii, která není zrovna nejdůstojnější, asi bych nebyla ohledně hodnocení této novinky tak rozporuplná, přesto si říkám, že nějaké to kouzlo tu bylo a seriál překvapivě fungoval.
 • konec
 • má to své kouzlo
 • mockumentary
 • i pokud je ta trapnost schválně, pořád je to trapné
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Tak tohle bylo hodně šílené. Jakože jasně, za ty roky, co děláme NPL, už jsme tu pár šílených pilotů měli a tento se řadí k vrcholu. Tím ale rozhodně nechci říct, že bych se nebavila. Vlastně to, co mi říkala Drunk_Queen, dává smysl – těžko říct, jestli je to tak šílené, až je to geniální, nebo je to prostě jen šílené. Ale asi se přikláním k lehké genialitě, protože jsem se několikrát přistihla, že si to sledování až podezřele moc užívám.

Paradoxně hlavní hrdina je nic moc, ale ostatní jsou tak geniální, že to bohatě vynahrazují. Ta sekretářka prostě nemá chybu! Řekněte mi, kdo se u jejích scén nesmál, ať už šlo o rozhovory v dokumentárním stylu a její zpovědi o tom, jakými nemocemi trpí, nebo když dělala na tabuli šibenici se jménem obžalovaného a její kolega hádal špatná písmenka, nebo když třikrát za pilot zopakovala Hello, can I help you? To je ten typ vtipu, který je jednoduchý, ale geniální, a prostě vás neomrzí.

Pilot je opravdu nabitý příběhem i vtipy. Líbí se mi, že i když jde o komedii, není to jen shluk gagů a vtipů, ale je tu serializovaný příběh, který stojí jako základna pro vtipné situace. To se u půlhodinových komedií často nevidí, kor ne na Velké pětce. I kdyby to měli zrušit po první sérii, sledování rozhodně nebude ztráta času.

Budu koukat dál? Rozhodně! Je to šílené, je to ulítlé, ale je to neuvěřitelně vtipné a se zábavnými postavami, tohle za to určitě stojí. Na druhou stranu, pokud něco jako Last Man on Earth nebo Galavant není váš styl, dost možná vám tento humor přijde spíše trapný než vtipný. Ale já se bavím královsky.
 • postavy, hlavně sekretářka
 • serializovaný příběh
 • spousta vtipu
 • tak šílené, až je to zábavné
 • hlavní hrdina pokulhává za zbytkem osazenstva
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Trial & Error mě ještě před sezónou zaujal obsazením, ani tak jsem mu moc velkou šanci na úspěch nedával. Stanice dlouho čekala, než vůbec ukázala první trailer, a celkově moc o propagaci seriálu nestála i vzhledem k tomu, že byl nasazen do midseason.

Ale zpátky k obsazení. Je tam John Lithgow (naposledy W. Churchill v The Crown), Nicholas D'Agosto (Harvey Dent v Gothamu) nebo Jayma Mays (Glee), takže to bych viděl pozitivně. Ale zajímalo by mě, na co je tam nalákali…

Seriál má svůj vlastní, poněkud zvláštní styl. Tak trochu mi přijde, že se to snaží tvářit jako Parks & Rec, jenže to tak není. (I když kdo ví, první série Parks taky za moc nestála :D) I to mě vede k závěru, že to není tak blbé. Má to potenciál, který to ale zatím nevyužívá.

Největším mínusem je pro mě překombinovaná postava asistentky, která pravděpodobně trpí každou možnou chorobou. Jedna ji dělá zajímavou, druhá by byla zvláštní náhoda, ale třetí? To už tvůrci vážně přehánějí a mám pocit, že budou přidávat. Kdyby to nějakou záhadou prodloužili, tak tomu dám asi druhou šanci, ale zatím ne…
 • obsazení
 • tváří se to jako Parks & Rec
 • není to úplně blbý
 • na co tam to obsazení nalákali?
 • není to Parks & Rec
 • postava asistentky
 • nevyužitý potenciál
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Trial & Error je skvělý. Pokud si z mého názoru máte cokoliv odnést, tak je to právě tohle, protože těžko hledám cokoliv, co by se mi na seriálu nelíbilo.

Na seriál jsem se nějak netěšil, sotva jsem o něm věděl, takže než jsem se do něj pustil, měl jsem nulová očekávání. Proto mě tak překvapilo, jak jsem hltal každou vteřinu, a dokonce jsem se nahlas smál; to je u velké části komedií něco neobvyklého. Humor je kvalitní, herci výborní, zápletka poutavá… Co víc si od komedie přát?

Lehce mi to připomíná Parks and Rec a podobnost už nešlo přehlížet, když se začalo mluvit o zastaralých zákonech, které město stále uznává. Ale to jenom tak okrajově.

Suma sumárum, Trial & Error rozhodně stojí za váš čas. Nicholas D'Agosto a John Lithgow jsou skvělí, stejně tak i zbytek ansámblu, a já už se těším na zbytek série. Nezbývá než doufat, že to ve Státech budou sledovat a že si seriál udrží svou kvalitu.
 • herci
 • postavy
 • kvalitní humor
 • styl mockumentary
 • naláká na další sledování
 • riziko, že to časem omrzí
100 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
Caroline115

Caroline115

Tak první díl za mnou, kouknu ještě na další díl a podle toho se rozhodnu, jestli budu koukat dál :-)
před 205 týdny
Destinytte

Destinytte

Zatím jsem viděla dva díly a seriál je o dost lepší, než jsem čekala. Rozhodně se těším na další díly! :)
před 202 týdny
Koldik

Koldik

Ze by nahrada za 2 broke girls???
před 195 týdny
Další články k tématu