31. 1. 2017

Novinka pod lupou: Sneaky Pete

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Sneaky Pete
Žánr Drama / Krimi
Stanice Amazon
Premiéra 13. 1. 2017
Vysílání celá série naráz
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Podvodník Marius bude brzy propuštěn z vězení, na svobodě pro něj ovšem není bezpečno. Proto se Marius rozhodne alespoň dočasně přijmout identitu svého spoluvězně Petea a nastěhovat se k jeho rodině, kterou skutečný Pete už dlouhá léta neviděl. K rodině, která stojí na opačné straně zákona než Marius a chytá kriminálníky, kteří se dostali z vězení na kauci a netouží se dostavit k soudu. Nový Pete je do rodinného podniku vtažen také a krom využití svých schopností pro dobrou věc nachází i něco jiného – rodinné zázemí, které sám nikdy neměl.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tento památný moment si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Poprvé v životě jsem v Novince pod lupou využila své předplatné Prime Videa. Takže konečně mohu mít pocit, že si Prime Video nepředplácím jen pro The Grand Tour. Ne že by mi to tedy bohatě nestačilo… Ale zpět k tématu.

Kvůli The Grand Tour na twitteru sleduji většinu účtů, které mají něco společného s Amazonem (dobře, jen dva), takže jsem za posledních pár dní/týdnů/kdo_ví_če­ho viděla různých upoutávek na seriál hned několik (kdybych si u nich četla i text, tak bych od seriálu nečekala něco jiného, ale tak co už); z nějakého důvodu jsem z nich nabyla dojmu, že Marius/Pete bude nějaký extrémní vrahoun (dál už jsem to tedy nepromýšlela). „Skutečnost“ seriálu, která mi lehce připomněla mé milované Podfukáře (Hustle), se mi ale líbí mnohem víc. Tedy, on má Marius/Pete s Podfukáři společné snad jen to, že je podfukář a že podfoukávat vážně umí, ale mně toho očividně stačí málo.

Giovanni Ribisi do svých postav vkládá takové charisma (nebo už u mě má na základě dalších s ním zhlédnutých snímků pověst) někoho, u koho si člověk není jist, kým vlastně je, ale zároveň je to velký sympaťák a seriál zvládá sám o sobě utáhnout bez potíží. Povedly se ovšem i vedlejší postavy, jak Peteovi prarodiče a Peteova příbuzná Julia, tak i celý zbytek rodiny.

Sledování neskutečně příjemně ubíhá – a to až tak, že mě u závěrečných titulků překvapilo, že už doopravdy uběhla téměř celá hodina. Jak jsem už říkala, téma seriálu se mi zamlouvá, ale i celkově si myslím, že jde v rámci možností o motiv vcelku neokoukaný, navíc okořeněný hledáním dosud nenalezeného rodinného zázemí s hrozbou odhalení pravé identity, což jako dodatek působí také velmi dobře.

Tento pilot se sice nezapočítává do naší Seriálové výzvy, ale za vyzkoušení rozhodně stojí. U mě jde Pete do watchlistu, konečně budu mít alespoň dva(!!!) pořady, pro které si Amazon platím.
 • téma podvodů zkombinované s hledáním rodinného zázemí
 • Giovanni Ribisi
 • seriál dokáže diváka vtáhnout do děje
 • postavy
 • další využití Prime Videa (:D)
 • o ničem nevím
90 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Když jsem nám přidávala Sneaky Pete do seznamu NPL, věděla jsem, že jde o Amazon, ale netušila jsem, o čem to má být. Ten název mi paradoxně zněl jako komedie, takže jsem byla docela překvapená tím, co se ze seriálu nakonec vyklubalo.

Sneaky Pete má dobrý základ, ale pokulhává ve zpracování. Epizoda mi moc neutíkala, nedokázala jsem se na ni pořádně soustředit, hrdinové mě příliš nezaujali. Práce této rodinky je prostě nudná šeď, i když se nás pilot snažil přesvědčit o opaku zapojením akčních scén a honiček. Trošku mi to připomínalo Chucka, ale s tím rozdílem, že zde chyběl vtip a nešlo o agenty, ale… co to vlastně dělají? Pojišťováky?

Navíc je tu jasná předvídatelnost. Někde tři nebo dva díly před finále první řady tajemství hrdiny praskne, rodina bude v šoku a nebude vědět, jestli s ním být dál zadobře, i když je celou dobu klamal, nebo jestli se mu pomstít. A pravděpodobně zvítězí čest a druhá možnost.

Taky nevím, o čem by mohly být další série. Amazon málokterý seriál zruší po první řadě, ale tady opravdu nevím. Možná by mu i víc slušelo, kdyby šlo jen o jednu sérii, protože tajnou identitu přece nemůže mít donekonečna. Jo, teď mě to napadlo, pustí toho druhého za pár měsíců, ten se vrátí domů a uvidí tam svého kámoše. Pak začne sranda.
 • dobré téma
 • drsná bábi
 • nudná práce hrdinů
 • potenciál se rychle vyčerpá
 • ostatní postavy jsou průměrné
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře15zobraz všech 15 příspěvků
ragelly

ragelly

Není to chyba. Amazon dává piloty ke zhlédnutí vždycky předem a až později vypustí celou sérii. Pete se...
před 206 týdny
Dova1

Dova1

Mohu se zeptat, jestli bude někdo dělat české titulky nebo se o tom aspoň uvažuje?
před 206 týdny
Koldik

Koldik

Aha, jasne. Dik
před 206 týdny
Další články k tématu