31. 5. 2017

Novinka pod lupou: Jamestown

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Jamestown
Žánr Drama / Historický / Dobrodružný
Stanice Sky 1
Premiéra 5. 5. 2017
Vysílání pátek ve 21:00

Délka pilotu: 66 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Píše se rok 1619 a do města Jamestown ve státě Virginia připlouvá loď s ženami, které se brzy stanou manželkami místních mužů. Mezi nimi jsou i Jocelyn, Alice a Verity, které spojuje stejná nejistota ohledně budoucích životů, ač se každá rozhodla pro nový začátek z jiného důvodu. Každou čeká jiný osud – Jocelyn se stává snoubenkou politicky vysoko postaveného gentlemana Samuela, Alice se dostává do spárů nesoucitného Henryho a Verity má před sebou život s věčně opilým Meredithem. V neznámém prostředí se rodí mezi ženami nečekaná přátelství, čas navíc odhaluje, že vše není tak zlé, jak se zprvu zdá, a ženy mají přece jen naději na dobrý život. Nic ale není zadarmo a všechny čeká dlouhý boj…

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Downton Abbey znám asi tak, že vím, že se objevuje v televizním programu, je v nabídce Amazon Prime a viděla jsem plakát. Tam končím, protože mě ten seriál prostě nikdy nelákal. Takže na mě oznámení „od tvůrců Downton Abbey“ asi nezafungovalo tak, jak by mělo.

Nakonec je pro mě ale Jamestown příjemným překvapením. Sice, když si to přiznáme na rovinu, se nejedná o nic jiného než o výpravnou historickou „vztahovku“, jenže velmi slušně napsanou, takže to vůbec ničemu nevadí. Pilot má přes hodinu, což se může jednak zdát jako velmi dlouhá doba na sledování (obzvlášť vzhledem k tomu, že některé piloty zvládají nudit už po deseti minutách), jednak se to ale může zdát jako příliš krátká doba na to, aby si člověk stihl nějak oblíbit postavy.

Jenže chyba lávky, ani jedno z toho není pravda. Takže, aniž bych snad chtěla, jsem sledovala osudy tří dam se zaujetím. A občas, když to zrovna vypadalo špatně, jsem začala téměř pořvávat na televizi, ale to je jedno.

Dál se ale asi dívat nebudu, protože ač mě Jamestown opravdu dokázal zabavit, nevyvolal ve mně takové nadšení, abych se pustila do dalšího sledování. Nebo přesněji, abych odsunula ten milion čekajících seriálů. Takže ač tomu můžu vytknout jen takové to moje typické „pokulhávající tempo“, nějak nemám touhu ihned pokročit k dalšímu dílu. I když se nedá popřít, že je to opravdu dobré, hlavní hrdinky jsou velmi sympatické, a tak dál, a tak dál.
  • hlavní hrdinky a jejich osudy
  • je to dobře natočené
  • výprava a kostýmy
  • občas by neškodilo trochu přidat na tempu
  • chybí tomu něco navíc, co by člověka donutilo ihned jít sledovat další díl
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Až mě udivilo, jak se mi to líbilo. Většinou mi podobné seriály přijdou spíše zdlouhavé a nudné, ale Jamestown mě skutečně bavil. Příběh utíkal jako voda, postavy byly moc sympatické a já jsem určitě zvědavá, jakým směrem se příběh bude odvíjet dál.

Británie má na svém kontě další historické drama, tentokrát do něj ale místo velkých bojů zamíchává ženské. A rozhodně ne ledajaké. Každá z nich je něčím zvláštní a zajímavá, zaujaly mě všechny tři. Především zrzka je výborná, i moc krásná herečka, skvěle se na ni kouká.

Příběh je takový lehce soap, ale rozhodně to není nic výrazného, spíše ho budete vnímat jako historické drama plné nepřátelství, bojů, alkoholu a budování nového života v nové komunitě. Nechybí zde krásná příroda a samozřejmě jak už to u Britů bývá, vždy se můžete spolehnout na skvělé kostýmy a rekvizity.

Pro mě jakožto ne zrovna milovnici historických seriálů je tohle výborný kompromis. Prostředí i zvyky jsou zde ukázány, ale zároveň to není jen o taktizování a boji, ale najde zde prostor i pro nějaké to osobní drama, takže je to takové ideální propojení obou světů.

Budu koukat dál? Původně jsem neplánovala, ale po pilotu Jamestown míří do mého watchlistu.
  • rychle to utíká
  • sympatické hrdinky
  • krásná příroda, kostýmy, rekvizity
  • čistokrevní milovníci historie si asi na své nepřijdou
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
Tempy

Tempy

Tak mám za sebou všech 6 zatím odvysílaných dílů a neděli v háji! Tuhle rubriku bych zrušila! :D :D
před 193 týdny
ragelly

ragelly

:'D Top koment :D
před 193 týdny
Koldik

Koldik

Naozaj pekny vizual...
před 181 týdny
Další články k tématu