15. 9. 2016

Novinka pod lupou: One Mississippi

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: One Mississippi
Žánr: Komedie / Drama
Stanice: Amazon
Premiéra: 9. 9. 2016
Vysílání: celá série naráz
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Tig Notaro, Diablo Cody
Herci: Tig Notaro, Casey Wilson, Noah Harpster, John Rothman

Ve zkratce

One Mississippi je dramatická komedie, která je inspirována životem tvůrkyně a hlavní představitelky Tig Notaro.

Tig odjíždí z Los Angeles a vrací se do svého rodného města v Mississippi těsně před smrtí své matky. Po pohřbu začne procházet a třídit matčiny věci, z čehož vyústí vtipné a překvapivé objevování rodiny, dětství a života po smutku.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Z komedií od kabelovek a streamovacích služeb mám vždycky strach. Jako by nade mnou měly nějakou moc, vždycky mám špatný pocit, když se mi nějaká nezalíbí. To ale není případ One Mississippi. Po počáteční nejistotě z mé strany jsem se do pilotu ponořila a nechala se unášet na této hodně nevšední a zajímavé vlně.

Opět jde o komedii, která vlastně žádnou komedií není. Je to spíše dramatická půlhodinovka. Hlavní hrdinka má rakovinu, je to lesbička a právě jí zemřela matka, tak tak že to stihla do nemocnice. Hádejte co, když vás odpojí od přístrojů, nezhasnete jako svíčka, ale několik hodin potom se dusíte, než umřete. Možná se hodí říct díky bohu za soap opery typu ER a Grey's Anatomy, které nám ukazují pohádkovou verzi umírání, takže z ní pak nemáme tak velký strach.

Každopádně o smrti tento seriál není. Je o životě, o tom, jak se coby rodina vypořádat se ztrátou blízké osoby. Každý to řeší po svém. Pedantský vdovec Bill je naprosto kouzelná postava. Jako vážně, bez legrace. Je to takový suchar, až je to krekr. Jeho osobnost je perfektním zdrojem jemného humoru, kterým je jinak smutný příběh propleten.

Líbí se mi i ostatní postavy, až mě to překvapuje, protože většinou tento typ seriálů i postav nemám moc ráda. Do One Mississippi jsem šla s nulovým očekáváním a výsledek mě příjemně překvapil. Nepůjde asi o žádnou srdcovku, ale nedivila bych se, kdyby tento počin nezůstal bez povšimnutí na Emmy a Glóbech.
  • nesedne každému
  • ne zrovna sympatická hrdinka
  • další příběh komičky, která se inspiruje vlastním životem
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Páni. Nejsem si jistá, jestli na mě někdy nějaký pilot takto zapůsobil. Ovšem žánrové označení komedie je alespoň v pilotu skutečnosti na hony vzdálené. Tím neříkám, že je One Mississippi nudné, mnohem přesnější označení by bylo smutné. Hrozně, hrozně smutné.

Ale smutné jiným způsobem než seriál Baskets (pardon, že na ten seriál pořád narážím). Rozdíl mezi seriály je propastný. Baskets je totiž zástupcem „smutných“ seriálů, u kterých si divák musí říkat: „A to myslí vážně?“. Zkrátka je spíš smutné je sledovat. Ovšem u One Mississippi se mi tohle nestalo ani náhodou.

Upřímně jsem celou epizodu měla pocit, že mám tak trochu na krajíčku, tak smutné to je. Ale je to špatně? Nepřijde mi. Hlavní hrdinka, Tig, je totiž z nějakého důvodu, který jsem ještě neodhalila, velmi sympatická. A její vyprávění jí věříte. Příběh je navíc protkán vzpomínkami hlavní hrdinky, které divák vídá ve formě různých představ.

Vedlejší postavy jako nevlastní otec Tig či její přítelkyně by občas upřímně zasloužily tak trochu po čumáku, ale jinak, myslím, nemůžu říct ani popel. Seriál není stavěn ve formě: „Hej, mám těžký život, litujte mě!“, nebo možná trochu ano, ale přesto je na seriálu znát určitý nadhled. Divák má dokonce několikrát za epizodu důvod se usmát.

Za sebe musím doporučit, sama ho zařazuji do watchlistu. Sice je to velmi smutné, ale zároveň z nějakého důvodu pěkné.
  • Tig
  • One Mississippi je velmi smutné, ale funkčně
  • možná občas lehce otravná přítelkyně Tig, ještě méně častěji její nevlastní otec
90 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Koldik

Koldik

Mam rad sarkasticky humor, ale podla traileru a popisu to nie je nic pre mna. Hlavna hrdinka mi tiez nie je...
před 226 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Není to moje parketa,takže vynechávám.
před 226 týdny
ragelly

ragelly

Nakonec jsem se do toho pustila a mám dokoukáno. Pořád si stojím za tím, že hlavní hrdinka je hodně...
před 18 týdny
Další články k tématu