2. 11. 2016

Novinka pod lupou: HIM

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název HIM
Žánr Drama / Thriller / Nadpřirozený / Minisérie
Stanice ITV
Premiéra 19. 10. 2016
Vysílání středa, 21:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Hrdinou příběhu je sedmnáctiletý kluk, který je oslovován pouze jako „ON“. On je uvězněn mezi dětstvím a dospělostí, stejně jako se nachází mezi dvěma domovy svých rozvedených rodičů. Oba z nich jsou již opět v manželství a mají vlastní rodiny. Stejně jako většina chlapců jeho věku, i on má potíže s vyjádřením vlastních citů, takže tíhne k rebelství. Jeho chování ale zároveň spouští něco jiného. On se musí snažit udržet své tajemství před okolím. Má nadpřirozenou schopnost, kterou zdědil od svého dědečka. Schopnost, které rozumí jen jeho babička, která naléhá, aby svůj dar používal jen ke konání dobra, protože sama ví, že pokud se tak nestane, může to skončit tragédií.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Zajímavý seriál balancující na hraně psychologicko-rodinného dramatu a hororového fantasy. Překvapivě to dohromady funguje, bavila jsem se. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych po odsledování pilotu byla naprosto unešená a nedočkavě vyhlížela další díl.

Přitom ani nevím, co bych seriálu měla vytknout. Jen mi přijde, že mu chybí ta speciální jiskra, kvůli které byste si jej zamilovali. Možná to je výkyvy napětí a atmosféry. Opravdu to ale nedokážu říct přesně. Tak alespoň začnu vyjmenovávat, co se mi líbilo.

Hlavní hrdina je hodně sympatický. Hodně mi sedla jeho tichá osobnost. Všichni kolem něj se nechávají unášet emocemi a neustále své frustrace verbálně vyjadřují. Hrdina si lehce flegmaticky nechává sypat popel na hlavu, aniž by měl jakoukoliv potřebu na výtky a výhrůžky reagovat. A když už se v něm hněv opravdu nakupí, tak místo toho předvede svou schopnost. Některé jeho výbuchy byly na hraně (propadlý strop na těhotnou ženu), ale nikdy nebyly bez důvodu.

Ještě víc se mi ale líbila začínající romance. Je to sice trošku trapné, jelikož jde o jeho nevlastní sestru, ale obě postavy jsou dosti podobné a obě hodně sympatické. Rozhodně jsem zvědavá, kam se tato dějová linie bude ubírat, protože její otec už ho nesnáší dost takhle, a co pak až se dozví, že si brousí zuby na jeho milovanou dcerušku :-) Určitě budu sledovat dál, abych se dozvěděla, jak tahle zapeklitá situace skončí.

Sečteno a podtrženo, HIM za zhlédnutí stojí, i když asi nepůjde o seriál, který byste po zrušení obrečeli. Jedna uzavřená série by mu mohla slušet.
 • hrdina a jeho osobnost
 • romantická dějová linka
 • ladící mix žánrů
 • chybí jiskra, díky které byste si seriál zamilovali
70 %
Mé hodnocení
ragelly

HIM má rozhodně právo prohlásit se za nejzákeřnější letošní novinku. Ne každé se podaří, aby ji lidé hledali už dva týdny před skutečnou premiérou, protože je to datum všude prostě špatně. Konečně se ale HIM přestalo upejpat a světu ukázalo, zda ten svůj „počáteční hřích“ dokáže odčinit…

Jelikož jsem opět vsadila na svou osvědčenou taktiku „Hádej, na co se budeš dívat!“, měla jsem na začátku podezření, že tématem seriálu bude chlapcova vražda a její vyšetřování, ale nakonec se dostáváme spíš na pomezí hororu a fantasy. Těžko říci, která z těchto dvou nastíněných možností by dopadla lépe, ale je pozitivní, že si tvůrci vybrali právě toto téma, protože zatímco kriminálku člověk vidí na každém rohu (i když je otázkou, jestli jen ty rohy stačí), HIM láká už jenom tím, že téma není „otřepané“ a v člověku přece jen probouzí zvědavost.

Seriálu se podařilo navodit temnou atmosféru a probudit v divákovi očekávání, jak to nakonec dopadne, a k atmosféře přispívá i to, že seriál nemá ambice roztáhnout se do několika řad, tudíž v pouze třídílné sérii není tolik prostoru na hluchá místa.

Celkově seriál působí lehce záhadně, k tomu výrazně přispívá hlavní hrdina (dokonce neznáme ani jeho jméno) a jeho lehce nevypočitatelné schopnosti. Hrdina sice není vyloženě sympatický (během ukázek toho, jaké má vztahy s rodinou, si divák říká, že je to možná tak trochu spratek), člověk by rozhodně nechtěl být v jeho přítomnosti (představte si, že ho naštvete…), ale ať už jeho nabyté schopnosti, u kterých ani sám nechápe, proč je má, jak k nim přišel nebo jak je používat, zrovna vyvolávají respekt, nebo jsou vysvětlovány jedinou kontrastní postavou hrdinovy babičky, seriálu se nedá upřít, že sledování příjemně utíká a celkem úspěšně se mu daří držet si divákovu pozornost. Ovšem taky se mu daří divákovi dostat do hlavy myšlenku, jestli nepřilepit všechny ostré i tupé předměty někam daleko od něj.
 • atmosféra
 • záhadnost
 • jedná se o minisérii
 • originalita
 • povaha hlavního hrdiny a to, jak působí
 • občas hysterické chování postav vedlejších
 • lehce pomalé tempo, které si nedokáže plně udržet pozornost diváka
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
007.dany

007.dany

To by nemuselo být špatné.
před 212 týdny
Koldik

Koldik

Moze niekto zaspoilerovat aku to ma teda schopnost? Nech sa uz viem rozhodnut...
před 211 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Seriál byl každou další scénou průměrnější, nikam se extra nevyvíjel a konec byl taky takový...
před 152 týdny
Další články k tématu