12. 9. 2016

Novinka pod lupou: Swedish Dicks

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Swedish Dicks
Žánr: Komedie / Drama
Stanice: Viaplay
Premiéra: 5. 9. 2016
Vysílání: každé úterý večer
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Peter Settman, Andrew Lowery
Herci: Peter Stormare, Johan Glans, Vivian Bang, Felisha Cooper, Traci Lords

Ve zkratce

První původní seriál od Viaplay. Sledujeme dvě švédská soukromá očka bez licence. Hrdinové se snaží ze všech sil prosadit a vydělat si na slušné živobytí v Los Angeles, městě andělů.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Už je to pár dnů, co jsem pilot odsledovala, ale pořád nemůžu přijít na to, co si o něm mám vlastně myslet. Jde o komedii o zajímavém duu, které se oproti např. Rush Hour liší tím, že to jsou Švédové. A soukromé očka. Vlastně jeden bývalý DJ.

Pilot byl docela dobrý. Ukázal, jak je hrdina totálně v pytli, ale zároveň je i schopný práci udělat pořádně. Komediální vyznění samozřejmě příběh nezavádí příliš do hloubky, to po něm ostatně ani nikdo chtít nemůže. Důležité je se pobavit, což se tu daří, i když vyústění první epizody je takové trošku prazvláštní.

Pokud byste chtěli překládat, tak pozor, jelikož se zde hodně mluví ve švédštině. Jela jsem bez anglických titulků, takže jsem půlce nerozuměla. Na druhou stranu ono to ani moc nevadilo, jelikož obraz dokáže mluvit místo slov.

Herecké výkony jsou dobré. Starého znám z Prison Breaku a mladý se ukázal být schopným sidekickem. Nejsem si jistá, jestli se u seriálu budete válet smíchy, ale rozhodně musím říct, že už existuje spousta o poznání horších komedií, takže pokud máte chuť na nějakou nenáročnou oddechovku, tak Swedish Dicks je dobrá volba. A pro Viaplay, pro kterou jde o první skriptový seriál, jde o solidní začátek na seriálovém poli. Díru do světa se Swedish Dicks neprorazí, ale úplná hrůza to taky není.
 • najde se tam několik vtipných scén
 • mezi hlavním duem to dobře jiskří
 • zajímavý cliffhangerový konec
 • nenašla jsem nic, čím bych si seriál zapamatovala
 • dětinštější, „jednodušší“ zpracování
70 %
Mé hodnocení
ragelly

U tohoto seriálu jsem si dokázala, že asi neumím číst. Nebo že mi poté, co v kolonce „původ“ vidím USA a Švédsko, nedojde, že to bude velmi švédské. Taková IKEA mezi seriály. A to je znát i na příběhu celkově. Samozřejmě že je spolupráce se Spojenými státy znát, ale na něčem je vidět, že humor je (asi) typicky švédský a pro neskandinávské diváky trochu vzdálený.

Zápletka se soukromou detektivní agenturou není špatná, ani hlavní duo není zlé (originalitu tomu taky nemohu upřít, DJ v detektivní agentuře, to jsem asi ještě neviděla…), takže v těchto věcech nemají Swedish Dicks výraznější problém a nejsou vůbec špatným seriálem.

Je ale otázkou, jak na seriál bude reagovat neskandinávské publikum. Už jsem zmínila humor, který bude zbytku světa možná trochu vzdálený, ale dalším problémem je i občas používaná švédština. Samozřejmě, cizí jazyky si všichni rádi poslechneme, ale třeba já ani nenašla anglické titulky (zato švédské, norské a dánské ano).

Milovníci skandinávské tvorby by se jistě podívat měli, i nemilovníci se několika vtípkům zasmějí. Když se to tak vezme, tak špatně není vlastně nic, ale je to dost cizí tvorba s cizím humorem a cizím stylem, navíc ještě umocněná jazykem, kterému lidi nemusí (a většina ani nebude) rozumět.
 • originální postavy
 • detektivní agentura
 • ponurý začátek
 • tomu, co hraje Ingmara, je vážně 63?
 • podle konce to vypadá, že další díly budou lepší
 • švédština (tedy to, že neumím švédsky)
 • upřímně mě další díl moc neláká
 • když jste oba Švédové, proč mezi sebou mluvit hlavně anglicky?
50 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje nebo trailer? Nebo si raději počkáte na první reakce diváků, než se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Koldik

Koldik

:D snad nebudu americania citat titulky, nie? oni su lenivi... Trailer je ale celkom slusny, uvidime...
před 232 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

První díl zatím v pohodě,tak u toho snad vydržím :)
před 232 týdny
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Tak jasně, ale z pohledu těch postav mi to prostě nedává smysl. Při komunikaci s jinými lidmi to...
před 232 týdny
Další články k tématu