11. 1. 2017

Novinka pod lupou: Shut Eye

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Shut Eye
Žánr Drama / Nadpřirozený
Stanice Hulu
Premiéra 7. 12. 2016
Vysílání každou středu
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Charlie Haverford je podvodníček. Nevyšla mu kariéra kouzelníka, začal proto pracovat jako vědma. Na své klienty dělá malé nevinné podvody. Jeden se mu však vymstí, když jej zbije nespokojený přítel jedné jeho klientky. Charlie najednou začne vnímat, že se s ním něco stalo…

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Velmi příjemné překvapení. Nejsem velká fanynka věštění, takže jsem k seriálu přistupovala spíše opatrně. O to víc mě překvapilo, jak mě pilotní epizoda dokázala zaujmout.

Seriál na první pohled vypadá jako obyčejné drama z věšteckého prostředí, ale v průběhu dílu přichází příjemný a překvapivý nadpřirozený twist, který se mi sem skvěle hodil. Celý příběh najednou začal nabírat na zajímavosti a já se moc dobře bavila.

Na hlavního představitele se těším v Burn Notice, který jsem ještě neměla příležitost vidět. Z této ikonické role (ani z žádných jiných) ho tedy ještě neznám, takže nemůžu porovnávat. Tady jde ale o sympaťáka, na kterého se mi bude dobře koukat. Dál potěšila přítomnost Sloan z Entourage a ani hrdinova manželka není špatná. Moc mi nesedí jeho sestra a celá ta cikánská věštecká rodina, kteří jsou asi obrazem mafiánů z tohoto prostředí, ale dá se to přežít.

Pilot mě dokázal nalákat na další sledování, všem určitě doporučuju první díl vyzkoušet, i když stejně jako já nepatříte mezi fanoušky věštění.
 • zajímavý nadpřirozený twist
 • příjemné na sledování
 • sympatické hlavní postavy
 • záporácká rodina
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Děj pilotu seriálu Shut Eye by se v krátkosti dal popsat asi takto: „Lhát a podvádět se nemá, protože i když vám to jde fakt dobře, uvidíte pak akorát blikající papriku.“ Ale pryč od hlubokých myšlenkových procesů, pojďme se zamyslet nad seriálem.

Jelikož seriál neběží na Velké pětce, je vidět, že se tvůrci mohou více odvázat, víc toho ukázat, však víte, jak to myslím. U Shut Eye ale bohužel hrozně dlouho trvá, než se k této části vůbec dostaneme. Minimálně polovinu epizody totiž sledujeme, jak si žije znuděná (ostrá) panička, která je zároveň podvodnicí, a její manžel, jasnovidec, který je také podvodníkem. A pak je tu samozřejmě ještě několik dalších podvodníků. A to je trochu potíž. Protože tuto „představovačku“ sledujeme neskutečně dlouho.

Kamera není špatná, epizoda není zdlouhavá, postavy jsou celkem zajímavé (leč nesympatické) a dějová linka je dobrá, pokud si člověk odmyslí, že podle obsahu mají být hlavní náplní vize a problémy kolem nich hlavní mužské postavy. Ty jsou tu totiž tak možná v pěti minutách. Jenže i když Shut Eye vypadá vizuálně dobře a vyloženě nenudí, i přesto, že názor píšu ihned po dosledování, nemůžu s jistotou odvyprávět, co jsem právě viděla. Ne že bych byla zmatená, ale prostě si to nepamatuju. Jako kdyby byl Shut Eye natolik nevýrazný, že by šel jedním uchem (a okem) tam a druhým ven. Jo a skoro bych zapomněla, ale jsme na placené televizi, takže si to tu opět někdo s někým rozdává. Jak originální.

Shut Eye nejvíce trpí svou „rozplizlostí“. V pilotu se toho zkrátka moc důležitého pro děj neděje. Máme tu pár solidních plánů na další podfuky, asi pět doopravdy silných scén, ale však to znáte, existuje mnoho lepších seriálů.
 • několik opravdu dobrých scén
 • zajímavé postavy a děj, povedený vizuál
 • nadějněji vypadající budoucnost
 • rozplizlé
 • už teď mám problémy vzpomenout si, o čem pilot byl
 • využití největšího klišé placených televizí
 • to karaoke Bonnie Tyler mě málem zabilo
50 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
sandokan555

sandokan555

tak som tomu dal sancu a co ja viem ... niektore casti som preskakoval hoci ziadny zaber nemal viac ako 20...
před 209 týdny
Alias

Alias

Vďaka za upozornenie na tento seriál. Celá séria už odpozeraná. Nenáročné, ale ani nie príliš ľahké. Na tých...
před 209 týdny
Koldik

Koldik

ten trailer bol taky cudny, ze sa do tohto nepustim...
před 208 týdny
Další články k tématu