26. 9. 2016

Novinka pod lupou: Bull

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název *Bull**:https://www.serialzone.cz/serial/bull/
Žánr Drama / Právnický / Psychologický
Stanice CBS
Premiéra 20. 9. 2016
Vysílání úterý, 21:00
Předskokan NCIS
Konkurence Dancing with the Stars (ABC), Fresh Off the Boat (ABC), The Real O'Neals (ABC), No Tomorrow (The CW), Scream Queens (Fox), Kicking & Screaming (Fox), Prison Break (Fox), The Voice (NBC), This Is Us (NBC)
Tipovačka ?

O čem to je?

Bull je nové psychologické drama s komediálním nádechem, v němž je ústřední postavou doktor Jason Bull. Je to expert v lidské psychologii, který se rozhodl využít své nadání netradičním způsobem. Spolu se svým týmem konzultuje svým klientům v právní tísni a snaží se zajistit, že verdikt u jejich soudního řízení dopadne podle jejich představ. Používá pokročilé technologie, ale především lidskou intuici, aby odhadl, rozčlenil a ovlivnil soudní porotu složenou z dvanácti obyčejných lidí, kteří mají rozhodovat o osudech druhých. Kromě porotců myslí také na právní zástupce, svědky i obviněné a v konečném důsledku se snaží zmapovat všechny aspekty vybraných soudních procesů, aby jeho klienti vyhráli.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Úplně jsem se přenesla atmosférou dva roky zpátky, když jsem sledovala pilot Scorpion. Seriál je úplně to stejné „sci-fi“, je stejně návykový, zábavný, nereálný, ale na guilty pleasure se hodí prostě perfektně.

NCIS jsem neviděla, takže nemůžu porovnat, jak moc je hlavní hrdina osobnostně odlišný od Tonyho. Každopádně tady má něco do sebe. Na první pohled je to nesympatický idiot bez špetky vychování, ale jakmile si na něj zvyknete, tak už to potom tolik nevadí. Kdybych ale měla hodnotit jen podle hlavní postavy, tak asi procenta nebudou tam, kde jsou.

Ono totiž funguje především všechno ostatní. Případ není originální, ale je zábavný, je to stejný styl jako ostatní CBSčkovské kriminálky od CSI po Hawaii. I po letech vás baví hádat, kdo je vinný, kdo je nevinný a jak se na to vždycky přijde. Je to totiž hlavně ta cesta, která baví. Je úplně jedno, jak moc reálné nebo nereálné to ve skutečnosti je, jestli to dává smysl, nebo jde vážně o sci-fi. Prostě na 45 minut vypnete, plně se soustředíte na příběh a užíváte si ho. A o to hlavně jde.
 • 45 minut zábavy
 • nemusíte přemýšlet
 • hlavní hrdina není největší sympaťák pod sluncem
 • nereálné
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Od Bull jsem nečekal absolutně nic a přesně to jsem taky dostal. Ani nevím, proč jsem se téhle procedurálce rozhodl dát šanci; možná kvůli lítosti vůči CBS a faktu, že od té stanice už prakticky nic nesleduju, což má rozhodně své opodstatnění. Ale zpět k věci: Bull je špatný seriál.

V prvé řadě je to nuda, tvůrci ale odvádí slušnou práci ve snaze schovat to za pomocí technologických vychytávek, které mají očividně zapůsobit na mladou generaci, na kterou Bull nepopiratelně cílí. V epizodě figuruje hned několik teenagerů, kteří vyjadřují svoje stereotypické názory, v úvodu dílu jsem zahlédl jeden meme a doktor Bull dokonce v jedné části poznamená „too long, didn’t read“. Plus samozřejmě technologie všude, kam se podíváte, a ano, žijeme v moderním světě, ale tohle už mi přišlo trochu příliš.

K samotné zápletce… Tohle z dlouhodobého hlediska prostě nemůže fungovat. Nejen, že je to absurdní sci-fi (viz „zrcadlová porota“ a podobné věci), ale tohle psychologické rozebírání porotců mě osobně omrzelo už u pilotního dílu; neumím si představit svou reakci, kdybych musel sledovat celou sérii, natož několik řad, pokud to CBS obnoví. Já nejsem fanda seriálů postavených na case-a-week schématu, pokud nenabízí něco extra, a Bull teda nenabízí vůbec nic.

Samotná postava doktora Bulla je charismatická, což je asi hlavním tahounem celého seriálu, ale mně to jednoduše nestačí. Arogantní všeználek, co ví o všem všechno, nemá moc co nabídnout, a ta snaha zlidštit ho pomocí rozvodu fakt nevyšla. Ostatní postavy jsou stejně nezajímavé, jmenovitě si rýpnu asi jen do slečny hackerky jménem Cable… Ano, vážně. A kromě stupidního jména prakticky nespí a svoje dětinské chování neustále omlouvá tím, že patří do generace „millennials“.

Suma sumárum, Bull nestojí za váš čas. Pokud hledáte druhého Mentalistu nebo něco na ten způsob, v tomhle ho asi nenajdete. Jedna postava v tomhle případě celý seriál neutáhne a jeho koncept je předurčen k neúspěchu. Nenabízí nic nového, epizoda se vleče a vy po zhlédnutí pilotu marně hledáte důvod, proč seriál dál sledovat.
 • jakž takž ty technologie
 • charismatická hlavní postava
 • špatná premisa
 • špatné provedení
 • stereotypní postavy
 • přehnaná snaha zalíbit se mladšímu publiku
 • postupy á la science fiction
30 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Znáte takové ty seriály, které se stávají terčem vtipů? U kterých se lidé smějí tomu, že poté, co vyšetřovatelé dostanou rozmazané záznamy z bezpečnostní kamery a na nich v pozadí uvidí vůz možného svědka, tak bez problému záběr na vůz přiblíží, přečtou na něm SPZ a poté na šroubu, kterým je SPZ k vozu přišroubovaná, uvidí stín, ze kterého získají snímek pachatele právě vraždícího oběť?

Bull je něco podobného. Sice tu není žádná SPZ, ale praktiky hlavní postavy a zázračné počítačové postupy postav vedlejších jsou neuvěřitelně podobné. Ovšem pokud na tuhle hru tvůrců přistoupíte a rozhodnete si těch „nelogičností“ nevšímat, Bull není vůbec špatný.

Herecké obsazení je slibné, Bull má dobře zvládnutou technickou stránku i děj, seriál příjemně plyne a nenudí. A samozřejmě fajn je i takový ten „wow efekt“, který divák během sledování chvílemi má.

Na sledování seriálu je vážně nutná velká tolerance vážně podané neuvěřitelnosti, jinak se totiž člověk nevyhne myšlence „To jako vážně?“. Pokud ale tohle člověk dokáže přijmout, nejedná se o vůbec špatný seriál, který se od většiny dalších kriminálek liší právě tou svou neuvěřitelností. Je to ale nutně špatná věc?
 • Michael Weatherly
 • během sledování nenudí
 • člověk se nevyhne otázce „To jako vážně?“
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Žádný zázrak se nekoná. Dostali jsme přesně to, co se podle trailerů dalo čekat. Standardní tuctové CBS drama, které si dokáže udržet vaši pozornost celých 40 minut. Prostě výplň, co si s radostí můžete pustit před spaním a nebude nijak extra vadit, když u toho náhodou usnete. Protože výsledek bude stejný. Ráno si nejspíš nebudete pamatovat, že jste něco takového viděli, a za týden si na to už ani nevzpomenete. Což je zatím podpořeno i téměř nulový dlouhotrvajícím příběhem.P.S. Dr. Jason Bull je podobně otravný jako Patrick Jane (přesně v tom negativním slova smyslu), takže pokud vám tohle všeználkovství leze na nervy, tak se tomu vyhněte obloukem.

 • jako výplň dobrý
 • nic překvapujícího, šeď CBSáckých kriminálek
 • všeználkovství hlavního hrdiny
 • počítačová magie při analyzování poroty
50 %
Mé hodnocení
Fruiko

A jak to s Bull vidíte vy? Podíváte se aspoň na pilotní epizodu, nebo nejde o váš šálek čaje?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
lukascoolarik

lukascoolarik

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Mummy

Mummy

Čakala som viac, ale pozerať sa to dalo.
před 224 týdny
rebeccacarf

rebeccacarf

No, sice to není zrovna moc realistické, ale celkem mě to baví :-) Jen by mě teda vážně zajímalo, kdo je...
před 224 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

4 recenze? O to teda byl zájem...
před 207 týdny
Další články k tématu