30. 11. 2016

Novinka pod lupou: Nightcap

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Nightcap
Žánr Komedie
Stanice POP
Premiéra 16. 11. 2016
Vysílání středa, 20:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Nightcap představuje satirický pohled na noční talkshows, který má za cíl smát se sobě sama. Příběh se odehrává v zákulisí fiktivní talkshow Nightcap with Jimmy.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Do seriálu jsem šla bez toho, aniž bych věděla, o co jde. V první minutě jsem byla nadšená. Prostředí noční talkshow, příběh se odehrává za scénou, takže jsem doufala, že se dočkáme něčeho dobrého, alespoň podobného jako 30 Rock nebo Studio 60. Bohužel, Nightcap se jejich standardu zdaleka nepřibližuje.

Seznámíme se s nudnými postavami, které jsou svým chováním přehnaně trapné. Docela mi přijde, jako bychom se přenesli do minulosti, kde nutně každá postava v sitcomu musela mít svou vlastní osobnost, která je něčím divná a hlavně naprosto odlišná od ostatních. Je to docela nepřirozené a poměrně i nudné. Nebo ne ani nudné, ale hodně rychle mě postavy začaly štvát tím, jak blbě se chovaly. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, hlavní hrdinka se zoufale snaží vypadat jako Liz z 30 Rock. Její kreace ale nevyznívají vtipně, ale spíše trapně. Navíc nemá po svém boku Jacka, takže o to je to horší :D

Na druhou stranu oceňuju, že se snažili nalákat diváky na hvězdná jména, a to včetně Sarah Jessicy Parker. Hosté pořadu hráli verzi sebe sama, ale zároveň dostali dost prostoru k tomu, aby si vyvinuli alespoň částečně nějakou vlastní dějovou linku, což se tak často nestává, takže to je plus.

A když už nic jiného, tak pilot má hodně zajímavý konec, který rozhodně nečekáte. To je fajn. Zároveň se jím ale celá epizoda uzavírá a nenechává žádná otevřená vrátka pro pokračování. Nějak netoužím po tom sledovat dál.
  • zajímavý a nečekaný konec
  • hvězdní hosté
  • nesympatické a typizované postavy
  • trapný humor
  • hrdinka se snaží být kopií Liz Lemon
40 %
Mé hodnocení
ragelly
<pOhledně Nightcap jsem neměla žádná očekávání. Možná to bylo i tím, že v době, kdy jsem se pilot chystala sledovat, seriál ještě čekal na založení profilu, tudíž jsem neměla k dispozici ani nejmenší spoiler ve formě obsahu, abych alespoň věděla, co čekat.

Přesto odcházím docela zklamaná. Téma je vcelku zajímavé, na takovéto show se každý občas rád podívá, takže pohled do jejich zákulisí zní jako zajímavý nápad, ale sledování pilotu mě vcelku přesvědčilo o opaku.

Hlavním tahounem je (nejspíš?) hostující hvězda (tentokrát Sarah Jessica Parker) a ta je tentokrát velmi dobrá (a to už vzhledem k tomu, že ani Sex ve městě a ani Divorce se mi nelíbí, hovoří v její prospěch), ale jinak je Nightcap slabé a nepřesvědčivé.

Děj až příliš tlačí na pilu ve smyslu „Smějte se! Smějte se!“, až nakonec tahle snaha vyznívá do prázdna a divák si spíše říká, že je to vlastně docela divné. A co je smutnější, nefungují ani ty vtipy. To už se možná dalo vyčíst z mé minulé věty, ale tady to není ani o koncentraci nějakých „vtipů“, že by to už na diváka bylo moc, ale jde o to, že ty vtipy nejsou vtipné.

Nightcap je zvláštně natočený seriál, který by mohl být velmi dobrý, ale bohužel nemá moc jak. Pokud se jedná o hlavní postavy, jsou tak nevýrazné, až je to trochu smutné, a divák nevidí důvod, proč si je oblíbit. Stejně jako celý seriál.
  • Sarah Jessica Parker
  • celkem nečekaný konec
  • narážky na různé celebrity a pořady
  • zbytek
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Destinytte

Destinytte

Za mě taky ne. Jsem ráda, protože už toho sleduju fakt příliš mnoho... :D
před 216 týdny
Koldik

Koldik

citim to rovnako, toto nebude pre mna.
před 215 týdny
007.dany

007.dany

Tak do toho také nejdu.
před 215 týdny
Další články k tématu