4. 11. 2016

Novinka pod lupou: People of Earth

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název People of Earth
Žánr Komedie
Stanice TBS
Premiéra 31. 10. 2016
Vysílání pondělí, 21:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Novinář Ozzie Graham je skeptický, když dostane za úkol napsat článek o podpůrné skupině zvláštních individuí, kteří si myslí, že byli uneseni mimozemšťany. O to víc ho překvapí, když se s nimi začne sbližovat a uvědomovat si, že dost možná prošel stejnou zkušeností jako oni.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslela, ale nekonal se ani žádný zázrak. Pilot hodnotím lehce nadprůměrně, protože příjemně utíkal, několikrát jsem se zasmála a ani jednou jsem se nenudila.

Některé scény jsou hodně přitažené za vlasy. Představy hlavního hrdiny (jeleni v autě) jsou opravdu bizarní, ale ve výsledku se ukáže, že nejsou voleny náhodně a že opravdu dávají smysl. Hodně mě potěšil ale především konec epizody. Hrdinův šéf je sympaťák a jsem ráda, že i poté, co hrdina dal výpověď, se s šéfem budeme i nadále stýkat.

Co se týče ostatních postav v podpůrné skupině, nijak zvlášť mě nikdo z nich nezaujal. Na druhou stranu mi nikdo ani vyloženě nevadil. Hlavní hrdina je docela nesympatický, celou dobu má jen jeden (zhulený) výraz… ale zvyknete si.

Víc toho k People of Earth zatím nemám. Budu koukat dál, protože příběh plynul rychle a k mému překvapení jsem se i docela bavila. Ale nečekám, že by se z tohoto seriálu mohla stát pro mě nějaká extra velká závislost.
  • šéf v novinách
  • zvrat na konci týkající se šéfa v novinách
  • zábavný pohled na UFO téma
  • neustále zhulený výraz hlavního hrdiny
  • nemá to wow faktor
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Když jsem si vybíral seriály na říjen, chtěl jsem dát šanci sitcomům a komediím, kterým jsem nikdy před tím k chuti nepřišel. Do People Of Earth jsem šel s tím, že to je komedie, vzhledem k délce epizody. Ale není to tak docela pravda.

Komické prvky ale v pilotu jsou a je jich požehnaně. Má to velmi povedeně na obrazovku přenesenou humornou atmosféru, která se nese celým pilotním dílem. Přesto je tu také postupně čím dál důležitěji vypadající sci-fi linie, která navíc zní dost zajímavě a slibně. Pilot stihne během té půlhodiny dokonce několikrát překvapit, především ve snových sekvencích.

Tím se dostáváme ke stopáži. Tvůrci se rozhodli na tu klasickou pro komedie, čili 20 minut. Velkému množství dramatických seriálů to spíš uškodí, People of Earth to naopak pomohlo – možná kvůli vtipu v seriálu. Každopádně to uteče rychle, zároveň tempo nepůsobí příliš urychleně. Je vidět, že tvůrci věděli, jak se bude seriál ubírat a jaká je jeho vhodná délka.

Herci jsou fajn, někteří jsou velmi kvalitní, je tu ale víc špatných výjimek, než je zdrávo. Triky jsou obstojné s přihlédnutím k faktu, že se nejedná o nějakou větší seriálovou produkci. Děj vypadá promyšleně, celý nápad s mimozemšťany si utahuje z podobných konspiračních teorií, zvládá ale působit i napínavě a tajemně, což je skvělé.

Abych šel ale za 70 %, muselo by to mít něco víc. Během dvacetiminutového pilotu jsem si nestihl uvědomit co, možná až uvidím další díly… Něco mi v tom ale chybí – jestli to je lepší hudba nebo méně statická kamera… Záporů se ale najde víc, a dokonce i konkrétní. Někteří herci nejsou noc extra a scénář místy trochu vázne. Zbytek je ale kvalitní nadprůměr mezi komediálními seriály.
  • děj
  • stopáž
  • hlavní herec
  • někteří herci
  • „něco“ chybí, jako celek to vypadá, jako by v tom bylo nějaké prázdné místo
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
ragelly

ragelly

Ne, na takové věci nemám čas :D
před 225 týdny
Esgalnor

Esgalnor

Á, "wow efekt", to je ten správný pojem.
před 225 týdny
Koldik

Koldik

Vyzera to ako dost haluz, no neviem, budem este premyslat...
před 224 týdny
Další články k tématu