23. 2. 2017

Novinka pod lupou: The Arrangement

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Arrangement
Žánr Drama / Romantický / Thriller
Stanice E!
Premiéra 5. 3. 2017
Vysílání každou středu
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Megan je herečka, která stále čeká na něco, díky čemu by se prosadila. Velký průlom v její kariéře přichází ve chvíli, kdy v konkurzu na hlavní ženskou roli v novém filmu postoupí do užšího výběru a nejen svým hereckým výkonem, ale i svou osobností ohromí Kylea Westa, megahvězdu, které je ve filmu svěřena hlavní mužská role. Kyle je Megan natolik okouzlen, že s ní stráví celý den i noc. Po rozednění ale přichází obrovská rána; Kyle, který už byl jednou opuštěn před oltářem, nechce riskovat svou reputaci, a tak potenciální vztah definuje ve vcelku detailní smlouvě, která zachází až k manželství a dětem. A je jen na Megan, jestli smlouvu, která má spoustu pozitiv i negativ a zároveň v budoucnosti nejspíš i velký vliv na její kariéru, přijme.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál přesně podle mého gusta. Je to luxusní, prosluněnné, romantické, záhadné. Začínám mít pocit, že skriptové seriály od E! budou patřit mezi mé oblíbené. Mnozí z vás již milují Royals, od čehož jsem viděla zatím jen trailer, ale ten hodně zaujal. A tady už jsem dala celý pilot a wowza. Nečekejte od toho umělecké dílo, ale pokud milujete Royals a podobné seriály, tomuto určitě dejte šanci.

Je to taková lehká soapka zahalená pořádnou dávkou záhady. A potenciálu! Mezi hlavními hrdiny to neskutečně jiskří, oba mi hned padli do oka. Pilot pouze nastínil, o čem celý seriál bude, ale já se nemůžu dočkat, až ho celý zhlédnu maratonem, až uvidím, jak se jejich vztah bude vyvíjet. Samozřejmě se nevyhneme spoustě dramatu, to už bylo naznačeno v pilotu, ať už kvůli vedlejším postavám, které budou dělat trable, nebo samotným hrdinům a jejich tajemstvím. Ale rozhodně to bude stát za to.

Dokážete poznat, jak jsem nadšená? :D Upřímně, měla jsem jasno od první vteřiny, kdy se na scéně objevil můj milovaný Michael Vartan. Ale celý ten svět mě prostě hrozně moc láká. Příběh se odehrává ve světě showbusinessu, v Hollywoodu, kde vznikají slavné filmové trháky, je zde plno bulvárních novinářů, agentů, castingů a tak dále. Vlastně je to takový Entourage skřížený s La La Landem. Slavná herecká hvězda si začne vztah se začínající herečkou, která ale skrývá temnou minulost a tak dále.

Herecké obsazení je perfektní. Vartana jsem zmínila, k němu připočtu Autumn Reeser z The OC, můžu skákat do nebes. Hlavní představitele (Joshe Hendersona a Christine Evangelistu) neznám, ale jak říkám, zaujali na první pohled, oba jsou moc sympatičtí a chemie je mezi nimi na rozdávání, což je u tohoto typu seriálů jedna z nejdůležitějších podmínek.

Budu koukat dál? Tohle je seriál přesně podle mého gusta, když bych toto nedala do watchlistu, tak už opravdu nevím co :D
  • chemie mezi hrdiny
  • celý koncept smlouvy, potenciál vývoje vztahu
  • prostředí hollywoodského pozlátka
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Pořady o sestrách (a bratrech) Kardashianových, o rodičích Kardashianových a Jennerových, o Mariah Carey, o plastických operacích,… zkrátka pořady o celebritách a různém pozlátku jsou na E! jako doma, takže jsem vskutku ráda, že mohu konstatovat, že The Arrangement perfektně zapadá.

Ale vážně. Námět naivnější než z pera 13náctileté zasněné dívenky, která se moc dívá na filmy pro její generaci na Disney Channelu, akorát přesunutý do světa „dospělejších lidí“. A obohacený o motiv smlouvy, který se osvědčil už ve Fifty Shades of Grey (tady ovšem v jiné verzi).

Ovšem to, že je to na výsost hloupé, neznamená, že když člověk vypne, tak se seriál nesleduje dobře. Chybějící jakýkoliv kontakt s realitou si seriál vynahrazuje vcelku sympatickými postavami a dobrým způsobem natočení. Příběh samozřejmě zrovna nejhlubší není, ale i tak dokáže The Arrangement vtáhnout diváka do děje, vyvolat v něm zájem, co se bude dít dál, a zkrátka ho bavit.

45 minut, kterých epizoda trvá, uteče jako voda, na seriál se navíc dobře dívá. Nejsem si úplně jistá, jak dlouhé The Arrangement plánuje stanice mít, protože seriál nejspíš velmi rychle zajede do stereotypních kolejí, ze kterých už se nejspíš nedostane (pokud nenasadí nějaké těžce neuvěřitelné intriky, ale to už by snad vše jen zhoršilo), ale alespoň prozatím jde, pokud člověk neočekává nic převratně chytrého (nebo alespoň chytrého), o slibného uchazeče o post guilty pleasure.
  • na seriál se dobře dívá, je sympaticky natočený
  • dokáže diváka vtáhnout do děje
  • sympatické postavy
  • hloupé až na půdu
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Drunk_Queen

Drunk_Queen

A taky máme magické schopnosti 3:).
před 203 týdny
ragelly

ragelly

Jop, magické schopnosti obnovovat minutu ztraceného obsahu :D Ale už jsou venku i jiné ripy, takže už...
před 203 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Hloupé až na půdu - to to krásně popisuje. Když jsem se na pilot dívala, tak jsem si říkala: Bože, to je...
před 148 týdny
Další články k tématu