23. 2. 2017

Novinka pod lupou: Cassandra French's Finishing School

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Cassandra French's Finishing School
Žánr Černá komedie
Stanice Audience Network
Premiéra 17. 2. 2017
Vysílání čtvrtek, 20:30 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Cassie je třiadvacetiletá publicistka, která stále nenašla muže připraveného na vážný vztah. Po nevydařené známosti na jednu noc se hrdinka rozhodne vzít věci do vlastních rukou. Owena, který streamoval jejich noční hrátky, omráčí a rozhodne se k odvážnému činu. Uvědomí si totiž, že jediný způsob, jak zvrátit nepříznivý sled událostí, je založit ve svém sklepě školní kurz, v němž Owena naučí, jak se stát lepším mužem.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Co tohle bylo? :-D Naposledy takový WTF moment byl u Santa Clarita Diet, nyní štafetu přebírá Cassandra. Celou dobu na pilot budete koukat s otevřenou pusou a říkat si, co to vlastně je. Na konci ale pochopíte, co to je, jen vám bude líto, že nemáte další díl. Protože pilot pouze představí premisu, ale nic dalšího z ní neukáže, což je škoda. Přitom potenciál, který seriál má, je opravdu obrovský.

Všechny feministky by měly začít číst pozorně, protože tento seriál bude očividně především pro ně. Cassandra je výborná reprezentantka, která se rozhodne dupnout a něco s ignorancí kluků udělat. Když praští svou známost na jednu noc činkou a přiváže ho řetězy do sklepa, ještě si to neuvědomuje. Ale na konci jí to docvakne. Proč chlapa prostě nepřevychovat podle ženské mysli?

Pokud nepatříte mezi feministky, nevadí. V seriálu nemusíte vidět žádné poslání. Stačí se jen odpoutat a vézt se na vlně jeho šílenosti, prostě se budete bavit. Je to ukecané, je to vtipné, je to šílené. Doufám, že ne ze života :-D Ale bavit se u toho budete, i když, jak jsme s Drunk_Queen zjistily, je lepší u sledování mít někoho po ruce, koho se můžete ptát „WTF, co se to tam právě stalo?“ :-D Život je pak o dost snazší, než když u toho sedíte sami a nemáte žádnou oporu, se kterou se budete smát a plakat zároveň.

Zní můj názor šíleně? Pravděpodobně ano. Ale to k seriálu přesně sedí. Audience Network vytváří seriály, které mi prostě padají do noty. Ať už jde o You Me Her, nebo ten další, co byl pár dnů poté a aktuálně si nevzpomínám na název, nebo Cassandru. Jen kdyby ty epky byly dostupnější! Tímto děkuju inekafemu, že zapracoval na své magii a pilot nám sehnal ke zhlédnutí :-D

Budu koukat dál? To si pište! Hnedka míří do watchlistu.
 • praštila kluka činkou
 • přivázala ho k židli lepící páskou
 • přivázala ho řetězy do sklepa
 • rozhodla se ho učit slušnému chování
 • prostě je to šíleně šílené
 • je to opravdu šíleně šílené
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Tohle je pro mě asi jeden z nejrozporuplněj­ších pilotů, jaké jsme tu měli. Tedy alespoň myslím, vzhledem k tomu, že jsem po skončení pilotu začala pociťovat lehkou zoufalost a absolutně netušila, k jaké straně se nakonec přikloním.

Pilot začíná pěkně zostra, člověk by až řekl že za hranicí nevkusu. Tam se seriál pohybuje i nadále, ale dá se říct, že si divák zvykne. Ne že by tedy měl na výběr. Nemá.

Tady už ale ze mě možná mluví ty šílenosti, které následují. Lehce před polovinou se totiž seriál naprosto utrhne ze řetězu, což ti, kteří si předem přečetli obsah, čekat budou (já předem viděla jen název, takže jsem čekala něco ze střední školy…), jenže pro mě to bylo naprosté překvapení, u kterého jsem netušila, co bude dál, takže mé pocity kolísaly od pobaveného zmatení k zděšenému zmatení.

Každé z hlavních postav by už konečně někdo měl doporučit nějakého psychiatra (ani Cassandřina oběť si nemá moc co vyskakovat), obzvlášť dam (Cassandry a její kamarádky) jsem se občas neskrytě bála. Nic dalšího než děj a postavy už ale nejspíš hodnotit nedokáži, zmíněné věci dokážou diváka vykolejit dostatečně. Komediální stránka ovšem funguje a seriál dokáže diváka rozesmát (těžko říct jestli to není strachy, ale asi spíš tou šíleností).

Když se nad tím ovšem tak zamyslím, tak mi dochází, že se vlastně ani nechci dívat dál. Tedy, já vidím jen pilot u většiny seriálů z rubriky NPL, ale alespoň mívám pocit, že by mi další epizody vůbec nevadily. Tady ale asi stačilo.
 • sledování je zábava
 • nevkus
50 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Už vůbec někde ten pilot najít byla výzva (proto patří můj dík inekafemu) – sice jsem již sledoval piloty hodně zapadlých seriálů, ale Cassandra French je asi největší extrém (možná za to může i ten nemožně dlouhý název). A přitom by si to dost možná i pozornost zasloužilo…

Ale trvalo to, než mě seriál dostal k tomuto přesvědčení. Dost možná i úvodní čtvrtina pilotu je poměrně matoucí, nemastná, neslaná, bez výraznějšího příběhu a strašně se vleče. Vlastně pořádně se to rozjede až po tom hlavním zvratu, který asi je stěžejním kamenem pro následující děj celého seriálu. No, svůj potenciál to rozhodně využije.

Jak jsem zmiňoval, začátek je rozpačitý. Pokusy o vtip vycházejí trapně, postavy jsou divné, vůbec není vidět alespoň náznak nějakého děje a splácanina nesouvislých scén, jak to vypadá, se strašně vleče. Naštěstí, po poměrně osvěžující scéně v baru nastane obrat a pokusy o vtip jsou konečně vtipné a tempo ubíhá. Je to sice pořád něco jiného, místy to je dost ulítlé a přiblblé, k tomu ale slouží utahaná první pětiminutovka, během níž pravděpodobně člověk zjistí, jestli má cenu vůbec sledovat zbytek seriálu. Ne každému to asi sedne, mnohdy to je dost infantilní a místy i trapné. Já jsem ale přesvědčen, že záměrně, a že jde o ve skutečnosti geniální tah tvůrců.

Dost to táhne úvodní herecké duo kamarádek, kdy obě dvě působí, tak, že si spolu skvěle sednou a chemie je mezi nimi strašně zábavná. Nejde o žádný světoborný výkon, ale jako tahounky jsou velmi dobré.

A překvapilo mě, jak seriálu sedne vážnější část. Ne, že by ta jedna, co se tu objevila, byla nějak extra vážná, spíš nostalgicky hřejivá, přesto to nebyla součást té zábavné jízdy, která tvoří většinu pilotu. A hodila se tam, příjemně osvěžila epizodu.

Seriál s nesmyslně dlouhým názvem (ačkoliv právě kvůli tomu jsem pilot zkusil) je pro mě milým překvapením. Rozpačitý úvod se dá rychle zapomenout a celoepizodní jízda ho výborně vynahradí. Pospolu to drží hlavní herecké duo (respektive trio), povedl se i výběr hudby. Vtipnost místy hraničí s trapností, avšak tempo, které postupně seriál nasazuje, je ale zahazuje v zapomnění. Příjemná stopáž rychle uteče a není na ní moc prostoru k nudě. Cassandra je něco jiného, nepůsobí jako aktuální „mainstreamová“ seriálová produkce, spíš jako zjevení z nezávislých vod, které sice každému nesedne, kdo se ale na její notu dokáže naladit, těch téměř třiceti minut s Cassandrou litovat nebude.
 • herci (hlavně ústřední dvojka)
 • grafické zpracování zpráv (jasně, od Hvězd nám nepřály to tak originální už není, přesto je to v epizodě fajn osvěžení)
 • kvalitně dávkovaná osvěžení, díky nimž pilot nestíhá nudit
 • hudba
 • funguje i hra na lehce vážnější notu
 • úvodní tempo
 • dost brzy se na to zapomene
 • nepříliš nosný příběh
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
1Anilvap

1Anilvap

To je paráda! :D :D Totální šílenost, neuvěřitelný nářez, ale ohromně mě to bavilo (jo, taky proto, že mám...
před 180 týdny
Destinytte

Destinytte

Taky se mrknu. :D
před 180 týdny
Destinytte

Destinytte

Konečně jsem se na to vrhla a super. Moc mě to baví. :D
před 179 týdny
Další články k tématu