19. 1. 2019

Novinka pod lupou: Good Trouble (Freeform)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Good Trouble
Žánr: Drama
Stanice: Freeform
Premiéra: 8. 1. 2019 (dostupné od 1. 1. 2019)
Vysílání: úterý ve 20:00
Délka pilotu: 50 minut
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Peter Paige, Joanna Johnson, Bradley Bredeweg
Herci: Maia Mitchell, Cierra Ramirez, Roger Bart, Zuri Adele, Tommy Martinez, Sherry Cola

Ve zkratce

Jedná se o spin-off seriálu The Fosters.

Callie a Mariana se stěhují do Los Angeles a začínají své životy jakožto mladé a dospělé ženy. Hned po příjezdu je však čeká několik nepříjemných skutečností, které je zaskočí i v jejich nových pracích. Tam je kolegové ani nadřízení nešetří a obě sestry tak zažívají krušné chvíle.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Wow, upřímně jsem po 10 minutách přestala počítat, kolikrát jsem už během sledování protočila panenky. Doufala jsem, že Good Trouble bude dospělejší a serióznější verze The Fosters, jehož sledování bylo ke konci asi za trest, ale tohle je snad ještě horší. Z Callie a Mariany udělali prototyp americké pipinky a na to fakt nemám.

Pozitiv jsem v pilotu opravdu moc nenašla. Potenciál má Calliina práce, ale stejně to zase začíná sklouzávat k tomu, co bylo zpracováno v původním seriálu už několikrát – Callie si opět hraje na spasitelku a celý svět je proti ní. V tomhle se nezměnila ani Mariana – ta si stále myslí, že je středem vesmíru a vždy musí být po jejím. Celkově jsou ale ve scénáři neskutečné díry, nejvíc jsem si ťukala na čelo, když si Callie jen tak odešla z práce, aby mohla jít utěšit ukňouranou Marianu, která si hrála na chudáčka, když jí někdo vynadal za to, že udělala přesně to, co neměla.

V seriálu samozřejmě opět nechybí ani milostné drama (btw ty trapné dotyky a pohledy měly být jako sexy?) v podobě sester, kterým se nečekaně zalíbí stejný kluk. Závěr epizody v této souvislosti ale pobavil, takže aspoň něco. A taky se mi líbila znělka.

Já osobně se budu seriálu vyhýbat velkým obloukem, ale přímo z něj křičí podpis Freeform (a CW), takže pokud jste fanoušky jejich tvorby, GT se vám zalíbí. A pokud jste neviděli The Fosters, nevadí, nic podstatného vám neuteklo.
  • závěr epizody
  • znělka
  • trapné a otravné chování postav
  • další drama kvůli klukovi
30 %
Mé hodnocení
gabik.029

Z The Fosters jsem viděla jen pilot, a to do rubriky SLDH. Přiznám se, že už si z něj pamatuju jen útržky, ale co si vzpomínám, tak jedna z těchto dívek byla docela problémová, a tak mě moc těší vidět, jak holky vyrostly a staly se z nich nejen dobré kamarádky, ale i sestry.

Pilot dobře utíkal, jde z něj taková ta teen pohodová atmosféra, na kterou jsme u Freeform zvyklí. Seriál se nesnaží hrát na nic extra, nabízí ryzí pobavení. Máme tu postavy, které jsme si (asi) oblíbili a sledujeme, jak se jejich život vyvíjí dál. Úplně jsem si při sledování vzpomněla na mé oblíbené reality drama The Hills, které jelo v podstatě ve stejném konceptu. Samozřejmě, stále je to teen drama, proto tu dramatu je opravdu požehnaně. Ale předpokládám, že když do seriálu jdete, tak s tím asi počítáte, takže vám to až tolik vadit nebude.

Postavy mi byly vesměs sympatické. Hlavní hrdinky to jasně táhnou, berou si pro sebe většinu času, ostatní zatím nejsou tak nápadní. Musím říct, že „nové“ postavy (pro mě jsou všechny nové, ale chápete, co tím myslím) tak moc nezaujaly. Hlavně kluk, který se měl stát třetím v milostném trojúhelníku, o toho bych si ani kolo neopřela, jak mi byl od začátku nesympatický, a nedokázala jsem pochopit, co na něm obě vidí. V jednotlivých pracích ostatní nejsou špatní a myslím, že se z nich můžou vyvinout dobří klaďasové a záporáci, ale jak říkám, pilot se soustředí především na dvě ségry.

Celkově mi celý díl rychle utekl a u sledování jsem se bavila. Vůbec nevadilo, že neznám předchozí děj, rozhodně na seriál můžou koukat i ti, kteří The Fosters nikdy neviděli, ale hledají trošku dospělejší teen drama.
  • hlavní hrdinky
  • dospělejší prostředí
  • pohodová atmosféra
  • ostatní postavy zatím neměly moc šanci zaujmout
  • ničím nedokáže nalákat
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Plánujete dát šanci seriálu Good Trouble? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
jukab

jukab

Wau, to vypadá hrozně..díky za rekap a neztrátu času. Jak do toho mohli ukecat Rogera Barta?
před 81 týdny
sonkad

sonkad

Je to sice kompletne off topic, ale bude tento rok zase seriálová výzva? Naozaj dúfam, že áno :)
před 81 týdny
minion93

minion93

tak neviem, skúsim pilot a uvidí sa, síce je pravda, že aj The Fosters som už dokukala len s nejakou...
před 80 týdny
Další články k tématu