23. 5. 2019

Novinka pod lupou: Special (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Special
Žánr Komedie, Drama
Stanice Netflix
Premiéra 12. 4. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 14 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Ryan O'Connell (předloha, tvůrce)
Herci Ryan O'Connell,

Jessica Hecht, Punam Patel, Marla Mindelle, Augustus Prew, Patrick Fabian

O čem to je?

Seriál je adaptací autobiografie o tom, jaký je život postižené dospělé osoby. Odhaluje, co rozděluje poslední generaci mladých lidí v našem neustále propojeném a přehnaně vzdělaném světě. Sledujeme problémy, které s sebou přináší moderní randící kultura, stáže ve velkých firmách, práce, drogy a přiznání homosexuality.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak trochu Jerk, jen hlavní hrdina je vlastně docela milý chlapík. Takže vlastně opak Jerka. Epizoda příjemně utekla, prospěla ji kratší stopáž. Nejde o vtipnou komedii, ale o odlehčený seriál s pohodovou atmosférou, který dokáže chytnout za srdce.

Samozřejmě jako u většiny komedií, ani tady se nedalo vyhnout typizaci postav. Máme tu trošku toho přehrávání u vedlejších postav, ale překvapivě hlavní hrdina dokáže spolehlivě celý příběh utáhnout sám a nechcete si z něj vydrápat oči.

Netvrdím, že bych se do novinky ihned zamilovala a nutně potřebovala vidět celou sérii. Ale přiznejme si, u které komedie kdy tenhle pocit nastal, že. Přijde mi to spíš jako takový ten typ seriálů, které běží v televizi a když si ji náhodou zapnete, necháte to na tomto programu, protože si prostě chcete odpočinout od starostí všedního dne a tohle je dobrá oddychovka. Jakmile dosledujete, začnete se věnovat něčemu jinému a okamžitě zapomenete, co se tady odehrávalo.
  • hlavní hrdina
  • příjemná atmosféra
  • chybí jiskra, kvůli čemu koukat dál
  • přehrávání postav
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Destinytte

Destinytte

Podle traileru jsem čekala něco trochu jiného... Ale bylo to docela fajn. Uteče to rychle. Je to taková milá...
před 85 týdny
Další články k tématu