20. 6. 2019

Novinka pod lupou: Los Espookys (HBO)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Los Espookys
Žánr Komedie, Horor
Stanice HBO
Premiéra 14. 6. 2019
Vysílání pátek, 23:00

Délka pilotu: 25 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Partička přátel promění svou lásku k hororům v kuriózní podnikání. Všem, kteří to budou potřebovat, jsou připraveni nahánět hrůzu milovník všeho hrůzostrašného Renaldo, jeho tajemný nejlepší kamarád a dědic čokoládového impéria Andres, zubní asistentka Ursula a její sestra (a testovací panák) Tati. Za vzor si tým Los Espookys může vzít třeba Renaldova strýčka Tica, který si zase udělal byznys ze své lásky k parkování…

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tu španělštinu jsem teda nečekala! Když jsou u země původu napsány USA, trochu naivně jsem čekala angličtinu… :D

Ale nic. No, tohle bylo zvláštní. Ono obecně komedie od HBO asi nepadnou do noty každému (upřímně si z hlavy nedokážu vybavit žádnou, která by se mi nějak extra líbila), ale tady mám pocit, že se těch netradičních prvků přimíchalo ještě trochu víc, mnohé prozradí i trailer.

Co se týče toho traileru, tak jsem ho výjimečně viděla už před sledováním samotného pilotu, když jsem tvořila trailer, a musím říct, že jsem se po jeho zhlédnutí celé epizody tak trochu bála. Jelikož jsem před chvilkou psala do článku obsah, tak bych možná dala dohromady i jména, ale jen možná, takže doufám, že se vyznáte v přezdívkách. Každopádně. Z traileru mi přišlo, že mě bude neskutečně štvát ta postava modrovlasého dědice. Nevím, z traileru jsem získala ten dojem, že to bude přesně ta postava „typického“, „stereotypního“ gaye (či bisexuála či čehokoliv jiného z podobného spektra, nevyznám se v tom, pardon), protože vím, že přesně tyhle postavy seriáloví tvůrci už dlouhá léta z nějakého důvodu milují. Nechápu proč. A tyhle postavy se podle mě nemůžou líbit ani lidem, co do komunity LGBTQI+ (nebo jak to je, fakt netuším, sorráč) patří.

Ovšem z pilotu jsem neskutečně příjemně překvapená a myslím, že dědic je z celého pilotu mou nejoblíbenější postavou. Ten chlap je takový… zvláštní, ale úplně v jiném smyslu, než bych čekala. Občas takový lehce „působivý“ až lehce děsivý, co se týče takových detailů, jako třeba pohybů v některých situacích, skoro mi přišlo, jako by byl z jiného světa, a ta story o dětství… parádně vymyšlené a ještě lépe povyprávěné. Nevím, jestli to nevyzní jinak, než chci, když řeknu, že ta postava je charismatická, ale ta jeho osobnost je fakt zajímavá, skoro až fascinující. A ten segment s jeho přítelem byl podle mě jedna z nejzábavnějších scén, ta jejich slovní přestřelka o ošklivých věcech mě hodně bavila.

Co se týče postav, ještě se mi hodně líbil strýček/parkovací maniak, taktéž osobnostně docela působivá postava, příběh o dětství a dalším životě byl taky parádní (další z nejzábavnějších scén) – i když je mi docela líto, že jsme neviděli to, jak dokáže parkovat se dvěma auty naráz :/.

Ostatní postavy byly taky hodně dobré, v tomhle ohledu je seriál v pořádku. Každopádně je mi trochu líto, že ta zábavnost tam nebyla celou dobu, na to, jak některé momenty a celé scény dokázaly zaválet, mi přišlo, že jsem se naopak občas i trochu nudila.

Téma hodně zajímavé, postavy dobré až parádní, některé scény opravdu zábavné, ale chtělo by to přidat.
  • postavy, hlavně dědic a strýček
  • netradiční téma
  • dalo by se z toho vyždímat komediálně víc
  • divnost není vše
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
sandokan555

sandokan555

Kludne by som prihodil 10 % uz len za tu scenku s ventilatorom, alebo ci je to mydlo dobre. Ako nebol...
před 74 týdny
ragelly

ragelly

Tohle bylo hodně šílené. Mám ráda šílenosti, ale tohle šlo už za moje chápání. Možná to bylo tím, že to bylo...
před 72 týdny
Další články k tématu