19. 11. 2020

Novinka pod lupou: Los favoritos de Midas (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Los favoritos de Midas (Žáci Midasovi)
Žánr drama, krimi, thriller
Stanice Netflix (Španělsko)
Premiéra 13. 11. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 49 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál se inspiruje příběhem od Jacka Londona, odehrává se ovšem v současném Madridu. Úspěšný milionář a vydavatel dostane vyděračský vzkaz. Jeho rozhodnutí je otázkou života a smrti.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Zajímavé, zajímavé. Zatím úplně nevím, co si o seriálu mám myslet, po pilotu jsem trošku na rozpacích. Něco mě ale láká k tomu, abych dala celé minisérii šanci. Moderní zpracování příběhu svědčí, rozhodně jsem po prvním díle zvědavá, kam se příběh bude ubírat dál.

Už v pilotu jsme se dočkali flash forwardu, ale samozřejmě z něj nechápeme hlavu ani patu, k dané akční události se musíme teprve prokousat. Taky se musí propojit dvě hlavní linky – vydírání hrdiny a velký článek, který otřese světem, po pilotu prozatím nevíme, jak spolu obě události souvisí.

Hlavní hrdina je sympaťák.. ale nebudu lhát, stejně mě nejvíce zaujal ten jeho luxusní byt. Bydlet v něčem takovém, to byl vždycky můj sen. No nic, zpět do reality. Mám ráda chytré a úspěšné postavy, které ví, o čem mluví a umí se racionálně rozhodovat. To hrdina do puntíku splňuje.

A teď čas na trošku té diskuze. Pilot nabízí docela zajímavou otázku. Byli byste ochotní zaplatit 50 milionů za život člověka? Zdejší anonym zabíjí náhodně, neohrožuje hrdinu ani jeho blízké. Může se někdo vzdát všeho, co má, aby zachránil někoho, koho vůbec nezná a ke komu nechová žádné citové pouto? Sama nevím, jak bych se rozhodla.

  • hlavní hrdina
  • zajímavý příběh
  • luxusní prostředí
  • není to ten typ, co chytne a nepustí od začátku do konce
70 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Takový průměr, nic, co by stálo za zapamatování. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak to dopadne,...
před 9 týdny
_-0-_

_-0-_

Škoda, Londona mám rád...
před 9 týdny
Další články k tématu