5. 10. 2019

Novinka pod lupou: Temple (Sky)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Temple
Žánr Drama, Lékařský, Krimi
Stanice Sky One
Premiéra 13. 9. 2019
Vysílání pátek, 21:00
Délka pilotu 43 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Talentovaný a úspěšný chirurg Daniel Milton má svět rozdrcený na kousky. Jeho manželka Beth totiž smrtelně onemocní a konvenční léčba nezabírá. Hrdina se proto rozhodne spolupracovat s vynalézavým Leemem a založí si podzemní kliniku v tunelech pod stanicí londýnského metra.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

I když většinou snahy o vybočení z davu chválím, tady si nemůžu pomoct. Pořád mě jen napadá otázka Proč? Proč by si někdo budoval tajný systém chodeb a ještě tajnější lékařskou ordinaci hluboko pod kolejemi metra? Kde na to vzali peníze? A jakto, že se o tom nikdo nedozvěděl? Jak se jim podařilo vybudovat všechny ty chodby, dostat dolů všechny ty postele, operační příslušenství a všechno ostatní, aniž by si toho kdokoliv všiml?

Seriál není špatný. Jen mi nedává smysl. Hlavní hrdina přišel o manželku, v nemocnici má pauzu, ale jak zjistíme, vede i tajnou podzemní ordinaci, kde se snaží udržet naději naživu. Pak mu do života vstoupí postřelený zlodějíček, který se tam mimochodem taky dostal úplně nelogickým způsobem, a s ním posléze přijdou i kradené peníze, které určitě budou v budoucnu zdrojem prekérních situací pro naše hrdiny.

A opět se dostávám k tomu, co jsem psala na začátku. Pokud je hrdina normální chlap, jak si mohl dovolit vybudovat tak rozsáhlý tajný projekt? A pokud peníze má, proč by měl začít utrácet ty kradené a riskovat, že ho někdo v podzemí dohledá? Nevím, dobře se na to kouká, utíká to, nikdo vám vyloženě nevadí, ale když o tom začnete přemýšlet, přestává to celé dávat smysl.
  • rychlý spád
  • sympatický hrdina
  • celý koncept příliš nedává smysl
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
proobacz

proobacz

Ještě jsem nekoukala, ale podle popisu to vypadá úplně stejně, jako seriál Valkyrien, tam měli taky...
před 60 týdny
BigJerryCZ

BigJerryCZ

Je to britský remake. Mně se to líbilo, prostory nebudoval hlavní hrdina, jednalo se o starý servisní...
před 60 týdny
sandokan555

sandokan555

Presne tak ..zase vybudovaneho tam vela toho nie je .. a ide tam vytah ..takze dostali to tam lahko, preco...
před 60 týdny
Další články k tématu