28. 11. 2020

Novinka pod lupou: Black Narcissus (FX)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Black Narcissus
Žánr minisérie, historický, drama
Stanice FX
Premiéra 23. 11. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 55 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Minisérie vznikla na motivy bestselleru od Rumera Goddena. Příběh se odehrává v roce 1934 v Himálajích, v odlehlém klášteře na útesu, který byl dříve známý jako Dům žen. Toto místo však ukrývá mnoho temných tajemství. Mladé jeptišky ze St. Faith se sem vydávají na misi, ovšem dohání je záhadné probuzené zakázané touhy. Vypadá to, že tragická historie se bude znovu opakovat…

Trailer

A jaký je náš ortel?

Na seriál jsem byla docela zvědavá, mám ráda podobné záhady. Výsledek však působil nemastně, neslaně, ze záhady tady vlastně nebylo vůbec nic.

Celé je to pomalé a roztahané. Možná to byl záměr, možná je taková i předloha, nevím. Ale první díl si místy nedokázal udržet mou pozornost. Přesto mě zajímá, jak to celé skončí, takže se plánuju dodívat.

Podobné téma má i minisérie Lambs of God, kterou jsem viděla někdy na jaře. Ta mě ale zaujala o poznání víc. Tady mi příliš nesedly postavy, které jsou až příliš nevýrazné. Nejvíce tak potěší letmé záběry na krásnou krajinu, kterých je však skutečně málo.

  • prostředí
  • uzavřený příběh se záhadou
  • nevýrazné zpracování
  • nudné postavy
50 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
ragelly

ragelly

Už mám celé dokoukáno. Minisérie mě příliš nezaujala. Po pilotu jsem se rozhodla, že ji dokoukám, protože...
před 13 týdny
Další články k tématu