24. 5. 2020

Novinka pod lupou: Survive (Quibi)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Survive
Žánr drama, thriller
Stanice Quibi
Premiéra 6. 4. 2020
Vysílání celá série najednou
Délka pilotu 8 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Alex Morel (předloha)
Hrají Sophie Turner, Corey Hawkins

O čem to je?

Jane chce skoncovat s životem. Když ale letecká nehoda skoro rozhodne vše za ní, hrdinka se rozhodne začít bojovat a vyleze z vraku spolu s Paulem, jediným dalším přeživším. Společně se vydávají na těžkou cestu divočinou směrem do bezpečí a k novému životu.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Opět jeden z příkladů, kdy v pilotu není vůbec nic, co se píše v obsahu. Zatímco v ostatních Quibi seriálech jsme v prvním díle měli alespoň naznačeno, o co půjde, tady první díl vypadá (zatím) tak, že s následným příběhem – havárií letadla a bojem o přežití – nijak nesouvisí.

Můžu tedy komentovat jen těch osm minut, které se odehrávají v léčebně pro mladistvé. Už prostředí je solidní psycho, jmenování všech možných problémů, s nimiž se mladí lidé potýkají, je až děsivé. A to se bojím, že zmínili jen část, že seznam zdaleka není kompletní.

Hlavní hrdinka vypadá na pěkné kvítko. Vyzdvihuju výkon Sophie, která si asi schválně vybrala roli, které je úplně jiná než ta předchozí. Sansa si sice prošla docela značným osobnostním vývojem a stala se solidní silnou samostatnou ženskou, ale k Jane měla stále pořádně daleko. Líbí se mi, je utrápená, ale především nevyzpytatelná – nikdy nevíte, co udělá dál.

Určitě si pustím celou sérii, už jen proto, že jde o pár kratičkých dílů. Pilot dokázal sám o sobě nalákat, ale jak říkám, vůbec neukazuje nic z toho, o čem se píše v obsahu. Pokud bychom tedy nevěděli, o co zde má jít, tak pilot dokonale svede a navnadí ke sledování někoho, kdo pak bude nemile překvapen. Anebo odradí ty, kteří by si následný příběh od letadla dál mohli užívat. Ale v dnešní době si obsahy nečtu a trailery nepouštím asi jenom já, takže je to vlastně skoro bezpředmětná poznámka.

  • z prostředí mrazí
  • psycho hlavní hrdinka
  • pilot ani nenaznačí budoucí vývoj
80 %
Mé hodnocení
ragelly

To pojetí pilotů od Quibi má něco do sebe, v podstatě nic neprozradí, příběh se nakonec ubírá jinam, ale stejně to tak strašně naláká a vtáhne. Ať je vůbec nápad na tuto službu jakkoli… odvážný, toto se jim prostě musí nechat.

Téma je dost silné, problémy, které jsou vypíchnuty, rovněž nejsou žádnými banalitami, a přesto si pilot drží takovou příjemnou pozitivní až optimistickou atmosféru díky hudbě a záběrům. Ano, záběry a celkově vizuál, to je perfektní. Hned úvod ve snu, ty efekty vypadaly hodně dobře, jestli to tak bude pokračovat, tak po stránce vzhledové se nabízí velice vydařený počin.

Líbí se mi, jak je hlavní hrdinka nepředvídatelná, vypadá to, že příběh směřuje někam, a přitom se vše ubírá úplně jiným směrem. Obsazení hlavní postavy i všech okolo vypadá povedeně, jen teda asi nemá cenu si na kohokoli zvykat, jelikož se brzy příběh přesune do nehostinného mrazu a budou tu figurovat pouze dvě osoby. Ale i tak, herci jsou příjemní.

Rozhodně jsem zvědavý a napnutý, co bude dál. Jestli bude seriál sledovat jen jednu linku v mrazu, nebo se budou odvíjet i další příběhy. A taky kolik toho bude prozrazeno z minulosti. Každopádně kdokoli do tohoto počinu půjde, musí se smířit s tím, že pilot a nejspíš ještě tak díl dva budou úplně jiné než zbytek příběhu (a to po všech aspektech). Ale pro mě i s touto změnou je příběh jednoznačně zajímavě napsaný a působí poutavě, což v kombinaci s délkou epizod a jejich počtem znamená jediné, seriál na jedno z nadcházejících odpolední.

  • emoce
  • nevyzpytatelnost
  • vizuál
90 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
petrSF

petrSF

Mně se to líbilo víc než ten film, který se mi ale zase tak moc nelíbil :D
před 34 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Nakonec to šlo, ale nebylo to nic světoborného, co by se mi napevno vrylo do paměti. Každopádně...
před 24 týdny
jesmot

jesmot

Za mě taky celkem fajn, některé věci byly možná trochu dost přitažené, nejen ten dopis, ale rozhodně to...
před 24 týdny
Další články k tématu